Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Романюк С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 131
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ковтун К. П. 
Хімічний склад і поживність зеленої маси трав залежно від фази їх росту і розвитку / К. П. Ковтун, О. В. Дєдов, С. П. Романюк // Корми і кормовиробництво. - 1998. - № 41. - С. 41-45. - укp.

Наведено результати хімічного аналізу та розрахунків поживності зеленої маси різночасно достигаючих травосумішок у різних фазах росту і розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-47,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Макаренко П. С. 
Вплив мінеральних добрив на продуктивність і якість корму козлятника східного / П. С. Макаренко, С. П. Романюк // Корми і кормовиробництво. - 1998. - № 41. - С. 61-68. - укp.

Викладено результати трирічних досліджень по вивченню дії мінеральних добрив на врожайність і якість корму козлятника східного.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романюк С. А. 
Аналіз фінансових можливостей підприємств в умовах реформування фінансово-кредитних відносин / С. А. Романюк, В. О. Козловський // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 1999. - № 1. - С. 17-26. - укp.

У статті проведено аналіз впливу нового закону про оподаткування прибутку на фінансовий стан підприємств, зроблено висновок, що більшість підприємств не адаптувалися до нової ситуації на ринку, у результаті чого нова система оподаткування призвела до збільшення податкового тиску на підприємства. Проаналізовано стан із ліквідацією заборгованості по заробітній платі на підприємствах промисловості Вінницької області, виявлено низький рівень кореляційної залежності між обсягом виробництва і реалізації продукції і рівнем заборгованості по заробітній платі. Дано рекомендації щодо рішення поставлених проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301 + У9(4УКР)261

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романюк С. З. 
Іван Боднарчук. Життя і педагогічна діяльність / С. З. Романюк, І. С. Руснак; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Зелена Буковина, 1999. - 207 c. - Бібліогр.: с. 181-185. - укp.

На основі архівних джерел та опублікованих матеріалів вперше в українській педагогічній науці досліджується життєво-творчий шлях і педагогічна діяльність І.Д.Боднарчука (1910-1990) - відомого педагога, письменника, культурно-просвітницького і громадського діяча української діаспори в Канаді. Всебічно аналізуються умови формування демократичного світогляду І.Д.Боднарчука, його різноманітна педагогічна діяльність як учителя рідних шкіл і курсів українознавства, директора і організатора українських навчально-виховних закладів у Канаді, а також наукова і літературно-художня спадщина подвижника національного шкільництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=Ук)6-8 Боднарчук І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Романюк С. З. 
Педагогічна діяльність Івана Боднарчука в контексті розвитку українського шкільництва в Канаді : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / С. З. Романюк; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2001. - 20 c. - укp.

На основі ретроспективного аналізу епістолярної спадщини, літературних джерел досліджено соціально-політичні, економічні, культурологічні передумови і чинники формування світогляду та педагогічних поглядів українсько-канадського педагога Івана Боднарчука. Визначено основні періоди його життя та педагогічної діяльності. Висвітлено стан громадського життя. Охарактеризовано форми та методи культурно-просвітницької праці української спільноти у Канаді. Проаналізовано організаційно-педагогічну діяльність І.Боднарчука в розвитку укрїнського шкільництва. Виявлено провідні положення теорії та практики національного шкільництва в діаспорі. Розкрито дидактичні можливості та виховний потенціал написаних І.Боднарчуком підручників для початкової ланки української освіти у Канаді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)6-8 Боднарчук І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Романюк С.  
Підсумки діяльності та проблеми підвищення ефективності функціонування спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку / С. Романюк // Регіон. економіка. - 2001. - № 3. - С. 56-61. - укp.

Проаналізовано результати діяльності спеціальних економічних зон (СЕЗ) та територій пріоритетного розвитку (ТПР). Запропоновано заходи для підвищення ефективності функціонування СЕЗ і ТПР.


Ключ. слова: спеціальні економічні зони, території пріоритетного розвитку
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)81-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кавун Э. М. 
Антигенные свойства остатка глицина, блокирующего альдегидные группы сшивающего агента в пептид-белковых конъюгатах / Э. М. Кавун, Д. В. Колибо, С. И. Романюк // Укр. біохім. журн.. - 2001. - 73, № 3. - С. 101-106. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

У процесі отримання пептид-білкових кон'югатів глутаральдегідним методом на молекулі-носієві з'являються антигенні детермінанти, до складу яких входять залишки глутарового альдегіду (ГА) та блокувального аміну, як правило, гліцину. Серед антитіл, спрямованих до цих антигенних детермінант, виявлено антитіла, специфічні до блокувального агента. На афінному сорбенті гліцин- оксиран- сефароза виділено антитіла, яким притаманна чітко виражена специфічність до залишку гліцину. Такі антитіла розпізнавали залишок гліцину, кон'югований з білками за допомогою ГА та з глікогеном за допомогою біс-оксирану, але не розпізнавали інші амінокислоти у складі аналогічних кон'югатів. Таким чином, залишок гліцину є імунодомінантною групою епітопа, який розпізнається даними антитілами. Припущено, що білки, оброблені ГА, можна використовувати для отримання високоспецифічних антитіл до амінокислот та інших амінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*74*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Романюк С. И. 
Специфичность антител к субъединицам дифтерийного токсина у детей с различными формами дифтерийной инфекции / С. И. Романюк, Д. В. Колибо, Э. М. Кавун, Ю. Л. Радавский, Т. Ю. Ткаченко, С. А. Крамарев, С. В. Комиссаренко // Укр. біохім. журн.. - 2001. - 73, № 6. - С. 73-76. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Для вивчення специфічності антитіл до субодиниць дифтерійного токсину (ДТ) у хворих на дифтерію, носіїв токсигенних і нетоксигенних дифтерійних бактерій, хворих на інші захворювання верхніх дихальних шляхів та вакцинованих здорових дітей проведено SDS-електрофорез ДТ, попередньо розщеплений на субодиниці трипсином, та імуноблотинг. Обробку результатів проведено за допомогою створеної компьютерної програми, яка дозволяє знайти кількісне вираження інтенсивності забарвлення смужок в імуноблотингу. Одержані дані показали, що існують певні відмінності у специфічності антитіл до А- або В-субодиниці ДТ у хворих дітей з різним діагнозом. Так, у хворих на дифтерію в 57 % випадків переважали антитіла до А-субодиниці. А у всіх інших обстежених дітей з різним діагнозом, як правило, переважали антитіла до В-субодиниці. Оскільки антитіла до В-субодиниці блокують зв'язування ДТ із рецепторами клітин-мішеней, то вони відіграють вирішальну роль у запобіганні ушкодженню тканин токсином. Припущено, що різна специфічність антитіл хворих на дифтерію і носіїв дифтерійних бактерій, можливо, може визначати різницю в клінічній формі перебігу інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*74*727 + Р733.514.23-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Колибо Д. В. 
Математическая модель инфекционного процесса при дифтерии для определения терапевтической дозы антитоксической противодифтерийной сыворотки / Д. В. Колибо, С. И. Романюк // Укр. біохім. журн.. - 2001. - 73, № 2. - С. 144-151. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3с21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Романюк С. А. 
Політика регіонального розвитку в Україні: сучасний стан і нові можливості : Регіон. дослідж. / С. А. Романюк; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Центр дослідж. адм. реформи. - К., 2001. - 109 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Висвітлено зміни, що відбулися за роки незалежності в економіці України. Здійснено аналіз державної регіональної політики за цей період та її впливу на економічне реформування у територіальному вимірі. Досліджено основні тенденції щодо регіональної політики у країнах Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романюк С. І. 
Вивчення шляхів проникнення дифтерійного токсину у клітини імунної системи мишей і морських свинок / С. І. Романюк, Д. В. Колибо // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4. - С. 155-156. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Колибо Д. В. 
Влияние дифтерийного токсина на жизнеспособность фагоцитов и B-лимфоцитов чувствительных и нечувствительных к нему животных / Д. В. Колибо, С. И. Романюк, Ю. Л. Радавский, С. В. Комиссаренко // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 2. - С. 30-36. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Відомо, що механізм дії дифтерійного токсину (ДТ) запускається лише в тому разі, якщо його молекула потрапляє в ендосому з кислим середовищем після зв'язування на поверхні клітини зі специфічним рецептором HB-EGF - фактором росту, який зв'язує гепарин і нагадує епідермальний фактор росту. Висунуто гіпотезу, згідно з якою токсин може проникати у клітини не тільки через рецептори HB-EGF, а також через специфічні до нього імуноглобулінові рецептори В-лімфоцитів та шляхом неспецифічного поглинання фагоцитарними клітинами. На користь цього припущення свідчить той факт, що в цих випадках токсин потрапляє до ендосоми з необхідним для його активації кислим середовищем. Для перевірки цієї гіпотези було проведено порівняльні дослідження на нечутливих до ДТ мишах, у яких відсутній специфічний до токсину рецептор, і чутливих до токсину морських свинках. Вивчено вплив ДТ на життєздатність фагоцитів, а також В-лімфоцитів мишей і морських свинок, що мають імуноглобулінові рецептори різної специфічності. В-лімфоцити одержано від тварин, імунізованих контрольним антигеном - овальбуміном та рекомбінантним дифтерійним токсоїдом - ДТ без N-кінцевого фрагмента із 28-и амінокислотних залишків, який відповідає за токсичну дію. Результати досліджень дозволяють стверджувати, що ДТ проникає у фагоцити та специфічні до нього В-лімфоцити і вбиває їх навіть за відсутності класичного рецептора. Цей факт є свідченням потенційної здатності ДТ пригнічувати гуморальну імунну відповідь, спрямовану проти нього, та перешкоджати виконанню фагоцитами захисної функції в організмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.24-648 + Е60*695.8-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Скок М. В. 
Будова і функції нікотинових ацетилхолінових рецепторів на клітинах імунної системи / М. В. Скок, О. Ю. Лихмус, Л. М. Коваль, Д. В. Колібо, С. І. Романюк // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 12-13. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Романюк С. І. 
Антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць : Автореф. дис... канд. біол. наук : 02.00.10 / С. І. Романюк; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено антигенні властивості дифтерійного токсину (ДТ) та його субодиниць у дітей з різними формами дифтерійної інфекції та після вакцинації, а також імунобіологічної активності ДТ, яка дозволяє йому протидіяти імунній системі. Розроблено імуноферментні методи виявлення ДТ й антитіл проти нього, які можуть бути використані з метою вдосконалення діагностики дифтерії. Створено комп'ютерну програму щодо кількісної оцінки результатів імуноблотингу. Проаналізовано сироватки крові дітей різних діагностичних груп стосовно вмісту ДТ, антитоксичних антитіл та їх специфічності до субодиниць ДТ. Встановлено, що антитіла хворих на дифтерію та носіїв відрізняються за специфічністю до субодиниць А та В ДТ. Запропоновано математичну модель дифтерійної інфекції для розрахунку терапевтичних доз антитоксичної сироватки коня. Вперше встановлено, що ДТ здатен проникати у фагоцити та специфічні до нього В-лімфоцити навіть за відсутності класичного рецептора для ДТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Романюк С.  
Олександр Барвінський (1848 - 1927 рр.) - творець нової концепції української національної школи (за матеріалами періодичних видань Галичини другої половини ХІХ ст.) / С. Романюк // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2002. - Вип. 10. - С. 431-445. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Сенчило Н. В. 
Гуморальна імунна відповідь на тейхоєву кислоту стафілокока у мишей ліній C57BL та BALB/C / Н. В. Сенчило, С. І. Романюк, Д. В. Колибо, В. К. Позур // Доп. НАН України. - 2002. - № 3. - С. 171-174. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Окішева І. В. 
Вплив нікотину і білкових нейротоксинів на продукцію антитіл спленоцитами миші Iin vitroD / І. В. Окішева, С. І. Романюк // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 1. - С. 144. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*727*716-642:Г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Аль-Махмуд Г. А. 
Розробка методу експресного виявлення дифтерійного токсину на основі імунохроматографії з колоїдним золотом / Г. А. Аль-Махмуд, С. І. Романюк, В. І. Чернишов, Д. В. Колибо // Укр. біохім. журн.. - 2003. - 75, № 5. - С. 123-124. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Назаров С. Г. 
Наукові основи створення культурних пасовищ і сіножатей на різних типах лучних угідь Лісостепу / С. Г. Назаров, П. С. Макаренко, К. П. Ковтун, С. П. Романюк, Ю. А. Векленко, В. С. Деркач // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 3 (спец. вип.). - С. 23-26. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати 30-річних досліджень лабораторії сіножатей і пасовищ, проведених на низинних і заплавних луках, осушених землях та еродованих схилах. Показано значення культурних пасовищ і сіножатей у зміцненні кормової бази, покращанні якості та зниженні вартості кормів і охороні навколишнього середовища.

Приведены результаты 30-летних исследований лаборатории сенокосов и пастбищ, проведенных на низинных и пойменных лугах, осушенных землях и эродированных склонах. Показано значение культурных пастбищ и сенокосов в укреплении кормовой базы, улучшении качества и снижении стоимости корма и охраны окружающей среды.


Індекс рубрикатора НБУВ: П221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Романюк С.  
Жанр доповіді у журналістській спадщині О.Барвінського (за матеріалами часопису "Правда" 90-х рр. ХІХ ст.) / С. Романюк // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2003. - Вип. 11. - С. 726-735. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4 + Ч612.3(4Укр)5-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського