Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Нестеренко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 162
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гасіння пожеж в екосистемах із залученням спеціальної авіації Державної служби України з надзвичайних ситуацій : монографія / В. Л. Шевченко, В. В. Хижняк, В. Б. Поліщук, О. В. Нестеренко, І. Є. Нетесін; Український науковий центр розвитку інформаційних технологій. - Київ : УкрНЦ РІТ, 2023. - 227 c. - Бібліогр.: с. 221-227 - укp.

Розкрито актуальні питання теорії і практики гасіння пожеж в екосистемах із залученням спеціальної авіації Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Проведено дослідження актуальних питань тактики гасіння лісових пожеж із залученням авіації ДСНС, наведено опис надзвичайних ситуацій та їх наслідки під час виникнення пожеж в екосистемах. Розкрито сучасний стан проблем модернізації спеціальних повітряних суден та перспективи подальшого розвитку пожежної авіації ДСНС, тактики її застосування. Розроблено рекомендації щодо організації підготовки льотних екіпажів до гасіння пожеж в екосистемі у взаємодії з наземними силами і засобами боротьби з вогняною стихією. Здійснено опис інтеграційного методу розв'язання багатокритеріальних задач, спрямованих на підтримку процедури прийняття рішення щодо проведення операцій, пов'язаних із протидією та ліквідацією розвитку вогняної стихії в екосистемі, на засадах онтології, методів схвального голосування експертів, аналізу ієрархій та аналітичних мереж, а також візуалізації прийняття рішень у формі графів. Наведено приклади апробації розроблених моделей засобами спеціального програмного забезпечення, яке реалізує інтеграційний метод, для оцінювання альтернативних варіантів способів застосування авіаційного угруповання пожежних повітряних суден та визначення раціонального їх складу для ліквідації лісових пожеж.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7(4УКР)-528 + Ц9(4УКР)-22 + П348.52(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.
 


Чубук Л. П. 
Оцінка бізнесу. Задачі та розв'язки. Методологія. Оціночні сервіси : навч. посіб. / Л. П. Чубук, О. П. Нестеренко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Інтерсервіс, 2023. - 222 c. - Бібліогр.: с. 214-222 - укp.

Представлено навчальний посібник, який складено відповідно до змісту та навчально- тематичного плану дисципліни "Оцінка бізнесу", що викладається на освітньому рівні бакалаврату економічних спеціальностей. Надано оригінальні матеріали, що забезпечують цілісне уявлення про теорію та методологію оцінки вартості, формування навичок застосування методів оцінки, використання сучасних інструментів онлайн оцінки. Розміщено аналітичні завдання, які дозволяють опрацювати і засвоїти питання теоретичних основ оцінки, організації процесу оцінювання вартості, складання та рецензування звіту з оцінки. Наведено розрахункові задачі, які забезпечують напрацювання вмінь та практичних навичок застосування методів оцінки бізнесу (підприємства) в цілому за дохідним, порівняльним та витратним підходами, спеціалізованих методів і технічних прийомів оцінки різних видів активів, таких як нерухомість, земля, машини і обладнання, нематеріальні активи, цінні папери, частки у майні підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-862 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Швагер Н. Ю. 
Оцінка ефективності виробничого контролю на гірничодобувних підприємствах / Н. Ю. Швагер, О. В. Нестеренко, Ю. С. Перчун, Н. В. Багашова // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2023. - Вип. 56. - С. 67-72. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета статті - дослідження структури ризику та його вплив на ефективність виробничого контролю на гірничодобувному підприємстві для розробки організаційних методів, реалізація яких дозволить скоротити ризик травмування та підвищити результативність роботи персоналу. Використано загальнонаукові методи дослідження. За основу при проведенні дослідження було покладено системний підхід. Проаналізовано показники, що характеризують ефективність заходів з охорони праці для забезпечення допустимої тяжкості праці. Структурування ризику травмування працівників гірничодобувного підприємства за даною ознакою дозволяє встановити три види ризику травмування операційного персоналу. Встановлено характерні ризики для гірничодобувних підприємств, що виникають у технічній, технологічній, організаційній, управлінській та економічній системах. Для усунення ризиків, обумовлених недоліками організаційної системи підприємства, необхідно застосовувати методи, що грунтуються на системних рішеннях. Можна стверджувати, що управління ризиками вимагає диференційованого підходу, оскільки методи організації та здійснення виробничого контролю підприємства достатні для роботи з фоновим ризиком травмування та доданим індивідуальним ризиком, і недостатні для роботи з доданим ризиком. Оскільки система виробничого контролю націлена на дотримання вимог промислової безпеки та охорони праці та об'єктом її контролю є порушення вимог безпеки, то для підвищення ефективності системи виробничого контролю запропоновано класифікація ризику травмування працівників. Проведено аналіз причин травмування операційного персоналу. Встановлено, що методи здійснення виробничого контролю достатні для роботи з фоновим ризиком травмування та доданим ризиком, зумовленим порушеннями через низьку кваліфікацію та дисципліну працівника, і недостатні для роботи з доданим ризиком, обумовленим порушеннями вимог безпеки через системні дефекти. Необхідно застосування диференційованого підходу до ризику травмування операційного персоналу для підвищення результативності системи виробничого контролю гірничодобувного підприємства.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Швагер Н. Ю. 
Аналіз методів навчання безпечному виконанню робіт на підземних роботах в АТ "Кривбасзалізрудком" / Н. Ю. Швагер, О. В. Нестеренко, І. А. Середенко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 55. - С. 34-39. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета статті - аналіз та розробка методів попередження виробничого травматизму та іноваційних засобів навчання гірничих працівників безпечним методам роботи в умовах АТ "Кривбасзалізрудком". Використано загальнонаукові методи дослідження. За основу при проведенні дослідження було покладено системний підхід. Проаналізовано причинно-наслідковий зв'язок виробничого травматизму та навчання персоналу безпечним методам роботи. Встановлено, що такі порушення, частково, пов'язані із низькими знаннями та з недостатньою ефективністю методів навчання безпечному веденню гірничих робіт, які не повною мірою враховують вплив порушень правил безпеки на динаміку ризиків травматизму, та недосконалість засобів, які використовуються в оперативному контролі трудової діяльності гірників н а всіх стадіях виробничого процесу. Виходячи з аналізу виробничого травматизму залежно від стажу роботи в АТ "Кривбасзалізрудком" був визначений період протягом якого доцільно здійснювати навчання гірників стійким навичкам трудовий діяльності. Для набуття стійких навичок виконання робіт запропоновано метод навчання персоналу з використанням техніки візуалізації кінематики рухів гірників при виконанні заданої роботи та порівняння отриманих результатів з "еталонною" моделлю. Для професії прохідника було визначено найважливіші з позиції біомеханіки елементи професійної діяльності наприклад, зачистка лунки (канавки) під встановлення стійки рамного кріплення. Проведено аналіз травматизму на АТ "Кривбасзалізрудком". Встановлено що, в цілому, виробничий травматизм, не зважаючи на заходи попередження, присутній, знаходиться у незадовільному стані і потребує додаткових заходів для його недопущення. Проаналізовано системи навчання з охорони праці працівників на підземних роботах. Показано, що на даний момент система навчання має інформаційний характер і не містить елементів відпрацювання навичок виконання конкретних технологічних операцій. Водночас існуючі програми дозволяють тільки підвищити освітній рівень персоналу та не призначені для використання при відпрацюванні практичних навичок безпечних прийомів праці. Запропоновано для навчання та контролю необхідних навичок безпечного виконання основних робіт використання техніки візуалізації кінематики рухів.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
5.

Нестеренко О. В. 
Експертне формування електронного глосарію / О. В. Нестеренко, І. Є. Нетесін // Електрон. моделювання. - 2022. - 44, № 4. - С. 105-120. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано новий методологічний підхід до термінологічної систематики та підтримки понятійного апарату на основі електронного глосарію (ЕГ). Розроблено мета-модель даних і структуру глосарію з використанням понятійного апарату теорії множин. Наведено формалізований опис процедур, а також описано технологію (методику) експертного наповнення і супроводу контенту ЕГ. Розроблено критерії прийняття рішення експертами щодо включення термінів до ЕГ. На відміну від порядку формування термінологічних ресурсів існуючих ЕГ реалізовано алгоритм схвального голосування експертів для оцінки та вибору "найкращих" варіантів визначення термінів ЕГ. Показано можливості веб-інструментарію підтримки технології експертного наповнення і супроводу ЕГ. Подальший розвиток методичного апарату ЕГ пов'язаний з побудовою онтологічної моделі предметної області, яка сприятиме визначенню експертами несуперечливих термінів для кожного поняття та відношення, а також для термінів, пов'язаних між собою.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1 в3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Єрмошенко М. М. 
Інформаційні технології аналізу даних у маркетингу : навч. посіб. / М. М. Єрмошенко, О. В. Нестеренко, І. Ю. Штулер; Національна академія управління. - Київ : Нац. акад. упр., 2021. - 141 c. - Бібліогр.: с. 140-141 - укp.

Викладено основні відомості про інформаційні чинники маркетингової діяльності на підприємстві. Увагу приділено організації даних і знань, особливостям застосування моделей аналізу даних. Подано інформацію щодо особливостей архітектури інтелектуальних систем управління. Наведено огляд деяких програмних продуктів з аналізу даних, що пропонуються на ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1 ф121.1 я73 + У010.322 ф я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Управління інвестиційною діяльністю в системі фінансового забезпечення інноваційного розвитку торговельних підприємств : монографія / О. О. Нестеренко, О. М. Єгорова, О. П. Близнюк, О. М. Іванюта; Державний біотехнологічний університет. - Харків : Вид-во Іванченка І. С., 2021. - 236 c. - Бібліогр.: с. 183-205 - укp.

Розвинено понятійно-категоріальний апарат теорії інвестицій та інвестиційної діяльності в системі фінансового забезпечення інноваційного розвитку торговельних підприємств. Обгрунтовано концептуальну модель управління інвестиційною діяльністю підприємств торгівлі на засадах системного, процесно-функціонального й операційного підходів. Розроблено науково-методичний підхід до експрес-аналізу інвестиційної привабливості торговельних підприємств за групами цільових критеріїв. Надано комплексну оцінку інвестиційної привабливості підприємств торгівлі за допомогою аналізу конкурентних переваг і недоліків інвестиційної діяльності в розрізі реальних і фінансових інвестицій. Обгрунтовано методику інтегральної оцінки рівня потенціалу інвестиційно-інноваційного розвитку. Запропоновано науково-методичний підхід до формування моделі стратегічного управління потенціалом інвестиційно-інноваційного розвитку та коригування вектору інвестиційної траєкторії в системі інноваційного розвитку торговельних підприємств. Розроблено матрицю вибору стратегій управління інвестиційними ризиками з метою їх нейтралізації та мінімізації в процесі управління портфелями реальних і фінансових інвестицій торговельного підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-55 + У9(4УКР)421.1-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Інтегральне числення : навч. посіб. для студентів усіх напрямів підгот. ф-тів: індустрії моди, економіки та бізнесу, хім. та біофармацевт. технологій, мехатроніки та комп'ютер. технологій / П. В. Задерей, О. А. Лагода, О. Б. Нестеренко, М. О. Харитонова; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ : КНУТД, 2021. - 215 c. - Бібліогр.: с. 214-215 - укp.

Викладено основи класичного математичного аналізу. Описано основні властивості невизначеного, визначеного, подвійного, потрійного інтегралів. Розглянуто основні методи інтегрування. Подано інформацію про криволінійні (по довжині дуги, по координатах, по замкненому контуру) інтеграли та комплексні числа. Наведено типові задачі з розв'язаннями, які спираються на викладену теорію.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.22 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Домнічев М. В. 
Елементи оперативного управління якістю освіти / М. В. Домнічев, О. В. Нестеренко, О. Ю. Близнюкова, Я. В. Маленко // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2021. - Вип. 109. - С. 124-130. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - проведення аналізу існуючих засобів і способів навчання, визначення основних небезпек та вибір моделей викладання матеріалу. Методи дослідження. Теоретичний метод дослідження на основі обробки і інтерпретації статистики та порівняння ефективності запропонованих заходів. Наукова новизна. Розв'язання даної задачі складає актуальність роботи. Її метою є прикладне дослідження захисту людей від факторів вибухів. Практична значимість. Запропоновано використання нових інструментів контролю якості освіти з метою покращення викладання прикладних дисциплін. Результати. Вплив небезпечних факторів вибуху обумовлює різке погіршення стану здоров'я, втрату працездатності та несе загрозу життю людини. Особливо це стосується дітей і молоді. Значну роль у зменшенні числа загиблих і поранених відіграє питання інформування населення про небезпеки боєприпасів і вибухових пристроїв. Так само, навчання різних груп населення потребує використання різних методів, способів і засобів навчання. Використання макетів та засобів інтерактивного навчання значно підвищує ефективність засвоєння матеріалів. Використання таких методів і засобів однаково ефективно працює з будь-якою аудиторією незалежно від віку, статі та рівня освіти. Для збільшення ефективності навчання, пропонується використовувати візуальні інструменти, які можуть налякати - фотографії та відео фрагменти наслідків вибухів. В тому числі з фотографіями і відео постраждалих з різними травмами а також загиблих. Демонстрація наслідків вибуху, призводить до збільшення уваги слухача. В свою чергу, перегляд фото і ведеоматеріалів з тяжкими пораненнями є шоком для слухача. В стані виведення слухачів з психологічної рівноваги, ефективність навчання зростає. Для контролю ефективності навчання пропонується проводити оцінку якості знань за допомогою опитувань, тестувань та виконання завдань. Опитування дасть оперативну інформацію щодо ефективності навчання і дозволить керувати нею. Все це дозволить нам створити універсальну модульну навчальну систему, що може гнучко змінюватися в залежності від аудиторії, часу навчання та рівня навченості, який необхідно досягти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30(4УКР) + Ц1(4УКР)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Безгінова Л. І. 
Оцінка інвестиційної привабливості підприємств харчової промисловості / Л. І. Безгінова, Л. Д. Забродська, Г. І. Забродська, О. М. Нестеренко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 6. - С. 259-264. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування методичного підходу до оцінки інвестиційної привабливості підприємства харчової промисловості з урахуванням його галузевих особливостей. Наведено специфіку діяльності підприємств харчової промисловості, що може характеризувати стан їх інвестиційної привабливості. Розглянуто методичні аспекти оцінки інвестиційної привабливості підприємства. Оцінку інвестиційної привабливості підприємства харчової промисловості запропоновано проводити з позиції коротко- та довгострокової перспективи. Обгрунтовано методику оцінки інвестиційної привабливості підприємства харчової промисловості за такими етапами: формування інформаційної бази оцінки; оцінка елементів інвестиційної привабливості та визначення їх нормативних значень за групами фінансових коефіцієнтів; інтегральна оцінка елементів стану інвестиційної привабливості; ранжування підприємств за результатами оцінки інвестиційної привабливості. Виокремлено чотири групи фінансових коефіцієнтів відповідно до їх економічного змісту: ліквідності (коефіцієнт абсолютної ліквідності, коефіцієнт покриття); оборотності (коефіцієнт оборотності сукупного капіталу, коефіцієнт оборотності оборотних активів); фінансової стійкості (коефіцієнт структури покриття, коефіцієнт співвідношення власних і позикових коштів); рентабельності (рентабельність активів, рентабельність власного капіталу). Методика дозволяє залежно від пріоритетів і політики підприємства, його галузевої належності, інвестиційного клімату, умов розвитку економіки обирати інші критерії та показники для оцінки рівня інвестиційної привабливості. Запропоновано методичний підхід до побудови інтегрального показника оцінювання інвестиційної привабливості підприємства та фактор-карти її інтерпретації з виділенням низького, середнього та високого рівнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Васильєва Л. С. 
Використання 0,4 % гіалуронату натрію в комплексному лікуванні пацієнтів дитячого віку із синдромом сухого ока на фоні алергічних захворювань органа зору / Л. С. Васильєва, О. В. Нестеренко, К. А. Рилькова // Архів офтальмології України. - 2021. - 9, № 2. - С. 21-24. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Останніми роками виросла поширеність алергічних захворювань переднього відділу ока. Часто вони супроводжуються розвитком синдрому сухого ока, що може обтяжувати їх перебіг. Тому важливо комплексно підходити до їх діагностики та лікування. Мета роботи - дослідження ефективності використання 0,4 % гіалуронату натрію (Гілайс) у дітей із синдромом сухого ока на фоні алергічних захворювань кон'юнктиви. У дослідженні брали участь 42 пацієнти (84 ока) віком від 3 до 18 років, яких обстежували й лікували на базі КНП "Обласна офтальмологічна лікарня" Миколаївської обласної ради. Лікування пацієнтів проводили з використанням місцевих блокаторів Н1-гістамінових рецепторів 2 рази на день упродовж 14 днів, за показаннями - топічними глюкокортикоїдами за схемою упродовж 12 днів. У першій групі (21 хворий/42 ока) до основного лікування були додані препарати, які містили 0,2 % гіалуронат натрію, що використовували місцево 4 рази на добу протягом 14 днів. У другій групі (21 хворий/42 ока) до схеми лікування доданий препарат 0,4 % гіалуронату натрію (Гілайс) місцево 2 рази на добу. Блокатори Н1-гістамінових рецепторів системно не використовували. Перед початком терапії та через 2 тижні після неї проводилася оцінка таких показників: зміни переднього відділу ока за допомогою біомікроскопії, визначення часу розриву слізної плівки, проба Ширмера 1, модифікований опитувальник. Висновки: використання препаратів гіалуронату натрію в комплексній терапії синдрому сухого ока при алергічних захворюваннях ока є достатньо ефективним. Використання 0,4 % гіалуронату натрію виявилося більш ефективним порівняно з групою контролю. Доцільним є застосування опитувальника для комунікації з дитиною, проте необхідне доопрацювання форми запитань для максимального виключення суб'єктивізму отриманих даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.673.301.1-52 + Р733.673.401.11-52

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нестеренко О. В. 
Метод оцінювання ризиків у задачах оборонного планування / О. В. Нестеренко, О. О. Фаловський // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2021. - 23, № 3. - С. 68-79. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Запропоновано застосування підходу до експертного оцінювання ризиків у задачах оборонного планування, що пов'язані із забезпеченням спроможностей необхідними ресурсами. Особливістю підходу є те, що множина альтернатив рішень, що розглядаються, допускає наявність залежностей між елементами. Для реалізації підходу розглянуто, з урахуванням специфіки предметної області, можливості методу підтримки експертних рішень, що поєднує застосування графів, онтологій, голосування та відповідних розрахункових процедур.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.20-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Нестеренко О. В. 
Метод обчислень у задачах підтримки прийняття рішень щодо забезпечення безпеки / О. В. Нестеренко, І. Є. Нетесін, В. Б. Поліщук // Мат. машини і системи. - 2021. - № 3. - С. 47-59. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В умовах постійних проявів агресії у різних сферах діяльності, що є однією з найгостріших проблем сьогодення, набувають усе більшої актуальності заходи на їх упередження. Це у свою чергу вимагає вдосконалення методичного забезпечення підтримки прийняття рішень щодо забезпечення безпеки та протидії атакам різного роду. На сучасному етапі характерною рисою управління у сфері безпеки все ще залишаються занадто повільне виявлення інцидентів та визначення масштабів їх розвитку. Методологічна складність процедур оцінювання ризиків безпеки та відповідних обчислень обумовлена нестачею на ринку відповідних методик, програмних засобів і технологій, що ускладнює створення автоматизованих засобів підтримки прийняття рішень. У даному дослідженні пропонується універсальний метод, що базується на формалізованій моделі відображення взаємозв'язку об'єктів (ресурсів), націлених на них загроз та очікуваних ризиків. В основу такої моделі покладена бінарна схема "загроза - об'єкт", яка має вираз у вигляді дводольного графа. Модель передбачає розподіл графа на підграфи. У відповідності з моделлю безпеки з повним перекриттям будується третій набір, що відповідає механізмам захисту. Одночасне застосування елементів онтологічних описів підвищує рівень конкретності методу та більш чіткого уявлення щодо стану середовища. Для проведення обчислень запропоновано матричний підхід, який тісно пов'язаний із грифовими моделями. Наведені схеми технологічної реалізації отриманих рішень на основі офісних застосунків та побудови відповідної інформаційно-аналітичної системи. Запропонований метод може застосовуватись у автоматизованих системах у багатьох сферах діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Нестеренко О. І. 
Посібник до електронного тестування з загальної фізики. Ч. 6. Хвильова оптика / О. І. Нестеренко, О. С. Скалозуб; Державний вищий навчальний заклад "Український державний хіміко-технологічний університет". - Дніпро, 2021. - 173 c. - Бібліогр.: с. 172 - укp.

Висвітлено основні дидактичні принципи та закономірності фізичних знань і час, що відводиться навчальними планами на вивчення курсу фізики. Розглянуто наступні питання: Інтерференція, Дифракція, Поляризація та Дисперсія світла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.12 р(4УКР)3-253

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358294/6 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Нестеренко О. І. 
Посібник до електронного тестування з загальної фізики. Ч. 7. Квантова оптика. Квантова механіка. Атомна фізика / О. І. Нестеренко, В. В. Бурликов. - Дніпро, 2021. - 267 c. - Бібліогр.: с. 266 - укp.

Посібник включає теоретичний матеріал, приклади розв’язання задач, розподілені за темами, а також завдання для електронного тестування. Він ставить за мету підготовку студентів до контролю засвоєних знань на модульних роботах та самонавчання за допомогою електронного тестування. При створенні посібника враховувалися основні дидактичні принципи та закономірності засвоєння студентами фізичних знань і час, що відводиться навчальними планами на вивчення курсу фізики. Посібник містить матеріал з розділу курсу фізики «Квантова оптика. Квантова механіка. Атомна фізика», який розбито на 5 розділів. У цих розділах розглянуті наступні питання: теплове випромінювання, його характеристики, абсолютно чорне тіло, закон Кірхгофа, закони випромінювання абсолютно чорного тіла, квантова гіпотеза, фотони, принцип корпускулярно-хвильового дуалізму світла, зовнішній фотоефект, формула Ейнштейна для фотоефекту, тиск світла, ефект Комптона, елементи квантової механіки, хвильова функція, її статистичний зміст. Також розглянуто співвідношення невизначеностей Гейзенберга, рівняння Шредінгера, квантовомеханічний опис атома водню, розподіл електронів в атомі за енергетичними рівнями, принцип Паулі, спін електрону, лазери, атомне ядро, склад ядра та його характеристики, маса та енергія зв’язку ядра, радіоактивність, закон радіоактивного розпаду, ділення ядер, синтез ядер. В кінці кожного розділу наведено тести у вигляді таблиць з набором питань та варіантами відповідей. Для кожного тестового завдання вказано час, що відводиться на його виконання. Слід зазначити, що розроблені тести можуть бути використані студентами не тільки для контролю засвоєних знань в системі електронного тестування у вигляді інформаційно-аналітичного комплексу «Тест» (автор комплексу доцент кафедри ХТКС ДВНЗ УДХТУ, канд. техн. наук Положай С.Г.), а також легко можуть бути адаптовані до системи дистанційного навчання та самонавчання. При користуванні системою тестування програма сама ооирає питання, включає до сценарію і виставляє оцінку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-253

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358294/7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Нестеренко О. В. 
Онтологічне представлення предметної області в задачах оборонного планування / О. В. Нестеренко // Мат. машини і системи. - 2021. - № 2. - С. 23-34. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Запропоновано застосування онтологічного підходу до інформаційного моделювання предметної області експертного оцінювання спроможностей у задачах оборонного планування. Моделі визначення і оцінювання спроможностей є базовими у країнах-членах НАТО. Разом із тим характерними рисами управління у сфері оборони на сучасному етапі с зростання динаміки всіх процесів, що знаходить відображення у різкому збільшенні обсягів інформації, потрібної для опрацювання. Методологічна складність процедури оцінювання спроможностей обумовлена нестачею правил і підходів щодо балансування кількісних і якісних характеристик спроможностей, передбачених директивними документами, що ускладнює створення автоматизованих засобів підтримки прийняття рішень. У даному дослідженні пропонується підхід до забезпечення аналітичної підтримки прийняття експертних рішень на основі онтологічних інформаційних моделей, які адекватно відображають притаманні задачам визначення спроможностей ієрархічні та мережеві структури елементів і враховують їх взаємний вплив в умовах багатофакторності. Предметна область, або "світ", у якому відбуваються процеси прийняття рішення, зазвичай є значною за обсягом системою таксономій. Для створення таксономії даних предметної області оцінювання спроможностей визначено основні базові кванти (понятійні одиниці) предметної області, основні онтології, а також проведено аналіз даних на модельному прикладі "Розвідка". Запропоновано фреймовий підхід до описів узагальнених родових понять, побудована фреймова модель групи спроможностей на модельному прикладі. Запропоновано схему практичної реалізації отриманих рішень на основі забезпечення взаємодії між онтологічною моделлю та реляційною моделлю бази даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53 + Ю21 в2:Ц2 + Ц2(4УКР)443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Правова держава: реалії та перспективи розбудови в умовах глобалізації : монографія / А. М. Апаров, О. М. Іваній, А. А. Курова, А. М. Кучук, С. В. Мирославський, О. С. Нестеренко, О. В. Чернадчук; ; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. - Суми : СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2020. - 116 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Проаналізовано основні аспекти впливу глобалізації на державно-правову сферу в Україні. Висвітлено чинники, що сприяють втраті або зміцненню самобутності національної правової системи, призводять до трансформації, зміни й модернізації державно-правових інститутів, норм і відносин у рамках національного та наднаціонального права. Акцентовано увагу на тому, що для української правничої науки важливими є гносеологічні розробки концептуального характеру щодо розуміння сутності правової держави, її основних характеристик, можливостей адаптації положень, що складають підгрунтя формування та функціонування правової держави до національних особливостей. Здійснено філософсько-правовий аналіз проблем формування правової держави та запропоновано напрями удосконалення процесу її функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Нестеренко О. П. 
Податкова система України: від квазі-ліберальної ретроспективи до неоліберальної перспективи? / О. П. Нестеренко, Л. М. Демиденко, В. Б. Рейнська, М. В. Волкова // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 1. - С. 360-370. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано ретроспективу становлення, розвитку та реформування податкової системи України, яка поступово формувалася під впливом багатьох зовнішніх та внутрішніх факторів у період незалежності. Вирішено важливу наукову проблему - з'ясувати особливості сучасного етапу еволюції податкової системи (ПС) в Україні в контексті необхідності продовження ліберальної податкової реформи та врахування найкращого міжнародного досвіду реформаторської діяльності у сфері оподаткування. Запропоновано авторську періодизацію розвитку ПС України на основі визначення сутнісних рис та особливостей кожного з етапів, а саме: формування вітчизняної податкової системи квазі-ліберального типу; формування жорсткої (репресивної) моделі ПС з елементами силового тиску; етапів удосконалення та подальшої інституціоналізації ПС України. Акцентовано увагу на суб'єктивно-психологічному вимірі теорії і практики оподаткування, вивчення якої було започатковано австрійською економічною традицією та поглиблено австрійською неоліберальною економічною теорією. З'ясовано, що врахування суб'єктивних оцінок платників податків щодо форм та способів оподаткування, стану адміністрування податків та інших суб'єктивних та індивідуалістичних факторів у практиці господарювання суттєво модифікує усталені підходи до побудови ПС і має посприяти відродженню суб'єктивістської традиції в економічній та фінансовій науках. Водночас вказується на конгруентності окремих елементів податкової реформи в Україні та країнах ЄС в контексті європейської інтеграції. Встановлено ключову якісну особливість вітчизняної ПС - її квазі-ліберальність, розкривають зміст останніх змін в оподаткуванні та окреслюють подальші перспективи розвитку ПС в контексті неоліберальної теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Домнічев М. В. 
Огляд сучасного стану пожежної безпеки та розробка рекомендацій щодо захисту працівників офісних приміщень / М. В. Домнічев, О. В. Нестеренко, О. Ю. Близнюкова, В. М. Марич // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 51. - С. 83-91. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - проведення аналізу існуючої ситуації з пожежами в нашій державі, визначення основних небезпек та вибір моделей засобів індивідуального захисту для офісних працівників. Теоретичний метод дослідження на основі обробки і інтерпретації статистики та порівняння ефективності запропонованих заходів. Розв'язання даної задачі складає актуальність роботи. Її метою є прикладне дослідження захисту працівників невиробничих приміщень від факторів пожежі при застосуванні різних респіраторів. Запропоновано використання нових фільтруючих респіраторів з метою зменшення ризику отруєння продуктами згоряння працівників невиробничих приміщень. Вплив небезпечних і шкідливих факторів пожежі обумовлює погіршення стану здоров'я, втрату працездатності та може нести загрозу життю працівника. Важливу роль у зменшенні числа загиблих і отруєних на пожежах працівників відіграє підбір і впровадження індивідуальних засобів захисту. Використання організаційних заходів спрямованих на попередження пожеж і мінімізацію наслідків, не завжди дають очікуваний ефект, що вимагає використовувати інші способи і засоби захисту працівників від шкідливих і небезпечних факторів пожежі. У цьому випадку використовуються засоби індивідуальні захисту від дії шкідливих і небезпечних факторів. Використання респіраторів дозволяє знизити вплив на працівника цих факторів і запобігти отруєнню чи загибелі. Сучасним засобом захисту від факторів пожежі можуть бути фільтруючі респіратори, що не лише захищають органи дихання працівника, а також його очі, шкірні покриви та волосся на голові. При цьому вони мають такі переваги як невелику вагу, гарний огляд, простоту використання а також мінімальний опір диханню. Все це в комплексі, дозволяє рекомендувати такі респіратори для використання під час проведення евакуації працівників невиробничих приміщень а також при виконання короткочасних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 н605.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Домнічев М. В. 
Проведення біологічної рекультивації діючих хвостосховищ / М. В. Домнічев, М. І. Малаховський, Т. О. Негрій, О. В. Нестеренко, О. Ю. Близнюкова // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 1. - С. 172-180. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз забруднення повітряного басейну пилом з хвостосховищ та визначення можливості проведення елементів біологічної рекультивації діючого хвостосховища. Визначення спеціальних заходів і засобів для обробки поверхонь, що пилять, як етапу підготовки до рекультивації. Методика дослідження: аналіз сучасних науково-технічних рішень і практичних досліджень, проведених на хвостосховищі ПАТ "Північний ГЗК", щодо питань використання елементів біологічної рекультивації для зменшення пилового навантаження на навколишнє природне середовище, працівників хвостового господарства комбінату, працівників інших структурних підрозділів комбінату та мешканців прилеглих територій. Окреслено основні негативні моменти роботи хвостосховища; для розв'язання проблеми винесення пилу визначено оптимальний варіант використання технології біологічної рекультивації поверхонь діючих хвостосховищ (за рахунок формування на зовнішніх укосах дамби хвостосховища рослинного покриву), що надасть змогу зменшити негативний вплив мінерального пилу на здоров'я працівників гірничо-збагачувального комбінату, мешканців прилеглої до санітарно-захисної зони житлової забудови і на навколишнє природне середовище; прописано хід виконання практичної частину обробки схилів ярусів та формування на них потенційно родючого шару грунту. Наукова новизна полягає у проведенні та описанні дослідження елементів біологічної рекультивації діючих хвостосховищ для розв'язання проблеми винесення пилу за рахунок формування на зовнішніх укосах дамби рослинного покриву. Одержані результати можуть бути використані для біологічної рекультивації ділянок діючих хвостосховищ за рахунок відпрацьованого алгоритму нанесення будь-якого сухого сипучого матеріалу на складні поверхні діючого хвостосховища на прикладі мулових осадів, що можна розглядати як етап санітарної рекультивації об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: И419

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського