Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЦЕЙК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ольгинский А. Г. 
Адаптация зоны контакта цементных гидратов с обломочной составляющей искусственных конгломератов / А. Г. Ольгинский, В. Л. Чернявский // Захист довкілля від антропог. навантаження. - Х., 1999. - Вип. 1(3). - С. 106-115. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Визначено поняття структурно-функціональної адаптації штучних конгломератів, які є комплексом хімічних реакцій і фізико-хімічних процесів як основи його пристосування до умов зовнішнього середовища. Розширено сферу вказаного поняття на зону контакту цементних гідратів із заповнювачами в бетоні. Наведено приклади модифікації мінеральних утворень під впливом технологічних та експлуатаційних дій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Белорус О. Г. 
Глобальные трансформации и стратегии развития / О. Г. Белорус, Д. Г. Лукьяненко, О. М. Гончаренко, Ю. М. Мацейко, В. А. Зленко; ред.: О. Г. Белорус; НАН Украины. Ин-т мир. экономики и междунар. отношений. - К., 2000. - 422 c. - рус.

Вперше в Україні всебічно обгрунтовано підхід до проблематики ефективного та безпечного розвитку з позицій політичної, економічної та соціальної глобалістики. Значну увагу приділено розробці методологічних проблем політичної та економічної трансформації, зокрема, генезису та еволюції концепцій і стратегій індустріального та постіндустріального розвитку. Проблеми національної та світової економічної трансформації проаналізовано з урахуванням сучасних напрямів глобалізаційних та інтеграційних процесів, а також розглянуто питання антикризового господарювання за специфічних соціально-економічних умов України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + С5*665 + С5*663.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Білорус О. Г. 
Глобальні трансформації і стратегії розвитку / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук'яненко, О. М. Гончаренко, Ю. М. Мацейко, В. А. Зленко; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 1998. - 416 c. - укp.

Представлено узагальнюючий результат фундаментальних досліджень глобальних трансформаційних процесів останнього десятиріччя - першої в Україні спроби всебічно обгрунтованого підходу до проблематики ефективного та безпечного розвитку з позицій політичної, економічної та соціальної глобалістики. Особливу увагу приділено розробці методологічних проблем політичної і економічної трансформації, включаючи генезис та еволюцію концепцій і стратегій індустріального та постіндустріального розвитку. Розглянуті існуючі принципи структурної організації міжнародної і національної безпеки, висвітлена сучасна та перспективна роль України в глобальних і регіональних системах безпеки. Проблеми національної та світової економічної трансформації проаналізовані з урахуванням сучасних напрямків глобалізаційних та інтеграційних процесів, з особливою увагою до питань антикризового господарювання в специфічних соціально-економічних умовах України. При дослідженні трансформацій та розробці викладених концепцій і стратегій соціального розвитку максимально використані практичний досвід і теорії глобального виміру. Глибоко розглянуті аспекти узгодження соціальних і економічних проблем, питання соціалізації індустрії масової комунікації та інформаційної безпеки як провідних чинників соціально-економічного розвитку. В руслі імперативів сучасності та сучасних рішень світової спільноти в рамках Конференцій ООН розроблені методологія і стратегії загальносистемної інтеграції економіки, екології і соціального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + С5*333.643.03 + С5 в661.3 + А7 + Ф06

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білорус О. Г. 
Глобалізація і безпека розвитку / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук'яненко, М. О. Гончаренко, В. А. Зленко, О. В. Зернецька, А. І. Кудряченко, Ю. М. Мацейко, В. Є. Новицький, Ю. М. Пахомов; ред.: О. Г. Білорус; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2001. - 734 c. - укp.

На підставі теоретичних досліджень останніх років, проведених, зокрема, в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України, а також у Міжнародному Інституті глобалістики, розкрито сучасні парадигми глобалістики. Висвітлено особливу роль і місце глобалізації як суті та ідеології розвитку у період нової інформаційної ери. Описано природу, основні закономірності та закони глобалізації, а також глобальної інтеграції. Вперше в Україні сформовано теоретичні засади глобалістики та глобалізації розвитку. Суттєво доповнено та розвинуто теорію міжнародної економічної інтеграції. Запропоновано новий підхід до теоретичного та практичного аналізу процесів інтернаціоналізації виробництва, його глобалізації та інтеграції. Зроблено критичну оцінку сучасних міжнародних трансформаційних стратегій та стратегій глобального розвитку. Розкрито їх експансіоністську суть, негативні наслідки і загрозу силової глобалізації та інтеграції, особливо для країн перехідного періоду. Підкреслено об'єктивний характер глобальної інтеграції розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У9(4УКР)0 + А7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ольгинский А. Г. 
К эколого-экономическому анализу утилизации некоторых видов побочных продуктов промышленности / А. Г. Ольгинский, Е. В. Крайнюк // Коммун. хоз-во городов. Сер. Экон. науки. - 2001. - Вып. 31. - С. 180-183. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрена возможность утилизации некоторых видов побочных продуктов промышленности путем производства строительных материалов как альтернатива их захоронения. Рассчитаны суммы сбора за складирование этих продуктов на полигонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.20-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матвієнко М. В. 
Сорти груші в умовах південного Полісся України / М. В. Матвієнко, Л. М. Мацейко // Садівництво. - 1998. - № 47. - С. 39-43. - укp.

В статті наведено результати досліджень щодо вступу в плодоношення сортів груші осіннього й зимового строків достигання в період росту та плодоношення; з підбору запилювачів для провідних сортів, рекомендовано сорти-запилювачі, виходячи з польових і лабораторних досліджень життєздатності пилку; подано оцінку зимостійкості сортів у природних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мацейко Л. М. 
Урожайність груші різних сорто-підщепних комбінацій / Л. М. Мацейко // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 31-35. - укp.

Висвітлено результати вивчення сортів груші щодо строків вступу їх у плодоношення та урожайності на клонових і насіннєвих підщепах. Відібрано кращі клонові підщепи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-456

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ольговский С. Я. 
Скифо-античная металлообработка архаического времени : Моногр. / С. Я. Ольговский; Нац. ун-т культуры и искусств Украины. - К. : Укр. издат.-выставоч. дом "Укрпрессполиграфэкспо", 2005. - 202 c. - Библиогр.: с. 182-200 - рус.

Представлена сравнительная характеристика бронзолитейного производства в Нижнем Побужье и Среднем Поднепровье VII - V вв. до н.э. Проанализирована роль греческой металлообработки в Скифии, в частности, в Лесостепном Поднестровье. Приведены оценки уровня бронзолитейного ремесла на территории Украины в указанный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т495 + Т4(0)3-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ольгінський О. Г. 
Екологічна та радіаційна безпека : Довід.: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / О. Г. Ольгінський, С. В. Мінка, О. В. Третьяков, І. І. Попов, П. О. Тагаєв; Нар. укр. акад. - Х., 2003. - 320 c. - Бібліогр.: с. 301-304. - укp.

Розкрито суть основних понять екологічної галузі, зокрема, земної радіації, зони радіоактивного зараження, ядерних двигунів і технологій, природокористування. Встановлено природні та штучні джерела випромінювання, наведено допустимі дози опромінювання людини. Розглянуто причини виникнення аварії на Чорнобильскій атомній станції. Викладено способи поховання рідких радіоактивних відходів.

Раскрыта сущность основных понятий экологической отрасли, в частности, земной радиации, зоны радиактивного заражения, ядерных двигателей и технологий, природопользования. Установлены природные и искусственные источники облучения, приведены дозы облучения человека. Рассмотрены причины возникновения аварии на Чернобыльской атомной станции. Изложены способы захоронения редких радиоактивных отходов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1я2 + З4 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мацейко І. І. 
Вікова динаміка латентних періодів сенсомоторних реакцій у дітей середнього шкільного віку / І. І. Мацейко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2006. - № 9. - С. 102-106. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зазначено, що для дітей віком 11 - 14 років характерне поступове зниження латентних періодів різних за складністю рухових реакцій. Встановлено вірогідні кореляційні зв'язки реакцій вибору з силою і функціональною рухливістю нервових процесів у 11-річних дітей та поступове зменшення таких зв'язків з віком.

Отмечено, что для детей в возрасте 11 - 14 лет характерно постепенное снижение латентных периодов двигательных реакций различной степени сложности. Установлены достоверные корреляционные связи реакций выбора с силой и функциональной подвижностью нервных процессов у 11-летних детей и постепенное уменьшение таких связей с возрастом.

For children 11-14 years the gradual decline of latent periods of motor sensory reactions of different degree of complication is typical. Reliable correlation communications of reactions of selection are set with power and functional mobility of nervous processes at 11-years-old children and gradual diminishment of such communications with age.


Ключ. слова: латентний період, проста зорово-моторна реакція, реакція вибору, середній шкільний вік.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Білорус О. Г. 
Глобальна перспектива і сталий розвиток: (Системні маркетологічні дослідження) : Моногр. / О. Г. Білорус, Ю. М. Мацейко; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України, Міжнар. ін-т глобалістики, Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К. : МАУП, 2005. - 492 c. - Бібліогр.: с. 474-491. - укp.

Уперше комплексно розглянуто світові та національні проблеми сталого розвитку за умов глобалізації економіки. На підставі узагальнення й оцінки міжнародного досвіду розкрито теоретичні та практичні аспекти сталого розвитку (СР) в економічному, соціальному, екологічному й інформаційному аспектах. Запропоновано методику компаративної оцінки міжнародних і національних стратегій СР. На підставі об'єктивної оцінки нових можливостей глобалізації СР висвітлено актуальні проблеми СР України в результаті реалізації європейської інтеграційної моделі екосоціальної ринкової економіки та глобальних цілей розвитку тисячоліття.

Впервые комплексно рассмотрены мировые и национальные проблемы устойчивого развития (УР) в условиях глобализации экономики. На основе обобщения и оценки международного опыта раскрыты теоретические и практические аспекты УР в экономическом, социальном, экологическом и информационном аспектах. Предложена методика компаративной оценки международных и национальных стратегий УР. На основе объективной оценки новых возможностей глобализации УР освещены актуальные проблемы УР Украины с учетом реализации европейской интеграционной модели экосоциальной рыночной экономики и глобальных целей тысячелетия.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-96 + У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Белорус О. Г. 
Глобальное устойчивое развитие : Моногр. / О. Г. Белорус, Ю. М. Мацейко; Киев. нац. экон. ун-т им. В.Гетьмана, Ин-т мировой экономики и междунар. отношений НАН Украины, Междунар. ин-т глобалистики, Междунар. ассоц. "Украина-Рим. клуб". - К., 2006. - 486 c. - Библиогр.: 232 назв. - рус.

Освещены проблемы устойчивого развития Украины в условиях глобализации экономики и процессов развития в основных измерениях, в частности, экономическом, социальном, экологическом и информационном. Приведена компаративная оценка международных и национальных стратегий устойчивого развития. Рассмотрены вопросы реализации европейской интеграционной модели экосоциальной рыночной экономики и глобализации развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-96 + У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА679699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Юрченко В. А. 
Биогеохимическая коррозия бетона сооружений отведения сточных вод / В. А. Юрченко, А. Г. Ольгинский, В. Л. Чернявский // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 6. - С. 61-65. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Розглянуто механізм корозійного руйнування бетону об'єктів відведення стічних вод. Визначено мінералогічні, хімічні та мікробіологічні характеристики динаміки накопичення в бетоні органічного вуглецю, загальної сірки, загального азоту, сполук Са, Mg, Al, Fe, Si. Установлено, що для підвищення довговічності каналізаційних колекторів можна додавати в бетон речовини, що мають біоцидну дію на специфічний мікробіоценоз у цих спорудах.


Ключ. слова: бетон, сточные воды, биогеохимическая коррозия
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.2-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мацейко І. І. 
Динаміка показників уваги та її зв'язок з властивостями основних нервових процесів у дітей середнього шкільного віку / І. І. Мацейко // Фізіол. журн. - 2003. - 49, № 4. - С. 94-99. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

При изучении динамики произвольного внимания учащихся 5 - 8 классов установлено, что в возрасте от 11-ти до 14-ти лет происходит прогрессивное, но медленное и неравномерное улучшение его показателей (объема, продуктивности, переключения и распределения внимания). У 11-летних обследуемых все изучаемые показатели внимания достоверно коррелируют с силой и функциональной подвижностью нервных процессов. В 12 - 13 лет коэффициенты корреляции снижаются, а в 14 лет связь между показателями внимания и свойствами основных нервных процессов отсутствует. Возможно, замедление темпов развития произвольного внимания и разрыв уже сформировавшихся связей у детей среднего школьного возраста связан с гормональными изменениями, вызванными началом полового созревания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.515

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мацейко І. І. 
Сенсомоторна реактивність та основні властивості нервових процесів у дітей середнього шкільного віку / І. І. Мацейко // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 126-127. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 + Ю983.3-302

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Крайнюк Е. В. 
Экологические аспекты использования шлака мусоросжигательного завода при производстве строительных материалов / Е. В. Крайнюк, А. Г. Ольгинский // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2002. - № 9. - С. 149-152. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Мацейко І. І. 
Стан психофізіологічних функцій та успішність навчання учнів середнього шкільного віку і їх зв'язок з властивостями основних нервових процесів : Автореф. дис. канд. біол. наук : 03.00.13 / І. І. Мацейко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Досліджено властивості основних нервових процесів, сенсомоторних функцій, пам'яті та уваги, успішності навчання учнів середнього шкільного віку. Встановлено, шо функціональна рухливість та сила нервових процесів, сенсомоторні та психічні функції повільно та нерівномірно розвиваються у дітей віком від 11 до 14-ти років. Визначено динаміку зв'язків властивостей нервових процесів з сенсомоторними та психічними функціями. Виявлено залежність складних реакцій вибору, деяких параметрів психічних функцій, успішності навчання 11-річних дітей від властивостей основних нервових процесів; у 12 - 13-річних школярів їх зв'язки послаблюються, у 14-річних - зникають. Вперше досліджено вікову динаміку психофізіологічних функцій у дітей віком 11 - 14 років з різним рівнем розвитку властивостей основних нервових процесів. Доведено, що у обстежуваних з різним рівнем функціональної рухливості та сили нервових процесів характер та спрямованість онтогенетичних змін психофізіологічних функцій однакові, але вираженість їх різна; особи з високим рівнем властивостей основних нервових процесів характеризуються вищими показниками пам'яті, уваги, сенсомоторної реактивності, успішності навчання, ніж їх однолітки з низьким рівнем типологічних властивостей вищої нервової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.51 + Ю983.402.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Білорус О. Г. 
Глобальна корпоративна система : монографія / О. Г. Білорус, О. В. Зернецька, В. А. Вергун, О. В. Гаврилюк, Ю. М. Мацейко; ред.: О. Г. Білорус; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана, НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин, Міжнар. ін-т глобалістики. - К., 2011. - 408 c. - Бібліогр.: 230 назв - укp. - англ.

Висвітлено теоретичні проблеми глобалізму та глобального розвитку, регіональної та глобальної інтеграції, глобальної трансформації, міжнародної та національної конкурентоспроможності. На підставі дослідження конкурентоспроможних моделей розвитку сучасних відкритих і перехідних економік визначено сутність, тенденції та перспективи глобальної інтеграції, а також її вплив на конкурентоспроможність постіндустріальних і транзитивних країн. Розвинуто основні положення теорії та політекономії глобалізму. Охарактеризовано конкурентоспроможні моделі розвитку постіндустріальних і транзитивних країн. Обгрунтовано напрями побудови інвестиційно-інноваційної моделі сталого конкурентоспроможного розвитку України за умов глобальної кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У50-13 + У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Білорус О. Г. 
Глобальні стратегії Євросоюзу = Global eu strategies : монографія / О. Г. Білорус, Ю. М. Мацейко, І. І. Вітер; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана", Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України, Міжнар. ін-т глобалістики. - К., 2009. - 528 c. - Бібліогр.: с. 519-528. - укp.

Розкрито сутність, специфіку, закономірності та наслідки силової глобалізації як особливої форми економічного та соціального об'єднання країн на етапі постіндустріального глобалізму. Розкрито роль глобальної силової інтеграції та позаконкурентної монополізації в економічній системі глобалізму. Проаналізовано основні стратегії та механізми збалансованого сталого розвитку Європейського Союзу (ЄС), реалізація яких спрямована на поступовий перехід від економіки тоталітарного глобалізму до нової глобальної ноосферної економіки. Наведено рекомендації щодо формування євроінтеграційної Національної стратегії України за умов світового глобалізму.

Раскрыты сущность, специфика, закономерности и последствия силовой глобализации как особой формы экономического и социального объединения стран на этапе постиндустриального глобализма. Раскрыта роль глобальной силовой интеграции и внеконкурентной монополизации в экономической системе глобализма. Проанализированы основные стратегии и механизмы сбалансированного устойчивого развития Европейского Союза (ЕС), реализация которых направлена на постепенный переход от экономики тоталитарного глобализма к новой глобальной ноосферной экономике. Разработаны рекомендации по формированию евроинтеграционной Национальной стратегии Украины в условиях мирового глобализма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-94 + У580.3 + У9(4)80 + У9(4УКР)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Белорус О. Г. 
Глобальные стратегии Евросоюза : монография / О. Г. Белорус, Ю. М. Мацейко, И. И. Витер; Киев. нац. экон. ун-т им. В.Гетьмана, НАН Украины, Ин-т мировой экономики и междунар. отношений, Междунар. ин-т глобалистики. - К., 2010. - 581 c. - Библиогр.: 242 назв. - рус.

Раскрыты сущность, специфика, закономерности и последствия силовой глобализации как злокачественной формы интеграции на этапе постиндустриального глобализма. Проанализированы основные составляющие долгосрочной стратегии ЕС как наиболее эффективной интеграционной экономической современной мировой мегасистемы в контексте противовеса системы тоталитарного глобализма. Внимание уделено стратегии и механизмам сбалансированного устойчивого развития ЕС, реализация которой целенаправлена на постепенный переход от спекулятивной экономики тотального глобализма к новой глобальной ноосферной экономике.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737238 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського