Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>A=Носков В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Заполовський М. Й. 
Оптимізаційна модель електропотяга з електроприводом постійного струму / М. Й. Заполовський, І. С. Зиков, М. В. Мезенцев, В. І. Носков // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 1. - С. 23-29. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуті питання розроблення оптимізаційної математичної моделі електропотяга з е лектроприводом постійного струму з послідовним збудженням та її реалізації в пакеті МАТLAB з метою побудови системи керування на основі методу принципу максимуму. Проведено огляд літературних джерел на задану тематику та аналіз існуючих підходів до розв'язання задач моделювання складних електромеханічних систем та синтезу систем керування у даній галузі, зокрема систем керування, які забезпечують мінімізацію енергетичних затрат. Побудовані математичні моделі досліджуваних об'єктів керування, проведене моделювання їх функціонування в залежності від рівня завантаженності. Отримані аналітичні співвідношення, які можуть бути використані для розробки структури САК електроприводу електропотягу і розрахунку його параметрів при заданому критерію якості. Проведені дослідження оптимізаційної моделі підтверджують її працездатність та її ефективність для розробки систем керування при заданому критерії якості і ступені завантаженості.


Індекс рубрикатора НБУВ: О232.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
2.

Носков В. І. 
Оптимізація режимів роботи тягового привода / В. І. Носков, В. В. Скородєлов, Г. В. Гейко, О. В. Ліпчанська // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 3. - С. 45-48. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В існуючій системі управління тяговим приводом використовуються переважно пропорційні, пропорційно-інтегральні та пропорційно-інтегрально-диференціальні регулятори, які мають універсальність і надійну роботу. Однак, вони не забезпечують високої якості регулювання і уступають мікропроцесорним системам оптимального управління. Розглянуто питання управління тяговим електроприводом постійного струму електропоїзда, яке дозволяє мінімізувати енергетичні витрати поїзда при рушанні з місця і розгоні. На розробленій математичній моделі тягового електропривода за допомогою принципу максимуму Понтрягіна і дужок Пуассона вирішена задача синтезу оптимальних керувань пусковим резистором. Проведені дослідження при різних режимах розгону електропоїзда показали задовільну точність моделювання цих процесів. Отримана структура регулятора, який забезпечує оптимальний розгін електропоїзда з істотною економією енергоресурсів. Оскільки ці розрахунки не є трудомісткими, їх може здійснювати бортовий обчислювальний пристрій, який буде видавати рекомендації машиністу щодо режиму руху поїзда.


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Носков В. Я. 
Зависимость сигнальных и шумовых характеристик автодинов с частотной модуляцией от расстояния до объекта локации / В. Я. Носков, Г. П. Ермак, А. С. Васильев, К. А. Игнатков, К. Д. Шайдуров // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2021. - 64, № 4. - С. 247-260. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Приведены результаты анализа сигнальных и шумовых характеристик автодинов с частотной модуляцией. Математическая модель автодина представлена в виде автогенератора с одноконтурной колебательной системой, перестраиваемой по частоте изменением емкости варикапа. Учтено воздействие на автогенератор собственного, отраженного от объекта локации излучения, и внутренних шумов генератора. Исследована зависимость степени искажения сигнальных характеристик и периодическая нестационарность среднеквадратичного значения уровня частотных и амплитудных шумов в зависимости от расстояния до объекта локации, и величины параметра внешней обратной связи автодинной системы "генератор-объект локации". Показано, что при малой величине параметра внешней обратной связи сигнальные характеристики являются квазигармоническими, аналогично системе гомодинного типа, а шумы представляют собой стационарный случайный процесс. При величине параметра внешней обратной связи, соизмеримой с единицей, у сигнальных характеристик наблюдаются ангармонические искажения, а у шумовых - наличие периодической нестационарности. Установлено, что с увеличением расстояния до объекта локации, когда время запаздывания отраженного излучения становится соизмеримым или больше периода автодинного отклика, степень ангармонических искажений сигнальных характеристик и высота пиков среднеквадратического уровня шума значительно уменьшаются. Результаты экспериментальных исследований получены на опытном образце автодинного датчика с частотной модуляцией, выполненного на диоде Ганна 8-мм диапазона.


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад. эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Носков В. І. 
Контроль і діагностика стану тягового електропривода / В. І. Носков, М. В. Мезенцев, С. Ю. Гавриленко, Г. В. Гейко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2021. - Вип. 1. - С. 58-61. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета статті - розробка систем тягового електропривода вітчизняного дизель-поїзда ДЕЛ-02 з тяговими асинхронними двигунами ставиться завдання забезпечення ефективного контролю та діагностики стану дизель-поїзда і його елементів у процесі експлуатації з використанням сучасних інформаційних технологій. Для досягнення цієї мети необхідно було вирішити такі питання: визначення основних вузлів і параметрів, які підлягають контролю та діагностиці; побудова структурної схеми системи контролю та діагностики; розробка методів контролю та діагностики стану дизель-поїзду та його елементів. Для підвищення ефективності експлуатації дизель-поїздів ДЕЛ-02 вітчизняного виробництва розроблена система контролю та діагностики стану тягового електропривода з використанням сучасних засобів виміру основних параметрів і подальшою обробкою отриманої інформації бортовою мікропроцесорною системою керування. Запропоновані та обгрунтовані рішення щодо побудови системи, яка забезпечує контроль необхідної кількості технічних і економічних показників тягового електропривода без введення в схему системи керування додаткових елементів. Контроль і діагностика показників стану тягового електропривода виконана за допомогою нейронної мережі.


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.2 + О235.4-082.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Носков В. І. 
Перевірка і налаштування параметрів тягового електроприводу у стаціонарних режимах / В. І. Носков, В. С. Блиндюк, В. В. Скородєлов, Г. В. Гейко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2021. - Вип. 3. - С. 56-59. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

При розробці електропередачі вітчизняного дизель-поїзда ДЕЛ-02 з тяговими асинхронними двигунами, вирішувалося питання можливості перевірки в умовах депо його основних характеристик. Для цього потрібно було забезпечити в стаціонарних режимах навантаження та контроль роботи дизель-генераторної установки, перетворювача частоти і тягових двигунів без використання додаткового устаткування. Для забезпечення надійності експлуатаційних характеристик дизель-поїзда в систему керування електропередачі введена система контролю і діагностики основних параметрів в процесі руху. Крім того, з урахуванням особливостей схеми електропередачі, передбачена можливість перевірки і налаштування її параметрів у стаціонарних режимах. Із цією метою запропоновано та обгрунтовано використання гальмового резистора у якості навантаження дизель-генератора, а перетворювач частоти при цьому навантажується на загальмовані тягові двигуни. При цьому система регулювання залишається замкнутою, а реєстрація параметрів виконується системою контролю і діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.4-042.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Носков В. І. 
До питання вибору електричної трансмісії та її системи управління для спеціальної колісної машини / В. І. Носков, В. С. Блиндюк, М. В. Мезенцев, Г. В. Гейко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2020. - Вип. 2. - С. 36-39. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено трансмісійну і систему управління спеціальних колісних машин та їх порівняльний аналіз. Проведена робота показала, що основним типом трансмісії, яка застосовується в колісних машинах спеціального призначення є гідромеханічна трансмісія, яка має ряд переваг. Але, в той же час, їй притаманні певні недоліки. Останнім часом намітилася тенденція переходу до електромеханічної трансмісії, яка перевершує гідромеханічну по економічності, регулювальним властивостям і компонувальною гнучкістю. З'являється можливість в кожному колесі мати тяговий електродвигун (мотор-колесо). Виконано порівняння різних виконань електромеханічної трансмісії. З урахуванням наявних напрацювань і досвідом експлуатації асинхронних тягових двигунів на рухомому складі, зроблено висновок про його найбільш реальну застосовність в трансмісіях колісної машини. Для колісної машини спеціального призначення пропонується використання електромеханічної трансмісії з асинхронними тяговими двигунами, мікропроцесорною системою управління та накопичувачем енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: О12-042

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Носков В. И. 
Обработка сигналов в бортовой системе управления дизель-поезда ДЭЛ-02 / В. И. Носков, Н. В. Мезенцев, Г. В. Гейко, В. И. Панченко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 2. - С. 20-23. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Показано, что наличие упругих связей в системе передачи момента, а также постоянно изменяющихся условий сцепления колеса с рельсом приводят к колебаниям на выходе датчика частоты вращения ротора. Проведен анализ различных способов сглаживания этих сигналов. Приемлемым оказалось сглаживание сигналов путём вычисления простого скользящего среднего. Предложена обработка сигналов, получаемых с датчиков частоты вращения двигателей в тяговом асинхронном приводе.


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Носков В. Я. 
Флуктуационные характеристики автодинных радиолокаторов с частотной модуляцией / В. Я. Носков, А. С. Васильев, Г. П. Ермак, К. А. Игнатков, А. П. Чупахин // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2017. - 60, № 3. - С. 154-165. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Разработана математическая модель автодинного радиолокатора с частотной модуляцией. Модель представлена в виде автогенератора с одноконтурной колебательной системой, перестраиваемого по частоте изменением емкости варикапа. Учтено воздействие на генератор собственного отраженного от объекта локации излучения и внутренних шумов генератора, а также шумов источника питания. Получены основные выражения для расчета сигнала сопутствующего паразитного отклика генератора, составляющих полезного сигнала и шума при регистрации автодинного отклика, как в цепи питания, так и по изменению амплитуды колебаний. Выполнены расчеты шумовых характеристик при малых и больших значениях параметра обратной связи. Установлено явление периодической нестационарности уровней шума на выходе автодинного генератора при условиях сильной обратной связи. Результаты расчетов и экспериментов получены для автодина, выполненного на диоде Ганна 8-мм диапазона.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад. эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дмитриенко В. Д. 
Способ обнаружения и защиты от боксования дизель-поезда на основе нечеткой логики / В. Д. Дмитриенко, В. И. Носков, Н. В. Мезенцев, Г. В. Гейко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2017. - Вип. 6. - С. 65-69. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Предложен способ обнаружения и защиты от боксования тягового асинхронного привода дизель-поезда на основе нечеткой логики. Выполнена доработка математической модели тягового асинхронного привода, описана работа системы обнаружения и защиты от боксования и приводятся результаты моделирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.4-042.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Носков В. И. 
Метод определения гармонического состава фазного тока статора асинхронного двигателя в системах регулируемых приводов / В. И. Носков, Н. В. Мезенцев, Г. В. Гейко, М. В. Липчанский // Системи оброб. інформації. - 2015. - Вип. 7. - С. 59-61. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Предложен метод определения гармонического состава фазного тока статора асинхронного двигателя (АД), запитанного от автономного инвертора напряжения (АИН) в системах регулируемых тяговых и промышленных приводов. Ток статора является одним из основных регулируемых параметров для систем автоматического управления указанных выше приводов, поэтому, зная информацию о реальном значении его первой гармоники, которая определяет выходные характеристики АД, можно более точно проводить идентификацию этого тока, что необходимо для контроля и регулирования параметров АД. Предложенный метод отличается высоким быстродействием и точностью по сравнению с методом, основанным на регулировании АД по усредненным или амплитудным значениям тока.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Носков В. Я. 
О применимости квазистатического метода анализа автодинных систем / В. Я. Носков, К. А. Игнатков // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2014. - 57, № 3. - С. 44-56. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Показаны границы применимости квазистатического метода для анализа дифференциальных уравнений одноконтурного автодинного генератора. Предложена методика квазистатического расчета автодинного отклика с учетом членов более высокого порядка приближения. Дана оценка погрешности расчета автодинных характеристик при использовании квазистатического метода, рассмотрены условия устойчивости системы автодинный генератор - отражающий объект и выполнены сравнительные расчеты автодинного отклика для случаев применения нулевого и десятого приближений.


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад. эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Носков В. Я. 
Динамика формирования автодинного отклика СВЧ генераторов / В. Я. Носков, К. А. Игнатков // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2013. - 56, № 5. - С. 21-41. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Даны результаты исследований динамики формирования автодинного отклика при включении радиоимпульсного СВЧ генератора, находящегося под воздействием собственного отраженного излучения. Получены основные соотношения для пошагового расчета автодинного отклика в зависимости от времени запаздывания, постоянной времени автодинного отклика СВЧ генератора, величины параметра искажений и внутренних параметров автоколебательной системы. Расчет и анализ особенностей формирования автодинных сигналов радиоимпульсного генератора выполнены в предположении неподвижного и движущегося отражающего объекта, при сравнительно малой, средней и сильной инерционности генератора по сравнению со временем распространения отраженного излучения. Результаты экспериментальных исследований, подтвердившие основные выводы теоретического анализа, приведены для гибридно-интегрального автодинного модуля "Тигель-08" 8-мм диапазона, выполненного на планарных двухмезовых диодах Ганна, и для этого же модуля, стабилизированного внешним высокодобротным резонатором.


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад. эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дубина Д. С. 
Влияние эффекта близости на возникновение пороговой и когерентной неустойчивости неравновесного сверхпроводящего состояния в сэндвиче MoRe/Al / Д. С. Дубина, Э. М. Руденко, А. А. Краковный, В. Л. Носков // Металлофизика и новейшие технологии. - 2013. - 35, № 9. - С. 1185-1196. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З852 + В368.31 + В378.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Носков В. Я. 
Влияние расстройки резонатора на автодинные характеристики стабилизированных СВЧ генераторов / В. Я. Носков, К. А. Игнатков, С. М. Смольский // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2011. - 54, № 11. - С. 45-60. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Представлены результаты исследований автодинных характеристик СВЧ генераторов, стабилизированных при помощи внешнего высокодобротного резонатора от величины расстройки частоты колебаний и собственной частотой стабилизирующего резонатора. Получены основные математические выражения, описывающие автодинный отклик генератора на воздействие собственного отраженного от цели излучения. Связь между основным рабочим и стабилизирующим резонаторами конструктивно выполнена по схеме полосно-отражающего фильтра с резистивной связью. Выполнены расчеты амплитудных, частотных и амплитудно-частотных характеристик автодинной системы при различных условиях. Получены экспериментальные данные исследований, выполненных на примере гибридно-интегрального генератора на диоде Ганна 8-мм диапазона, которые качественно подтвердили выводы теоретических исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад. эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шатерник В. Е. 
Додекаборид циркония - новый сверхпроводящий материал с необычно повышенными сверхпроводящими свойствами на поверхности / В. Е. Шатерник, А. П. Шаповалов, В. Л. Носков, М. А. Белоголовский, В. Г. Бутько, В. Б. Филиппов, В. В. Шамаев // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2011. - 9, вип. 1. - С. 77-84. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Методологія досліджень та сучасні соціальні, економічні і психологічні проблеми розвитку суспільства : зб. наук. пр. / ред.: В. І. Носков, О. Г. Солодухова, Л. С. Бондар; Донец. ін-т ринку та соц. політики. - Донецьк, 2011. - 307 c. - (Психологія). - укp. - рус.

Висвітлено актуальні проблеми психології. Вивчено особливості соціально-політичної ідентифікації сучасної української молоді. Розкрито специфіку дослідження механізмів психологічного захисту особистості. Розглянуто поняття агресії в сучасній американській психології. Досліджено стереотипи політичної поведінки лідерів молодіжних організацій. Визначено роль і місце юридичного мислення в оперативному розпізнаванні. Проаналізовано вплив особливостей самоставлення на вибір стилю міжособистісної взаємодії керівників середньої ланки. Охарактеризовано стратегії адаптації сільської молоді в міській спільноті. Наведено результати психофізіологічного аналізу реакції організму на дію промислового шуму. Показано можливості використання проективних методів у дослідженні девіантних особливостей ув'язнених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Методологія досліджень та сучасні соціальні, економічні і психологічні проблеми розвитку суспільства : зб. наук. пр. / ред.: В. І. Носков, О. Г. Солодухова, Л. С. Бондар; Донец. ін-т ринку та соц. політики (ДІРСП). - Донецьк : Схід. видавн. дім, 2011. - 307 c. - (Психологія). - укp. - рус.

Розглянуто питання економіки, менеджменту та новітніх технологій у вищій школі. Проаналізовано конкурентні переваги та виклики ринкової економіки у контексті розвитку вищої школи. Наведено економічну та соціальну характеристику складових елементів інвестиційно-інноваційної діяльності. Досліджено вплив факторів внутрішнього середовища на умови функціонування інноваційного потенціалу підприємств, а також вплив інвестицій в інфраструктуру на економічний розвиток регіонів. Розкрито соціально-економічну сутність інтелектуального капіталу й особливості його формування. Розглянуто напрями вирішення основних проблем будівельного комплексу України, особливості процесу формування корпоративної соціальної відповідальності у сфері телекомунікацій. З'ясовано покращання стану навколишнього природного середовища за рахунок утилізації відходів. Визначено мету та пріоритети громадянського суспільства. Наведено шляхи вдосконалення управління банківськими ресурсами. З'ясовано вплив євроінтеграційних і глобалізаційних процесів на систему вищої освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шаповалов А. П. 
Туннельные переходы на основе тонких плёнок MgBBV2D с разными функциями распределения прозрачностей / А. П. Шаповалов, С. Ю. Ларкин, В. Е. Шатерник, Т. А. Прихна, В. Л. Носков, М. А. Белоголовский // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2011. - 9, вип. 4. - С. 747-758. - Библиогр.: 23 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226 + В379.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Носков В. И. 
Самопознание души и тела - благодать : учеб. пособие / В. И. Носков, О. В. Носкова, О. В. Ефросинина; Донец. ин-т упр. - Донецк : Юго-Восток, 2010. - 99 c. - Библиогр.: 41 назв. - рус.

Проанализирована способность к самопознанию, заложенная природой Божественного происхождения человека, мотивированная осознанием духовности, смысла жизни, избавления от тревожных, болезненных - невротических состояний самонеудовлетворенности и неудовлетворенности другими, стремлением к улучшению личной жизни. Доказано, что размышляя о себе на опытах гештальтпсихологии и образно-стихотворных впечатлениях в контексте ощущения спонтанной вовлеченности в данный процесс, человек самостоятельно избавляется от невротического поведения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-82я73 + Р64-324я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Носков В. И. 
Психология самопознания : учеб. пособие / В. И. Носков, О. В. Носкова, О. В. Ефросинина; Донец. ин-т упр. - Донецк : Юго-Восток, 2010. - 235 c. - Библиогр.: 73 назв. - рус.

Проанализирована психология самопознания человека как огромный резерв его духовного и физического развития. Описаны особенности самопознания человека как организма и личности в опытах гештальттерапии, образных психолингвистических текстах, откровениях группового взаимодействия к самоисцелению от невротического поведения самонеудовлетворенности и неудовлетворенности другими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2я73 + Ю948.43-82я73 + Р64-32я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського