Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (173)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Кириченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 232
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Земсков С. В. 
Роль і місце променевої терапії у неоад'ювантному лікуванні раку підшлункової залози = Role and place of radiotherapy in neoadjuvant treatment of pancreatic cancer / С. В. Земсков, О. І. Дронов, К. С. Бурміч, П. Ренц, О. Кириченко, У. Велнер, Л. Болм, Т. Кек, Р. Н. Хайрнасов, О. В. Земскова // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 1. - С. 91-104. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Користь променевої терапії (ПТ) у лікуванні раку підшлункової залози (РПЗ) залишається предметом обговорення протягом десятиліть [1]. Існує багато суперечок щодо ПТ та її комбінацій з іншими методами лікування РПЗ. Мета роботи - з'ясувати хірургічні переваги комбінованої неоад'ювантної терапії (НАТ) РПЗ із акцентом на індукцію локального фіброзу підшлункової залози та його впливу на післяопераційний стан. Вирішити питання особливої ролі ПТ при комбінованій НАТ. Згадати поточні рандомізовані контрольовані дослідження (РКД) такого напрямку. Обговорити сучасне значення стереотаксичної ПТ (СТПТ) у неоад'ювантному лікуванні. З метою пошуку літератури використано бази MEDLINE/PubMed, Scopus і Web of Science. Пошук виконано серед англомовної літератури за такими ключовими словами: pancreatic cancer; neoadjuvant radiotherapy (NART); postoperative pancreatic fistula (POPF); pancreatic fibrosis; stereotactic body radiotherapy (SBRT). Розглядалися мета-аналізи, систематичні огляди та рандомізовані клінічні дослідження, ретроспективні дослідження. Серед 148 публікацій, що задовільнили критеріям пошуку, було відібрано 44. Дата останнього пошуку 20.02.2022. Результати та їх обговорення. Серед переваг НАТ: кращі показники дотримання режимів неоад'ювантної хіміотерапії (НАХТ) або неоад'ювантної хіміопроменевої терапії (НАХПТ), можливість вибору пацієнтів із неметастатичним захворюванням, яким може бути корисна хірургічна резекція з довготривалою виживаністю; лікування захворювання з імовірними мікрометастазами, які немає змоги виявити на початку лікування; більша ймовірність досягнення зниження ступенів T i N, збільшення частоти R0-резекції. Обговорюється питання НАПТ у контексті комбінованої НАТ РПЗ. Наведено онкологічні та хірургічні переваги даного методу. З'ясовано роль СТПТ і сучасний стан проблеми. Згадуються поточні контрольовані рандомізовані дослідження. Неоад'ювантна СТПТ після мультиагентної індукційної хіміотерапії може бути майбутнім трендом у НАПТ РПЗ. СТПТ можна рекомендувати для застосування у спеціалізованих центрах як ефективний метод лікування після індукційної НАХТ у хворих на неметастатичний РПЗ із судинною інвазією, без чітких ознак радіологічної відповіді та у випадку доброго загального стану пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми психології в умовах політичної та економічної нестабільності : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 21 груд. 2022 р. / ред.: О. Кириченко, Т. Лежнєва, А. Мірошник, С. Дубов, О. Агарков, Л. Деркач, О. Самойлов, І. Спіріна; Вищий навчальний приватний заклад "Дніпровський гуманітарний університет". - Дніпро : ВНПЗ "ДГУ", 2022. - 97 c. - укp.

Наведено результати досліджень з актуальних проблеми психології та медицини. Висвітлено соціально-психологічні засади суспільно-політичних процесів. Розглянуто неправдивість інформації як ознаку кримінально протиправного посягання. Увагу приділено експериментальним дослідженням феноменології, теорії та практики кліпового мислення студентської молоді. Розкрито специфіку прояву девіантної поведінки в сучасних умовах українського суспільства. Досліджено особливості соціального самопочуття та поведінки молоді в умовах соціально-економічної нестабільності. Висвітлено психологічні підходи до розуміння дискримінаційних установок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Кириченко О. Л. 
Аналіз кластерної структури інтернет-мереж на основі випадкових матриць / О. Л. Кириченко, І. В. Малик, С. Е. Остапов // Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 1. - С. 37-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Кириченко О. В. 
Сучасний погляд на підходи до нейропротекторної терапії у хворих з ішемічним інсультом. Огляд літератури / О. В. Кириченко, С. П. Московко // Укр. неврол. журн. - 2022. - № 1/2. - С. 12-16. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Своєчасне застосування нейропротекторних агентів має запобігати або гальмувати патогенетичні механізми, що призводять до апоптозу клітин мозку за гострої ішемії, можливо, у ядрі інфаркту, але переважно - в зоні ішемічної пенумбри. Концепція нейропротекції має достатнє теоретичне обгрунтування, проте, з огляду на існуючі результати клінічних досліджень, питання її ефективності, безпечності й оптимальних точок прикладання й надалі залишається дискутивним. Наразі два фармакологічних агенти розглядаються найчастіше як нейропротекторні засоби при ішемічному інсульті (ІІ) - церебролізин та едаравон (на українському фармацевтичному ринку - ксаврон), які мають найширшу доказову базу та користуються прихильністю практичних лікарів у намаганні забезпечити потенціал відновлення функцій у післяінсультний період. Мета дослідження - вивчити наявну доказову базу щодо результатів застосування та ефективності нейропротекторних агентів - церебролізину та едаравону у комплексній терапії ІІ: вплив на результат лікування на госпітальному етапі і в середньостроковій перспективі. Проведено пошук та аналіз за ключовими словами "ішемічний інсульт", "нейропротекція", "едаравон", "церебролізин" досліджень бази PubMed та метааналізів Кокранівської бібліотеки, опублікованих за період з 2010 до 2022 р. Критеріями відбору публікацій були наявність повного тексту або розгорнутого резюме англійською мовою. З огляду на результати досліджень клінічні ефекти нейропротекторної терапії є значущими. Однак є повідомлення про сумнівні результати, ймовірними причинами яких можуть бути: неврахування рівня неврологічного дефіциту на момент госпіталізації, а також терапевтичного вікна для призначення лікарського засобу і режиму дозування препарату. На результат на 90-й день лікування могли впливати такі чинники, як коморбідна патологія, ускладнення госпітального періоду, а також різні підходи до реабілітаційних заходів. Необхідно провести великі клінічні дослідження з більш продуманими критеріями відбору пацієнтів для з'ясування значення нейропротекторних засобів у комплексній інтенсивній терапії пацієнтів з ІІ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кириченко О. В. 
Протидія терористичним актам в Україні: кримінально-правові та кримінологічні засади : монографія / О. В. Кириченко, О. М. Чорний, О. В. Шамара; Дніпровський гуманітарний університет. - Дніпро : Ліра, 2022. - 180 c. - Бібліогр.: с. 161-180 - укp.

Досліджено кримінально-правові та кримінологічні засади протидії терористичним актам в Україні. З'ясовано сутність терористичного акту як криміналізованого соціального явища та визначено правове підґрунтя протидії їм в Україні. Надано характеристику підстав кримінально-правової заборони терористичного акту в Україні; проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 258 КК України, а також форми кримінально-правового реагування на вчинення цього кримінального правопорушення. Проаналізовано кримінологічні показники та причинно-умовний комплекс детермінації терористичного акту, а також визначено основні напрями запобігання терористичним актам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)711.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Омельчук С. В. 
Реалізація симбіотичного і продуктивного потенціалу соєво-ризобіальних систем, утворених аналітично селекціонованими фунгіцидостійкими штамами бульбочкових бактерій на фоні завчасного протруєння насіння стандак топом / С. В. Омельчук, О. В. Кириченко, А. В. Жемойда // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 1. - С. 52-64. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У вегетаційних умовах із грунтовою культурою досліджували ефективність соєво-ризобіальних симбіотичних систем, утворених аналітично селекціонованими фунгіцидостійкими штамами Bradyrhizobium japonicum 634б (стандарт) і РС08 із рослинами сої за обробки насіння за 7 діб до посіву протруйником стандак топ. За завчасної обробки насіння сої протруйник стандак топ пригнічував у першу половину вегетації рослин (включно до фази початку цвітіння) процеси формування та функціонування симбіотичних систем, утворених фунгіцидостійкими штамами B. japonicum 634б і РС08. За інокуляції насіння штамом 634б на фоні дії протруйника нодуляційна активність ризобій у фазу цвітіння сої ослаблювалась на 35 %, а штаму РС08 - залишалась стабільною. Iнтенсивність азотфіксації симбіотичних систем, утворених за участю обох штамів ризобій, зменшувалась на 30 - 32 %. З'ясовано, що штам B. japonicum РС08 за ступенем реалізації симбіотичного потенціалу на фоні застосування протруйника виявився ефективнішим за штам 634б. У фазу утворення бобів реалізація симбіотичного потенціалу соєво-ризобіальних систем, утворених обома штамами, на фоні дії протруйника стабілізувалася до рівня контрольних рослин (без протруєння насіння). Стандак топ за завчасної передпосівної обробки насіння з наступною бактеризацією штамами 634б і РС08 у день посіву не чинив токсичної дії на вегетативний ріст і розвиток сої, формування генеративних органів та урожаю зерна. Симбіотичні системи сої з аналітично селекціонованими фунгіцидостійкими штамами B. japonicum 634б і РС08 характеризувалися майже однаковими ступенями реалізації продуктивного потенціалу за незначної переваги системи, утвореної штамом B. japonicum РС08. Завчасне протруєння насіння сої стандак топом істотно не впливало на формування зернової продуктивності рослинами. Симбіотична система соя-B. japonicum РС08 на фоні дії протруйника за оцінкою реалізації симбіотичного і продуктивного потенціалів виявилася ефективнішою, ніж система соя-B. japonicum 634б. Отримані нами результати підтвердили можливість використання аналітично селекціонованого фунгіцидостійкого штаму B. japonicum РС08 як біологічної основи бактеріальних добрив під сою для комплексного застосування у виробничих умовах із протруйником стандак топ за обробки ним насіння за 7 діб до посіву.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Принципи судочинства в Україні та проблеми їх реалізації судами : колект. монографія / Т. М. Алфьорова, В. М. Давидюк, Ю. Б. Ірха, Т. М. Лежнєва, А. Г. Мосейко, В. О. Негодченко, С. В. Пеньков, М. М. Потіп, С. В. Черноп'ятов; ред.: О. В. Кириченко; Дніпровський гуманітарний університет. - Дніпро : ЛІРА, 2022. - 288 c. - Бібліогр.: с. 261-288 - укp.

Розглянуто проблеми реалізації судами принципів судочинства в Україні, а також проблемні питання щодо принципів адміністративного, кримінального, цивільного та господарського судочинства. Висвітлено еволюцію поглядів на зміст і сутність поняття "доступ до правосуддя". Охарактеризовано принципи та порядок проведення підготовчого судового засідання у цивільному процесі. Проаналізовано особливості застосування принципів адміністративного судочинства під час розгляду та вирішення податкових спорів. Увагу приділено питанням додержання конституційного принципу верховенства права в кримінальному судочинстві при встановленні відповідальності за корупційні злочини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Забезпечення правопорядку та протидії злочинності в Україні та у світі: проблеми та шляхи їх вирішення : матеріали II Міжнар. наук.-практ. конф., 17 черв. 2022 р. / ред.: О. В. Кириченко, Т. М. Алфьорова, В. М. Давидюк, Л. Ємець, С. Дубов, Т. М. Лежнєва, А. Мірошник, В. О. Негодченко, С. В. Пеньков; Дніпровський гуманітарний університет. - Дніпро : ВНПЗ "Дніпров. гуманітар. ун-т", 2022. - 202 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Розглянуто теоретико-правові та концептуальні підходи забезпечення правопорядку та протидії злочинності в Україні та світі. Обґрунтовано необхідність створення в Україні правової платформи для захисту цифрових трансформацій суспільства. Описано особливості регламентації провокації злочину за законодавством зарубіжних країн. Розглянуто міжнародні стандарти регламентації прав людини в Україні та проблеми їх реалізації. Описано окремі особливості протидії порушенню встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів в Україні в умовах воєнного стану. Увагу приділено забезпеченню протидії економічній злочинності в умовах воєнного стану. Увагу приділено злочинам проти статевої недоторканості дітей в Україні під час збройної агресії з боку РФ. Висвітлено актуальні питання кадрового забезпечення підрозділів внутрішньої безпеки в період воєнного стану. Розглянуто кримінально-правові, кримінологічні, кримінально-процесуальні, криміналістичні й оперативно-розшукові аспекти протидії злочинності тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)7 я431(0) + Х883.9(4/8)7 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Забезпечення правопорядку та протидії злочинності в Україні та у світі: проблеми та шляхи їх вирішення : матеріали I Міжнар. наук.-практ. конф., 17 черв. 2021 р. / ред.: О. В. Кириченко, Т. М. Алфьорова, С. М. Дубов, Т. М. Лежнєва, А. Мірошник, С. В. Пеньков, М. Потіп, О. Шамара; Дніпровський гуманітарний університет. - Дніпро : Ліра, 2021. - 268 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Досліджено теоретичні засади формування системи оперативно-розшукової протидії злочинності. Висвітлено окремі аспекти забезпечення прав і свобод людини в інформаційні сфері. Наведено загальну характеристику правового реагування на вчинення кримінального правопорушення. Проаналізовано психологічні особливості сприйняття механізмів перехідного правосуддя. Розглянуто роль, місце та значення використання громадськості підрозділами кримінальної поліції під час протидії злочинності. Висвітлено зарубіжний досвід конституційно-правового регулювання громадянських прав і свобод людини і громадянина. Розглянуто практику Європейського суду з прав людини щодо визначення провокації до вчинення злочину. Висвітлено сутність негласної роботи під час досудового розслідування та судового провадження. Досліджено сучасний стан та можливості запобігання правопорушенням у сфері дорожнього руху. Увагу приділено розвитку інформаційного суспільства як чиннику поширення злочинів у сфері кіберспорту. Проаналізовано стан та рівень транснаціональної організованої злочинності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кириченко О. Л. 
Стохастичні моделі в задачах штучного інтелекту / О. Л. Кириченко, І. В. Малик, С. Е. Остапов // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2021. - Вип. 2. - С. 53-57. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто деякі властивості стохастичних матриць великих розмірностей за умов незалежності елементів матриці або за умов незалежності рядків (стовпців). Проаналізовано основні властивості спектра стохастичної матриці. Також розглянуто застосування даних результатів до задач кластеризації та вибору оптимального числа кластерів. Результати дослідження доповідались на Міжнародній науковій конференції "Modern Stochastics: Theory and Applications. V" (MSTA-V).


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079:Фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Московко С. П. 
Остаточна оцінка результатів дослідження СТІКс (Супутня Терапія Інсульту Ксавроном) / С. П. Московко, О. В. Кириченко, Г. С. Руденко // Міжнар. неврол. журн. - 2021. - 17, № 5. - С. 18-30. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Ішемічний інсульт залишається актуальною проблемою сьогодення. Його патогенез складається з послідовного каскаду реакцій у мозку, які, на додаток до ішемії, відповідальні за подальше пошкодження мозкової тканини й уповільнюють розвиток компенсаторних і регенеративних механізмів. Спроби перервати патологічний каскад тривають декілька десятиліть. Першою перспективною молекулою, що продемонструвала в доклінічних дослідженнях потенціал скавенджера (прибиральника, поглинача) надлишкових агресивних перекисів, стала MCI-186, яка застосовується в клінічній практиці під назвою іедаравоні. Мета дослідження - встановлення клінічних ефектів застосування едаравону (Ксаврон) як супутньої терапії гострого періоду ішемічного інсульту (СТІКс) у режимі реальної клінічної практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Машинне навчання. Навчання з прецедентами : навч. посіб. / С. В. Антонюк, М. Ю. Горбатенко, О. Л. Кириченко, І. В. Малик; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ЧНУ ім. Ю.Федьковича : Рута, 2021. - 163 c. - Бібліогр.: с. 163 - укp.

Розглянуто основні методи та описано моделі машинного навчання за прецедентами. Увагу приділено питанням байєсівського класифікатора. Охарактеризовано лінійні моделі машинного навчання, а також питання логістичної регресії та метод опорних векторів. Наведено велику кількість модельних прикладів мовою програмування R, які дозволяють краще усвідомити теоретичний матеріал, а також сформовано завдання та методичні вказівки для лабораторних робіт за темами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Внутрішні та зовнішні складові формування зовнішньої політики країн пострадянського простору : зб. наук. пр. / А. Т. Абдуліна, О. О. Александрович, Д. В. Вєдєнєєв, Л. Я. Грицик, Р. В. Губань, О. Ю. Дерікот, А. Б. Добровольська, Г. І. Зеленько, О. О. Каплієв, О. В. Кириченко, В. С. Клименко, І. П. Козинець, О. О. Кордун, Т. М. Ляшенко, А. Ю. Мартинов, В. В. Пристайко, Є. В. Редзюк, Є. В. Сафар'янс, А. О. Сергеєва, І. В. Ткаченко, С. С. Фомін, О. М. Цапко, І. А. Шовкун; ред.: А. Г. Бульвінський, С. С. Фомін, Л. Ю. Грицик; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : Ін-т всесвіт. історії НАН України, 2021. - 272 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус.

Представлено статті, у яких аналізуються історичні витоки формування зовнішньої політики пострадянських країн; внутрішні та зовнішні чинники міжнародного позиціювання країн Балтії, пострадянської Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії. Описано зовнішньополітичні інтереси Росії на пострадянському просторі та вплив соціально-економічних проблем на формування зовнішньої політики пострадянських країн. Встановлено вплив радянської ідентичності на зовнішньополітичну стратегію самопроголошених Нагірно-Карабаської Республіки та Придністровської Молдавської Республіки. Розглянуто євроатлантичний курс Литовської Республіки, сучасні зовнішньополітичні прагнення Латвійської Республіки. Окреслено етапи еволюції зовнішньої політики періоду незалежності Республіки Молдова. Визнано пріоритети зовнішньої політики України в сучасних умовах та ключові інструменти впливу Росії на пострадянському просторі. Констатовано "заморожені" конфлікти на пострадянському просторі в геополітиці Російської Федерації. Зазначено вплив соціально-економічних проблем Узбекистану на його зовнішню політику, внутріполітичні чинники формування зовнішньої політики сучасного Туркменістану, вплив внутрішніх ресурсів на зовнішньополітичну діяльність Казахстану тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/5),04

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Засади зовнішньої політики пострадянських країн: цивілізаційні, геополітичні та соціально-економічні аспекти : зб. наук. пр. / І. І. Богданович, О. М. Горенко, Л. Ю. Грицик, А. Б. Добровольська, О. В. Кириченко, Т. М. Ляшенко, А. Ю. Мартинов, Є. В. Редзюк, П. М. Рудяков, Є. В. Сафар'янс, А. Б. Соловйова, І. В. Ткаченко, С. С. Фомін, В. О. Хвіст, О. М. Цапко, І. А. Шовкун; ред.: А. Г. Бульвінський, Л. Ю. Грицик, Є. В. Сафар'янс; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : Ін-т всесвіт. історії НАН України, 2021. - 287 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Представлено статті у яких аналізуються історичні та цивілізаційні чинники формування зовнішньої політики країн пострадянського простору, насампред європейські та євразійські. Розглянуто еволюцію зовнішньополітичного курсу пострадянських держав у 1990-х - 2010-х рр. Окреслено стратегії нейтралітету, відкритості, євроорієнтації та ін. Визнано вплив соціально-економічних чинників на зовнішньополітичний процес у країнах пострадянського простору. Описано фактор впливу "Русского мира" на формування політичної ідентичності громадян Центральної Азії. Схарактеризовано доктрину зовнішньополітичного нейтралітету сучасного Туркменістану, зовнішню політику Республіки Казахстан, внутрішні чинники формування зовнішньої політики Таджикистану, стратегію зовнішньої політики Киргизстану. Розкрито економічні засади зовнішньої політики незалежного Азербайджану. Подано інформацію про зовнішню політику Узбекистану і процеси євразійської інтеграції. Виокремлено вплив румунського чиннику зовнішньої політики Республіки Молдова. Висвітлено угоду про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС (1994) і принцип єдності зовнішньої та внутрішньої політики. Означено місце України в світовому геополітичному просторі в 1991-2005 рр. Визначено Європейський вектор як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет відновленої латвійської державності. Доведено багатовекторну парадигму розвитку Республіки Білорусь. Обгрунтовано соціально-економічний розвиток пострадянських країн і їх зовнішньополітичну орієнтацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/5),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кириченко О. С. 
Інвестиційно-інноваційне забезпечення промисловості України в умовах Четвертої промислової революції : монографія / О. С. Кириченко; Вищий навчальний заклад "Університет економіки та права "КРОК". - Київ : КРОК, 2021. - 368 c. - Бібліогр.: с. 304-332 - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні підходи до вирішення актуальних проблем інвестиційно-інноваційного забезпечення промисловості України в умовах Четвертої промислової революції. Досліджено етапи промислового розвитку й узагальнено тенденції технологічно-промислового еволюціонування. З'ясовано змістовно-типологічні характеристики інвестиційно-інноваційного забезпечення промисловості. Обгрунтовано необхідність формування та впровадження механізму інвестиційного забезпечення інноваційного розвитку промисловості. Розроблено концептуальні та методологічні засади інвестиційно-інноваційного забезпечення промисловості України на засадах "Індустрії 4.0". Обгрунтувано шляхи удосконалення державної промислової політики як інституційного базису інвестиційно-інноваційного забезпечення промисловості країни. Розроблено комплекс державних цільових програм розвитку промисловості України на засадах "Індустрії 4.0".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55 + У9(4УКР)300-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Трансформаційні перетворення у країнах пострадянського простору: проблеми та виклики : наук.-аналіт. доп. / А. І. Кудряченко, В. В. Солошенко, І. І. Богданович, О. Ф. Деменко, А. Г. Бульвінський, В. М. Ткаченко, П. М. Рудяков, А. Б. Добровольська, Т. О. Метельова, В. М. Розумюк, О. М. Цапко, С. С. Фомін, П. Ф. Вознюк, О. В. Кириченко, І. М. Миклащук, Н. І. Мхитарян, І. В. Ткаченко, І. І. Мудрієвська, В. О. Стельмах, Я. І. Фощан, О. О. Кордун; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : Ін-т всесвіт. історії НАН України, 2021. - 231 c. - укp.

Здійснено систематизацію історичного досвіду реалізації програм модернізації у країнах пострадянського простору. Проведено порівняльний аналіз основних моделей та алгоритмів трансформаційних процесів на пострадянському просторі. Обґрунтовано теоретичне положення про те, що конкуренція європейського та євразійського (інтеграційних) векторів на пострадянському просторі сутнісно виявляється як конкуренція між європейським прикладом успішного розвитку та російським прикладом опертя на силу. Визначено специфіку та особливості трансформації колишніх радянських республік. Проаналізовано вплив ЄС, США, КНР на пострадянські трансформації. Доведено, що наявні цивілізаційні відмінності між країнами пострадянського простору та вплив ключових світових геополітичних та економічних суб’єктів зумовлюють подальшу сегментацію пострадянського простору, розходження цивілізаційного уявлення свого майбутнього пострадянськими державами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44/54)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Історичні передумови становлення зовнішньополітичної орієнтації країн пострадянського простору : зб. наук. пр. / А. Г. Бульвінський, О. Ф. Деменко, А. Б. Добровольська, О. В. Кириченко, О. О. Кордун, Н. Г. Красножон, Т. М. Ляшенко, Т. В. Орлова, П. М. Рудяков, Є. В. Сафар'янс, І. В. Ткаченко, С. С. Фомін, О. М. Цапко; ред.: А. Г. Бульвінський, О. В. Кириченко, В. О. Стельмах; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : Ін-т всесвіт. історії НАН України, 2020. - 175 c. - укp. - рус. - англ.

Наведено статті, присвячені аналізу історичних і культурно-цивілізаційних передумов становлення зовнішньополітичної орієнтації країн пострадянського простору; особливостей зовнішньої політики та постсоціалістичної трансформації пострадянських країн; стратегій Європейського Союзу та Російської Федерації щодо країн регіону. Охарактеризовано чинники національного традиціоналізму у зовнішній політиці сучасного Туркменістану. Висвітлено культурно-історичні передумови формування зовнішньої політики сучасної Естонії. Розкрито історичні чинники зовнішньополітичної орієнтації Азербайджану. Розглянуто українсько-латвійські відносини в контексті євроінтеграційних процесів на сучасному етапі. Подано інформацію про регіональні організації та структури в Центральній Азії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)6-6 + Ф4(051)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Розвиток суспільства: соціальні, економічні та психологічні аспекти : колект. монографія / В. А. Андрєєва, С. П. Гаврилюк, В. В. Лойко, Я. С. Коваль, О. С. Кириченко; ред.: С. М. Лаптєв, І. П. Мігус; Вищий навчальний заклад "Університет економіки та права "КРОК". - Київ : ВНЗ "Ун-т економіки та права "КРОК", 2020. - 442 c. - укp.

Зауважено, що монографія є результатом проведення поліаспектних досліджень розвитку суспільства. Сфокусовано увагу на таких "м'яких" аспектах розвитку суспільства, як соціальні, економічні, психологічні, гуманітарні та безпекові, оскільки саме вони є найбільш вразливими до викликів і загроз нової реальності. Ключові положення дослідження зосереджено на формулюванні нових наукових гіпотез, методів та інструментів щодо упередження та протидії загрозам розвитку суспільства та подолання їхніх наслідків, які є гетерогенними та біфуркаційними.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-15 + У9(4УКР)497.4 + У9(4УКР)290-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сучасна клінічна фармакологія та побічні реакції серцево-судинних лікарських засобів : навч. посіб. : для студентів мед. та фармацевт. ф-тів закл. вищ. мед. освіти, лікарів різн. спец. / О. О. Яковлева, Р. П. Барало, Л. А. Вознюк, І. О. Дорошкевич, О. В. Кириченко, О. О. Клекот, Н. В. Коновалова, І. Ф. Семененко, С. І. Семененко, Н. В. Щербенюк; ред.: , О. О. Яковлева; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця : Твори, 2020. - 202 c. - Бібліогр.: с. 193-202 - укp.

Представлено найновіші дані з клінічної фармакології та небажаних лікарських реакцій різних груп лікарських засобів, що показані переважно при захворюваннях серцево-судинної системи. Кожний розділ має певну послідовність викладення матеріалу і спрямований на узагальнення інформації дня студентів та лікарів. Описання кожної групи лікарських засобів починається з фізіології та патофізіології тих основних процесів обміну, життєдіяльності організму, в сферу яких втручається дана група препаратів. Це допомагає заглибитись в розуміння механізмів дії препаратів, побачити переваги і недоліки лікарських засобів, що об’єднані в межах однієї групи. Наведено фармакодинамічні, фармакокінетичні особливості лікарських засобів, показання, протипоказання, побічні реакції, контроль застосування, специфіку невідкладна допомоги при передозуванні. Все це дозволяє обирати найбільш оптимальну фармакотерапію з урахуванням віку, статі, супутніх захворювань пацієнта на основі сучасних досліджень доказової медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "Інтеграція юридичної науки і практики як основа сталого розвитку вітчизняного законодавства", 13 - 14 листопада 2020 р. : [зб. доп. і повідомлень] / ред.: О. В. Кириченко, Т. М. Алфьорова, А. В. Хрідочкін, В. О. Негодченко, Р. Бобровник; Дніпровський гуманітарний університет. - Дніпро : Гельветика, 2020. - 187 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто питання соціально-правового впливу на прояви домашнього насильства. Висвітлено основні аспекти інформаційної відкритості у діяльності органів місцевого самоврядування в контексті національної діджиталізації. Увагу приділено правам людини в умовах реалізації суспільних реформ в Україні. Розглянуто актуальні питання цивільно-правової відповідальності в межах приватного найму на житло. Визначено перспективи дослідження механізму правового регулювання сімейних відносин. Висвітлено практичні аспекти електронної комерції в умовах пандемії коронавірусу. Досліджено сучасний стан регулювання господарсько-правової відповідальності у порівнянні з іншими галузями права. Розкрито поняття та сутність корпоративного управління. Розглянуто законодавство про відходи й інформаційне забезпечення прав громадян. Висвітлено правові проблеми діяльності бджільництва в Україні. Ацентовано на адміністративній відповідальності за порушення у сфері земельних відносин з огляду на поточний стан нормативно-правового забезпечення. Описано особливості організації діяльності виконавчих органів місцевих рад в системі публічного управління. Розглянуто специфіку юридичного змісту принципів податкового адміністрування. Увагу приділено принципу верховенства права як фундаментальному принципу сучасної правової держави. Розкрито місце та значення прецедентної практики Європейського суду з прав людини та розглянуто її імплементацію в правову систему України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857029 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського