Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРОДАНЧУК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні аспекти обліку і оподаткування аграрного підприємництва : колект. монографія / М. А. Проданчук, О. Л. Шерстюк, О. С. Лукова, Є. Ю. Попко, Ю. С. Бездушна; Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки". - Київ : ННЦ "ІАЕ", 2023. - 182 c. - Бібліогр.: с. 164-182 - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти бухгалтерського обліку й оподаткування суб'єктів аграрного підприємництва. Зокрема розкрито облікове забезпечення об'єктів оподаткування та звітності фізичних осіб-підприємців. Узагальнено актуальні питання обліку та оподаткування юридичних осіб. Досліджено окремі аспекти розширення функціональності бухгалтерської професії. Увагу приділено порядку заповнення Книги обліку доходів і витрат фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У052.9(4УКР)232.1 + У9(4УКР)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Професія бухгалтера в управлінні підприємством та його економічною безпекою : колект. монографія / В. М. Жук, С. І. Василішин, М. А. Проданчук, В. А. Замлинський, Є. Ю. Попко, О. С. Лукова; Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки". - Київ : ННЦ "ІАЕ", 2023. - 177 c. - Бібліогр.: с. 169-177 - укp.

Виявлено й описано причинно-наслідковий зв'язок формування та розвитку інституту професійних бухгалтерів. Сформовано концептуальні засади розвитку професійної діяльності бухгалтера як інформаційного гаранта економічної безпеки підприємництва для досягнення цілей сталого розвитку. Досліджено бухгалтерський інжиніринг у обліковому забезпеченні стратегічного управління аграрного бізнесу. Розглянуто обліково-аналітичне забезпечення як складову управління стійкістю підприємства в умовах цифрової трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)2 п + У052.9(4УКР)232.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Підприємництво та організація власного бізнесу : навч. посіб. / Б. Сторощук, О. Білоскурська, Н. Бак, М. Проданчук, В. Запухляк, О. Кифяк, А. Верстяк, І. Вінничук, В. Кифяк, В. Семенюк, В. Харабара, Р. І. Грешко, В. Грунтковський, Д. Михайлина, О. Саєнко, Л. Водянка, Н. Філіпчук; ред.: Р. І. Грешко; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ЧНУ ім. Юрія Федьковича, 2022. - 579 c. - укp.

Відображено результати реалізації моделі професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців і членів їх сімей в рамках проєкту "Норвегія - Україна. Професійна перепідготовка. Інтеграція в державну систему" в Чернівецькому національному університет імені Юрія Федьковича. Наведено науково-методичні та практичні матеріали щодо управління підприємницькою діяльністю та організації власного бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Облік, аналіз, аудит і оподаткування : навч.-метод. посіб. / А. І. Вергун, Т. В. Косташ, Т. М. Ковальчук, М. А. Проданчук, І. І. Никифорак; ред.: Т. М. Ковальчук; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича : Рута, 2021. - 315 c. - Бібліогр.: с. 310-315 - укp.

Викладено систему тестових завдань різного ступеня складності з обов’язкових навчальних дисциплін циклу професійної підготовки спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Розроблені тестові завдання можуть бути використані з метою перевірки та закріплення набутих у ході навчального процесу знань як під час приведення практичних занять, так і для самостійної роботи студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)2 я73 + У052.9(4УКР)8 я73 + У053.9(4УКР)29 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Проданчук М. Г. 
Вплив підвищеного рівня експонування марганцем та нікелем на гормони гіпофіза в жінок із полікістозом яєчників / М. Г. Проданчук, Т. Ф. Татарчук, С. В. Гуньков, П. Г. Жмінько, С. І. Регеда // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 3. - С. 19-22. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити можливий вплив марганцю та нікелю на стан гонадотропної функції гіпофіза і секрецію пролактину. Матеріали та методи. Для дослідження було відібрано 2 групи жінок. Контрольну групу склали 38 жінок репродуктивного віку без патології репродуктивної системи. Основну групу склали 52 жінки, в яких було діагностовано полікістоз яєчників (ПКЯ) у відповідності до критеріїв Роттердамського консенсусу. В обох групах жінок методом мас-спектрометрії проводили визначення показників марганцю, нікелю в сироватці крові. Визначення рівнів лютеїнізуючого (ЛГ), фолікулостимулюючого (ФСГ) гормонів та пролактину в сироватці крові виконували імуноферментним методом. Для оцінки статистичної значущості отриманих даних (р) було застосовано U критерій Манна-Уітні та t-критерій Ст'юдента. Для проведення кореляційного аналізу використовували коефіцієнт Спірмена. Результати. Проведені дослідження показали, що порівняно з контрольною групою в жінок із ПКЯ спостерігалися збільшені показники марганцю (р = 0,0093) та нікелю (р = 0,00019) в сироватці крові. Також у групі жінок із ПКЯ були підвищені показники пролактину (р = 0,0024) та ЛГ (р = 0,0001). Рівень ФСГ в обох групах жінок практично не відрізнявся (р = 0,074). В основній групі спостерігались суттєві індивідуальні коливання секреції гонадотропінів та пролактину. На думку авторів дослідження, це може бути ознакою дисфункції гіпофіза. В групі жінок із ПКЯ виявлена кореляція лише між показниками марганець-пролактин і марганець-ЛГ. В інших випадках не виявлено залежності між рівнем мікроелементів та гормонів. Висновки: у жінок із ПКЯ виявлена підвищена концентрація марганцю та нікелю в сироватці крові. Збільшення рівня пролактину та ЛГ у жінок із ПКЯ може бути пов'язане з підвищеним рівнем експонування марганцем. Експонування нікелем не впливає на показники гонадотропінів та пролактину в жінок із ПКЯ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55 + Р712.5-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Проданчук М. Г. 
Роль макро- та мікроелементів в патогенезі полікістозу яєчників / М. Г. Проданчук, Т. Ф. Татарчук, С. В. Гуньков, П. Г. Жмінько, С. І. Регеда, М. І. Римарчук // Репродуктив. эндокринология. - 2019. - № 4. - С. 22-25. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Полікістоз яєчників (ПКЯ) є досить поширеним захворюванням, яке, за оцінками різних дослідників, зустрічається у 3 - 15 % жінок фертильного віку. Незважаючи на численні дослідження, до теперішнього часу існує багато суперечливих поглядів на етіологію виникнення ПКЯ, так само як і на критерії діагностики і методи лікування цього захворювання. Мета дослідження - визначення макро- та мікроелементів в сироватці крові жінок із ПКЯ та дослідження їх ролі у виникненні цього захворювання. Контрольна група складалась із 38 здорових жінок без патології репродуктивної системи. В групу дослідження увійшли 52 жінки з ПКЯ. В обох групах проводили визначення в сироватці крові магнію (Mg), міді (Cu), марганцю (Mn), нікелю (Ni), цинку (Zn), хрому (Cr), селену (Se), ванадію (V). Зразки аналізували методом мас-спектрометрії з індуктивно зв'язаною плазмою. Оцінка достовірності статистичної значущості отриманих результатів здійснювалась за допомогою критеріїв Колмогорова-Смірнова, Манна-Уітні, t-критерію Ст'юдента. У жінок із ПКЯ виявлено підвищення показників Mn, Ni та Zn. Показники Cu, Mg, Cr, Se, V в обох групах були однаковими. Медіани показників Mn, Ni та Cr перевищують допустимі нормативи в обох групах жінок, що свідчить про підвищений рівень експонування населення цими металами. У жінок із ПКЯ показники Mn та Ni були значно вищими порівняно з контрольною групою. Автори дослідження висловили припущення про те, що підвищений рівень експонування Mn та Ni може бути причиною або фоновим фактором для виникнення ПКЯ. Висновки: у жінок із ПКЯ порівняно з контрольною групою виявлені більш високі показники марганцю, нікелю та цинку в сироватці крові. Підвищений рівень експонування організму марганцем та нікелем може бути причиною виникнення ПКЯ. Збільшення вмісту цинку в жінок із ПКЯ, ймовірно, пов'язано з адаптаційною реакцію організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Проданчук А. І. 
Анатомічні особливості твердого піднебіння в ранньому періоді онтогенезу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. І. Проданчук; Державний вищий навчальний заклад "Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров'я України". - Тернопіль, 2019. - 20 c. - укp.

З метою встановлення особливостей хронологічної послідовності часових перетворень становлення будови та топографії твердого піднебіння в ранньому періоді онтогенезу було досліджено 118 препаратів зародків, передплодів, плодів і новонароджених людини за допомогою адекватних анатомічних методів дослідження, а саме: мікро-, макроскопічного, виготовлення топографоанатомічних зрізів, рентгенографічного, комп'ютерної томографії, методів морфометрії та статистичної обробки даних. Уточнено класичні відомості щодо термінів закладки й особливості раннього розвитку структур твердого піднебіння і суміжних з ними утворень. Визначено етапи формоутворення складових твердого піднебіння, їх синтопічні взаємовідношення з прилеглими структурами впродовж пренатального періоду онтогенезу. Встановлено періоди прискореного розвитку твердого піднебіння у другому і третьому триместрі внутрішньоутробного розвитку (на середині та наприкінці плодового періоду онтогенезу) і період відносного сповільненого розвитку (7 - 8 місяці). З'ясовано хронологічну послідовність часових перетворень органометричних параметрів твердого піднебіння на всіх етапах пренатального розвитку, співвідношення їх із розмірами лиця та черепа впродовж плодового та раннього неонатального періодів. Наголошено, що проведене дослідження органометричних даних твердого піднебіння у плодів і новонароджених з наступним визначенням його форм і типів створює передумови для встановлення типової та варіантної анатомії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Р733.665.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Слободян О. М. 
Особливості становлення будови структур твердого піднебіння у ранньому періоді онтогенезу / О. М. Слободян, А. І. Проданчук // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 4. - С. 6-12. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Відомості про синтопічні кореляції в пренатальному періоді, джерела, причини та механізми онтогенетичних процесів сприяють як розумінню механізмів нормального формоутворення органа та становлення його топографії, так і визначенню варіантів його будови та природжених вад. Мета дослідження - встановити особливості морфогенезу структур твердого піднебіння в ранньому періоді онтогенезу людини. Морфологічні дослідження анатомічних особливостей твердого піднебіння вивчено на 118 препаратів зародків, передплодів, плодів і новонароджених людини за допомогою макроскопії, мікроскопії серій послідовних гістологічних і топографоанатомічних зрізів, звичайного і тонкого препарування, комп'ютерної томографії, морфометрії. Встановлено, що перші ознаки формування серединного шва визначаються на 10-му тиж внутрішньоутробного розвитку, коли верхній сполучний шар пучків волокон розвинутий вздовж серединної лінії опосередковано біля леміша. Епітеліальні перлини твердого піднебіння розподіляються на 3 типи: серединні перлини, що походять з середньої лінії епітеліального шва піднебіння; присередні перлини і похідні від епітелію різцевого шва Альбрехта; бічні перлини, що виникають із зубної пластини всіх зубних бруньок. Епітеліальні перлини твердого піднебіння розміщуються вздовж серединної лінії, а починаючи з 4-місячних плодів, починають розвиватися бічні та присередні перлини. Упродовж внутрішньоутробного розвитку серединний шов твердого піднебіння формується у два етапи: початковий, що пов'язаний тільки з ростом і розвитком самого шва і триває до 4-го міс розвитку; з 4-го місяця розвитку і до народження і відбувається розвиток шва у поєднанні з ремоделюванням всього кісткового піднебіння. З 4-го міс розвитку розпочинається ріст леміша в напрямі до твердого піднебіння, горизонтальна пластинка піднебінної кістки обабіч має форму трикутника, верхівка якого вклинюється між лемішем та піднебінним відростком верхньої щелепи. З 5-го по 7-й міс розвитку нижня частина леміша стає довшою і вклинюється в вузький простір між двома горизонтальними пластинками піднебінних кісток. У 8-місячних плодів та новонароджених внаслідок росту леміша у напрямку серединного шва, серединний шов набуває "Y"-подібної форми у поперечному перерізі. Рентгенологічно тверде піднебіння починає візуалізуватися із середини 5-го місяця розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*698.131.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Внутрішні хвороби. Підручник заснований на принципах доказової медицини 2018/19 / ред.: А. Яремчук-Качмарчик, М. А. Андрейчин, Д. А. Базика, В. С. Бітенський, Т. М. Бойчук, С. В. Видиборець, М. Р. Гжегоцький, О. А. Голубовська, В. К. Гринь, Н. Б. Губергріц, Ю. І. Губський, М. В. Гульчій, Г. В. Дзяк, І. С. Дягіль, А. Б. Зіменковський, І. П. Кайдашев, А. М. Кваченюк, В. М. Коваленко, С. П. Пасєчніков, М. Г. Проданчук, А. С. Свінціцький, О. В. Синяченко, С. М. Ткач, С. М. Ткач, Р. М. Федосюк, Ю. І. Фещенко, Н. В. Харченко, А. В. Царенко, І. В. Чопей, Б. С. Шейман, В. П. Широбоков; Пер.: І. Авраменко, Р. Бастов, Ю. Бідюк, О. Вакуленко, О. Васильєва, О. Грабас, Ю. Єрмоленко, Т. Ісаєнко, Г. Карголь, К. Котлярчук, Б. Коцай, У. Криницька-Березюк, К. Круліковські, А. Кузик, А. Лисак, С. Лисак, І. Мигаль, О. Паньків-Бембенек, Р. Пулик, В. Ролік, О. Садова; Polish Institute for Evidence Based Medicine. - Краків : Medycyna praktyczna, 2018. - 1632 с.a-рис. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870811 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Проданчук А. І. 
Сучасні відомості про вікові анатомічні особливості твердого піднебіння : (огляд) / А. І. Проданчук, О. М. Слободян // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2016. - 15, № 2. - С. 117-121. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

На підставі проведеного літературного дослідження показало, що тверде піднебіння у пренатальному періоді онтогенезу характеризується варіабельністю топографічного положення його структур. Несистематизованість морфометричних параметрів твердого піднебіння на ранніх етапах розвитку як основи для визначення природжених вад обличчя зумовлюють потребу подальшого анатомічного дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Р665.605.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Проданчук А. І. 
Сучасні відомості про вікові анатомічні особливості твердого піднебіння : (огляд) / А. І. Проданчук, О. М. Слободян // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2016. - 15, № 2. - С. 117-121. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

На підставі проведеного літературного дослідження показало, що тверде піднебіння у пренатальному періоді онтогенезу характеризується варіабельністю топографічного положення його структур. Несистематизованість морфометричних параметрів твердого піднебіння на ранніх етапах розвитку як основи для визначення природжених вад обличчя зумовлюють потребу подальшого анатомічного дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Р665.626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шейман Б. С. 
Стратегические вопросы организации системы экстренной токсикологической помощи в Украине / Б. С. Шейман, Н. Г. Проданчук, С. П. Борщов, Н. А. Волошина // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 2. - С. 140-145. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Приведены результаты исследования различных моделей организации предоставления токсикологической помощи в странах ближнего и дальнего зарубежья. Продемонстрированы некоторые эпидемиологические показатели острых отравлений в повседневной жизни и при возникновении чрезвычайных ситуаций химической этиологии в Украине. Рассмотрена модель системы оказания экстренной медицинской помощи населению, которое пострадало от острых отравлений в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)284.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шейман Б. С. 
Токсикокинетика таллия и параметры эндотоксемии при острой таллиевой интоксикации / Б. С. Шейман, Н. Г. Проданчук, Н. А. Волошина, А. А. Макаров, А. А. Урин, В. В. Иць // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 4. - С. 52-57. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Приведены результаты исследования токсикокинетики таллия в организме человека при острой таллиевой интоксикации. Исследованы концентрации таллия в сыворотке крови и моче, а также ее динамика в интервалах времени. Изучены показатели эндотоксикоза, который сопровождал острое отравление таллием. Сделаны выводы в отношении клинико-лабораторных параллелей и особенностей токсикокинетики таллиевой интоксикации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.413 + Р419.441.3

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проданчук М. А. 
Посилення вагомості обліку у системі управління аграрним бізнесом підприємств : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / М. А. Проданчук; НААН України, Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - Київ, 2014. - 40 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження питань посилення вагомості обліку у системі управління аграрним бізнесом (АБ) підприємств. Сформовано концепцію посилення розвитку обліку в управлінні АБ, що стало основою для адаптації бухгалтерського обліку до запитів управління, з метою забезпечення достовірними показниками через підвищення якості облікової інформації, орієнтованої на ефективність діяльності підприємств та вартості АБ. Запропоновано теоретичні аспекти проблеми інтеграції наукової та практичної складової бухгалтерського обліку шляхом розроблення механізму взаємодії методів бухгалтерського обліку. Розроблено теоретичні та методологічні положення бухгалтерського обліку шляхом введення в його теорію та практику поняття "продукт бухгалтерського обліку". Розроблено теоретичні та практичні підходи щодо адаптації системи бухгалтерського обліку до інформаційних запитів моделі стратегічного управління витратами, яка базується на фундаментальних поняттях і принципах стратегічного менеджменту. Запропоновано комплексний підхід до інформаційного забезпечення менеджменту на основі теоретичного обгрунтування складових моделі продукту бухгалтерського обліку та означених її характеристик, спрямованих на досягнення поставлених цілей системи управління бізнесом, суть якої полягає у виробленні інтегрованої інформації щодо фінансових та нефінансових аспектів діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шейман Б. С. 
Передумови ефективного використання екстракорпоральних технологій у лікуванні гострих отруєнь / Б. С. Шейман, М. Г. Проданчук, Н. О. Волошина, Г. І. Постернак // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 2. - С. 124-133. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Наведено параметри токсикокінетики отруйних речовин, що мають важливе значення в питаннях вибору та призначення в комплексній терапії методів екстракорпоральної детоксикації для лікування гострих отруєнь. Визначено умови для ефективного застосування екстракорпоральних технологій із метою прискорення елімінації екзогенних токсинів з організму в цілому і з кров'яного русла зокрема.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.4/5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Рубльов Б. В. 
Прояви ендотоксемії та математичне моделювання процесу розпізнавання етіопатогенетичного чинника захворювання / Б. В. Рубльов, О. В. Шкуліпа, М. Г. Проданчук, Б. С. Шейман // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 4. - С. 68-72. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Продемонстровано побудову математичної моделі для розпізнавання етіопатогенетичних чинників ендотоксемії в пацієнтів із різними захворюваннями. Запропоновано математичну модель на основі методів математичної статистики. Проведено оцінку щодо можливості її застосування для розпізнавання етіопатогенетичних чинників ендотоксемії та вказані на існуючі недоліки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284 с21 + Р252.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шейман Б. С. 
Антидотная терапия в комплексном лечении острого отравления хлорпирифосом / Б. С. Шейман, В. Е. Кривенчук, Н. Г. Проданчук, Н. А. Волошина, А. А. Урин, И. А. Сафронова // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 4. - С. 73-77. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Приведены результаты исследования эффективности лечения острого отравления хлорпирифосом у ребенка младшей возрастной группы. Исследована эффективность многокомпонентной интенсивной терапии с включением антидотных препаратов. Сделаны выводы относительно эффективности использования схемы антидотной терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.45-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шейман Б. С. 
Роль почечной системы элиминации в лечении острого отравления таллием / Б. С. Шейман, Н. Г. Проданчук, Н. А. Волошина, А. А. Макаров, А. А. Урин, В. В. Иць // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 4. - С. 58-61. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Продемонстрированы элиминационные характеристики физиологической системы почек на фоне применения метода водной нагрузки с форсированным диурезом в интенсивной терапии острого отравления таллием. Сделаны выводы о целесообразности и эффективности использования метода парентеральной водной нагрузки с форсированным диурезом в лечении острой таллиевой интоксикации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.3-5

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шейман Б. С. 
Оценка эффективности использования экстракорпоральных технологий детоксикации в лечении острого отравления таллием / Б. С. Шейман, Н. Г. Проданчук, Н. А. Волошина, А. А. Макаров, А. А. Урин, В. В. Иць // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 4. - С. 62-67. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Продемонстрированы селективные детоксикационные свойства экстракорпоральных методов детоксикации в отношении таллия и сделаны выводы о целесообразности и эффективности использования различных методов заместительной почечной терапии в лечении острой таллиевой интоксикации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.3-5

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ермаченко А. Б. 
Охрана труда и техника безопасности в учреждениях МОЗ Украины : учеб. пособие для врачей-интернов и врачей-слушателей учреждений (фак.) последиплом. образования / А. Б. Ермаченко, Н. Г. Проданчук, А. А. Калашников, И. Б. Пономарева, В. С. Котов; ред.: Н. Г. Проданчук, А. Б. Ермаченко. - Киев, 2013. - 141 c. - Библиогр.: с. 139-141 - рус.

Охарактеризовано состояние существующей нормативно-правовой базы по охране труда. Предложена инструкция по охране труда при эксплуатации баллонов со сжатыми, сжиженными и растворенными газами. Изложена техника безопасности при работе с концентрированными щелочами и кислотами. Рассмотрены основные положения по охране труда и технике безопасности при проведении предварительного и текущего санитарного надзора. Значительное внимание уделено организации текущей и заключительной демеркуризации и оценке ее эффективности. Освещены методы измерений и оценки показателей микроклимата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) н.я73 + У9(4УКР)495.0-648 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського