Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАСЛ$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=АРНОШТІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Онищенко А. М. 
Теоретичні та практичні дослідження параметрів шумозахисних екранів на автомобільних дорогах при дії транспортних потоків : монографія / А. М. Онищенко, О. П. Токін, С. В. Ласлов; Національний транспортний університет. - Київ : Людмила, 2022. - 139 c. - Бібліогр.: с. 132-139 - укp.

Розглянуто проблеми шумового навантаження від експлуатації дорожніх об’єктів та шляхи їх вирішення. Описано методики визначення шумових навантажень, їх класифікація стосовно транспортних об’єктів. Представлено математичну модель для визначення шумового впливу на оточуюче середовище, проведено досліди стосовно застосування шумозахисних бар’єрів на автомобільних шляхах України - доцільність застосування, проблеми при будівництві та експлуатації споруд. Розроблено методології для проектування, утримання та будівництва шумозахисних споруд у дорожній галузі. Окреслено питання проектування будівництва в дорожній галузі та проблеми екології, пов’язані з будівництвом та експлуатацією дорожніх об’єктів. Наведено моделі оцінки впливу транспортного шуму автодорожніх мостів на навколишнє середовище, зокрема, модель розповсюдження шуму від транспорту на автодорожніх мостах. Охарактеризовано фундаментальні принципи оцінки транспортного шуму від автодорожніх мостів та критерії оцінки транспортного шуму. Систематизовано розробку базових принципів захисту навколишнього середовища від шуму транспорту на автодорожніх мостах.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-048.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Ласло О. О. 
Ефективність застосування регулятора Вимпел-2 та комплексного мікродобрива у посівах сої / О. О. Ласло, А. В. Мельничук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 4. - С. 24-29. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Численні дослідження агрономічної практики стосовно впливу регуляторів росту рослин (РРР) та сумішей із мікродобривами сприяють новому пошуку комбінацій, їх норм внесення для підвищення продуктивності сої та покращенню якісних показників зерна. У дослідженнях з цього питання висвітлено переваги і недоліки комбінацій препаратів як синтетичного (хімічного), так і природного походження та їх застосування у посівах бобових культур. З недоліків у сумішах РРР, мікродобрив та гербіцидів виявлено пригнічення дії останніх та зниження фітотоксичного ефекту на бур'яновий компонент. Переваг у разі використання таких комбінацій значно більше, про що свідчать численні результати досліджень, серед яких головними є підвищення схожості насіння та продуктивності посівів. Наведені дані особливостей впливу сумішей регулятора росту Вимпел-2 та мікродобрива комплексної дії Оракул на продуктивність сорту сої Ромашка. Ефективність сумішей змінювалась залежно від способів їх використання, але найбільш вагомим був вплив обробки посівного матеріалу сої з нормою витрати Вимпел-2 (500 г/т) + Оракул мультикомплекс (1 л/т) у поєднанні з вегетаційною обробкою Вимпел-2 (500 г/га) + Оракул мультикомплекс (1 л/га), при цьому кількість бобів та маса насіння на рослині підвищилася порівняно з контролем на 23; 24,9 %, урожайність на 26,2 %. Застосування у варіанті 2 лише регулятора Вимпел-2 при обробці насіння сої сприяло покращенню показників на 7,7; 7,4; 9,7 %. Застосування для обробки насіння композиції Вимпел-2 (500 г/т) + Оракул мультикомплекс (1 л/т) дало змогу підвищити показники порівняно з контролем на 15,7; 23,2; 20,5 %. Проте відмічено зниження досліджуваних показників за умови композиції Вимпел-2 (500 г/га) + Оракул мультикомплекс (1 л/га) при вегетаційній обробці порівняно з попереднім варіантом (обробка насіння). На варіанті 3 показники перевищили контроль на 14; 20,8; 19,1 %. Встановлено, що застосування передпосівної обробки сої сумішами (Вимпел-2 (500 г/т) + Оракул мультикомплекс (1 л/т)) у поєднанні з внесенням препаратів у період вегетації (Вимпел-2 (500 г/га) + Оракул мультикомплекс (1 л/га)) сприяє підвищенню показників продуктивності культури порівняно з варіантами, де препарати вносилися як окремо, так і в окремі фази розвитку сої. Комбінування препаратів та внесення їх у два строки безперечно дало можливість розкрити потенціали сорту, про що свідчить збільшення урожайності культури та підвищення показників продуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-272.53 + П040.16

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Диченко О. Ю. 
Моделювання просторового варіювання різноманіття рослинного покриву за допомогою даних дистанційного зондування Землі / О. Ю. Диченко, О. О. Ласло // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2020. - № 4. - С. 13-20. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розроблено методичні підходи для застосування даних дистанційного зондування земного спектрорадіометра MODIS штучного супутника Terra. На основі первинної інформації, яка отримується при фотографуванні поверхні Землі, в рамках проекту MODIS існує значний перелік похідних продуктів. Одним з них є продукт MOD13Q1. Він містить інформацію про просторову динаміку вегетативного індексу NDVI з періодичністю 16 днів з окремою здатністю 250. Дані про вегетативні показники застосовуються для моделювання біогеохімічних та гідрологічних процесів, а також глобального та регіонального клімату. Ці дані також можуть бути використані для характеристики біофізичних властивостей поверхні Землі та таких процесів, як первинне виробництво екосистем та перетворення наземного покриву. Установлено закономірний тренд збільшення фітомаси протягом весняного періоду, а також закономірності просторового розподілу фронту нарощування біомаси рослин. Зоною активності рослинного покриву є долини рік. Наприкінці весни розподіл значення індексу NDVI стає більш вирівняним унаслідок початку вегетації на сільськогосподарських угіддях. Відмінності між районами, які встановлені для динаміки індексу NDVI, можна застосувати для пояснення особливостей динаміки чисельності шкідливих комах. Вірогідно різна динаміка фенологічних фаз у різних територіях області може бути маркером кліматичних змін, а також стану рослинного покриву, що відображається зокрема фенологічною динамікою, може безпосередньо впливати на популяції шкідників або хижих тварини, які контролюють чисельність фітофагів. Ландшафтно-екологічне різноманіття території може бути інтерпретоване в термінах динаміки рослинного покриву. Кожний тип ландшафтного покриву формує специфічний часовий патерн динаміки рослинності. Фенологічна динаміка при відносно константній ландшафтній обстановці в межах певного часового періоду може відрізнятися рік у рік. "Дозволений діапазон" відхилень фенологічної динаміки визначається типом ландшафтно-екологічного покриву.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2 с25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Перші Сазановські читання : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., присвяч. 100-річчю заснування Полтав. держ. аграр. акад., 27 листоп. 2020 р. / ред.: В. І. Аранчій, П. В. Писаренко, М. М. Маренич, С. В. Поспєлов, В. В. Гангур, О. В. Міщенко, Р. В. Олепір, В. І. Сазанова, М. М. Опара, С. В. Тараненко, О. О. Ласло, О. Ф. Гордєєва, О. П. Біленко; Полтавська державна аграрна академія. - Полтава : ПДАА, 2020. - 138 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Збірник вміщує матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченій 100-річчю заснування Полтавської державної аграрної академії та презентує результати досліджень з напрямів: історія науки, дослідна справа, землеробство, агрохімія і грунтознавство, рослинництво, агроекологія і захист рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гузенко Н. В. 
Особливості адсорбції парів води на мікро- і мезопористих активованих вугіллях / Н. В. Гузенко, П. Лодевик, К. Ласло, М. Томмас // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2019. - 10, № 1. - С. 22-37. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Дослідження адсорбційної поведінки молекул води на поверхні пористих вугільних матриць має велике значення, оскільки вологість зовнішнього середовища може помітно впливати на адсорбційну здатність вугільних сорбентів по відношенню до тих чи інших речовин. Крім того, вимірювання ізотерм адсорбції води може бути використано для аналізу пористої структури активованого вугілля (АУ). Досліджено взаємозв'язок між адсорбційними характеристиками серії зразків активованого вугілля (Norit, Нідерланди) з близькими значеннями величин питомої площі поверхні, але різним розподілом пор за розмірами (різним об'ємом мікро- та мезопор), по відношенню до води та їх внутрішньою структурою, визначеною на основі ізотерм адсорбції азоту, а також хімічним складом та природою первинних адсорбційних центрів поверхні. За допомогою методів термогравіметричного аналізу (ТГА), термо-програмованої десорбційної мас-спектрометрії (ТПД-МС) та рентгенівської фотоелектронної спектроскопії (РФС) визначено якісний і кількісний склад поверхні досліджуваних зразків; показано, що мезопористі АУ містять більшу загальну кількість поверхневих кисневмісних комплексів, ніж мікропористі зразки. Адсорбційні та десорбційні гілки ізотерм адсорбції води для мікропористих зразків активованого вугілля наближаються одна до одної і надають плато за високого відносного тиску. При цьому, адсорбційна ємність мікропористих зразків по відношенню до води відповідає їх об'єму мікропор, визначеному з ізотерм адсорбції азоту. На відміну від цього, для мезопористого вугілля за високого відносного тиску спостерігається поступове наростання поглинання води та існування широких петель гістерезису. Більш того, максимальні значення адсорбції води в цьому випадку значно перевищують обсяги мікропор і, ймовірно, зумовлені капілярною конденсацією в нижніх межах діапазону мезопор. Тим не менше, загальні об'єми поглинання води як для мікро-, так і для мезопористих зразків активованого вугілля значно менші, ніж загальний об'єм пор, визначений з ізотерм адсорбції азоту. Це може бути пов'язано з механізмом кластерного заповнення пор, в якому густина води менше, ніж її об'ємна густина. Крім того, ймовірно, вода не здатна конденсуватися у мезопорах великого розміру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ласло О. О. 
Методологічні основи агроекологічної оптимізації та визначення інтегрального показника екологічного стану Полтавської області у системі стійкого розвитку сільських територій / О. О. Ласло, О. Ю. Диченко, С. В. Нагорна // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 2. - С. 106-112. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто доцільність та необхідність агроекологічної оптимізації та визначення інтегрального показника екологічного стану Полтавської області. Наведені результати досліджень доводять, що методологія визначення інтегрального показника стану Полтавщини у системі стійкого розвитку селітебних територій надає можливість оптимізувати територію області для виробництва органічної продукції. Для досягнення мети використано методики науковців, що дозволяють провести ранжування і встановити критерії антропогенного впливу на екологічний стан довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ласло О. О. 
Використання технологій точного землеробства та рослинництва під час визначення екологічно стабільних територій для органічного виробництва / О. О. Ласло, О. Ю. Диченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 4. - С. 47-49. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто доцільність та необхідність використання технологій точного землеробства в разі виділення екологічно стабільних територій для виробництва органічної продукції. Наведено результати досліджень доводять, що для зниження витрат на отримання одиниці якісної сільськогосподарської продукції та зменшення навантаження на навколишнє середовище створюються й використовуються точні технології на базі агрономічної системи урожайності. Для досягнення мети необхідно чітко встановити критерії та екологічні еталони для територій, враховуючи не лише характеристики грунтів, але й антропогенний вплив. Поєднання нових наукових технологій та останніх досягнень в аграрній галузі надає змогу розробити систему точного виробництва, як комплекс заходів вдосконалення процесів землеробства й рослинництва, основним завданням яких є виділення екологічно стабільних сировинних зон для виробництва органічної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Азізова Л. Р. 
Фізико-хімічне дослідження кремнезему, модифікованого гепарином, для створення нових систем доставки лікарських засобів / Л. Р. Азізова, Т. В. Кулик, Б. Б. Паляниця, К. Ласло, А. Менихард // Полімер. журн.. - 2014. - 36, № 3. - С. 309-315. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л716 + Л66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Ласло О. О. 
Інноваційні технології в аграрному виробництві / О. О. Ласло // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 1. - С. 31-32. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Комплексні технології виробництва сільськогосподарської продукції, що одержали назву "точне землеробство" (Precision Farming), визнано світовою сільськогосподарською наукою як досить ефективні передові технології, що переводять аграрний бізнес на більш високий якісний рівень. Ці технології є інструментом реалізації трьох основних задач, що зумовлюють успіх за умов сучасного ринку наявність своєчасної об'єктивної інформації, здатність прийняти правильні управлінські рішення й можливість реалізувати їх на практиці. Рішення цих трьох взаємозалежних задач можливе за рахунок застосування спеціалізованих технічних засобів і програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.9

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чучман М. П. 
Емісійні характеристики та параметри плазми лазерного факела на основі полікристала CuInSeVB2D / М. П. Чучман, Г. Е. Ласлов, А. К. Шуаібов, Л. Л. Шимон // Укр. фіз. журн. - 2012. - 57, № 1. - С. 24-30. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Писаренко П. В. 
Особливості впровадження точних технологій виробництва в Україні / П. В. Писаренко, О. О. Ласло // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 20-22. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що за сучасних умов ефективність сільського господарства в багатьох випадках залежить від рівня освоєння досягнень науки і техніки, а також своєчасного впровадження нових наукових технологій у процес виробництва сільськогосподарської продукції. Поєднання нових наукових технологій та останніх досягнень в аграрній галузі дає змогу розробити систему точного виробництва як комплекс заходів з удосконалення процесів землеробства й рослинництва, основним завданням яких є одержання економічного ефекту за рахунок оптимізації використання виробничих засобів і технологічних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кулик Т. В. 
Кинетика и механизм дезаминирования первичных алифатических аминов на поверхности кремнезема / Т. В. Кулик, О. А. Дудик, Б. Б. Паляница, С. С. Тарнавский, А. Тот, А. Менихард, К. Ласло // Теорет. и эксперим. химия. - 2011. - 47, № 3. - С. 168-173. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.157-27 + Г124.231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Ласло О. О. 
Впровадження технологій точного землеробства в Україні / О. О. Ласло // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 1. - С. 49-50. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведені результати досліджень доводять, що для зниження витрат на одержання одиниці сільськогосподарської продукції рослинництва та зменшення пестицидного навантаження на навколишнє середовище створюються й використовуються точні технології на базі агрономічної системи урожайності. Необхідно чітко встановити критерії й екологічні еталони для територій з врахуванням не лише характеристик грунтів, але й антропогенного впливу - відстані від промислових джерел забруднення, залізничних та автомобільних доріг, складу мінеральних добрив й отрутохімікатів, можливого трансграничного перенесення полютантів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ласло О. О. 
Грунтовий моніторинг у системі точного землеробства / О. О. Ласло // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 2. - С. 37-38. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

За результатами досліджень із застосуванням GPS-систем під час проведення грунтового моніторингу можна стверджувати, що використання пробовідбірників типу NIETFELD N 2005, MULTIPROB 120 і лабораторій із аналізу проб дає змогу виявити локальні особливості на кожній робочій ділянці. Система точного землеробства дає можливість визначати низку показників, у тому числі: експозиції схилів, ступінь еродованості, вміст поживних речовин, механічний склад грунтів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141 + П035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Крамарев С. М. 
Диагностика минерального питания кукурузы. Сообщ. 1 / С. М. Крамарев, Л. Н. Скрипник, С. Ф. Артеменко, Ю. Н. Федорченко, П. В. Писаренко, О. О. Ласло, С. И. Жученко, В. А. Сыроватко, В. Н. Шевченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 2. - С. 6-17. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Вивчено зміну хімічного складу рослин кукурудзи в онтогенезі. Встановлено критичні періоди поглинання живильних речовин із грунту агрофітоценозом кукурудзи. Розглянуто різні види діагностик (грунтова, візуальна, хімічна). Показано перспективи їх використання для визначення оптимальних доз добрив в агрофітоценозі цієї культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ласло О. О. 
Органічне землеробство - шлях до екологічно безпечної продукції / О. О. Ласло // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 1. - С. 137-139. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що Україна приблизилася до створення органічного сегменту в сільському господарстві. Виробництво органічної продукції повинно бути сертифіковано і мати відповідне законодавче підурунтя, що дозволить активізувати вітчизняний ринок органічних продуктів. Тому важливої ролі набуває ступінь поінформованості і зацікавленості споживачів запропонованої продукції. Рівень наукових розробок та практичного використання принципів органічного землеробства у Полтавській області дозволяє стверджувати, що впровадження цього напряму є досить ефективним.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140 + Б1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ласло О. О. 
Агроекологічне районування угідь за рівнем урожайності основних сільськогосподарських культур / О. О. Ласло, П. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 12-14. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Виробництво сільськогосподарської продукції супроводжується здійсненням контролю за екологічним станом грунтів і дотримання науково обурунтованих рекомендацій, спрямованих на збереження родючості земель та одержання запланованих урожаїв високої якості. Екологічна ситуація на територіях значною мірою впливає на агроекономічний стан грунтового покриву та інші компоненти сільськогосподарських ландшафтів. Практичне значення оцінки екологічної стійкості грунтового покриву не обмежується визначенням придатності грунтів для вирощування екологічно безпечних урожаїв. Слід зазначити, що тільки на екологічно стійких грунтах можливе створення сталих агроекосистем із довготривалим стабільним функціонуванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: П147 + П032.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Писаренко П. В. 
Оцінка екологічного стану сільськогосподарських угідь Полтавської області / П. В. Писаренко, О. О. Ласло // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 2. - С. 23-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Критичний агроекологічний стан, в якому перебуває нині значна частина агроландшафтів як України, так і Полтавської області, спричинений не тільки різким зменшенням обсягу заходів щодо підвищення родючості урунтів, але й є наслідком надмірної сільськогосподарської освоєності та розораності територій, що, в свою чергу, негативно позначилося на екологічній стійкості ландшафтів, зумовивши масштабну деградацію урунтового покриву. Для визначення екологічної стабільності території землекористування та рівня антропогенного тиску на довкілля запропоновано використовувати методи, що враховують як кількісті, так і якісні характеристики всіх складових ландшафту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П00(4УКР-4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Журавский С. В. 
Получение и пористая структура синтетических азотсодержащих углей на основе стиролдивинилбензольного сополимера / С. В. Журавский, М. Т. Картель, К. Ласло, Ю. А. Тарасенко // Поверхня. - 2009. - Вип. 1. - С. 78-86. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Разработана методика получения синтетических азотсодержащих активных углей на базе сополимера стирола и дивинилбензола путем его термохимической карбонизации, импрегнирования азотсодержащими соединениями (мочевиной) и последующей термообработки или активирования. Определены постадийные выходы продуктов, структурно-сорбционные характеристики, а также содержание и его химическое состояние азота.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ласло О. О. 
Соціальні та екологічні особливості стану агроекосистем (на прикладі Полтавського регіону) : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О. О. Ласло; УААН; Ін-т агроекол. - К., 2009. - 21 c. - укp.

Вперше обгрунтовано та доповнено науково-методичні підходи визначення стану соціально-економічного розвитку регіону. Встановлено доцільність агроекологічного районування для визначення найсприятливіших територіальних зон для вирошування продукції рослинництва на екологічно стабільних територіях. Підтверджено значення екологічної свідомості сільського населення у формуванні збалансованого розвитку агросистем. Удосконалено методику оцінювання рівня екологічної свідомості населення аграрного сектору за модифікованою шкалою. Виявлено, що 34 % респондентів мають досить низький рівень екологічної свідомості, що дало змогу визначити напрям у реформі екоосвіти з використанням формальних і неформальних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*807*801.4(4УКР-4ПОЛ) + П140(4УКР-4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368190 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського