Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Селіванов Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Черемних О. К. 
Експериментальні та теоретичні дослідження штучної акустичної модифікації атмосфери та іоносфери / О. К. Черемних, В. В. Гримальський, О. Л. Івантишин, В. Н. Івченко, Л. В. Козак, В. В. Кошовий, В. П. Мезенцев, М. Е. Мельник, Р. Т. Ногач, Ю. Г. Рапопорт, Ю. О. Селіванов, І. Т. Жук // Косм. наука і технологія. - 2015. - 21, № 1. - С. 48-53. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

В 2013 - 2014 рр. в Україні було проведено два комплексних наземно-космічних експерименти з вивчення ефектів акустичного збурення іоносфери. Аналіз отриманих даних разом з експериментальними даними попередніх років дав нові знання про вплив низькочастотного звуку (в тому числі інфразвуку) на верхню атмосферу та іоносферу і відкрив перспективні напрямки подальших досліджень. В орбітальному сегменті космічні використовувались апарати DEMETER та "Чибіс-М", а в наземному - наземний низькочастотний акустичний випромінювач ННАВ (ЛЦ ІКД НАНУ та ДКАУ), радіотелескоп УРАН-3 ФМІ ім. Г. В. Карпенка НАН України (Львів). При аналізі виявлено періодичні та аперіодичні варіації статистичних характеристик даних і їхню кореляцію з приходом штучних акустичних збурень. Вперше розроблені фізико-математична модель та числовий алгоритм для моделювання поширення випромінювання ННАВ на шляху від поверхні Землі до іоносфери з урахуванням реальних параметрів середовища. Запропоновано вдосконалену схему проведення подальших наземно-космічних акустичних експериментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.374.1 с48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Селіванов Ю. М. 
Визначення нестаціонарних напружень неоднорідної оболонки при локальному нагріві в умовах неповної інформації про температурне поле / Ю. М. Селіванов, В. І. Кузьменко, В. Я. Адлуцький // Проблеми обчисл. механіки і міцності конструкцій : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 25. - С. 181-194. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто задачу про визначення нестаціонарних напружень циліндричної оболонки з двома отворами при локальному нагріві через один отвір у випадку неповної інформації про температурне поле. За комбінованою голографічною інтерферограмою оболонки шляхом розв'язування оберненої задачі термопружності відновлюється її температурне поле. Обчислення характеристик напруженого стану по цьому полю проводиться з використанням методу скінченних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Селіванов Ю. М. 
Розвиток методології голографічного дослідження нестаціонарних коливань тонкостінних конструкцій / Ю. М. Селіванов // Проблеми обчисл. механіки і міцності конструкцій : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 23. - С. 230-241. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На прикладі експоненційно загасаючих коливань отримано формули освітленості конструкції на її комбінованій інтерферограмі для двох характерних станів: спостережувана поверхня конструкції під дією тільки прямого хвильового фронту, поверхня під дією одночасно прямого і відбитого фронтів. Чисельно досліджено вплив параметрів нестаціонарних коливань та умов експерименту на діапазон вимірюваних зсувів і чутливість методу в цих випадках.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43 + В251.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Селіванов Ю. О. 
Іоносферний відгук на акустичну дію за даними мікросупутників DEMETER та "Чибис-М" / Ю. О. Селіванов, Ю. Г. Рапопорт, О. К. Черемних // Косм. наука і технологія. - 2018. - 24, № 6. - С. 41-56. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Активні наземно-космічні експерименти, виконані Інститутом космічних досліджень Національної академії наук України і Державного космічного агентства України (ІКД), Львівським центром Інституту космічних досліджень Національної академії наук України і Державного космічного агентства України (ЛЦ ІКД) та Фізико-механічним інститутом Національної академії наук України (ФМІ) у 2013 р. (з залученням мікросупутника "Чибис-М"), а у 2005 р. - ЛЦ ІКД спільно з ФМІ (з залученням мікросупутника DEMETER) були присвячені вивченню програмованого інфразвукового впливу на іоносферу Землі від акустичного джерела штучного походження. В даній роботі зосереджено увагу на вимірюваннях, виконаних вказаними супутниками під час активної дії наземного акустичного генератора. Надано описання специфіки експериментів, відповідних до цього методів аналізу даних, наведено деякі результати аналізу. Аналіз записів супутникових вимірювань низькочастотних варіацій електричного й магнітного полів в іоносфері на висотах 420 км (МС "Чибис-М") та 710 км (МС DEMETER) надав змогу виявити проходження супутників крізь локалізовані області збудження, що відрізняються від оточуючого середовища іншою просторово-часовою варіабельністю. Аналіз просторово-часових зв'язків, які існували під час експериментів, дозволив інтерпретувати деякі зі знайдених подій як кандидатів до збуджень, викликаних дією акустичного випромінювання наземного керованого акустичного випромінювача. Аналіз даних виконувався за допомогою реалізацій методів ковзного нормованого медіанного абсолютного відхилення, вейвлетної ентропії у ковзному вікні та мультифрактального аналізу. Вироблено рекомендації щодо подальших етапів аналізу. Створене методичне та програмне забезпечення буде використано в дослідженнях космічного проекту "Іоносат-Мікро".


Індекс рубрикатора НБУВ: О6,0 + Д244.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гудрамович В. С. 
Голографічне та акустико-емісійне діагностування неоднорідних конструкцій і матеріалів = Holographic and acoustic emission diagnostics of inhomogeneous structurs and materials : [монографія] / В. С. Гудрамович, В. Р. Скальський, Ю. М. Селіванов; ред.: З. Т. Назарчук; НАН України, Держ. косм. агентство України, Ін-т техн. механіки, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. - Львів : Простір-М, 2017. - 487, [1] c. - Бібліогр.: с. 425-484 - укp.

Викладено результати теоретико-експериментальних розробок засад методології голографічного й акустико-емісійного діагностування технічного стану неоднорідних елементів конструкцій і матеріалів, що використовуються в різних галузях промисловості. Створено комплекс нових ефективних теоретичних положень, критеріїв, методик і засобів для досліджень і діагностування цих об'єктів, що знаходяться під дією механічних навантажень, теплових полів і вібрації. Наведено приклади їх застосування для вирішення низки проблемних завдань, що викликають теоретичний і практичний інтерес у галузі механіки неоднорідних конструкцій, верифікування й удосконалення математичних моделей, розробки методик оцінювання міцності матеріалів і діагностування складних елементів конструкцій нової техніки й інженерних споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306-1 с3 + Ж820.5 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Астрономія   
6.

Клименко Ю. О. 
Ідентифікація акустико-гравітаційних хвиль за даними супутникових вимірювань / Ю. О. Клименко, А. К. Федоренко, Є. І. Крючков, О. К. Черемних, А. Д. Войцеховська, Ю. О. Селіванов, І. Т. Жук // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2021. - 37, № 6. - С. 3-18. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Запропоновано метод розпізнавання типів акустико-гравітаційних хвиль (АГХ) в атмосфері за даними супутникових вимірювань. Показано, що поляризаційні співвідношення між флуктуаціями хвильових параметрів (швидкості, щільності, температури і тиску) для вільно поширюваних хвиль, а також еванесцентних хвильових мод істотно розрізняються, що дозволяє провести ідентифікацію різних типів атмосферних хвиль в експериментальних даних. Побудовано діагностичну діаграму, за допомогою якої за зсувами фаз спостережуваних параметрів можна визначити тип хвилі, а також напрямок її поширення у вертикальному напрямку. Використовуючи фазові зсуви між флуктуаціями швидкості і термодинамічних параметрів атмосфери, можна визначити не тільки тип хвилі, але і її спектральні характеристики. Запропонований метод верифіковано для ідентифікації полярних хвильових збурень у вимірах з низькоорбітального супутника "Dynamics Explorer 2". Верифікація показала, що поляризаційні зв'язки АГХ в термосфері переважно відповідають гравітаційній гілці акустико-гравітаційних хвиль, що вільно поширюються знизу вгору. Цей висновок узгоджується з іншими результатами спостережень АГХ в атмосфері та іоносфері наземними і супутниковими методами. Еванесцентні хвилі на розглянутих витках не спостерігалися.


Індекс рубрикатора НБУВ: В656 + В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського