Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕОНТЬЄВА$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Воронцов П. М. 
Біохімічні показники сироватки крові щурів різного віку після заповнення дефекту в метафізі стегнової кістки алогенними кістковими імплантатами / П. М. Воронцов, Ф. С. Леонтьєва, В. О. Туляков // Ортопедія, травматологія та протезування. - 2023. - № 1. - С. 34-40. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В ортопедичній і травматологічній хірургії дефекти кісток, які не загоюються самостійно, становлять значну проблему. Одним із підходів до її розв'язання є використання кісткових алоімплантатів (АлоІ). Мета роботи - на підставі аналізу біохімічних показників метаболізму сполучної тканини в сироватці крові лабораторних щурів оцінити перебіг метаболічних процесів після заповнення дефекту в метафізі стегнової кістки АлоІ. Використано модель створення транскортикального дефекту критичного розміру (діаметр 3 мм, глибина 3 мм) в метафізі стегнової кістки щурів віком 3 та 6 міс. У тварин груп I (n = 15, вік 3 міс.) і III (n = 15, 12 міс.) дефекти залишали незаповненими, II (n = 15, 3 міс.) і IV (n = 15, 12 міс.) - заповнювали структурними АлоІ. Через 14, 28 і 90 діб досліджено вміст у сироватці крові глікопротеїнів, загальних хондроїтинсульфатів (ХС), білка та кальцію, активність лужної та кислої фосфатаз. Висновки: за показниками біохімічних маркерів метаболізму сполучної тканини використання АлоІ для пластики дефектів критичного розміру в метафізі стегнової кістки щурів призводить до активації регенерації кістки з більшим проявом у молодших реципієнтів порівняно з групами з незаповненим дефектом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Радченко В. О. 
Зміни показників метаболізму сполучної тканини в сироватці крові дослідних щурів за умов моделювання розвитку дегенеративних процесів у паравертебральних м'язах / В. О. Радченко, Ф. С. Леонтьєва, В. О. Туляков, М. А. Скіданов, О. А. Нікольченко, А. Г. Скіданов // Ортопедія, травматологія та протезування. - 2022. - № 3/4. - С. 68-74. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Біль у попереку - поширена проблема охорони здоров'я. Для поглиблення розуміння патогенезу хвороби необхідні експериментальні дослідження на тваринах із моделюванням патологічного процесу. Мета роботи - на підставі аналізу біохімічних маркерів метааболізму сполучної тканини в сироватці крові лабораторних щурів оцінити придатність досліджуваних моделей дегенеративного ураження м'язової тканини для вивчення взаємозв'язку цього стану з розвитком порушень у хребтових рухових сегментах. Апробовано дві моделі відтворення дегенеративних процесів у паравертебральних м'язах білих щурів: I (n = 5) - аліментарного (дієт-індукованого) ожиріння, шляхом утримання упродовж 3 міс. на висококалорійному раціоні; II (n = 5) - ішемії, шляхом перев'язування великих прямих м'язів спини шовним матеріалом (45 діб). Контрольна група (n = 5) - інтактні тварини аналогічного віку та статі. У сироватці крові щурів досліджено вміст глікопротеїнів, загальних хондроїтинсульфатів (ХС), гексозамінів, гексоз, пов'язаних із білком, сероглікоїдів, фракційний розподіл і сумарний вміст гідроксипроліну та глікозаміноглікансульфатів (ГАГс). У сироватці крові щурів I і II груп визначено значуще підвищення порівняно з контролем рівня глікопротеїнів, з більшим ефектом у моделі ішемії, проте не зафіксовано значущих змін гексоз, пов'язаних із білком, гексозамінів і загальних ХС. Рівень маркерів запалення (сіалових кислот і сероглікоїдів) у сироватці крові тварин обох груп значуще не відрізнявся від контролю, а зміни показників гідроксипроліну (крім мало змінюваної білково-зв'язаної фракції) і ГАГс були значущими лише для моделі ішемії. Висновки: на підставі аналізу біохімічних маркерів метаболізму сполучної тканини щурів I та II груп визначено зміни, характерні для дегенеративних процесів, із більшим проявом у моделі ішемії. Не зафіксовано істотного підвищення біохімічних маркерів запалення. Обидві моделі можуть бути використані для відтворення дистрофічних процесів за остеохондрозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25 + Р418.4

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Бондаренко С. Є. 
Аналіз взаємозв'язку дегенеративних змін у суглобі за умов коксартрозу з порушенням гемостазу в пацієнтів за результатами біохімічного дослідження / С. Є. Бондаренко, В. А. Філіпенко, Д. В. Морозенко, Ф. С. Леонтьєва, О. В. Висоцький, В. Є. Мальцева // Ортопедія, травматологія та протезування. - 2022. - № 3/4. - С. 62-67. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Леонтьєва Л. В. 
Правознавство : навч. посіб. / Л. В. Леонтьєва, О. М. Перунова; Харківський національний автомобільно-дорожній університет. - Харків : ХНАДУ, 2022. - 290 c. - Бібліогр.: с. 284-290 - укp.

Викладено актуальні питання з теорії держави і права та провідних галузей українського законодавства, що дає можливість зрозуміти складні проблеми держави і права, конституційного процесу, державного будівництва та правового регулювання відносин у багатьох галузях суспільного життя, а також порядок та встановлені законодавством вимоги щодо захисту порушених прав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Леонтьєва Л. В. 
Інтелектуальна власність : навч. посіб. / Л. В. Леонтьєва, О. М. Перунова; Харківський національний автомобільно-дорожній університет. - Харків : ХНАДУ : Мірошниченко О. А., 2022. - 126 c. - Бібліогр.: с. 118-126 - укp.

Висвітлено поняття, структуру та джерела інтелектуальної власності. Розглянуто питання реєстрації та строку дії авторського права, правової охорони авторського договору. Розкрито особливості правової охорони суміжних прав в Україні. Охарактеризовано обмеження майнових прав суб'єктів суміжних прав. Увагу приділено правовій охороні патентного права в Україні, видам і порядку отримання патенту, обмеженню та порушенню прав патентовласника. Розглянуто питання інтелектуальної власності на наукове відкриття, компонування (топографію) інтегральної мікросхеми, раціоналізаторську пропозицію, селекційні досягнення (сорт рослин, породу тварин), комерційну таємницю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Леонтьєва Ф. С. 
Динаміка вмісту метаболітів сполучої тканини у крові щурів різного віку за гіпокінезії / Ф. С. Леонтьєва, К. В. Глєбова, Д. В. Морозенко // Укр. біофармацевт. журн. - 2021. - № 1. - С. 42-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Гіпокінезія є станом недостатньої рухової активності організму з обмеженням темпу та обсягу руху та постає на сьогодні четвертою причиною ендемічної смерті у світі. Відомо, що гіпокінезія здатна впливати на метаболізм компонентів кісткової та хрящової тканини, що є основою розвитку патологічних процесів, проте біохімічних маркерів цього в літературі не наведено. Отже, експериментальних наукових праць, присвячених вивченню біохімічних показників, які характеризують стан сполучної тканини (СТ) в експерименті для оцінювання впливу гіпокінезії на організм, на сьогодні недостатньо, що й зумовлює актуальність дослідження. Мета дослідження - вивчення динаміки основних метаболітів, які характеризують стан СТ, у сироватці крові (СК) за гіпокінезії у щурів різного віку. Дослідження проводили на 42 білих щурах-самцях віком 3 і 12 міс, утримуваних у віварії ДУ "Інститут патології хребта та суглобів імені проф. М. І. Ситенка НАМН України", м. Харків. Умови гіпокінезії відтворювали з використанням спеціально сконструйованого приладу, який забезпечував обмеження рухливості тварини без порушень вентиляції тіла. Тварин виводили з експерименту шляхом декапітації через 7 і 30 днів іммобілізації під тіопенталовим наркозом. Вміст сіалових кислот у СК визначали за методом Гесса, хондроїтинсульфатів - за Nemeth-Csoka в модифікації Л. І. Слуцького, фракційний склад глікозаміногліканів (ГАГ) - за реакцією з резохіном. Під час дослідження СК щурів було з'ясовано, що в інтактних тварин 3-х і 12-місячного віку вміст сіалових кислот різний - 2,94 +- 0,16 і 1,98 +- 0,09 ммоль/л відповідно. Після 7-денної гіпокінезії їх концентрація у молодих тварин не змінювалась, проте у тварин старшої групи цей показник збільшувався. До 30-ї доби рівень сіалових кислот у СК раптово збільшувався проти показника в інтактних тварин. У тварин 12-місячного віку спостерігалось підвищення концентрації сіалових кислот у СК як на 7, так і на 30 добу гіпокінезії, особливо на кінцевому етапі експерименту. Також за гіпокінезії спостерігалось суттєве збільшення концентрації в СК хондроїтинсульфатів уже на 7 добу експерименту у тварин обох вікових груп, при цьому показники цих метаболітів на 30 добу були на однаковому рівні. У молодих щурів на 7 добу I фракція ГАГ залишалась без змін, проте на 30 добу спостерігалось значне її зниження. У цей період підвищувалась II фракція ГАГ. У тварин віком 12 міс на 7 та 30 добу вміст більшості фракцій ГАГ був нижчим від значень, що характеризують фракційний склад ГАГ у інтактних щурів. Отже, визначення в СК сіалових кислот, фракцій ГАГ і хондроїтинсульфатів можна розглядати як комплекс біохімічних тестів для оцінювання порушень метаболізму сполучної тканини під час обмеження рухової активності організму. Доведено, що 30-добова гіпокінезія спричиняла суттєві порушення стану сполучної тканини, що виявлялось у змінах біохімічних показників СК експериментальних щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-323.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Радченко В. О. 
Моделювання дегенеративних змін у паравертебральних м'язах для вивчення їхнього впливу на розвиток захворювань хребта / В. О. Радченко, Ф. С. Леонтьєва, В. О. Туляков, М. А. Скіданов, А. Г. Скіданов, О. А. Нікольченко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2021. - № 1. - С. 62-68. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Важливою складовою розвитку дегенеративних змін у хребті є ушкодження її порушення життєдіяльності м'язової тканини (МТ) паравертебральних м'язів. Мета роботи - на підставіві аналізу біохімічних показників сироватки крові лабораторних щурів оцінити придатність досліджуваних моделей дистрофічного ураження МТ для подальшого вивчення розвитку дегенеративно-дистрофічних порушень у хребтових рухових сегментах. Методи. Моделювали: I група (5 самиць щурів) - аліментарне ожиріння шляхом утримання впродовж 3 міс. на висококалорійному раціоні харчування (гіперліпідемічній дієті); II група (5) - ішемію шляхом перев'язування на термін 45 діб великих прямих м'язів спини шовним матеріалом, який не розсмоктується. Контроль - 5 інтактних тварин аналогічного віку та статі, яких утримували на стандартному раціоні харчування. У сироватці крові визначали вміст глікопротеїнів (ГП), гаптоглобіну, загальних хондроїтинсульфатів (ХС), глюкози, холестеролу, ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), тригліцеридів (ТГ), загальних ліпідів, активність аланінамінотрансферази (АЛТ), аспартатамінотрансферази (АСТ), лужної та кислої фосфатаз, креатинфосфокінази (КФК); проводили тимолову пробу. Показники оброблено за методом Фішера - Стьюдента. У щурів I групи в сироватці крові збільшився вміст ГП, загального холестеролу та ліпідів, ЛПНЩ, ТГ, глюкози, ХС, активності АЛТ і АСТ, значення тимолової проби та знизилася активність КФК. У тварин II групи зафіксовано підвищення в сироватці крові активності КФК, ГП і ХС. Встановлено, що зміни біохімічних показників сироватки крові білих щурів, зафіксовані після утримання на гіперліпідемічній дієті, свідчать про розвиток жирової дистрофії, зокрема й у МТ. Унаслідок моделювання ішемії паравертебральних м'язів визначено біохімічні ознаки перебігу дегенеративних процесів у МТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
8.

Леонтьєва Т. С. 
Соціальні мережі як форма комунікаційного простору для дитини / Т. С. Леонтьєва // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 4. - С. 148-154. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - аналіз впливу соціальних медіа на соціалізацію підлітків. Для досягнення мети поставлено такі завдання: огляд джерельної бази, присвяченої зазначеній проблемі; з'ясування значущості соціальних мереж для сучасних підлітків; визначення переважного типу сенсорного сприйняття інформації; аналіз особливостей взаємодії між підлітками як користувачами соцмереж та контекстно-таргетованою рекламою. Методологія дослідження включає в себе спостереження, бесіду, опитування. Емпіричне дослідження проведено в учнівському середовищі закладу загальної середньої освіти м. Київ із залученням 205 осіб і учнів 6 - 8 класів віком від 11 до 14 років. Підібраний психодіагностичний арсенал передбачав використання включеного спостереження та бесіди, методики С. Єфремцева на визначення провідного типу перцептивної модальності, а також авторського опитувальника "Вплив контекстної реклами на сучасного користувача соціальних мереж". У роботі розкрито проблему взаємодії дітей із соціальними мережами. Встановлено, що особливо тісно інтеракції такого типу відбуваються під час підліткового періоду генези буття. Детермінантами цього явища є сепарація особистості від впливу батьків, потреба в особистому просторі, приватному та конфіденційному, а також провідний для цього вікового етапу вид діяльності - інтимно-особистісне спілкування. З'ясовано, що проблему взаємодії осіб пубертатного періоду із соціальними медіа неодноразово аналізували вітчизняні та зарубіжні науковці. Зокрема, у більшості випадків доведено деструктивний її вплив на особистість підлітків. Результати підтвердили факт активної інтеграції підлітків із соціальними мережами та надали змогу відповідно до вікових параметрів диференціювати їх уподобання щодо того чи іншого медійного ресурсу. Крім того, встановлено кореляційний зв'язок між типом перцептивної модальності та особливостями поведінки респондентів у соціальних мережах. Не просто розкрито особливості комунікації підлітка із соціальними мережами, а й рекламу як комунікаційне явище між молодими людьми в площині мережі Інтернет. Практичне значення результатів ролягає у тому, що вони можуть бути використані під час вивчення курсів "Масмедійна грамотність" та "Новітні соціальні мережі" спеціальностей "Журналістика", "Реклама".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121*333.22 + Ч62 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Вирва О. Є. 
Дослідження біохімічних маркерів остеогенезу в разі інкорпорації кісткових алоімплантатів у щурів із післяопераційним введенням цисплатину за різних умов стерилізації алоімплантата / О. Є. Вирва, Я. О. Головіна, Ф. С. Леонтьєва, Р. В. Малик // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2021. - № 4. - С. 42-48. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Леонтьєва Т. С. 
Вивчення української книги як соціально-комунікаційного феномену в період 1917 - 1920-х років / Т. С. Леонтьєва // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 2. - С. 95-101. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано основні характеристики історичного періоду започаткування вивчення української книги як соціально-комунікаційного феномену в Україні (у ті часи - Українська РСР) - 1917 - 1920-і рр. На прикладі деяких публікацій часописів "Книгар", "Книга", "Книжка", а також враховуючи дискусії між українськими бібліографами М. Куфаєвим та Д. Баликою, зроблено висновок про зародження в цей період бачення української книги як соціально-комунікаційного феномену. Підкреслено, що саме цей період став переломним у вивченні багатьох соціально-комунікаційних характеристик української книги. Насамперед, це стосується проблем типологічної структури книжкового ринку та аудиторного чинника функціонування книги як соціально-комунікаційного феномену. Публікації в часописах "Книгар", "Книга", "Книжка" започаткували фахову дискусію з проблем підготовки текстів, оформлення видань та їх розповсюдження. Виокремились два підходи до вивчення української книги: М. Куфаєва, який вважав, що книга є яскравим виразником соціально-комунікаційних характеристик масової комунікації, та Д. Балики, який наполягав на необхідності враховувати насамперед соціологічні особливості обігу книги як масовокомунікаційного продукту. Підкреслено, що виокремлюється наукова концепція науки про соціальні комунікації - вивчення книги як соціально-комунікаційного феномену. Більшість положень цієї концепції було сформовано теоретиками журналістики та видавничої справи 20-х рр. минулого століття, і ці положення мають значну теоретичну й історіографічну цінність. Вони можуть бути основою для сучасних розробок у галузі науки про соціальні комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бондаренко С. Є. 
Проспективне порівняльне дослідження застосування PRP та в'язкопружного гелю гіалуронату натрію в пацієнтів із гонартрозом II стадії / С. Є. Бондаренко, Ф. С. Леонтьєва, Д. В. Морозенко, А. А. Баднауі, К. В. Глєбова // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2019. - № 3. - С. 28-34. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Філіпенко В. А. 
Результати лабораторних досліджень рідини з колінних та кульшових суглобів після ендопротезування для ранньої діагностики перипротезної інфекції / В. А. Філіпенко, О. П. Марущак, Ф. С. Леонтьєва, Д. В. Морозенко, Н. В. Кузнєцова // Травма. - 2019. - 20, № 1. - С. 49-55. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Шимон В. М. 
Структурно-метаболічні особливості стегнової кістки щурів за умов імплантації склокристалічного матеріалу / В. М. Шимон, Н. О. Ашукіна, Ф. С. Леонтьєва, С. П. Алфелді, А. А. Шерегій, О. В. Саввова, О. А. Нікольченко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2019. - № 3. - С. 64-72. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 + Р251.254.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Шимон В. М. 
Структурно-метаболічні особливості стегнової кістки щурів за умов імплантації склокристалічного матеріалу / В. М. Шимон, Н. О. Ашукіна, Ф. С. Леонтьєва, С. П. Алфелді, А. А. Шерегій, О. В. Саввова, О. А. Нікольченко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2019. - № 3. - С. 64-72. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 + Р251.254.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Бондаренко С. Є. 
Проспективне порівняльне дослідження застосування PRP та в'язкопружного гелю гіалуронату натрію в пацієнтів із гонартрозом II стадії / С. Є. Бондаренко, Ф. С. Леонтьєва, Д. В. Морозенко, А. А. Баднауі, К. В. Глєбова // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2019. - № 3. - С. 28-34. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Проблеми функціонування і розвитку портів : монографія. Т. 3 / О. В. Кириллова, О. Р. Магамадов, Д. М. Решетков, П. А. Макушев, Т. Є. Корнієць, В. М. Пітерська, І. В. Раскевич, А. О. Мурадьян, В. І. Тихонін, Б. В. Шурін, Н. Г. Шпак, О. М. Коробкова, В. Л. Ромах, М. Є. Перепічко, С. С. Русанова, Н. Л. Павлова, М. О. Малаксіано, В. Ю. Король, А. І. Леонтьєва, Н. Д. Гафель, М. М. Разумкова, Ю. В. Чепальдюк, В. А. Малиновський; ред.: О. В. Кириллова, В. Ю. Король; Одес. нац. мор. ун-т. - Одеса : КУПРІЄНКО СВ, 2018. - 239 c. - Бібліогр.: с. 223-239 - укp.

Викладено результати досліджень щодо сучасних тенденцій функціонування та розвитку портів України, внутрішньопортового управління та взаємодії портів із підприємствами та сервісними організаціями, які спільно організовують і здійснюють процеси перевалки вантажів та обробки рухомого складу суміжних видів транспорту. Обгрунтовано вибір перевантажувальних машин для формування парку механізації портів. Наведено характеристику ролі спеціалізації у формуванні та забезпеченні конкурентоспроможності портів. Розкрито особливості формування регіональних кластерних портових систем. Розроблено методику прийняття управлінських рішень щодо вибору альтернативного використання схем перевезення та перевалки експортних зернових вантажів. Визначено умови стійкості роботи портового терміналу. Розглянуто організаційні умови функціонування митних брокерів в Україні. Проаналізовано існуючу систему організації взаємодії морського та залізничного транспорту на вантажних фронтах портів для обгрунтування передумов удосконалення структури "Єдиного технологічного процесу роботи портів і припортових станцій".


Індекс рубрикатора НБУВ: О413

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357640/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лизогуб М. В. 
Дослідження цитокінового профілю за умов хірургічних втручань на поперековому відділі хребта: вплив методу анестезії / М. В. Лизогуб, Ф. С. Леонтьєва, А. Г. Скіданов, В. К. Піонтковський // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 2. - С. 28-32. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.54 + Р458.25-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Леонтьєва О. О. 
Структурно-семантичні типи іменних форм предикатів у сучасній українській мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. О. Леонтьєва; Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди. - Харків, 2018. - 27 c. - укp.

Розглянуто суперечливі питання структурної типології присудків, уточнено диференційні ознаки односкладних, неповних і двоскладних речень, проведено аналіз семантичних типів іменних форм предиката, що дозволив виділити нові семантичні типи та підтипи, а також описано засоби їх вираження. Продуктивні предикати характеризують суб'єкт за його включенням до класу або виключенням із класу предметів, квалітативною, квантитативною, локативною, темпоральною характеристиками, за станом, оцінкою, порівнянням. Непродуктивні предикати характеризують суб'єкт за умовно-наслідковими, причиново-наслідковими та цільовими відношеннями, позитивним / негативним відношенням, причетністю / непричетністю, відповідністю / невідповідністю, за його тотожністю, подібністю, заміщенням, походженням, належністю та місцем, яке він посідає у ряді об'єктів. Презентований підхід значно розширює погляд на структуру повних двоскладних речень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-222

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Філіпенко В. А. 
Біохімічні та імунологічні маркери крові пацієнтів після ендопротезування колінного та кульшового суглобів для ранньої діагностики перипротезної інфекції / В. А. Філіпенко, О. П. Марущак, Ф. С. Леонтьєва, Д. В. Морозенко // Травма. - 2018. - 19, № 6. - С. 109-115. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Нікітіна Н. С. 
Вивчення нешкідливості препарату "Метфогран", капсули кишковорозчинні / Н. С. Нікітіна, Н. Ф. Маслова, Т. Л. Леонтьєва, В. О. Котляр // Фармаком. - 2018. - № 4. - С. 33-39. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Одним із найбільш ефективних препаратів, що широко застосовується для лікування цукрового діабету (ЦД) 2-го типу, є метформін. Завдяки високому профілю безпечності метформін став препаратом першої лінії терапії ЦД 2-го типу і сьогодні входить до переліку життєво важливих препаратів ВООЗ. Метформін зазвичай добре переноситься пацієнтами, вкрай рідко викликаючи побічні дії. Однак аналіз літератури за клінічними даними свідчить, що дуже рідкісним, але тяжким метаболічним ускладненням, яке може бути спровоковане гострим погіршенням функції нирок, серцево-легеневим захворюванням або сепсисом, є лактоацидоз. З огляду на зазначене особливо актуальним і важливим є ретельне дослідження безпечності генеричних препаратів, що відтворені на основі субстанції метформіну. Метою роботи є порівняльне дослідження нешкідливості (гострої токсичності та показників субхронічної токсичності) препарату "Метфогран", капсули кишковорозчинні, 350 мг, виробництва ЗАТ "Технолог", Україна, та препарату "Глюкофаж XR", таблетки пролонгованої дії, 500 мг, виробництва "Мерк Санте с.а.с.", Франція. У результаті проведених досліджень встановлено, що препарат "Метфогран" (діюча речовина - метформін), капсули кишковорозчинні, 350 мг, як і препарат порівняння "Глюкофаж XR", можна віднести до практично нетоксичних лікарських засобів. Результати вивчення субхронічної токсичності показали, що препарат "Метфогран", капсули кишковорозчинні та препарат порівняння у разі внутрішньошлункового введення щурам протягом 2 місяців у дозах 65 мг/кг і 325 мг/кг (за діючою речовиною) не викликають загибелі тварин, не чинять токсичного впливу на загальний стан, поведінку, споживання їжі та води, динаміку маси тіла експериментальних тварин, не впливають на показники, що характеризують функціональний стан печінки та нирок тварин усіх експериментальних груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р2817/9"Метфогран" + Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського