Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=РУМИК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Саблук П. Т. 
Інвестиційна привабливість аграрно-промислового виробництва регіонів України / П. Т. Саблук, М. І. Кісіль, М. Ю. Коденська, М. В. Нетеса, Р. П. Саблук, М. Ю. Кожем'якіна, О. А. Дишлюк, Н. А. Іванова, Т. П. Єсипчук, І. І Румик; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - К., 2005. - 475 c. - укp.

Наведено результати наукових досліджень щодо оцінок сучасних інвестиційних процесів в аграрно-промисловому виробництві регіонів України. Розглянуто макроекономічні умови формування інвестиційної привабливості регіонів. Розкрито засади розробки державної та регіональних інвестиційних програм як основи формування агропромислового виробництва регіонів. Проаналізовано інвестиційні пріоритети і напрями інвестування розвитку агропромислового виробництва, досвід регіонів з розробки та реалізації регіональних інвестиційних програм. Викладено загальні положення щодо інвестування у розвиток аграрно-продуктових підкомплексів.

Приведены результаты научных исследований по оценкам современных инвестиционных процессов в аграрно-промышленном производстве регионов Украины. Рассмотрены макроэкономические условия формирования инвестиционной привлекательности регионов. Раскрыты основы разработки государственной и региональных инвестиционных программ как основы формирования агропромышленного производства регионов. Проанализированы инвестиционные приоритеты и направления инвестирования развития агропромышленного производства, опыт регионов по разработке и реализации региональных инвестиционных программ. Изложены общие положения относительно инвестирования в развитие аграрно-продуктовых подкомплексов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Озеран В. О. 
Бухгалтерський облік у споживчій кооперації : навч. посіб. / В. О. Озеран, П. О. Куцик, А. М. Волошин, І. М. Бабин, Л. Р. Боднар, Н. В. Будзан, І. О. Гайдук, С. І. Головацька, О. А. Іванович, Й. В. Канак; Львів. комерц. акад. - Л., 2008. - 660 c. - укp.

Висвітлено аспекти методики й організації бухгалтерського обліку на підприємствах та організаціях системи споживчої кооперації України. Розглянуто питання документального оформлення й обліку основних засобів, необоротних матеріальних і нематеріальних активів, власного капіталу та забезпечення зобов'язань, грошових коштів, розрахунків і позик банків, за виплатами працівникам і страхуванням, доходів, витрат і фінансових результатів, методики й організації складання фінансової звітності.

Освещены аспекты методики и организации бухгалтерского учета на предприятиях и организациях системы потребительской кооперации Украины. Рассмотрены вопросы документального оформления и учета основных средств, необоротных материальных и нематериальных активов, собственного капитала и обеспечения обязательств, денежных средств, расчетов и заемов банков, по выплатам сотрудникам и страхованием, доходов, расходов и финансовых результатов, методики и организации составления финансовой отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гавриш Р. В. 
Вивчення ефективності цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології / Р. В. Гавриш, Р. Ю. Яроцький, Н. Ю. Дмитрієва, Т. М. Пушкарьова, І. М. Іванович, М. В. Глоба, Л. А. Вишневська, С. В. Мінов // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідженням було охоплено 35 пацієнтів, серед них - 18 (51,42 %) дітей віком від 4-х міс до 18-ти років та 17 (48,57 %) дорослих віком від 18-ти до 74-х років, які перебували на лікуванні у клініці гнійних ускладнень Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України за період з 1-го березня до 1-го вересня 2007 р. Усі хворі з гнійно-септичними ускладненнями госпіталізовані в клініку після оперативного лікування та протокольного курсу терапії з приводу нейрохірургічної патології. У програму інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень включено комбінацію цефтазидиму й амікацину. Препарати вводили впродовж 10 - 14-ти днів парентерально. Добрі результати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину одержано у 21-го (60,00 %) хворого, задовільні - у 10-ти (28,57 %), незадовільні - у 4-х (11,43 %). У цілому лікування було ефективним у більшості випадків - у 31-го (88,57 %) пацієнта. Клінічна ефективність застосування комбінації цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології становить 88,57 %. У разі гнійно-септичної патології у нейрохірургічних хворих виявлено високу бактеріологічну ефективність комбінації цефтазидиму та амікацину щодо проблемних збудників. Одержані результати дають змогу рекомендувати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину для лікування гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванович М.  
Нульова реалізація додатка при перехідних дієсловах в українській та сербській мовах / М. Іванович // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 194-201. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто особливий вид периферійної репрезентації перехідності - нульовий додаток. Абсолютивне вживання перехідних дієслів є такою зоною функціонування перехідності, в якій семантичний і формальний рівень розходяться: об'єкт, присутній на значеннєвому рівні, не має свого формального вираження на поверхневому, синтаксичному рівні. Проаналізовано умови абсолютивного вживання перехідних дієслів в українській і сербській мовах, в цьому разі виділяються інтенція мовця (зосередження його уваги на якомусь іншому елементі ситуації: диспозитивній характеристиці суб'єкта, способі дії), нереференціальність об'єкта, редундантність об'єкта (інкорпорування об'єкта в значення самого присудка), лексичне значення дієслова (абстрактна/конкретна дія, наявність диспозитивної семи), дієслівний вид та індикативне/релятивне вживання дієслівних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.64-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванович Г. В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialisD Lam. Одеської затоки : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. В. Іванович; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2005. - 23 c. - укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену досягає на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Румик І. І. 
Розвиток аграрно-промислових формувань у цукробуряковому виробництві : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / І. І. Румик; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - К., 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено теоретичну сутність поняття аграрно-промислове формування, організаційно-правові форми та тенденції розвитку інтегрованих структур у цукробуряковому підкомплексі. Проаналізовано сучасний стан аграрно-промислових формувань Черкащини, визначено економічну ефективність інтегрованого виробництва цукрових буряків і цукру. Обгрунтовано методичні підходи щодо функціонування цукробурякових інтегрованих формувань, розраховано перспективні параметри обсягів виробництва цукру та площ посівів цукрових буряків сільськогосподарських і переробних підприємств асоціації "Черкасицукор". Запропоновано раціональну виробничу структуру аграрно-промислового формування з виробництва цукрових буряків і цукру, надання послуг, переробки супутньої продукції та диверсифікації виробництва цукрового заводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4 + У9(4УКР)325.152.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крамарєв С. О. 
Особливості клінічної картини та лікування грипу A/H1N1 California 2009 у дітей / С. О. Крамарєв, Р. О. Моісеєнко, І. В. Шпак, В. В. Залеська, С. І. Осташко, В. В. Євтушєнко, Л. О. Палатна, О. В. Виговська, О. В. Головач, Л. О. Токар, О. Є. Луцька, Н. С. Дорошенко, Г. А. Іванович // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу та схеми лікування дітей, хворих на грип A/H1N1 California 2009. Показано ефективність озельтамівіру в усіх випадках лікування даним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Журавльова С. С. 
"Алфавит собранный, ри[ф]мами сложенный..." свт. Іоана Максимовича як явище агіографічної культури українського бароко : монографія / С. С. Журавльова; ред.: Ю. А. Ігор (Ісіченко); Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : БДПУ, 2012. - 237 c. - Бібліогр.: с. 145-164 - укp.

Досліджено джерела та жанрово-тематичну специфіку книги "Алфавит собранный, ри[ф]мами сложенный..." свт. Іоана Максимовича. Простежено індивідуальні особливості функціонування феноменів мучеництва та чуда в агіографічній поезії доби бароко. Зазначено, що своєрідність опрацювання аскетичної теми в агіографічних віршах книги свт. Іоана Максимовича полягає в поєднанні аскетичних програм східних Отців, ісихастського вчення про молитву розуму з ігнатіянськими концепціями духовного вдосконалення. Проаналізовано образ святого, представлений у поетичній книзі свт. Іоана Максимовича як відображення барокової антропології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Максимович І. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гукалюк А. Ф. 
Інвестиційна привабливість як чинник підвищення конкурентоспроможності території / А. Ф. Гукалюк, І. М. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, які впливають на розвиток території. Визначено шляхи підвищення інвестиційної привабливості міста, а також вплив інвестиційної привабливості на конкурентоспроможність території. Доведено, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні за допомогою територіального маркетингу є дієвим важелем не лише розвитку окремих територій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Іванович І. Ю. 
Мінімізація інвестиційного ризику у сільськогосподарському господарстві через механізм страхування / І. Ю. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 5. - С. 202-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано джерела та чинники формування інвестиційного ризику у сільському господарстві, його класифікаційні ознаки й загальні методи мінімізації. Досліджено проблеми страхування інвестиційного ризику сільськогосподарського підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грушко В. І. 
Розвиток інформаційного суспільства : колект. моногр. : [в 10 т.]. Т. 6. Фінансова політика держави на макрорівні / В. І. Грушко, В. С. Сідак, О. І. Пилипченко, С. М. Лаптєв, І. І. Румик; ред.: В. І. Грушко. - Київ, 2012. - 295 c. - Бібліогр.: с. 291-295 - укp.

Викладено теоретико-методологічні засади сучасної бюджетної політики. Показано особливості формування та реалізації бюджетної політики України в системі регулювання економіки, шляхи її вдосконалення. Розкрито сутність місцевих бюджетів, шляхи посилення їх ролі у бюджетній системі України. Описано механізм управління та обслуговування державного боргу. Розглянуто сутність, особливості та механізм іпотечного кредиту, перспективи розвитку іпотечного кредитування в Україні. Висвітлено теоретико-методичні засади функціонування ринку цінних паперів, перспективи розвитку фондового ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354501/6 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лисовська В. Й. 
Динаміка вмісту глікогену та ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis D Lam. з Одеської затоки / В. Й. Лисовська, Г. В. Іванович // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.2-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Румик І. І. 
Застосування когнітивного інструментарію у дослідженнях економічних моделей продовольчого забезпечення / І. І. Румик // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2020. - № 2. - С. 70-80. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Предмет дослідження - оцінка впливу компонентів на безпеку продовольчого забезпечення за допомогою когнітивного моделювання. Актуальність теми дослідження. В сучасних динамічних умовах функціонування економіки стає складніше розробляти безпекові стратегії для таких складних систем як система продовольчого забезпечення. Разом з тим, використання когнітивних методів дозволяє провести аналіз факторів впливу, силу їх взаємодії, графічно відобразити причинно-наслідкові зв'язки у змінній слабоструктурованій системі з метою прийняття оптимальних управлінських рішень. Мета і завдання дослідження. Мета роботи - полягає у дослідженні методики когнітивного моделювання складних економічних систем забезпечення продовольчої безпеки національної економіки. Методологія. Методологічну основу статті склав когнітивний метод моделювання, за допомогою якого визначено чинники впливу на систему, виявлено зв'язки між ними та побудовано модель у формі когнітивної карти. Це дозволило провести трьохкомпонентний сценарний аналіз, виявити характер зміни моделі і визначити її "вузьке місце", яким є стратегія стимулювання агровиробництва. Результати дослідження. Проаналізовано компоненти розвитку національної економіки з позиції забезпечення її продовольчої безпеки. Побудована матриця суміжності та когнітивна карта безпечної моделі продовольчого забезпечення. Проведено імпульсне моделювання впливу заданих компонентів та визначено рівень їх впливу на систему продовольчої безпеки. Галузь застосування результатів. Результати когнітивного моделювання впливу факторів на продовольчу безпеку можуть бути використані для розробки стратегії розвитку аграрної галузі в умовах динамічних змін економіки. Висновки: когнітивна методологія і програмна система FCM (Fuzzy-Logic Cognitive Mapping) є інструментом, який допомагає структурувати знання, системно та всебічно проводити дослідженя складної системи. В результаті проведеного сценарного моделювання досліджено вплив трьох компонентів на продовольчу безпеку, що дає можливість вибрати оптимальний варіант і приймати рішення з його практичної реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-982 + У010.295.321.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Іванович М. 
Сингулятиви у сучасній українській мові / М. Іванович // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 40, т. 1. - С. 36-49. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто засоби вираження сингулятивності у сучасній українській мові. Окрім словотвірних сингулятивів, виділяються і засоби на інших мовних рівнях: лексичному, лексико-синтаксичному та граматичному. Найбільше уваги приділено центральним засобам - словотоворчим і лесксико-синтаксичним. Запропоновано семантичну класифікацію словотвірних сингулятивів на власне сингулятиви, сингулятиви-фрагментизатори, парні сингулятиви та сингулятиви-підсилювачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Іванович Я. І. 
Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Я. І. Іванович; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Вивчення генетичного різноманіття українських сортів черешні з використанням ДНК-маркерів важливо для проведення цілеспрямованих селекційних досліджень, контролю сортової ідентичності та генетичної стабільності клонів, управління колекціями генетичних ресурсів та захисту прав селекціонерів. Генетичне профілювання українських сортів та форм черешні (всього 110 генотипів) з використанням молекулярних маркерів (MM: IRAP, REMAP, ISSR, SSR) кількох типів було проведено для оцінки їх дискримінаційних можливостей, вибору найбільш придатних ММ для рутинного використання та підбору мінімально необхідних наборів мікросателітних локусів для ідентифікації генотипів, формування генетичних профілів сортів та доповнення паспортів сортів, оцінки генетичної спорідненості генотипів. Аналіз генетичної структури вибірки з 94 генотипів дозволив виявити десять генетичних пулів, чотири з яких виявились раніше неописаними. До пулів 4 та 10 ввійшли сорти при створенні яких, імовірно, було використано ряд ландрас та інших форм місцевого походження. Генетичні пули 6 та 9 сформовані переважно Fr F3 нащадками сортів Дрогана жовта та Валерій Чкалов. Дослідження генів господарсько-цінних ознак полягало в ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 та генів S-локусу. Запропоновано новий метод ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 із застосуванням кодомінантних CAPS-маркерів. З використанням розробленого методу встановлено алельний стан гена PavCNR12 у 70 сортів черешні та виявлено суттєве переважання частоти бажаного алеля PavCNRl2- 1 над алелями -2 та -3. Для 70 сортів черешні української селекції та десяти форм ідентифіковано 14 відомих апелів самонесумісності, 5-генотипи та 17 груп перехресної несумісності. Серед українських сортів черешні найбільш поширеними є алелі S], S3, S4, 5s, Se та Sg. Характерним є домінування апелів S$ та Sg, що відрізняє українські сорти від інших європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-31

Шифр НБУВ: РА435618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Економіка невизначеності: практичний погляд на проблему : монографія / В. І. Грушко, Є. А. Бобров, І. П. Мігус, О. М. Герасименко, Н. М. Літвін, Д. Є. Ткач, М. В. Кучерук, І. І. Румик, В. З. Кузьмінський, А. С. Шуневич, С. П. Кизима, С. М. Плетенецька, О. О. Пилипенко, М. В. Федунов, А. В. Лещенко, О. Г. Чумаченко, О. І. Пилипченко, Л. Д. Тулуш, Д. В. Шульдяков, О. М. Брадул, В. А. Шепелюк, О. М. Ромашко, М. І. Руда; ред.: В. І. Грушко; "КРОК", університет економіки та права, вищий навчальний заклад. - Київ : Університет економіки та права "КРОК", 2021. - 503 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Висвітлено та проаналізовано сутність та основні риси економічної категорії "невизначеність", причини її виникнення та взаємозв’язок між дефініціями "ризик" і "невизначеність". Обґрунтовано практичні методи зменшення її негативного впливу на діяльність суб’єктів господарювання у різних економічних сферах діяльності національної економіки. Розглянуто стан та перспективи переходу економіки країни від лінійної до циклічної економічної системи. Визначено стратегічні перспективи підприємств в умовах економіки невизначеності. Розкрито теоретико-методичні засади оподаткування суб’єктів малого підприємництва та його вплив на господарську діяльність. Визначено фінансове регулювання доходів населення. Висвітлено оподаткування доходів фізичних осіб: проблеми та перспективи розвитку. Зазначено розвиток фінансового механізму соціального страхування в Україні. Визначено організацію та методичні прийоми державного фінансового аудиту в умовах невизначеності та ризику. Охарактеризовано теоретичні аспекти та методичні особливості проведення судово-економічної експертизи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 + У9(4УКР)0-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Румик І. І. 
Продовольча безпека в умовах комплементарності національної економіки : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / І. І. Румик; Вищий навчальний заклад"КРОК", університет економіки та права . - Київ, 2020. - 37 c. - укp.

Присвячено дослідженню продовольчої безпеки в умовах комплементарності національної економіки. Систематизовано та розширено наукові підходи до дослідження продовольчої безпеки як складової національної безпеки. Розвинуто методологічні засади комплементарності національної економіки та її зв’язку з продовольчою безпекою, визначено її соціально-економічні параметри. Узагальнено методики вибору індикаторів та обґрунтовано критерії продовольчої безпеки, охарактеризовано причинно-наслідкові зв’язки впливу компонентів на продовольчу безпеку за результатами сценарного моделювання. Доведено необхідність розробки парадигми продовольчої безпеки та розкрито особливості дії механізму продовольчої трансмісії. Здійснено аналітично-прогнозну оцінку виробництва і споживання сільськогосподарської продукції та удосконалено систему оцінювання регіональної продовольчої безпеки. Розроблено харчовий баланс за методикою стандартизації та проведено соціально-економічне дослідження рівня продовольчої безпеки населення. Запропоновано підходи до удосконалення державної продовольчої політики та сформовано пропозиції щодо фінансової підтримки виробництва. Розроблено положення стратегії продовольчої безпеки з урахуванням структурних змін національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Нехлопочин О. С. 
Значення заднього лігаментозного комплексу при травматичному ушкодженні ділянки грудопоперекового переходу. Ч. 2. Методи діагностик : (огляд) / О. С. Нехлопочин, В. В. Вербов, Є. В. Чешук, М. В. Вороді, І. М. Іванович // Травма. - 2023. - 24, № 4. - С. 15-23. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Задній лігаментозний комплекс (ЗЛК) хребетно-рухового сегмента складається з надостьової, міжостьової та жовтої зв'язок і капсули фасеткових суглобів. Стан цієї функціональної комбінації зв'язкових структур вважають критичним предиктором стабільності травматично пошкодженого хребта. Незважаючи на очевидне практичне значення, поняття ЗЛК протягом тривалого часу використовували лише при теоретичній оцінці моделей стабільності хребта. Аналіз літератури демонструє відсутність консенсусу щодо діагностичних критеріїв ушкодження ЗЛК і їх клінічного значення. Результати деяких досліджень є суперечливими. Зроблено спробу впорядкувати відомості щодо методів діагностики стану різних елементів ЗЛК при травматичному пошкодженні ділянки грудопоперекового переходу. Нині не існує загальноприйнятого комплексу критеріїв, які допомагають верифікувати пошкодження ЗЛК. Велика кількість ознак мають певне діагностичне значення. Ці ознаки залежно від способу візуалізації поділяють на прямі й непрямі. Прямі ознаки грунтуються безпосередньо на аналізі зображення, що характеризує певну анатомічну структуру. Непрямі ознаки дають змогу оцінити стан ЗЛК з урахуванням стану й розташування суміжних, переважно кісткових, структур. Розглянуто діагностичні можливості методів візуалізації (спондилографії, спіральної комп'ютерної і магнітно-резонансної томографії, а також ультразвукової діагностики), визначено їх основні переваги й недоліки. Установлено, що ширші можливості магнітно-резонансної томографії щодо візуалізації м'якотканинних структур не сприяють принциповому поліпшенню якості діагностики. Метод спіральної комп'ютерної томографії залишається провідним як для оцінки кістково-травматичних змін, так і для визначення непрямих ознак ушкодження ЗЛК. Розробка і клінічна верифікація спірально-комп'ютерно-томографічних характеристик стану зв'язкового апарату є актуальним завданням у комплексі заходів з поліпшення якості надання допомоги постраждалим із травмами ділянки грудопоперекового переходу.



Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського