Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Трофимчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Калюх Ю. І. 
Особливості застосування методу скінченних різниць для розв'язання нелінійних задач динаміки розподілених систем у потоці / Ю. І. Калюх, О. М. Трофимчук, О. Г. Лебідь // Кібернетика та систем. аналіз. - 2023. - 59, № 1. - С. 139-155. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Розглянуто особливості застосування методу скінченних різниць (МСР) для розв'язання нелінійних динамічних задач розподілених систем (РС) у потоці. Показано, що основними обмеженнями застосування МСР для числового моделювання поширення та відбиття хвиль у РС є особливості визначальних квазілінійних рівнянь. Вони зумовлюють необхідність одночасного обчислення змінних, що відповідають швидкоплинним і повільним хвильовим процесам. Для таких систем рівнянь використовують термін "сингулярно збурена система рівнянь". Ці збурення є наслідком значної різниці у швидкостях поширення поздовжніх, конфігураційних, згинальних і крутильних хвиль у РС на фізичному рівні. З огляду на це, потрібно застосовувати спеціальні покрокові за часом методи регуляризації та фільтрації числових результатів. Це накладає певні обмеження на можливість моделювання реальних процесів і точність отриманих результатів і змушує застосовувати неявні різницеві схеми та високочастотну фільтрацію. Для розв'язання систем лінійних алгебричних рівнянь з урахуванням поганої обумовленості матриці конвективних членів експериментальним обчисленням обрано метод регуляризації. Результати з необхідним ступенем точності можна отримати, використовуючи різницеву схему Кранка - Нікольсон навіть на грубих сітках і витрати часу у цьому випадку будуть мінімальними. Інша ситуація спостерігається у разі порівняння результатів на грубій і більш дрібній сітках для різницевої схеми Ейлера. Непереборні помилки від похибок апроксимації відсутніх граничних умов призводять до ще більших похибок.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Калюх Ю. І. 
Особливості застосування теорії ризику та чисельного моделювання для визначення ресурсу будівель у зоні бойових дій / Ю. І. Калюх, В. А. Дунін, М. Г. Мар'єнков, О. М. Трофимчук, С. Ю. Кураш // Кібернетика та систем. аналіз. - 2023. - 59, № 4. - С. 117-128. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Розглянуто особливості застосування теорії ризику та числового моделювання для визначення ресурсу будівель у зоні бойових дій. Надано кількісну комплексну оцінку зниження ресурсу будівель, що зазнали руйнувань. Розроблено комплексну прикладну методику визначення залишкового ресурсу будівель в зоні бойових дій. Побудовано графічну модель будівлі з урахуванням результатів візуального обстеження. Здійснено розрахунки динаміки напружено-деформованого стану будівлі. Оцінено ризики руйнування конструкцій будівлі та побудовано криву її життєвого циклу.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
3.

Васянін В. О. 
Задачі побудови кільцевих маршрутів транспортних засобів у багатопродуктовій ієрархічній мережі / В. О. Васянін, О. М. Трофимчук, Л. П. Ушакова // Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 3. - С. 37-55. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Сформульовано математичні моделі задач побудови кільцевих маршрутів транспортних засобів у багатопродуктовій ієрархічній мережі. Як правило, такі мережі складаються з децентралізованої магістральної мережі та мереж у внутрішніх зонах обслуговування магістральних вузлів (внутрішніх мереж). У багатопродуктовій мережі кожен вузол може обмінюватися продуктами (товарами, вантажами) з іншими вузлами. У зарубіжній літературі задачі проектування таких мереж називають задачами багатоступінчастого (багатоешелонного, багаторівневого) розміщення та маршрутизації (Multi-Echelon Location-Routing Problem - ME LRP). У багатоступінчастих LRP є кілька посередників між магістральними вузлами (центральними первинними об'єктами) і вузлами у внутрішніх зонах магістральних вузлів (кінцевими споживачами, клієнтами), а продукт, що розподіляється з магістральних вузлів, проходить через 2 або більше другорядних посередників у мережі (сателітів) до кінцевого споживача. У класичній LRP об'єднані для спільного розв'язання дві задачі - задача визначення розташування вторинних об'єктів (сателітів або депо) та магістральних маршрутів транспортних засобів та задача побудови кільцевих маршрутів внутрішніх транспортних засобів для обслуговування клієнтів із відомим попитом на однорідний взаємозамінний продукт. На відміну від задач розподілу однорідного взаємозамінного продукту, у багатопродуктових задачах LRP (Multi-Commodity Location-Routing Problem - MC LRP) потоки продуктів не взаємозамінні, потік кожного продукту має бути доставлений із певного первинного об'єкта до конкретного клієнта. Передбачається, що багаторівнева структура транспортної мережі визначена і відомі географічне розташування магістральних вузлів і його внутрішні зони обслуговування з множиною вузлів доставки та збору вантажів (клієнтів). Тому задачі визначення магістральних маршрутів транспортних засобів і побудови кільцевих маршрутів внутрішніх транспортних засобів розглядаються незалежно одна від одної. Обговорено види витрат реальних транспортних процесів, які мають враховуватися при формуванні цільової функції задач маршрутизації та запропоновано математичні моделі задач побудови комбінованих і розділених кільцевих маршрутів із неоднорідним парком транспортних засобів. Зазначається щодо можливості розв'язання сформульованих задач за допомогою відомих пакетів змішаного та цілочислового лінійного програмування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О188.402.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Тулякова Н. О. 
Адаптивний міріадний фільтр із шумо- та сигнально-залежним зміненням параметрів у часі / Н. О. Тулякова, О. М. Трофимчук // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2022. - № 2. - С. 217-238. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Предмет дослідження - методи локально-адаптивної фільтрації нестаціонарних сигналів. Мета роботи - розробка локально-адаптивного алгоритму придушення нестаціонарного (з точки зору змінення дисперсії в часі) шуму в сигналах, що характеризуються різною поведінкою інформативної компоненти, при обмежених апріорних відомостях про модель сигналу та дисперсію шуму. Завдання: дослідити ефективність запропонованого локально-адаптивного міріадного фільтру на основі чисельних статистичних оцінок якості обробки для комплексної моделі одномірного процесу, що містить різні елементарні сигнали, у широкому діапазоні змінення дисперсії адитивного гаусова шуму та за наявності викидів; дослідити ефективність придушення нестаціонарного шуму для модельних і реальних сигналів. Методи: інтегральні та локальні показники якості фільтрів за критерієм середньоквадратичної похибки отримані за допомогою чисельного моделювання (методом Монте-Карло). Отримані наступні результати: запропоновано шумо- та сигнально-адаптивний міріадний фільтр для придушення нестаціонарного шуму з істотно змінюваною дисперсією в сигналах із різним характером поведінки інформативної компоненти. Статистичні оцінки якості фільтрів, обчислені за допомогою чисельного моделювання, показують більш високу ефективність запропонованого локально-адаптивного міріадного фільтра в умовах різного рівня шуму порівняно з іншими високоефективними локально-адаптивними фільтрами. Продемонстровано практично повне збереження сигналу при дуже низькому рівні шуму, забезпечення мінімальних динамічних помилок, що вносяться під час фільтрації, при невисокому й середньому рівнях шуму та більш ефективне придушення шуму при великих значеннях його дисперсії. Аналіз вихідних сигналів, графіків параметрів локальної адаптації та параметрів, що адаптуються, підтверджує високу ефективність і коректну роботу досліджуваних локально-адаптивних алгоритмів. Показані високі робастні властивості цих нелінійних фільтрів і доцільність застосування для усунення викидів попереднього фільтра Хемпела, у якому медіанну операцію замінено на міріадну. Наведені приклади, що відображають високу якість придушення нестаціонарного шуму в біомедичному сигналі електроністагмограми. Висновки: наукова новизна отриманих результатів полягає в розробці локально-адаптивного міріадного фільтра з шумо- та сигнально-залежним зміненням параметрів у часі для обробки процесів із нестаціонарними поведінкою сигналу та дисперсією шуму. Запропонований фільтр не потребує часу для адаптації параметрів та їхнього точного налаштування, апріорних знань про модель сигналу й дисперсію шуму, може застосовуватися в режимі квазі-реального часу. Запропонований алгоритм шумо- та сигнально-адаптивної міріадної фільтрації покращує якість обробки сигналів у складних умовах суттєвої нестаціонарності (змінності дисперсії) шуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
5.

Васянін В. О. 
Задача маршрутизації збірних вантажів у багатопродуктовій транспортній мережі із заданими тарифами і обмеженнями на час доставки / В. О. Васянін, О. М. Трофимчук, Л. П. Ушакова // Кібернетика та систем. аналіз. - 2022. - 58, № 6. - С. 130-142. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто мережеве формулювання задачі оптимізації маршрутизації потоків збірних вантажів у транспортній мережі з заданими тарифами на транспортування й оброблення потоків та обмеженнями на пропускні спроможності дуг, вузлів і час доставки окремих вантажів одержувачу. Для розрахунку часу доставки запропоновано спосіб формування довідкової матриці об'єднання потоків окремих вантажів та ефективні алгоритми, що надають змогу визначати вузли об'єднання та об'єднані потоки для всіх пар, що кореспондуються в багатопродуктовій мережі. Доведено, що задачу з тарифами в мережевій постановці можна за поліноміальний час перетворити у задачу цілочислового лінійного програмування з блочною структурою та зв'язувальними обмеженнями. Наведено особливості розв'язання перетвореної задачі з використанням відомих методів цілочислового програмування та пакетів прикладних програм.


Індекс рубрикатора НБУВ: О184.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Трофимчук О. М. 
Метод обробки неструктурованої інформації на веб-ресурсах / О. М. Трофимчук, О. О. Кряжич // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 4. - С. 106-115. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Із часом стає складно знайти інформацію в мережі Інтернет, яка зацікавила раніше, навіть якщо відомо, на якому ресурсі вона була розміщена. Пошук відбувається за заданими параметрами, якщо інформація, яка знаходиться на ресурсі, є структурованою та систематизованою. Якщо ж це не так, пошук значно ускладнюється, часто й уповільнюється, через що користувач перериває сесію пошуку та оновлює параметри вибору. Тому багато інформації, яка знаходиться в мережі, не потрапляє до результатів запитів користувачів. Задача роботи - представлення методу обробки обсягу неструктурованої неперервної, дискретизованої, регулярної та випадкової інформації на веб-ресурсах у вигляді чітко структурованого набору розподілених даних. Проаналізовано можливість формування масиву інформації як кількості точок - джерел інформації. У цьому випадку для реалізації процесу структуризації найбільш універсальним є адаптивний алгоритм, який додаватиме нові точки - джерела інформації для її обробки веб-сервісом або для пошуку в масивах неструктурованої та слабко систематизованої інформації залежно від розподілу вхідних даних. Зокрема, запропоновано Z-перетворення, оскільки методи Z-апроксимації початково базуються на адаптивних алгоритмах, здатних змінювати свої функціональні особливості та при цьому надавати змінну точність обчислень. Особливістю вирішення поставленої задачі є приведення неперервної, дискретизованої, регулярної та випадкової інформації з її обробкою в цьому процесі до необхідного формату, що математично можна описати окремими функціями, які й використовуватимуться в алгоритмах обробки. Зазначене може бути використане для розробки веб-сервісів обробки ін- формації для довідкових, пошукових, рекомендаційних систем та платформ дис- танційного навчання, а також для вдосконалення алгоритмів обробки та відобра- ження інформації для прикладного програмного забезпечення роботи браузерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дослідження екологічного стану територій пост-майнінгу в Україні на прикладі Криворізького басейну та його оточення : [колект. монографія] / С. О. Довгий, В. В. Іванченко, М. М. Коржнев, О. М. Трофимчук, Є. О. Яковлєв, Т. М. Альохіна, Є. С. Анпілова, М. В. Беліцька, Л. М. Ковальчук, М. М. Курило, С. К. Кошарна, В. В. Стеценко, В. О. Стрельцов, Л. В. Берьозкіна, С. Т. Зайцева, А. І. Стеценко, А. В. Іванченко, Т. М. Ільченко, М. М. Шаєнко; Національна академія наук України, Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору, Центр проблем морської геології, геоекології та осадового рудоутворення. - Київ : Ніка-Центр, 2021. - 195 c. - Бібліогр.: с. 184-195 - укp. - англ.

Розглянуто результати гідрохімічних, літологічних і мінералогічних досліджень як складових екологічного вивчення територій пост-майнінгу на прикладі Кривбасу. Наведено результати вивчення поверхневих водойм і водоносних горизонтів, донних осадків водосховищ і річок, відходів збагачення залізних руд, шлаків чорної металургії. Намічено технологічні рішення і організаційні засади досягнення задовільного стану довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР4-4ДНІ)451 + И332.3 + И127

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Трофимчук О. М. 
Геоінформаційні технології захисту довкілля природно-заповідного фонду / О. М. Трофимчук, О. М. Адаменко, В. М. Триснюк; Національна академія наук України, Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ : Супрун В. П., 2021. - 342 c. - Бібліогр.: с. 313-338 - укp.

Проаналізовано екологічний стан компонентів довкілля - геологічного середовища, геофізичних полів, геоморфосфери, гідро- та атмосфери, ґрунтового і рослинного покривів, тваринного світу, техносфери і демосфери та територіях природно-заповідного фонду - пам'яток природи, заказників, регіональних ландшафтних та національних природних парків, природних і біосферних заповідників. Запропоновано технології захисту довкілля об'єктів і територій природно-заповідного фонду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*88(45УКР) л64

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Азімов О. Т. 
Геохімія важких металів у грунтах сміттєзвалищ за результатами екологічних досліджень з використанням даних дистанційних знімань / О. Т. Азімов, О. М. Трофимчук, К. С. Злобіна, І. В. Кураєва, С. П. Кармазиненко // Геоінформатика. - 2020. - № 3. - С. 63-72. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Викладено результати аналітичного узагальнення матеріалів новітніх і попередніх етапів досліджень геохімічних особливостей проб грунтових відкладів у межах території Київського полігона N 5 захоронення твердих побутових відходів (ТПВ) та у прилеглих до неї з північного сходу та північного заходу районів. Використано такі основні методи: атомно-емісійний спектральний аналіз, мас-спектрометрія з індукційно зв'язаною плазмою. Встановлено істотне забруднення грунтового шару важкими металами (ВМ), передусім у межах полігона N 5. Виявлено також негативний його вплив на вміст цих полютантів у грунтах буферної зони. Це стало наслідком 34-річного функціонування об'єкта захоронення ТПВ, протягом якого відбувалися порушення в його експлуатації. Зокрема, для грунтових утворень полігона визначено максимальне перевищення фонового вмісту міді, свинцю, цинку, нікелю та олова у десятки разів, поза його контуром - у 2 - 3 рази. Зафіксовано негативні зміни фізико-хімічних властивостей грунтів гумусового горизонту за порівняння відповідних показників зразків, відібраних у прилеглих до полігона районах і безпосередньо на його території. Коефіцієнт буферності грунтів цього горизонту майже вдвічі є меншим на техногенно забруднених землях об'єкта захоронення ТПВ, ніж на відносно фонових ділянках. Вміст рухомих форм ВМ у грунтових утвореннях полігона N 5 у порівнянні з фоновими значення зростає у 2 рази для міді та цинку, у 8 разів - для свинцю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9 + Д31 + Д451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горбулін В. П. 
Щодо ефективних стратегій національного та регіонального збалансованого розвитку / В. П. Горбулін, С. К. Полумієнко, О. М. Трофимчук // Мат. моделювання в економіці. - 2020. - № 1. - С. 5-18. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто побудову систем індикаторів та індексів сталого та збалансованого розвитку та теоретико-ігрового моделювання відповідних стратегій. Зроблено висновок щодо складності їх знаходження. Запропоновано ресурсний підхід до визначення індикаторів по різних сферах життєдіяльності суспільства, включаючи їх кількісні та якісні оцінки, а також уніфікований індекс для оцінки стану цих сфер та відповідних стратегій розвитку. На цій основі будується індекс збалансованого регіонального та національного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 + У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Трофимчук О. М. 
Геохімічні характеристики грунтових утворень районів захоронення побутових відходів за результатами екологічних досліджень / О. М. Трофимчук, І. В. Кураєва, О. Т. Азімов, С. П. Кармазиненко, К. С. Злобіна // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 35. - С. 5-21. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.3 + Н931.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Азімов О. Т. 
Забруднення грунтів та інших об'єктів довкілля важкими металами в районах полігонів захоронення твердих побутових відходів / О. Т. Азімов, І. В. Кураєва, О. М. Трофимчук, С. П. Кармазиненко, К. С. Злобіна // Геоінформатика. - 2020. - № 1. - С. 82-98. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.8 + Н931.103-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кряжич О. О. 
Алгоритм визначення початкової точки при моделюванні за методом можливих напрямків / О. О. Кряжич, О. М. Трофимчук, О. В. Коваленко // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2019. - № 3. - С. 40-46. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто задачу визначення початкової точки при виконанні методу можливих напрямків Дж. Зойтендейка, а саме: випадок, коли така точка може бути довільною або, взагалі, невідомою. Наведене дозволяє визначити подальший напрямок руху таким чином, що при мінімальній кількості точок дослідження отримати максимально точний результат. Рішення представленої задачі відноситься до опису складних поверхонь, які можуть бути представлені яружною функцією. Визначення початкової точки використовується в практиці моделювання розвитку екологічних ризиків при техногенному забрудненні складних пересічних територій. Мета роботи - вирішення задачі вибору початкової точки при використанні методу можливих напрямків для опису складної поверхні яружною функцією. Використано метод Дж. Зойтендейка для вирішення задач чебишовського наближення. Представлений алгоритм визначення початкової точки для задачі з лінійними обмеженнями. Наведено підхід для вирішення складних задач представлення яружних функцій з мінімально можливою кількістю ітерацій. Результати математичного моделювання перевірені на практиці опису забрудненої території радіоізотопом водню - тритієм. Висновки: запропонований підхід до визначення початкової точки при виконанні розрахунків з використанням методу можливих напрямків Дж. Зойтендейка, який дозволяє обрати точку, побудувати з неї вектор руху з заданим кроком і визначити за напрямком вектору другу точку для побудови наступного кроку. При цьому враховуються обмеження, зокрема - значення у кожній новій точці повинно бути виражене невідіємним числом. Для наведених нормалізацій є ряд особливостей, які слід враховувати при розрахунках та побудові алгоритмів вирішення прикладних задач за запропонованим підходом. Так, деякі ітерації можуть призвести до більшого обсягу розрахунків та перетворень над кожною з ітерацій, проте кількість ітерацій менше у порівнянні з іншими типами ітерацій. Це залежить від розмірів задачі та кількості обмежень у кожному випадку. Наведене може бути використане при розробці методів, моделей та алгоритмів опису пересічених територій для вирішення задач візуалізації процесу та прогнозування техногенного забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шевякіна Н. А. 
Методи і моделі космічного моніторингу зон впливу полігонів твердих побутових відходів на довкілля / Н. А. Шевякіна, О. М. Трофимчук, Г. Я. Красовський, В. І. Клименко // Косм. наука і технологія. - 2019. - 25, № 1. - С. 62-72. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано технологію космічного моніторингу полігонів твердих побутових відходів (ТПВ). Наведено характеристики полігонів побутових відходів за різними класами та дані еталонних об'єктів паспортизованих полігонів ТПВ, які мають систему моніторингу. Запропоновано модель автоматизованого виділення полігону звалища, яку було розроблено за критеріями "середнє, дисперсія, асиметрія та ексцес" з додатковим застосуванням методики дешифрування зимових знімків. Для ефективного контролю за станом навколишнього природного середовища у зоні впливу сміттєзвалищ запропоновано розв'язувати питання, виділені у такі блоки: ідентифікація джерела впливу та обстеження місцевості; визначення напрямку поширення впливу, шляху міграції забруднювальних елементів; обгрунтування негативного впливу на рецептори. З метою просторового моделювання особливостей розташування сміттєзвалищ, напрямку поширення впливу, шляху міграції забруднювальних елементів залучено геоінформаційні системи. Технологія може бути інформаційною основою створення національного реєстру ТПВ як санкціонованих, чинних відповідно до вимог законодавства, так і несанкціонованих і стихійних звалищ. Ця основа забезпечить науково-економічне підгрунтя прийняття рішень щодо перспективи поводження з побутовими відходами на регіональному рівні, яка має альтернативу: або будівництво сміттєспалювальних заводів, або подальше вилучення земельного фонду держави. Ще один аспект проблеми, який розв'язує запропонована в даній роботі технологія, полягає в інформаційній підтримці рішень з питань управління екологічною безпекою на регіональному рівні як складової планування заходів для сталого розвитку регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931 + Д23с141.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горбулін В. П. 
Методи оцінки та формування стратегії розвитку національних наукових досліджень і розробок / В. П. Горбулін, С. К. Полумієнко, О. М. Трофимчук // Мат. моделювання в економіці. - 2019. - № 2. - С. 5-20. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто проблему аналізу стану та ефективності використання науково-технологічних ресурсів, тобто діяльності у сфері досліджень та розробок. Вирішення проблеми пропонується на основі побудови відповідної системи індикаторів стану науково-технологічних ресурсів. Запропоновано та проаналізовано 24 базових індикатори стану сфери досліджень і розробок. Ці індикатори відображають всі аспекти наукової діяльності та характеризують фінансування наукової діяльності, ефективність використання нерухомого майна наукових установ, публікацію наукових результатів, в тому числі публікацію в наукометричних виданнях та окремі оцінки її необхідності тощо. Вводиться інтегральний індекс стану сфери досліджень та розробок, який визначається на основі введених базових індикаторів та фокусується на ефективності використання різнобічних науково-технологічних ресурсів. Пропонується підхід до визначення стратегій розвитку національних науково-технологічних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стратегічні напрями реструктуризації Донецького вугільного і Криворізького залізорудного басейнів в умовах трансформацій енергетичної сфери : [колект. монографія] / С. О. Довгий, О. М. Трофимчук, М. М. Коржнев, Є. О. Яковлєв, С. М. Чумаченко, В. В. Іванченко, О. Є. Куліковська, М. Є. Курило, Є. С. Анпілова, С. К. Кошарна, В. В. Стеценко, Ю. Д. Чугунов; ред.: М. М. Коржнев; НАН України, Ін-т телекомунікацій і глобал. інформ. простору. - Київ : Ніка-Центр, 2019. - 143 c. - Бібліогр.: с. 133-143 - укp.

Розглянуто принципи та підходи щодо стратегій розвитку та реструктуризації Донецького вугільного та Криворізького залізорудного басейнів у сфері екологічної безпеки та природних ресурсів у зв'язку з приєднанням України до планів ЄС щодо відмови від використання викопного палива та переходу на відновлювані джерела енергії в енергетичному комплексі. Увагу приділено вибору стратегії трансформації енергетичної сфери України, небезпечним еколого-техногенним змінам надр Донбасу за умов збройного конфлікту, інноваціям у гірничо-металургійному комплексі. Розкрито проблеми організації екологічно безпечної роботи гірничо-металургійного комплексу та реабілітації території Кривбасу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР5)0-961-31 + У9(4УКР-4ДНІ)0-961-31 + И310(4УКР5) + И332(4УКР-4ДНІ)3 + И310(45УКР5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тулякова Н. О. 
Математичні методи рентгенівської комп'ютерної томографії / Н. О. Тулякова, О. М. Трофимчук // Мат. моделювання в економіці. - 2019. - № 4. - С. 50-66. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Рентгенівська комп'ютерна томографія - грандіозний за своєю значимістю винахід, який поєднує знаменне в історії науки відкриття рентгенівського випромінювання, праці геніального математика Й. Радона та сучасні науково-технічні досягнення в галузі фізики, електроніки та комп'ютерної техніки. Мета роботи - створення теоретичних засад для науково-технічних досліджень та розробок у актуальному напрямі комп'ютерного покращення якості рентгенівських томографічних зображень та їх автоматизованого аналізу. Викладено математичні основи рентгенівської комп'ютерної томографії, що грунтуються на інтегральних перетвореннях Радона. Проведено огляд методів відновлення двовимірного томографічного зображення поперечного перерізу тривимірного об'єкту за проекціями. Стаття має теоретичний характер і може бути корисною математикам, фізикам, інженерам, програмістам та спеціалістам інших галузей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.645 + Р364.155.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Моніторинг мінерально-сировинної бази України та екологічного стану територій її гірничодобувних регіонів у контексті забезпечення їх сталого розвитку : [монографія] / С. О. Довгий, О. М. Трофимчук, М. М. Коржнев, Є. О. Яковлєв, В. М. Триснюк, Є. С. Анпілова, А. В. Балега, В. В. Іванченко, М. М. Курило, С. К. Кошарна; ред.: М. М. Коржнев; Національна академія наук України, Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору. - Київ : Ніка-Центр, 2019. - 135, XII c. - Бібліогр.: с. 122-135 - укp. - рус. - англ.

Розглянуто моніторинг у системі державного управління у сфері охорони довкілля, використання природних ресурсів і екологічної безпеки, моніторинг мінеральних ресурсів та екологічний моніторинг геологічного середовища у гірничодобувних регіонах Україні на стадії пост-майнінгу. Надано рекомендації щодо удосконалення такого моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР)45 + У9(4УКР)0-553 + Б132.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Информационные управляющие системы и технологии. Проблемы и решения : [коллект.] монография / В. Васянін, Г. Востров, В. Вычужанін, І. Бобок, Д. Грикун, О. Дрозд, О. Єгольников, Г. Єгошина, Б. Журиленко, Ю. Казимиренко, Д. Калбазов, Ю. Кірьязов, А. Кобозєва, С. Коновалов, В. Кораблев, Н. Кораблев, Ю. Лисецкий, Т. Мазурок, С. Михайлов, Н. Николаева, Р. Опиата, Т. Отрадская, И. Петров, Н. Рудниченко, В. Ситніков, Д. Соловьев, А. Теплечук, О. Трофимчук, Г. Ухіна, Л. Ушакова, А. Фомичев, В. Хорошко, А. Хриненко, А. Чуприна, В. Чупринка, Н. Чупринка, Ю. Шевцов, Д. Шибаев, Н. Шибаева, І. Шпінарева, Б. Юхименко; ред.: В. Вычужанин; Одесский национальный политехнический университет. - Одесса : Экология, 2019. - 242 c. - рус. - англ.

Удосконалено методи виявлення блокової обробки цифрового зображенні. Досліджено інтелектуальну систему виявлення атак в локальних мережах. Проаналізовано управління смуговим частотно-залежним компонентом інформаційно-управляючою системою для усунення детонації двигуна внутрішнього згорання. Увагу приділено інформаційній підтримці технічного обслуговання систем залізнично-водного сполучення. Наведено особливості діагностики ризиків аварійних ситуацій за допомогою гібридних експертних систем. Досліджено автоматизовану підготовку раціональних схем розкрою матеріалів зі складною конфігурацією зовнішніх контурів на плоскі геометричні об'єкти.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Трофимчук О. М. 
Сучасні дисертаційні дослідження Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору: інформаційні технології / О. М. Трофимчук, М. Л. Миронцов // Мат. моделювання в економіці. - 2018. - № 2. - С. 5-25. - Бібліогр.: 105 назв. - укp.

Наведено основні теоретичні та практичні результати, що увійшли в дисертаційні дослідження, які були успішно захищені працівниками (або під їх науковим керівництвом) Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України. Матеріал подано у вигляді анотаційного узагальнення основних наукових друкованих праць у періодичних міжнародних та вітчизняних фахових виданнях, монографіях, матеріалах наукових конференцій та авторських свідоцтв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського