Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Омельченко Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 185
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рибалко І. М. 
Підвищення властивостей та експлуатаційної стійкости зміцнення та відновлення деталів модифікуванням із нано- та дисперсними діамантами / І. М. Рибалко, С. П. Романюк, Л. В. Омельченко, О. В. Марков // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2023. - 21, вип. 2. - С. 363-378. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

В роботі проаналізовано три нових методи одержання покриттів на деталі з різних матеріалів: низьковуглецевих, низьколегованих і дисперсно-зміцнених, в яких досягалися необхідні властивості якості й ефективності у використанні. До них відносяться: підвищення споживчих властивостей, гальмування зміцнювальних фаз з відновлюваної деталі до покриття й одноразове зміцнення та заліковування дефектів. Для цього використовували різні технологічні підходи введення модифікувальної домішки в рідку ванну за натоплення з попереднім її відпалом для коригування частки оксигену; також одноразово коригували і частку модифікувальної домішки, яка змінювалася в межах від 5,0 до 15,0 % ваги електроди. Економічний ефект від впровадження технології відновлення 100 шт. карданних валів згідно з розробленою технологіїю та параметрами їх зміцнення сягає 187,5 тис. грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Роль психології в часі відстоювання незалежності країни : матеріали Всеукр. наук.-практ. онлайн-конф. молодих вчених, Київ, 14 жовт. 2022 р. / ред.: С. М. Ніколаєнко, В. М. Кондратюк, І. М. Савицька, І. А. Мартинюк, С. В. Харченко, Л. М. Омельченко, О. О. Олійник; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : НУБіП України, 2022. - 100 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Проаналізовано виклики, що постали перед психологічною наукою в часі війни. Визначено актуальні проблеми психологічних досліджень, осмислено перспективні напрями інтеграції психології з іншими науковими царинами у вітчизняному та міжнародному контекстах. Висвітлено проблему національного виховання в сучасному українському дискурсі. Описано психологічні особливості розвитку національного характеру та ментальності українців. Увагу приділено наданню психореабілітаційної допомоги українцям, що постраждали від військово-політичної агресії. Акцентовано також на психології про прагнення особистості до свободи та незалежності. Визначено роль свободи в гармонійному розвитку особистості. Висвітлено актуальні проблеми розвитку та функціонування особистості. Досліджено психологію переживання травми війни. Окреслено вимоги воєнного стану до особистості психолога-практика. Визначено пріоритетні напрями науково-психологічних досліджень у країні воєнного та повоєнного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Актуальні проблеми фахової підготовки здобувачів спеціальності 053 Психологія : матеріали Міжуніверситет. наук.-практ. семінару / ред.: І. М. Савицька, І. А. Мартинюк, С. М. Миронець, С. В. Харченко, О. В. Полунін, Л. М. Омельченко, С. В. Яшник; Національний університет біоресурсів і природокористування України, Державний торговельно-економічний університет. - Київ : НУБіП України, 2022. - 77 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Обговорено актуальні проблеми підготовки психологів у закладах вищої освіти. Розкрито зміст і характер освітніх компонентів навчальних планів для здобувачів різних рівнів вищої освіти. Розглянуто методичний аспект науково-педагогічної роботи викладачів. Висвітлено проблеми унікальності освітніх програм та їх відповідності напрямам університету; досвід забезпечення вибіркової складової освітніх програм; діяльність наукових лабораторій. Увагу приділено взаємодії з іноземними закладами вищої освіти, акцентовано на забезпеченні внутрішньої мобільності здобувачів, підготовці психологів в умовах війни тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р3 я431(4УКР-2К)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Антипкін Ю. Г. 
Стан кальцієвого гомеостазу і окремі аспекти його порушень при ювенільному ідіопатичному артриті / Ю. Г. Антипкін, Ю. В. Марушко, Л. І. Омельченко, О. М. Муквіч, Т. А. Людвік, Н. Ю. Бондаренко, О. А. Бовкун, Д. Л. Ісмакаєва // Здоров'я дитини. - 2022. - 17, № 8. - С. 367-373. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У патогенезі ювенільного ідіопатичного артриту (ЮІА) головну роль відіграють імунопатологічні зміни в організмі з втратою толерантності до елементів власних тканин, при цьому важливе значення мають порушення в обміні кальцію (Са) та метаболізмі кісткової тканини, які виникають внаслідок автоімунного запалення, застосованої фармакотерапії та дії низки інших чинників, що негативно впливають на кальцієвий гомеостаз в організмі. Мета дослідження - дослідити особливості кальцієвого гомеостазу й окремі аспекти його порушень з оцінкою структурно-функціонального стану кісткової тканини при ЮІА з урахуванням клінічних підтипів і активності захворювання. Обстежено 62 дитини з ЮІА, з них 11 із системним і 51 пацієнт з оліго- та поліартритом віком від 3,5 до 16 років. Визначали концентрації у сироватці крові загального кальцію (за допомогою тест-набору Lachema, Чехія), зв'язаної з білком та ультрафільтрованої фракцій, вміст неорганічного фосфору (загальноприйнятим спектрофотометричним методом за допомогою аналізатора Cobas 6000 з використанням тест-системи Roche Diagnostics, Швейцарія), активність загальної лужної фосфатази (ЛФ) і активність її ізоферментів (кісткової та кишкової) з використанням тест-системи Lachema (Чехія). Проводили ультразвукову остеометрію п'яткової (трабекулярної) кістки за допомогою апарата Achilles фірми Lunar (США). Висновки: при ЮІА мають місце зміни в показниках концентрації загального кальцію та його білковозв'язаної та ультрафільтрованої фракції у сироватці крові, які свідчать про напруженість кальцій-фосфорного обміну та можливий дефіцит кальцію в організмі вже на ранніх стадіях патологічного процесу. Зниження активності ферменту лужної фосфатази та її кісткового ізоферменту асоціюється з порушеннями структурно-функціонального стану кісткової системи у хворих на ЮІА, що прогресують із тривалістю хвороби. Хворі з ЮІА потребують своєчасної діагностики та моніторингу порушень кальцій-фосфорного обміну з оцінкою структурно-функціонального стану кісткової системи для цілеспрямованої корекції комплексної терапії за рахунок застосування препаратів для підвищення процесів регенерації кісткової тканини та зменшення прогресування остеопенії й остеопорозу і збереження здоров'я зростаючого організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Муквіч О. М. 
Лімфопроліферативне захворювання - хвороба Кастлемана у дитини з дебютом в ранньому віці (клінічний випадок) / О. М. Муквіч, Н. М. Вдовіна, Г. І. Климнюк, Л. І. Омельченко, Т. А. Грідіна, Н. Б. Мацюк // Запоріз. мед. журн. - 2022. - 24, № 6. - С. 754-759. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Хвороба Кастлемана (ангіофолікулярна лімфома, гігантська гіперплазія лімфатичного вузла, псевдопухлина Кастлемана) - недостатньо вивчене орфанне лімфопроліферативне захворювання з тривалим безсимптомним перебігом і високим ризиком малігнізації. Варіабельність клінічної картини цієї хвороби спричиняє труднощі для діагностики. Мета роботи - ознайомити клініцистів, підвищити ефективність своєчасної діагностики та лікування хвороби Кастлемана (ХК) в дітей для запобігання малігнізації та для поліпшення прогнозу. Висновки: ХК потрібно включати до алгоритму пошуку при лімфопроліферативних захворюваннях. Визначення ролі мутації в гені регуляторного фактора інтерферону (IRF8) викликає науковий інтерес для уточнення етіології цього захворювання.



Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Муквіч О. М. 
Персоніфікований вибір дозових режимів і тривалості застосування вітаміну D при ювенільному ідіопатичному артриті : (огляд) / О. М. Муквіч, Н. М. Вдовіна, Л. І. Омельченко, Т. А. Людвік, С. К. Стрижак // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 5. - С. 69-75. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність профілактики та корекції D-гіповітамінозу за ювенільного ідіопатичного артриту (ЮІА) шляхом оптимізації алгоритмів дозових режимів і тривалості застосування препаратів вітаміну D (ВД). Проведено клініко-лабораторне обстеження 118 дітей, хворих на ЮІА, віком від 3 до 18 років. ВД-статус оцінено за концентрацією 25(OH)D у сироватці крові за допомогою імуноферментного аналізатора фотоелектричного "Reader ER 500". Усім пацієнтам у комплексі лікувальних заходів призначено препарати вітаміну D3 відповідно до розроблених алгоритмів з урахуванням наявності тригерних факторів зниження забезпеченості організму цим вітаміном, існуючих світових рекомендацій і вихідного рівня 25(OH)D у сироватці крові. Застосування препаратів вітаміну D3 за схемою 4000 МО/д протягом двох місяцив із подальшим продовженням у дозі 2000 МО/д протягом одного місяця сприяло досягненню у всіх пацієнтів достатніх концентрацій 25(OH)D (36,7 - 47,5 нг/мл) у сироватці крові. У разі застосування ВД у дозі 4000 МО/д протягом одного місяця, а потім ще впродовж двох місяців ПО 2000 МО/д оптимальн концентрації 25(OH)D у сироватці крові (31,55 - 45,14 нг/мл) були досягнуті лише в 52,9 % дітей. Пдтримувальна терапія в подальшому протягом шести місяців у дозі 1000 МО/д забезпечувала у 61,86 % дітей достатні концентрації ВД, а у 38,14 % відмічалася тенденція до зниження вмісту 25(OH)D (26,83 +- 2,99) нг/мл, що свідчило про недостатність зазначеної пдтримувальної дози ВД для дітей із хронічним прогресуючим запальним процесом і наявністю коморбідної патології та несприятливих факторів ризику, які впливають на забезпеченість організму цим вітаміном. Встановлено, що за ЮІА дозу насичення (4000 МО/д) препаратами ВД слід визначати залежно від вихідного ступеня його недостатності в організмі, особливостей клінічного перебігу та застосованої терапії основного захворювання, наявності факторів, що призводять до зниження забезпеченості організму ВД. Підтримувальна терапія в дозі 2000 МО/д протягом шести місяців надає змогу з високою вірогідністю утримувати оптимальну концентрацію 25(OH)D в організмі. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків, дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.83-5 + Р733.418.120.16-5

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Муквіч О. М. 
Ідентифікація пацієнтів із ризиком дефіциту вітаміну D при ювенільному ідіопатичному артриті / О. М. Муквіч, Л. І. Омельченко, І. В. Дудка, О. А. Бельська, Н. М. Вдовіна, Н. Б. Мацюк, А. М. Мацкевич, Т. А. Людвік, Д. Л. Ісмакаєва // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 6. - С. 396-402. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити фактори ризику зниження забезпеченості вітаміном D (ВD) у хворих на ювенільний ідіопатичний артрит (ЮІА) і розробити опитувальник для швидкої ідентифікації дітей, які потребують моніторування концентрації 25OHD у крові. Проведено клініко-лабораторне обстеження 78 дітей віком 2 - 17 років з ЮІА. Застосовані загальноклінічні, біохімічні, статистичні методи та стандартизований критеріальний метод тестування. Установлені найбільш несприятливі фактори ризику зниження забезпеченості організму ВD у дітей з ЮІА, розроблений опитувальник, за допомогою якого можливо виявляти осіб, які мають високий дефіцит ВD. Фактори ризику оцінено в балах. При анкетуванні хворих на ЮІА визначена загальна кількість балів, отриманих кожним пацієнтом. У дітей, які під час тестування отримали більше ніж 264 бали, лабораторно підтверджені недостатність або дефіцит ВD. Створено електронну версію опитувальника в онлайн-сервісі для проведення дистанційного тестування з можливістю переглядати результати по кожному респонденту окремо та визначати пацієнтів із високим ризиком дефіциту вітаміну D. Опитувальник також дозволяє відокремити групи пацієнтів із ризиком недостатності ВD для подальшого моніторування концентрації 25OHD у сироватці крові, що є корисним у клінічній практиці дитячого ревматолога, педіатра та сімейного лікаря. Висновки: у пацієнтів з ЮІА необхідним є визначення факторів ризику зниження забезпеченості організму ВD для ідентифікації індивідуумів, які потребують встановлення його концентрації в крові з подальшим моніторуванням. Розроблений опитувальник дозволяє зібрати інформацію про ризики розвитку недостатності ВD, оцінити їх та визначити базову когорту пацієнтів для проведення лабораторних досліджень і вирішення питання про доцільність призначення їм препаратів вітаміну D.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12 + Р733.415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Омельченко Л. І. 
Ураження серця при ювенільній системній склеродермії (клінічний випадок) / Л. І. Омельченко, О. М. Муквіч, О. А. Бельська, І. В. Дудка, Ю. І. Климишин, Н. М. Руденко, Р. В. Калашнікова, Д. Л. Ісмакаєва, Н. М. Вдовіна, Т. А. Людвік // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 3. - С. 219-227. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Ювенильный системный склероз имеет множество клинических проявлений, которые отличаются от таковых у взрослых. Диагностика на ранних стадиях - проблематична. Течение заболевания и тяжесть прогноза зависят от вовлечения в процесс внутренних органов, прежде всего сердца, легких, почек. Поражение сердца является частой и прогностически неблагоприятной мишенью склеродермического процесса у взрослых, но у детей диагностируется редко. Цель работы - изучение особенностей клинических проявлений системного склероза у ребенка с тяжелым поражением сердца. Представлен полиморфизм клинической симптоматики тяжелого поражения сердца с развитием дилатационной кардиомиопатии у годовалого ребенка с системным склерозом. Особенностями случая являются ранний дебют системного склероза у ребенка с отягощенным наследственным анамнезом по аутоиммунной патологии (псориаз у отца и бабушки), быстрое прогрессирование аутоиммунного процесса, тяжелое поражение сердца по типу некомпактной (дилатационной) кардиомиопатии, положительная клиническая динамика при применении патогенетической терапии. Раннее выявление сердечно-сосудистого поражения при применении современных методов диагностики, своевременное проведение адекватной терапии в мультидисциплинарной команде и регулярный сердечно-сосудистый скрининг позволяет улучшить прогноз, качество жизни и снизить летальность.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.52 + Р733.410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Омельченко Л. І. 
Оцінка трофологічного статусу дітей з ревматичними хворобами / Л. І. Омельченко, О. М. Муквіч, О. А. Бельська, І. В. Дудка, Т. А. Людвік // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 3. - С. 239-244. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Аналіз сучасної медичної літератури свідчить, що в дитячій ревматології недостатньо приділяється уваги питанням оцінки трофологічного статусу хворих дітей. Мета роботи - дослідити нутритивний статус дітей з різними нозологічними формами ревматичних хвороб (РХ). Матеріали та методи. Досліджено нутритивний статус 35 дітей з РХ, із них: 5 - із системним варіантом ювенільного ідіопатичного артриту (ЮіА), 13 хворих на суглобову форму ЮіА, 4 пацієнти з системним червоним вовчаком, 3 - зі змішаним захворюванням сполучної тканини (синдром Шарпа), 6 - з ювенільною системною склеродермією, 4 хворі на ювенільний дерматоміозит. Усім хворим проведено загальноприйняте комплексне клінічне, лабораторне та інструментальне обстеження. Для оцінки трофологічного статусу визначали індекс маси тіла, рівень лептину у сироватці крові імуноферментним методом і розраховували коефіцієнт трофологічного статусу. Висновки. Результати проведених досліджень свідчать, що трофологічна недостатність різного ступеня виявляється у 78,5 % дітей з РХ; клінічно проявляється зниженням маси тіла, виснаженням м'язової маси, жирової тканини, змінами шкіри та її придатків, слизових оболонок, органів зору, ротової порожнини, серцево-судинної системи. Найбільш виражена трофологічна недостатність встановлена у дітей із системним варіантом ЮІА, з ювенільною склеродермією та дерматоміозитом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Омельченко Л. В. 
Підвищення властивостей та експлуатаційної стійкості покриттів при їх модификованні вторинною сировиною : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Л. В. Омельченко; Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка. - Харків, 2021. - 20 c. - укp.

Проаналізовано три нових методи одержання покриттів на деталі з різних матеріалів: низьковуглецевих, низьколегованих та дисперснозміцнених, у яких досягались необхідні властивості якості та ефективності у використанні. До них належать: підвищення споживчих властивостей; гальмування зміцнюючих фаз з відновлюємої деталі до покриття та одноразове зміцнення і залікування дефектів. Для цього використовували різні технологічні підходи введення модифікуючої домішки в рідку ванну під час наплавлення з попереднім її відпалом для корегування частки кисню також одноразово корегували і частку модифікуючої домішки, яка змінювалась у межах від 5,0 до 15,0% ваги електрода. Економічний ефект від впровадження технології відновлення 100 шт карданних валів, згідно з розробленою технологією та параметрів їх зміцнення досягає 187,5 тис.грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-18 + Ж830.517

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Омельченко Л. І. 
Концентрація 25(OH)D у сироватці крові та окремі аспекти клінічного перебігу ювенільної склеродермії / Л. І. Омельченко, О. М. Муквіч, Д. Л. Ісмакаєва, О. А. Бельська, Т. А. Людвік // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2021. - № 3. - С. 44-50. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити забезпеченість вітаміном D дітей і підлітків із системною склеродермією з урахуванням її дебюту та клінічного перебігу в різні періоди розвитку дитини. Обстежено 14 дітей віком 1 рік 3 місяці - 17 років із системною ювенільною склеродермією (ЮСД) і 10 здорових дітей контрольної групи. Концентрацію 25(ОН)D визначено в сироватці крові з використанням комерційних наборів Vitamin D 3 - Screeningkit, Швейцарія, відповідно до інструкції фірми виробника. Результати. У всіх пацієнтів з ЮСД виявлено зниження рівня 25(ОН)D у сироватці крові - (24,55 +- 9,32) нг/мл, порівняно з показниками здорових дітей (39,98 +- 3,11) нг/мл. Найнижчі концентрації циркулюючої форми вітаміну D у сироватці крові визначено в пацієнтів з лімітованою формою системної ЮСД з геміатрофією за типом Паррі-Ромберга та "удару шаблею" (14,07 +- 3,38) нг/мл, а також з дебютом генералізованої швидко прогресуючої склеродермії в дітей пубертатного віку - (16,31 +- 4,6) нг/мл. Висновки: дітям з ЮСД слід проводити оцінку вітамін-D-статусу шляхом моніторування концентрації 25(ОН)D у сироватці крові для вирішення питання щодо призначення їм препаратів вітаміну D. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків, дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.52-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Омельченко Л. В. 
Механізм забезпечення захисту конкуренції в Україні: адміністративно-правовий аспект : монографія / Л. В. Омельченко. - Запоріжжя : Гельветика, 2021. - 219 c. - Бібліогр.: с. 197-219 - укp.

Висвітлено питання покращення адміністративно-правового механізму забезпечення захисту конкуренції в Україні. Виявлено та проаналізовано проблеми дослідження адміністративно-правового забезпечення захисту конкуренції. Доведено, що частиною системи сучасного конкурентного забезпечення є адміністративно-правове конкурентне забезпечення, ефективність якого значною мірою впливає на ефективність забезпечення захисту конкуренції в цілому, що зумовлює необхідність дослідження проблем конкурентного забезпечення в нерозривному зв'язку з проблематикою адміністративного права в цілому, в тому числі з питаннями і доктриною його загальної частини. Запропоновано шляхи вдосконалення адміністративно-правового механізму забезпечення захисту конкуренції в Україні у напрямках вдосконалення боротьби з картелями, вдосконалення державної політики захисту конкуренції, удосконалення міжнародного співробітництва у сфері захисту конкуренції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Муквіч О. М. 
Складні питання ранньої діагностики системного червоного вовчака у дітей / О. М. Муквіч, Л. І. Омельченко, О. А. Бельська, І. В. Дудка, Т. А. Людвік, А. М. Мацкевич // Здоров'я дитини. - 2020. - 15, № 2. - С. 112-119. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено дані про сучасні клінічні прояви системного червоного вовчака (СЧВ) у дітей та підлітків з описом поліморфізму окремих симптомів ураження шкіри, кістково-м'язової системи та внутрішніх органів, які є складними щодо ранньої діагностики захворювання. Висвітлено питання класифікаційного аналізу СЧВ, акцентовано увагу на тому, що класифікаційні критерії не завжди достатні для ранньої діагностики захворювання в дитячому віці, що в окремих випадках призводить до "випадання" хворих із неповністю сформованими синдромами та/або нетиповими формами захворювання. Діагностичні критерії СЧВ SLICC (2012) є достатньо інформативними, але вони не знайшли широкого впровадження в клінічній практиці дитячої ревматології. Наведено класифікаційні критерії ACR/EULAR (2017). Подано результати динамічного моніторування стану 22 пацієнтів, які протягом останніх 10 років лікувались у дитячій клініці інституту. Показано, що у 28 % хворих діагноз було верифіковано лише за повторних госпіталізацій, у 10 % - майже через 6 років після дебюту хвороби. Наведено опис окремих клінічних випадків СЧВ: у пацієнта з первинно-хронічним перебігом (ураження шкіри та кістково-м'язової системи) і дитини з підгострим тяжким перебігом хвороби з ураженням нирок. Висвітлено можливості їх діагностики в дебюті захворювання за застосування запропонованих ACR/EULAR (2017) класифікаційних критеріїв СЧВ. Застосування сучасних клінічних та імунологічних критеріїв діагностики СЧВ здебільшого надає змогу встановити діагноз у ранні терміни захворювання та своєчасно розпочати патогенетичну терапію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Соловьев А. Л. 
Особенности избыточной проводимости и возможная псевдощель в сверхпроводниках FeSe / А. Л. Соловьев, Е. В. Петренко, Л. В. Омельченко, E. Nazarova, K. Buchkov, K. Rogacki // Фізика низ. температур. - 2020. - 46, N 5 (спец. вип.). - С. 638-652. - Библиогр.: 114 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Муквіч О. М. 
Складні питання ранньої діагностики системного червоного вовчака у дітей / О. М. Муквіч, Л. І. Омельченко, О. А. Бельська, І. В. Дудка, Т. А. Людвік, А. М. Мацкевич // Здоров'я дитини. - 2020. - 15, № 2. - С. 112-119. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено дані про сучасні клінічні прояви системного червоного вовчака (СЧВ) у дітей та підлітків з описом поліморфізму окремих симптомів ураження шкіри, кістково-м'язової системи та внутрішніх органів, які є складними щодо ранньої діагностики захворювання. Висвітлено питання класифікаційного аналізу СЧВ, акцентовано увагу на тому, що класифікаційні критерії не завжди достатні для ранньої діагностики захворювання в дитячому віці, що в окремих випадках призводить до "випадання" хворих із неповністю сформованими синдромами та/або нетиповими формами захворювання. Діагностичні критерії СЧВ SLICC (2012) є достатньо інформативними, але вони не знайшли широкого впровадження в клінічній практиці дитячої ревматології. Наведено класифікаційні критерії ACR/EULAR (2017). Подано результати динамічного моніторування стану 22 пацієнтів, які протягом останніх 10 років лікувались у дитячій клініці інституту. Показано, що у 28 % хворих діагноз було верифіковано лише за повторних госпіталізацій, у 10 % - майже через 6 років після дебюту хвороби. Наведено опис окремих клінічних випадків СЧВ: у пацієнта з первинно-хронічним перебігом (ураження шкіри та кістково-м'язової системи) і дитини з підгострим тяжким перебігом хвороби з ураженням нирок. Висвітлено можливості їх діагностики в дебюті захворювання за застосування запропонованих ACR/EULAR (2017) класифікаційних критеріїв СЧВ. Застосування сучасних клінічних та імунологічних критеріїв діагностики СЧВ здебільшого надає змогу встановити діагноз у ранні терміни захворювання та своєчасно розпочати патогенетичну терапію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Соловьев А. Л. 
Особенности избыточной проводимости и возможная псевдощель в сверхпроводниках FeSe / А. Л. Соловьев, Е. В. Петренко, Л. В. Омельченко, E. Nazarova, K. Buchkov, K. Rogacki // Фізика низ. температур. - 2020. - 46, N 5 (спец. вип.). - С. 638-652. - Библиогр.: 114 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Омельченко Л. І. 
Синдром компресії черевного стовбура аорти (MALS-синдром): клінічна презентація та складності діагностики в дитини підліткового віку / Л. І. Омельченко, О. М. Муквіч, Н. М. Вдовіна, О. С. Годік, А. В. Палійчук, О. А. Бельська, Т. А. Людвік // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2020. - № 2. - С. 107-113. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Синдром компресії черевного стовбура аорти (MALS-синдром) виникає внаслідок здавлювання черевного стовбура аорти серединною дугоподібною зв'язкою діафрагми або її внутрішніми ніжками та характеризується різного ступеня вираження абдомінальним болем, втратою маси тіла, у частини хворих спостерігаються симптоми вегетативної дисфункції та транзиторна некон'югована гіпербілірубінемія. Частота аномалій будови аортального отвору діафрагми становить 10 - 24 %, проте клінічна симптоматика MALS-синдрому відмічається тільки в 0,4 - 1,0 % випадків, найчастіш е у пацієнтів підліткового та молодого віку, переважно жіночої статі, астенічної тілобудови. Наведено клінічний випадок дівчинки із синдромом компресії черевного стовбура аорти, госпіталізованої до педіатричного відділення для дітей старшого віку ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової НАМН України" зі скаргами на підвищення температури тіла до фебрильних цифр, виражений біль у животі протягом тривалого часу, рефрактерний до знеболювальних та спазмолітиків, а також на епізоди діареї, закрепів, нудоти, блювання, запаморочення, непритомності, тахікардії, схуднення. З анамнезу відомо, що дитину неодноразово обстежено в клініках за місцем проживання, встановлено діагноз хронічного гастродуоденіту, синдрому вегетативної дисфункції, призначено патогенетичну, симптоматичну терапію без значного ефекту. У зв'язку з нападами пароксизмальної тахікардії заплановано радіочастотну катетерну абляцію. При госпіталізації - стан середнього ступеня тяжкості, звернуто увагу на блідість, астенізацію, адинамічність дитини, виражений абдомінальний больовий, диспепсичний синдром, тахікардію. Під час обстеження - загальноклінічні, біохімічні показники в межах фізіологічної норми. За даними езофагогастродуоденоскопії виявлено ознаки рефлюкс-езофагіту, еритематозної гастропатії, дуоденогастрального рефлюксу II ст. За даними ультразвукової діагностики органів черевної порожнини не встановлено патологічних змін. За даними гідросонографії верхніх відділів травного тракту виявлено ознаки вираженого дуоденостазу з неможливістю виключити динамічну верхню кишкову непрохідність; ознаки рефлюкс-езофагіту, гастродуоденопатії, гастроптозу. У зв'язку з вираженим абдомінальним больовим синдромом, схудненням, збереженням закрепів, явищами часткової кишкової непрохідності проведено комп'ютерну томографію органів черевної порожнини та малого тазу, за даними якої виявлено компресію черевного стовбура аорти серединною дугоподібною зв'язкою діафрагми, калібр судини в ділянці устя - 3 мм, дистальніше - калібром до 6 мм. Після клінічного та параклінічних обстежень дитину скеровано на консультацію до хірургів, проведено лапароскопічну декомпресію черевного стовбура аорти. Дівчинку оглянуто через 1,5 місяця після хірургічного втручання, відмічено значне поліпшення стану дитини: зменшення абдомінального больового, диспепсичного синдрому, регрес нападів тахікардії, покращення апетиту. Дівчинці рекомендовано продовжити дотримуватися дієтичних рекомендації, а також спостереження педіатра і дитячого хірурга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.112-4

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Алиев В. М. 
Анализ флуктуационной проводимости в $E bold roman {Y sub 1-x Cd sub x Ba sub 2 Cu sub 3 O sub {7- delta}} (x = 0 - 0,4) / В. М. Алиев, Р. И. Селим-заде, Дж. А. Рагимов, Л. В. Омельченко, Е. В. Петренко // Фізика низ. температур. - 2020. - 46, № 9. - С. 1068-1077. - Библиогр.: 64 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Омельченко Л. В. 
Адміністративно-правовий захист конкуренції: поняття та основні елементи змісту / Л. В. Омельченко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 4 (т. 2). - С. 89-95. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Здійснено комплексне дослідження поняття та основних елементів змісту адміністративно-правового захисту конкуренції. Доведено, що зміст системи адміністративно-правового захисту конкуренції можна розглядати з кількох точок зору: як державну діяльність щодо припинення порушень антимонопольного законодавства, а також як індивідуальну діяльність фізичних та юридичних осіб щодо відстоювання свого права на нормальну конкуренцію. Наголошено, що з точки зору державної діяльності, система захисту конкуренції формувалася за рахунок прийнятих державою організаційно-правових заходів, спрямованих на припинення порушень антимонопольного законодавства. Зазначено, що хронологія розвитку діяльності із захисту конкуренції урядів таких країн, як США, Німеччина, Франція, показує поступове відокремлення даної діяльності як самостійної функції держави, що лежить в основі всієї державної економічної політики, а сам процес відокремлення виражався у формуванні необхідної законодавчої бази і спеціальних антимонопольних органів, покликаних здійснювати заходи щодо захисту конкуренції. Аргументовано, що в даний час в державах з розвиненою ринковою економікою державна функція по захисту конкуренції є за своєю суттю локомотивом державної економічної політики, так як становить її основне ядро. Визначено, що інтереси галузевих органів державного управління, зумовлені прагненням заощадити на ефекті масштабу виробництва, створити підприємства, конкурентоспроможні в світовому масштабі, що в ряді випадків виражається в збільшенні рівня концентрації у підзвітних секторах української економіки, а відсутність зацікавленості окремих відомств у зменшенні економічної концентрації у підзвітних ним галузях економіки позначається на ефективності діяльності антимонопольних органів. Запропоновано для вирішення даної проблеми представляється необхідним здійснити пошук нових науково-обгрунтованих організаційно-правових механізмів взаємодії всіх державних органів виконавчої влади в області захисту конкуренції. Наголошено, що діалектичний взаємозв'язок між конкурентною політикою і адміністративно-правовим регулюванням захисту конкуренції полягає, з одного боку, в тому, що реалізація даної політики заснована на адміністративно-правових нормах, закріплених в антимонопольному законодавстві, а з іншого боку, в тому, що внесення змін в адміністративно-правове регулювання захисту конкуренції є одним з основних компонентів реалізації політики. Визначено, що система адміністративно-правового захисту конкуренції включає в себе три великих групи адміністративно-правових засобів: засоби захисту від недобросовісної конкуренції, засоби захисту від монополістичних дій, засоби захисту від антиконкурентних дій публічних органів. Разом з тим, зміст системи адміністративно-правового захисту конкуренції може бути досліджено і з інших сторін. Заслуговує на увагу виділення в системі адміністративно-правового захисту конкуренції елементів, в яких проявляються методи адміністративно-правового примусу і переконання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8) + Х839(4/8)991.326 + У010.295.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Проблемні питання дитячої ревматології : [монографія] / Ю. Г. Антипкін, О. М. Охотнікова, О. А. Ошлянська, Л. І. Омельченко, О. В. Поночевна, О. В. Шарікадзе, О. І. Усова, К. В. Мелліна, Н. Ю. Яковлева, Т. М. Ткачова; ред.: Ю. Г. Антипкін, О. М. Охотнікова, О. А. Ошлянська, Л. І. Омельченко; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика, НАМН України, Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології ім. О.М. Лук'янової. - Київ : Логос, 2019. - 695, [66] c. - укp.

Висвітлено актуальні питання дитячої ревматологічної науки і практики, окреслено їх проблемні аспекти у світовій та вітчизняній медицині, сучасні можливості вирішення злободенних питань діагностики, лікування і профілактики. Наведено нові теоретичні знання щодо генетичних та епігенетичних факторів ризику розвитку ревматичних захворювань у дітей, подано актуальні риси особливостей їх імунопатогенезу, сучасні класифікації, діагностичні критерії та найсучасніші методи комплексної терапії ревматичних хвороб згідно з міжнародними узгоджувальними документами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66491 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського