Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В631.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Велесь А. А. 
Система обработки информации и управления бортового фурье-спектрометра. Принципы построения / А. А. Велесь, И. Г. Кесельман, М. Г. Сосонкин // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 1. - С. 87-92. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

На базі лабораторного макета відпрацьовано принципи апаратно-програмного комплексу керування, збору і обробки даних фур'є-спектрометра, призначеного для бортових експериментів з урахуванням вимог надійності, швидкодії, енергоспоживання. Обгрунтовано переваги IBM-сумісного спеціалізованого PC перед цифровим сигнальним процесором як ядром системи. Описано реалізований інтерфейс системи обробки даних і керування приладом, за допомогою якого конкретизовано вимоги до програмного забезпечення та ресурсів PC. Наведено результати тестових вимірів основних характеристик макета фур'є-спектрометра.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4с0 + О66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Видьмаченко А. П. 
Опытные наблюдения с охлаждаемой фотометрической головкой на базе фотоумножителя с InGaAs-фотокатодом / А. П. Видьмаченко, П. В. Неводовский // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 1. - С. 72-79. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4с0

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Иванов Ю. С. 
Спектрополяриметр низкого разрешения с широкополосной ахроматической пластинкой и специальной призмой Волластона / Ю. С. Иванов, Р. Е. Гершберг, Ю. С. Ефимов, Н. М. Шаховской // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 4. - С. 359-376. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Формозов Б. Н. 
Об определении пороговой чувствительности матричных приемников инфракрасного излучения / Б. Н. Формозов // Кинематика и физика небес. тел. - 2003. - 19, № 3. - С. 282-284. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Запропоновано критерії для вибору матричного ІЧ-давача зображення астрономічного призначення. Показано, що для одержання еквівалентної потужності шуму для одного елемента зображення потрібно враховувати середню тривалість життя фотогенерованого носія заряду.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ораєвський В. М. 
Спостереження активних явищ на Сонці за допомогою космічного апарата КОРОНАС-Ф / В. М. Ораєвський, І. І. Собельман, І. О. Житник, В. Д. Кузнецов, А. І. Степанов, Г. М. Поліщук, П. М. Ковилін, О. О. Негода, В. Й. Драновський, Я. С. Яцків // Косм. наука і технологія. - 2003. - 9, № 2-3. - С. 3-9. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Описано комплексні спостереження в межах місії КОРОНАС-Ф, націленої на вивчення активних явищ у сонячній короні. Наведено основні риси таких експериментів: спектроскопія XUV-зображень з високим часовим і просторовим розділенням; спектроскопічні вимірювання в рентгенівському діапазоні; спектрофотометричні дослідження в рентгенівському та гамма-діапазоні; дослідження сонячних космічних променів. Обговорено та проаналізовано деякі нові спостережені дані про структуру та динаміку спалахів і про нестаціонарні явища на Сонці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В625.475 + В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Конторович В. М. 
Ультрарелятивистский взрыв в гравитационном поле центрального компактного объекта и сверхсветовые радиоджеты / В. М. Конторович, В. Н. Пасюга // Радиофизика и радиоастрономия. - 2001. - 6, № 2. - С. 66-72. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Досліджено залежність уявних "надсвітлових" швидкостей компонентів радіоджетів від параметрів оптичних спалахів в АГЯ, які корелюють з компонентами, та властивостей оточуючого середовища. "Надсвітлові" компоненти парсекових радіоджетів ототожнено з світними ділянками ударних фронтів, що рухаються до спостерігача, від нецентральних ультрарелятивістських вибухів поблизу центрального компактного об'єкта ("чорної дири") в АГЯ. У разі вибуху в середовищі, яке знаходиться в стані локальної гідродинамічної рівноваги, уявні "надсвітлові" швидкості руху таких ділянок є асимптотично сталими та пропорціними повній енергії вибуху, згідно з даними спостережень для 3C 273 (Бабаджанян, Білоконь, 1993). Для квазара CN 345 часи прискорення надсвітлових компонентів джета, який спостерігається (Zensus, 1997), збігаються за порядком з тривалістю накачки від спалахів, які корелюють з компонентами, згідно з висновками цієї теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Минаков А. А. 
Фокусировка излучения протяженного нестационарного источника гравитационной линзой с произвольным распределением массы / А. А. Минаков, С. А. Васильев, Л. М. Рабинович // Радиофизика и радиоастрономия. - 2001. - 6, № 1. - С. 142-154. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто фокусування випромінювання подовженого нестаціонарного джерела полем тяжіння галактики з довільним розподілом маси. Показано, що внаслідок лінзового ефекту відбувається складна деформація кривих блиску зображень джерела, які формуються гравітаційною лінзою. Величина деформацій залежить від характерних параметрів розподілу маси всередині лінзи та від параметрів джерела випромінювання (лінійного розміру ділянки, яка випромінює та її розташування відносно критичних кривих лінзи, тривалості імпульсу). Для одержання кількісних оцінок як приклад розглянуто модель гравітаційної лінзи Q2237-0305, яка складається з компактного масивного ядра та подовженого дискового компонента.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гузій С. С. 
Абсолютна спектрофотометрія стандартних зір проміжної яскравості в діапазоні 3200-7900 $E roman {A sub { back 40 up 30 symbol P } : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / С. С. Гузій; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2001. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Федорова О. В. 
Ефекти мікролінзування і будова гравітаційно-лінзових систем : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. В. Федорова; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2005. - 23 c. - укp.

Здійснено моделювання траєкторії центру яскравості (ЦЗЯ) та кривих підсилення зображень джерел з різними розподілами яскравості, мікролінзованих лінзою Чанга - Рефсдала та двома точковими масами з фоновим полем (зсувом) та неперервною матерією на промені зору (конвергенцією). Одержано траєкторії ЦЗЯ та криві підсилення залежно від траєкторії джерела, зсуву та конвергенції для лінзи Чанга - Рефсдала. Проаналізовано точність відновлення параметрів гравітаційно-лінзових систем (ГЛС) за кривими блиску з використанням асимптотичних співвідношень для підсилення в околі каустики. Обчислено параметри подій з великим підсиленням в ГЛС "Хрест Ейнштейна" за кривими блиску, виміряними групами OGLE та GLITP. Змодельовано ефект захоплення позагалактичної системи відліку (СВ) внаслідок слабкого гравітаційного мікролінзування позагалактичних джерел масами Галактики. Вплив тіл Сонячної системи на координати таких джерел враховано шляхом побудови релятивістських СВ у наближенні слабкого гравітаційного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4 с0,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Салата С. А. 
Моделювання рухів зображення джерела у гравітаційно-лінзових системах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / С. А. Салата; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2001. - 17 c. - укp.

Досліджено рух центру яскравості зображення джерела з урахуванням його розмірів під час проходження однієї точкової маси поблизу променя зору. Вперше показано, що під час проходження мікролінзи на фоні неточкового джерела траєкторія центру яскравості його зображення має вигляд трипелюсткової кривої, з якої можна одержати інформацію про розмір джерела. Одержано траєкторії для різних розмірів симетричного джерела. Визначено, що розмір джерела (квазара) є різним у різних діапазонах спектра. Вперше одержано траєкторії центру яскравості зображення джерела у разі мікролінзування однією масою за наявності зовнішнього фонового поля, яке може виникати за наявності інших мас у площині лінзи. Показано, що фонове поле суттєво впливає на якісний вид траєкторії. У випадку мікролінзування з великою кількістю мікролінз без фонового поля (нульовий зсув у рівнянні лінзи) вперше одержано залежність статистичних характеристик руху мікролінзованого зображення від оптичної густини за різних розмірів джерела. Визначено, що середня швидкість центру яскравості зображення суттєво залежить від крайових ефектів у процесі моделювання, але одержані результати щодо варіацій швидкості слабо залежать від далекодіючих ефектів. За наявності фонового поля (ненульовий зсув) одержано залежності статистичних характеристик руху центру яскравості зображення від зсуву та внеску неперервної компоненти речовини, яка моделює можливий внесок темної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Железняк О. П. 
Оптичні спостереження гравітаційних лінз : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. П. Железняк; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Суберляк В. Р. 
Розробка та створення програмно-апаратного комплексу для високоточної локації ШСЗ : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / В. Р. Суберляк; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. - К., 2002. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дудинов В. Н. 
Гравитационно-линзовая система Q2237+0305 в 2001 - 2008 гг.: результаты наблюдений на горе Майданак / В. Н. Дудинов, Г. В. Смирнов, В. Г. Вакулик, А. В. Сергеев, А. Е. Кочетов // Радиофизика и радиоастрономия. - 2010. - 15, № 4. - С. 387-398. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Представлены результаты многоцветной фотометрии изображений гравитационно-линзовой системы Q2237+0305, полученных в 2001 - 2008 гг. с помощью 1,5-метрового телескопа АЗТ-22 (гора Майданак, Узбекистан). Приведено краткое описание использованного метода фотометрии. Сравнение результатов фотометрии с данными программы OGLE позволило получить редукционное соотношение между этими рядами данных. Выполнены оценки погрешностей фотометрии и показано, что погрешность фотометрии OGLE оказывается лишь немного меньше погрешностей наших измерений. Получены количественные оценки соотношения между вариациями блеска в системе Q2237+0305, обусловленными раздельно событиями микролинзирования и внутренней переменностью источника.


Індекс рубрикатора НБУВ: В64 с0 + В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лазарев Ю. Ф. 
Запаздывание сигналов и эффект Доплера / Ю. Ф. Лазарев // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2011. - Вип. 41. - С. 168-179. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Уточнена формула, связывающая частоту воспринимаемого излучения со скоростями движения источника и приемника. Использован подход классической механики (теория относительности отрицает существование среды распространения волн). Показана тесная связь эффекта Доплера с запаздыванием сигналов от удаленных источников и наблюдаемым "временем" источника.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.123 + В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Беляев Б. И. 
Фотоспектральная система для космического эксперимента "Ураган" / Б. И. Беляев, Ю. В. Беляев, А. В. Домарацкий, Л. В. Катковский, Ю. А. Крот, А. В. Роговец, С. В. Хвалей // Косм. наука і технологія. - 2010. - 16, № 2. - С. 41-48. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Описано будову та роботу фотоспектральної системи, розробленої і створеної для використання на борту міжнародної космічної станції у межах космічного експерименту "Ураган". Наведено розрахунки оптичних параметрів і результати лабораторних випробувань фотоспектральної системи, вимірювань її характеристик і калібровок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В64 с0 + В631.4 + О62-01-07 с-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Alexandrov A. N. 
Caustic crossing events and source models in gravitational lens systems = Ефекти перетину каустики і моделі джерела у гравітаційно-лінзових системах / A. N. Alexandrov, V. M. Sliusar, V. I. Zhdanov // Укр. фіз. журн. - 2011. - 56, № 4. - С. 392-403. - Библиогр.: 43 назв. - англ.

Зазначено, що події з великим підсиленням (ПВП) є звичайним явищем у позагалактичних гравітаційно-лінзових системах (ГЛС), де спостерігають декілька зображень віддаленого квазара на тлі галактики, що знаходиться на передньому плані. Протягом ПВП відбувається значне збільшення яскравості в одному з зображень квазара. Грігер, Кайзер і Рефсдал запропонували використовувати ПВП для вивчення центральних областей квазара в ГЛС. Досліджено пов'язані з цим питання, що стосуються ідентифікації різних типів джерела на базі спостережень ПВП. Порівняно результати числових моделювань кривих блиску для того, щоб оцінити можливість відрізнити моделі джерела в ГЛС. Запропоновано наближені схеми для розв'язання рівняння лінзи в околі каустики - складки. Результати використано для одержання коефіцієнтів підсилення, що враховують поправки високого порядку для моделей гаусівського та степеневого джерела, а також джерела з потемнінням до краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4 + В663.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Горбань И. И. 
Статистическая устойчивость излучения астрофизических объектов / И. И. Горбань // Мат. машини і системи. - 2012. - № 2. - С. 155-160. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

В рентгеновском диапазоне частот исследованы нарушения статистической устойчивости излучения трех астрофизических объектов: GRS 1915+105, Cygnus X-1 и PSRJ 1012+5307. Результаты исследования указывают, что излучение источника GRS 1915+105 носит статистически устойчивый характер на протяжении примерно месяца, Cygnus X-1 - на протяжении недели, а пульсара PSR J1012+5307 - на протяжении не менее полутора десятка лет.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4 + В661.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Левин С. Ф. 
Детектор гравитационного излучения двойных пульсаров / С. Ф. Левин, З. Г. Мурзаханов // Електротехн. та комп'ют. системи. - 2012. - № 6. - С. 164-168. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Обсуждена возможность построения гравитационно-волнового детектора как пассивного пеленгатора источников низкочастотного гравитационного излучения двойных релятивистских астрофизических объектов-двойных пульсаров типа PSRаJ0737-3039.

Обговорено можливостi створення гравiтацiйно-хвильового детектора як пасивного пеленгатора джерел низькочастотного гравiтацiйного випромiнювання подвiйних релятивiстських астрофiзичних об'єктiв - пульсарiв типу PSR J0737-3039.

Possibility of construction of the gravitation-wave detector as passive direction finder for a source of low-frequency gravitational radiation from double relativistic astrophysical objects - double pulsars of type PSR J0737-3039 is discussed.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 с0 + В631.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Корниенко Ю. В. 
Накопление фаз фурье-компонентов при наблюдении объекта сквозь турбулентную атмосферу. III / Ю. В. Корниенко, С. И. Скуратовский // Кинематика и физика небес. тел. - 2013. - 29, № 2. - С. 69-80. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Исследована возможность преодоления границы эффективного применения методов накопления фаз фурье-компонентов. Предложено использовать для наблюдения инструмент с составной апертурой. Показано, что при этом граница отодвинется во столько раз, во сколько размер субапертуры меньше характерного размера атмосферных неоднородностей. На компьютерной модели продемонстрированы результаты обработки с помощью метода накопления полных фаз последовательности интерферограмм, полученных с помощью многолучевого интерферометра.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654 в641 + В631.4 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Kats A. V. 
The use of gravitational lenses in the study of distant galaxy mergers / A. V. Kats, V. M. Kontorovich // Радиофизика и радиоастрономия. - 2013. - 18, № 3. - С. 220-223. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В676-8 + В631.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського