Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Стасюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Диктатори XX-XXI століть: тоталітарні режими та наслідки для суспільства : за матеріалами Міжнар. наук. конф. (Київ, 22 листоп. 2022 р.) : до 90-х роковин пам’яті жертв Голодомору-геноциду українців, вчиненого комуніст. тоталітар. режимом / ред.: Н. С. Кузнєцова, В. С. Батиргареєва, В. І. Сергійчук, О. О. Стасюк; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут правотворчості та науково-правових експертиз, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені В. В. Сташиса, "Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України", державна наукова установа, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національна асоціація дослідників Голодомору-геноциду українців, Міжнародна асоціація дослідників Голодомору-геноциду, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського, Каліфорнійський штатовий університет, "Глобальна ініціатива в психіатрії", міжнародна організація , Університет Вітаутаса Великого, "Просвіта" , всеукраїнське товариство імені Тараса Шевченка, Фундація українського голодомору-геноциду, "Четверта хвиля", міжнародна громадська організація українців, Міжнародна організація криміналістів, Український конгресовий комітет Америки, Асоціація психіатрів України, "Диктатори XX-XXI століть: тоталітарні режими та наслідки для суспільства", Міжнародна наукова конференція. - Київ : Право, 2023. - 487 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Основу збірника склали доопрацьовані авторами виступи, доповіді, стат¬ті учасників конференції-правників, істориків, журналістів, лікарів, слідчих, військових, які досліджують злочини, вчинені диктаторами ХХ-ХХІ століть, і розкривають причини та наслідки Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. і ге¬ноциду українців 2022 р. Матеріали конференції доповнено висновками комплексних судових експертиз, проведених у рамках кримінального прова¬дження № 22019000000000309


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6/64-5 я431 + Т3(4УКР)6/64-5 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Никифорук О. І. 
Мультиплікаційні ефекти від інвестування в суспільно значущий інфраструктурний проєкт / О. І. Никифорук, С. В. Кучер, О. М. Стасюк, Н. О. Федяй // Економіка і прогнозування. - 2023. - № 1. - С. 97-114. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено результати оцінки мультиплікаційних ефектів для національної економіки від реалізації проєкту Дністровської гідроакумуляційної електростанції (ГАЕС) за період 2010 - 2019 рр. Для цього було опрацьовано макроекономічну статистику, на базі якої сформовано інформаційну систему первинних та розрахункових показників із використанням даних проєктної документації, що стала основою для проведення розрахунків. Адаптовано методичний підхід до оцінки мультиплікаційних ефектів на макроекономічному рівні з використанням міжгалузевого балансу, що відображений у статистичній таблиці "витрати-випуск". Виокремлено основні показники, за якими проявляється вплив інвестування цього проєкту на національну економіку та які дають змогу оцінити його суспільно-економічне значення: мультиплікатор приросту випуску виду економічної діяльності (ВЕД) "Будівництво", мультиплікатор валової доданої вартості (ВДВ) по всіх ВЕД, мультиплікатор валового внутрішнього продукту (ВВП). За цим підходом мультиплікаційні ефекти для економіки розраховуються шляхом обчислення додаткового приросту після інвестицій у проєкт: випуску, валової доданої вартості та ВВП. На основі отриманих результатів доведено, що: реалізація проєкту Дністровської ГАЕС дозволила акумулювати мультиплікаційний ефект для національної економіки, підтвердивши теорію на практиці та довівши ефективність державних капітальних інвестицій; найбільшою мірою мультиплікаційний ефект від додаткового приросту інвестицій цього проєкту генерується всередині виду економічної діяльності "Будівництво", що пояснюється збільшенням попиту на будівельну продукцію вітчизняного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНІ)305.721-862 в611.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Никифорук О. І. 
Соціально-економічні мультиплікативні ефекти від реалізації великих інфраструктурних проєктів для української економіки / О. І. Никифорук, О. М. Стасюк, Н. О. Федяй // Економіка України. - 2023. - № 5. - С. 23-34. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання важливості й необхідності проведення оцінки соціально-економічних мультиплікативних ефектів від реалізації інвестицій у великі інфраструктурні проєкти для економіки України. Розкрито основні аспекти методичного підходу такої оцінки. Наведено результати апробації методологічного підходу на основі розрахунків соціально-економічних ефектів від реалізації великого інфраструктурного проєкту будівництва споруди підприємства електроенергетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.721-210.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Комплексні наукові дослідження в реставрації пам'яток архітектури = Comprehensive scientific research in conservation of architectural monuments : колект. монографія / М. Бевз, О. Рибчинський, Ю. Диба, Я. Тарас, М. Демків, Ю. Лукомський, Ю. Дубик, О. Бойко, В. Мельник, З. Лукомська, В. Петрик, Л. Чень, О. Стасюк, І. Погранична, М. Хохонь, С. Гетьманчук, М. Ясінський, Р. Ясінська, К.-Т. Гаврилів, Ю. Фролова, В. Гайдар; ред.: М. Бевз; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Растр-7, 2022. - 345 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp. - англ.

Висвітлено проблемні питання реалізації комплексних наукових досліджень при реставрації пам’яток архітектури. Консерваційні та реставраційні роботи на пам’ятках архітектури засновано на передпроектних дослідженнях, завданням яких є поглиблене вивчення пам’яток і отримання повної інформації про їх технічний стан, конструкції і матеріали, їх ціннісні характеристики, автентичні та додані субстанції та інші складові. Визначено, що розроблення проекту реставрації пам’ятки завжди є дуже складним завданням, в якому архітектор мусить працювати і як дослідник і як творець. Акцентовано, що проводячи дослідження, реставратор повинен "зрозуміти" суть пам’ятки, а це часто вимагає від архітектора великої інтелектуальної праці скерованої не лише на пам’ятку, але й на ширші горизонти - виявлення історико-містобудівної специфіки дільниці, реконструкції всіх етапів розвитку пам’ятки та її оточення, вивчення історії міста загалом та ін. Виокремлено аспекти інвентаризації та обліку монументальних пам'яток історичних цвинтарів Галичини. Розкрито проблемні питання проведення як стандартних, усталених методів комплексних досліджень пам’яткових об’єктів, так і проаналізовано ситуації, коли існує потреба в ширшому погляді на обєкт та в новітніх методах його ідентифікації й оцінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.83 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Геноцид української нації 1932 - 1933/ 2022: свідчення : збірник / упоряд.: О. О. Стасюк; Національна академія правових наук України, Міжнародна асоціація дослідників Голодомору-геноциду, Міжнародна асоціація дослідників Голодомору-геноциду українців, Фундація Українського вільного університету. - Київ : Домбровська Я. М., 2022. - 275 c. - укp.

Вперше опубліковано свідчення очевидців Голодомору-геноциду 1932 - 1933 рр., вчиненого комуністичним тоталітарним режимом, з матеріалів кримінальної справи № 475 (2009 р.); матеріалів кримінального провадження № 22019000000000309 (2019 - 2022 рр.) та свідчення очевидців геноциду українців, вчиненого путінським рашистським режимом у 2022 р. Також наведено документи, що підтверджують злочини російських режимів проти української нації та Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61/64-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Реставрація творів мистецтва. Т. 5. Вибрані дипломні роботи студентів спеціалізації "Реставрація творів мистецтва". Магістри. Бакалаври. Випускники 2021 р. / упоряд.: М. В. Бевз, О. В. Рибчинський, О. С. Стасюк. - Б.м., 2022. - 70 c. - укp. - англ.

презентує науковий доробок студентів і педагогів кафедри архітектури та реставрації, що втілений в юмних роботах, виконаних та захищених у 2020/21 навчальному році. Кожна дипломна праця є результатом рвих, дослідницьких та практичних (у т.ч. мануальних) робіт, що виконувалися на реальних пам’яткових ах мистецтва в межах визначеного для дипломних проектів часу та на підставі реставраційного завдання на дипломна робота підставлена стислою анотацією та ілюстраціями, що відображають методику та ос- іі характеристики творів мистецтва до і після реставрації. Додано також графічні матеріали, які розкривають ецькі чи матеріально-технічні особливості кожного твору, висвітлюють проблемні аспекти виконання рес- аційно-консерваційних операцій. іння є п’ятим випуском, що подає інформацію про результати та об’єкти дипломного проектування з рестав- і творів мистецтва на кафедрі архітектури та реставрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.13 р(4УКР)3-252.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11692/5 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Стасюк О. М. 
Основні тенденції ринку вантажних залізничних перевезень України / О. М. Стасюк // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2022. - № 3/4. - С. 74-80. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - визначення основних тенденцій на ринку вантажних залізничних перевезень (ВЗП) України у період 2015 - 2020 рр. на основі комплексу показників, що характеризують кількісні та якісні виміри роботи залізничного транспорту. Визначено та проаналізовано тенденції, що склалися на ринку ВЗП України за відповідний період, зокрема такі: зменшення частки ВЗП на ринку вантажних перевезень України; скорочення обсягів ВЗП; "відтік" високомаржинальних вантажів на альтернативні види транспорту; скорочення вантажообігу; зміна часток вантажів, відповідно до тарифних класів, у структурі ВЗП; періодичне, не прогнозоване підвищення тарифів на вантажні перевезення тощо. Розкрито основні кількісні та якісні параметри розвитку ринку ВЗП. Виявлено причини зменшення частки ВЗП на ринку вантажних перевезень України та фактори зниження обсягів вантажних перевезень залізницею.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-813 + О284

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стасюк О. 
Становлення, формування, діяльність тоталітарної інституції уповноважених в УСРР в роки Голодомору-геноциду : монографія / О. Стасюк. - Переяслав : Домбровська Я. М., 2021. - 355 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Розкрито процес становлення та функціонування інституту уповноважених на основі аналізу історичного матеріалу. Ототожнення структурної інституції «інститут уповноважених» з організаторами Голодомору-геноциду набуває в монографії нового бачення соціальної стратифікації радянського суспільства. Комуністичний тоталітарний режим, застосовуючи хлібозаготівлі як головний інструмент геноциду, здійснював його через функціональний інститут уповноважених. Карально-репресивні методи хлібозаготівель, насаджувані уповноваженими в українських селах і районах, розкривають суть геноциду українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209 + Т3(4УКР)613-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Навчальний посібник для вчителів "Голодомор 1932-1933 років - геноцид української нації" : [посібник] / Д. Д. Білий, В. А. Василенко, А. М. Козицький, Н. В. Лапчинська, К. Ю. Лук'янець, С. В. Маркова, В. І. Марочко, О. М. Мовчан, Р. Ю. Подкур, Н. Р. Романець, С. В. Старовойт, О. О. Стасюк, В. І. Сергійчук, І. М. Шугальова; ред.: О. О. Стасюк; Національний музей Голодомору-геноциду. - Київ : Вид-во Марка Мельника, 2021. - 334, [5] c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Висвітлено передумови, обставини та наслідки Голодомору 1932 - 1933 рр. - геноциду української нації - та масових штучних голодів 1921 -1 923 рр., 1946 - 1947 рр. в широкому історичному контексті як української, так і всесвітньої історії. Подано ґрунтовний фактологічний матеріал, поєднаний з аналітичним осмисленням різних аспектів злочинів комуністичного тоталітарного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Стасюк О. М. 
Оцінка діючих регуляторних рішень АТ "Укрзалізниця" в сфері тарифної політики щодо вантажних залізничних перевезень / О. М. Стасюк, Л. Ю. Чмирьова, Н. О. Федяй // Rev. of Transport Econ. and Management. - 2021. - Вип. 5. - С. 70-85. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - провести оцінку найбільш важливих діючих регуляторних рішень АТ "Укрзалізниця" в сфері тарифної політики щодо надання послуг з організації перевезень вантажів залізничним транспортом, зокрема тих, які прийняті в рамках політики дерегуляції вагонної складової. При проведенні дослідження було використано методи порівняльного аналізу, системно-структурний, узагальнення, економіко-статистичний. Проведено оцінку найбільш важливих діючих регуляторних рішень АТ "Укрзалізниця" в сфері тарифної політики щодо вантажних залізничних перевезень, що прийняті в рамках політики дерегуляції вагонної складової та мають вплив на суб'єктів господарювання, насамперед, основних вантажовласників, та власне АТ "Укрзалізниця", що є суб'єктом господарювання державного сектора. По кожному регуляторному рішенню надано рекомендацію, врахування якої дозволить досягнути певного балансу інтересів в сфері тарифної політики щодо вантажних залізничних перевезень між АТ "Укрзалізниця" та основними вантажовідправниками. Всі рекомендації викладено у висновках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-813-866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стасюк О. Й. 
Радянські виборчі кампанії як чинник радянізації західних областей УРСР (1939 - 1953 рр.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. Й. Стасюк; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича, Інститут народознавства. - Львів, 2021. - 40 c. - укp.

Вперше в українській історіографії на основі широкої джерельної бази та досягнень історіографії комплексно досліджено роль представницької гілки влади в системі суспільно-політичних та економічних перетворень у західноукраїнських областях за часів сталінщини. Виявлено й описано концептуальні підходи більшовицької правлячої верхівки до організації виборів представницьких органів влади в регіоні, "особливі" технології активізації виборчого процесу, специфічні форми та методи проведення агітації. Розглянуто форми та методи спротиву населення урядовим виборчим кампаніям, висвітлено причини несприйняття західними українцями демократії радянського зразка. Проаналізовано організаційно-правові засади діяльності місцевих органів влади, особливості кадрової політики, наведено статистичні дані стосовно кількісного та якісного складу управлінців. Доведено неефективність роботи Рад і їх виконкомів в умовах партійного контролю та централізованої владної вертикалі. Відстежено політичні настрої населення у стосунку до виборчих кампаній, форми та методи спротиву владі з боку цивільного населення й учасників національно-визвольного руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Масові штучні голоди: пам'ятаємо, вшановуємо : матеріали міжнар. форуму (м. Київ, 7 верес. 2021 р.) / ред.: О. Стасюк, В. Сергійчук, В. Малько; Україна. Верховна Рада, Служба безпеки України, Національна академія правових наук України, Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Інститут української мови, Український інститут національної пам'яті, Національний музей Голодомору-геноциду, Інститут дослідження Голодомору, Світовий конгрес українців, Міжнародний конгрес криміналістів, Фундація Голодомору-геноциду українців, Міжнародна асоціація дослідників Голодомору-геноциду, Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Асоціація психіатрів України, "Меморіал" імені Василя Стуса, всеукраїнська правозахисна організація, Федерація професійних спілок України, "Просвіта", всеукраїнське товариство імені Тараса Шевченка, Православна церква України, Українська греко-католицька церква. - Харків : Право, 2021. - 235 c. - укp.

Презентовано виступи учасників міжнародного форуму, присвяченого пам'яті жертв Голодомору-геноциду українців. Наведено науково-практичний дискурс Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду. Звернено увагу на питання щодо втрат дітей під час Голодомору-геноциду 1932 - 1933 рр., інтерпретації причин і наслідків повоєнного голоду 1946 - 1947 рр. Досліджено питання щодо масового штучного голоду 1921 - 1923 рр. у радянській Україні як «генеральну репетицію» Голодомору-геноциду. Розглянуто питання щодо геноциду українців Кубані в 1932 - 1933 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209 я43 + Т3(4УКР)623-209 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Стасюк О. М. 
Вплив підвищення вантажних залізничних тарифів на національну економіку / О. М. Стасюк, Л. Ю. Чмирьова, Н. О. Федяй // Економіка України. - 2021. - № 12. - С. 44-56. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На основі світового досвіду обгрунтовано необхідність удосконалення аналізу регуляторного впливу нормативно-правових актів, що виступає провідним інструментом забезпечення якості державного регулювання. Оцінено можливий вплив зміни вантажних залізничних тарифів на національну економіку з позиції впливу на ввп і конкуренцію в межах транспортної системи України. Розраховано внесок перевезення вантажів АТ "Укрзалізниця" у ввп України після підвищення тарифів. Узагальнено результати оцінки можливого впливу регуляторного акта на національну економіку з визначенням вигід і витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференцї "Масовий штучний голод 1921–1923 рр." (до сотих роковин), (Київ, 30 вересня 2021 р.) / ред.: О. О. Стасюк, С. В. Маркова, Д. В. Байкєніч, Д. Д. Білий, А. В. Іванець, Н. В. Лапчинська, В. І. Марочко, О. М. Мовчан, Р. Л. Молдавський, І. Є. Петренко, Р. Ю. Подкур, Н. Р. Романець, В. І. Сергійчук, І. М. Шугальова; Національний музей Голодомору-геноциду. - Вишгород : Сергійчук М. І., 2021. - 135 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Розкрито суспілно-економічні причини початку масового штучного голоду 1921 - 1923 рр. в Україні. Проаналізовано ідеологічну передумову появи інституту уповноважених. Висвітлено питання руйнації традиційних та моральних цінностей українців у роки масового штучного голоду 1921 - 1923 рр. Вивчено історіографію проблеми кампанії з вилучення церковних цінностей 1922 р. в Україні. Охарактеризовано підпільну та повстансько-партизанську боротьбу українських самостійників на Запоріжжі у 1918 - 1923 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Саввакін Д. Г. 
Вплив мікроструктури на корозійну тривкість у кислотних середовищах титанових стопів, одержаних за порошковою технологією / Д. Г. Саввакін, О. О. Стасюк, І. М. Погрелюк, Х. С. Шляхетка, О. В. Овчинников, С. М. Ткаченко, О. О. Осипенко // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 10. - С. 1347-1362. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391 + К66-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Оришич Д. В. 
Особливості формування поруватої структури стопів Zr - Ti - Nb під час їх синтезу із сумішей гідрованих порошків / Д. В. Оришич, О. М. Івасишин, П. Є. Марковський, Д. Г. Саввакін, О. О. Стасюк, В. І. Бондарчук // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 12. - С. 1681-1700. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Стасюк О. М. 
Розвиток ринку операторів вантажних вагонів України / О. М. Стасюк // Rev. of Transport Econ. and Management. - 2020. - Вип. 4. - С. 98-114. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - виконати дослідження ринку операторів вантажних вагонів України, окреслити основні проблеми та розробити практичні рекомендації щодо розвитку конкуренції та створення повноцінного ринку операторів вантажних вагонів. Дослідження базується на використанні методу порівняльного аналізу, узагальнення, графічного, структурно-логічного та економіко-статистичного методів. Досліджено ринок операторів вантажних вагонів України з позицій: попиту та пропозиції (дефіциту-профіциту); власності; конкуренції та продуктивності (використання рухомого складу) та окреслено основні проблеми, які перешкоджають розвитку ринку. Полягає в розробці практичних рекомендацій щодо розвитку ринку операторів вантажних вагонів в Україні. Надано практичні рекомендації, впровадження яких позитивно вплине на розвиток ринку операторів вантажних вагонів України, створить нормативно-правове підгрунтя для здійснення операторами діяльності на ринку, сприятиме вирішенню окресленого кола проблемних питань, забезпечить розвиток конкуренції та покращить показники використання залізничного рухомого складу, підвищить якість надання послуг вантажних вагонів у користування та дозволить зберегти частку акціонерного товариства "Укрзалізниця" на ринку операторів вантажних вагонів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-813 + О284.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Погрелюк І. М. 
Вплив особливостей мікроструктури на корозійну стійкість титанових сплавів, отриманих за порошковими технологіями / І. М. Погрелюк, Д. Г. Саввакін, О. О. Стасюк, Х. С. Шляхетка // Сучас. електрометалургія. - 2020. - № 3. - С. 49-53. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено корозійну стійкість спеченого титанового сплаву Ti - 6Al - 4V із різними структурними станами гравіметричним та електрохімічним методами у 20 %-ному водному розчині хлоридної кислоти. Змінюючи технологічні параметри у процесі виготовлення спеченого сплаву, скеровано його поруватість у межах 1 - 4 %. Встановлено загальну тенденцію до сповільнення корозійних процесів зі зменшенням поруватості сплаву. Показано, що зниження об'ємної частки пор до 1 - 2 %, а також сфероідизація та зменшення їх розмірів підвищують опір корозії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.16 + К391

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Стасюк О. Л. 
Адміністративно-правове забезпечення реалізації правозахисної функції в Україні : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. Л. Стасюк; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ, 2020. - 38 c. - укp.

Проведено комплексне та системне дослідження адміністративно-правового забезпечення реалізації правозахисної функції в Україні. Розкрито генезис правового забезпечення правозахисної функції Української держави. З'ясовано сутність правозахисної функції держави та роль адміністративного права у її реалізації. Визначено поняття, ознаки та структуру адміністративно-правового забезпечення реалізації правозахисної функції держави. Виокремлено форми та методи адміністративно-правового забезпечення реалізації правозахисної функції держави. Встановлено принципи адміністративно-правового забезпечення реалізації правозахисної функції держави. На підставі чинного законодавства України суб'єкти адміністративно-правового забезпечення реалізації правозахисної функції держави поділено на дві групи: національні правозахисні інституції та міжнародні правозахисні інституції. Розглянуто органи державної та місцевої влади в системі суб'єктів реалізації правозахисної функції держави. Висвітлено адміністративно-правові засади функціонування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері реалізації правозахисної функції держави. Окреслено адміністративно-правове регулювання діяльності органів судової влади як суб'єктів реалізації правозахисної функції держави. Обґрунтовано адміністративно-правові засади діяльності правоохоронних органів як суб'єктів реалізації правозахисної функції держави. Проаналізовано адміністративно-правові засади діяльності недержавних інституцій у сфері реалізації правозахисної функції держави. Охарактеризовано адміністративно-правове забезпечення реалізації правозахисної функції держави в зарубіжних країнах. З'ясовано вплив міжнародних стандартів захисту прав і свобод людини на адміністративно-правове забезпечення реалізації правозахисної функції в Україні. Констатовано, що врахування позицій міжнародних організацій у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина є необхідною умовою підвищення ефективності діяльності органів публічної влади у правозахисній сфері та створення належного адміністративно-правового забезпечення реалізації правозахисної функції в Україні. Сформульовано доктринальні підходи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення реалізації правозахисної функції держави в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Стасюк О. 
Реставрація творів мистецтва з каменю - виклики та відповіді / О. Стасюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 1. - С. 48-53. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Розглянуто реставраційні дипломні роботи, виконані студентами спеціальності "реставрація творів мистецтва з каменю". Проаналізовано виклики, з якими зустрілися студенти, та методику й аргументацію запропонованих відповідей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.708.3

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського