Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Лоскутова Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чернега С. М. 
Защитные свойства карбидных покрытий на стали 45 в водных агрессивных средах / С. М. Чернега, И. С. Погребова, Т. В. Лоскутова, М. В. Белоус // Металлофизика и новейшие технологии. - 2002. - 24, № 9. - С. 1285-1293. - Библиогр.: 4 назв. - рус.


Ключ. слова: покрытия, диффузия, карбиды, коррозия, текстура, фаза
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.235-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Чернега С. М. 
Влияние напряженного состояния карбидных покрытий на их стойкость в условиях кавитации / С. М. Чернега, Т. В. Лоскутова // Металлофизика и новейшие технологии. - 2002. - 24, № 9. - С. 1177-1186. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Досліджено вплив залишкових напружень і напружень мікросколювання в одно- та двокомпонентних карбідних покриттях на основі перехідних металів (Cr, Nb, V, Zr) на їх кавітаційну стійкість. Показано, що формування залишкових напружень стискання в карбідних шарах є необхідною умовою опору покриттів мікроударному кавітаційному руйнуванню. Встановлено, що зі зростанням величини напружень мікросколювання кавітаційна стійкість покриттів зростає.


Ключ. слова: покрытие, карбиды, напряжения, микроскалывание, кавитация
Індекс рубрикатора НБУВ: В376.1 + В253.314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернега С. М. 
Характеристики комплексних Nb - Cr карбідних покриттів на вуглецевих сталях / С. М. Чернега, Т. В. Лоскутова // Металознавство та оброб. металів. - 2003. - № 2. - С. 21-25. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Показано можливість нанесення комплексних карбідних покриттів на основі Nb і Cr на поверхню сталей і сплавів. Покриття мають високу твердість, кавітаційно-корозійну стійкість і незначну пористість. Показано, що нанесення комплексного Nb - Cr карбідного покриття на поверхню сталей і сплавів дозволяє збільшити каватаційно-корозійну стійкість покриттів на виробах в 1,5 - 2 рази щодо однокомпонентного карбідного покриття на основі NbC.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лоскутова Т. В. 
Комплексне насичення вуглецевих сталей ніобієм та хромом / Т. В. Лоскутова // Металознавство та оброб. металів. - 2003. - № 1. - С. 35-37. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Чернега С. М. 
Вплив корозійної складової на процес кавітаційно-корозійного зношування комплексних карбідних покриттів на основі хрому / С. М. Чернега, Т. В. Лоскутова, К. В. Янцевич // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 4. - С. 519-532. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Виявлено збільшення кавітаційно-корозійного зношування комплексних карбідних покриттів за умов циклічної кавітаційно-корозійної дії у порівнянні з безперервною кавітацією в 1,5 - 2 рази, що визначається адсорбційним та електрохімічним впливом середовища, більш активним проявом щілинного ефекту. Циклічне кавітаційно-корозійне зношування карбідних покриттів на основі Cr, Cr - Zr, Cr - Nb, Cr - Si, Nb підвищується в середовищі 3 %-го водного розчину NaCl у порівнянні з водою на 10 - 20 %. За умов циклічного кавітаційно-корозійного впливу посилюється корозійне руйнування комплексних карбідних покриттів на основі Cr - Nb, Cr - Zr, Cr - Si, Cr, Nb у 2 - 4 рази у порівнянні з безупинним корозійним впливом, що пов'язано з руйнуванням захисних оксидних плівок на кородувальній поверхні, вилученням продуктів корозії та зростанням мікротріщин у дифузійному покритті в результаті мікроударного впливу кавітації.


Ключ. слова: покриття, карбіди, кавітація, корозія, спрацювання
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.225-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бобіна М. М. 
Вплив попередньої магнітно-абразивної обробки на властивості карбідних покриттів / М. М. Бобіна, Н. В. Ульяненко, Т. В. Лоскутова // Фізика і хімія твердого тіла. - 2003. - 4, № 2. - С. 353-357. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу попередньої магнітно-абразивної обробки на властивості дифузійних покриттів на основі карбідів титану, ніобію та хрому. Установлено, що попередня магнітно-абразивна обробка дозволяє одержати якісні покриття з величиною шорсткості на 8 - 30 % меншою ніж після дифузійного насичення без активації поверхні, формує широку перехідну зону, прискорює ріст покриття на основі карбіду титану, а також збільшує товщину фази карбіду хрому вдвічі в комплексному покритті на основі карбідів ніобію та хрому.

In the paper results of researches of influence of preliminary magnetic-abrasive processing on properties diffusion coverings on basis carbides the titanium, niobium and chromium are submitted. Preliminary magnetic-abrasive processing allows to receive qualitative coverings with a smaller on 8-30% roughness than the ambassador diffusion saturation without activation of a surface, forms a wide transitive zone, accelerates growth of a covering on a basis carbide the titan, and also increases thickness of a phase carbide of chrome in 2 times in a complex covering on a basis carbides niobium and chromium


Ключ. слова: карбід титану, карбід ніобію, карбід хрому, мікротвердість, шорсткість
Індекс рубрикатора НБУВ: К651.64-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Зауличний Я. В. 
Рентгеноспектральне дослідження міжатомної взаємодії в фазових складових Nb - Cr - C-покриттів сталі У10А та її впливу на зчеплення покриттів з матрицею / Я. В. Зауличний, Т. Ф. Лоскутова, В. Г. Хижняк // Фізика і хімія твердого тіла. - 2003. - 4, № 2. - С. 294-299. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Ключ. слова: рентгенівські спектри, сталь, міжатомна взаємодія
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.225-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Лоскутов В. Ф. 
Мікропористість ніобійхромового карбідного покриття / В. Ф. Лоскутов, М. М. Бобіна, Т. В. Лоскутова // Фізика і хімія твердого тіла. - 2004. - 5, № 1. - С. 201-203. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлено результати досліджень впливу різних факторів на пористість карбідних покриттів на основі карбіду ніобію NbC. Показано, що пористість покриттів на основі карбіду ніобію NbC можна суттєво знизити за рахунок їх легування хромом.


Ключ. слова: карбід ніобію, карбід хрому, пористість, покриття, властивості
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.235.4-18

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лоскутова Т. О. 
Прогнозування і профілактика гестаційної артеріальної гіпертензії та прееклампсії у вагітних із високим ризиком їх розвитку : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. О. Лоскутова; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. - Донецьк, 2004. - 20 c. - укp.

З використанням клініко-лабораторних та функціональних методів дослідження вивчено особливості магній-кальцієвого обміну, визначено циркадні зміни артеріального тиску, особливості матково-плодового кровообігу й периферичної мікроциркуляції у вагітних з високим ризиком розвитку гестаційної артеріальної гіпертензії (ГАГ) та прееклампсії. Базуючись на одержаних результатах визначено прогностичні критерії розвитку ГАГ та розроблено метод прогнозування, який дає змогу на доклінічному етапі діагностувати можливість цього розвитку. Обгрунтовано превентивну терапію, спрямовану на досягнення вегето-судинної стабільності (призначення препарату "Фітосед"), а також підвищення вмісту магнію в плазмі крові й зниження його екскреції з сечею (магнієвий стіл за Певзнером, застосування препарату "Магне В6"). За умов даної терапії виявлено нормалізацію вмісту магнію у крові вагітних, зниження лабільності серцево-судинної системи, а також стабілізацію показників гемодинаміки. Успішність запропонованого методу превентивної терапії підтверджено результатами спостережень за подальшим перебігом вагітності та розродження для матері й немовляти у вагітних з високим ризиком розвитку ГАГ і прееклампсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лоскутова Т. В. 
Комплексне насичення вуглецевих сталей і твердих сплавів ніобієм та хромом : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / Т. В. Лоскутова; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2004. - 20 c. - укp.

Уперше вивчено рівноважний склад активної газової фази, хімізм і термодинамічну імовірність карбідоутворення за умов комплексного насичення вуглецевих сталей і твердих сплавів ніобієм і хромом. Показано можливість використання одержаних за цього результатів для створення нових способів нанесення карбідних покриттів, що дозволяють знизити витрату вихідних реагентів, запобігти утворенню зневуглецьованих зон під дифузійним шаром і легуванню карбідних фаз небажаними домішками, підвищити активність газової фази та швидкість зростання карбідних покриттів з високим рівнем експлуатаційних властивостей. Досліджено процес комплексного насичення поверхні вуглецевих сталей і твердих сплавів ніобієм та хромом. Установлено вплив співвідношення вихідних реагентів і температурно-часових умов ведення процесу на склад, структуру та властивості покриттів. Визначено особливості структуроутворення, фазовий і хімічний склади покриттів, їх кінетику росту, а також їх взаємозв'язок з одержуваними властивостями та експлуатаційними характеристиками. Показано, що легування шару карбіду ніобію хромом супроводжується незничним зниженням його мікротвердості та, водночас, зменшенням мікрокрихкості та збільшенням зносо-, жаростійкості, корозійної та кавітаційної стійкості покриттів. Виявлено вплив магніто-абразивної обробки на структуру та властивості твердосплавного інструменту з ніобійхромовим покриттям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.664 + К280.436.64 + К651.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лоскутова Т. О. 
Профілактика гестаційної артеріальної гіпертензії і прееклампсії у вагітних групи високого ризику їх розвитку / Т. О. Лоскутова // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 1. - С. 29-35. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено комплексное исследование состояния магний-кальциевого обмена, центральной и периферической гемодинамики, микроциркуляции и маточно-плодового кровотока у беременных женщин группы высокого риска развития гестационной артериальной гипертензии и преэклампсии. Установлены доклинические критерии: повышенное систолическое, диастолическое, среднее артериальное давление и их амплитуда, повышенная скорость утреннего подъема артериального давления, сниженный суточный индекс, повышенная вариабельность и индекс нагрузки давлением, сниженная концентрация магния и кальция в сыворотке крови, повышенная экскреция кальция с мочой, повышенное СДС в маточной артерии и артерии пуповины, изменение микроциркуляции в сосудах конъюнктивы. На их основании, с учетом суточного изменения артериального давления, разработано комплексное профилактическое лечение, включающее диетотерапию, витаминотерапию, препараты, улучшающие микроциркуляцию, "Магне В6", "Фитосед". Проведенное профилактическое лечение позволило стабилизировать показатели суточного мониторирования артериального давления, повысить концентрацию магния, увеличить экскрецию кальция, нормализовать микроциркуляцию и маточно-плодовое кровообращение.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-52 + Р716.213.026-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Карпец М. В. 
Состав и структура комплексных карбидных покрытий Nb - Cr на углеродистых сталях / М. В. Карпец, В. Д. Добровольский, Т. В. Лоскутова, С. М. Чернега // Порошковая металлургия. - 2004. - № 11-12. - С. 57-62. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено покриття з карбідів хрому й ніобію, нанесені на поверхню вуглецевих сталей 20, 45, 60, У8 і У10. За допомогою методів рентгеноструктурного пошарового та мікрозондового аналізів поперечних шліфів визначено структуру, хімічний і фазовий склад дифузійних покриттів при одночасному насиченні ніобієм і хромом. Встановлено, що сформовані покриття мають шаруватий характер з різним фазовим та хімічним складом шарів, що чітко виділяються. Визначено періоди гратки фаз на різній глибині покриття. Виміряно мікротвердість шарів, яка склала 16,5 - 21,0 ГПа. Відзначено підвищення кавітаційно-корозійної стійкості комплексних ніобій-хромових покриттів у порівнянні з однофазними покриттями на основі карбіду ніобію.


Ключ. слова: покрытие, карбид хрома, карбид ванадия, углеродистая сталь, фазовый состав
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.225-18 + К663.235.4-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лоскутова Т. В. 
Раціональний склад вихідних реагентів при комплексному насиченні сталей ніобієм та хромом / Т. В. Лоскутова // Металознавство та оброб. металів. - 2005. - № 4. - С. 45-48. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено вплив складу металізатора (суміші порошків ніобію та хрому) і кількості активатора, в якості якого використовували чотирихлористий вуглець, на товщину і мікротвердість дифузійною шару, що утворюється під час комплексного насичення сталі. На базі проведених досліджень розроблено новий спосіб комплексного насичення сталей ніобієм та хромом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.64-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лоскутова Т. В. 
Будова та склад ніобійхромових покриттів на твердих сплавах / Т. В. Лоскутова, М. М. Бобіна, В. Ф. Лоскутов // Металознавство та оброб. металів. - 2005. - № 3. - С. 36-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.646 + К651.647

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Лоскутов В. Ф. 
Новий спосіб і нова реакційна камера для нанесення карбідних покриттів / В. Ф. Лоскутов, М. М. Бобіна, Т. В. Лоскутова // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2005. - № 2. - С. 62-65. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано нову конструкцію та технологію нанесення покриттів на основі карбідів перехідних металів на поверхню сталевих і твердосплавних деталей та інструмента, які дають можливість спростити конструкцію реакційної камери, покращати екологічні умови процесу нанесення дифузійних покриттів, а також підвищити фізико-механічні властивості одержаних шарів на сталях і твердих сплавах.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лоскутова Т. В. 
Хімізм і термодинаміка процесу одержання карбіду титану на залізі і сталях / Т. В. Лоскутова, В. Ф. Лоскутов, В. Г. Хижняк // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2006. - № 4. - С. 120-123. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Установлено найбільш вірогідні реакції хлоридоутворення, обміну та карбідоутворення у процесі дифузійного насичення заліза та сталей титаном за новою технологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.647.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лоскутова Т. В. 
Нанесення карбіду титану на поверхню хромовмісних інструментальних сталей / Т. В. Лоскутова, В. Ф. Лоскутов, В. Г. Хижняк // Фізика і хімія твердого тіла. - 2006. - 7, № 4. - С. 789-792. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За допомогою методів мікроструктурного, пошарового рентгенофазового, мікрорентгеноспектрального і дюрометричного аналізів встановлено склад, кінетику росту та деякі властивості дифузійних шарів, які одержані при насиченні сталей У10А, 11Х, Х, Х12Ф1 титаном. Встановлено, що під час насичення титаном хромовмісних сталей на їх поверхні формується дифузійний шар на основі карбіду титану ТіС, в якому розчиняється хром матриці в кількості (0,3 - 2,6) % по масі. Розчинення хрому у фазі ТіС супроводжується значною зміною комплексу властивостей захисного покриття. Показано перспективність широкого використання процесу титанування хромовмісних інструментальних сталей в промисловості для підвищення надійності та довговічності інструменту різного призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.647.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лоскутова Т. В. 
Властивості титанохромового покриття на сталі У8А / Т. В. Лоскутова, В. Ф. Лоскутов, В. Г. Хижняк // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2006. - № 3. - С. 66-70. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати досліджень та аналіз складу і властивостей дифузійного шару (ДШ), який одержується за умови комплексного насичення сталі У8А титаном та хромом. Встановлено, що розчинення хрому в карбіді титану супроводжується підвищенням комплексу властивостей ДШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.647,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лоскутова Т. В. 
Фазовий склад титанохромових покриттів на сталі У10А / Т. В. Лоскутова, В. Г. Хижняк, В. Ф. Лоскутов // Металознавство та оброб. металів. - 2006. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано й узагальнено результати досліджень фізико-хімічних умов комплексного насичення сталей титаном і хромом. Досліджено фазовий, хімічний склади та деякі властивості титанохромових покриттів на поверхні сталі У10А. Аналіз одержаних результатів дозволив коректно підійти до вибору складу насичувальної суміші.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бобіна М. М. 
Жаростійкість карбідних покриттів на основі ніобію та хрому, нанесених на поверхню вуглецевих сталей / М. М. Бобіна, Т. В. Лоскутова, І. С. Погребова, А. В. Бєсов // Фізика і хімія твердого тіла. - 2007. - 8, № 4. - С. 828-830. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Установлено, що в разі комплексного насичення сталей ніобієм та хромом вуглецевих сталей спостерігається підвищення жаростійкості одержаних покриттів. Визначено формули для розрахунку часу жаростійкості покриттів даного типу за підвищених температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.66-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського