Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (59)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Коцур А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Макар Ю. І. 
Історія України від найдавніших часів до наших днів : Навч. посіб. для студ. вузів / Ю. І. Макар, Б. Ф. Білецький, А. П. Коцур, В. П. Коцур, А. І. Павко; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - 2-е вид., переробл. та доп. - Чернівці, 1998. - 335 c. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Видання знайомить читачів з найважливішими проблемами історії України, звертає увагу на маловідомі сторінки минулого, розкриває багатогранність та неоднозначність історичного процесу, показує боротьбу за державність України в усій її складності й суперечливості. З урахуванням сучасних наукових поглядів автори уточнюють низку концептуальних положень, оцінок історичних подій та постатей. Виклад матеріалу подається в хронологічному порядку і охоплює основні періоди, виділені в руслі сучасної наукової концепції історії України, в основу якої покладено схеми М.С.Грушевського та його послідовників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коцур В. П. 
Історіографія історії України: Курс лекцій : Навч. посіб. для студ. іст. спец. вузів / В. П. Коцур, А. П. Коцур. - Чернівці : Золоті литаври, 1999. - 519 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Широко висвітлено основні напрями та діяльність представників різних течій і наукових шкіл в історичній думці України у хронологічному порядку - з давніх часів до сьогодення, на основі схем М.Грушевського, Д.Дорошенка, Д.Багалія, М.Брайчевського, О.Оглоблина, М.Марченка. Викладено нове бачення давньої історії України (початок формування людських цивілізацій на території держави, найдавніші державні утворення на українських землях в історичних дослідженнях), історичних знань у Київській Русі та Галицько-Волинській державі у ХIV - першій половині XVII ст., за часів Визвольної війни середини XVII ст., складання державності українського народу, особливості української історіографії XVIII ст, розвитку історичної думки в Україні ХІХ ст., українських історичних досліджень на початку ХХ ст., української історіографії тоталітарної доби та у сучасний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коцур А. П. 
Національна ідея в інтелектуальній спадщині української та російської еліти кінця ХVІІІ - ХХ ст. / А. П. Коцур, М. В. Мандрик. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 203 c. - Бібліогр.: с. 175-203. - укp.

Розглянуто українську ідею кінця XVIII - початку ХХ ст. у контексті національного відродження України, а також відображення даного питання у сучасній вітчизняній історичній науці. Охарактеризовано національні історичні школи та їх місце в розробці проблем української державності, політичну філософію монархізму у творчості І.Ільїна, погляди політичного та релігійного філософа М.Бердяєва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф1(4УКР)46 + Ф1(4УКР)5/6 + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коцур А. П. 
Українська державність: історія та сучасність / А. П. Коцур. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 350 c. - Бібліогр.: с. 308-350. - укp.

Висвітлено основні етапи історії Української державності від найдавніших часів до сучасності. Проаналізовано державотворчу діяльність українського народу в ході його історичного розвитку. Охарактеризовано державницьку ідею, на яку спиралось українство в боротьбі за створення власної держави, а також її роль у формуванні суспільно-політичної думки в України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-02 + Х2(4УКР),0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коцур А. П. 
Ідея державності в історичній думці та суспільно-політичному житті України кінця ХVIII - початку ХХ ст. / А. П. Коцур. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 423 c. - Бібліогр.: 813 назв. - укp.

Всебічно проаналізовано специфіку національного відродження у контексті суспільно-політичного життя України та місце в ньому української ідеї. Значну увагу приділено відображенню проблеми української державності в історичних дослідженнях, стану інтелектуально-духовної еліти України, наукових центрів українознавства. Подано характеристику народницького, консервативного, національно-державницького напрямів в історичній та суспільно-політичній думці України, а також оцінку ідеї державності в програмах і діяльності національно-демократичних об'єднань та політичних партій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф024 + Ф1(4УКР)4/5 + Т3(4УКР)46-4 + Т3(4УКР)5-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коцур А. П. 
Ідея державності в історичній думці та суспільно-політичному житті України кінця XVIII - початку XX ст. : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.06 / А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 35 c. - укp.

Всебічно проаналізовано специфіку національного відродження в контексті суспільно-політичного життя України та місце в ньому української ідеї. Значну увагу приділено відображенню проблеми української державності в історичних дослідженнях, стану інтелектуально-духовної еліти України, наукових центрів українознавства. Охарактеризовано народницький, консервативний, національно-державницький напрями в історичній та суспільно-політичній думці України. Визначено оцінку ідеї державності у програмах і діяльності національно-демократичних об'єднань і політичних партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/5 + Т1(4УКР)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коцур В. П. 
Від Сули до Білого моря: шлях через три століття (До 200-річчя від дня смерті останнього отамана Запорізької Січі П.І.Калнишевського) / В. П. Коцур, А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К.; Переяслав-Хмельниц. : Кн.- ХХІ, 2004. - 359 c. - укp.

Висвітлено славетні та трагічні сторінки життя П.І.Калнишевського - останнього кошового Запорозької Січі, його місце і роль в історії України.

Освещены славные и трагические страницы жизни Петра Ивановича Калнышевского - последнего кошевого Запорожской Сечи, его место и роль в истории Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 Калнишевський

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Часопис української історії : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 124 с. - укp.

Висвітлено питання історії України від кінця XVIII ст. до сучасного періоду, зокрема, проаналізовано суспільно-політичний, соціально-економічний та культурний розвиток України, історіографічні та етнографічні проблеми. Розкрито специфіку та описано особливості українського національного відродження наприкінці XVIII - на початку ХІХ ст., охарактеризовано діяльність українських партій Наддніпрянської України початку ХХ ст. у контексті національного відродження. Розглянуто питання чисельності та соціального складу українських демократичної, радикальної та демократично-радикальних партій на початку ХХ ст. Визначено динаміку процесів інкорпорації економіки України в структури економіки Росії в 1918 - 1928 рр. Проаналізовано особливості організаційного становлення українського націоналістичного руху на Буковині в 1920 - 1930 рр., політику Голокосту - запланованого тотального знищення єврейського населення на території України, формування в країні національної держави, роль національно-етнічного фактора в сучасному державному будівництві.

Освещены вопросы истории Украины от конца XVIII ст. до современного периода, в частности, проанализированы общественно-политическое, социально-экономическое и культурное развитие Украины, историографические и этнографические проблемы. Раскрыта специфика и описаны особенности украинского национального возрождения в конце XVIII - начале ХІХ ст., охарактеризована деятельность украинских партий Надднепрянской Украины начала ХХ ст. в контексте национального возрождения. Рассмотрены вопросы численности и социального состава украинских демократической, радикальной и демократическо-радикальных партий в начале ХХ ст. Определена динамика процессов инкорпорации экономики Украины в структуры экономики России в 1918 - 1928 гг. Проанализированы особенности организационного становления украинского националистического движения на Буковине в 1920 - 1930 гг., политика Голокоста - запланированного тотального уничтожения еврейского населения на территории Украины, формирование в стране национального государства, роль национально-этнического фактора в современном государственном строительстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гарат Р. М. 
Діяльність товариства "Просвіта" в Галичині (1868 - 1921 рр.) : Моногр. / Р. М. Гарат, А. П. Коцур, В. П. Коцур. - Переяслав-Хмельниц. : Кн. - ХХІ, 2005. - 168 c. - Бібліогр.: с. 153-167. - укp.

Розкрито основні напрямки діяльності товариства "Просвіта" в Галичині, його роль у суспільно-політичному, культурному та духовному житті українців Прикарпаття в 1868 - 1921 рр. Проаналізовано особливості етапів розвитку "Просвіти" та зміни її статуту, форм і методів роботи. Висвітлено питання ролі осередків цього культурно-освітнього товариства у формуванні та розвитку української національної ідеї.

Раскрыты основные направления деятельности общества "Просвита" в Галиции, вопросы места в общественно-политической, культурной и духовной жизни украинцев Прикарпатья в 1868 - 1921 гг. Проанализированы особенности этапов развития "Просвиты" и изменений ее устава, форм и методов работы. Освещены вопросы роли центров этого культурно-образовательного общества в формировании и развитии украинской национальной идеи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Т3(4УКР331)61-7 + Ч710.3(4УКР3) л5 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Часопис української історії : Зб. наук. ст. Вип. 2 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 140 с. - укp.

Проаналізовано агітаційно-пропагандистську діяльність Української радикальної партії у Російській імперії на початку ХХ ст., а також діяльність Одеської товарної біржі у період нової економічної політики в 1920-х рр. Описано форми активізації та стимулювання праці українських робітників у зазначений час. Розглянуто питання трансформації сільського побуту та дозвілля на початку перших п'ятирічок у контексті роботи культурно-освітніх установ. Висвітлено побутовий аспект життя сільського населення України у період Великої Вітчизняної війни.

Проанализированы агитационно-пропагандистская деятельность Украинской радикальной партии в Российской империи в начале ХХ ст., а также деятельность Одесской товарной биржи в период новой экономической политики в 1920-х гг. Освещены формы активизации и стимулирования труда украинских рабочих в указанный период. Рассмотрены вопросы трансформации сельского быта и досуга в начале первых пятилеток в контексте работы культурно-образовательных учреждений. Изучен бытовой аспект жизни сельского населения Украины в период Великой отечественной войны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Часопис української історії : Зб. наук. ст. Вип. 3 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 159 с. - укp.

Розглянуто питання історії України в контексті суспільно-політичного, соціально-економічного та культурного розвитку України. Висвітлено видавничу діяльність товариств "Просвіта" в Україні у 1868 - 1908 рр., ідею державності в програмі Української радикальної партії в 1905 р., етнополітичні пріоритети українського суспільства в роки Першої світової війни. Проаналізовано діяльність інструкторів Всеукраїнської Православної Церковної Ради по організації українських православних парафій в 1919 - 1921 рр. Визначено орієнтири більшовицької влади та Української автокефальної православної церкви в 1926 - 1927 рр.

Рассмотрены вопросы истории Украины в контексте общественно-политического, социально-экономического и культурного развития Украины. Освещены издательская деятельность обществ "Просвита" в Украине в 1868 - 1908 гг., идея государственности в программе Украинской радикальной партии в 1905 г., этнополитические приоритеты украинского общества в годы Первой мировой войны. Проанализирована деятельность инструкторов Всеукраинского Православного Церковного Совета по организации украинских православных парафий в 1919 - 1921 рр. Определены ориентиры большевистской власти и Украинской автокефальной православной церкви в 1926 - 1927 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вергунов В. А. 
Україна в умовах столипінської аграрної реформи : Моногр. / В. А. Вергунов, В. П. Хижняк, З. П. Кірпаль, В. І. Кучер, А. П. Коцур; Держ. наук. с.-г. б-ка. - К. : ННЦ "Ін-т аграр. економіки", 2006. - 134 c. - укp.

Розглянуто питання щодо історичних наслідків столипінської аграрної реформи (САР) стосовно території України, визначено соціально-економічні та політичні передумови САР. Розкрито суть переселенської політики стосовно САР, висвітлено аграрні проблеми в програмах політичних партій, показано роль переселенців з української держави у розвитку нових регіонів.

Рассмотрены вопросы об исторических последствиях столыпинской аграрной реформы (САР) на территории Украины, определены социально-экономические и политические предпосылки САР, развитие в стране. Раскрыта сущность переселенческой политики относительно САР, освещены аграрные проблемы в программах политических партий, показана роль переселенцев из украинского государства в развитии новых регионов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183 + Т3(4УКР)523-211

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Часопис української історії : Зб. наук. ст. Вип. 4 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 179 с. - укp.

Проаналізовано зміни устрою православних монастирів правобережної України наприкінці XVIII - в першій половині ХІХ ст. Розглянуто питання становлення українського парламентаризму в 1848 - 1918 рр. в історіографічному аспекті. Висвітлено культурно-освітню діяльність "Просвіти" в період національно-демократичної революції (1917 - 1920 рр.), релігійну та соціально-економічну політику радянської влади в 1920 - на початку 1930-х рр., регіональні особливості політики Голокосту нацистської окупаційної влади під час Другої світової війни. Розкрито проблему консолідації українського народу в статутних документах загальноукраїнських громадських організацій наприкінці 1980 - на початку 1990-х рр. Визначено роль Комуністичної партії України в конституційному процесі в 1990 - червні 1996 рр.

Проанализированы изменения строя православных монастырей правобережной Украины в конце XVIII - первой половине ХІХ ст. Рассмотрены вопросы становления украинского парламентаризма в 1848 - 1918 гг. в историографическом аспекте. Освещены культурно-образовательная деятельность "Просвит" в период национально-демократической революции (1917 - 1920 гг.), религиозная и социально-экономическая политика советской власти в 1920 - начале 1930-х гг., региональные особенности политики Голокоста нацистской оккупационной власти в период Второй мировой войны. Раскрыта проблема консолидации украинского народа в уставнxых документах общеукраинских гражданских организаций в конце 1980 - начале 1990-х гг. Определена роль Коммунистической партии Украины в конституционном процессе в 1990 - июне 1996 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Часопис української історії : Зб. наук. ст. Вип. 5 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 163 с. - укp.

Проаналізовано політику російського уряду щодо іноземних переселенців в Україні наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. у Київській, Волинській та Подільській губерніях. Висвітлено агітаційно-пропагандистську діяльність Української народної партії в 1902 - 1906 рр. Розглянуто питання українізації суспільства як важливий чинник утвердження державності в Україні в 1917 - 1920 рр., формування українського емігрантського середовища в Чехословаччині в 1920-ті рр. Розкрито причини та наслідки голодомору в Україні в 1932 - 1933 рр. Визначено фактори мобілізації населення Західної України в Червону армію в 1944 - 1945 рр. Описано процес громадської реабілітації кібернетичної науки в СРСР. Проаналізовано систему влади в Україні в 1991 - 1994 рр., організаційну структуру громадських організацій чисельних етнічних груп населення країни як специфічних суб'єктів сучасної етнонаціональної політики держави.

Проанализирована политика российского правительства относительно иностранных переселенцев в Украине в конце ХІХ - начале ХХ ст. в Киевской, Волынской и Подольской губерниях. Освещена агитационно-пропагандистская деятельность Украинской народной партии в 1902 - 1906 гг. Рассмотрены вопросы украинизации общества как важный фактор утверждения государственности в Украине в 1917 - 1920 гг., формирования украинской эмигрантской среды в Чехословакии в 1920-е гг. Раскрыты причины и последствия голодомора в Украине в 1932 - 1933 гг. Определены факторы мобилизации населения Западной Украины в Красную Армию в 1944 - 1945 гг. Изучен процесс гражданской реабилитации кибернетической науки в СССР. Проанализированы система власти в Украине в 1991 - 1994 гг., организационная структура общественных организаций многочисленных этнических групп населения страны как специфических субъектов современной этнонациональной политики государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Історія України : Навч.-метод. посіб. / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К.; Чернівці : Кн. - ХХІ, 2006. - 132 c. - укp.

Висвітлено питання історії України, зокрема становище українських земель в доісторичний період, заснування та розпад східнослов'янської держави Київська Русь, перебування українських земель у складі Литви, Польщі та Речі Посполитої. Розглянуто виникнення козацтва, особливості національно-визвольної війни та політики козацько-гетьманської держави, положення України в складі Російської та Австрійської імперій. Висвітлено новітню історію держави.

Освещены вопросы истории Украины, в частности состояние украинских земель в доисторический период, основание и распад восточнославянского государства Киевская Русь, пребывание украинских земель в составе Литвы, Польши и Речи Посполитой. Рассмотрены возникновение казачества, особенности национально-освободительной войны и политика казацко-гетьманского государства, положение Украины в составе Российской и Австрийской империй. Представлена новейшая история государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вірченко В. В. 
Жіночі навчальні заклади у м. Києві (1861 - 1920 рр.) : моногр. / В. В. Вірченко, А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К.; Чернівці : Кн.-ХХІ, 2007. - 196 c. - Бібліогр.: с. 153-171. - укp.

Проаналізовано процес формування та діяльності основних жіночих навчальних закладів Києва у 1861 - 1920 рр. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу в початкових, середніх і вищих жіночих навчальних закладах міста. Наведено інформацію про рівень їх матеріально-технічного, кадрового та методичного забезпечення. Визначено соціальний і релігійний склад їх вихованок. Описано модель системи жіночої освіти в Україні того часу. Розглянуто питання реформування сучасної вітчизняної освіти в контексті положень Болонської декларації з максимальним збереженням національних освітніх традицій.

Проанализирован процесс формирования и деятельности основных женских учебных заведений Киева в 1861 - 1920 гг. Раскрыты особенности организации учебно-воспитательного процесса в начальных, средних и высших женских учебных заведениях города. Приведена информация об уровне их материально-технического, кадрового и методического обеспечения. Определен социальный и религиозный состав их воспитанниц. Описана модель системы женского образования в Украине того времени. Рассмотрены вопросы реформирования современного отечественного образования в контексте положений Болонской декларации с максимальным сохранением национальных образовательных традиций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР-2К) + Т3(4УКР-2К)5-7 + Т3(4УКР-2К)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Даниленко О. В. 
Діячі науки і культури України: нариси життя та діяльності : навч. вид. / О. В. Даниленко, Л. В. Іваницька, А. П. Коцур, Т. Ю. Горбань, Г. Г. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Кн.-ХХІ, 2007. - 464 c. - укp.

Наведено 110 нарисів про головні періоди життя та діяльності таких провідних українських діячів науки та культури, як Х.Д.Алчевська, К.В.Білокур, О.І.Білаш, О.О.Богомолець, Д.Д.Вітовський, В.М.Гнатюк, І.М.Гончар, Б.П.Грабовський, О.П.Довженко, С.А.Крушельницька, І.Ф.Курас, Л.М.Ревуцький, А.Б.Солов'яненко, В.С.Стус. Засобами біографістики розкрито видатні досягнення науки та культури України у XX ст.

Приведено 110 очерков о главных периодах жизни и деятельности таких известных украинских деятелей науки и культуры, как К.Д.Алчевская, Е.В.Билокур, А.И.Билаш, О.О.Богомолец, Д.Д.Витовский, В.М.Гнатюк, И.М.Гончар, Б.П.Грабовский, А.П.Довженко, С.А.Крушельницкая, И.Ф.Курас, Л.Н.Ревуцкий, А.Б.Соловьяненко, В.С.Стус. Средствами биографистики раскрыты выдающиеся достижения науки и культуры Украины в XX в.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)0-8 + Ч11г(4УКР)д

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гарарук Л. В. 
Біржова торгівля України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.) / Л. В. Гарарук, А. П. Коцур, Г. Г. Коцур. - К. : Кн.-ХХІ; Чернівці, 2007. - 200 c. - Бібліогр.: с. 173-198. - укp.

На підставі використання архівних джерел, опублікованих документів і матеріалів проаналізовано найважливіші етапи становлення, розвитку та припинення біржової діяльності в Україні у період нової економічної політики (НЕП). Висвітлено питання виникнення та поширення біржових організацій в Україні, нормативного регулювання біржової торгівлі: від ринкового до директивно-планового. Розглянуто особливості біржової торгівлі за умов згортання НЕП.

На основе использования архивных источников, опубликованных документов и материалов проанализированы важнейшие этапы становления, развития и прекращения биржевой деятельности в Украине в период новой экономической политики (НЭП). Освещены вопросы возникновения и распространения биржевых организаций в Украине, нормативного регулирования биржевой торговли: от рыночного до директивно-планового. Рассмотрены особенности биржевой торговли в условиях свертывания НЭП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)610.421.30-212.13 + Т3(4УКР)613-2,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Часопис української історії. Вип. 8 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 139 с. - укp.

Розглянуто питання сучасної російської історіографії соціально-економічного та правового становища селянства пореформенного періоду. Висвітлено процес українського національного відродження в історіографії ХХ - ХХІ ст. Проаналізовано суспільно-політичну діяльність відомого українського громадського діяча та науковця С.Єфремова в період Гетьманату в квітні - грудні 1918 р., просвітній рух на Волині у період національно-визвольної революції 1917 - 1920 рр., організацію та політичні засади діяльності Української народної революційної армії.

Рассмотрены вопросы современной русской историографии социально-экономического и правового положения крестьянства послереформенного периода. Освещен процесс украинского национального возрождения в историографии ХХ - ХХІ ст. Проанализированы общественно-политическая деятельность известного украинского общественного деятеля и учёного С.Ефремова в период Гетманата в апреле - декабре 1918 г., просветительское движение на Волыни в период национально-освободительной революции 1917 - 1920 гг., организация и политические основы деятельности Украинской народной революционной армии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я52(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Часопис української історії. Вип. 6 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 149 с. - укp.

Проаналізовано роль родини Ярмолинських у національно-релігійному та культурно-просвітницькому житті кінця XV - першої половини XVII ст., І.Винницького та Й.Шумлянського у переведенні Перемиської та Львівської єпархій на унію з Римом. Висвітлено діяльність товариств "Просвіта" в Наддніпрянській Україні в 1905 - 1921 рр., культурно-освітню діяльність товариств "Просвіта" ім. Т.Шевченка в Києві у 1906 - 1920 рр., газети "Рада" в контексті студентського руху за українізацію Київського університету в 1906 - 1907 рр. Описано репресивно-каральні заходи радянської влади проти національно-визвольного руху в західних областях України в 1944 - середині 1950-х рр. Розкрито сутність бюджетної системи країни та міжбюджетних відносин за умов державного унітаризму, витоки українського парламентаризму.

Проанализированы роль семейства Ярмолинских в национально-религиозной и культурно-просветительской жизни украинских земель конца XV - первой половины XVII ст., И.Винницкого и И.Шумлянского в переводе Перемышльской и Львовской епархий на унию с Римом. Освещены деятельность обществ "Просвита" в Надднепрянской Украине в 1905 - 1921 гг., культурно-образовательная деятельность общества "Просвита" им. Т.Шевченка в Киеве в 1906 - 1920 гг., газеты "Рада" в контексте студенческого движения за украинизацию Киевского университета в 1906 - 1907 гг. Описаны репрессивно-карательные мероприятия советской власти против национально-освободительного движения в западных областях Украины в 1944 - середине 1950-х гг. Раскрыты сущность бюджетной системы страны и межбюджетных отношений в условиях государственного унитаризма, истоки украинского парламентаризма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я52(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж72385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського