Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Угрин М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Готь С.-Р. Р. 
Методика визначення пародонтопатогенів навколо оксид-цирконієвих і титанових абатментів за допомогою полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу / С.-Р. Р. Готь, О. Л. Бондарчук, М. М. Угрин // Новини стоматології. - 2018. - № 2. - С. 36-39. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - провести аналіз методики вивчення особливостей мікрофлори пародонтальних кишень та періімплантних ділянок навколо оксид-цирконієвих та титанових абатментів за допомогою полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу. У дослідженні брали участь пацієнти, яким встановлювали імплантати у Центрі стоматологічної імплантації та протезування "ММ". Усім пацієнтам проведено полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР) у три етапи. Біоматеріал забирали паперовим піном з пародонтальної кишені та періімплантної борозни навколо оксид-цирконієвих і титанових абатментів. Після 10 с пін виймали та поміщали у пластикову пробірку об'ємом 1,5 мл типу "Еппендорф", герметично закривали і передавали у лабораторію. Облік результатів реакції здійснювався автоматично за допомогою програмного забезпечення. Інтерпретація результатів проведена згідно з таблицею. Якщо значення КВМ менше ніж 2,5 (інтерпретують як недостатню кількість матеріалу), то матеріал забирають повторно та повністю проводять весь цикл ПЛР-аналізу. Висновки: встановлення особливостей мікрофлори пародонтальних та періімплантних кишень може стати основою нових підходів для успішного планування лікування у пацієнтів, яким проводять дентальну імплантацію, та надалі при виборі оптимального матеріалу для опорних структур імплантатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.864

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Готь С.-Р. Р. 
Інтенсивність утворення біоплівки на цирконій оксидних опорних елементах імплантатів на прикладі полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі та бактеріальних посівів / С.-Р. Р. Готь, М. М. Угрин, Т. Г. Гутор, О. Л. Бондарчук // Новини стоматології. - 2018. - № 4. - С. 77-81. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити інтенсивність утворення біоплівки на оксид цирконієвих опорних елементах імплантатів на прикладі полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі та бактеріальних посівів. У досліді взяли участь пацієнти, яким було встановлено оксид цирконієві абатменти. Дослідження проведено у три етапи, де на кожному етапі-відвідуванні забирали біоматеріал для проведення ПЛР в реальному часі та бактеріальних посівів. На першому відвідуванні забір біоматеріалу проведено навколо зуба. Друге відвідування відбулося після встановлення абатментів в порожнині рота, забір матеріалу проведено з періімплантної борозни навколо оксид цирконієвих опорних структур імплантатів. На третьому відвідуванні, через три місяці після встановлення абатментів, проведено ідентичний забір матеріалу навколо абатментів. Всього було проведено 42 ПЛР в реальному часі та 42 бактеріальні посіви. Реєстрація та облік результатів ПЛР проводилися автоматично з використанням ПЗ RealTime_PCR для ампліфікаторів детектуючих. Інтерпретували результати згідно зі стандартною таблицею кількості мікроорганізмів у біотопі пародонтальної кишені. Порівняння кількості виявлення мікроорганізмів при ПЛР в реальному часі показало, що під час другого відвідування, коли біоматеріал забирали з періімплантної борозни навколо оксид цирконієвих абатментів, було виявлено значно меншу кількість бактерій, ніж на зубі під час першого відвідування. Проте, під час третього відвідування кількість цих мікроорганізмів навколо оксиду цирконію зростала і була близькою до показників, які одержували навколо зубів під час першого відвідування. Однак, результати ПЛР за стандартними показниками відповідали нормі. Лише у двох пацієнтів виявили більшу кількість пародонтопатогенів. Висновки: результати бактеріальних посівів та полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі, де кількісно оцінювали загалом 15 видів бактерій, показали незначну інтенсивність утворення біоплівки на оксид цирконієвих опорних елементах імплантатів порівняно з показниками навколо зубів. Кількість виявлених пародонтопатогенів, які спричиняють запалення періімплантних тканин, не перевищувала норми. Результати проведеного дослідження підтверджують позитивні гігієнічні властивості оксиду цирконію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Угрин М. М. 
Методика атравматичного видалення зубів за допомогою використання інструментів "Luxator Directa" / М. М. Угрин, С. Р. Готь, Т. Ю. Шубенко, А. І. Романко // Соврем. стоматология. - 2018. - № 2. - С. 40-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.421-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Готь С.-Р. Р. 
Інтенсивність утворення біоплівки на титанових та оксид цирконієвих абатментах в експерименті in vitro / С.-Р. Р. Готь, М. М. Угрин, О. М. Фаль, А. Я. Бариляк, М. А. Панас // Новини стоматології. - 2017. - № 1. - С. 76-81. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Чуйко А. М. 
Розрахунок переміщень гвинтових імплантатів та мостоподібних протезів з опорою на імплантати. Ч. 1 / А. М. Чуйко, М. М. Угрин // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2016. - № 1. - С. 24-30. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - розробити методику визначення переміщень у системі болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка та продемонструвати її можливості при аналізі переміщень у мостоподібному протезі з опорою на імплантати. На основі порівняльного аналізу моделей різьби Жуковського та Біргера-Йосилевича одержані аналітичні вирази для переміщення при згині та зсуві витків різьби та різьбового з'єднання болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка. Для числової оцінки податливості імплантату, оточеного кістковою тканиною, використані дані комп'ютерної томографії пацієнта та комплекс MIMICS. На їх основі проведений аналіз переміщень у мостоподібному протезі з опорою на імплантати. Одержані аналітичні вирази для переміщень при згині та зсуві витків різьби та різьбового з'єднання болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка. Показано, що модель різьби Біргера-Йосилевича приблизно в три-чотири рази жорсткіша, ніж реальний виток, який зазнає зсуву та згину. Проведено аналіз переміщень у мостоподібному протезі з опорою на імплантати демонструє взаємозв'язок конструкції мостоподібного протеза, кількості імплантатів (віддаль між опорами), типорозміру імплантатів (діаметр, довжина і тип різьби) та властивостей кісткових тканин, які оточують імплантат. Висновки: проведено порівняльний аналіз моделей різьби Жуковського та Біргера-Йосилевича, отримано аналітичні вирази для переміщень при згині та зсуві витків різьби та різьбового з'єднання болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка. Проведено аналіз переміщень у мостоподібному протезі з опорою на імплантати. Показано взаємозв'язок конструкції мостоподібного протеза, кількості імплантатів (віддалі між опорами), типоразміру імплантатів (діаметр, довжина і тип різьби) та властивостей кісткових тканин, які оточують імплантат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чуйко А. М. 
Розрахунок переміщень гвинтових імплантатів та мостоподібних протезів з опорою на імплантати. Ч. 2 / А. М. Чуйко, М. М. Угрин // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2016. - № 2. - С. 64-70. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - розробити методику визначення переміщень у системі болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка та продемонструвати її можливості під час аналізу переміщень у мостоподібному протезі з опорою на імплантати. На основі порівняльного аналізу моделей різьби Жуковського та Біргера - Йосилевича одержано аналітичні вирази для переміщення у разі згину та зсуву витків різьби та різьбового зієднання болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка. Для числової оцінки податливості імплантату, оточеного кістковою тканиною, використано дані комп'ютерної томографії пацієнта та комплекс MIMICS. На їх основі проведено аналіз переміщень у мостоподібному протезі з опорою на імплантати. Одержано аналітичні вирази для переміщень у разі згину та зсуву витків різьби та різьбового з'єднання болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка. Показано, що модель різьби Біргера - Йосилевича приблизно в три - чотири рази жорсткіша, ніж реальний виток, який зазнає зсуву та згину. Проведений аналіз переміщень у мостоподібному протезі з опорою на імплантати демонструє взаємозв'язок конструкції мостоподібного протеза, кількості імплантатів (віддаль між опорами), типорозміру імплантатів (діаметр, довжина і тип різьби) та властивостей кісткових тканин, які оточують імплантат. Висновки: проведено порівняльний аналіз моделей різьби Жуковського та Біргера - Йосилевича, одержано аналітичні вирази для переміщень у разі згину та зсуву витків різьби та різьбового з'єднання болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка. Проведено аналіз переміщень у мостоподібному протезі з опорою на імплантати. Показано взаємозв'язок конструкції мостоподібного протеза, кількості імплантатів (віддалі між опорами), типорозміру імплантатів (діаметр, довжина і тип різьби) та властивостей кісткових тканин, які оточують імплантат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Макєєв В. Ф. 
Аналіз результатів незнімного протезування із застосуванням імплантатів при їх негайному навантаженні у пацієнтів похилого віку з повною втратою зубів на нижній щелепі / В. Ф. Макєєв, М. М. Угрин, О. Я. Заблоцька // Новини стоматології. - 2016. - № 2. - С. 8-19. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення якості ортопедичного лікування пацієнтів похилого віку з повною втратою зубів на нижній щелепі. Одноетапна дентальна імплантація з використанням чотирьох імплантатів у міжментальному просторі, їх негайним навантаженням незнімним шаблоном-протезом із дистальними консольними видовженнями та подальшим протезуванням постійною незнімною конструкцією. Визначення загальносоматичного стану пацієнтів за результатами обстеження із застосуванням біохімічних показників крові, в тому числі паратгормону, кальцію, глюкози та денситометрії. Із встановлених 332 імплантатів за представленою методикою 83 особам похилого віку у перші 3 місяці втрачено 20 імплантатів, що становило 6,0 %. Через три роки обстеження виявлено тільки один втрачений імплантат (0,48 %). Статистичним аналізом підтверджено, що зміна показників паратгормону, кальцію та денситометрії (остеопенія та остеопороз) не є визначальними у втраті імплантатів. Висновки: результати дослідження щодо встановлення імплантатів на нижню щелепу за запропонованою методикою пацієнтам похилого віку з повною відсутністю зубів і загальносоматичними відхиленнями у межах допустимих показників, є доцільним і значно покращує якість їх життя та медико-соціальну реабілітацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чуйко А. М. 
Аналіз зусиль у системі імплантат - кістка з урахуванням дискретних геометричних параметрів різьби і механічних властивостей кісткових тканин / А. М. Чуйко, М. М. Угрин // Новини стоматології. - 2016. - № 4. - С. 64-71. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета досідження - розробити методику аналізу зусиль в системі імплантат - кістка з урахуванням дискретності як геометричних параметрів різьби (для конічних імплантатів), так і механічних властивостей кісткових тканин (КТ), що оточують імплантат. Після порівняльного аналізу моделей різьби Жуковського і Біргера-Йосилевича, було розглянуто з'єднання імплантат - кістка як багато разів статично невизначену систему. Одержано аналітичні вирази для зусиль у витках різьбового з'єднання типу болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка. Одержано аналітичні вирази для зусиль у разі зсувй і вигину витків різьбового з'єднання болт - гайка стосовно системи імплантат - кістка з урахуванням дискретності геометричних параметрів (для конічної різьби) і механічних властивостей КТ, що оточують імплантат. Проведено порівняльний аналіз з класичними рішеннями для розрахункових випадків, коли дискретність параметрів не враховується. Проаналізовано зміну закону розподілу навантаження, коли модуль пружності знижується від витка до витка вглиб кістки. Висновки: розроблена методика надає змогу провести аналіз зусиль в системі імплантат - кістка з урахуванням дискретності геометричних параметрів різьби (для конічних імплантатів) і механічних властивостей КТ, які оточують імплантат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дидик Н. М. 
Новий підхід до проведення стоматологічного лікування дорослих із застосуванням комбінованої анальгоседації та місцевої анестезії / Н. М. Дидик, В. А. Пайкуш, М. М. Угрин // Новини стоматології. - 2016. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищення ефективності нехірургічного стоматологічного лікування пацієнтів, які виявляли ознаки надмірного хвилювання та страху перед лікуванням, за допомогою впровадження комбінованого методу анальгоседації і місцевої анестезії для знеболення зубів. Клінічні особливості запропонованого методу описано на підставі записів у медичних картах 21-го пацієнта з високим рівнем хвилювання від запланованих стоматологічних маніпуляцій, яким проводили нехірургічне стоматологічне лікування зубів з вітальною пульпою із поєднаним застосуванням анальгоседації на основі пропофолу і фентанілу та місцевої анестезії. Ефективність анестезії пацієнти оцінювали за візуально-аналоговою шкалою (ВАШ), візуальними та слуховими спогадами. Розпрацьований алгоритм поєднаних клінічних дій із застосування комбінованого методу анальгоседації та місцевої анестезії уможливив проведення повноцінного запланованого нехірургічного лікування у всіх пацієнтів досліджуваної групи за одне відвідування. Вихід з анальгоседації до моменту виписки з клініки тривав 60 - 30 хв. Рівень болю в цій групі за шкалою ВАШ 0 - 1 становив на 1 добу після лікування - 1 - 2, на 3 добу - 0 - 1. Висновки: застосування методу поєднання анальгоседації на основі пропофолу і фентанілу та місцевої анестезії уможливлює надання безболісної стоматологічної допомоги пацієнтам із недостатньою анестезією зубів в анамнезі та фобією стоматологічного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-52 + Р665.42-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чуйко А. М. 
Визначення механічних характеристик і оцінка напружено-деформованого стану зубного ряду з використанням комплексу MIMICS-ANSYS. Ч. 2 / А. М. Чуйко, М. М. Угрин, Л. В. Уварова // Новини стоматології. - 2015. - № 4. - С. 14-18. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз можливостей та особливостей визначення механічних характеристик м'яких і кісткових тканин та оцінки напружено-деформованого стану зубного ряду з використанням комплексу MIMICS-ANSYS. На підставі статистичних даних порогів щільності м'яких і кісткових тканин, закладених у програмі MIMICS, з використанням аналітичних залежностей визначено основні механічні характеристики м'яких і кісткових тканин, уточнені з використанням комп'ютерної томографії та комплексу MIMICS-ANSYS. Побудовано гістограму порогів (рівнів) чисел GV, щільності та механічних характеристик для різних структурних складових кісткових і м'яких тканин, визначено їх основні біомеханічні характеристики за даними комп'ютерної томографії конкретного пацієнта. Проведено біомеханічний (кінцево-елементний) аналіз напружено-деформованого стану фрагмента зубного ряду на підставі томограми і комплексу MIMICS-ANSYS. Намічено шляхи вдосконалення аналітичних досліджень біомеханічної системи зуб-альвеола. Висновки: поведінка будь-якої біомеханічної системи залежить від низки факторів: абсолютних розмірів системи, величини і напрямку навантажень, характеру взаємодії із суміжними елементами та механічних властивостей структурних складових систем. Комп'ютерна томографія як елемент системи СT/CAD/CAE дає дослідникам і практикуючим лікарям потужний інструмент, що дозволяє не тільки обгрунтовано планувати операцію, а й прогнозувати як безпосередні, так і віддалені результати. Систему СT/AD/CAE/CAM можуть використовувати щелепно-лицеві хірурги, ортопеди-стоматологи, імплантологи, ортодонти для моделювання будь-яких елементів реконструкції. Біомеханічний аналіз напружено-деформованого стану на підставі томограми конкретного пацієнта і комплексу MIMICS-ANSYS дозволяє визначати результати і прогнозувати лікування на різних етапах. Вказано шляхи вдосконалення аналітичних досліджень біомеханічної системи зуб-альвеола.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чуйко А. М. 
Взаємозв'язок кількості і типу імплантатів, жорсткості мостоподібних протезів та властивостей кісткової тканини: біомеханічний аналіз / А. М. Чуйко, М. М. Угрин // Новини стоматології. - 2015. - № 1. - С. 24-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - одержати механіко-математичні залежності, що пов'язують основні параметри системи мостоподібний протез - імплантат - кісткова тканина (КТ), і розробити на їх основі рекомендації для імплантолога-практика. Визначено механіко-математичні залежності взаємозв'язку жорсткості (податливості) мостоподібного протеза залежно від його довжини (кількості імплантатів); зміни геометричних характеристик, як за довжиною (в мезіо-дистальному напрямку), так і в поперечних перерізах (у лінгвально-оральному напрямку) та властивостей матеріалу, з якого виготовлений протез. Аналогічні залежності взаємозв'язку жорсткості (податливості) визначено для імплантату та навколишньої КТ залежно від його типу (довжини, діаметра, різьби і матеріалу) і механічних властивостей навколишньої кісткової тканини. Усі перелічені параметри об'єднано однією розрахунковою формулою, що надає змогу аналізувати систему мостоподібний протез - імплантат - КТ у разі варіювання будь-якого параметра. Розроблену методику використано для аналізу конкретного мостоподібного протеза з параметрами імплантатів і КТ та оцінкою їх механічних властивостей. Висновки: за розробленою методикою, що надає змогу визначити розподіл жувального навантаження залежно від механічних показників системи, проведено числовий аналіз клінічного випадку, підтвердивши усі теоретичні положення. Доведено, що можна не лише варіювати кількість і розміщення імплантатів для конкретного пацієнта, але й провести попередній біомеханічний аналіз будь-яких конструктивних схем мостоподібних протезів для оптимізації запланованого відновлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чуйко А. М. 
Визначення механічних характеристик і оцінка напружено-деформованого стану зубного ряду з використанням комплексу MIMICS-ANSYS. Ч. 1 / А. М. Чуйко, М. М. Угрин, Л. В. Уварова // Новини стоматології. - 2015. - № 3. - С. 16-24. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз можливостей та особливостей визначення механічних характеристик м'яких і кісткових тканин та оцінки напружено-деформованого стану зубного ряду з використанням комплексу MIMICS-ANSYS. На підставі статистичних даних порогів щільності м'яких і кісткових тканин, закладених у програмі MIMICS, з використанням аналітичних залежностей визначено основні механічні характеристики м'яких і кісткових тканин, уточнені з використанням комп'ютерної томографії та комплексу MIMICS-ANSYS. Побудовано гістограму порогів (рівнів) чисел GV, щільності та механічних характеристик для різних структурних складових кісткових і м'яких тканин, визначено їх основні біомеханічні характеристики за даними комп'ютерної томографії конкретного пацієнта. Проведено біомеханічний (кінцево-елементний) аналіз напружено-деформованого стану фрагмента зубного ряду на підставі томограми і комплексу MIMICS-ANSYS. Намічено шляхи вдосконалення аналітичних досліджень біомеханічної системи зуб-альвеола. Висновки: поведінка будь-якої біомеханічної системи залежить від низки факторів: абсолютних розмірів системи, величини і напрямку навантажень, характеру взаємодії із суміжними елементами та механічних властивостей структурних складових систем. Комп'ютерна томографія як елемент системи СT/CAD/CAE надає дослідникам і практикуючим лікарям потужний інструмент, що дозволяє не тільки обгрунтовано планувати операцію, а й прогнозувати як безпосередні, так і віддалені результати. Систему СT/AD/CAE/CAM можуть використовувати щелепно-лицеві хірурги, ортопеди-стоматологи, імплантологи, ортодонти для моделювання будь-яких елементів реконструкції. Біомеханічний аналіз напружено-деформованого стану на підставі томограми конкретного пацієнта і комплексу MIMICS-ANSYS дозволяє визначати результати і прогнозувати лікування на різних етапах. Вказано шляхи вдосконалення аналітичних досліджень біомеханічної системи зуб-альвеола.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Діагностичний моніторинг стану периімплантатних тканин пацієнтів, яким проведено дентальну імплантацію / А. Г. Олійник, В Ю. Вовк, М. М. Угрин, П. В. Куц, Ю. В. Вовк // Новини стоматології. - 2014. - № 3. - С. 56-61. - укp.

Проведено комплексний моніторинг показників периімплантатного статусу 67-ми пацієнтів з функціонуючими протезними конструкціями на дентальних імплантатах. Розроблено власну методику клінічно-інструментального та рентгенометричного обстеження пацієнтів з метою раннього виявлення периімплантатних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Особливості підбору імплантатів з використанням комплексу MIMICS-ANSYS / А. М. Чуйко, Р. А. Левандовський, М. М. Угрин, О. Б. Бєліков // Новини стоматології. - 2013. - № 1. - С. 50-55. - укp.

Запропоновано методику підбору імплантатів на базі даних конусно-променевої комп'ютерної томографії конкретного пацієнта, що дає можливість врахувати основні механічні характеристики кісткових тканин навколо імплантату з використанням комплексу MIMICS-ANSYS.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.43 + Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Культивування стовбурових клітин пульпи зубів і мезенхімальних стовбурових клітин кісткового мозку мишей з використанням автосироватки / Н. Сухіташвілі, М. Циклаурі, М. Зурмухташвілі, Т. Курашвілі, К. Гогілашвілі, Б. Сабирбеков, Г. Менабде, М. Угрин, І. Аміранашвілі, І. Абіатарі // Новини стоматології. - 2013. - № 1. - С. 83-86. - укp.

Досліджено методи ізоляції та культивування стовбурових клітин пульпи зубів і мезенхімальних стовбурових клітин кісткового мозку з використанням автосироватки. In vitro проведено дослідження ізольованих клітин, розглянуто їх ріст, потенціал до формування колоній, проліферативна активність. Доведено, що за використання автосироватки в середовищі для СКПЗ і СККМ збільшується проліферативна активність цих клітин, порівняно з використанням ФБС. Окрім того, клітини, які культивувалися з використанням автосироватки, показали збільшення потенціалу до формування колоній після двох тижнів культивування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66*33 + Р353.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Солонько М. Ю. 
Оцінка точності хірургічних шаблонів SKY PlanX в експерименті / М. Ю. Солонько, М. М. Угрин // Новини стоматології. - 2012. - № 1. - С. 8-15. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Основною вимогою сучасної ортопедичної реабілітації з використанням дентальних імплантатів є правильне позиціювання імплантатів з огляду на майбутню протезну конструкцію, тобто реалізація підходу "crown down". Одним зі способів досягнення цієї мети є використання складних хірургічних шаблонів, виготовлених на основі даних ортопедичного планування. У дослідженні доведено високу точність позиціювання дентальних імплантатів за складними хірургічними шаблонами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ружило-Калиновска И.  
Трехмерная томография в стоматологической практике : [монография : пер. с пол.] / И. Ружило-Калиновска, Т. -К. Ружило; ред.: М. М. Угрин, М. Ю. Солонько. - Л. : ГалДент, 2012. - IX, 573 c. - Библиогр.: с. 563-571 - рус.

Книга содержит практические примеры многоаспектного применения клинических трехмерных изображений в стоматологии. Рассмотрены технические особенности конусно-лучевых компьютерных томографов (КЛКТ), основы интерпретации и анатомия изображений КЛКТ, особое внимание уделено комплексной интерпретации томограмм с учетом патологических изменений. Дана детальная информация о применении КЛКТ в ортодонтии и диагностике нарушений развития, терапевтической стоматологии и эндодонтии, пародонтологии, ортопедической стоматологии и для оценки ВНЧС, стоматологической и челюстно-лицевой хирургии, стоматологической имплантологии, оториноларингологии. Подчеркнукто, что трехмерная КЛКТ на сегодня - это "золотой стандарт" в стоматологической рентгеновской диагностике, обеспечивающий потенциально более высокие возможности для успешного лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66-436.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Петруска М.  
Пародонтально-имплантологическая пластическая хирургия : [монография: пер. с пол.] / М. Петруска, Я. Петруски; ред.: М. М. Угрин. - Л. : ГалДент, 2012. - IX, 253 c. - рус.

Рассмотрены принципы эстетического анализа при планировании лечения, вопросы анатомии пародонта и тканей, окружающих имплантаты, принципы и техники аугментации тканей в области альвеолярного отростка для улучшения эстетики, предотвращения слизисто-десневой патологии и обеспечения установки имплантатов. Значительное внимание уделено лечению обнажения поверхностей корней, коррекции тканей вокруг имплантатов, методам профилактики атрофии альвеолярного отростка после удаления зуба. Подробно описаны хирургическо-ортопедические процедуры, методы хирургического и ортодонтического удлинения коронок зубов, а также техники выполнения швов и шовные материалы, используемые в стоматологической пластической хирургии. Раскрыты особенности изготовления временных протезов при хирургическом лечении. На основании избранных случаев проанализированы проблемы функционально-эстетической реабилитации жевательного аппарата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО30913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чуйко А. М. 
Аналіз анатомо-топографічних умов для імплантації з використанням комплексу Mimics-Solidworks / А. М. Чуйко, Р. А. Левандовський, О. Б. Бєліков, М. М. Угрин // Новини стоматології. - 2012. - № 3. - С. 66-70. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано методику аналізу анатомо-топографічних умов у процесі підбору імплантатів на базі даних конусно-променевої комп'ютерної томографії, яка надає можливість врахувати стан (основні механічні характеристики) кісткових структур, прилеглих до імплантату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Макєєв В. Ф. 
Аналіз інтеграції імплантатів, встановлених на нижній щелепі у людей похилого віку, за умови їх негайного навантаження незнімними протезами у короткий термін / В. Ф. Макєєв, М. М. Угрин, О. Я. Заблоцька // Новини стоматології. - 2012. - № 4. - С. 86-90. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Лікування повної відсутності зубів на нижній щелепі з використанням імплантатів вважається академічним стандартом реабілітації пацієнтів. Кількість, довжина та діаметр імплантатів у разі повної відсутності зубів є вирішальними чинниками для досягнення ефективності імплантологічного лікування. У дослідженні здійснено короткотерміновий аналіз результатів застосування імплантатів для незнімного протезування беззубої нижньої щелепи у пацієнтів похилого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського