Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Кузнєцова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кузнєцова І. В. 
Труднощі терапії аеробного вагініту і шляхи їхнього подолання / І. В. Кузнєцова // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 4. - С. 30-35. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Патологічні виділення зі статевих шляхів й інші ознаки дискомфорту зовнішніх статевих органів є частою причиною звернення до гінеколога. Причиною цих порушень у більшості випадків виявляється вульвовагінальна інфекція, що супроводжується (вагініт) або не супроводжується (вагіноз) лейкоцитарною реакцією. Способи лікування вульвовагінальної інфекції представлені переважно місцевою терапією або системними засобами з високовибірковою антимікробною дією. Оскільки значна частина вагінітів має змішане полімікробне походження, то і лікування їх повинно бути комплексним, що визначає можливість призначення топічних лікарських засобів, які містять кілька компонентів широкого спектра дії. Разом з тим складність діагностики і витрати часу на її проведення надають змогу говорити про доцільність емпіричної терапії вульвовагінітів, які супроводжуються вираженою клінічною симптоматикою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Людина. Діалог. Цифрова культура : зб. матеріалів круглих столів та конф. 2021 р. : у 3 ч. / ред.: , Г. П. Чміль, В. Д. Сидоренко, В. А. Бітаєв, О. М. Берегова, І. Б. Зубавіна, А. О. Чібалашвілі, О. С. Олійник, В. В. Демещенко; уклад.: І. Б. Зубавіна, І. В. Кузнєцова,; Національна академія мистецтв України, Інститут культурології, Інститут проблем сучасного мистецтва. - Київ : ІКД НАНУ, 2021. - 383 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

. Мнемонічне розщеплення індивідуального та колективного (на прикладі внутрішнього переміщення осіб в Україні) Більченко Є. В. Християнська антропологічна модель у світлі діалектики й семіотики постлаканівського психоаналізу: “П’ятниця”, “Субота”, “Неділя” Берегова О. М. Трансформація культурних практик і виконавських шкіл в умовах глобалізації (на прикладі фортепіанного виконавства) Гаевська Т. І. Святкові практики в контексті культурологічних досліджень Гончаренко Н. К. Полісферична модель культурного простору та перспективи дослідження ідентичностей сучасної України Демещенко В. В. Витоки філософської антропології: європейський контекст Зіневич А. С., Рейдерман 1.1. Культура як основа буття особистості Кохан Т. Г. “Кінематографічна антропологія” в контексті міжнаукового підходу Лукашенко М. В. Феномен лідерства в умовах сучасних соціо- культурних трансформацій Лях В. В. Щодо філософських засад гуманізму Ніцше Міщенко М. О. Культурні цінності в системі символічних форм сучасної культури Миропольська Є. В. Опанування студентами театральних спе¬ціальностей системою архетипів культури


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216 я431(0) + Ч111 я431(4УКР) + Ч111.161.34 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Академік Юрій Богуцький : біобібліогр. нарис / уклад.: Г. П. Чміль, Т. О. Дзюбенко, І. В. Кузнєцова, О. М. Берегова, І. В. Діулін; Національна академія мистецтв України. - Київ : Ін-т культурології НАМ України, 2021. - 495 c. - Бібліогр.: с. 15-24 та в кінці ст. - укp.

Висвітлено життя та діяльність державного та громадського діяча, організатора реформування і розбудови галузі культури та мистецтва, академіка Національної академії мистецтв України та Європейської академії наук, мистецтва та літератури, віце-президента НАМ України, фундатора та першого директора Інституту культурології НАМ України, одного з засновників Національної академії мистецтв України, філософа, культуролога, педагога Ю. П. Богуцького. Наведено бібліографічні описи друкованих праць вченого; публікацій, у яких він брав участь як упорядник, член редколегій; робіт за редакцією вченого; статті-спогади про нього та інтерв'ю з ним з питань самоорганізації культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 г(4УКР)6 д Богуцький Ю. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Культура пам'яті сучасного українського суспільства: трансформація, декомунізація, європеїзація : монографія / О. А. Гриценко, Н. К. Гончаренко, І. В. Кузнєцова, О. М. Берегова, В. В. Демещенко, М. О. Міщенко, В. С. Рябенький, Г. П. Чміль; ред.: Г. П. Чміль Пер.: Г. П Чміль. - Київ : Ін-т культурології НАМ України, 2020. - 350, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено результати дослідження і теоретичного осмислення посткомуністичної трансформації культури України у контексті Центральної та Східної Європи; процесу декомунізації культури та пов’язаних із ним змін у політиці пам’яті та суспільній свідомості; рецепції культурної спадщини ХІХ - ХХ ст. в сучасній Україні. Висвітлено особливості європеїзації культури пам'яті в Україні через осмислення гуманітарних катастроф XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32 + Т3(4УКР)64-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Потейко П. І. 
Мінливість первинно резистентних штамів M. tuberculosis в установах протитуберкульозної служби / П. І. Потейко, А. В. Рогожин, О. С. Константиновська, І. М. Кузнєцова, О. С. Солодянкін, І. І. Грек // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 2. - С. 38-44. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - простежити мінливість штамів мікобактерій туберкульозу (МБТ) у хворих на хіміорезистентний туберкульоз (ХРТБ) легень у процесі стаціонарного лікування та вивчити особливості клініко-рентгенологічної динаміки туберкульозу легень у цих хворих. У 105 хворих на ХРТБ з первинною резистентністю досліджено мінливість штамів МБТ та клініко-рентгенологічну динаміку ХРТБ легень у процесі стаціонарного лікування. Усі хворі за умов стаціонару проходили детальне клініко-рентгенологічне обстеження, лабораторні тести, а за потреби використовували інструментальні методи дослідження. Докладно вивчали скарги, анамнез та фізикальні дані. Для виявлення мінливості у хворих відібрано по 4 зразки культур МБТ, вирощених на твердих середовищах, до початку лікування та з інтервалами 1, 3, 8 міс. За допомогою VNTR-методу генотипування ізоляти протиповано за п'ятьма локусами - ETR A-E. За результатами VNTR-типування у 105 хворих на ХРТБ легень, у яких досліджено мінливість штамів МБТ, значну кількість склали штами сімейства Beijing - 64,8 %. За результатами дослідження мінливості штамів МБТ за умов стаціонару у 10 (9,5 %) пацієнтів спостерігалася зміна штамів МБТ. Простежено вірогідну тенденцію до зміни менш вірулентних штамів МБТ на більш вірулентні: 3 випадки ГІП (URAL) на LAM і на Beijing, 3 випадки Haarlem на LAM і на Beijing. У цих хворих частіше спостерігався інтоксикаційний синдром I ступеня, а у хворих з наростанням виявів інтоксикації зауважено зміну штамів МБТ на генотипи Beijing та LAM. Після 8 міс лікування у 4 (40 %) хворих закрилися каверни і лише у 2 (20 %) припинилося бактеріовиділення культуральним методом. У 30 % хворих встановлено набуту резистентність МБТ до антимікобактеріальної терапії. Висновки: зміни штамів МБТ у внутрішньолікарняних умовах свідчать про те, що госпіталізація у відділення протитуберкульозних медичних установ є своєрідним ризиком щодо екзогенної туберкульозної суперінфекції, зумовленої збудниками з множинною лікарською стійкістю. Вивчення поширеності різних штамів МБТ у регіонах України, мінливості штамів МБТ у процесі лікування, клінічного перебігу туберкульозу легень та ефективності лікування хворих залежно від генотипу МБТ є дуже перспективним напрямом у фтизіатрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 + Р264.935.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кузнєцова І. 
Оцінювання конкурентоспроможності промислового підприємства / І. Кузнєцова, О. Артемова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 10. - С. 54-73. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто проблеми конкурентоспроможності промислових підприємств (КСПП). Наведено існуючі кількісні методи оцінки конкурентоспроможності та зроблено висновок щодо відсутності якісної оцінки. Знайдено рішення щодо подолання проблеми шляхом застосування методу оцінювання КСПП на підставі здобутків теорії нечіткої логіки на прикладі цементної галузі. Доведено, що такий метод оцінки має свої позитивні сторони та зручний у використанні. Визначено складові конкурентоспроможності підприємства цементної галузі. Встановлено взаємозв'язок між ними. Побудовано граф логічного виводу оцінки конкурентоспроможності цементного підприємства. Запропоновано модель з використанням теорії нечіткої логіки. Обгрунтовано правильність вибору показників, які використані для аналізу конкурентоспроможності продукції та підприємства окремо та в цілому. Проаналізовано корисність методу оцінки конкурентоспроможності на промислових підприємствах та шляхи підвищення ефективності діяльності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузнєцова І. В. 
Методологічні та технологічні особливості формування продуктивності стевії (Stevia rebaudiana Bertoni) як сировини для комплексного переробляння : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09, 06.01.15 / І. В. Кузнєцова; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 47 c. - укp.

Розглянуто проблеми підвищення продуктивності стевії, оцінено її якість. Представлено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо підвищення ефективності елементів технології вирощування, які забезпечують одержання двох врожаїв за грунтово-кліматичних умов України, рослин із відмінними біометричними показниками органічного напряму. Ступінь пластичності показує екологічну адаптацію стевії сорту Берегиня за приживлюваністю рослин, яка є більш чутливою до умов підзони нестійкого зволоження (0,397) і менш - за умов підзони достатнього зволоження (0,217) за густоти садіння 100 тис. шт./га. Відмічено, що здатність рослин до екологічної пластичності в грунтово-кліматичних зонах України є нестабільною, і залежно від елементів технології вирощування може змінюватись. Науково обгрунтовано та розроблено спосіб сушіння, який забезпечує виробництво листків сушених гарантованої якості, придатних до тривалого зберігання. Вивчено умови їх зберігання та показано вплив елементів технологій вирощування і сушіння на якість готового продукту. За вивченням особливостей компонентного складу визначено залежність речовин дитерпенових глікозидів, флавоноїдів, аміно- та жирнокислотного складу від агрокліматичних умов України. Показано, що за вмістом флавоноїдів у листках сушених і розрахунком енергії Гіббса можна встановити умови вирощування стевії. Вперше запропоновано визначення коефіцієнта крихкості та визначено їх основні технологічні показники якості листків сушених. Розроблено методики з визначення крихкості, флавоноїдів та основних показників пористості листків сушених. Одержані результати з впливу домішок на кінетику екстрагування стали основою дослідження екстрагування речовин дитерпенових глікозидів з листків сушених та одержання концентрату високої якості. Уточнено показники якості одержаного концентрату й оцінено за його використанням у виробництві напівкалорійного майонезу "Стевія" та горілки "Стевійка". Вперше досліджено склад стебла та можливість його застосування у виробництві пелетів. Результати досліджень стали основою техніко-економічного обгрунтування комплексного переробляння стевії та апаратурно-технологічної схеми післязбирального обробляння і виробництва концентрату з листків сушених.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-4 стевія

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кущ Е. О. 
Прагматична адаптація та її особливості під час перекладу текстів різних жанрів : [монографія] / Е. О. Кущ, Г. М. Костенко, Н. В. Лазебна, А. Б. Підгорна, І. В. Кузнєцова; Запоріз. нац. техн. ун-т. - Запоріжжя : Кругозір, 2015. - 146 c. - укp.

Досліджено прагматичну адаптацію як процес внесення змін до тексту перекладу з метою домогтися необхідної реакції з боку одержувача. Викладено прагматичний аспект сучасних англомовних текстів галузі інформатики та комп'ютерних технологій. Розглянуто перекладацькі адаптивні моделі під час перекладу сучасних англомовних публіцистичних текстів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.772 + Ш141.14-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рожко В. Н. 
Аналіз причин тріщиноутворення в зовнішніх цегляних стінах з місцевими потовщеннями / В. Н. Рожко, І. Г. Кузнєцова // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 31. - С. 498-501. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто причини тріщиноутворення в цегляних стінах і місцевими потовщеннями та рекомендовані конструктивні заходи щодо їх запобігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Роїк М. В. 
Виробництво горілки особливої на основі стевії / М. В. Роїк, І. В. Кузнєцова, В. Б. Захаревич, М. В. Бондар // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 52. - С. 69-74. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто структуру виробництва міцних алкогольних напоїв у світі та Україні, їх асортимент і напрями розвитку розширення асортименту. Вивчено технологію одержання горілки особливої на основі стевії шляхом використання її концентрату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л873.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Роїк М. В. 
Виробництво горілки особливої на основі стевії / М. В. Роїк, В. Б. Захаревич, І. В. Кузнєцова, М. В. Бондар // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 48. - С. 139-143. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто структуру виробництва міцних алкогольних напоїв у світі та Україні, їх асортимент та напрями розвитку розширення асортименту. Вивчено технологію одержання горілки особливої на основі стевії шляхом використання її концентрату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л873

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кужко М. М. 
Зміни стану прооксидантно-антиоксидантної системи у хворих з рецидивом туберкульозу легень на тлі стандартної протитуберкульозної хіміотерапії / М. М. Кужко, Д. О. Бутов, І. М. Кузнєцова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 4. - С. 92-96. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити зміни стану прооксидантно-антиоксидантної системи у хворих з рецидивом туберкульозу легень (РТБЛ) на тлі стандартної протитуберкульозної хіміотерапії. Проведено спектрофотометричне дослідження прооксидантно-антиоксидантної системи у сироватці крові 30 практично здорових донорів та 100 хворих на інфільтративний РТБЛ, з них у 29 хворих без деструкції у легенях та у 71 - з деструкцією. Досліджено показники перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) - трієнові кон'югати (ТК) і ліпофусцинові пігменти (ЛП) та антиоксидантного захисту (АОЗ) - супероксиддисмутазу (СОД), загальну антиоксидантну активність (ЗАА), глутатіонпероксидазу (ГП) і глутатіонредуктазу (ГР). Виявлено порушення показників прооксидантно-антиоксидантної системи на час госпіталізації хворих: вірогідне підвищення рівнів ТК, ЛП та вірогідне зниження СОД, ЗАА, ГП, ГР у порівнянні з показниками практично здорових донорів. Встановлено підвищення показників АОЗ та зниження показників ПОЛ після двомісячної стандартної антимікобактеріальної терапії. Висновки: результати дослідження надають змогу констатувати, що у хворих на РТБЛ спостерігаються помітні зміни у функціонуванні прооксидантно-антиоксидантної системи: порушуються показники АОЗ та накопичуються продукти ПОЛ. Спостерігається досить значна вірогідна різниця між хворими з деструктивним процесом у легенях та без нього до проведення стандартної хіміотерапії. Стандартна антимікобактеріальна терапія забезпечує недостатнє відновлення прооксидантно-антиоксидантної системи, що може слугувати показанням до застосування для терапії хворих на туберкульоз антиоксидантів і мембраностабілізуючих препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Добрянський І. 
Адаптація першокурсників у приватному ВНЗ: складові психолого-педагогічного супроводу / І. Добрянський, І. Кузнєцова // Вища шк.. - 2012. - № 3. - С. 51-58. - укp.

Наведено складові психолого-педагогічного супроводу адаптації першокурсників ВНЗ на прикладі Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, у якому ця проблема розглядається в контексті стратегічних завдань, передбачених концепцією його розвитку. Виділено чотири ортогональні сфери, в які занурюється особистість студента під час навчання у ВНЗ. Розглянуто педагогічний блок, який включає в себе різноманітні чинники, а саме: рівень педагогічної майстерності, організацію середовища,матеріально-технічну базу. Зазначено, що саме атмосфера творчості та чутливості до вимог сьогодення надає викладачам великий простір для застосування інноваційних технологій, які враховують особливості світосприйняття та світорозуміння нинішнього покоління студентів.

Представлены составляющие психолого-педагогического сопровождения адаптации первокурсников ВУЗ на примере Кировоградского института регионального управления и экономики, в котором эта проблема рассматривается в контексте стратегических задач, предусмотренных концепцией его развития. Выделены четыре ортогональные сферы, в которые погружается личность студента во время обучения в ВУЗ. Рассмотрен педагогический блок, который включает в себя различные факторы, а именно: уровень педагогического мастерства, организацию среды, материально-техническую базу. Отмечено, что именно атмосфера творчества и чувствительности к требованиям настоящего предоставляет преподавателям большой простор для применения инновационных технологий, учитывающих особенности мировосприятия и миропонимания нынешнего поколения студентов.

Submitted by the components of psychological and pedagogical support to adapt the example of university freshmen Kirovograd Institute of Regional Management and Economics, in which this problem is considered in the context of the strategic objectives of the concept of its development. The four orthogonal spheres, which are immersed in the personality of the student while studying at the university. Teachers are considered a block that includes a variety of factors, namely the level of teaching skillsorganization environment, material and technical base. It is noted that this atmosphere of creativity and sensitivity to the needs of today's teachers provides great scope for the application of innovative technologies, taking into account the particular world view and outlook of the present generation of students.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кузнєцова І. А. 
Особливості функцій контролю навчально-пізнавальної діяльності у процесі гуманістичної взаємодії викладачів і студентів / І. А. Кузнєцова // Пед. процес: теорія і практика : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 1. - С. 71-76. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - укp. - англ.

Розкрито роль і значення контролю навчально-пізнавальної діяльності у вищій школі. Уточнено сутність понять "педагогічний контроль", який є системою перевірки результатів навчання і виховання студентів, "контроль знань студентів" - невід'ємна і важлива частина процесу навчання, відповідальний етап на шляху від незнання до знання, від неповного знання до більш точного і більш повного. Проаналізовано діагностичну, навчальну, виховну, розвивальну, методичну функції контролю знань з позицій гуманізації взаємовідносин викладачів і студентів. Доведено, що оцінка знань студента не лише підбиває підсумок його успішності, але й нерідко визначає і його здатність до подальшого навчання або самостійної діяльності, тобто значною мірою впливає на долю людини. Резюмовано, що контроль сприяє навчанню, вихованню, розвитку, організації студентів, допомагає викладачу перевірити рівень знань студентів та власної навчально-методичної роботи.

Раскрыты роль и значение контроля учебно-познавательной деятельности в высшей школе. Проанализированы диагностическая, обучающая, воспитательная, развивающая, методическая функции контроля знаний с позиций гуманизации взаимоотношений преподавателей и студентов. Доказано, что оценка знаний студента не только подводит итог его успешности, но и нередко определяет и его способность к дальнейшему обучению или самостоятельной деятельности, в значительной мере влияет на судьбу человека. Сделан вывод, что контроль способствует обучению, воспитанию, развитию, организации студентов, помогает преподавателю проверить уровень знаний студентов и собственной учебно-методической работы.

In the article devoted the role and importance of monitoring learning and cognitive activity in high school. Analyzed the diagnostic, teaching, educational, developmental, methodological control functions from the standpoint of knowledge humanizing relationships of teachers and students.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кузнєцова І. В. 
Заголовок-натяк та його види (концептуальний та комунікативно функціональний аспекти) / І. В. Кузнєцова, Г. В. Кузнєцова // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2010. - Вип. 51. - С. 53-56. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано різновиди заголовків художніх дискурсів, що виражають натяк. Натяк розглянуто як дискурсивну тактика, яка є інструментом мовця для реалізації конкретної комунікативної мети. Показано, що саме комунікативні та когнітивні властивості тактики натякання дозволяють забезпечити цікаві форми взаємодії заголовка-натяку і власне дискурсу.

Проанализированы виды заголовков художественных дискурсов, которые выражают намёк. Намёк рассмотрен как тактика дискурса, которая является инструментом говорящего для реализации конкретной коммуникативной цели. Показано, что именно коммуникативные и когнитивные особенности тактики намёка позволяют обеспечить интересные формы взаимодействия заголовка-намёка и дискурса.

The article presents the analyses of types of belles-lettres discourses, which express hint. Hint is studied as a discourse tactics that is speakerТs instrument for a certain communicative purpose. It is shown that communicative and cognitive peculiarities of hint tactics can provide interesting forms of interaction between the title-hint and discourse.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мостенська Т. Л. 
Виробництво молока та молокопродуктів в Україні / Т. Л. Мостенська, М. П. Сичевський, В. В. Халеба, І. В. Кузнєцова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 33. - С. 119-121. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано стан виробництва та забезпечення населення України високоякісним молоком і молокопродуктами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95,0 + У9(4УКР)306.751.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рижкова С. А. 
Творення, трансляція, інтерпретація та споживання культури : монографія / С. А. Рижкова, І. В. Кузнєцова, І. О. Шевченко; ред.: Л. В. Білоусова, В. М. Кручик; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистец., Ін-т післядиплом. освіти. - К., 2010. - 475 c. - Бібліогр.: 612 назв. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади вивчення культури, витоки загального, особливого, унікального та несумірного в історичних просторах культури. Визначено синхронічність циклів становлення та занепаду культурних кодів (КК) регіональних історичних цілісностей. Встановлено, що під час становлення культурно-історичної цілісності тексти та символи попередньої епохи інтерпретуються відповідно до змінених реалій природи та соціуму, варіативність інтерпретації обумовила розмаїття особливого та унікального КК і спричинила розробку двох відмінних космо-етичних архетипів, регіони яких збігаються з регіонами впливу індоєвропейської, афроазіатської та алтайської мов. Обгрунтовано причини розробки сакральних і профанованих знакових систем, описано особливості тлумачення символів, алегорій, метонімій, сюжетів міфів філософсько-релігійних концепцій. Визначено діалектичну єдність аксіологічних і праксеологічних вимірів фахової культурної діяльності. Висвітлено функціональні механізми забезпечення процесуального порядку фахової концепції культурної системи на основі теоретико-методологічних підходів. Розглянуто питання філософії розвитку культурно-мистецької освіти України. Описано комунікативну модель системи підвищення кваліфікації працівників культури України в контексті процесів самоорганізації та динаміки культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Микола Григорович Чумаченко : біобібліогр. до 85-річчя / упоряд.: Н. І. Вишневська, І. А. Кузнєцова; НАН України. - К. : Наук. думка, 2010. - 259 c. - (Біобібліогр. вчен. України; НАН України). - укp.

Висвітлено основні етапи життя, наукової, педагогічної, науково-організаційної та громадської діяльності М. Г. Чумаченка - відомого вітчизяного вченого-економіста, академіка НАН України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, а також премій АН УРСР ім. О. Г. Шліхтера та НАН України ім. М. І. Туган-Барановського. Наведено бібліографічні описи його наукових публікацій і список літературних джерел про нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. д(4УКР) Чумаченко М. Г. я1

Шифр НБУВ: АО269490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кузнєцова І. В. 
Сучасний стан виробництва крохмалепродуктів у світі / І. В. Кузнєцова // Вісн. аграр. науки. - 2010. - № 1. - С. 66-68. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано виробництво крохмалю та крохмалепродуктів, яке займає одне з провідних місць в економіці розвинених країн. Зазначено, що крохмалепродукти використовують майже в усіх галузях народного господарства. Проте, в Україні крохмале-патокова галузь перебуває у критичному стані та не може задовольнити вітчизняні потреби у крохмалепродуктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.675.29 + У9(4УКР)306.752.9 + Л851

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кузнєцова І. В. 
Розвиток ментальної моделі світу в ранній юності засобами Інтернет-середовища : автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І. В. Кузнєцова; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Висвітлено сутність, структуру та фактори розвитку ментальної моделі світу, а також особливості її розвитку у ранній юності. Розглянуто проблему впливу на ментальну модель світу людини діяльності у штучному середовищі Інтернет, а також досліджено розвивальні можливості цього середовища. Запропоновано методику дослідження ментальної моделі світу у ранній юності, для якої розроблено систему характеристик та основних елементів ментальної моделі, що є актуальними для раннього юнацького віку. Досліджено особливості ментальної моделі світу активних користувачів раннього юнацького віку та доведено їх зв'язок з властивостями середовища Інтернет. Описано принципи психологічної роботи з юнаками у віртуальному тренінговому середовищі. Проаналізовано такі аспекти віртуального тренінгу, як зміст тренінгового сайту, мережева спільнота та норми мережевого етикету. Розглянуто основні методи роботи у віртуальному тренінгу та шляхи їх втілення з урахуванням специфіки діяльності у середовищі Інтернет. Емпірично доведено ефективність застосування вищеописаних методів роботи для розвитку ментальної моделі світу активних користувачів Інтернет раннього юнацького віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723.1 + Ю983.402.3 + Ю959.49 + Ю983.732

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366998 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського