Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (102)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАБУНЩИК$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Тимошенко В. І. 
Розрахунково-методичне забезпечення для проведення комплексних розрахунків надзвукового обтікання летальних апаратів з прямоточними повітряно-реактивними двигунами / В. І. Тимошенко, В. П. Галинський // Техн. механіка. - 2022. - № 2. - С. 3-16. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Обговорено питання використання оперативного розрахунково-методичного забезпечення для розрахунку просторового надзвукового обтікання літального апарата та термога-зодинамічних процесів у елементах прямоточного повітряно-реактивного двигуна, інтегрованого з корпусом літального апарату. Для проведення комплексних оперативних розрахунків використовуються маршові методи, що забезпечують зниження тимчасових витрат на два-три порядки щодо методів встановлення. Розрахунок просторових надзвукових течій навколо корпусу літального апарата, у вхідній частині повітрозабірного пристрою і в вихлопному струмені виконується з використанням моделі "в'язкого шару" або схеми Годунова для нев'язкого наближення. Дозвукові течії у вихідній частині повітрозабірного пристрою і в камері згоряння розраховуються з використанням моделі "вузького каналу" або квазіодномірної моделі. Надано більш детальний опис елементів розрахунково-методичного забезпечення, що доповнюють раніше запропоновану модель комплексного оперативного розрахунку. Описано спосіб завдання просторової форми поверхні літального апарата і стінок тракту прямоточного повітряно-реактивного двигуна. Запропоновано спрощений підхід для визначення критичної площини вихідного сопла з використанням квазіодновимірного наближення. Обгрунтовуються переваги маршових методів щодо методів встановлення для попереднього проєктування прямоточних повітряно-реактивних двигунів, в яких безпосередньо враховуються ефекти замикання потоку, що можуть виникати у камері згоряння чи у вихідному соплі. Представлені результати розрахунків просторових течій у окремих елементах і повного компонування літального апарата стилізованої форми. Основними перевагами запропонованого розрахунково-методичного забезпечення є комплексність і оперативність розрахунків. Використання розробленого розрахунково-методичного забезпечення розрахунку просторового надзвукового обтікання літального апарату з прямоточним повітряно-реактивним двигуном дозволяє скоротити терміни попереднього визначення конструктивних параметрів складових частин двигуна.


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-011.1

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
2.

Галинський В. П. 
Алгоритм маршового розрахунку надзвукового обтікання ракети з відхиляємою носовою частиною / В. П. Галинський // Техн. механіка. - 2022. - № 1. - С. 16-25. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано алгоритм маршового розрахунку надзвукового обтікання ракети з носовою частиною, що відхиляється. Особливість алгоритму, який розглядається, полягає в тому, що маршові напрямки розрахунку надзвукового обтікання носової частини та основної ділянки поверхні ракети не збігаються. Тому спочатку здійснюється розрахунок обтікання носової частини тіла в циліндричній системі координат, при цьому параметри поля потоку запам'ятовуються у поперечних маршових перерізах. Початок і кінець проміжку запам'ятовування параметрів поля течії визначаються з умови перетину головної ударної хвилі з площиною, в якій має бути задано початкове поле потоку для розрахунку обтікання основної ділянки поверхні ракети. інтерполяція поля потоку здійснюється у два етапи. Спочатку в циліндричній системі координат, що пов'язана з основною ділянкою поверхні тіла, у площині початкових даних визначаються радіальні координати головної ударної хвилі в меридіональних площинах. За радіальними координатами точок на поверхні тіла та на головній ударній хвилі в меридіональних площинах визначаються нові координати вузлів розрахункової сітки в циліндричній системі координат, пов'язаної з основною ділянкою поверхні тіла. За новими координатами вузлів розрахункової сітки, заданими в циліндричній системі координат основної ділянки, визначаються відповідні координати в циліндричній системі координат, що пов'язана с носовою частиною, з використанням формул зв'язку двох циліндричних систем координат. Для обчислення параметрів потоку в точці з отриманими координатами використовується лінійна інтерполяція записаних полів течії з параметрами потоку в циліндричній системі координат, що пов'язана з носовою частиною тіла. Отримане поле течії використовується у якості початкового для продовження маршового розрахунку обтікання основної частини поверхні ракети. Наведено результати розрахунків аеродинамічних характеристик при надзвуковому обтіканні ракети з носовою частиною, що відхиляється, для різних кутів її відхилення. Запропонований алгоритм може бути використаний для оперативного розрахунку аеродинамічних характеристик ракет з елементами, що відхиляються. При цьому може використовуватися стандартна програма розрахунку обтікання ракети, в яку додається блок запису та інтерполяції поля потоку в відхиленій циліндричній системі зі зміщеним початком координат, що дозволяє змінювати напрямок маршового розрахунку.


Індекс рубрикатора НБУВ: О63-011.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Павликівська О. І. 
Меблеве середовище в умовах сьогодення: виклики та можливості / О. І. Павликівська, Е. В. Камишникова, Л. О. Галиняк // Бізнес Інформ. - 2022. - № 10. - С. 83-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено, як українська економіка продовжує розвиватися, незважаючи на здійснення терористичних нападів з боку російського агресора. З'ясовано виклики, з якими зіштовхнулися українські виробники меблів під час військової економіки: проблеми з логістикою, відмова від використання сировини з Білорусі та трудові зміни. Серед нових можливостей для меблярів розглянуто проєкти тимчасового житла для потреб воєнного часу, помешкання, призначене для внутрішньо переміщених осіб: проєкт модульного містечка RE: UKRAINE, проєкт "Укриття 22" та проєкт LIM Capsule. Досліджено, що перспективою може стати зайняття нових ніш на світовому ринку меблів через відмову низки країн залишатися споживачами російської та білоруської меблевої продукції. Запропоновано українському бізнесу здійснити страхування свого майна від воєнних ризиків, скориставшися новим страховим продуктом War, terrorism and political violence insurance. Проаналізовано пристосовування господарської діяльності приватного підприємства "Гусятинська фабрика меблів "Елегант" до реалій сьогодення. У рамках доброчинної діяльності на фірмі здійснювалося виготовлення займистої суміші "коктейлі Молотова", загороджувальних дорожніх пристосувань "їжаків", пошиття "плитоносок", ковдр і подушок, виробництво бюджетних "студентських" ліжок. Описано корективи, які внесла воєнна ситуація в інноваційну діяльність меблевого підприємства, а саме: оновлення технологічного процесу було заплановано керівництвом на 2023 р., проте, у зв'язку із трудовими змінами (частина чоловіків мобілізовані, частина виїхала за кордон) довелося реалізовувати плани з модернізації дещо швидше - у II півріччі 2022 р. Обгрунтовано, що такі зміни передусім дали змогу поліпшити якість операцій технологічних процесів та продукції загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.155

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Мартиросова В. Г. 
Создание комфортной световой среды для рабочих мест офисных работников - проблема гигиены освещения / В. Г. Мартиросова, А. Д. Галинский, В. М. Сорокин // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2022. - 18, № 1. - С. 42-51. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Незважаючи на тривалу історію нормування освітлення, малорозробленим питанням залишається створення оптимального та комфортного світлового середовища (СС) для забезпечення високого рівня функціонального стану організму та зорової системи при найменшій втомі. Мета дослідження - розробка способу створення комфортного СС з урахуванням індивідуальної потреби людини в рівні освітленості. Дослідження проведено в трьох напрямках: анкетне опитування, експериментальні фізіологічні дослідження у виробничих і лабораторних умовах. Дослідження проведені в офісному приміщенні компанії Azur-Air з метою вивчення реакції організму на вплив СС, обладнаному системою загального рівномірного освітлення нейтрально-білими світлодіодними джерелами світла (СДДС) при освітленості на рівні 400 лк (відповідно до чинних норм) та колірній температурі 4000 К. У дослідженні брали участь офісні працівники, відібрані для участі в експериментальному дослідженні у віці 25 - 32 років, зі стажем роботи від 5 до 8 років, здорові, з гостротою зору 1,0 на підставі терапевтичного та офтальмологічного оглядів. В анкетному опитуванні взяли участь 33 офісні працівники. На підставі аналізу анкет Айзенка з психофізіологічних характеристик дослідники розподілені на 2 групи по 8 осіб - екстраверти та інтроверти. Дослідження в кожній групі проводилися протягом 10 робочих днів (два робочі тижні) зі застосуванням комплексу фізіологічних досліджень з вивчення стану загальної та зорової працездатності (ЗП) у динаміці робочого дня та робочого тижня. Системи освітлення камер обладнані керованими димерними світловими пристроями за допомогою плавних світлорегуляторів. Лабораторний експеримент проводився тривалістю 4,5 год протягом 2 тижнів за участю добровольців - студентів НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" у віці 20 - 21 років, відібраних на підставі офтальмологічного та загального огляду (8 з 29 осіб), здорових, з гостротою зору 1,0, підготовлених і тренованих до методів дослідження та розподілених за допомогою анкет Айзенка по 4 особи у групі - екстравертів та інтровертів. Кожен дослідник виконував зорово-напружену роботу за допомогою розроблених спеціальних тестових таблиць і паралельно самостійно встановлював рівні освітленості у зв'язку зі своїм психоемоційним станом та необхідною індивідуальною потребою у світлі за допомогою плавних світлорегуляторів протягом усього періоду експерименту. Рівні освітленості, що встановлюються дослідниками, реєструвалися протягом усього часу експерименту, дані заносилися до протоколів і оброблялися за програмами. Висновки: у зв'язку з індивідуальністю кожної людини з урахуванням різних психофізіологічних характеристик дослідники розподілені на 2 групи: "світлообільні" та "світлочутливі", що визначається індивідуальним налаштванням до потреби в рівні світла. Розроблено освітлювальний пристрій, заснований на здатності до саморегуляції рівня освітленості та колірної температури створення комфортної СС для підтримки здоров'я та працездатності працівників, що рекомендується для зорово-напружених професій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.85 + Р123.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тимошенко В. І. 
Теоретичні дослідження з аерогазодинаміки об'єктів ракетно-космічної техніки / В. І. Тимошенко, В. П. Галинський, Ю. В. Книшенко // Техн. механіка. - 2021. - № 2. - С. 46-59. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Наведено результати теоретичних досліджень з аерогазодинаміки об'єктів ракетно-космічної техніки, що одержано за період з 2016 р. до 2020 р. у відділі аерогазодинаміки і динаміки технічних систем Інституту технічної механіки Національної академії наук України і Державного космічного агентства України за напрямками: аеродинаміка ракет, математичне моделювання процесів аерогазотермодинаміки надзвукового літального апарату (ЛА) з прямоточним повітряно-реактивним двигуном (ППРД), струменеві течії, гідрогазодинаміка систем керуючих реактивних двигунів малої тяги. Стосовно аеродинаміки ракет створено розрахунково-методичне забезпечення (РМЗ), що призначено для розрахунків надзвукового обтікання ракет з тонкими органами керування і стабілізації. Основною перевагою створеного РМЗ є оперативність розрахунку і простота комплектації компоновок ракет крилами, органами керування і стабілізації. З математичного моделювання процесів аерогазотермодинаміки надзвукового ЛА з ППРД одержано нові результати, пов'язані зі створенням оперативної методики комплексного розрахунку течій в трактах ППРД і узагальненням її на просторовий випадок обтікання ЛА з ППРД. Створено РМЗ, засноване на маршових методах розрахунку, що надає змогу моделювати течії в трактах ППРД з урахуванням обтікання корпусу ЛА перед входом до повітрозабірника і впливу струменя продуктів згоряння на хвостову частину корпусу ЛА і взаємодії його зі збуреним потоком, що набігає. Створене РМЗ рекомендовано до використання на попередньому етапі вибору форми елементів ППРД. Для течій струменів створено РМЗ, що призначено для маршового розрахунку турбулентних струменів продуктів згоряння ракетних двигунів з подачею води в тіло струменя. Виявлено основні закономірності впливу подачі води, змішання струменя з повітрям і догорання високотемпературного струменя ракетного двигуна в кисні повітря на структуру течії, термогазодинамічні і теплофізичні параметри струменя. З використанням створеного РМЗ процесів функціонування систем рідинних двигунів малої тяги проведено супроводження розробки та наземного вогневого відпрацювання принципово нової системи керуючих реактивних двигунів з живленням з магістралей маршового двигуна верхнього ступеня ракети космічного призначення "Циклон-4М", що розроблюється у Державному підприємстві "КБ "Південне" ім. М. К. Янгеля" (КБ "Південне"). Одержані розрахунковим шляхом результати надали змогу підвищити інформативність даних вогневих випробувань під час моделювання льотних умов. Розроблене РМЗ передано до "КБ "Південне" для використання в проектних розрахунках.


Індекс рубрикатора НБУВ: О534-01 + О63-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Галинський В. П. 
Розрахунок взаємодії надзвукового струменя з плоскою перешкодою, відхиленою відносно осі струменя / В. П. Галинський // Техн. механіка. - 2020. - № 4. - С. 72-81. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Ткач М. Р. 
Підвищення ефективності технології отримання водню шляхом використання регенераційного контуру з роторно-поршневою розширювальною машиною / М. Р. Ткач, А. Ю. Проскурін, О. С. Митрофанов, Ю. М. Галинкін // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2020. - № 7. - С. 12-18. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л264-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Коротунов С. Ю. 
Аналіз підходів до моделювання та верифікації кіберфізичних систем / С. Ю. Коротунов, Г. В. Табунщик // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 3. - С. 57-68. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Сучасні тенденції в продуктивності та складності вимог до використання систем вимагають принципово нових підходів до проектування, в яких кібернетичні та фізичні компоненти інтегруються на різних етапах. Кіберфізичні системи оточують людину майже у всіх сферах існування, починаючи з помешкань та транспорту і закінчуючи медичними апаратами та міжрегіональними електромережами. Тому верифікація та перевірка роботи таких систем є актуальною задачею сьогодення. В таких системах програмне забезпечення та фізичні підсистеми працюють у різних часових та просторових вимірах, взаємодіють різними способами. Розглянуто основні підходи до верифікації кіберфізичних систем. Об'єктом досліджень є процес верифікації кіберфізичних систем, предметом - методи верифікації кіберфізичних систем, моделі та логіки що використовуються при формальній верифікації. Мета роботи - проведення аналізу підходів до верифікації кіберфізичних систем, з деталізацією окремих етапів, таких як вибір моделей, інструментів верифікації, та, власно, методів верифікації. Основними методами, що викладені в роботі, є методи формальної верифікації кіберфізичних систем, а саме - симуляція, доведення теорем, символічне виконання та перевірка моделі. Детально розглянуто методологію методу перевірки моделі - модель Кріпке та темпоральні логіки: логіка дерев обчислень та логіка лінійного часу. Проведено моделювання з використанням скінчених автоматів. Виконано моделювання кіберфізичної системи у вигляді створення моделі Кріпке, що дозволило описати всі стани системи, необхідні для виконання формальної верифікації. Висновки: проведено дослідження характеристик кіберфізичних систем, виконано аналіз методів веривікації таких систем. Зазначені недоліки стандартної методології, які більш за все стосуються етапу моделювання кіберфізичних систем. Доведено найбільшу перспективність методу перевірки моделі, для якого розглянуто основну методологію. Дано характеристику моделям Кріпке та темпоральним логікам як основним елементам методу перевірки моделі. Показано можливість використання скінченних автоматів, а саме моделей Кріпке, для моделювання елементів кіберфізичної системи. Наукова новизна роботи полягає в тому що було розроблено моделі кіберфізичних систем, які, на відміну від існуючих, засновані на моделях Кріпке, що дозволяє зробити детальний опис усіх станів системи, що, у свою чергу, є важливим кроком для виконання верифікації такої системи. Практичною цінністю роботи є розроблені моделі електронезалежної станції альтернативної енергетики, що дозволять автоматизувати процес зарядки електричних транспортних засобів. Реалізовано цифрові двійники, які дозволяють моделювати процеси електронезалежної станції альтернативної енергетики. Розроблені двійники використовуються при вивчені дисциплін при підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності 121 комп'ютерні науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З81 + З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Галинич В. І. 
Автоматичне дугове наплавлення робочих шляхів підйомно-опускних воріт Канівського судноплавного шлюзу / В. І. Галинич, В. М. Тагановський, Г. В. Кузьменко // Автомат. зварювання. - 2020. - № 11. - С. 32-35. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати розробки та впровадження технології автоматичного дугового наплавлення вертикальних закладних частин судноплавних шлюзів без їх демонтажу на прикладі ремонту рейок робочих шляхів підйомно-опускних воріт Канівського судноплавного шлюзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О411-082.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ткач М. Р. 
Металогідридний акумулятор-компресор водню з автоматичною системою управління та контролю / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, А. Ю. Проскурін, Ю. М. Галинкін // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2020. - № 5. - С. 53-60. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено конструкцію металогідридного акумулятора-компресора водню, який може використовуватись у складі систем видобутку, зберігання та стиснення водню. Ємність розробленого зразка складає 40 кг водню, маса 4,8 тон, максимальний тиск 15 МПа. Базовий металогідридний матеріал, на основі якого розроблено дану модель акумулятора-компресора - LaNi4,5Al0,5, його зворотна сорбційна ємність визначена експериментально, та складає не менше 1,38 % за масою. Особливістю розробленого акумулятора-компресора є використання повітряного охолодження, наявність системи автоматичного управління та контролю, що дозволяє проводити ряд операцій у автоматичному режимі, використання програмного, електричного та механічного захисту від перевищення тиску, що забезпечує безпечну експлуатацію розробленої моделі. Акумулятор-компресор виготовляється у вигляді сталевого короба, в якому розміщені шість блоків (капсул). Блок, відповідно, виконаний у вигляді сталевого коаксіального багатошарового циліндра, на зовнішній стороні якого розташований нагрівальний елемент і шар теплоізоляції. В середині циліндра розташована герметична капсула, заповнена металогідридним матеріалом. Капсули з'єднані між собою і колектором через систему трубопроводів. Також система трубопроводів оснащена вентилем входу, який з'єднує утворений об'єм з зовнішнім ресивером. Акумулятор-компресор оснащено зовнішнім ресивером, до якого під'єднано водневий, вакуумний, живильний та витратний контури. Кожен контур оснащено електромагнітним клапаном, а також вимірювальними пристроями, що надає смогу здійснювати автоматичний контроль параметрів та автоматичне управління пристроєм відповідно до режиму роботи. Реалізовані режими дозволяють проводити сорбцію та десорбцію водню, активацію металогідридного матеріалу, перевірку герметичності розрідженим тиском та надлишковим тиском. Наведено перелік вимірювального обладнання, на базі якого розроблена система автоматичного управління та контролю, схему підключення первинних перетворювачів, зовнішній вигляд інтерфейсу розробленого програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л264.9-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Матеріалознавство виробів медичного призначення : навч. посіб. / В. А. Шаломєєв, О. А. Глотка, О. В. Лисиця, Г. В. Табунщик; Національний університет "Запорізька політехніка", "Erasmus+", Programme of the European Union. - Житомир : О. О. Євенок, 2020. - 209 c. - Бібліогр.: с. 208-209 - укp.

Розглянуто властивості, порівняльні характеристики і області застосування матеріалів для сучасної медицини. Наведено основні закономірності формування структури і властивостей металевих, керамічних матеріалів, пластмас і композитів, найбільш широко використовувані для виготовлення виробів медичного призначення. Дано рекомендації щодо їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тимошенко В. И. 
Математическое моделирование процессов аэрогазотермодинамики сверхзвукового летательного аппарата с прямоточным воздушно-реактивным двигателем / В. И. Тимошенко, В. П. Галинский // Косм. наука і технологія. - 2020. - 26, № 2. - С. 3-18. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Обсуждены основные вопросы разработки расчетно-методического обеспечения для проведения оперативных комплексных расчетов термогазодинамических процессов в элементах прямоточного воздушно-реактивного двигателя (ПВРД), интегрированного с корпусом летательного аппарата (ЛА) с помощью маршевых методов. Численное моделирование течения в ПВРД разбивается на такие составляющие - обтекание корпуса ЛА, течение в воздухозаборном устройстве (ВЗУ), камере сгорания и сопле с выхлопной струей. Расчет сверхзвукового течения около корпуса аппарата, во входной части ВЗУ и в выхлопной струе осуществляется в невязком приближении с использованием схемы Годунова или с учетом вязкости с использованием модели "вязкого слоя". Области дозвукового течения в выходной части ВЗУ и дозвукового неравновесного течения в камере сгорания рассчитываются с использованием модели "узкого канала" или в квазиодномерном приближении. Обсуждены вопросы подбора геометрических параметров камеры сгорания и околокритической части выходного сопла в случае задания параметров потока на выходе из ВЗУ. Проведен анализ различных моделей воспламенения и горения керосина в камере сгорания. Расчет течения в выхлопной струе осуществляется с учетом обтекания нижней хвостовой части поверхности ЛА и взаимодействия струи с возмущенным набегающим потоком. Представлены результаты оценочных расчетов в двумерном приближении отдельных элементов и полной компоновки ЛА стилизованной формы.


Індекс рубрикатора НБУВ: О534-02 + О541.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Галина И. 
Долговременная комплексная медицинская, социальная и педагогическая реабилитация лиц с отклонениями психофизического развития / И. Галина, М. Игонина, Е. Китайская, И. Вознюк, М. Луценко, В. Шпаннер // Міжнар. неврол. журн. - 2019. - № 8. - С. 5-11. - рус.

Рассмотрены результаты более чем 30-летнего опыта применения инновационной в Украине системы поддержки и реабилитации лиц с особыми потребностями. Цель данного проекта - разработка и внедрение в реальную практику современных моделей реабилитации для таких форм отклонений в отличие от существующих институциональных систем. Такая модель была разработана Институтом реабилитации лиц с отклонениями психофизического развития им. Януша Корчака в тесном сотрудничестве с КУ "Центр реабилитации лиц с отклонениями психофизического развития". Совместными усилиями была создана система реабилитации, включая отделение ранней реабилитации, группы детского сада, группы дневного пребывания для детей и взрослых с тяжелыми формами психических нарушений, мастерскую для лиц с недостатками развития и общежитие для взрослых. За 25 лет работы реабилитационный комплекс доказал свою эффективность и целесообразность как альтернативы институциональной системе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ткач М. Р. 
Ефективність енерготехнологічної установки щодо видобування сірководню з глибин Чорного моря / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, А. Ю. Проскурін, Ю. М. Галинкін // Авиац.-косм. техника и технология. - 2019. - № 7. - С. 50-57. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.082.3

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Тимошенко В. И. 
Маршевые алгоритмы расчета термогазодинамических процессов в прямоточных воздушно-реактивных двигателях, интегрированных с летательным аппаратом, с учетом пространственных эффектов / В. И. Тимошенко, В. П. Галинский // Вестн. двигателестроения. - 2019. - № 2. - С. 14-23. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Приведено описание расчетно-методического обеспечения для проведения оперативных комплексных расчетов термогазодинамических процессов в элементах прямоточного воздушно-реактивного двигателя, интегрированного с корпусом летательного аппарата, маршевыми методами в трехмерном приближении. Численное моделирование обтекания летательного аппарата с прямоточным воздушно-реактивным двигателем разбивается на четыре составляющие - обтекание наконечника и боковой поверхности корпуса летательного аппарата, расчет течения в воздухозаборном устройстве, камере сгорания, сопле и выхлопной струе, обтекающей хвостовую часть корпуса летательного аппарата. Расчет сверхзвукового обтекания корпуса летательного аппарата и течения в воздухозаборном устройстве осуществляется в невязком приближении с использованием схемы Годунова или с учетом вязкости с использованием модели "вязкого слоя". В области дозвукового течения в выходной части воздухозаборного устройства течение рассчитывается с использованием модели "узкого канала". Эта же модель используется и при расчете дозвукового неравновесного течения продуктов сгорания горючего в камере сгорания. Расчет течения в выхлопной струе осуществляется с учетом обтекания нижней хвостовой части поверхности летательного аппарата и взаимодействия струи продуктов сгорания с возмущенным набегающим потоком воздуха. В камере сгорания прямоточного воздушно-реактивного двигателя в качестве горючего используется керосин. При расчете параметров потока в камере сгорания используется двухстадийный механизм с возгоранием керосина при окислении и моделированием догорания продуктов сгорания керосина в элементарных химических реакциях для C-O-H смесей. Предлагаемая методика может быть использована на предварительном этапе проектирования прямоточного воздушно-реактивного двигателя. Использование разработанных в ИТМ НАНУ и ГКАУ математических моделей и соответствующего расчетно-методического обеспечения позволяет проводить оперативные комплексные расчеты при выборе проектных параметров летательного аппарата с прямоточным воздушно-реактивным двигателем.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.421-02

Шифр НБУВ: Ж24432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Галина И. 
Долговременная комплексная медицинская, социальная и педагогическая реабилитация лиц с отклонениями психофизического развития / И. Галина, М. Игонина, Е. Китайская, И. Вознюк, М. Луценко, В. Шпаннер // Міжнар. неврол. журн. - 2019. - № 8. - С. 5-11. - рус.

Рассмотрены результаты более чем 30-летнего опыта применения инновационной в Украине системы поддержки и реабилитации лиц с особыми потребностями. Цель данного проекта - разработка и внедрение в реальную практику современных моделей реабилитации для таких форм отклонений в отличие от существующих институциональных систем. Такая модель была разработана Институтом реабилитации лиц с отклонениями психофизического развития им. Януша Корчака в тесном сотрудничестве с КУ "Центр реабилитации лиц с отклонениями психофизического развития". Совместными усилиями была создана система реабилитации, включая отделение ранней реабилитации, группы детского сада, группы дневного пребывания для детей и взрослых с тяжелыми формами психических нарушений, мастерскую для лиц с недостатками развития и общежитие для взрослых. За 25 лет работы реабилитационный комплекс доказал свою эффективность и целесообразность как альтернативы институциональной системе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ткач М. Р. 
Показники сірководневої роторно-поршневої розширювальної машини у складі енерготехнологічної установки / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, О. С. Митрофанов, А. Ю. Проскурін, Ю. М. Галинкін // Авиац.-косм. техника и технология. - 2019. - № 8. - С. 5-9. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.082.3

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Галинська Ю. В. 
Кластеризація машинобудівних підприємств Сумської області як конвергенція бізнесу та науки / Ю. В. Галинська, Д. О. Живицький, Д. М. Галинський // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2019. - № 4. - С. 73-80. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Запровадження Кластера підприємств машинобудівної галузі Сумської області обумовлено рядом проблем, з якими машинобудівна галузь зіштовхнулася останнім часом, а саме нерентабельністю утримування великих машинобудівних підприємств на Сумщині через незавантаженість виробництва та простоювання виробничих площадок. Це призводить до скорочення робочих місць, виїзду висококваліфікованих кадрів з області та країни і, як наслідок, до недоотримання доходу в міському бюджеті. Тому існує нагальна потреба в запровадженні політики підтримання економічного розвитку регіону, а саме машинобудівної галузі як фундаменту економіки Сумщини. Також кластерний підхід як форму організації національного господарства сьогодні широко використовують провідні країни світу, і він є ефективним інструментом для розвитку економіки регіонів, це можна побачити на прикладі економік Японії, США, Південної Кореї та інших країн. Проведені дослідження засвідчили, що формування Кластера в машинобудівній галузі Сумської області можливе у формі тріади (держава - наука - бізнес). У Сумському регіоні працюють інноваційно-активні підприємства, що динамічно розвиваються у сфері машинобудування. Водночас вони мають високий науково-технічний потенціал і розвинені виробничі бази. Ці підприємства можуть успішно працювати й розвиватися у сфері імпортозаміщення. Відмінною особливістю їх діяльності є значний науково-технічний потенціал у розвитку виробництва продукції для нафтогазового комплексу та хімічної промисловості. Тому запровадження Кластера підприємств машинобудівної галузі Сумської області буде сприяти підвищенню конкурентоспроможності національної економіки завдяки досягненню збалансованої взаємодії між суб'єктами господарювання (бізнес - держава - наука) та створенню сприятливих умов для розроблення та виробництва імпортозаміщувального компресорного обладнання для підприємств України. Функціонування Кластера передбачає підвищення якості як базової, так і професійної освіти для формування кваліфікованої робочої сили, здатної запроваджувати інновації, налагоджувати взаємодію між науково-дослідними установами та бізнес-структурами з метою трансферу знань. Взаємодія між освітніми установами та суб'єктами господарювання повинна передбачати: забезпечення попиту на ринку робочої сили (тобто підготовку фахівців необхідних професій); підвищення якості освітніх послуг (укладення договорів із провідними фірмами з метою набуття практичних навичок під час навчання (проходження практик і стажування); залучення до державних екзаменаційних комісій керівників провідних компаній, що сприятиме об'єктивнішому оцінюванню освітніх послуг. Місце держави у процесі активації й розвитку Кластера полягає в тому, що держава є однією з трьох рівноправних сторін, кожна з яких здійснює свої специфічні функції. Роль держави полягає в активному посередництві та, як наслідок, усуненні ряду провалів ринку (розбіжність приватних і суспільних витрат та вигод). Таким чином, основним очікуваним результатом реалізації створення Кластера є збільшення частки компресорного устаткування, що випускається вітчизняними виробниками і характеризується високим ступенем локалізації виробництва на території України, в загальному обсязі закупівель обладнання для потреб економіки України та ЗЕД.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4СУМ)305.851.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Галинська Ю. В. 
Організація проектів чистого виробництва: досвід закордонних та вітчизняних підприємств / Ю. В. Галинська, Т. В. Бондар // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2019. - № 3. - С. 90-101. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Все більш компаній світу прагнуть впроваджувати стратегії чистого виробництва (ЧВ) та максимальної продуктивності ресурсів у своїй діяльності. У процесі застосування інтегрованої, превентивної екологічної стратегії у виробництві для зниження ризиків як для людини, так і для навколишнього середовища стейкхолдери стикаються з причинно-наслідковими ефектами та соціо-еколого-економічними взаємозалежностями при реалізації проектів ЧВ. Все це сприяє розробці та накопиченню науково-методичних та методологічних підходів реалізації проектів ЧВ. Вивчення світового та вітчизняного досвіду впровадження ЧВ може визначити шляхи комплексного вирішення екологічних та економічних проблем в Україні та забезпечити передумови створення ефективної системи використання природних ресурсів і вирішити еколого-економічних проблем світу, включаючи зміну клімату. Реалізація наукових підходів можлива через поширення інформації про принципи екологічно ЧВ, розробку та реалізацію сукупності економічних та екологічних чинників розвитку виробництва, удосконалення механізму інтеграції екологічних чинників до стратегії економічного розвитку, перегляду екологічних нормативів забруднення та спеціального використання природних ресурсів, а також нормативів їх економічного регулювання з метою поступового наближення до стандартів ЄС, створення системи збалансованого управління розвитком виробництва, що стимулює охорону довкілля та забезпечує бережливе використання природних ресурсів. Розглянуто основні принципи, методи та механізми створення проектів ЧВ. Розглянуто передумови створення екологічного напряму у виробництві товарів та послуг, а також необхідність оцінювання ризиків при впровадженні ЧВ. Результатом є узагальнення існуючих методів впровадження ЧВ, враховуючи світовий досвід, що може зменшити експлуатаційні витрати, може сприяти підвищенню і безпеці працівників, а також зменшенню впливу бізнесу на навколишнє середовище. Очевидно, що технології ЧВ є гарним бізнесом для промисловості, оскільки вони сприяють скороченню витрат на утилізацію відходів, зменшенню вартості сировини, скороченню вартості шкоди для здоров'я, покращенню зв'язків з громадськістю, поліпшенню продуктивності компанії, підвищенню конкурентоспроможності місцевого та міжнародного ринку. У більш широкому масштабі ЧВ може допомогти полегшити серйозні і зростаючі проблеми забруднення повітря і води, руйнування озонового шару, глобального потепління, деградації ландшафтів, твердих і рідких відходів, виснаження ресурсів, закислення природного і забудованого середовища, візуального забруднення та зменшення біологічного різноманіття. У якості висновку можна зазначити, що екологічно ЧВ сприяє формуванню ефективних економічних засад розв'язання екологічних проблем, насамперед, у промисловому, паливно-енергетичному, агропромисловому, транспортному, житлово-комунальному секторах економіки, в інфраструктурі надання послуг, у виробничій та соціальній сферах. Мінімізація обсягів забруднення та відходів у джерелах їх утворення досягатиметься шляхом трансформацій, внесених у виробничий процес, а головне - сприятиме правильному екологічному мисленню населення, основною ідеєю якого є те, що ЧВ є невід'ємною частиною соціального процесу, яке співвідноситься з економічними, політичними, етичними та культурними цінностями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Галинский В. П. 
Анализ влияния моделей турбулентной вязкости на расчет струйных течений продуктов сгорания ракетных двигателей / В. П. Галинский // Техн. механіка. - 2018. - № 4. - С. 75-81. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Приведены результаты расчетов течений в турбулентных газовых струях с использованием моделей турбулентной вязкости: алгебраической Сафронова А. и однопараметрических дифференциальных моделей Секундова А. и Nut-90. Цель работы - выбор из предложенных трех моделей наиболее подходящей модели турбулентности, предназначенной для использования при проведении расчетов течений в сверхзвуковых турбулентных струях продуктов сгорания реактивных двигателей. Расчет турбулентного течения в сверхзвуковой струе осуществляется неявным маршевым методом вдоль оси струи решением уравнений "вязкого слоя". Выбор модели турбулентности, предназначенной для расчета турбулентных течений в сверхзвуковых струях продуктов сгорания ракетных двигателей, основывается на сравнении результатов расчетов с приведенными в литературе экспериментальными данными. На основе сравнения с экспериментальными данными для проведения расчетов течений в турбулентных струях реактивных двигателей были выбраны алгебраическая модель турбулентности и однопараметрическая дифференциальная модель турбулентности Nut-90. В модели турбулентности Секундова реализуется завышенное турбулентное перемешивание по сравнению с экспериментальными данными, и поэтому эта модель была исключена из последующего анализа. С использованием выбранных двух моделей турбулентности были проведены сравнительные расчеты течений в струях продуктов сгорания для двух реактивных двигателей, которые отличаются как размерами выходного сопла, так и составом продуктов сгорания. Из результатов проведенных исследований течений в струях продуктов сгорания можно сделать вывод о том, что ни одна из исследованных моделей турбулентности не может быть использована в качестве универсальной модели для расчега течений в турбулентных струях продуктов сгорания реактивных двигателей. Выбор подходящей модели турбулентности может быть основан только на экспериментальных данных.


Індекс рубрикатора НБУВ: О651-043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського