Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=СВЯТЧЕНК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Святченко Л. О. 
Правове регулювання цукробуряківництва в Україні : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л. О. Святченко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання цукробуряківництва в Україні, наведено рекомендації щодо його удосконалення. Наведено результати ретроспективного аналізу правового регулювання вітчизняного цукробуряківництва, розроблено його періодизацію. Розкрито сутність категорій "цукробуряківництво" та "бурякоцукровий комплекс". Визначено принципи правового регулювання діяльності у галузі виробництва цукру. Встановлено юридичну природу, галузеву належність і місце правових засад цукробуряківництва у системі національного права. Охарактеризовано стан правового забезпечення виробництва цукрового буряку в Україні. Розкрито особливості державно-правового регулювання відносин у сфері виробництва цукрового буряку. Проаналізовано стан договірно-правового регулювання цукробуряківництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14:П + Х819(4УКР)124 + П215.2(4УКР) б

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Святченко Л. О. 
Правове регулювання цукробуряківництва в Україні : монографія / Л. О. Святченко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К.; Ніжин, 2011. - 141 c. - Бібліогр.: 199 назв - укp.

Здійснено ретроспективний аналіз правового регулювання цукробуряківництва в Україні та його періодизацію. Запропоновано визначення поняття "цукробуряківництво", висвітлено принципи правового регулювання цукробуряківничої діяльності. Визначено юридичну природу, галузеву належність і місце правових засад цукробуряківництва в системі національного права. Охарактеризовано стан правового забезпечення й особливості державно-правового регулювання відносин у виробництва цукрового буряку. Увагу приділено проблемам договірно-правового регулювання цукробуряківництва в країні. Розроблено проект Концепції державної цільової програми підтримки та розвитку цукробуряківництва в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + П215.2(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Святченко С. І. 
Розрахунки витрат при виробництві біопалива / С. І. Святченко // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2009. - № 1. - С. 577-578. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Разработана компьютерная программа расчетов себестоимости производства биотоплива из растительного сырья при разных вариантах расходов составляющих факторов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Святченко Л. О. 
Правове регулювання рибництва та рибальства в Україні : монографія / Л. О. Святченко, Ю. І. Кудріна, Л. Ю. Галайдюк, С. О. Кідалов; ред.: Л. О. Святченко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К. : Вік принт, 2013. - 282 c. - Бібліогр.: с. 192-213 - укp.

Розглянуто процес формування нормативно-правових відносин у галузі рибальства та стану реалізації рибальського законодавства на сучасному етапі. Досліджено зміст поняття та види рибництва в Україні. З'ясовано суб'єктивний та об'єктивний склад правовідносин в сфері рибного господарства. Обгрунтовано юридичні ознаки водних біоресурсів як основи здійснення рибальства. Узагальнено особливості та порядок рибогосподарського використання природних водойм. Проаналізовано правовий механізм забезпечення права на здійснення рибальства, в якому визначено організаційно- та функціонально-правові засоби забезпечення здійснення рибальства, а також правові засоби охорони права здійснення рибальства в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.72 + Х819(4УКР)124.62 + П72(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА776553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Харківський науково-методологічний центр трансферу інновацій / В. М. Тимчук, Є. С. Бондаренко, С. І. Святченко, І. В. Гребенюк; НААН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. - Харків : Бровін О.В., 2016. - 93, [2] c. - Бібліогр.: с. 80-85 - укp.

Розкрито специфіку Харківської області як зони ефективного трансферу. Висвітлено напрями розвитку Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН України як науково-методологічного центру трансферу інновацій в агропромислове виробництво. Розглянуто проблеми диверсифікації напрямів створення та використання селекційних інновацій. Визначено напрями зональної спеціалізації ринку селекційних інновацій і концентрації виробництва продукції рослинницта. Обгрунтовано шляхи підвищення реалізації потенціалу трансферу інновацій. На прикладі Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН України згруповано модельні етапи інноваційної трансформації за їх базовим рівнем, рівнем прагматичності та спрямованості задіяних механізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П13 + У9(4УКР-4ХАР)325.10-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО35083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Свергузова С. В. 
Перспективы использования отхода электросталеплавильного производства - пыли электродуговых сталеплавильных печей / С. В. Свергузова, Ж. А. Сапронова, А. В. Святченко // Экология и пром-сть. - 2017. - № 2. - С. 91-95. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Представлены результаты исследования физико-химических свойств отхода сталеплавильного производства - пыли электродуговых сталеплавильных печей (ЭДСП). Показаны перспективы использования пыли ЭДСП для очистки многокомпонентных сточных вод. Доказаны свойства пыли как реагента и коагулянта.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тимчук В. М. 
Підходи щодо вибору об'єкту трансферу в системі технологічного забезпечення соняшнику / В. М. Тимчук, Є. С. Бондаренко, С. І. Святченко, Р. О. Косенко, С. М. Тимчук, Л. С. Осипова // Інженерія природокористування. - 2017. - № 2. - С. 96-103. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Соняшник є незаперечним лідером в аграрному ранговому табелі. Всі розмови і спроби знизити його роль і значення - приречені. Сьогоднішні українські реалії тільки сприяють зростанню актуальність системного підходу щодо соняшнику. З урахуванням додаткових факторів глобалізації, євроінтеграції, кліматичних трансформацій, децентралізації та інших факторів все це має підвищену актуальність в системі реалізації наявного комплексу конкурентних переваг вітчизняного АПК та України в цілому. Дослідження проводили згідно завдань НТП 46 і НТП 47 (2006 - 2010 рр.), ПНД 41 (2011 - 2015 рр.) і ПНД 44 (2016 - 2017 рр.) в головній організації ЦНО АПВ Харківської області - Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН. Предметом досліджень були визначені періоди і вектори розвитку вітчизняного олійно-жирового комплексу на рівні соняшнику. При розробці робочих моделей виходили із урахування позицій організації, структурного і ієрархічної побудови систем, формалізації і системного підходу на принципах наскрізній координації. У процесі статистичного аналізу використовували абсолютні та відносні показники динамічних і структурних зрушень, статистичні методи аналізу і прогнозування, табличний і графічний методи представлення результатів. Технології побудовані за принципом операційного листа не в повній мірі відповідають сучасним ринковим вимогам. Технологія, яка базується на традиційній основі із залученням окремих нових (можливо інноваційних) елементів досить важко вписується в процес її комерційного використання. Технології, які не мають адаптованої методології, механізмів і не гарантує одержання задекларованого кінцевого результату досить важко вписується в процес її комерційної реалізації. Успішні технології як цілісні об'єкти трансферу повинні базуватися на принципах стандартизованих сировинних ресурсів і наскрізній координації. При цьому обов'язковим елементом успішної реалізації технології повинна бути інтеграція її продукції в інші галузі і диверсифікація всього спектру продукції. Запропонована методика може бути використана як інструмент моделювання процесів, здійснення їх статистичної перевірки і обгрунтування. Розроблені і виділені методологічні підходи та алгоритми є специфічною науковою продукцією в системі наукового супроводу та консалтингу галузі рослинництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11 + У9(4УКР)325.152.541.51-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тимчук В. М. 
Методологічні підходи оцінки технологій в галузі рослинництва / В. М. Тимчук, С. І. Святченко, Л. С. Осипова // Інженерія природокористування. - 2015. - № 1. - С. 23-28. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В рамках стратегічного переходу аграрного сектору економіки до рівня агропромислового виробництва технологічна інновація є одним з дієвих інструментів забезпечення конкурентоспроможності та структуроутворюючим організаційним чинником наскрізної координації. На сьогодні вітчизняний аграрний сектор знаходиться на перехідному етапі від сільського господарства до агропромислового виробництва, що не дозволяє в повній мірі реалізовувати в рамках трансферу провідну роль технології і забезпечувати необхідну стабільність виробництва. З позицій побудови інноваційної системи для галузі рослинництва методологічні підходи формування і оцінки технологічних інновацій як системних рішень є актуальними і стратегічно важливими.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Святченко В. 
Системні властивості мови в студіях учених Харківської лінгвістичної школи / В. Святченко // Теорет. й приклад. проблеми сучас. філології : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 6. - С. 35-44. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розкрито погляди вчених Харківської лінгвістичної школи на системний характер мови в працях з історичної фонетики східнослов'янських мов та досліджено практичне втілення цих поглядів. Розуміння вченими Харківської лінгвістичної школи системного характеру фонетичних змін зумовило пошук зв'язку між ними, намагання виявити однорідні фонетичні закони, що об'єднані спільною причиною і діють у певний період історії мови, на що й звертає увагу авторка статті. Розглянуто також питання про актуальність і важливість досліджень вчених про системний характер мови, які зберегли свою цінність для мовознавства ХХ ст. - початку XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г(4УКР) + Ш141.1-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Святченко В. В. 
Системність мови в європейському мовознавстві XIX – початку XX ст.: фонетико-фонологічний рівень : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / В. В. Святченко; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. - Одеса, 2019. - 20 c. - укp.

Представлено лінгвоісторіографічне дослідження питання системності мови в європейському генетичному мовознавстві ХІХ – початку ХХ ст. Розкрито погляди європейських лінгвістів ХІХ – початку ХХ ст. на системний характер мови, встановлено джерела цих поглядів, виявлено роль мовознавців зазначеного періоду в обґрунтуванні системного підходу до мови. Відповідне коло питань досліджено максимально повно, ураховуючи еволюцію поглядів учених на розглядувану проблему. Основну увагу в дисертації приділено вченню про системність мови в студіях мовознавців ХІХ – початку ХХ ст. (Ф. Боппа, Я. Грімма, Р. Раска, О. Х. Востокова, А. Шлейхера, М. І. Греча, Ф. І. Буслаєва, І. І. Срезневського, М. О. Максимовича, Я. Ф. Головацького, О. О. Потебні, П. Г. Житецького, М. О. Колосова, А. Лескіна, Г. Остгофа, К. Бругмана, Г. Пауля, П. Ф. Фортунатова, О. О. Шахматова, М. М. Дурново, Ф. де Соссюра, І. О. Бодуена де Куртене, В. О. Богородицького, А. Ю. Кримського, К. Т. Німчинова, П. О. Бузука та ін.), які теоретично й практично розкривали системні властивості мови в працях з історичної фонетики індоєвропейських мов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г(4)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439393 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського