Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Левицька В. А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Левицька В. А. 
Енцефалітозооноз кролів (епізоотологія та методи діагностики) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. А. Левицька; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2015. - 21 c. - укp.

Встановлено поширення та сезонність енцефалітозоонозу кролів в окремих господарствах Хмельницької та Чернівецької областей. З'ясовано залежність екстенсивності інвазії від статі та віку кролів. Визначено форми перебігу енцефалітозоонозу у кролів. Досліджено та систематизовано основні клінічні ознаки хвороби. Встановлено поширення енцефалітозоонозу за допомогою імуноферментного аналізу та визначено його ефективність для діагностики інвазії. Вивчено зміни окремих біохімічних показників у сироватці крові інвазованих кролів. З'ясовано гістопатологічні зміни в органах кролів за енцефалітозоонозу. Встановлено ефективність методу Ожешко для дослідження осаду сечі на наявність спор збудника. Визначено ефективність дезінфектанту бі-дез стосовно спор \i Е. cuniculi\i0.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.619.3-951

Шифр НБУВ: РА415663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левицька В. А. 
Окремі біохімічні показники крові кролів при енцефалітозоонозі / В. А. Левицька // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 225-228. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.619-951

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Левицька В. А. 
Фармакологічні дослідження експериментального препарату Імкар-120 / В. А. Левицька, А. В. Березовський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 119-125. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7 + П855.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Левицька В. А. 
Діагностика анаплазмозу в собак / В. А. Левицька, А. В. Березовський, А. Б. Мушинський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 252-258. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.6-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Левицька В. А. 
Визначення параметрів залишків дипропінату в молоці корів після застосування терапевтичних доз препарату Імкар-120 / В. А. Левицька, А. В. Березовський, А. Б. Мушинський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2020. - № 4. - С. 170-175. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Бабезіоз великої рогатої худоби - гостра, часто ензоотична, трансмісивна хвороба, яка характеризується гарячкою, анемією, жовтяничністю слизових оболонок, гемоглобінурією, порушеннями функцій органів травлення та різким зменшенням молоковіддачі у дійних корів. Імідокарб вважається одним із найефективніших та найбезпечніших з усіх доступних засобів боротьби з кровопаразитарними захворюваннями. Мета дослідження - з'ясувати кількості та терміни виведення імідокарбу із молоком у лактуючих корів. Відбір проб молока для досліджень препарату проводили на початку червня 2020 р. від п'яти корів із череди приватного фермера села Слобідка-Кульчієвецька Кам'янець-Подільського району Хмельницької області, після того, як було виявлено захворювання у корів на бабезіоз та проліковано препаратом "Імкар-120" в дозі 2 мл на 100 кг маси тіла, одноразово, підшкірно. Одночасно і решті корів череди було проведено введення цього препарату з профілактичною метою у такій же дозі. В першу та другу добу після введення препарату проби молока відбирали двічі, а на третю-десяту добу, один раз - під час вечірнього доїння. Від проб молока кожної корови відмірювали по 50 мл молока і формували з них одну збірну пробу (250 мл), яку й досліджували. В результаті досліджень молока від лактуючих корів було з'ясовано, що протягом першої доби після ін'єкції рівень концентрації імідокарбу становив у збірному зразу 560 мкг/кг і поступово знижувався протягом десяти діб. Збірні зразки молока містили залишки (46 мкг/кг) імідокарбу на 4-ту добу. Аналіз зразків протягом наступних шести діб наших досліджень свідчив, що рівень діючої речовин препарату щоденно поступово знижувався з 39 до 11 мкг/кг. Згідно з визначеними нормами для України, допускається в реалізацію молоко, що містить 50 (та менше) мкг імідокарбу в 1 кг молока. Зважаючи на те, що імідокарбу дипропіонат, діюча основа вітчизняного дженеричного препарату "Імкар-120", виводиться з молоком у терміни, які збігаються з аналогічними засобами від європейських виробників, то він може бути рекомендований для лікування лактуючих корів у разі бабезіозної та анаплазмозної інвазій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-911 + П817.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Березовський А. В. 
Особливості застосування специфічних хіміопрепаратів собакам, хворим на піроплазмозні інвазії, що переносять іксодові кліщі / А. В. Березовський, В. А. Левицька, А. Б. Мушинський // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 26-32. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Замелюк М. І. 
Майстер-клас "Декорування скрап-сторінки для календаря": апгрейд інструментарію для роботи з батьками / М. І. Замелюк, В. А. Левицька // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2021. - № 3. - С. 76-80. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Представлено розробку майстер-класу. Запропоновано апгрейд інструментарію для роботи з батьками: художнього вираження в контексті підтримки розширення самосвідомості особистості й інновацій. Завдяки майстеркласу підхід педагогіки партнерства зосереджений на тому, як творче вираження може спонукати до свідомої творчості, самовідкриття, особистого зцілення, розширення самостійності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Левицька В. А. 
Зональні особливості іксодових кліщів Dermacentor reticulatus i Ixodes ricinus та вдосконалення системи захисту тварин за трансмісивних хвороб : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.11 / В. А. Левицька; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. - Львів, 2021. - 40 c. - укp.

Отримано нові дані щодо поширення кліщів Ixodes ricinus і Dermacentor reticulatus в окремих областях України. За результатами досліджень кліщі Dermacentor reticulatus домінують серед інших іксодід, їх виявлено у тварин різних видів, екстенсивність інвазії коливається від 59 до 100 %. У той же час кліщі Ixodes ricinus домінують серед інших іксодід у котів, екстенсивність інвазії становить 58 %. За час досліджень у 11,9 % самок і 8,4 % самців Dermacentor reticulatus та у 1,7 % самок і 8 % самців Ixodes ricinus виявлено їх морфологічні аномалії. Середня щільність імаго Dermacentor reticulatus була найнижчою на пасовищах, вдвічі більшою на луках і у 7 разів вищою на перелогах; для Ixodes ricinus - найнижчою на пасовищах, вдвічі більшою на луках і в 5 разів вищою на перелогах. За досліджень встановлено, що середня поширеність A. phagocytophilum серед кліщів Ixodes ricinus і Dermacentor reticulatus становить відповідно 10 та З %; для Neoehrlihia mikurensis - 69 та 52 %; Rickettsia spp. - 25 та 28 %; Babesia spp. - 3 та 1 %; Bartonella spp. - 9 та 5 %. Поширеність В. burgdorferi s.l. серед кліщів Ixodes ricinus варіювала від 0 до 44 %. Вперше виявлено збудника Neoehrlichia mikurensis серед іксодових кліщів в Україні. Проведені дослідження дозволяють охарактеризувати роль трьох масових видів гризунів, а саме мишака європейського (Sylvaemus sylvaticus), мишака жовтогрудого (Sylvimus flavicollis) та миші польової (Apodemus agrarius) як хазяїв преімагінапьних стадій розвитку іксодових кліщів. За порівняльної характеристики окремих хімічних речовин методом топікального нанесення на іксодових кліщів, цифлутрин виявився найбільш активним акарицидним препаратом. Встановлено високі акарицидні властивості препарату цифлур-комбі для обробки природних біотопів іксодових кліщів. За діагностики анаплазмозу собак встановлено, що дослідження крові методом полімеразно ланцюгової реакції є найбільш ефективним на наявність ДНК збудника і забезпечує високу точність постановки діагнозу. Для лікування тварин за трансмісивних хвороб запропоновано новий антипротозойний препарат імкар-120.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641 + Е621.151.253.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452957 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського