Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Редчиць Т. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Редчиць Т. В. 
Пізня проза Гайміто фон Додерера. Структура та наративні типи : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Т. В. Редчиць; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено пізню прозу видатного австрійського прозаїка другої половини XX ст. Гайміто фон Додерера, грунтовно проаналізовано структурні композиційні та наративні особливості його текстів. Висвітлено амбівалентний вплив "габсбурзького міфу" на формування світоглядних та естетичних засновків австрійського автора, зокрема, його орієнтацію на традицію та відверто ностальгічну концепцію двох дійсностей. Увагу приділено спорідненості між структурними та жанровими моделями музичних творів і структурно-композиційними особливостям пізньої прози письменника. Складну тематико-семантичну стратифікацію Додерерових романів та оповідань розглянуто в контексті застосування принципу симфонізму, що відображає закономірності звернення автора до метаобразів. Здійснено спробу типологізації й осмислення широкого спектру неративних стратегій і тактик, які використовував Г. фон Додерер у своїй творчості. З'ясування та/або уточнення перелічених аспектів структури та оповіді у творах Г. фон Додерера дозволяє повніше висвітлити багатогранний зв'язок між художньою практикою письменника та його естетико-філософськими концепціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)6-4 Додер Г. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Редчиць Т. В. 
Проблеми визначення виду дієслова в німецькій мові / Т. В. Редчиць // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2014. - № 7. - С. 109-113. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено категорію виду дієслів у німецькій мові. Сучасна німецька лінгвістика не має єдиного підходу до вирішення проблеми виду дієслів, тому що у німецькій мові немає мовленнєвих ознак, які б остаточно визначали вид дії дієслова. Проте, у зарубіжній лінгвістиці існують спроби класифікувати дієслова за часовою та семантичною ознаками. За часовою ознакою вирізняють: дуративний (імперфективний) та перфективний види дії. За семантичною ознакою виокремлюють: каузативні, пейоративні, інтенсивні, імітативні та інструментативні дієслова. Здійснена спроба виявити особливості словотвору перфективних дієслів. Зазначено, що, вид дії може бути виражений через підпорядкування та вибір слова у реченні для вираження тієї чи іншої дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Редчиць Т. В. 
Гротеск у "малій прозі" Гайміто фон Додерера / Т. В. Редчиць // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2013. - № 27. - С. 36-40. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчено проблеми гротеску в "малій прозі" Г. фон Додерера. Увагу зосереджено на таких виявах гротескової образності, як гротескові ситуації, карикатурна тілесність. Закцентовано роль персоніфікації як механізму створення гротескової модальності. Зазначено, що в новелах письменника гротескний модус проявляється через гротескові ситуації, які відіграють важливу роль в аспекті сюжетотворення та жанрології. Гротескної модальності досягнено завдяки карикатурній тілесності, персоніфікації, гіперболізації. Важливу роль у розгортанні гротескного модусу відіграє вибір наративних стратегій, зокрема, широке застосування гомодієгетичної оповідної інстанції, яка забезпечує найвигідніші умови для розкриття "усамітненої" "я"-свідомості, оскільки текст відкрито організує особистість "оповідача", "носія мовлення", який відчуває потребу поділитися з читачем своїми враженнями, набутим екзистенційним досвідом й оформлює цей досвід за допомогою гротесково-карикатурних художніх побудов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Авс)6-4 Додерер Г.534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського