Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУКАЩУК$<.>+<.>A=ВИТАЛИ$<.>+<.>A=ИГОРЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лукащук М. В. 
Функціонування дієслів мовлення у сучасній англійській мові (на матеріалі Британського національного корпусу) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / М. В. Лукащук; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2021. - 20 c. - укp.

Досліджено функціонування комунікативних дієслів у сучасній англійській мові на матеріалі Британського національного корпусу. Запропоновано комплексний підхід до вивчення комунікативних дієслів на лексичному, граматичному та текстовому рівнях. Виокремлено класи комунікативних дієслів та встановлено їхні функціональні характеристики. Виявлено синонімічні та антонімічні ряди комунікативних дієслів, а також моделі, в яких уживані дієслова мовлення. З'ясовано особливості функціонування комунікативних дієслів відповідно до класів, до яких вони належать. Визначено особливості вживання комунікативних дієслів як елементів когезії на рівні текстів у художньому, науковому, розмовному та газетному текстах. Встановлено, що найповніше когезивні зв'язки проявляються у художньому тексті, найменше вони виражені у наукових текстах точних наук (фізики, хімії, прикладних, точних наук тощо). Комунікативні дієслова становлять основу когезивних зв'язків у тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Марченко А. 
Потенціал розвитку агропромислових комплексів з вирощування органічної продукції в Україні / А. Марченко, Г. Лукащук, Р. Любицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2021. - 3, № 1. - С. 91-99. - Бібліогр.: 97 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан органічного вирощування продуктів і потенціал розвитку агропромислових комплексів в Україні. За результатами аналізу світового та українського досвіду сформульовано універсальну функціонально-планувальну схему організації такого комплексу, враховуючи сучасні ергономічні та екологічні методи та системи. За виведеною схемою запропоновано проект агрокомплексу з вирощування органічної продукції на гіпотетичній ділянці у Львівській області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н752.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Цмоць І. Г. 
Розроблення мобільних засобів нейроподібного криптографічного шифрування та дешифрування даних у реальному часі / І. Г. Цмоць, В. Рабик, Ю. А. Лукащук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Інформ. системи та мережі. - 2021. - Вип. 9. - С. 84-95. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Сформовано вимоги, вибрано метод і розглянуто основні етапи розроблення мобільних засобів нейроподібного криптографічного шифрування (НП КГШ) і ДШ даних у реальному часі. Показано, що розроблення мобільних засобів НП КГШ і ДШ даних у реальному часі з високою ефективністю використання обладнання зводиться до мінімізації апаратних затрат із забезпеченням множини вимог, характеристик та обмежень. Вдосконалено таблично-алгоритмічний метод обчислення скалярного добутку завдяки можливості роботи з операндами з плаваючою комою та орієнтовано його на апаратно-програмну реалізацію. Розроблено на базі універсального процесорного ядра, доповненого спеціалізованими модулями, мобільні засоби НПКГШ і ДШ даних, які за рахунок взаємопоєднання універсального та спеціалізованого підходів, програмних та апаратних засобів забезпечують ефективну реалізацію алгоритмів КГШ і ДШ даних у реальному часі. Запропоновано для досягнення високих техніко-економічних показників під час реалізації спеціалізованих модулів НП КГШ і ДШ даних у реальному часі використовувати багатооперандний підхід, таблиці макрочасткових добутків і базис елементарних арифметичних операцій. Реалізовано з використанням мови програмування апаратури VHDL і середовища розроблення Quartus II вер. 13.1 на FPGA спеціалізовані модулі НП КГШ і ДШ даних. Здійснено оцінювання апаратних і часових параметрів розробленого спеціалізованого модуля НП криптографічного дешифрування даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ІСМ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Психологія   
4.

Лукащук С. 
Віртуалізація як феномен освітнього простору / С. Лукащук // Психол. перспективи. - 2021. - Вип. 38. - С. 163-176. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Здійснено теоретичний аналіз віртуалізації як феномен освітнього простору, розкрито поняття віртуалізації в системі навчального середовища, вказано на характерологічні властивості віртуального простору; проаналізувано роль явища віртуалізації в процесі навчання та всебічного розвитку особистості. Методи. Для реалізації мети дослідження було застосовано загальнонаукові теоретичні методи дослідження інформації, такі як: аналіз, синтез, абстрагування, узагальнення, індукція, дедукція, пояснення і класифікація. Результати. Здійснено спробу аналізу феномену як природного компоненту життєтворчості суб'єктів навчального простору, що зумовлюється системою техногенних, соціокультурних та економічних факторів. Вказано на те, що візуалізація навчального процесу дає можливість прояву нового соціального середовища, ставши таким чином відправною точкою фундаментальних трансформацій процесу освіти. Визначено, що сама природа віртуального має різний характер - віртуалізація, опосередкована індивідом або машиною. У першому випадку явище виникає в процесі безпосередньої взаємодії суб'єктів навчально-виховного процесу. Другий випадок збільшення віртуалізації освітнього простору передбачає зменшення міжособистісного спілкування учасників процесу, самостійне освоєння навчального матеріалу, використання особистістю гаджетів як замінників суб'єктів процесу навчання. Вказано на характерологічні властивості віртуального простору за Д. івановим: не суттєвість впливу (зображення створює ефекти, характерні для реального); обумовленість якостей і характеристик (предмети штучні та мінливі); ефемерність (свобода входу, вона забезпечує можливість переривати і відновити присутність. Проаналізовано роль явища віртуалізації в процесі навчання та всебічного розвитку особистості, яка дає змогу не лише здійснювати безперервну освіту і саморозвиток протягом усього життя, а й успішно орієнтуватися та функціонувати, як професіонал у сучасному інформаційному світі. Висновки: інформатизація та комп'ютеризація освіти, широке використання глобальної мережі інтернет призведе до радикальних змін у системі освіти в цілому, оскільки така ситуація передбачає всебічний розвиток особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.3 с2/3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Салієва Л. М. 
Синтез, антиексудативна та антимікробна активність 6-арилідензаміщених імідазо[2,1-b]тіазолів / Л. М. Салієва, С. М. Голота, А. М. Грозав, Н. Д. Яковичук, М. М. Лукащук, Л. М. Марушко, Н. Ю. Сливка, М. В. Вовк // Журн. орган. та фармацевт. хімії. - 2021. - 19, вип. 2. - С. 29-35. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - розширити ряд 6-ариліден-2-метил-2,3-дигідроімідазо[2,1-b]тіазолонів як потенційних об'єктів для вивчення антиексудативної та антимікробної активностей. Виявлено, що конденсація синтетично доступного 2-метил-2,3-дигідроімідазо[2,1-b]тіазолону з ароматичними альдегідами може бути вдало використана для одержання відповідних 6-іліденофункціоналізованих похідних. Біологічний скринінг синтезованих сполук виявив, що показник інгібування запального процесу лап щурів складає 3 - 44 %. Під час дослідження антимікробної активності отриманих речовин визначено, що їх мінімальна бактеріостатична та мінімальна фунгістатична концентрації коливаються в діапазоні 31,25 - 250 мкг/мл. Взаємодією 2-метил-2,3-дигідроімідазо[2,1-b] тіазолону з низкою бензальдегідів та саліцилових альдегідів у киплячій оцтовій кислоті в присутності безводного натрій ацетату синтезовано нові 6-ариліден-2- метил-2,3-дигідроімідазо[2,1-b]тіазолони. Скринінг антиексудативної активності проводили на моделі індукованого карагеніном набряку лапи білих безпородних щурів-самців. Антимікробну дію вивчали з використанням мікрометоду дворазових серійних розведень у рідкому поживному середовищі. Висновки: виявлено, що конденсація Кньовенагеля 2-метил-2,3-дигідроімідазо[2,1-b]тіазолону з ароматичними альдегідами є зручним варіантом структурної модифікації положення 6 цієї гетероциклічної системи ариліденовим фрагментом. Одержані ариліденпохідні виявляють помірну антиексудативну активність на моделі карагенін-індукованого набряку лапи щурів, а також антимікробну дію щодо деяких грам-позитивних та грам-негативних бактерій і грибів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811 + Л662.262.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лукащук С. В. 
Можливості реабілітаційного лікування дітей з лімфобластним лейкозом (огляд літератури) / С. В. Лукащук, О. І. Лемко // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 4. - С. 39-47. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Сучасні програми ведення пацієнтів з ГЛЛ, ураховуючи тяжкість основної патології й суттєві побічні ефекти хіміотерапії, що супроводжуються розвитком ряду коморбідних станів, повинні передбачати проведення спеціальних комплексних реабілітаційних заходів, починаючи з гострого періоду хвороби й, особливо, в подальшому в період реконвалесценції. Такі довготривалі комплексні програми потребують індивідуального підходу з урахуванням як особливостей перебігу хвороби, так і психоемоційного та фізичного стану дитини. Доцільним є проведення третього етапу реабілітації у вигляді санаторно-курортного лікування із залученням мультидисциплінарної команди й використанням як природних, так і преформованих фізичних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Підвищення продуктивності підприємницької діяльності в Україні: теоретико-методичні та практичні аспекти : монографія / Б. В. Буркинський, О. І. Лайко, В. Ф. Горячук, Н. Л. Шлафман, О. А. Єрмакова, С. І. Князєв, О. В. Бондаренко, М. Б. Єжов, Т. П. Лозова, Д. Д. Радулов, І. А. Циналєвська, С. І. Шаршов, М. І. Лосєв, В. В. Лукащук, З. В. Чехович; ред.: Б. В. Буркинський; Національна академія наук України, Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень. - Одеса : ДУ "ІРЕЕД НАНУ", 2021. - 330 c. - Бібліогр.: с. 301-327 - укp.

Розглянуто питання підвищення продуктивності підприємницької діяльності на основі пріоритету збільшення доданої вартості та виявлення прихованих активів суб'єктів господарювання в умовах трансформаційних змін економіки України. Запропоновано організаційно-економічний механізм підвищення продуктивності підприємницької діяльності, який включає інструментарій: виявлення та залучення в господарський оборот прихованих активів; інституціонально-податкового забезпечення відтворення та реінвестування капіталу у високотехнологічному секторі економіки, соціально справедливої системи оподаткування доходів фізичних осіб; адміністрування податку на додану вартість щодо збалансованості фіскального навантаження на процес генерації доданої вартості, інституційно-організаційного забезпечення формування бізнес-середовища з підвищеною життєздатністю й антикризовою стійкістю підприємницьких структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-864 + У529.0-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Польовий В. М. 
Продуктивність ячменю ярого залежно від удобрення та вапнування в умовах Західного Полісся / В. М. Польовий, Є. Д. Ткач, Л. Я. Лукащук, Г. Ф. Ровна, Б. В. Гук, О. В. Курач // Агроекол. журн.. - 2020. - № 1. - С. 83-90. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Калько К. О. 
Хронофармакологічні особливості гепатопротекторної дії силімарину за умов парацетамолового гепатиту у щурів / К. О. Калько, С. М. Дроговоз, О. Я. Міщенко, Л. Б. Іванцик, К. О. Дегтярьова, М. М. Лукащук, І. М. Лукащук, О. В. Геруш, А. О. Паламар, О. М. Коровенко, С. І. Шевченко // Лікар. справа. - 2020. - № 1/2. - С. 63-71. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Визначення залежності ефективності та токсичності лікарських засобів від години доби або сезону року є одним з найперспективніших напрямів сучасної експериментальної і клінічної фармакології. Вивчено особливості добових ритмів впливу силімарину на стан антиоксидантно/прооксидантних та цитолітичних процесів (провідна ланка реалізації гепатопротекторної дії) за умов гострого токсичного ураження печінки у щурів парацетамолом. Хронофармакологічні особливості дії силімарину досліджено на прикладі генеричного препарату Карсил (АТ Софарма, Болгарія) за умов гострого токсичного ураження печінки парацетамолом у щурів. Стан процесів перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантного захисту оцінювали за вмістом тіобарбітурової кислоти-активних продуктів, вмістом відновленого глутатіону (ВГ), активністю супероксиддисмутази та каталази в гепатоцитах, а цитолітичних процесів - за активністю АлАТ в сироватці крові. За фізіологічних умов встановлено певну хроноархітектоніку ритмів системи антиоксидантного захисту та активності процесів перекисного окіслення у щурів, яка не порушувалася на фоні гострого ураження печінки парацетамолом (за винятком нівелювання акрофази активності каталази). Та сама динаміка та синфазність ритмів мали місце і на фоні застосування силімарину. Максимальний прояв гепатопротекторної дії силімарину спостерігали у разі його застосування вранці (09.00) та ввечері (21.00). Таким чином, застосування силімарину в періоди максимального прояву його гепатопротекторної дії - вранці (09.00) та ввечері (21.00) може бути шляхом підвищення його біодоступності. Встановлено хронофармакологічні особливості дії силімарину слід враховувати при подальшому вивчені його хронофармакологічних особливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Теоретичні засади формування ринку інноваційних технологій : монографія / А. І. Бутенко, Н. Л. Шлафман, Т. В. Уманець, Б. С. Аннаєв, О. В. Бондаренко, В. В. Лукащук, О. В. Захаров, Є. Т. Штока; Національна академія наук України, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень. - Одеса : ІПРЕЕД НАНУ, 2020. - 130 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Розглянуто та систематизовано теоретичні основи формування та функціонування ринку інноваційних технологій в контексті технологічного розвитку, розвинуто методологічні засади формування ринку інноваційних технологій в Україні. Досліджено та класифіковано фактори, що заважають розвитку в країні ринку інноваційних технологій та окреслено напрями нівелювання їх негативного впливу. Висвітлено сучасні теоретичні засади формування ринку інноваційних технологій в контексті концепції неоіндустріалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Остапів Р. Д. 
Вплив одноразового перорального введення щурам асоціату таурин-декстрин на концентрацію амінокислот у плазмі крові / Р. Д. Остапів, О. І. Лукащук, В. Я. Самарик, М. І. Нагорняк, С. М. Варваренко // Біологія тварин. - 2020. - 22, № 2. - С. 15-19. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити здатність декстринових частинок різних розмірів, модифікованих N-стеориїлглутаміновою кислотою, підвищувати транспорт таурину в плазму крові щурів. Для досягнення мети щурів лінії Wistar масою 240 - 260 г розділили на контрольну (КГ) і 4 дослідні групи (ДГ). Щурам КГ одноразово перорально вводили воду, щурам першої (I) ДГ - водний розчин таурину дозою 100 мг/кг, другої (II) та третьої (III) - розчин асоціату таурин-декстрин з розмірами часточок 60 - 90 і 500 - 800 нм відповідно, в яких доза таурину була 100 мг/кг; четвертої (IV) - тільки декстрин. Через 30 хв. після введення діючих речовин щурів декапітували та брали кров. Осаджували форменні елементи крові та протеїни і проводили дериватизацію 1-флуоро-2,4-динітробензеном. Вільні амінокислоти плазми крові розділяли на рідинному хроматографі Dionex Ultimate 3000, оснащеному спектрофотометричним детектором, хроматографічною колоною Luna C18 (2) 250 x 4,6 мм за градієнтного типу елюювання. Встановлено, що у плазмі крові щурів I та III ДГ вміст таурину на 33,8 % є вищим, ніж у контролі. Пероральне введення асоціату таурин-декстрин з часточками 60 - 90 нм збільшує вміст таурину на 62,6 % у порівнянні з КГ і на 21,6 % у порівнянні з I і III ДГ, що вказує на ефективний транспорт таурину декстрину лише з часточками 60 - 90 нм. Зареєстровано, що введення як таурину, так і асоціату таурин-декстрин знижувало концентрацію глутаміну, метіоніну, лізину, аланіну, фенілаланіну та гістидину. Причиною зменшення вмісту останніх двох амінокислот був не тільки таурин, але й сам транспортер. За введення тільки транспортеру знижується концентрація аспарагіну, а вміст аргініну, навпаки, зростає. У I ДГ знижується концентрація аспарагінової кислоти та серину, а в II - валіну, лейцину та триптофану, у III - глутамінова кислота. Вміст гліцину зростає у II ДГ, а концентрація орнітину у всіх групах, крім III, у порівнянні з КГ. Отже, модифікований декстрин із розміром частинок 60 - 90 нм підвищує транспорт таурину в кров.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111 + Е60*801.1-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лемко О. І. 
Рекурентні респіраторні захворювання у практиці сімейного лікаря та педіатра: основні питання (огляд літератури) / О. І. Лемко, С. В. Лукащук // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 6. - С. 835-842. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Цель работы - провести анализ специализированной литературы и изучить современные научные тенденции определения, особенностей этиопатогенеза, дифференциальной диагностики и профилактики рекуррентных респираторных заболеваний (РРЗ) в практике семейного врача и педиатра. Выводы: респираторные заболевания в детском возрасте могут играть неоднозначную роль, так как, с одной стороны, являются стимулом для защитных сил организма, а с другой, - при существенном увеличении частоты и тяжести течения могут стать причиной вторичной иммунной дисфункции. Однако конкретные критерии диагностики РРЗ отсутствуют. К предрасполагающим факторам относят вредные экологические условия, неблагоприятный семейный анамнез, отсутствие грудного вскармливания, наличие сопутствующей патологии и многие другие факторы. Часть детей с РРЗ имеет отклонения в иммунном статусе, в частности изменения неспецифической защиты и клеточного иммунитета. Хотя РРЗ могут иметь место и на фоне отсутствия отклонений по основным показателям иммунограммы. Дети с РРЗ требуют особого внимания, ведь под маской частых острых респираторных заболеваний могут протекать тяжелые, иногда неизлечимые заболевания. Семейный врач и педиатр должны провести дифференциальную диагностику с атопией, первичным иммунодефицитом, гастроэзофагеальным рефлюксом, инородным телом бронхов, муковисцидозом, психогенным кашлем и рядом других заболеваний. Необходимо также отделять детей с хроническими очагами инфекции. Для адекватной оценки ситуации и разработки взвешенной тактики ведения таких пациентов необходимо принять отечественные критерии отнесения детей к группе с РРЗ. Врач должен обеспечить индивидуальный подход к такому пациенту с оптимальным объемом применения диагностических методов и разработкой тактики ведения и при острых эпизодах РРЗ, и вне острого периода с максимальным привлечением немедикаментозных средств для предупреждения прогрессирования патологического процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бутенко А. І. 
Структурні деформації у промисловому комплексі України, які виникли внаслідок економічних криз, як перешкода розвитку ринку інноваційних товарів / А. І. Бутенко, Г. В. Карпінська, В. В. Лукащук // Екон. вісн. Донбасу. - 2019. - № 1. - С. 129-141. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Криза - одна з форм розвитку економіки, в ході якої усуваються застарілі техніка і технологія, організація виробництва і праці, відкривається простір для зростання й утвердження нового. Водночас з подоланням віджитого неминуче виникає спад виробництва, зростає безробія, знижуються доходи населення, що негативно позначається на умовах жия людей. Мета стаі - дослідження впливу кризових явищ на розвиток промисловості України в аспекті виявлення її структурних деформацій та впливу їх на розвиток ринку інноваційних товарів. У структурній динаміці промислового виробництва впродовж 1991 - 2014 рр. окреслились дві циклічні хвилі: перша хвиля (1991 - 2007 рр.), пов'язана з переструктуруванням господарської системи і пристосуванням її суб'єктів до нових економічних і політичних реалій. Друга хвиля, що розпочалась у 2008 р., пов'язана з кризою світової економіки, в яку Україна на цей час уже тісно інтегрувалась. У 2012 -2014 рр. почала формуватись третя хвиля, в якій уже чітко окреслилась стадія занепаду. Причини останньої хвилі мають політичне, економічне та воєнне підурунтя. Структура промислового виробництва змінилась на протилежне співвідношення між випуском продукції первинної та глибокої переробки, низько- та високотехнологічної, сировинної та кінцевого споживання. Зокрема, зміна співвідношення між випуском гірничо-металургійного комплексу, з одного боку, та машинобудуванням і легкою промисловістю - з іншого. Внаслідок цього відбулася примітивізація галузевої структури промисловості, виробництво набуло експортної сировинної спеціалізації. Висновки: незважаючи на деструктивні деформації у промисловому комплексі України, які виникли внаслідок економічних криз, країна у своєму інноваційному розвитку має спиратися на базові промислові галузі, у яких на сьогодні має здобутки та деякі переваги. Україна ще не вичерпала можливостей індустріальної стадії економіки і має використовувати передові індустріальні технології для модернізації підприємств III и IV технологічних укладів. Однак, разом з підвищенням науково-технологічного рівня підприємств галузей із застарілими технологіями важливо, там де можливо, використовувати й інформаційно-телекомунікаційні технології, притаманні постіндустріальному суспільству, розвиваючі такі галузі як аерокосмічна, електронна, комп'ютерна техніка, фармацевтична, хімічна та ін. Тобто найефективнішою стратегією країни має бути інноваційний розвиток, що поєднує інновації V и VI технологічних укладів притаманних постіндустріальній економіці, з науково-технологічною модернізацією підприємств IV і III укладів, притаманних індустріальній стадії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лемко О. І. 
Рекурентні респіраторні захворювання у практиці сімейного лікаря та педіатра: основні питання (огляд літератури) / О. І. Лемко, С. В. Лукащук // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 6. - С. 835-842. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Цель работы - провести анализ специализированной литературы и изучить современные научные тенденции определения, особенностей этиопатогенеза, дифференциальной диагностики и профилактики рекуррентных респираторных заболеваний (РРЗ) в практике семейного врача и педиатра. Выводы: респираторные заболевания в детском возрасте могут играть неоднозначную роль, так как, с одной стороны, являются стимулом для защитных сил организма, а с другой, - при существенном увеличении частоты и тяжести течения могут стать причиной вторичной иммунной дисфункции. Однако конкретные критерии диагностики РРЗ отсутствуют. К предрасполагающим факторам относят вредные экологические условия, неблагоприятный семейный анамнез, отсутствие грудного вскармливания, наличие сопутствующей патологии и многие другие факторы. Часть детей с РРЗ имеет отклонения в иммунном статусе, в частности изменения неспецифической защиты и клеточного иммунитета. Хотя РРЗ могут иметь место и на фоне отсутствия отклонений по основным показателям иммунограммы. Дети с РРЗ требуют особого внимания, ведь под маской частых острых респираторных заболеваний могут протекать тяжелые, иногда неизлечимые заболевания. Семейный врач и педиатр должны провести дифференциальную диагностику с атопией, первичным иммунодефицитом, гастроэзофагеальным рефлюксом, инородным телом бронхов, муковисцидозом, психогенным кашлем и рядом других заболеваний. Необходимо также отделять детей с хроническими очагами инфекции. Для адекватной оценки ситуации и разработки взвешенной тактики ведения таких пациентов необходимо принять отечественные критерии отнесения детей к группе с РРЗ. Врач должен обеспечить индивидуальный подход к такому пациенту с оптимальным объемом применения диагностических методов и разработкой тактики ведения и при острых эпизодах РРЗ, и вне острого периода с максимальным привлечением немедикаментозных средств для предупреждения прогрессирования патологического процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Методичні положення та рекомендації щодо визначення економіко-екологічних пріоритетів "зеленої економіки" у контексті сталого розвитку України / Б. В. Буркинський, Н. М. Андрєєва, О. І. Лайко, О. В. Нікішина, Н. І. Хумарова, С. В. Ільченко, А. І. Мартієнко, О. Є. Рубель, О. А. Єрмакова, Г. О. Тютюнник, О. О. Карпенко, В. В. Лукащук, О. С. Голікова, М. І. Лосєв; ред.: Б. В. Буркинський; Національна академія наук України, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень. - Одеса : ІПРЕЕД НАН України, 2019. - 48 c. - Бібліогр.: с. 47 - укp.

В роботі містяться результати досліджень, що присвячені розробці та впровадженню методичного забезпечення щодо визначення економіко-екологічних пріоритетів «зеленої» економіки у контексті сталого розвитку України. Обґрунтовано методологічний підхід до моніторингу «зелених» індикаторів на засадах сталого розвитку, розроблено методичні рекомендації щодо моніторингу Цілей сталого розвитку 2, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 15 у контексті «зеленої» трансформації національної економіки. На базі запропонованого методичного забезпечення проведено моніторинг досягнення 2, 6, 7, 8, 9,11,12,15 Цілей сталого розвитку в Україні та їх діагностику, визначено взаємовплив економічних показників на екологічні індикатори. За результатами моніторингу обґрунтовано рекомендації щодо досягнення визначених Цілей сталого розвитку в Україні. Робота розрахована на фахівців органів влади різних рівнів, підприємців, науковців, діячів громадських організацій, усіх зацікавлених питаннями «зеленої економіки».


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р140140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лемко О. І. 
Зміни цитокінового профілю у дітей з рецидивуючим бронхітом під впливом відновлювального лікування / О. І. Лемко, С. В. Лукащук, Т. І. Кополовець // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 29. - С. 362-370. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Рецидивуючий бронхіт (РБ) є актуальною проблемою сучасної педіатрії, оскільки, навіть поза гострим періодом, повного функціонального відновлення організму не відбувається. Мета роботи - надати оцінку змінам активності запального процесу у дітей з РБ під впливом відновлювального лікування на основі галоаерозольтерапії (ГАТ). Обстежено 32 дітей з РБ поза гострим періодом та 10 практично здорових дітей віком 6 - 10 років. Визначали рівні про- та протизапальних цитокінів, рівень циркулюючих імунних комплексів (ЦІК). Під впливом ГАТ спостерігалось відновлення балансу досліджуваних цитокінів з нормалізацією рівнів ЦІК, що свідчить про зменшення активності запального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Економічні трансформації бізнес-структур в Україні : монографія / Н. Й. Басюркіна, Ю. О. Бровкіна, С. Ю. Вігуржинська, С. А. Горбаченко, О. Б. Каламан, Г. В. Карпінська, В. І. Колесник, Т. В. Константинова, І. О. Кустов, В. В. Лагодієнко, О. І. Лайко, В. В. Лукащук, Г. В. Немченко, Т. В. Свистун, І. О. Седікова, А. Г. Сорокіна, С. М. Соц, В. П. Талпа, О. Г. Хмура, А. В. Черкаський, В. А. Шалений, І. В. Шевченко; ред.: Н. Й. Басюркіна; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса : ОНАХТ, 2018. - 287 c. - Бібліогр.: с. 262-284 - укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні питання розвитку трансформаційних процесів, які відбуваються в економіці, зокрема в аспекті реформування економіки України. Розкрито інноваційний розвиток харчових та аграрних виробництв, ресторанного бізнесу та торгівлі харчовими продуктами в Україні. Проаналізовано зв'язок між управлінням підприємствами в Україні й економічними трансформаціями. Досліджено вплив економічних трансформацій на ринки продовольчої сировини, продовольства та послуг. Висвітлено перспективні напрями розвитку бізнесу в Україні на інноваційних засадах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-151

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лукащук Б. О. 
Лікувально-профілактична ефективність пробіотика та фітобіотика за гастроентериту в поросят : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Б. О. Лукащук; Білоцерківський національний аграрний університет. - Біла Церква, 2018. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.91-7 + П853

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА434325 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Лукащук І. М. 
Формування фахової компетентності майбутніх медичних сестер у процесі вивчення хіміко-біологічних дисциплін : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. М. Лукащук; Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія. - Хмельницький, 2017. - 20 c. - укp.

Висвітлено проблему формування фахової компетентності майбутніх медичних сестер у процесі вивчення хіміко-біологічних дисциплін на основі міжпредметних зв'язків. Обґрунтовано компетентнісний підхід в умовах реалізації міжпредметних зв'язків, конкретизовано сутність поняття "фахова компетентність майбутніх медичних сестер". Визначено компоненти (мотиваційний, когнітивний, діяльнісний, особистісний), їхні критерії та показники рівнів сформованості професійної компетентності. Виявлено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови (забезпечення формування дослідницьких умінь майбутніх медичних сестер на заняттях з хімічних і біологічних дисциплін на основі компетентнісного підходу; використання міжпредметних зв'язків у формуванні фахової компетентності майбутніх медичних сестер; упровадження в хіміко-біологічну підготовку майбутніх медичних сестер професійно спрямованих завдань та ситуаційних задач; створення інформаційного середовища для забезпечення фахової компетентності майбутніх медичних сестер у коледжі) та розроблено структурно-функціональну модель формування фахової компетентності майбутніх медичних сестер на основі міжпредметних зв'язків хіміко-біологічних і фахових дисциплін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р2-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лемко О. І. 
Вплив відновлювального лікування на імунний статус дітей із рекурентними респіраторними захворюваннями / О. І. Лемко, С. В. Лукащук, Н. В. Вантюх, М. І. Попадинець // Здоровье ребенка. - 2017. - 12, № 7. - С. 773-779. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Рекурентні респіраторні захворювання є найбільш поширеною патологією дитячого віку, можуть супроводжуватись пригніченням імунного статусу і бути основою для розвитку хронічних запальних процесів бронхолегеневої системи у старшому віці. Вивчено вплив галоаерозольтерапії з підвищеною інтенсивністю галоаерозольного впливу на імунний статус дітей із рекурентними респіраторними захворюваннями поза гострим періодом. Обстежено 58 дітей, які часто хворіють, та 61 хворий на рецидивуючий бронхіт віком від 6 до 11 років. Усі діти були поза гострим періодом. Визначено фагоцитарну активність нейтрофілів і моноцитів та їх фагоцитарне число, а також кількість СD3+-, СD4+-, СD8+-клітини з розрахунком відношення CD4+- до CD8+- лімфоцитів. Лікування проводилось за трьома комплексами. Перший включав 18 сеансів галоаерозольтерапії. Другий передбачав скорочений курс галоаерозольтерапії з призначенням синглетно-кисневої терапії, третій проводився аналогічно до другого з додатковим призначенням віброакустичного впливу на грудну клітку. Висновки: застосування галоаерозольтерапії у відновлювальному лікуванні дітей з частими та рецидивуючими респіраторними захворюваннями забезпечує виражений імунокоригуючий ефект, що запобігає подальшому прогресуванню процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського