Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (59)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=РОМАНЕЦ$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Романець О. В. 
Проблеми організації науки в Україні в 20 - 30-ті роки XX ст. / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2000. - № 1-2. - С. 200-204. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено досліджувані Г. М. Добровим проблеми організації науки, їх джерела й історичний зв'язок з процесами становлення Української академії наук. Визначено роль вчених-засновників у формуванні академічних закладів, організації науки в 1920 - 30-ті рр., зокрема, представника біологічного напрямку в академії - М. Ф. Кащенка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Донченко О. А. 
Людина. Суб'єкт. Вчинок : Філософ.-психол. студії / О. А. Донченко, В. О. Татенко, Т. М. Титаренко, В. А. Романець, К. О. Абульханова. - К. : Либідь, 2006. - 359 c. - укp.

У контексті ідей відомих українських і російських психологів (С.Л.Рубінштейна, В.А.Роменця, В.О.Татенка, Т.С.Кириленка, Т.В.Говоруна, М.І.Найдьонова) висвітлено місце суб'єктно-вчинкової парадигми в сучасній психології. Розкрито психологічну сутність понять суб'єктності й учинковості. Проаналізовано проблеми суб'єкта в культурній психології особистості та психології рефлексії, показано методологічне значення категорії суб'єкта для даної галузі.

В контексте идей известных украинских и русских психологов (С.Л.Рубинштейна, В.А.Роменца, В.А.Татенко, Т.С.Кириленко, Т.В.Говоруна, М.И.Найденова) освещено место субъектно-причинной парадигмы в современной психологии. Раскрыта психологическая сущность понятий субъектности и причинности. Проанализированы проблемы субъекта в культурной психологии личности и психологии рефлексии, показано методологические значения категории субъекта для данной отрасли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Романець О. В. 
Академік М.Ф. Кащенко і розвиток акліматизації рослин в Україні / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2002. - № 1. - С. 131-137. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначено роль академіка М.Ф. Кащенка у розвитку в Україні однієї з науково-природничих галузей - акліматизації рослин. Показано історичні та соціальні умови діяльності М.Ф. Кащенка як засновника і керівника київського Акліматизаційного саду. Висвітлено основні напрямки роботи та головні досягнення Акліматизаційного саду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П139 д(4УКР) Кащенко М. Ф.

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романець О. В. 
Розвиток генетичних досліджень у 30 - 40-х рр. XX століття в Україні / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2007. - № 1. - С. 121-127. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Показано становлення генетики в Україні в 30 - 40-х рр. XX ст. Проаналізовано розвиток псевдонауки у відповідний період. Сформульовано уроки історії щодо особливостей поведінки наукової спільноти та її відносин з владою та суспільством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*44(4УКР)г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Романець І. В. 
Визначення економічної ефективності витрат на створення та впровадження інформаційної системи з використанням геоінформаційних технологій / І. В. Романець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 647. - С. 191-197. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено удосконалену методику розрахунку економічної ефективності витрат на НДДКР для розроблення та впровадження комп'ютеризованої системи підтримки прийняття рішень керівниками державних організацій із використанням геоінформаційних технологій. Методику можна використовувати в розрахунках економічної ефективності інноваційних проектів впровадження інформаційних управлінських систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-862 ф121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Романець О. В. 
Київський університет як осередок генетичних досліджень у першій половині XX ст. / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2008. - № 2. - С. 140-147. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Показано розвиток наукових досліджень та підходів до викладання генетики в Київському університеті в першій половині XX ст. Здійснено аналіз навчальної літератури, навчальних планів та програм. Детально висвітлено вплив сесії ВАСГНІЛ 1948 року на стан генетичних досліджень та викладання генетики в Київському університеті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*44(4УКР)г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Романець О. В. 
Палладін Олександр Володимирович / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2008. - № 4. - С. 50-52. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*72 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Романець О. В. 
Становлення медичної генетики в Україні в 30-х роках ХХ ст. / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2008. - № 3. - С. 90-106. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Висвітлено початковий етап становлення медичної генетики в Україні (від початку до 30-х рр. ХХ ст.). Показано зародження ідеї застосування вчення про спадковість у медичній практиці у працях В. К. Ліндемана, а також подальший її практичний розвиток через формування наукових підрозділів. Визначено внесок у розвиток даної галузі О. А. Кронтовського, С. М. Давиденкова та інших.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215г(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Романець Н. І. 
Конструкції малого синтаксису в сучасній російській мові : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.02 / Н. І. Романець; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2002. - 19 c. - укp.

Проаналізовано роль малого синтаксису в організації та здійсненні процесу спілкування. Введено поняття синтаксичної конструкції для малого синтаксису, яке реалізується в широкому спектрі будь-яких граматично та семантично зв'язаних груп слів. Сурядні ряди інтерпретуються як синтаксичні конструкції через їх понятійну об'ємність. Висвітлено типологічну класифікацію конструкцій малого синтаксису, що інтерпретуються як самостійні синтаксичні одиниці, самодостатні за своїми структурними та функціональними параметрами, не регламентованими ні реченням як комунікативною одиницею, ні словом як одиницею номінативною. Визначено сферу функціонування конструкцій малого синтаксису в самостійній позиції, що виводить їх у ранг комунікативно значущих компонентів мовної реальності. Синтаксична конструкція виконує за певних умов комунікативну функцію та інколи виступає як переважний та єдиний засіб спілкування. Сфера функціонування різних типів синтаксичних конструкцій дуже широка та різноманітна - від назв закладів, вузів, комплексів до рекламних слоганів. Мобільність, об'ємність, змістовність синтаксичної конструкції забезпечують їй статус оперативної ланки малого синтаксису і висвітлюють її суттєву і незалежну роль в процесі комунікації, що обумовлює логічність виділення малого синтаксису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-22

Шифр НБУВ: РА320290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Романець О. В. 
М.Ф.Кащенко - вчений, педагог, організатор науки (1855 - 1935) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.07 / О. В. Романець; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Проведено історико-науковий аналіз творчої спадщини академіка, доктора медицини, зоології М.Ф. Кащенка. Відзначено внесок вченого у розвиток мікроскопічної техніки, ембріології, гістології, зоогеографії, практичної зоології, селекції рослин, еволюційного вчення. Вперше цілісно викладено наукові ідеї вченого в галузі екології та геронтології. Висвітлено подальший розвиток започаткованих вченим напрямків наукових досліджень. Показано значення науково-організаційної діяльності для становлення Української академії наук. Детально досліджено педагогічну спадщину М.Ф. Кащенка, а також розроблені ним методи просвітницької діяльності наукових товариств. Визначено його роль у розвитку музейної справи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.д(4УКР) Кащенко,М.Ф.

Шифр НБУВ: РА324154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романець О. Ф. 
Міграції та їх вплив на динаміку населення і трудових ресурсів обласного регіону : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.02 / О. Ф. Романець; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2000. - 20 c. - укp.

Розглянуто особливості міграційних рухів як чинника зміни населення та трудових ресурсів регіону. Простежено географічні передумови освоєння та заселення території, формування первісної мережі поселень. Охарактеризовано сучасну територіальну систему розселення, особливості демографічної ситуації та трудових ресурсів. Проаналізовано історико-економічні особливості міграційних процесів регіону. Наведено стислу характеристику сезонних та маятникових міграцій. Здійснено детальний аналіз стаціонарних міграцій усіх потоків населення. Визначено регіони активних і низьких міграційних рухів, досліджено їх причини. Детально проаналізовано покомпонентну структуру стаціонарних міграцій у розрізі внутрішньо- та міжрегіональних, міждержавних механічних рухів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)21 + У049(4УКР33)21 + У049(4УКР-4Тер)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Романець Т. П. 
Розробка пристроїв для захвату плоских деталей верху взуття : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.10 / Т. П. Романець; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Розроблено оригінальні конструкції захоплювальних пристроїв для завантаження деталей верху взуття в технологічні машини. Запропоновано для виконання захоплення, тобто поштучного відокремлення від стосу та подачі на подальшу технологічну операцію плоских деталей верху взуття, виготовлених з матеріалів, що мають низьку повітропроникність, використовувати захоплювальні пристрої, робочими органами яких є пасивні вакуумні присоси. Розроблено фізичні та математичні моделі процесу взаємодії робочого органа захоплення з деталлю. Створено конструкції технологічно гнучих захоплювальних пристроїв для плоских деталей верху взуття, ефективність яких перевірено за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К550.22-5-02

Шифр НБУВ: РА337228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Романець Л. М. 
Вчителі загальноосвітніх шкіл УРСР післявоєнного періоду (1945 - друга половина 1950-х років): соціальний статус та повсякденне життя : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. М. Романець; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. - Черкаси, 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено соціальний статус і повсякденне життя вчителів загальноосвітніх шкіл УРСР післявоєнного періоду (1945 - друга половина 1950-х рр.). Розкрито вплив і наслідки Великої Вітчизняної та Другої світової війни на зміни в складі вчительства, кадрове та матеріально-технічне забезпечення загальноосвітніх шкіл за умов повоєнної розрухи та залишкового принципу фінансування освіти. Розглянуто соціально-економічні аспекти повсякденності шкільного вчительства, умови праці та якість життя, їх вплив на соціальний статус і соціальне забезпечення педагогів. Простежено вплив ідеології на морально-психологічний стан шкільного вчительства, форми та методи партійно-державного тиску, репресивну політику щодо працівників освіти, антирелігійне виховання вчителів загальноосвітніх шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч33(4УКР)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Іваненко В. В. 
Дніпропетровщина і "великий перелом" на селі кінця 1920 - початку 30-х років : монографія / В. В. Іваненко, Н. Р. Романець. - Д. : АРТ-ПРЕС, 2009. - 252 c. - (Реабіліт. історією). - Бібліогр.: с. 210-242. - укp.

Проаналізовано основні складові більшовицької моделі перебудови аграрного сектору та процес її практичної реалізації від примусової колективізації до Голодомору 1932 - 1933 рр. на Дніпропетровщині. Висвітлено еволюцію аграрної політики більшовиків у добу непу, нові аспекти відносин держави та селянства напередодні колективізації, масовий колгоспний рух і процес розкуркулення. Описано особливості здійснення хлібозаготівельних кампаній 1931 - 1933 рр. у даному регіоні, репресії властей і опір селянства. Розкрито роль союзної "житниці" за умов Голодомору.

Проанализированы основные составляющие большевистской модели перестройки аграрного сектора и процесс её практической реализации от принудительной коллективизации до Голодомора 1932 - 1933 гг. в Днепропетровском регионе. Освещены эволюция аграрной политики большевиков в эпоху нэпа, новые аспекты взаимоотношений государства и крестьянства накануне коллективизации, массовое колхозное движение и процесс раскуркуливания. Описаны особенности осуществления хлебозаготовительных кампаний 1931 - 1933 гг. в данном регионе, репрессии властей и сопротивление крестьянства. Раскрыта роль союзной "житницы" в условиях Голодомора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ)6-283

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лауреаты Нобелевской премии по литературе: 1901 - 2010 : инф.-справ. изд / ред.: М. А. Подрезова; сост.: В. М. Романец, Н. В. Мусиенко, Т. М. Шершун; Одес. нац. ун-т им. И.И. Мечникова. - О. : Астропринт, 2010. - 399 c. - рус.

Приведены данные о жизни и творчестве лауреатов Нобелевской премии по литературе за период 1901 - 2010 гг., в частности, Т. Моммзена, Ф. Мистраля, Г. Сенкевича, Р. Киплинга, М. Метерлинка, Р. Тагора, В. Реймонта, Т. Манна, А. Солженицына, И. Бродского, О. Памука. В указателе "Мировое наследие нобелевских лауреатов по литературе" дана библиографическая информация о художественной, учебно-методической, периодической литературе по данной тематике, хранящейся в фондах библиотеки Одесского национального университета им. И.И. Мечникова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0) п7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС51110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Романець О. В. 
Внесок І. Й. Агола у становлення генетики в Україні / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2011. - № 4. - С. 124-136. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Показано значення науково-організаційної діяльності академіка Всеукраїнської академії наук (1934) І. Й. Агола (1891 - 1937) для становлення вітчизняної генетики. Здійснено аналіз наукових праць ученого, а також його роботи як керівника відділу загальної біології Інституту зоології та біології ВУАН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*44 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Романець О. В. 
Євгеніка в 20-х роках ХХ ст. в Україні / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2010. - № 3. - С. 69-82. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Висвітлено розвиток євгенічних поглядів в працях вітчизняних вчених і науковців-медиків в 20-х роках ХХ ст. Показано вплив цих ідей на формування в Україні закладів медико-генетичного спрямування, розвиток профілактичної медицини, становлення санітарно-гігієнічної служби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. д(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Романець О. М. 
Ідентифікація документів у цифровій формі на основі стеганографічних алгоритмів / О. М. Романець, О. С. Сафронов // Захист інформації. - 2007. - № 2. - С. 33-42. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто підходи ідентифікації та верифікації електронних повідомлень для систем автоматизації документообігу. Запропоновано та описано приклад використання нового методу ідентифікації документів у цифровій формі на основі стеганографічних алгоритмів. Проаналізовано ефективність роботи системи під дією різних завад.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Романець О. В. 
Наукова школа молекулярної біології та генетики Сергія Михайловича Гершензона / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2010. - № 1. - С. 74-86. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Висвітлено створення та розвиток наукової школи з молекулярної біології та генетики С. М. Гершензона. Показано основні напрямки наукових досліджень, започаткованих С. М. Гершензоном, їх розвиток його учнями і колегами. Ідентифіковано персональний склад наукової школи Гершензона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*702 г(4УКР) + Е0*44 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Романець О. В. 
Періодизація розвитку генетики в Україні / О. В. Романець // Наука та наукознавство. - 2011. - № 2. - С. 156-172. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Надано та обгрунтовано періодизаційну схему розвитку генетики в Україні. Висвітлено розвиток генетики через здобутки вітчизняних вчених, формування наукових шкіл, інституціоналізацію досліджень. Показано вплив соціально-політичних умов на стан генетичної науки. Виділено результати, одержані в кожному з періодів розвитку генетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*44 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського