Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (344)Журнали та продовжувані видання (71)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЦУР$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 385
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Петрович В. В. 
Удосконалення методики проектування автодорожних насипів на слабких грунтах : Дис...канд. техн. наук: 05.22.11 / В. В. Петрович; Український транспортний університет. - К., 1995. - 320 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.9-043.01-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48716 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Петрович В. В. 
Удосконалення методики проектування автодорожних насипів на слабких грунтах : Дис...канд. техн. наук: 05.22.11 / В. В. Петрович; Український транспортний університет. - К., 1995. - 320 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.9-043.01-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48716 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Сучасна українська богословська термінологія: від історичних традицій до нових концепцій : Матеріали Всеукр. наук. конф., Львів, 13-15 трав. 1998 р. / ред.: М. Петрович; Львів. Богослов. Акад. - Л., 1998. - 352 c. - укp.

Поруч з доповідями конференції широко представлено матеріали круглого столу "Мова молитовна, мова церковна". Поставлено і відкрито нові теми, проблеми та напрями в ділянці релігійно-богословського стилю: проблема уніфікації та усталення богословської термінології, проблема перекладу богословської літератури та богослужбових книг, правописні питання релігійного стилю, мовностилеві особливості молитовної мови. Також серед розглянутих питань - церковно-музична термінологія в історичній перспективі, проблема варіантності у структурі богословської лексики, проблема терміновживання і термінотворення в сучасному конфесійному стилі та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37 в3 + Ш141.4-34|Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Проблеми економіки та управління / ред.: Й. М. Петрович. - Л., 1998. - 263 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; N 353). - укp. - рус.

Висвітлено сучасні проблеми економіки та управління, теорії маркетингу і логістики, практичного міжнародного досвіду інтеграції маркетингу і логістики в системі сучасного менеджменту. Розглянуто логістичні і маркетингові концепції у формуванні економічного потенціалу підприємств, організаційні та методичні аспекти створення і функціонування маркетингових інформаційних систем, методи визначення потреб індивідуальних споживачів у системі маркетингу, особливості ціноутворення на ринку товарів промислового призначення. Проаналізовано проблеми формування товарного асортименту енергопостачальної компанії на регіональному роздрібному ринку електроенергії, управління конкурентоспроможністю продукції промислових підприємств, а також перспективи розвитку інформаційних ринкових послуг та їх вплив на діяльність організацій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)я54 + У9(4УКР)21я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коцур В. П. 
Історичні дослідження: упереджені та об'єктивні оцінки (соціальні зміни і політичні процеси в Україні 1920-х - 30-х рр.: історіографія) / В. П. Коцур. - К. : Наук. думка, 1998. - 505 c. - Бібліогр.: с. 419-503. - укp.

На основі синтезу сучасних методів дослідження зроблено аналіз радянської і пострадянської історіографії соціальних змін і політичних процесів в Україні 1920-30-х рр. Здійснюється історіографічний аналіз масиву літератури з проблем впливу тоталітарного режиму на соціум, його дегуманізацію, деінтелектуалізацію та моральну деградацію. Історіографія соціально-політичного життя України визначеного періоду аналізується в двох аспектах - об'єктивізму та персоналізму, при цьому простежуються характерні тенденції їх взаємовпливу та взаємозумовленості. Історична наука розглядається як соціальний феномен, який, з одного боку, впливає на розвиток суспільства, а з іншого - сам змінюється під впливом політичних, економічних, соціокультурних факторів. Розкривається роль вченого-історика в суспільстві через призму морально-етичного портрету тоталітарної і посттоталітарної систем, визначається його соціальна відповідальність за долю народу. Виявлені основні фактори, які негативно впливали протягом багатьох десятиліть на розвиток науки в цілому, розробку історії соціальних змін і політичних процесів 1920-30-х рр.: культ особи, ідеологічний тоталітаризм і остракізм; подавлення інакомислення, підпорядкованість дослідницької практики політиці правлячої партії, авторитарний тиск на історіографію офіційних оцінок і теоретичних положень тощо. Розглядаються найновіші публікації, які практично ще не підлягали історіографічному аналізу. Розкривається їх важливе історіографічне значення для концептуального переосмислення історії соціальних змін і політичних процесів в Україні вказаного періоду. Обгрунтована інша, порівняно з існувавшою до початку 1990-х рр.

,періодизація основних етапів вивчення історії соціально-політичних перетворень перших десятиріч радянської влади. Показано, що середина 80-х років не може вважатися рубежем в історичній науці, з яким раніше пов'язувалось створення нової концепції соціально-політичного розвитку довоєнних десятиріч, оскільки в цей час зберігались марксистсько-ленінські методологічні підходи, за допомогою яких робилися спроби модернізації історії доби тоталітаризму через призму "відродження історичної правди про ленінську модель соціалізму". Автор намагається в узагальнюючому вигляді представити на основі нових концептуальних підходів історіографію нових конкретних питань, пов'язаних з новими соціальними змінами і політичними процесами в тоталітарному суспільстві 1920-30-х рр.: розробку проблем історії українського робітництва, селянства, інтелігенції, інших соціальних верств суспільства в умовах здійснення соціальних експериментів авторитарного режиму, вивчення ролі комуністичної партії, рад, профспілок, комсомолу, інших громадських організацій, а також силових органів ЧК-НКВД у формуванні антидемократичного, репресивного ладу. Використовуються сучасні методи дослідження масових джерел - кореляційний і контент-аналіз, подається класифікація історіографічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61 + Т1(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Макар Ю. І. 
Історія України від найдавніших часів до наших днів : Навч. посіб. для студ. вузів / Ю. І. Макар, Б. Ф. Білецький, А. П. Коцур, В. П. Коцур, А. І. Павко; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - 2-е вид., переробл. та доп. - Чернівці, 1998. - 335 c. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Видання знайомить читачів з найважливішими проблемами історії України, звертає увагу на маловідомі сторінки минулого, розкриває багатогранність та неоднозначність історичного процесу, показує боротьбу за державність України в усій її складності й суперечливості. З урахуванням сучасних наукових поглядів автори уточнюють низку концептуальних положень, оцінок історичних подій та постатей. Виклад матеріалу подається в хронологічному порядку і охоплює основні періоди, виділені в руслі сучасної наукової концепції історії України, в основу якої покладено схеми М.С.Грушевського та його послідовників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Проблеми економіки та управління / ред.: Й. М. Петрович. - Л., 1998. - 142 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; N338). - укp. - рус.

Розглянуто актуальні питання розвитку економіки й управління на конкретних матеріалах машинобудівного, будівельного і енергетичного комплексів у процесі формування ринкових відносин. Проаналізовано використання математичної моделі психосоціальної сфери для ефективного управління людським фактором за сучасних умов, вплив грошових реформ на економічне зростання. Досліджено проблеми ціноутворення на міські пасажирські перевезення, переходу України на міжнародні стандарти обліку, застосування засобів вербальної та невербальної комунікацій для управління складними соціотехнічними системами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коцур В. П. 
Історіографія історії України: Курс лекцій : Навч. посіб. для студ. іст. спец. вузів / В. П. Коцур, А. П. Коцур. - Чернівці : Золоті литаври, 1999. - 519 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Широко висвітлено основні напрями та діяльність представників різних течій і наукових шкіл в історичній думці України у хронологічному порядку - з давніх часів до сьогодення, на основі схем М.Грушевського, Д.Дорошенка, Д.Багалія, М.Брайчевського, О.Оглоблина, М.Марченка. Викладено нове бачення давньої історії України (початок формування людських цивілізацій на території держави, найдавніші державні утворення на українських землях в історичних дослідженнях), історичних знань у Київській Русі та Галицько-Волинській державі у ХIV - першій половині XVII ст., за часів Визвольної війни середини XVII ст., складання державності українського народу, особливості української історіографії XVIII ст, розвитку історичної думки в Україні ХІХ ст., українських історичних досліджень на початку ХХ ст., української історіографії тоталітарної доби та у сучасний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коцур В. П. 
Соціальні зміни і політичні процеси в Україні 1920 - 30-х рр.: Історіографія : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В. П. Коцур; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 37 c. - укp. - рус.

У дисертації аналізуються основні історіографічні етапи вивчення історії соціальних змін і політичних процесів в Україні 1920 - 30-х років; простежується вплив тоталітарної системи на об'єкти і суб'єкти історичних досліджень - вчених, зміну їх поглядів, змісту і напрямків наукових розробок; розкривається соціальна відповідальність історика, вплив результатів його праці на суспільну свідомість. З позицій континууму і переривистості на основі принципу доповнюваності простежуються елементи наступності в історичних дослідженнях та зміна парадигм і концептуальних підходів на різних історіографічних етапах. Подається якісно-кількісна характеристика літератури з історії соціально-політичного розвитку перших десятиріч більшовицько-радянської влади в Україні, визначаються актуальні проблеми подальших наукових розвідок з історії соціальних груп, національних відносин, партій, громадських організацій, органів ЧК-НКВД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-2г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Петрович Р. Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.07 / Р. Й. Петрович; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1999. - 19 c. - укp.

У дисертації побудовано і досліджено ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновано агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримано умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Соціальна педагогіка / ред.: Л. К. Грицюк, В. С. Петрович; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк : Вежа, 1999. - 193 c. - укp.

Надано освітньо-кваліфікаційну характеристику спеціаліста напряму "Соціальна педагогіка", зміст авторських програм фундаментальних, професійно орієнтованих та вибіркових дисциплін за навчальним планом спеціальності, серед яких - родинознавство, порівняльна педагогіка, методика соціально-педагогічної роботи з населенням, етичні норми спілкування з населенням, основи математичної статистики, позашкільна педагогіка, профілактика адиктивної поведінки, основи профорієнтаційної роботи, нові інформаційні технології, народна педагогіка, диференціація навчання в школі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гуманітарний вісник Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту ім. Г.С.Сковороди : наук.-теор. зб. Вип. 1 / ред.: В. П. Коцур. - Переяслав-Хмельниц., 2000. - 305 c. - (Педагогіка. Психологія. Філол. Філос.). - укp.

Проаналізовано розвиток освіти і педагогічної думки в Західній Україні в ХІХ ст. Розкрито місце природничих наук у системі освіти України початку ХХ ст. Викладено психологічні засади розвитку особистісної готовності фахівця до педагогічної діяльності за умов ринкової економіки. Наведено результати дослідження особливостей готовності майбутніх педагогів до професійної діяльності, а також проблеми емоційного розвитку молодших школярів. Запропоновано системно-діяльнісний підхід до морального виховання молодших школярів. Описано семантичні особливості лексем на позначення основних кольорів в українській та російській мовах. Висвітлено основні інтеграційні фактори української культури.

Проанализировано развитие образования и педагогической мысли в Западной Украине в ХІХ веке. Раскрыто место природоведческих наук в системе образования Украины начала ХХ в. Изложены психологические основы развития личностной готовности специалиста к педагогической деятельности в условиях рыночной экономики. Приведены результаты исследований особенностей готовности будущих педагогов к профессиональной деятельности, а также проблемы эмоционального развития младших школьников. Предложен системно-деятельностный подход к моральному воспитанию младших школьников. Описаны семантические особенности лексем на определение основных цветов в украинском и русском языках. Освещены основные интеграционные факторы украинской культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Наступність і перспективність у навчанні й вихованні дітей дошкільного та молодшого шкільного віку : Матеріали конф. / ред.: В. П. Коцур; Москов. пед. ун-т. - Переяслав-Хмельниц., 2000. - 188 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання наступності в організації та змісті дошкільної і початкової освіти за умов переходу загальної середньої освіти на нову структуру. Викладено психологічні основи навчання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Проаналізовано труднощі першокласників у період адаптації до шкільного навчання. Описано особливості формування мислиннєвої операції порівняння в дошкільників у зв'язку з підготовкою їх до школи, особливості зовнішньої та внутрішньої мотивації навчання дітей у разі зміни соціальної ситуації розвитку. Розкрито психологічні аспекти формування здорового способу життя школярів молодших класів. Особливу увагу приділено ролі валеологічної освіти у формуванні здорового способу життя. Розглянуто вплив легкоатлетичних вправ на здоров'я й фізичний розвиток дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Висвітлено дидактичні та управлінські аспекти наступності та перспективності між дитячими садками і початковою школою.

Рассмотрены актуальные вопросы преемственности в организации и содержании дошкольного и начального образования в условиях перехода общего среднего образования на новую структуру. Изложены психологические основы обучения детей дошкольного и младшего школьного возраста. Проанализированы трудности первоклассников в период адаптации к школьному обучению. Описаны особенности формирования мыслительной операции сравнения в дошкольников в связи с подготовкой их к школе, особенности внешней и внутренней мотивации учения детей при изменении социальной ситуации развития. Раскрыты психологические аспекты формирования здорового образа жизни школьников младших классов. Особое внимание уделено роли валеологического образования в формировании здарового образа жизни. Рассмотрено влияние легкоатлетических упражнений на здоровье и физическое развитие детей дошкольного и младшего школьного возраста. Освещены дидактические аспекты преемственности и перспективности между детскими садиками и начальной школой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.52 + Ч421.52

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА628785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Коцур А. П. 
Національна ідея в інтелектуальній спадщині української та російської еліти кінця ХVІІІ - ХХ ст. / А. П. Коцур, М. В. Мандрик. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 203 c. - Бібліогр.: с. 175-203. - укp.

Розглянуто українську ідею кінця XVIII - початку ХХ ст. у контексті національного відродження України, а також відображення даного питання у сучасній вітчизняній історичній науці. Охарактеризовано національні історичні школи та їх місце в розробці проблем української державності, політичну філософію монархізму у творчості І.Ільїна, погляди політичного та релігійного філософа М.Бердяєва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф1(4УКР)46 + Ф1(4УКР)5/6 + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Петрович Й. М. 
Менеджмент організацій: методи виконання випускних робіт : Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / Й. М. Петрович, А. В. Дубодєлова, І. Г. Устінова, І. І. Новаківський; ред.: Й. М. Петрович; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2000. - 160 c. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Вперше узагальнено методичні вимоги до виконання дипломних проектів і магістерських робіт зі спеціальності "Менеджмент організацій", зокрема до їх тематики та структури, написання окремих розділів, використання статистичних і економіко-математичних методів та досягнень сучасної інформатики у вирішенні складних проблем управління, нових підходів до економічної оцінки проектних управлінських рішень. Особливу увагу приділено оформленню розрахунково-пояснювальної записки та графічного матеріалу випускних робіт, організації їх захисту. Концептуально викладено вимоги до виконання та організації захисту бакалаврських робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321 р3-3 я73(4УКР) + У9(4УКР)290-212.1 р3-3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Петрович Й. М. 
Організація підприємництва в Україні : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. освіти / Й. М. Петрович, Г. М. Захарчин, А. А. Теребух. - Л. : Оксарт, 2000. - 320 c. - Бібліогр.: с. 288-293. - укp.

Висвітлено організаційні аспекти підприємництва в Україні на підставі концептуальних засад розгляду підприємництва як процесу, який повинен бути відповідно організованим. Розглянуто сукупність елементів (стадій) підприємницького процесу, специфіку їх організації в логічній послідовності - від зародження підприємницької ідеї, вибору організаційно-правової форми підприємництва, організації започаткування, становлення та планування підприємницької діяльності до виникнення проблем ліквідації та припинення діяльності підприємця. Значну увагу приділено комплексним питанням, причетним до всього процесу створення, функціонування і розвитку підприємництва, зокрема, організації фінансового забезпечення підприємництва, особливостям оподаткування та відповідальності в сфері підприємництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Проблеми економіки та управління / ред.: Й. М. Петрович. - Л., 2000. - 320 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; N 391). - укp. - рус.

Розглянуто актуальні питання економіки, зокрема, інвестиційного забезпечення розвитку її регіонального сектора, формування конкурентної стратегії підприємств, впровадження інноваційних процесів за сучасних умов, визначення перспектив розвитку грошово-кредитної політики України. Проаналізовано проблеми функціонування підприємств у нестабільному середовищі, застосування нових технологій в інформаційних системах менеджменту, використання маркетингового аналізу, логістичних методів і контролінгових заходів, а також стимулювання інноваційної діяльності у виробничих системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я54(4УКР-4ЛЬВ) + У9(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Петрович Й. М. 
Планування діяльності підприємств на етапах їх адаптації до ринку / Й. М. Петрович, А. Ф. Кіт, О. М. Семенів // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Екон. науки. - Хмельницький, 2000. - № 4, ч. 1. - С. 10-13. - укp.

Обгрунтовано необхідність жорсткого планування та контролю за діяльністю організації на підставі взаємопов'язаності завдань, стратегій та оперативних дій, врахування динамічної мінливості зовнішнього середовища. Розкрито зв'язок планування з відносинами власності та інтересами корпоративних груп. Вказано на необхідність планування використання активів підприємства як фактора прискорення ринкового реформування економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Коцур А. П. 
Українська державність: історія та сучасність / А. П. Коцур. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 350 c. - Бібліогр.: с. 308-350. - укp.

Висвітлено основні етапи історії Української державності від найдавніших часів до сучасності. Проаналізовано державотворчу діяльність українського народу в ході його історичного розвитку. Охарактеризовано державницьку ідею, на яку спиралось українство в боротьбі за створення власної держави, а також її роль у формуванні суспільно-політичної думки в України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-02 + Х2(4УКР),0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Коцур А. П. 
Ідея державності в історичній думці та суспільно-політичному житті України кінця ХVIII - початку ХХ ст. / А. П. Коцур. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 423 c. - Бібліогр.: 813 назв. - укp.

Всебічно проаналізовано специфіку національного відродження у контексті суспільно-політичного життя України та місце в ньому української ідеї. Значну увагу приділено відображенню проблеми української державності в історичних дослідженнях, стану інтелектуально-духовної еліти України, наукових центрів українознавства. Подано характеристику народницького, консервативного, національно-державницького напрямів в історичній та суспільно-політичній думці України, а також оцінку ідеї державності в програмах і діяльності національно-демократичних об'єднань та політичних партій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф024 + Ф1(4УКР)4/5 + Т3(4УКР)46-4 + Т3(4УКР)5-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603348 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського