Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кондратьєва О. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Кондратьєва О. В. 
Когезія та когерентність у перекладі наукової прози (на матеріалі наукових статей та монографій) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / О. В. Кондратьєва; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - О., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему відтворення зв'язності наукового тексту в англійсько-українських перекладах. У межах перекладознавчого підходу до аналізу зв'язності наукового тексту виокремлено параметри зв'язного тексту, описано репрезентативні засоби формування зв'язності англомовного наукового тексту та конкретні способи їх відтворення українською мовою. Встановлено, що в поверхневій структурі наукового тексту лінгвістично виражені зв'язки всередині поверхневої та зв'язки між глибинними структурами тексту. Доведено, що вибір лінгвістичних засобів реалізації зв'язності наукового тексту в перекладі не лише відбиває передачу когерентної структури тексту оригіналу, а й визначає характер відтворення в перекладі поверхневих зв'язків вихідного тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Ш143.21-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кондратьєва О. В. 
Застосування психологічної реабілітації в системі ЛФК при порушеннях постави в дитячих оздоровчих центрах / О. В. Кондратьєва // Наука і освіта. - 2011. - № 11. - С. 75-78. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зосереджено увагу на проблемі формування психологічного здоров'я людини. Проведено дослідження з метою виявлення ефективних форм і методів зміцнення психофізичного здоров'я дітей у дитячих оздоровчих таборах та центрах. Обґрунтовано необхідність поєднання психофізичного тренування і лікувальної фізкультури для відновлення здоров'я та працездатності у дітей та молоді. Розглянуто досвід проведення фізкультурно-оздоровчих заходів у режимі дня ДОЦ з використанням елементів психофізичного тренування. Перспективою подальших досліджень є відстеження залежності рівня психологічної реабілітації від комплексного впливу засобів фізичної реабілітації в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Внимание сосредоточено на проблеме формирования психологического здоровья человека. Проведено исследование с целью выявления эффективных форм и методов укрепления психофизического здоровья детей в детских оздоровительных лагерях и центрах. Обоснована необходимость сочетания психофизической тренировки и лечебной физкультуры для восстановления здоровья и работоспособности у детей и молодежи. Рассмотрен опыт проведения физкультурно-оздоровительных мероприятий в режиме дня ДОЦ с использованием элементов психофизической тренировки. Перспективой дальнейших исследований является отслеживание зависимости уровня психологической реабилитации от комплексного влияния средств физической реабилитации в детских учреждениях оздоровления и отдыха.

The article analyzes some forms and methods of strengthening psychophysical health of children in children's recreational camps and centers.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-81 + Р733.458.250-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кондратьєва О. В. 
Морфологія дерев'яної архітектури в мурованих храмах В. М. Покровського на теренах Слобідської України / О. В. Кондратьєва // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2019. - 1, № 1. - С. 76-82. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Сплеск національної ідентичності в період культурного ренесансу початку XX ст. відобразився у народженні українського архітектурного модерну. Досліджено морфологічні ознаки дерев'яної архітектури в мурованих храмах архітектора-художника В. М. Покровського на теренах Слобідської України початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4Укр-9Сло)61-239 + Щ113(4Укр)5/6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кондратьєва О. В. 
Архітектурно-художні принципи творчості В. М. Покровського : автореф. дис. ... канд. архітектури : 18.00.01 / О. В. Кондратьєва; Київський національний університет будівництва і архітектури. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Досліджено архітектурно-художні принципи творчості Володимира Миколайовича Покровського (1863-1924) на основі систематизації і аналізу його архітектурного надбання, створеного ним в Польщі та Україні на зламі ХІХ-ХХ ст. Акцентом дослідження є об’ємно-планувальні, композиційні та стильові особливості його сакральних, громадських і житлових споруд в Слобідській Україні культурного ренесансу 1905-1915 років. Охарактеризовано прикмети архітектурного формотворення В. М. Покровського порівняно з британською архітектурою в контексті епохи. Сформульовано п’ять архітектурно-художніх принципів творчості В. М. Покровського: принцип художньо-семантичного мислення, що передбачав створення "будівлі-образу"; принцип "поліфонії стильових і народних форм", який застосовувався в одному об’єкті; принцип "синтезу мистецтв і ремесел", який мав за мету створення "всеосяжного твору"; принцип "складної пластики" (дахів, фронтонів) як особливість творчого мислення у створенні архітектурного силуету; "різноманітність" форм і композицій як авторський підхід проектування, що стосується, наприклад, віконних прорізів. Принципи творчості В. М. Покровського порівняно з принципами О. Г. Сластіона (1855-1933) та Ле Корбюзьє (1887-1965), засвідчуючи зміну архітектурних парадигм на зламі Нової та Новітньої історії. В історіографію архітектури введено біографічні факти архітектора-художника, які пов’язані з містобудівною історією та культурою Харкова. Розглянуто багатогранну просвітницьку діяльність,науково-педагогічний і практично-архітектурний вплив на розвиток архітектури України, а також причетність архітектури В. М. Покровського до культури європейського неоромантизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6-8 Покровський В.М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського