Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Пішак О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Волошин О. І. 
Пилок квітковий (бджолина обніжка) в клінічній та експериментальній медицині / О. І. Волошин, О. В. Пішак, І. Ф. Мещишен; Буков. держ. мед. акад. - Чернівці, 1998. - 191 c. - Бібліогр.: 161 назв. - укp.

Розглядаються будова і роль пилку квіткового (ПК) в природі, роль бджіл в його зборі та переформаціях ПК, біологічний склад та експериментальні і клінічні дослідження лікувальних властивостей при різних недугах людини і їх моделей у тварин з позиції сучасних досягнень науки. Автори висвітлюють свій внесок у вивченні лікувальних властивостей ПК при таких недугах, як виразкова хвороба, ревматоїдний артрит, деформуючий остеоартроз, цукровий діабет, недостатність кровообігу різного походження. Приводяться народні і сучасні фармацевтичні форми застосування ПК, висвітлюються перспективи його застосування в умовах розмаїття негативних екологічних впливів на людину. Наведені основні санітарно-гігієнічні, екологічні, економічні умови збору пилку квіткового, його сертифікації та взаємини бджіл і людини в сучасну екологічну епоху з позиції взаємовигідного співіснування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.113 + Р351.122 + Р123.814

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тащук В. К. 
Основи електрокардіографії : Навч. посіб. для студ., лікарів-інтернів / В. К. Тащук, О. С. Полянська, О. В. Пішак. - Чернівці, 1998. - 54 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Навчальний посібник підготовлений з метою засвоєння студентами найбільш важливих питань оцінки електричної активності серця в нормі та при патології на основі аналізу електрокардіограм. Викладені основні принципи формування електричного поля серця, техніка зняття електрокардіограми, описана характеристика основних зубців електрокардіограми у різних відведеннях, наведені показники нормальної електрокардіограми. Розглянуті найбільш важливі електрокардіографічні ознаки змін зубців та інтервалів при інфаркті міокарда, гіпертрофії передсердь та шлуночків, при порушеннях ритму та провідності серця. Особливу увагу приділено створенню системи алгоритмів електрокардіографічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.371 я73 + Р410.1-433.71 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шульгіна В. В. 
Особливості захворюваності та поширеності ревматизму серед жителів міста Чернівці / В. В. Шульгіна, О. В. Пішак // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 4. - С. 21-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На основі поглибленого вивчення звертань із застосуванням методики суцільного обліку контингентів хворих отримано дані про динаміку захворюваності на ревматизм та статево-вікові особливості його поширеності серед міських жителів регіону Північної Буковини на прикладі Чернівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пішак О. В. 
Корекція видового складу та популяційного рівня мікрофлори товстої кишки у хворих на ревматоїдний артрит / О. В. Пішак // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 2. - С. 88-95. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У 77 хворих на ревматоїдний артрит досліджено видовий склад та популяційний рівень мікрофлори товстої кишки. Встановлено елімінацію біфідобактерій (у 34,9 % хворих), лактобактерій (у 54,9 %), ентерококів (у 57,4 %), еубактерій (у 65,1 %) та значне зростання умовно патогенних бактерій: клостридій, протеїв, стафілококів та інших мікроорганізмів. У хворих на ревматоїдний артрит формується дисбактеріоз II i III ступеня. Застосуванням полікомпонентного еубіотика лінекса відновлено мікроекологію кишкового дисбактеріозу тільки у 59,6 % хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пішак О. В. 
Колонізаційна резистентність слизової оболонки товстої кишки у хворих на ревматоїдний артрит у період загострення / О. В. Пішак // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 5. - С. 41-47. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено видовий та кількісний склад мукозної мікрофлори товстої кишки у 36 хворих на ревматоїдний артрит у період загострення. У практично здорових людей слизова оболонка товстої кишки колонізована тільки біфідобактеріями, лактобактеріями, бактероїдами, ешерихіями та ентерококами. Слизова оболонка у хворих колонізована переважно аеробними умовно патогенними ентеробактеріями (ентеропатогенними ешерихіями, цитробактером, ентеробактером, клебсієлами тощо), стафілококами, ентерококами, а також анаеробними бактеріями (бактероїдами, пептококами, пептострептококами тощо). За даних умов набуває розвитку ешерихіозна інфекція. Глибокі зміни колонізаційної резистентності слизової оболонки товстої кишки у разі загострення ревматоїдного артриту потребують проведення бактеріотерапії з використанням бактеріальних препаратів, що містять біфідобактерії і лактобактерії, концентрація яких значно знижується.


Ключ. слова: ревматоїдний артрит, кишкова мікрофлора, колонізаційна резистентність, слизова оболонка
Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пішак О. В. 
Вплив флогензиму на цитокінову регуляцію В-клітинної імунологічної реактивності у хворих на остеоартроз / О. В. Пішак // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 4. - С. 85-91. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Для визначення впливу флогензиму на цитокінову регуляцію гуморального імунітету у хворих на остеоартроз досліджено вміст у сироватці крові імуноглобулінів А, М, G, інтерлейкіну-1 beta (IЛ-1 beta), фактора некрозу пухлин-alpha (ФНП alpha) і трансформуючого фактора росту-beta 1 (ТФР-beta 1) за наявності або відсутності гострого запалення синовіальної оболонки суглобів. Показано, що IЛ-1 beta і ФНП alpha сприяють автоімунізації хворих на (ОА) в періоді гострого запалення суглобів, тоді як ТФР-beta 1 володіє антагоністичними ефектами щодо дії протизапальних цитокінів. Зроблено висновок, що одним із механізмів системної ензимотерапії є протеолітична активація ТФР-beta 1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пішак В. П. 
Лазерна поляриметрія патологічних змін морфологічної структури біотканин / В. П. Пішак, О. Г. Ушенко, О. В. Пішак // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2. - С. 201-206. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Доведено важливе значення оптичних дистанційних високочутливих методів лазерної стоксполяриметричної діагностики виникнення патологічних змін біотканин різної морфологічної будови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пішак О. В. 
Вплив комплексного лікування з використанням флогензиму на біохімічні показники крові у хворих на остеоартроз / О. В. Пішак // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 3. - С. 222-226. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У хворих на остеоартроз, особливо в разі гострого запалення синовіальної оболонки, страждають біохімічні параметри гомеостазу. Двокурсове призначення флогензиму на відміну від стандартного лікування покращує білковосинтезувальну функцію печінки й екскреторну функцію нирок, усуває явища цитолітичного синдрому, нормалізує вміст заліза у сироватці крові та показники протеїнограми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пішак О. В. 
Імуногенетика ревматоїдного артриту / О. В. Пішак, В. П. Пішак // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 2. - С. 169-174. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Наведено матеріали останніх років щодо місця і ролі генетичних чинників у розвитку ревматоїдного артриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пішак О. В. 
Вплив лікувальних програм на клінічну ефективність у хворих на остеоартроз / О. В. Пішак // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 1. - С. 97-102. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Пішак О. В. 
Обгрунтування і оцінка ефективності протизапальної та імуномодулюючої дії системної ензимотерапії у хворих на остеоартроз і ревматоїдний артрит : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.12 / О. В. Пішак; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2002. - 43 c. - укp.

Досліджено вплив системної ензимотерапії (СЕТ) на основні механізми розвитку запального процесу в суглобах на ранніх етапах розвитку експериментального остеоартрозу (ЕОА) й ад'ювантного артриту Пірсона (ААП). Визначено динаміку змін вмісту цитокінів у сироватці крові та основних клініко-біохімічних параметрів у хворих на ОА та ревматоїдний артрит (РА) за курсової та довготривалої СЕТ. Проаналізовано її вплив на метаболізм сполучної тканини та інтенсивність протеолізу у хворих на ОА та РА, а також на динаміку змін мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на ОА та РА. Визначено механізми клінічної ефективності курсової та довготривалої СЕТ у процесі лікування хворих на ОА та РА. Запропоновано концепцію протизапального впливу курсової та довготривалої СЕТ на цитокінову регуляцію імунологічної реактивності у хворих на ОА та РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-52 + Р419.180.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тащук І. А. 
Вегетативні порушення при ішемічній хворобі серця / І. А. Тащук, М. А. Іванчук, О. В. Пішак, В. К. Тащук // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 4. - С. 117-121. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

З метою визначення впливу змін вегетативної нервової системи та негомогенності фази реполяризації з оцінкою дисперсії інтервалу QT на формування і перебіг органічної та функціональної патології обстежено пацієнтів із соматоформною вегетативною дисфункцією і стенокардією напруги II ФК за умов виконання навантажувального тесту - велоергометрії. Встановлено, що параметри варіабельності серцевого ритму в стані спокою дозволяють прогнозувати ймовірність позитивного результату велоергометрії та свідчать, що стан вегетативної нервової системи тісно пов'язаний із обмеженням коронарного резерву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р628.063-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Волошина Л. О. 
Деякі аспекти клініки, діагностики і лікування порушень серцевого ритму при травмах грудної клітки / Л. О. Волошина, О. В. Пішак, Ю. Д. Лук'янчук, М. М. Хмелевський // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 3. - С. 18-21. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати спостереження за 23-ма хворими з травмами грудної клітки та різними порушеннями серцевого ритму. Встановлено прямий зв'язок порушень серцевого ритму зі ступенем тяжкості травми. Частота їх виникнення та вираженість зростали також із збільшенням віку хворих, наявністю супутньої патології серцево-судинної системи та метаболічних порушень у міокарді за хронічних інтоксикацій. Інтенсивність і тривалість їх корекції залежить від ефективної ліквідації травматичного процесу грудної клітки, нашарування вторинної інфекції, а також вікових змін у міокарді та можливого його токсичного ураження різного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-3 + Р458.193-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пішак О. В. 
Добова організація параметрів антиоксидантної та прооксидантної систем, процесів протеолізу та фібринолізу у хворих на остеоартроз / О. В. Пішак, О. П. Пірожок // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 3. - С. 62-64. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Оцінено добову організацію параметрів антиоксидантної та прооксидантної систем, протеолітичних і фібринолітичних процесів у хворих на остеоартроз. Установлено періоди максимальної вираженості вільнорадикальних процесів, протеолізу та фібринолізу в обстежених. Описано відмінності організації (інверсний характер) добових ритмів активності каталази, рівня малонового альдегіду, колагенолітичної активності плазми, фібринолізу у хворих на первинний і вторинний остеоартроз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пішак О. В. 
Динаміка добових ритмів концентрації сечової кислоти в крові та сечі у хворих на подагру у зв'язку з лікуванням / О. В. Пішак, Г. І. Арич // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 198-200. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено добові ритми концентрації сечової кислоти в крові та сечі у хворих на подагру під час гострої подагричної атаки до та після стандартного лікування. Виявлено, що під час загострення мають місце зміни структури та характеру добових ритмів, що характеризують концентрацію даних показників у крові та сечі. Добова організація концентрації сечової кислоти в крові та сечі є інверсною, що може слугувати додатковим діагностичним критерієм діагностики гострого подагричного артриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пішак О. В. 
Добові ритми про- та антиоксидантної систем крові у хворих на подагру в період загострення / О. В. Пішак, Г. І. Арич // Буков. мед. вісн.. - 2006. - 10, № 4. - С. 141-144. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено добові ритми (ДР) показників про- та антиоксидантної систем у хворих на подагру під час гострої подагричної (ГП) атаки до та після стандартного лікування. Виявлено, що під час загострювання мають місце зміни структури та характеру параметрів ДР, що характеризують антиоксидантний захист (АОЗ). Добова організація каталазної активності є інверсною, що може слугувати додатковим критерієм діагностики ГП артриту. Терапію хворих на подагру під час ГП нападу рекомендовано підбирати з урахуванням ритму процесів АОЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Давиденко І. С. 
Апоптоз у стромальних клітинах проміжних зрілих ворсин плаценти при залізодефіцитній анемії вагітних / І. С. Давиденко, В. П. Пішак, М. Ю. Коломоєць, І. Й. Сидорчук, О. В. Пішак, І. Ф. Курченко // Буков. мед. вісн.. - 2006. - 10, № 1. - С. 19-22. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Волошин О. І. 
Основи нутриціології : навч. посіб. / О. І. Волошин, О. В. Пішак, І. В. Окіпняк, О. І. Сплавський. - Чернівці : Букрек, 2007. - 280 c. - Бібліогр.: с. 271-275. - укp.

Викладено фізіологічні засади раціонального харчування. Розкрито причини розвитку полінутрієнтних дефіцитів і засоби їх профілактики. Наведено нутриціологічну характеристику основних харчових продуктів. Розглянуто нутрієнтні дефіцити та можливості їх дієтичної корекції. Висвітлено особливості харчування вагітних жінок, спортсменів, людей інтенсивної інтелектуальної та фізичної праці.

Изложены физиологические основы рационального питания. Раскрыты причины развития полинутриентных дефицитов и средства их профилактики. Приведена нутрициологическая характеристика основных пищевых продуктов. Рассмотрены нутриентные дефициты и возможности их диетической коррекции. Освещены особенности питания беременных женщин, спортсменов, людей интенсивного интеллектуального и физического труда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123я73 + Р351я73

Шифр НБУВ: ВА699346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пішак О. В. 
Хронотерапевтичне застосування "Фітоліту" і "Холіверу" в комплексному лікуванні хворих на подагру із супутнім ураженням гепатобіліарної системи / О. В. Пішак, Г. І. Арич // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 4. - С. 48-53. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено динаміку хроноритмологічних особливостей активності каталази, рівня відновленого глутатіону, малонового альдегіду, концентрації сечової кислоти крові у 39-ти хворих на подагру з супутнім ураженням гепатобіліарної системи у разі застосування в комплексному лікуванні препаратів Фітоліт і Холівер. Установлено зниження активності антиоксидантної системи крові, а застосування препаратів Фітоліт і Холівер виявляють помірно однакову антиоксидантну дію, нормалізують концентрацію сечової кислоти в крові та збільшують її концентрацію в сечі. Уриконормалізувальна властивість є більшою у препарату Фітоліт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-5 + Р413.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пішак О. В. 
Вікові та статеві особливості стану про- та антиоксидантних систем крові у хворих на остеоартроз із супутньою патологією гепатобіліарної системи та кишечнику / О. В. Пішак, О. І. Волошин, М. М. Кулинич // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 1. - С. 41-44. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вікові та статеві особливості стану про- та антиоксидантних систем крові в 126 хворих на остеоартроз (ОА) із супутньою патологією гепатобіліарної системи (ГБС) и кишечнику. Встановлено, що прогресування ОА супроводжується активацією процесів пероксидного окиснення ліпідів, розладами антиоксидантних систем організму, а нашарування супутніх захворювань ГБС і кишечнику посилює ці явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського