Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лаповець Н. Є.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Лаповець Н. Є. 
Патогенез імунної та цитокінової дизрегуляції при гострому апендициті та абдомінальному туберкульозі : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. Є. Лаповець; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2011. - 20 c. - укp.

Під час обстеження 150-ти осіб встановлено, що розвиток гострого запального процесу в черевній порожнині визначається глибокими змінами імунної системи. Про що свідчить нейтрофільний тип гемограми, активація гуморальної та кілерної ланки імунітету на фоні Т-клітинного імунодефіциту, значна активація макрофагально-моноцитарної системи, що проявляється зростанням рівнів інтерлейкінів IL-1?, IL-6, IL-8, туморнекротичного фактор-alpha (TNF-?). Вперше показано, що розвиток хронічного запального процесу в черевній порожнині визначається різноспрямованими змінами імунної системи, такими як лімфоцитарний тип гемограми, Т-клітинний імунодефіцит, активація гуморальної і кілерної ланок імунітету, прояви гіперчутливості I, IV типів, помірна активація макрофагально-моноцитарної системи: підвищений рівень IL-1?, IL-6, IL-8, TNF-?, IL-2, IL-10. Вперше доведено, що профіль секретованих макрофагально-моноцитарною системою цитокінів у обстежених групах хворих визначає тип запального процесу, що дозволяє диференціювати гострий та хронічний запальні процеси. Встановлено, що імунопровокаційна проба Коха загострює патогенетичні вияви хронічного запального процесу, що проявляється зміною цитокінового спектру крові та дозволяє уточнити діагноз абдомінальний туберкульоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.4-3 + Р543.413-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Платонова І. Л. 
Оцінка ефективності антимікобактеріальної терапії у хворих на туберкульоз легень за показниками імунологічних досліджень / І. Л. Платонова, О. А. Ткач, М. І. Сахелашвілі, Г. В. Щурко, Н. Є. Лаповець, Г. Д. Штибель // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2011. - № 2. - С. 21-25. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити значення імунологічних досліджень в оцінці ефективності інтенсивної стандартизованої антимікобактеріальної терапії (ІС АМБТ) у хворих з уперше діагностованим деструктивним туберкульозом легень (ДТЛ). Комплексні імунологічні дослідження з вивченням стану T-, B-ланок і специфічного протитуберкульозного імунітету проведено у 35 хворих з уперше діагностованим ДТЛ до початку та на етапі завершення ІС АМБТ. Вивчено характер імунологічних змін у хворих з уперше діагностованим поширеним ДТЛ під впливом інтенсивної фази АМБТ. Приблизно у половини обстежених зменшилося напруження в системі специфічного протитуберкульозного імунітету (у 45,7 %) і сповільнилися процеси антитілотворення (у 46,4 %), що вказувало на зниження активності специфічного процесу та відповідно - на ефективність інтенсивної стандартизованої хіміотерапії. У решти осіб, де показники туберкулінової алергії, продукція імуноглобулінів та утворення циркулювальних імунних комплексів посилювалися або утримувалися на початковому рівні, лікування слід вважати малоефективним. Зроблено висновки, що імунологічні дослідження є важливим доповненням до загальноприйнятих, за стратегією ДОТС, бактеріологічних і рентгенологічних досліджень для контролю за ефективністю інтенсивної стандартизованої хіміотерапії вперше діагностованого туберкульозу легень, оскільки відображають розвиток специфічного процесу в динаміці, характеризуючи тим самим ефективність АМБТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сахелашвілі М. І. 
Стан імунної системи при абдомінальному туберкульозі / М. І. Сахелашвілі, Н. Є. Лаповець, Л. Є. Лаповець // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2011. - № 2. - С. 26-28. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Установлено, що у більшості хворих на активний абдомінальний туберкульоз спостерігається помірне пригнічення клітинного імунітету (зменшення кількості T-лімфоцитів і T-хелперів) на тлі активізації гуморального імунітету (збільшення кількості B-лімфоцитів та активізованих B-лімфоцитів), а також різкого зростання рівня прозапальних інтерлейкінів (IL-1beta, IL-6 і особливо TNF-alpha).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р543.413-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лаповець Н. Є. 
Цитокіновий спектр сироватки крові при запальних процесах у черевній порожнині / Н. Є. Лаповець // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 5. - С. 45-48. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-3 + Р543.413-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Акімова В. М. 
Цитокіновий профіль сироватки крові хворих на абдомінальний туберкульоз та гострий апендицит / В. М. Акімова, Н. Є. Лаповець, Б. М. Белявська, Л. Є. Лаповець, М. П. Залецький // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2011. - № 4. - С. 46-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р543.413 + Р457.465.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Лаповець Н. Є. 
Особливості змін рівнів IL-8, IL-10 та показників гуморального імунітету в сироватці крові хворих на абдомінальний туберкульоз / Н. Є. Лаповець // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 3. - С. 33-35. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - виявити зміни рівнів IL-8, IL-10 та показників гуморального імунітету в сироватці крові хворих на абдомінальний туберкульоз. Вивчено рівні IL-8 та IL-10, а також ЦІК та Ig A, M, G у сироватці крові практично здорових осіб (20) та хворих на гістологічно підтверджений абдомінальний туберкульоз із різною локалізацією процесу - 30 осіб. Дослідження показали, що у хворих на абдомінальний туберкульоз активується гуморальна ланка імунітету. Концентрація досліджених інтерлейкінів тонше реагує на розвиток хронічної абдомінальної патології. Спостережено значне зростання в сироватці крові хворих на абдомінальний туберкульоз рівня IL-8 (у десять разів перевищує показник норми) та IL-10 (зріс у п'ять разів порівняно з рівнем у групі контиролю). Висновки: зміни імунного та цитокінового статусів специфічного характеру сприяють виникненню запальних процесів органів черевної порожнини. Цитокіни як біомаркери запалення є чутливими показниками імунологічної відповіді. Такі зміни уможливлюють ранню диференційну діагностику запальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р543.413-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лаповець Н. Є. 
Зміни показників гуморального імунітету при абдомінальному туберкульозі / Н. Є. Лаповець // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 2. - С. 96-99. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Платонова І. Л. 
Паралелі імунологічних порушень у хворих з уперше діагностованим хіміочутливим і мультирезистентним туберкульозом легень / І. Л. Платонова, Н. Є. Лаповець, Г. Д. Штибель, М. Б. Пурська, Г. В. Щурко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 2. - С. 50-55. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити та провести паралелі імунологічних порушень у хворих з уперше діагностованим деструктивним туберкульозом легень (ТБЛ), спричиненим хіміочутливими та мультирезистентними штамами мікобактерій ТБ. Комплексне дослідження клітинної та гуморальної ланок імунітету проведено у 31-го хворого на хіміочутливий (референтна група) та у 44-х - на мультирезистентний (основна) вперше діагностований ТБЛ. У переважної кількості хворих із уперше діагностованим деструктивним мультирезистентним ТБЛ виявлено пригнічення фагоцитарної ланки імунітету. За хіміочутливого фагоцитарний імунітет активований. Поєднання кількісних і функціональних порушень у системі T-клітинного імунітету констатовано у 72,7 % пацієнтів основної та у 54,8 % референтної групи. Ознаки повної туберкулінової анергії in vitro та посиленої продукції антитілоутворення (IgM, IgG, IgE) в 1,4 разу частіше спостерігалися у хворих на мультирезистентний, ніж на хіміочутливий ТБЛ. Висновки: у хворих з уперше діагностованим деструктивним мультирезистентним ТБЛ питома частка та інтенсивність порушень у системі імунітету значно вища, ніж у хворих на хіміочутливий діагностований ТБЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Платонова І. Л. 
Динаміка змін у системі імунітету хворих на мультирезистентний туберкульоз легень протягом інтенсивної фази лікування / І. Л. Платонова, М. І. Сахелашвілі, О. А. Ткач, Н. Є. Лаповець, Г. Д. Штибель, О. В. Омелян, Р. М. Тупичак, М. К. Новосад, А. Й. Щенсний // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 3. - С. 73-79. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити динаміку змін у системі імунітету хворих із вперше діагностованим мультирезистентним туберкульозом легень (МРТБ) протягом інтенсивної фази лікування. Досліджено зміни в системі фагоцитарного, T-клітинного, специфічного протитуберкульозного, гуморального імунітету протягом інтенсивної фази хіміотерапії (до лікування, 3,5 - 4 міс, 8 міс хіміотерапії) у 28 хворих із вперше діагностованим МРТБ легень. Хіміотерапія в інтенсивну фазу лікування сприяла нормалізації специфічної протитуберкульозної та гуморальної ланок імунітету у 35,7 % хворих, T-клітинного - у 14,2 %. Порушення в системі специфічного захисту на рівні початкових значень утримувалися у третини пацієнтів. У 28,6 % осіб на тлі T-клітинного імунодефіциту констатували посилення проліферативної активності сенсибілізованих до туберкуліну T-лімфоцитів, процесів антитілотворення IgA (25,0 %), IgM (17,9 %), у 16,7 % - зростання рівнів циркулюючих імунних комплексів, у 28,5 % - зниження кисненезалежного метаболізму гранулоцитарних лейкоцитів. Висновки: порівняльний аналіз результатів імунологічних досліджень у хворих на мультирезистентний туберкульоз під час інтенсивної фази лікування може слугувати контролем активності процесу й оцінкою ефективності лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Акімова В. М. 
Уміст молекул середньої маси та циркулюючих імунних комплексів у крові хворих на гострий апендицит і абдомінальний туберкульоз у комплексній оцінці ендогенної інтоксикації / В. М. Акімова, Н. Є. Лаповець, О. П. Цимбала, Л. Є. Лаповець // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2017. - № 4. - С. 52-56. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 + Р543.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Платонова І. Л. 
Вплив порушень неспецифічної та системної клітинної відповіді на ефективність хіміотерапії мультирезистентного туберкульозу легень / І. Л. Платонова, М. І. Сахелашвілі, Н. Є. Лаповець, О. А. Ткач, Г. В. Щурко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 3. - С. 14-19. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
12.

Лаповець Н. Є. 
Особливості імунного статусу хворих на мультирезистентний туберкульоз легень після застосування режимів лікування з бедаквіліном та лінезолідом / Н. Є. Лаповець, О. А. Ткач, І. Л. Платонова, Л. Є. Лаповець, В. М. Акімова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2021. - № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського