Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (70)Книжкові видання та компакт-диски (428)Журнали та продовжувані видання (262)
Пошуковий запит: (<.>U=П215.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 372
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Тарабрін О. Є. 
Агрокліматичні та агротехнічні основи вирощування насіння цукрових буряків безвисадковим способом у Криму / О. Є. Тарабрін; УААН. - К. : Аграр. наука, 1999. - 107 c. - Бібліогр.: 168 назв. - укp.

Висвітлено наукові основи вирощування безвисадкових насінників цукрових буряків. Розкриваються шляхи підвищення збереженості рослин у зимовий період, урожайності та якості насіння. Показані ресурсозберігаючі технології вирощування насіння цукрових буряків на основі застосування безвисадкового способу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-374(2УКР-4КРЫ),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Роїк М. В. 
Буряки / М. В. Роїк. - К. : XXI вік: РІА "Труд-Київ", 2001. - 320 c. - укp.

Розкрито біологічні особливості цукрових, кормових і столових буряків, сутність української інтенсивної технології вирощування цукрових і кормових буряків, що дозволяє максимально реалізувати потенційні можливості культури. Наведено необхідні матеріали з питань сучасного буряківництва, ілюстрації головних ланок інтенсивних технологій, їх економічне обгрунтування та рекомендації для запровадження у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4 + П241.32-4 + П222.92-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кононенко Ю. А. 
Біоенергетична оцінка технологій вирощування гібридів цукрових буряків при різних режимах зрошення на Півдні України / Ю. А. Кононенко // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 82-85. - укp.

Подано результати біоенергетичної оцінки технології вирощування в залежності від різних моделей водозберігаючих режимів зрошення. Порівняння показників біоенергетичної ефективності технології вирощування з використанням досліджуваних гібридів цукрового буряку довели, що з енергетичної точки зору найбільшу ефективність отримано при вирощуванні гібриду Ялтушківський ЧС-72 з урахуванням господарської цінної частки та загального біологічного врожаю. Продуктивними також виявилися Ялтушківський однонасіннєвий 64 та Іванівський ЧС 33 гібриди.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Киризий Д. А. 
Влияние редукции черешков на фотосинтез и продуктивность сахарной свеклы / Д. А. Киризий // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 5. - С. 352-355. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

У вегетаційному досліді у листків, що закінчили ріст, у середині вегетації видалили половинки черешків шляхом поздовжнього розрізу в площині симетрії від листкової пластинки до коренеплоду. Проведені через 20 днів після редукції виміри вуглекислотного газообміну, транспірації, вмісту в листкових пластинах і черешках загального азоту, суми розчинних цукрів і крохмалю не виявили суттєвої різниці між контрольними та дослідними рослинами за цими показниками. Зроблено висновок щодо надмірності провідності черешків цукрових буряків для води та асимілятів, а їх значна частка в масі гички обумовлена забезпеченням механічної міцності для раціонального розміщення листкових пластинок у просторі.


Ключ. слова: Beta vulgaris L., фотосинтез, черешки, редукция, продуктивность
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*691.52 + П215.2-264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колесников Л. О. 
Влияние сорной растительности на динамическую плотность жужелиц в посевах сахарной свеклы / Л. О. Колесников, Х. Кобуш // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 28-30. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Встановлено, що наявність бур'янів в посівах цукрових буряків від посіву до збирання урожаю або після фази зникання рядків збільшує динамічну щільність жуків Poecilus cupreus і Pseudoophonus rufipes у другій половині вегетації у 2 - 4 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 + Е60*805.6*803.3,025 + П215.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сакало В. Д. 
Влияние экзогенных регуляторов роста растений на сахарозосинтезирующую способность сахарной свеклы / В. Д. Сакало, С. П. Пономаренко, В. М. Курчий // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 1. - С. 20-27. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Вивчено дію екзогенних регуляторів росту рослин - емістиму С і бетастимуліну на активність сахарозофосфатсинтази і сахарозосинтази цукрового буряка. Встановлено, що обприскування рослин у фазі 8 - 10 листків емістимом С активувало сахарозофосфатсинтазу на 43 - 233 %, бетастимуліном - на 18 - 130 %. Це супроводжувалось підвищенням до 50 % активності сахарозосинтази в коренеплодах. Однак у середовищі з ізольованими ферментами регулятори росту активували тільки сахарозофосфатсинтазу, а сахарозосинтазу - ні. Зроблено висновок, що емістим С і бетастимулін здатні безпосередньо стимулювати синтез сахарози в листках сахарозофосфатсинтазою. Сахароза, яка надходить у коренеплоди, сприяє активації сахарозосинтази. Активація сахарозофосфатсинтази в листках і сахарозосинтази в коренеплодах стимулює процеси росту та цукронакопичення.


Ключ. слова: сахарная свекла (Beta vulgaris L.), регуляторы роста растений, сахарозофосфатсинтаза, сахарозосинтаза
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*334.23 + П215.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лялько И. И. 
Генетический контроль признака опушенности листовой пластинки у сахарной свеклы / И. И. Лялько, О. В. Дубровная, Т. В. Чугункова // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 1. - С. 38-43. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Встановлено генетичний контроль ознаки "опушеність листової пластинки" у рослин цукрового буряку. На підставі результатів гібридологічного аналізу виявлено серію множинних алелів локуса Н1, який контролює дану ознаку. Показано, що алель Н11 не повністю домінує над алелем Н12, тоді як обидва алелі повністю домінують над алелем Н13.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 + Е50*444

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Власюк І. В. 
Генетичні особливості вихідних форм для створення ліній-запилювачів цукрових буряків / І. В. Власюк, В. І. Власюк, М. О. Корнєєва, Е. Р. Ермантраут // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 4. - С. 21-25. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Відображено результати вивчення комбінаційної здатності за ознаками врожайності, цукристості, вмісту шкідливих іонів натрію та калію у вихідних популяцій цукрових буряків, на підставі яких планується створення ліній-запилювачів для чоловічостерильних форм з метою формування високопродуктивних гібридів. Визначено переважаючу частку впливу адитивних ефектів на формування господарсько-цінних ознак. Відібрано перспективні комбінації з високим ефектом гетерозису за комплексом ознак. Обговорюється стратегія селекційного поліпшення вихідних форм цукрових буряків на основі вивчення генетичної обумовленості елементів продуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лесневич Л. А. 
Запасные белки семян свеклы, их гетерогенность, вариабельность в онтогенезе и полиморфизм / Л. А. Лесневич // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 5. - С. 417-426. - Библиогр.: 75 назв. - рус.

Подано загальний огляд літературних даних стосовно запасних білків рослин і обговорені результати досліджень білків насіння буряків. Розглянуто біохімічні параметри запасних білків (електрофоретична та імунохімічна гетерогенність, амінокислотний склад, молекулярна маса, відношення до кріопреципітації), фізіологічна роль і варіабельність в онтогенезі та різних генотипах. Показані можливість і перспективи використання поліморфізму цих білків у оцінці селекційного матеріалу.


Ключ. слова: запасные белки, свекла, глобулины, электрофорез, иммунохимия, гетерогенность, полиморфизм
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.3,025 + П215.2-264-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лісневич Л. О. 
Запасні білки насіння буряків: (гетерогенність, функціональна роль, поліморфізм) / Л. О. Лісневич; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. - К. : Логос, 2001. - 189 c. - Бібліогр.: 177 назв. - укp.

Досліджено електрофоретичну та імунохімічну гетерогенність, фізико-хімічні властивості, функціональну роль запасних білків цукрових буряків. Вивчено їх поліморфізм на різноманітному вихідному матеріалі: сортах, гібридах, лініях, видах, компонентах сортів і гібридів, а також мутантах. Вперше встановлено, що запасним білком цукрових буряків є 11S глобулін, який за молекулярною масою, складом субодиниць, поліпептидів, амінокислот і відношенням до кріопреципітації подібний до запасних білків інших дводольних рослин. Доведено, що даний глобулін накопичується у насінні під час дозрівання та першим включається в метаболізм у процесі проростання. Виявлені мінливість 11S глобуліну в онтогенезі, стабільність складу за різних умов вирощування рослин, характерний розподіл амінокислот дають фізіолого-біохімічне обгрунтування можливості застосування зазначених глобулінів як маркерів для оцінки генофонду буряків. Біохімічна паспортизація та сформований каталог вітчизняних сортів і ліній за білковими формулами глобуліну дозволяє порівняти структуру їх популяцій в одній системі. Встановлено різноманітність генофонду цукрових буряків, визначено оригінальні та подібні форми, походження, показано їх відмінність від матеріалів зарубіжних фірм.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-264.22-272.5 + Е50*725.111.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Юркова Г. Н. 
Микроклональное размножение растений сахарной свеклы с генетически детерминированными признаками / Г. Н. Юркова, О. В. Дубровная, Т. В. Чугункова, И. И. Лялько // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 3. - С. 227-232. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Із клітин листкових експлантів шляхом прямої регенерації отримані рослини-регенеранти цінних генотипів цукрових буряків. Розроблено комплекс біотехнологічних прийомів, який дозволяє значно підвищити індукцію пагонів із клітин експлантів та прискорити розмноження рослин.


Ключ. слова: сахарная свекла, инбредные линии, маркерные признаки, микроклональное размножение
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лялько И. И. 
Морфологическая мутация сахарной свеклы "опушенность листовых пластинок" как маркер закрепителей стерильности / И. И. Лялько // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 3. - С. 47-51. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Виділено нову мутацію листового апарату цукрового буряку - опушеність листових пластинок (Hairy leaf). Вивчено закріплюючу здатність лінії, маркованої геном Hl. Лінія класифікована як універсальний закріплювач стерильності. Показано ефективність використання її при створенні нових, або для підтримки та поліпшення існуючих запилювачів O-типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Наукові основи виробництва цукрових буряків та інших культур бурякової сівозміни в сучасних економічних та екологічних умовах : Зб. наук. пр. Кн. 1 / ред.: М. В. Роїк; УААН. Ін-т цукр. буряків. - К., 1998. - 158 c. - укp.

Розглянуто особливості створення інбредних ліній цукрових буряків, продуктивність насінників залежно від різних видів і строків внесення добрив, агрофізичні показники насіння цикорію кореневого як основу з метою розробки параметрів робочих органів для його сівби. Досліджено ефективність організаційно-економічних формувань у буряківництві, насіннєву продуктивність триплоїдних гібридів цукрових буряків залежно від способу вирощування насінників, а також проблеми вдосконалення технологічного процесу обробітку грунту перед садінням маточних коренеплодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) я43 + У9(4УКР)325.152.52 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Наукові основи виробництва цукрових буряків та інших культур бурякової сівозміни в сучасних економічних та екологічних умовах : Зб. наук. пр. Кн. 2 / ред.: М. В. Роїк; УААН. Ін-т цукр. буряків. - К., 1998. - 163 c. - укp.

Розглянуто стан і перспективи токсикації сходів цукрових буряків системними інсектицидами, динаміку чисельності нематод цукрових буряків у період вегетації, перспективні способи внесення пестицидів. Проаналізовано вплив досходових боронувань на забур'яненість посівів цукрових буряків, родючість грунту та продуктивність цукрових буряків у сівозмінах залежно від фону удобрення в зоні нестійкого зволоження, питання технічного забезпечення процесів вирощування та збирання цукрових буряків, використання комбінованих агрегатів для передпосівного обробітку грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Наукові праці Іванівської дослідно-селекційної станції 1901 - 1997 рр : Наук.-допом. бібліогр. покажч. / ред.: М. С. Слободяник; упоряд.: Г. В. Кулик; УААН. Центр. наук. с.-г. б-ка, Іванівська дослідно- селекційна станція. - Суми : Козац. вал, 2000. - 65 c. - укp.

Розкрито зміст випуску праць Іванівської дослідно-селекційної станції - бюлетенів, наукових збірників. Наведено допоміжний довідковий апарат: іменний покажчик авторів, укладачів, редакторів і персоналій; предметно-тематичний покажчик, в якому всі публікації згруповано за загальними напрямами роботи та конкретними темами, предметами. Вміщено список літератури про Іванівську дослідно-селекційну станцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ткачук А. В. 
Режим зволоження грунту під посівами цукрових буряків у лісостеповій зоні Правобережної України / А. В. Ткачук // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 8-12. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Встановлено зв'язок між вологозапасами та комплексним показником погодних умов і запропоновано методику розрахунків запасів вологи у грунті під посівами цукрових буряків із використанням стандартної метеорологічної інформації з точністю, достатньою для практичного використання. Наведено аргументи, які свідчать про перспективність даної методики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-280.3(4Укр3),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кірізій Д. А. 
Саморегуляція донорно-акцепторних відносин між листковою розеткою і коренеплодом у цукрових буряків при затіненні / Д. А. Кірізій // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 2. - С. 105-111. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено рослини цукрових буряків сорту Білоцерківська однонасінна 45, вирощені у вагетаціному досліді за природного освітлення (контроль) та у випадку 4- і 8-кратного затінення. Показано, що фотосинтетичний апарат цукрових буряків успішно адаптувався до низької освітленості, за данних умов суттєво збільшилася тривалість життя листків. Маса коренеплоду знижувалася пропорційно ступеню затінення, проте цукристість значно менше залежала від освітленості. Обговорено можливі механізми субстратної регуляції розподілу пластичних речовин у донорно-акцепторній системі рослин на рівні як окремих частин (надземної та підземної), так і процесів (росту і запасання).


Ключ. слова: Beta vulgaris L., затінення, хлорофіл, фотосинтез, донорно-акцепторні відносини, цукристість
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*723.115*725.151.1-634-601 + П215.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Селекція, насінництво і технологія вирощування цукрових буряків та інших культур бурякової сівозміни : Матеріали наук. конф. / ред.: М. В. Роїк; УААН. - К., 2000. - 274 с. - (Зб. наук. пр. Ін-ту цукр. буряків; Вип. 3). - укp.

Розглянуто сезонну динаміку чисельності бурякових блішок за умов Центрального Лісостепу України. Вивчено вплив тривалого застосування добрив у польовій сівозміні на кислотність чорнозему опідзоленого. Запропоновано удосконалені методи оцінки стійкості селекційних матеріалів цукрових буряків до хвороб коренеплодів. Детально проаналізовано агрофізичні властивості цикорію коренеплідного, продуктивність генетично модифікованих фосфінотрицин-толерантних цукрових буряків, а також використання мексиканських популяцій у селекції самозапилених ліній кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-3я431(4Укр) + П215.2-4я431(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чугункова Т. В. 
Цитогенетический анализ каллусных культур и растений-регенерантов, полученных из эксплантов сахарной свеклы различной плоидности / Т. В. Чугункова, О. В. Дубровная // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 4. - С. 9-15. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Процес становлення калусних культур, отриманих від експлантів цукрового буряку різного рівня плоїдності, супроводжується направленим селективним відбором високополіплоїдних клітин. У рослин-регенерантів, індукованих з калусу, виявлено високий рівень хромосомної та морфологічної мінливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50 + П215.2-237,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сакало В. Д. 
Особенности биосинтеза и метаболизма сахарозы у сахарной и дикой свеклы / В. Д. Сакало, В. М. Курчий, Д. А. Киризий // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 5. - С. 333-339. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Ключ. слова: Beta vulgaris L., Beta maritima L., Beta trigyna Waldst.et Kit., ферменты метаболизма сахарозы, фотосинтез
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-272.5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського