Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=РАДАВСК$<.>+<.>A=ЮРИЙ$<.>+<.>A=ЛЕОНИДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Афонина Г. Б. 
Радиочувствительность и мембраны лимфоцитов / Г. Б. Афонина, В. И. Варус, В. Г. Коляденко, В. П. Яценко, Ю. Л. Радавский, Л. А. Стеченко, А. А. Чумак, Е. В. Русин, Ж. Н. Минченко, Т. С. Брюзгина; Нац. мед. ун-т им. А.А.Богомольца. - К., 2001. - 203 c. - Библиогр.: 98 назв. - рус.

Выявлены иммуногенетические маркеры чувствительности организма человека к радиационному воздействию низких доз. Освещены проблемы индивидуальной радиочувствительности и механизмы влияния низких доз ионизирующего облучения на организм человека. Представлены результаты исследований воздействия радиационного фактора на мембраны и функцию иммунокомпетентных клеток, состояние антипрооксидантного гомеостаза у здоровых лиц и у пациентов с различными заболеваниями, жителей Киева и проживающих на контролируемых по радиационному загрязнению регионов, а также условно "чистых" территорий Украины. Проанализировано участие генов системы HLA в программировании ряда гомеостатических реакций организма. Приведены данные о частоте встречаемости определенных HLA-антигенов у радиочувствительных и радиоустойчивых лиц. Разработаны иммуногенетические критерии для определения риска возникновения патологических изменений в организме при низких дозах радиационного воздействия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Юрий С. И. 
Турбулентность налоговых реформ : монография / С. И. Юрий, А. И. Крисоватый, И. А. Майбуров, Т. В. Кощук. - К. : Знання, 2011. - 384 c. - Библиогр.: с. 377-382 - рус.

Исследованы современные тенденции развития европейского налогообложения и новая парадигма налоговой политики в Украине и России. Рассмотрены методологические основы формирования и реализации налоговой политики социально-рыночного государства, закономерности построения налоговых систем европейских стран в условиях усиления интеграции. Показано, как страны - участницы Европейского Союза, используя налоговые инструменты, реагируют на современные вызовы социально-экономического развития. Определены основные направления налоговых реформ и трансформации стратегии и тактики налоговой политики Украины в контексте интеграции в Европейское Сообщество. Освещены в ретроспективе особенности налоговой политики России как стратегического соседа Европейского Союза.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)261.413-183 + У9(4УКР)261.413-183 + У9(4РОС)261.413-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА738233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткаченко Т. Ю. 
Сравнительный анализ первичной и вторичной структуры капсидных белков карлавирусов растений / Т. Ю. Ткаченко, С. С. Витер, Ю. Л. Радавский // Біополімери і клітина. - 2003. - 19, № 2. - С. 140-150. - Библиогр.: 42 назв. - рус.

Проаналізовано первинну та вторинну структури капсидних білків 23-х карлавірусів рослин. У результаті аналізу первинної структури за допомогою методу множинного вирівнювання виділено сім мотивів, три з яких є специфічними для капсидних білків карлавірусів. На підставі аналізу вторинної структури цих білків на основі множинного порівняння виявлено високий ступінь консервативності цієї структури у коровій і C-кінцевій областях, та її значну варіабельність в N-кінцевій області. Запропоновано загальну схему вторинної структури, яка характерна для капсидних білків карлавірусів рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 + Е325.222.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Обедзинский Ю. К. 
Эпитаксиальные структуры на базе CdVB1-xDZnVBxDSb и лазерная оптимизация их свойств / Ю. К. Обедзинский, А. И. Савчук, В. Н. Стребежев, И. Н. Юрийчук // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 6/12. - С. 103-106. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222 + В379.4 + З854

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Кавун Э. М. 
Минимальные аминокислотные последовательности, распознаваемые антителами к пептиду GPQPPQPPQP из богатой пролином области пертактина / Э. М. Кавун, Д. В. Колибо, C. И. Романюк, Ю. Л. Радавский, С. В. Комиссаренко // Укр. біохім. журн.. - 1999. - 71, № 5. - С. 38-43. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Антигенну структуру декапептиду GPQPPQPPQP (10Р) вивчено за допомогою антисироваток, отриманих від трьох кролів, імунізованих кон'югатом декапептиду з гемоціаніном равлика (KLH-10P). Для визначення пептидспецифічних антитіл за допомогою непрямого імуноферментного аналізу (IФА) використовували кон'югати пептидів 10Р, 6Р (PGPQPP) і 4Р (РQPP) з овальбуміном. короткі синтетичні пептиди PQP, QPP, PQPP, PGPQPP використано як aнтигeни для кoнкуpeнтного aнaлізу. Показано, що антитіла до 10Р розрізняються за специфічністю до його коротких фрагментів. Трипептиди PQP і QPP розпізнавалися антитілами в конкурентному IФА. Ефективність взаємодії коротких пептидів із сироватковими антитілами зростала в залежності від довжини пептиду. У складі двох сироваток виявлено антитіла до глутарового альдегіду (ГА), який використовувався як зшивальний агент при кон'югації 10Р з носієм. Блокування у двох сироватках ГА-специфічних антитіл за допомогою гаптена Gly-ГА-Gly дозволило значно підвищити ефективність аналізу антитіл, які розпізнають короткі послідовності PQP і QPP.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*728 + Р514.24-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колибо Д. В. 
Влияние дифтерийного токсина на жизнеспособность фагоцитов и B-лимфоцитов чувствительных и нечувствительных к нему животных / Д. В. Колибо, С. И. Романюк, Ю. Л. Радавский, С. В. Комиссаренко // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 2. - С. 30-36. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Відомо, що механізм дії дифтерійного токсину (ДТ) запускається лише в тому разі, якщо його молекула потрапляє в ендосому з кислим середовищем після зв'язування на поверхні клітини зі специфічним рецептором HB-EGF - фактором росту, який зв'язує гепарин і нагадує епідермальний фактор росту. Висунуто гіпотезу, згідно з якою токсин може проникати у клітини не тільки через рецептори HB-EGF, а також через специфічні до нього імуноглобулінові рецептори В-лімфоцитів та шляхом неспецифічного поглинання фагоцитарними клітинами. На користь цього припущення свідчить той факт, що в цих випадках токсин потрапляє до ендосоми з необхідним для його активації кислим середовищем. Для перевірки цієї гіпотези було проведено порівняльні дослідження на нечутливих до ДТ мишах, у яких відсутній специфічний до токсину рецептор, і чутливих до токсину морських свинках. Вивчено вплив ДТ на життєздатність фагоцитів, а також В-лімфоцитів мишей і морських свинок, що мають імуноглобулінові рецептори різної специфічності. В-лімфоцити одержано від тварин, імунізованих контрольним антигеном - овальбуміном та рекомбінантним дифтерійним токсоїдом - ДТ без N-кінцевого фрагмента із 28-и амінокислотних залишків, який відповідає за токсичну дію. Результати досліджень дозволяють стверджувати, що ДТ проникає у фагоцити та специфічні до нього В-лімфоцити і вбиває їх навіть за відсутності класичного рецептора. Цей факт є свідченням потенційної здатності ДТ пригнічувати гуморальну імунну відповідь, спрямовану проти нього, та перешкоджати виконанню фагоцитами захисної функції в організмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.24-648 + Е60*695.8-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Романюк С. И. 
Специфичность антител к субъединицам дифтерийного токсина у детей с различными формами дифтерийной инфекции / С. И. Романюк, Д. В. Колибо, Э. М. Кавун, Ю. Л. Радавский, Т. Ю. Ткаченко, С. А. Крамарев, С. В. Комиссаренко // Укр. біохім. журн.. - 2001. - 73, № 6. - С. 73-76. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Для вивчення специфічності антитіл до субодиниць дифтерійного токсину (ДТ) у хворих на дифтерію, носіїв токсигенних і нетоксигенних дифтерійних бактерій, хворих на інші захворювання верхніх дихальних шляхів та вакцинованих здорових дітей проведено SDS-електрофорез ДТ, попередньо розщеплений на субодиниці трипсином, та імуноблотинг. Обробку результатів проведено за допомогою створеної компьютерної програми, яка дозволяє знайти кількісне вираження інтенсивності забарвлення смужок в імуноблотингу. Одержані дані показали, що існують певні відмінності у специфічності антитіл до А- або В-субодиниці ДТ у хворих дітей з різним діагнозом. Так, у хворих на дифтерію в 57 % випадків переважали антитіла до А-субодиниці. А у всіх інших обстежених дітей з різним діагнозом, як правило, переважали антитіла до В-субодиниці. Оскільки антитіла до В-субодиниці блокують зв'язування ДТ із рецепторами клітин-мішеней, то вони відіграють вирішальну роль у запобіганні ушкодженню тканин токсином. Припущено, що різна специфічність антитіл хворих на дифтерію і носіїв дифтерійних бактерій, можливо, може визначати різницю в клінічній формі перебігу інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*74*727 + Р733.514.23-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кибирев В. К. 
Фурин и его биологическая роль / В. К. Кибирев, Т. В. Осадчук, Ю. Л. Радавский // Укр. біохім. журн.. - 2007. - 79, № 6. - С. 5-18. - Библиогр.: 72 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського