Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>A=Фролова Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фролова Н. 
Захист публічних точок доступу Wi-Fi / Н. Фролова, І. Михальчук, О. Тищенко // Техн. науки та технології. - 2022. - № 1. - С. 123-135. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто технології та засоби розгортання публічних мереж на базі сімейства стандартів IEEE 802.11, проаналізовано типи хакерських атак у загальнодоступній Wi-Fi мережі, на основі проведеного аналізу найпоширеніших вразливостей та загроз публічних точок доступу Wi-Fi запропоновано рекомендації щодо впровадження WEP, WPA, WPA2, WPA3 та OWE технологій залежно від роду діяльності й обсягів конфіденційної інформації, підтримки технології захисту кінцевими пристроями користувачів та актуальності протоколів безпеки, які надає та чи інша технологія безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Фролова Н. Б. 
Оцінка податкового розриву по податку на прибуток у контексті розширення фіскального простору / Н. Б. Фролова // Економіка і прогнозування. - 2021. - № 4. - С. 125-141. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано податковий розрив по податку на прибуток підприємств - як один із індикаторів, який характеризує податкові доходи, що може акумулювати країна з огляду на її економічний потенціал. Узагальнено основні теоретичні погляди на причини виникнення податкового розриву та досліджено існуючі методичні підходи щодо оцінки податкового розриву по податку на прибуток у країнах ОЕСР. Оцінку податкового розриву по податку на прибуток у статті здійснено за програмою ОЕСР Revenue Administration - Gap Analysis Program, що базується на визначенні потенційних надходжень податку шляхом коригування агрегованих показників системи національних рахунків (валового прибутку, змішаного доходу), яка за результатами аналізу у період 2017 - 2019 рр. становила у середньому 1,4 % ввп, що свідчить про наявність резервів розширення фіскального простору України. Проведено аналіз податкового розриву в розрізі інституціональних секторів економіки, в результаті якого найбільший розрив по податку на прибуток було виявлено у секторі іноземних корпорацій, чиї потенційні податкові надходження у понад утричі перевищували фактичні надходження податку до Зведеного бюджету України в 2018 р. Здійснено комплексний аналіз ефективності податку на прибуток в Україні на основі показника податкових зусиль та коефіцієнта бюджетної ефективності, що допомогло виявити значні їх відхилення у порівнянні з аналогічними показниками в інших країнах. Охарактеризовано основні заходи, спрямовані на мінімізацію податкових розривів у країнах ОЕСР та зроблено відповідні висновки для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413.871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фролова Н. О. 
Обгрунтування вибору ангіопротектора діосміну як профілактичного агента прееклампсії / Н. О. Фролова, Ю. В. Тезіков, І. С. Ліпатов // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 1. - С. 40-43. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проведено оцінювання ефективності застосування ангіопротектора діосміну для профілактики прееклампсії у вагітних групи високого ризику щодо тяжких форм плацентарної недостатності. Вибір профілактичного агента у даній клінічній групі обгрунтовано тісним патогенетичним зв'язком плацентарної недостатності і прееклампсії, з одного боку, і доведеною фетопротекторною дією діосміну у разі плацентарної недостатності - з іншого боку. Продемонстровано, що дія, яка нормалізує матково-плацентарно-плодовий кровотік, функціональний стан ендотелію судин, вироблення ростових факторів, індукцію трофобластом апоптозу імунокомпетентних клітин, енергообмін та ангіогенез у плаценті, сприяє клінічно значущому зниженню частоти реалізації патології фетоплацентарного комплексу та прееклампсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 + Р716.212.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фролова Н. Б. 
Оцінка міжнародної конкурентоспроможності системи оподаткування прибутку підприємств України / Н. Б. Фролова // Економіка і прогнозування. - 2021. - № 1. - С. 145-159. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Оцінено міжнародну конкурентоспроможність системи оподаткування прибутку підприємств на основі методичного підходу Податкової фундації США, що передбачає визначення Індексу міжнародної конкурентоспроможності системи оподаткування прибутку підприємств (ІК) і враховує рівень ставок податку на прибуток, умов для відшкодування понесених підприємствами витрат, податкових преференції для підприємств, що займаються певними видами економічної діяльності, а також інших норм податкового законодавства, з точки зору їх сприятливості веденню бізнесу. Як показав аналіз міжнародного рейтингу країн ОЕСР, найвищий ІК в 2019 - 2020 рр. мали Естонія, Латвія, Литва та Угорщина. До основних факторів, що позитивно позначились на їх конкурентоспроможності, відносяться низька гранична ставка податку на прибуток; можливість перенесення понесених підприємствами збитків - як на минулі, так і на майбутні періоди на максимально допустимий строк; відсутність обмежень щодо переліку активів, які підлягають амортизації, а також наявність прискореної амортизації, що дозволяє компенсувати підприємствам більшу частку первинної вартості активів; оцінка вибуття товарно-матеріальних запасів за собівартістю останніх за часом надходжень товарно-матеріальних запасів (метод LIFO), або, принаймні, за методом середньозваженої собівартості; пільгові умови оподаткування нерозподіленого прибутку підприємств, що використовується для реінвестування; відсутність пільгового режиму оподаткування прибутку від об'єктів інтелектуальної власності (так званого Патентного боксу); відсутність податкових пільг на НДДКР; необтяжливість передбачених податковим законодавством норм. Розрахунок ІК для України, що базується на апробації методичного підходу Податкової фундації, виявив, що в 2020 р. Україна із загальною сумою у 55,07 бала посіла 24-те місце порівняно з 35 країнами ОЕСР. Охарактеризовано основні складові системи оподаткування прибутку підприємств України з точки зору їх впливу на міжнародну конкурентоспроможність, а також обгрунтовано шляхи її підвищення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фролова Н. Л. 
Інституційний базис цифрової трансформації малого і середнього підприємництва в Україні / Н. Л. Фролова // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - № 1. - С. 79-85. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Висока динамічність глобального бізнес-середовища та експоненціальний характер його змін вимагають від підприємств застосування новітніх механізмів та інструментарію забезпечення випереджаючого розвитку на світовому ринку. Сьогодні ключовим трендом трансформації бізнесу є цифровізація, застосування технологічних рішень якої надає змогу сформувати динамічні конкурентні переваги суб'єктами малого та середнього бізнесу й досягти лідируючих позицій на глобальному ринку. Розглянуто інституційні ініціативи України щодо стимулювання процесів цифровізації економіки та суспільства, а також результативність їх реалізації. З огляду на доцільність впровадження цифрових рішень у діяльність бізнес-суб'єктів встановлено поетапність забезпечення цифрової трансформації малого та середнього бізнесу, розроблено механізм її здійснення за участю бізнес-асоціацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Луніна І. О. 
Конкурентоспроможність податкової системи в контексті розширення фіскального простору України / І. О. Луніна, О. С. Білоусова, Н. Б. Фролова // Економіка України. - 2020. - № 10. - С. 34-53. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Охарактеризовано вплив податкових реформ, спрямованих на підвищення рівня податкової конкурентоспроможності, на фіскальний простір та інвестиційні процеси в країнах ЄС і Україні. Виявлено причини виникнення специфічних податкових ефектів у країнах з малою, відкритою економікою, високим рівнем корупції та тіньової економіки. Обгрунтовано новий підхід до оцінки результатів податкових реформ у рамках цілісної концепції сталого розвитку і напрями вдосконалення податкової системи для забезпечення розвитку фіскального простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Роль рівня сформованості диспозиційних та динамічних властивостей особистості у зумовленні якості життя : монографія / Е. Л. Носенко, О. О. Байєр, О. І. Глушко, Н. В. Грисенко, Н. В. Фролова; Дніпр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро : Ліра, 2019. - 126 c. - укp.

Визначено, що на якість життя людини впливають рівні сформованості когнітивної компетентності, емоційного інтелекту, самоефективності, вміння обирати адаптивні стратегії подолання ускладень, соціального інтелекту. Висвітлено особливості зв'язку часової перспективи із задоволеністю життям у студентської молоді. Розкрито особливості саморегуляції дорослих осіб із різними типами прив'язаності. Окрему увагу приділено якісним методам дослідження взаємозв'язку рис і підструктур особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фролова Н. Б. 
Податкові преференції для сімей з дітьми / Н. Б. Фролова // Економіка і прогнозування. - 2019. - № 2. - С. 87-100. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено теоретико-емпіричне дослідження впливу податкових соціальних пільг (преференцій) на добробут сім'ї з дітьми на прикладі зарубіжних держав та України. Здійснено міжнародні зіставлення основних характеристик застосування податкових соціальних пільг, як-от граничний поріг доходу, що дає право на отримання пільги; розмір вирахувань (податкова соціальна пільга); податковий клин на працю; неоподатковуваний мінімум доходів; параметри сім'ї (склад сім'ї, вік та кількість дітей) тощо. Узагальнено основні переваги податкових преференцій порівняно з прямою державною грошовою допомогою у контексті підвищення добробуту сімей з дітьми, що передбачають: стимулювання батьків до збільшення трудових зусиль; зменшення податкового тиску на працююче населення, послаблення навантаження на видаткову частину бюджету, а також вирішення проблеми "бюджетних безбілетників". На основі аналітичної оцінки механізму застосування податкового кредиту на зароблений дохід (ПКЗД) у США виявлено фактори, які забезпечують його високу не лише соціальну, а й фіскальну ефективність, обумовлену охопленням дуже широкого кола сімей з дітьми та сприянням прогресивності оподаткування різних груп доходів. Особливу увагу було приділено розкриттю особливостей застосування ПКЗД та інших податкових преференцій у рамках системи сімейного (спільного) оподаткування, що є перспективним напрямом реформування вітчизняної податкової системи з метою вдосконалення її соціальної спрямованості. Оцінка ефективності податкових преференцій для сімей з дітьми в Україні грунтується на результатах аналізу законодавчих норм щодо застосування податкової соціальної пільги (ПСП) та оцінки його впливу на добробут сімей з дітьми. Недоліки, виявлені в результаті такої оцінки, пов'язані переважно із дискримінаційними положеннями, що істотно звужують доступ до ПСП верств населення, які її дійсно потребують (насамперед сімей з дітьми), а також із тим, що рівень ПСП на сьогодні виявився недостатньо високим для того, щоб сприяти вирішенню проблеми бідності чи забезпечити зростання прогресивності оподаткування доходів. За підсумками проведеного аналізу наведено ряд рекомендацій щодо вдосконалення механізму ПСП в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)261.413.43

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Українець А. І. 
Аналітична інформація про стан використання ароматизаторів у світі і в Україні та можливості розвитку вітчизняного виробництва / А. І. Українець, Н. Е. Фролова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 2. - С. 251-260. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Систематизовано сучасні нормативно-правові документи щодо терміна "ароматизатори", видів, груп, вимог до їх маркування та реалізації. На основі аналізу наукових публікацій вітчизняних і зарубіжних авторів, результатів власних досліджень наведено інформацію про стан використання ароматизаторів у світі і в Україні та можливості розвитку вітчизняного виробництва. Відзначено, що вітчизняний ринок харчових інгредієнтів формується в руслі тенденцій світового ринку, але з відчутним відставанням. На жаль, українські виробники практично не використовують сучасних напрацювань і технологій, що існують у світі, тому держава змушена була допустити на вітчизняний ринок великих іноземних виробників ароматизаторів. Водночас в останні роки ситуація на вітчизняному ринку ароматизаторів дещо змінилася на користь українських виробників, які купують у міжнародних компаній так звані "ароматичні ключі". На основі цих ключів складаються комбінації заданого запаху. З натуральних джерел ароматичних речовин (АР) виробляються ароматичні емульсії, фруктові наповнювачі тощо. Широкого розвитку в усьому світі набуло виробництво концентратів пряно-ароматичних та ефіроолійних рослин, одержаних згущенням екстрактів до 70 % сухих речовин, у яких часткова втрата аромату компенсується за рахунок додавання ефірних олій, ароматних спиртів або харчових ароматизаторів. У світовій науково-практичній діяльності відчувається дефіцит індивідуальних АР чистого складу, що зумовлює їх затребуваність на внутрішньому ринку України та продаж за кордон. Цільовий результат одержання якісних натуральних ароматизаторів забезпечує процес фракціонування природної ароматичної сировини. Вченими Національного університету харчових технологій науково обгрунтовано послідовне використання трьох технологічних стадій одержання індивідуальних АР: ректифікації, препаративного виділення та газохроматографічного контролю чистоти складу одержаних АР, а також адсорбційно-десорбційні процеси вловлювання АР, в тому числі фруктового напряму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л982.я86

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Управління персоналом в умовах знаннєвої економіки : колект. монографія / О. І. Зайцева, В. О. Бетіна, А. Є. Глинська, О. Є. Воскресенська, О. О. Іванець, В. В. Шукліна, Г. Г. Савіна, С. Ю. Савін, Р. М. Набока, Н. В. Шандова, Н. А. Власенко, І. Ю. Вольвач, А. В. Софієнко, М. О. Овчинникова, Н. Є. Фролова; ред.: Г. Г. Савіна; Херсон. нац. техн. ун-т. - Херсон : Вишемирський В.С., 2019. - 129 c. - укp.

Увагу приділено актуальним питанням і перспективам розвитку управління персоналом в Україні та світі. Зазначено, що загострення кризових явищ в економіці зумовлює пошук та обгрунтування новітніх підходів до реалізації концепції цінності людського розвитку за умов переходу до економіки знань. Зроблено певну систематизацію поглядів щодо управління людськими ресурсами в сучасних соціально-економічних умовах, узагальнено зарубіжний і вітчизняний досвід управління людськими ресурсами. Розкрито й обгрунтовано сучасні підходи щодо управління персоналом організації в забезпеченні її ефективного розвитку. Висвітлено питання навчання персоналу та підвищення професійних компетенцій. Грунтовно розглянуто особливості гуманізації та демократизації праці. Значну увагу приділено дослідженню питань щодо оцінювання результатів праці персоналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Туризм: платформа для розвитку : колект. монографія / Н. В. Шандова, О. С. Билим, Ю. М. Душейко, Р. М. Набока, І. М. Черевко, О. І. Зайцева, А. В. Бериславська, М. О. Овчинникова, Ю. О. Джерелюк, К. Ф. Семенченко, О. І. Зайцева, В. В. Храпкіна, М. С. Письменна, Н. А. Власенко, А. Ю. Розова, А. Л. Власенко, Ю. Ф. Момоток, О. Є. Воскресенська, М. О. Шульга, Г. В. Ужиловська, А. Є. Глинська, С. Ю. Савін, К. В. Трухачова, Т. Г. Савіна, Г. Г. Савіна, Є. М. Брєєва, А. В. Софієнко, І. Ю. Вольвач, Л. О. Корчевська, Я. С. Сергєєва, Н. Є. Фролова, Л. П. Сідельникова, О. В. Журавльова, В. В. Шукліна, М. В. Ожго, В. О. Бетіна; ред.: Г. Г. Савіна; Херсонський національний технічний університет. - Херсон : Вишемирський В. С., 2019. - 199 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Висвітлено актуальні питання та перспективи розвитку туризму в Україні та світі. З огляду на важливість та актуальність теми монографії, зроблено певну систематизацію власних поглядів авторів щодо туристичної діяльності в сучасних соціально-економічних умовах, узагальнено зарубіжний та вітчизняний досвід управління туристичними підприємствами. Розглянуто стан та перспективи розвитку туристичного та готельно-ресторанного бізнесу в Україні та за її межами. Висвітлено економічні, соціальні та екологічні аспекти забезпечення розвитку туризму. Досліджено сучасні технології та моделі в управлінні розвитком підприємств туристичного та готельно-ресторанного бізнесу. Описано комплексне застосування маркетингу вражень в індустрії гостинності, екологізацію туристичної діяльності як невід’ємну складову сталого розвитку, рекламу як складову маркетингових комунікацій в туристичному бізнесі та інноваційну діяльність туристичних підприємств України. Окреслено формування інтегрованої системи управління туристичними ризиками в контексті стратегічної адаптації підприємства та сучасний науково-методичний інструментарій в управлінні підприємством готельного бізнесу тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тезиков Ю. В. 
Методология профилактики больших акушерских синдромов / Ю. В. Тезиков, И. С. Липатов, Н. А. Фролова, О. А. Кутузова, А. В. Приходько // Здоровье женщины. - 2018. - № 6. - С. 25-33. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Цель работы - разработка метода профилактики синдрома патологической беременности (СПБ) с позиции единого генеза, детерминированного морфофункциональными нарушениями в фетоплацентарной системе, с оценкой эффективности методологическими стандартами доказательной медицины. Проведено проспективное исследование 435 женщин с высоким риском декомпенсации плацентарной недостаточности (ПН). В зависимости от метода профилактики гестационных осложнений сформированы 4 группы: 1 - 145 беременных, которым с 6-й по 20-ю нед гестации назначался дидрогестерон (ДГ), а с 21-й недели - ангиопротектор высокоочищенный диосмин (ВОД) 600 мг; 2 - 118 женщин, получавших курсовое превентивное лечение низкими дозами ацетилсалициловой кислоты (АСК); 3 - 102 женщины, которым курсовая превентивная монотерапия проводилась препаратом магния (ПМ); 4 - 70 беременных, отказавшихся от профилактики. Контрольную группу составили 30 здоровых беременных женщин. Динамическое обследование включало определение маркеров эндотелиально-гемостазиологической дисфункции, сосудисто-тромбоцитарного звена, апоптоза, воспалительного ответа, децидуализации, ангиогенеза, плацентарного энергообеспечения, модуляции иммунного ответа, общего реактивного потенциала организма, концентраций магния и углекислого газа, проводилось гистостереометрическое исследование плацент. Для объективизации эффективности разработанного метода применялись стандарты доказательной медицины. Метод профилактики больших акушерских синдромов путем последовательного назначения с ранних сроков беременности прогестагена ДГ с последующей, во 2-й половине беременности, заменой на ангиопротектор ВОД 600 мг показал высокую эффективность, заключающуюся в снижении преэклампсии (ПЭ) на 93 %, ПН с задержкой роста плода и/или хронической гипоксии плода - на 95 %, преждевременных родов - на 86 % и отсутствии преждевременной отслойки нормально расположенной плаценты, тяжелых форм ПЭ и ПН. Более высокую клиническую результативность предлагаемого метода профилактики СПБ, по сравнению с использованием низких доз АСК и ПМ, можно объяснить выраженным нормализующим действием ДГ и ВОД 600 мг на иммунный и биохимический гомеостаз, процессы апоптоза и ангиогенеза, активацию эндотелиально-гемостазиологической системы, компенсаторно-приспособительные реакции в плаценте. Методом выбора для профилактики СПБ при высоком риске декомпенсации эмбрио(фето)плацентарной системы является применение прогестагена ДГ и ангиопротектора диосмина по разработанному способу. Исследование показало перспективность целенаправленного выбора метода профилактики в зависимости от индивидуальных особенностей беременных женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Фролова Н. Е. 
Сучасні способи визначення термінів зберігання харчових продуктів і шляхи їх розвитку / Н. Е. Фролова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 5. - С. 171-180. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Узагальнено наукові, практичні, комерційні основи сучасних способів визначення термінів зберігання харчових продуктів (ХП), в тому числі оздоровчої дії. Проаналізовано критерії оцінювання змін якості ХП впродовж зберігання, що надає змогу контролювати швидкість перебігу процесів псування продуктів. Показано, що для адекватного визначення термінів зберігання ХП необхідно системно підходити до обрання критеріїв ідентифікації змін показників, їх якості впродовж зберігання, встановлювати та досліджувати механізми відповідних процесів за положеннями і законами харчової та фізичної хімії, розкривати реакції, що супроводжуються втратами комплексу речовин біологічної дії. Перспективним для прогнозування термінів придатності та зберігання окремих груп ХП є спосіб "прискореного старіння" ASLT (Accelerated Slielf Life Testing), що означає прискорену зміну показників якості продукту за екстремальних умов зберігання (за підвищеної температури, вологості тощо). Такий спосіб надає змогу значно заощадити час і контролювати в експрес-режимі ключові показники якості. Реалізація способу ASLT полягає у виборі кінетичних факторів для прискорення процесу; реалізації експериментальних досліджень щодо змін обраних показників якості від кінетичних факторів псування за стислий період часу; виборі адекватної кінетичної моделі з екстраполяцією на реальний режим зберігання та використанні одержаних даних для прогнозування терміну зберігання. Для встановлення термінів зберігання застосовується теорія регресивного аналізу з побудовою й оцінкою адекватності регресійній моделі на основі математичного планування й обробки результатів активного експерименту. Встановлення дійсних термінів зберігання ХП вимагає комплексного підходу до вивчення фізичних, мікробіологічних, окиснювальних процесів упродовж зберігання з метою виявлення ознак їх псування: перекисів, вільних жирних кислот, ступеня втрати дійових біологічно активних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-909-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фролова Н. Е. 
Узагальнення практичних розробок ідентифікації компонентів джерел аромату / Н. Е. Фролова, А. І. Українець, І. М. Силка // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, № 3. - С. 161-171. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Представлено аналіз існуючих способів ідентифікації компонентів рослинних джерел аромату та акцентовано увагу на можливостях якісного аналізу газової хроматографії. Об'єкт дослідження - модельна матриця (суміш терпенових вуглеводнів і їх кисневмісних похідних відомого та невідомого складу). Проведено газохроматографічний аналіз модельних матриць на капілярних колонках з нерухомими фазами різної полярності. За результатами досліджень графічно зображено кореляційні залежності типу "відносний сигнал утримування - температура кипіння". Встановлено, що найбільшої точності ідентифікації компонентів джерел аромату вдається досягти при проведенні групової ідентифікації на графіку, що об'єднує залежності відносних сигналів утримування на різних нерухомих фазах конкретно для певної групи компонентів, а саме: терпенів і терпеноїдів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л682-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Науменко К. А. 
Визначення сорбційної ємності адсорбентів із застосуванням газової хроматографії / К. А. Науменко, Н. Е. Фролова, О. О. Петруша, Н. В. Чепель // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 1/10. - С. 70-74. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено дослідження з визначення питомої сорбційної ємності активованого вугілля марки БАУ-А та пористих полімерів типу полісорб-1, полісорб-10 і тенакс GC із використанням газової хроматографії. Це надало змогу прогнозувати їх експлуатаційні характеристики та можливості використання в адсорбційних системах вловлювання ароматичних речовин під час концентрування соків та екстрактів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л814.12-51 + Л961.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тезиков Ю. В. 
Методология профилактики больших акушерских синдромов / Ю. В. Тезиков, И. С. Липатов, Н. А. Фролова, О. А. Кутузова, А. В. Приходько // Здоровье женщины. - 2017. - № 10. - С. 19-27. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Цель работы - разработка метода профилактики синдрома патологической беременности (СПБ) с позиции единого генеза, детерминированного морфофункциональными нарушениями в фетоплацентарной системе, с оценкой эффективности методологическими стандартами доказательной медицины. Проведено проспективное исследование 435 женщин с высоким риском декомпенсации плацентарной недостаточности (ПН). В зависимости от метода профилактики гестационных осложнений сформированы 4 группы: 1 - 145 беременных, которым с 6-й по 20-ю нед гестации назначался дидрогестерон, а с 21-й нед - ангиопротектор высокоочищенный диосмин 600 мг; 2 - 118 женщин, получавших курсовое превентивное лечение низкими дозами ацетилсалициловой кислоты (АСК); 3 - 102 женщины, которым курсовая превентивная монотерапия проводилась препаратом магния; 4 - 70 беременных, отказавшихся от профилактики. Контрольную группу составили 30 здоровых беременных женщин. Динамическое обследование включало определение маркеров эндотелиально-гемостазиологической дисфункции, сосудисто-тромбоцитарного звена, апоптоза, воспалительного ответа, децидуализации, ангиогенеза, плацентарного энергообеспечения, модуляции иммунного ответа, общего реактивного потенциала организма, концентраций магния и углекислого газа, проводилось гистостереометрическое исследование плацент. Для объективизации эффективности разработанного метода применялись стандарты доказательной медицины. Метод профилактики больших акушерских синдромов путем последовательного назначения с ранних сроков беременности прогестагена дидрогестерона с последующей, во 2-й половине беременности, заменой на ангиопротектор высокоочищенный диосмин 600 мг показал высокую эффективность, заключающуюся в снижении преэклампсии (ПЭ) на 93 %, ПН с задержкой роста плода и/или хронической гипоксии плода - на 95 %, преждевременных родов - на 86 % и отсутствии преждевременной отслойки нормально расположенной плаценты, тяжелых форм ПЭ и ПН. Более высокую клиническую результативность предлагаемого метода профилактики СПБ, по сравнению с использованием низких доз АСК и препарата магния, можно объяснить выраженным нормализующим действием дидрогестерона и высокоочищенного диосмина 600 мг на иммунный и биохимический гомеостаз, процессы апоптоза и ангиогенеза, активацию эндотелиально-гемостазиологической системы, компенсаторно-приспособительные реакции в плаценте. Сделаны выводы, что методом выбора для профилактики СПБ при высоком риске декомпенсации эмбрио(фето)плацентарной системы является применение прогестагена дидрогестерона и ангиопртектора диосмина по разработанному способу. Исследование показало перспективность целенаправленного выбора метода профилактики в зависимости от индивидуальных особенностей беременных женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Юридична відповідальність за екологічні правопорушення : навч. посіб. для здобувачів вищ. освіти за спец. 101 "Екологія" та 081 "Право" / І. Г. Швидченко, О. А. Нємцова, Н. В. Фролова, О. І. Донченко, О. Д. Гринь; Одеський державний екологічний університет. - Харків : Панов А. М., 2017. - 142 c. - Бібліогр.: с. 136-142 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.898 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Фролова Н. Е. 
Теоретичне обгрунтування і розроблення технологій натуральних концентрованих ароматизаторів із ефіроолійної сировини : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.06 / Н. Е. Фролова; Національний університет харчових технологій. - Київ, 2017. - 46 c. - укp.

Присвячено вирішенню науково-прикладної проблеми обмеженості промислового випуску в Україні безпечних для організму людини ароматизованих харчових продуктів і впровадженню у вітчизняну промисловість нових технологій натуральних концентрованих ароматизаторів. Використання ароматизаторів відбувається практично в усіх галузях харчової промисловості. Існуюче в Україні виробництво натуральних ароматизаторів не здатне задовольнити зростаючий попит на безпечну ароматизовану продукцію. Більшість ароматизаторів ввозять із-за кордону. Робота дозволяє налагодити випуск вітчизняних натуральних харчових ароматизаторів та забезпечити імпортозаміщення ароматизованої продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л981

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фролова Н. Е. 
Актуальність і шляхи перероблення вітчизняної ефіроолійної сировини в харчові ароматизатори / Н. Е. Фролова, А. І. Українець, І. М. Силка, К. А. Науменко, Н. В. Чепель // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, 5 (ч. 2). - С. 222-231. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

В основу наукового дослідження покладено необхідність і доцільність розроблення високоефективних комплексних технологій переробки рослинної сировини з одержанням якісних кінцевих продуктів з мінімальними втратами, оскільки харчова промисловість потребує розширення асортименту продукції з використанням натуральних ароматизаторів на заміну їх синтетичних аналогів. Одним із основних джерел ароматоформуючих компонентів для ароматизації харчових продуктів є пряно-ароматична сировина. Виділені концентрати ароматичних речовин - ефірні олії - надають продуктам специфічного аромату натуральної сировини, підвищують їх харчову цінність, збагачують біологічно-активними речовинами. Для раціонального використання сировини та забезпечення різних технологій харчових продуктів натуральними ароматичними речовинами на основі ефірних олій доцільно використовувати інноваційні способи їх переробки з одержанням натуральних ароматизаторів із заданими ароматичними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л682 + Л981-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Юридична відповідальність за екологічні правопорушення : навч. посіб. для здобувачів вищ. освіти за спец. 101 "Екологія" та 081 "Право" / І. Г. Швидченко, О. А. Нємцова, Н. В. Фролова, О. І. Донченко, О. Д. Гринь; Одес. держ. екол. ун-т. - Харків : Панов А.М., 2017. - 142 c. - Бібліогр.: с. 136-142 - укp.

Розкрито загальні поняття й ознаки юридичної відповідальності. Охарактеризовано види юридичної відповідальності. Описано дисциплінарну відповідальність та її види. Подано загальну характеристику трудових спорів. Висвітлено особливості розгляду цивільної справи по суті. Викладено основні положення адміністративної відповідальності за екологічні правопорушення. Подано інформацію про види адміністративних стягнень за екологічні правопорушення. Увагу приділено судовому розгляду кримінальної справи, а також перегляду кримінальної справи в апеляційному та касаційному порядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.898 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820265 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського