Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=МОСОЛОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Дроздов О. А. 
Некоторые аспекты взаимодействия естественных и антропогенных изменений климата / О. А. Дроздов, П. П. Арапов, К. М. Лугина, Г. И. Мосолова // Укр. геогр. журн. - 2000. - № 3(31). - С. 54-59. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Проаналізовано причини та особливості сучасних змін і коливань клімату. Найсуттєвішими факторами, що впливають на клімат, є прозорість атмосфери та вплив парникових газів. Проте важливу роль у формуванні глобального та регіонального кліматів відіграє також взаємодія названих факторів з кригою Арктики й атмосферною й океанічною циркуляцією. Ці взаємодії призводять до того, що сучасне потепління відбувається нерівномірно на території. Найбільше потепління спостерігається в центрах материків, у той час як у деяких районах земної кулі воно практично не проявляється і навіть відмічається похолодання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мосолов С. Н. 
Клиническая эффективность и переносимость препарата "Тианептин" (коаксил) при терапии депрессии (открытое российское мультицентровое исследование) / С. Н. Мосолов, А. С. Аведисова, О. П. Вертоградова, Р. Я. Бовин, М. А. Морозова, Г. П. Пантелеева, В. А. Точилов, Е. Г. Костюкова, А. В Городничев // Архів психіатрії. - 2003. - 9, № 4. - С. 76-82. - Библиогр.: 36 назв. - рус.

Виявлено тімоаналектичний, анксіолітичний та активізувальний ефект тіанептину (коаксилу).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р64-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жердєв В. Г. 
Формування якісних знань та навичок самоконтролю студентів технолого-педагогічного профілю ВНЗ за допомогою навчальних комплексів із ЧПУ та у процесі викладання курсу "Автосправа" / В. Г. Жердєв, В. В. Мосолов // Педагогіка вищ. та серед. шк.. - 2012. - Вип. 36. - С. 571-575. - укp.

З’ясовано, що для підготовки кадрів технолого-педагогічної спеціалізації необхідною умовою є залучення у навчання новітніх технологій та устаткування. Запропоновано використання навчальних комплексів з числовим програмним керуванням в освітньому процесі. Зазначено, що виконання практичних робіт за допомогою систем числового програмного керування студентами є більш ефективним, що дозволяє охопити більший обсяг навчального матеріалу та, тим самим, підвищити якість знань студентів та удосконалити їхні практичні професійні вміння та навички. Стверджено, що розроблена технологічна система піднесе на новий та більш високий рівень кваліфікаційні якості педагогів-технологів. Зроблено висновок, що формування у майбутніх учителів навичок самоконтролю у різних формах за допомогою навчальних комплексів з числовим програмним керуванням є ефективним способом інтелектуально-творчого становлення студентів.

Установлено, что для подготовки кадров технолого-педагогической специализации необходимым условием является привлечение в обучение новых технологий и оборудования. Предложено использование учебных комплексов с числовым программным управлением в образовательном процессе. Отмечено, что выполнение практических работ с помощью систем числового программного управления студентами является более эффективным, что позволяет охватить больше учебного материала и, тем самым, повысить качество знаний студентов и усовершенствовать их практические профессиональные умения и навыки. Подчеркнуто, что разработанная технологическая система преподнесет новый и более высокий уровень квалификационных качеств педагогов-технологов. Сделан вывод о том, что формирование у будущих учителей навыков самоконтроля в различных формах с помощью учебных комплексов с числовым программным управлением является эффективным способом интеллектуально-творческого становления студентов.

It is revealed, that the necessary condition for training technological-pedagogical specialists is implementation of new technologies and equipment into education. The author suggests using learning complexes with digital programmed control in the educational process. It is noted, that students complete practical tasks via systems of digital programmed control more effectively; this allows covering larger portions of curriculum, - and, consequently, improve the quality of students’ knowledge and enhance their professional abilities and skills.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518 + Ж.р(4УКР)3-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шевців Л. Ю. 
Облікова політика в управлінні діяльністю підприємств за умов гармонізації обліку та звітності / Л. Ю. Шевців, Ю. О. Мосолова // Бізнес Інформ. - 2020. - № 3. - С. 260-269. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено теоретичні і практичні підходи до формування облікової політики підприємства на основі цілей управління в контексті гармонізації обліку та звітності. Узагальнено підходи вчених до визначення поняття "облікова політика" з побудовою її структури, визначенням мети і завдань. Наведено визначення облікової політики відповідно до чинного законодавства та міжнародних стандартів. Описано основні проблеми, з якими стикаються підприємства під час формування облікової політики за міжнародними стандартами та шляхи їх вирішення. Враховуючи норми гармонізації, специфіку діяльності, обліково-звітну інформацію підприємства, запропоновано етапи організації роботи облікового апарату. Сформовано напрями використання облікової політики для забезпечення практичних потреб зацікавлених осіб. Для оптимізації процесу облікового відображення та контролю руху товарів, забезпечення реалізації якісних характеристик звітності та контрольної функції бухгалтерського обліку в системі ефективного управління товарним асортиментом запропоновано факторну інформаційну модель облікової політики. Встановлено, що методика формування облікової політики, яка регламентує порядок здійснення управлінського обліку, орієнтованого на принципи МСФЗ, - багатоетапний процес, що відображає взаємозв'язок міжнародних стандартів, фінансового та управлінського обліку. Досліджено проблемні питання переходу підприємства на використання концептуальної основи МСФЗ, що пов'язано зі зміною структури наказу про облікову політику. Визначено, що розробка облікової політики для цілей управління дозволяє знизити витрати на проведення трансформаційних процедур і взаємопов'язана з показниками діяльності підприємства. Узагальнено переваги створення ефективної облікової політики для інвесторів на основі взаємозв'язку бухгалтерського обліку з основними тенденціями стандартів на міжнародному рівні, інтегрування управлінського обліку в систему МСБО та МСФЗ і з метою податкових розрахунків. На основі проведеного дослідження зроблено висновки, що формування ефективної облікової політики надасть додаткові можливості підприємству.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лобода Н. О. 
Спрощена система оподаткування як мікроекономічний фіскальний регулятор / Н. О. Лобода, О. М. Чабанюк, Ю. О. Мосолова // Бізнес Інформ. - 2021. - № 4. - С. 228-234. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто специфіку й особливості застосування спрощеної системи оподаткування в Україні. Суб'єкти малого підприємництва можуть застосовувати загальну або спрощену систему оподаткування. На підставі узагальнень літературних джерел та чинної практики визначено переваги та недоліки спрощеної системи на сучасному етапі розвитку економіки. Найбільшими перевагами спрощеної системи оподаткування є податкові переваги, що полягають у відсутності обов'язку сплачувати окремі види податків, а також спрощена система обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, можливість урахувати соціально-економічну обстановку конкретної місцевості, адже єдиний податок сплачується до місцевого бюджету. Недоліки ж пов'язані, перш за все, зі зловживаннями з боку суб'єктів господарювання та ухиленням від сплати платежів. Охарактеризовано чотири групи платників єдиного податку залежно від рівня річного доходу, кількості найманих працівників і законодавчо встановлених ставок. Проаналізовано динаміку надходження єдиного податку та визначено його частку у структурі податкових надходжень до Зведеного бюджету України за 2016 - 2020 рр. Визначено питому вагу єдиного податку в розрізі платників податків за 2016 - 2020 рр. і виявлено, що найбільша частка цього податку надходить від фізичних осіб - підприємців. Виокремлено актуальні проблеми функціонування спрощеної системи оподаткування в Україні. Проаналізовано основні законодавчо обгрунтовані реформи: нові ліміти для фізичних осіб - підприємців та запровадження реєстраторів розрахункових операцій. Зазначено деякі зміни та відтермінування в законодавстві у зв'язку з пандемією COVID-19. У підсумку зроблено висновки про необхідність реформування спрощеної системи оподаткування, яке повинне бути спрямоване на її вдосконалення й унеможливлення зловживань.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського