Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=П241.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Роїк М. В. 
Буряки / М. В. Роїк. - К. : XXI вік: РІА "Труд-Київ", 2001. - 320 c. - укp.

Розкрито біологічні особливості цукрових, кормових і столових буряків, сутність української інтенсивної технології вирощування цукрових і кормових буряків, що дозволяє максимально реалізувати потенційні можливості культури. Наведено необхідні матеріали з питань сучасного буряківництва, ілюстрації головних ланок інтенсивних технологій, їх економічне обгрунтування та рекомендації для запровадження у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4 + П241.32-4 + П222.92-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевцов І. А. 
Буряки цукрові, кормові, столові : Моногр. / І. А. Шевцов, Т. В. Чугункова; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. - К. : Логос, 2001. - 128 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто питання цукровиробництва, проаналізовано біологічні особливості буряків, висвітлено історію їх вирощування і походження, етапи селекції. Наведено ботанічну характеристику, класифікацію видів буряків, описано їх морфологічні ознаки, специфіку живлення, фотосинтезу, генетичні особливості. Викладено методи селекції, спрямовані на одержання високопродуктивних сортів і гібридів з цінними технологічними якостями. Висвітлено технологію переробки буряків на цукрових заводах.

Рассмотрены вопросы производства сахаропроизводства, проанализированы биологические особенности свёклы, освещены история их выращивания и происхождения, этапы селекции. Приведены ботаническая характеристика, классификация видов свёклы, описаны их морфологические свойства, специфика питания, фотосинтеза, генетические особенности. Изложены методы селекции, направленные на получение высокопродуктивных сортов и гибридов с ценными технологическими качествами. Освещена технология переработки свёклы на сахарных заводах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2 + П222.32 + П241.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА682055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубровная О. В. 
Генетический контроль морфологических признаков свеклы (IBeta vulgarisD L.) / О. В. Дубровная, И. И. Лялько, Ф. Н. Парий // Цитология и генетика. - 2003. - 37, № 4. - С. 57-72. - Библиогр.: 143 назв. - рус.

Стисло викладено та систематизовано результати теоретичних та експериментальних досліджень генетичного контролю ряду ознак буряків, у тому числі таких практично цінних, як самонесумісність, роздільно-зрослоквітковість, цитоплазматична чоловіча стерильність і деякі інші. Наведено дані про групи зчеплення окремих генів, які детермінують морфологічні та біохімічні ознаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Музика Л. П. 
Вплив добрив на врожайнiсть та якiсть буряка столового рiзних сортотипiв / Л. П. Музика, I. М. Гордiєнко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 4. - С. 71-74. - Библиогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати дослiджень стосовно впливу розкидного i локального способiв внесення рiзних доз мiнеральних добрив на врожайнiсть та якiсть буряка столового сорту Бордо Харкiвський i Цилiндра.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-43 + П241.32-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Паламарчук С. П. 
Агрохімічна оцінка використання добрив при вирощуванні буряка столового в Північному Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / С. П. Паламарчук; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Наведено результати досліджень з вивчення впливу внесення добрив під час вирощування буряка столового на агрохімічні показники родючості темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту, проходження окремих фізіолого-біохімічних процесів у рослинах, урожайність культури, а також біологічну цінність продукції. Визначено дози та строки внесення добрив з урахуванням сортових особливостей буряка столового. Встановлено, що використання вермикомпосту в дозі 5 т/га та мінеральних добрив у три строки (перепосівна культивація, посів, підживлення) внесення забезпечує урожайність у межах 56,5 - 57,2 т/га сорту Регала та 49,5 - 50,3 т/га стандартних корнеплодів сорту Червона куля. Проведено економічну й енергетичну оцінку використання добрив у процесі вирощування даної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Куц О. В. 
Вплив мікроелементів на продуктивність і якість капусти білоголової пізньостиглої та буряка столового на черноземі типовому лівобережного Лісостепу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / О. В. Куц; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. - Х., 2008. - 22 c. - укp.

Удосконалено елементи технології вирощування капусти білоголової пізньостиглої та буряка столового. Вивчено вплив співвідношень, строків і способів використання мікроелементів на чисту продуктивність фотосинтезу, зміну біометричних показників рослин, урожайність та якість продукції даних сільськогосподарських культур, встановлено придатність продукції до тривалого зберігання та промислової переробки. Доведено, що у процесі вирощування капусти білоголової із застосуванням оптимальних доз мінеральних добрив доцільно використовувати позакореневі підживлення солями молібдена та мікродобривом "Реаком" у фазу початку утворення розетки листків та у фазу початку утворення головки. Обгрунтовано необхідність у процесі вирощування буряка столового проведення підживлення солями бору та молібдену у фазу початку утворення коренеплода. Доведено, що запропоновані елементи технології дозволяють підвищити рентабельність вирощування капусти білоголової до 135 %, буряка столового - до 116 %, зменшити собівартість продукції до 0,44 грн/кг товарної капусти та 0,37 грн/кг коренеплодів буряка столового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434 (4УКР) + П241.32-434 (4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Барсукова В. Є. 
Мінливість біохімічних компонентів коренеплодів моркви та буряку столового і використання її в селекції на якісні показники : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. Є. Барсукова; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Виявлено сортові відмінності біохімічного складу видів моркви м'ясистої - Daucus carota L. та буряку звичайного коренеплідного - Beta vulgaris L., а також особливості екологічної мінливості біохімічних компонентів коренеплодів та джерела для селекції з високим вмістом сухої речовини, цукрів, моносахаридів, дисахаридів, вітаміну C, beta-каротину, бетаніну та низьким вмістом нітратів. Встановлено взаємозв'язки між компонентами біохімічного складу коренеплодів та урожайністю, продуктивністю погодними умовами (відносна вологість повітря, сума середньодобових температур, опади) та грунтовими факторами (живлення рослин азотом, калієм і фосфором). Проаналізовано мінливості біохімічних компонентів і з'ясовано джерела адаптивності, стабільності пластичності, селекційної цінності генотипів та гомеостатичності моркви. Удосконалено прискорені методи оцінки хімічного складу коренеплодів, які дозволили відібрати вихідні джерела висококаротинових форм моркви та високобетонінові - буряку столового. На їх базі створено сорти моркви Яскрава та буряку Бордо харківський, які внесено до Державного реєстру сортів рослин України на 2000 р. У Національному центрі генетичних ресурсів рослин України їм присвоєно номери відповідно IU025398 і UL5200009, а новому сорту моркви Барс у генофонді ВІР (Росія) - к-2469. Даний сорт готується до передачі у Державну комісію України з випробування та охорони сортів рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-317.3,022 + П241.32-317.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Романов О. В. 
Ресурсозберігаюча технологія вирощування насіння буряка столового : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / О. В. Романов; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

За умов лівобережного Лісостепу України виявлено закономірності формування високого рівня врожайності насіння буряка столового та його якості. Знайдено метод збільшення виходу маточних коренеплодів з одиниці площі і, відповідно, кількості вирощеного насіння шляхом застосування маточників-штеклінгів. Визначено закономірності формування структури врожаю маточних коренеплодів залежно від технологічних прийомів вирощування. З'ясовано параметри (вік, діаметр, індекс форми, маси) маточних коренеплодів, у тому числі штеклінгів і перерослих. Виявлено позитивний вплив літніх строків сівби на збереженість маточників, зокрема штеклінгів, у зимовий період. Досліджено типи кущіння насіннєвих рослин залежно від віку, розмірів і густоти посадки маточників та доведено вплив архітектоніки куща на продуктивність насіннєвих рослин. Визначено оптимальний взаємозв'язок строків сівби, густоти рослин, розміру маточних коренеплодів і схеми їх розміщення за умов лівобережного Лістостепу України. Розраховано економічну ефективність ресурсоощадної технології вирощування насіння у порівнянні з загальноприйнятою. Доведено можливість одержання насіння буряка столового з використанням частин (половинок, четвертин) перерослих за лінійними розмірами коренеплодів. Виявлено залежність між кількістю частин кренеплодів у посадочному гнізді, схемою їх розміщення та будовою насіннєвого куща, продуктивністю, урожайністю, якістю насіння буряка столового. З'ясовано збереженість сортових і основних господарсько-цінних ознак рослинами буряка столового за умов використання насіння, одержаного на основі маточників-штеклінгів та частини перерослих коренеплодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-374

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мазоренко Д. І. 
Столові буряки: прогресивні технології та нормативи витрат / Д. І. Мазоренко, Г. Є. Мазнєв, Л. М. Тіщенко, О. Ю. Бобловський, О. О. Красноруцький, О. О. Артеменко, С. О. Заїка, В. В. Буренко, В. Д Алба; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - Х. : Міськдрук, 2011. - 28 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Описано технологію вирощування столових буряків (СБ), наведено технологічну карту їх вирощування з переважним використанням сучасної техніки вітчизняного та закордонного виробництва. Визначено собівартість вирощування СБ урожайності 650 та 850 ц/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р119445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Базалєєв М. І. 
Електрофізичні променеві технології в овочівництві: синергетична дія фізико-хімічних факторів / М. І. Базалєєв, В. Ф. Клепіков, В. В. Литвиненко, О. М. Набока, С. М. Шаляпін, Є. О. Духін, О. М. Могильна, Ю. А. Молчанов, Г. І. Яровий // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2010. - № 2/9. - С. 39-43. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено закономірності впливу широкого діапазону доз ультрафіолетового випромінювання на схожість та приріст культур огірка і буряка столового. Проведено багатофакторний експеримент з обробки насіння ультрафіолетовим випромінюванням та мікроелементами і регуляторами росту. Встановлено позитивну дію комплексного впливу фізико-хімічних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-27 + П241.32-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Безвіконний П. В. 
Оптимізація елементів технології вирощування коренеплодів буряків столових в умовах західного Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / П. В. Безвіконний; НААН України, Ін-т овочівництва і баштанництва. - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Для умов західного Лісостепу України на чорноземі вилугуваному мологумусному середньо суглинковому наведено оптимізовані закономірності росту і розвитку рослин буряка столового, встановлено біологічну здатність сортів української та іноземної селекції щодо формування високої врожайності коренеплодів, визначено рівень їх адаптації до умов вирощування. Виявлено закономірності проходження міжфазних періодів, фотосинтетичний потенціал посівів та чисту продуктивність фотосинтезу, зміни біохімічного складу коренеплодів за різних елементів технології вирощування. Встановлено кореляційні та регресійні залежності між основними показниками росту та розвитку рослин і урожайністю та якістю коренеплодів буряка столового. Наведено розрахунок економічної ефективності та енергетичну оцінку запропонованих елементів технології вирощування буряка столового у порівнянні із загальноприйнятими.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Носко В. Л. 
Обґрунтування елементів технології органічного виробництва буряка столового в умовах Західного Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / В. Л. Носко; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано елементи технології органічного виробництва буряка столового за умов Західного Лісостепу України, що передбачає підбір сортів, встановлення оптимальних строків сівби, дослідження лежкості коренеплодів та зміну їх біохімічного складу після зберігання. Визначено високоврожайні сорти буряка столового, встановлено оптимальні строки сівби, а також кореляційні зв'язки між ознаками буряка столового. Обгрунтовано економічну ефективність вирощування кращих сортів. Зазначено, що технологія вирощування буряка столового за умов органічного виробництва підтверджує високу економічну ефективність. Найвищу рентабельність одержано за таких строків сівби: у сорту Бордо харківський (124 %) - за сівби на початку першої декади травня й у сорту Циліндра (150 %) - на початку другої декади травня. Таким чином, дотримання запропонованих елементів технології вирощування буряка столового з підбору сортів та встановлення оптимальних строків сівби є одним з економічно доступних і ефективних агрозаходів, які не потребують додаткових капітальних витрат, носять організаційно-господарський характер і вже в поточному році дозволять одержати відповідну віддачу. Наведено рекомендації щодо застосування елементів технології вирощування буряка столового за умов органічного виробництва в Західному Лісостепу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Новак О. Л. 
Удосконалення елементів технології вирощування буряку столового в проміжних посівах : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / О. Л. Новак; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Херсон, 2012. - 20 c. - укp.

Уперше за умов зрошення на темно-каштановому грунті півдня України досліджено комплексну дію передпосівного фону, удобрення, строків та густоти стояння рослин буряків столових у післяукісних і післяжнивних посівах. Набуло подальшого розвитку питання впливу умов вирощування буряків на водно-фізичну та біологічну активність грунту, процеси росту, урожайність і показники водоспоживання. Виявлено оптимальну взаємодію передпосівного фону, удобрення, строків сівби та густоти стояння рослин, а також надано економічну й енергетичну оцінку розробленим елементам технології вирощування буряків столових.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Томах Є. О. 
Елементи енергоефективної технології вирощування насіння буряка столового за краплинного зрошення у лівобережному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / Є. О. Томах; Ін-т овочівництва і баштанництва НААН. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Встановлено найкращий спосіб зрошення та внесення мінеральних добрив у разі вирощування маточників і насінників. Визначено динаміку вмісту азоту, фосфору та калію у грунті протягом вегетаційного періоду, а також встановлено дію елементів технології на споживання елементів живлення рослинами. Доведено вплив зрошення та розміру маточного коренеплоду на мінливість архітектоніки насіннєвого куща та характер розвитку кореневої системи насінників у профілі грунту. Встановлено кореляційні зв'язки між морфологічними показниками насінників буряка столового, факторами зовнішнього середовища й елементами технології вирощування. Побудовано рівняння регресії для розрахунку важливих показників енергоефективності. Відмічено збереження сортових і господарсько цінних ознак рослин буряка столового у потомстві. Розроблені енергоефективні елементи технології дозволяють підвищити рентабельність виробництва насіння буряка столового до 219 % за зменшення його собівартості до 18,82 грн/кг.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-374

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Басюл О. В. 
Ферментування плодових тіл Pleurotus ostreatus з використанням лактобактерій / О. В. Басюл, Г. В. Ямборко, В. О. Іваниця // Біол. студії. - 2014. - 8, № 2. - С. 113-122. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Здійснено ферментування плодових тіл гливи звичайної (Pleurotus ostreatus) з використанням штамів бактерій роду Lactobacillus. Вивчено вплив заквасок лактобактерій на мікробіологічні, біохімічні та органолептичні показники ферментованих грибів. З'ясовано, що застосування штаму Lactobacillus plantarum ONU315 забезпечує відповідність ферментованих грибів вимогам нормативної д окументації за мікробіологічними показниками, на відміну від самоквасних грибів. Вміст білка в них становить 16,3 %, амінокислот - 14,8 %; вміст ненасичених жирних кислот на 7,9 % вищий ніж у автоферментованих грибах. Збереження вмісту амінокислот, у тому числі незамінних, есенціальних олеїнової, лінолевої та ліноленової жирних кислот у ферментованій лактобактеріями гливі та, водночас, зниження вмісту легкозасвоюваних вуглеводів на 54,8 % і крохмалю - на 25,8 %, порівняно зі самоквасною гливою, надає змогу одержати низькокалорійний, якісний харчовий продукт. Використання лактобактерій для виготовлення ферментованої гливи звичайної надало змогу одержати гриби з такими органолептичними показниками: колір, характерний для гливи; консистенція еластична, хрустка; смак приємний, кисломолочний, із вираженим кисломолочним запахом, без сторонніх присмаку і запаху. Самоквасні гриби глива звичайна характеризувалися м'якою консистенцією, невираженим смаком зі сторонніми присмаком і запахом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.324

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Нестеренко Є. Л. 
Економічна стабільність генофонду мутантних ліній в селекції і технології вирощування буряка столового (Beta vulgaris L.) : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Є. Л. Нестеренко; НААН України, Ін-т овочівництва і баштанництва. - Харків, 2016. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422470 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Даценко С. М. 
Формування врожайності та якості буряка столового залежно від систем удобрення і біопрепаратів в умовах Східного Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / С. М. Даценко; НААН України, Ін-т овочівництва і баштанництва. - Харків, 2016. - 19 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано і удосконалено технології вирощування буряку столового (БС). Встановлено ефективність нового виду органічного добрива Агровіт-Кор як окремо, так і за сумісного застосування з мінеральними добривами та позакореневим підживленням добривом Новоферт. Виявлено особливості проходження ростових і фізіологічних процесів у рослинах, вміст поживних речовин у грунті, формування врожайності й якісних показників коренеплодів і насіння БС залежно від дії органічного добрива Агровіт-Кор як окремо, так і сумісно з мінеральними добривами та позакореневим підживлення добривом Новоферт. Встановлено вплив органічних, мінеральних та органо-мінеральних систем удобрення на збереженість БС, зміну показників якості під час зберігання. Вперше досліджено дію біопрепаратів Планриз, Гаупсин, Фітоцид і Байкал ЄМ-ІУ в посівах БС та їх вплив на збереженість продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пузік Л. М. 
Урожайність та фізичні властивості буряка столового за різних строків сівби / Л. М. Пузік, В. А. Бондаренко // Інженерія природокористування. - 2020. - № 4. - С. 47-52. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Вітанов О. Д. 
Насінництво буряка столового та моркви на початку XXI століття : монографія / О. Д. Вітанов; Національна академія аграрних наук України, Інститут овочівництва і баштанництва. - Київ : Аграрна наука, 2022. - 218 c. - укp.

Висвітлено морфобіологічні особливості й екологічні умови для вирощування буряка столового та моркви. Охарактеризовано елементи технології вирощування маточників і насінників. Розкрито питання економічної, енергетичної та біоенергетичної ефективності виробництва насіння. Надано практичні рекомендації щодо раціонального застосування комплексу технологічних прийомів вирощування насіння, яке відповідає діючим ДСТУ. Подано інформацію застосування краплинного зрошення і добрив при вирощуванні маточників буряка столового, продуктивність насіннєвих рослин залежно від технологічних прийомів вирощування, мінливість архітектоніки насіннєвого куща, біологічні особливості росту й органогенез рослин моркви першого та другого року життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31 + П241.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дидів А. І. 
Агроекологічні аспекти нагромадження йонів кадмію і свинцю у Brassica oleracea var. capitata L. та Beta vulgaris L. в умовах Західного Лісостепу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / А. І. Дидів; Львівський національний аграрний університет. - Львів, 2019. - 24 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.91 + П241.21-272 + П241.32-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439868 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського