Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАРОСЬК$<.>+<.>A=РОМУАЛЬД$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Кузнецов А. М. 
Конспект лекцій з математичної статистики : навч. посіб. / А. М. Кузнецов, Р. І. Зароський, Є. Ю. Нєдєлько; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. - Миколаїв, 2008. - 112 c. - Бібліогр.: с. 109. - укp.

Розкрито сутність математичної статистики як наукової дисципліни, основне призначення якої - збір та обробка дослідних даних з метою встановлення закономірностей масових випадкових явищ. Наведено визначення базових понять математичної статистики: генеральної сукупності та вибірки, статистичного та варіаційного рядів, статистичної функції розподілу, групування, гістограми, надійного інтервалу та ймовірності, лінійної регресії. Розглянуто числові характеристики вибірки та статистичні оцінки. Викладено методи знаходження наближеного значення вимірюваної величини та дисперсії у випадку прямих рівноточних випробувань. Запропоновано методику розрахунку основних числових характеристик вибірки з застосуванням умовних варіант, розкрито можливості використання методів добутків, моментів, а також найбільшої правдоподібності для знаходження оцінок параметрів розподілу. Розглянуто способи перевірки статистичних гіпотез, встановлено критерії згоди та кореляційну залежність вибіркових даних. Обгрунтовано методику проведення однофакторного дисперсійного аналізу.

Раскрыта сущность математической статистики как научной дисциплины, основное назначения которой - сбор и обработка исследовательских данных с целью установления закономерностей массовых случайных явлений. Сформулированы определения основных понятий математической статистики: генеральной сукупности и выборки, статистического и вариационного рядов, статистической функции распределения, группировки, гистограммы, надежного интервала и вероятности, линейной регрессии. Рассмотрены числовые характеристики выборки и статистические оценки. Приведены методы определения приблизительного значения измеряемой величины и дисперсии для случая прямых равноточных испытаний, а также методика расчета основных числовых характеристик выборки с применением условных вариант. Раскрыты возможности использования методов произведения, моментов, а также наибольшего правдоподобия для определения оценок параметров распределения. Рассмотрены способы проверки статистических гипотез, установлены критерии согласия и корреляционная зависимость выборочных данных. Обоснована методика проведения однофакторного дисперсионного анализа.


Індекс рубрикатора НБУВ: В172 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Озеран В. О. 
Бухгалтерський облік у споживчій кооперації : навч. посіб. / В. О. Озеран, П. О. Куцик, А. М. Волошин, І. М. Бабин, Л. Р. Боднар, Н. В. Будзан, І. О. Гайдук, С. І. Головацька, О. А. Іванович, Й. В. Канак; Львів. комерц. акад. - Л., 2008. - 660 c. - укp.

Висвітлено аспекти методики й організації бухгалтерського обліку на підприємствах та організаціях системи споживчої кооперації України. Розглянуто питання документального оформлення й обліку основних засобів, необоротних матеріальних і нематеріальних активів, власного капіталу та забезпечення зобов'язань, грошових коштів, розрахунків і позик банків, за виплатами працівникам і страхуванням, доходів, витрат і фінансових результатів, методики й організації складання фінансової звітності.

Освещены аспекты методики и организации бухгалтерского учета на предприятиях и организациях системы потребительской кооперации Украины. Рассмотрены вопросы документального оформления и учета основных средств, необоротных материальных и нематериальных активов, собственного капитала и обеспечения обязательств, денежных средств, расчетов и заемов банков, по выплатам сотрудникам и страхованием, доходов, расходов и финансовых результатов, методики и организации составления финансовой отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гавриш Р. В. 
Вивчення ефективності цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології / Р. В. Гавриш, Р. Ю. Яроцький, Н. Ю. Дмитрієва, Т. М. Пушкарьова, І. М. Іванович, М. В. Глоба, Л. А. Вишневська, С. В. Мінов // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідженням було охоплено 35 пацієнтів, серед них - 18 (51,42 %) дітей віком від 4-х міс до 18-ти років та 17 (48,57 %) дорослих віком від 18-ти до 74-х років, які перебували на лікуванні у клініці гнійних ускладнень Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України за період з 1-го березня до 1-го вересня 2007 р. Усі хворі з гнійно-септичними ускладненнями госпіталізовані в клініку після оперативного лікування та протокольного курсу терапії з приводу нейрохірургічної патології. У програму інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень включено комбінацію цефтазидиму й амікацину. Препарати вводили впродовж 10 - 14-ти днів парентерально. Добрі результати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину одержано у 21-го (60,00 %) хворого, задовільні - у 10-ти (28,57 %), незадовільні - у 4-х (11,43 %). У цілому лікування було ефективним у більшості випадків - у 31-го (88,57 %) пацієнта. Клінічна ефективність застосування комбінації цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології становить 88,57 %. У разі гнійно-септичної патології у нейрохірургічних хворих виявлено високу бактеріологічну ефективність комбінації цефтазидиму та амікацину щодо проблемних збудників. Одержані результати дають змогу рекомендувати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину для лікування гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванович М.  
Нульова реалізація додатка при перехідних дієсловах в українській та сербській мовах / М. Іванович // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 194-201. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто особливий вид периферійної репрезентації перехідності - нульовий додаток. Абсолютивне вживання перехідних дієслів є такою зоною функціонування перехідності, в якій семантичний і формальний рівень розходяться: об'єкт, присутній на значеннєвому рівні, не має свого формального вираження на поверхневому, синтаксичному рівні. Проаналізовано умови абсолютивного вживання перехідних дієслів в українській і сербській мовах, в цьому разі виділяються інтенція мовця (зосередження його уваги на якомусь іншому елементі ситуації: диспозитивній характеристиці суб'єкта, способі дії), нереференціальність об'єкта, редундантність об'єкта (інкорпорування об'єкта в значення самого присудка), лексичне значення дієслова (абстрактна/конкретна дія, наявність диспозитивної семи), дієслівний вид та індикативне/релятивне вживання дієслівних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.64-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванович Г. В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialisD Lam. Одеської затоки : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. В. Іванович; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2005. - 23 c. - укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену досягає на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зароський Р. І. 
Основи дискретної математики : підручник / Р. І. Зароський, К. В. Кошкін, Н. Р. Книрік; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. - Миколаїв, 2010. - 312 c. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Описано елементи теорії множин та алгебричні системи, елементи теорії графів, комбінаторики. Розглянуто питання математичної логіки, логіки висловлень та предикатів, формули та закони булевої алгебри та логіки предикатів, асимптотичні формули, правила дедуктивних умовиводів і комбінаторних підрахунків, логічні та квантові операції над предикатами, способи задання графів. Розкрито основи теорії алгоритмів, властивості абстрактних автоматів.

Описаны элементы теории множеств и алгебраические системы, элементы теории графов, комбинаторики. Рассмотрены вопросы математической логики, логики выражений и предикатов, формулы и законы булевой алгебры и логики предикатов, асимптотические формулы, правила дедуктивных умовыводов и комбинаторных подсчётов, логические и квантовые операции над предикатами, способы задания графов. Раскрыты основы теории алгоритмов, свойства абстрактных автоматов.


Індекс рубрикатора НБУВ: В126я73-1

Шифр НБУВ: ВС50029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крамарєв С. О. 
Особливості клінічної картини та лікування грипу A/H1N1 California 2009 у дітей / С. О. Крамарєв, Р. О. Моісеєнко, І. В. Шпак, В. В. Залеська, С. І. Осташко, В. В. Євтушєнко, Л. О. Палатна, О. В. Виговська, О. В. Головач, Л. О. Токар, О. Є. Луцька, Н. С. Дорошенко, Г. А. Іванович // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу та схеми лікування дітей, хворих на грип A/H1N1 California 2009. Показано ефективність озельтамівіру в усіх випадках лікування даним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гукалюк А. Ф. 
Інвестиційна привабливість як чинник підвищення конкурентоспроможності території / А. Ф. Гукалюк, І. М. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, які впливають на розвиток території. Визначено шляхи підвищення інвестиційної привабливості міста, а також вплив інвестиційної привабливості на конкурентоспроможність території. Доведено, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні за допомогою територіального маркетингу є дієвим важелем не лише розвитку окремих територій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Іванович І. Ю. 
Мінімізація інвестиційного ризику у сільськогосподарському господарстві через механізм страхування / І. Ю. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 5. - С. 202-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано джерела та чинники формування інвестиційного ризику у сільському господарстві, його класифікаційні ознаки й загальні методи мінімізації. Досліджено проблеми страхування інвестиційного ризику сільськогосподарського підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лисовська В. Й. 
Динаміка вмісту глікогену та ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis D Lam. з Одеської затоки / В. Й. Лисовська, Г. В. Іванович // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.2-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Іванович М. 
Сингулятиви у сучасній українській мові / М. Іванович // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 40, т. 1. - С. 36-49. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто засоби вираження сингулятивності у сучасній українській мові. Окрім словотвірних сингулятивів, виділяються і засоби на інших мовних рівнях: лексичному, лексико-синтаксичному та граматичному. Найбільше уваги приділено центральним засобам - словотоворчим і лесксико-синтаксичним. Запропоновано семантичну класифікацію словотвірних сингулятивів на власне сингулятиви, сингулятиви-фрагментизатори, парні сингулятиви та сингулятиви-підсилювачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іванович Я. І. 
Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Я. І. Іванович; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Вивчення генетичного різноманіття українських сортів черешні з використанням ДНК-маркерів важливо для проведення цілеспрямованих селекційних досліджень, контролю сортової ідентичності та генетичної стабільності клонів, управління колекціями генетичних ресурсів та захисту прав селекціонерів. Генетичне профілювання українських сортів та форм черешні (всього 110 генотипів) з використанням молекулярних маркерів (MM: IRAP, REMAP, ISSR, SSR) кількох типів було проведено для оцінки їх дискримінаційних можливостей, вибору найбільш придатних ММ для рутинного використання та підбору мінімально необхідних наборів мікросателітних локусів для ідентифікації генотипів, формування генетичних профілів сортів та доповнення паспортів сортів, оцінки генетичної спорідненості генотипів. Аналіз генетичної структури вибірки з 94 генотипів дозволив виявити десять генетичних пулів, чотири з яких виявились раніше неописаними. До пулів 4 та 10 ввійшли сорти при створенні яких, імовірно, було використано ряд ландрас та інших форм місцевого походження. Генетичні пули 6 та 9 сформовані переважно Fr F3 нащадками сортів Дрогана жовта та Валерій Чкалов. Дослідження генів господарсько-цінних ознак полягало в ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 та генів S-локусу. Запропоновано новий метод ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 із застосуванням кодомінантних CAPS-маркерів. З використанням розробленого методу встановлено алельний стан гена PavCNR12 у 70 сортів черешні та виявлено суттєве переважання частоти бажаного алеля PavCNRl2- 1 над алелями -2 та -3. Для 70 сортів черешні української селекції та десяти форм ідентифіковано 14 відомих апелів самонесумісності, 5-генотипи та 17 груп перехресної несумісності. Серед українських сортів черешні найбільш поширеними є алелі S], S3, S4, 5s, Se та Sg. Характерним є домінування апелів S$ та Sg, що відрізняє українські сорти від інших європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-31

Шифр НБУВ: РА435618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського