Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (23)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕНД$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Рішко М. В. 
Клініко-гемодинамічна ефективність бісопрололу при ішемічній хворобі серця та супутній артеріальній гіпертензії у мешканців гірської зони Закарпаття / М. В. Рішко, Т. В. Чендей // Укр. терапевт. журн. - 2007. - № 3. - С. 67-71. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Чендей Т. В. 
Особливості перебігу та лікування ішемічної хвороби серця, поєднаної з артеріальною гіпертензією, у мешканців гірської зони Закарпаття : автореф. дис... канд. мед. наук / Т. В. Чендей; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". - К., 2008. - 19 c. - укp.

Вивчено особливості перебігу хронічної ішемічної хвороби серця (ІХС) на тлі наявної артеріальної гіпертензії (АГ). Проаналізовано ефективність комплексного лікування, яке передбачає використання бісопрололу та лізиноприлу в мешканців гірських населених пунктів Закарпаття. Наведено результати обстеження 299-ти хворих, а також комплексного лікування 73-х пацієнтів. Установлено, що показники захворюваності на серцево-судинні хвороби представників зазначених районів є нижчими у порівнянні з низинними районами, а смертність - вищою. Перебіг хронічних форм ІХС у горян відбувається за глибших розладів гемодинаміки, істотного зростання напруженості симпатичної ланки регуляції. Установлено, що використання бісопрололу за умов лікування мешканців гірської зони Закарпаття має ефект, подібний до такого у мешканців низовини, а також зумовлює вірогідне зменшення об'ємів і маси лівого шлуночка та зворотного розвитку процесу його ремоделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чендей Н. В. 
Поетико-когнітивний потенціал метафор стихій в англійській та українських мовах : автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.17 / Н. В. Чендей; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Узагальнено теоретико-методологічні засади вивчення метафори в когнітивному аспекті. Обгрунтовано наукову доцільність уживання терміна "метафори стихій" як різновиду метафоричних концептів на позначення мершооснов буття у процесі їх концептуалізації. Розроблено методику проведення зіставного аналізу когнітивно-семантичного та функціонального потенціалу метафор стихій в англійській та українській мовах. Класифіковано метафоричні концепти у метафоричні поля та виявлено їх базові метафоричні концепти, переосмислено метафори стихій. Установлено домінантні механізми переосмислення базових метафоричних концептів в англійських і українських поетичних текстах. Визначено національно-культурну мотивацію такого переосмислення у зіставлених мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-335 + Ш401.171.11 + Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чендей Т. В. 
Сучасні особливості перебігу та лікування інфекційного ендокардиту в Закарпатській області / Т. В. Чендей // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 1. - С. 133-137. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень особливостей перебігу та лікування хворих на інфекційний ендокардит за умов Закарпатської області. Проаналізовано випадки захворювання у 53 пацієнтів, госпіталізованих до спеціалізованого закладу третинного рівня протягом 2008 - 2011 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.120.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чендей Т. В. 
Особливості перебігу та стан медикаментозного лікування ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби в мешканців гірської зони Закарпаття / Т. В. Чендей // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 2. - С. 92-94. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено порівняльні дослідження клінічних і гемодинамічних особливостей перебігу ішемічної хвороби серця на тлі гіпертонічної хвороби в мешканців гірських і рівнинних поселень Закарпаття та проаналізовано частоту призначення окремих груп медикаментів у випадку цієї патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кентеш О. П. 
Показники пружно-еластичних властивостей артерій залежно від співвідношення жирової та м'язової тканин в осіб зрілого віку з ожирінням I ступеня та без ожиріння / О. П. Кентеш, В. П. Фекета, Т. В. Чендей, Ю. М. Савка // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 2. - С. 40-44. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - виявити закономірності змін пружно-еластичних властивостей судин залежно від індексу маси тіла, відсоткового співвідношення загального, вісцерального жиру та м'язів в організмі людини. Висвітлено результати власних досліджень визначення морфометричних показників і параметрів жорсткості артерій в 11 хворих з ожирінням I ступеня та 17 пацієнтів без ожиріння. Проаналізовано морфометричні дані та виявлено серед них показники, які впливають на морфофункціональний стан судинної стінки. Встановлено, що збільшення індексу маси тіла, відсотка вісцерального жиру та зменшення відсотка вмісту м'язів в організмі характеризується тенденцією до підвищення жорсткості артерій, що проявляється у вигляді підвищення систолічного артеріального тиску і пульсового тиску на аорті та зменшення часу повернення пульсової хвилі. Виявлено непрямий кореляційний зв'язок між збільшенням відсотка вмісту м'язів в організмі та зменшенням індексу аугментації на аорті та на плечовій артерії. Висновки: отримані результати надають змогу припустити наявність патофізіологічних зв'язків між функціональними і структурними змінами в судинній стінці, які супроводжуються підвищенням її жорсткості, і в подальшому виникнення артеріальної гіпертензії, що залишається однією з найбільш значущих і резонансних проблем сучасної клінічної та превентивної медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.2 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чендей Т. В. 
Реєстр гострих коронарних синдромів у Закарпатті: перші результати / Т. В. Чендей, Я. Г. Раточка, В. В. Логойда // Серце і судини. - 2017. - № 2. - С. 37-45. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати дані Реєстру гострих коронарних синдромів (ГКС) у Закарпатській області за 2016 р. Реєстр ГКС у Закарпатській області (далі - Реєстр) започаткований 1 січня 2016 р. У ньому систематично збирають інформацію про всі випадки ГКС, зареєстровані в мережі лікувально-профілактичних закладів області. Реєстр становить собою обсерваційне ретроспективне регіональне дослідження на базі одного центру. Дослідження передбачало систематичне централізоване збирання даних про всі випадки ГКС та гострих інфарктів міокарда (ПМ), зареєстровані в мережі лікувально-профілактичних закладів області, шляхом заповнення спеціально розробленої електронної форми реєстрації. Протягом 9 місяців 2016 р. в Реєстр було внесено дані про 904 пацієнтів з різними формами ГКС, зокрема 291 (32,2 %) випадок ГКС з елевацією сегмента ST та 319 (35,3 %) - ГІМ із зубцем Q (Q-IM). Серед пацієнтів з ГКС з елевацією сегмента ST медіана часу від початку симптомів до встановлення діагнозу становила 140 хв (міжквартильний розмах 70,0 - 360,0), у 113 (45,4 %) пацієнтів діагноз був установлений до 2 год від початку симптомів, у 189 (75,9 %) - до 6 год, у 224 (90,0 %) - до 12 год. Первинне черезшкірне коронарне втручання (ПКВ) виконано 261 пацієнту (28,9 % усіх ГКС), тромболітичну терапію проведено у 56 пацієнтів (6,2 %). Смертність серед усіх пацієнтів з ГКС становила 14,2 % з суттєвими відмінностями між районами (0 % у Перечинському та Міжгірському районах, 26,7 % - у Воловецькому. 29,3 % - у Виноградівському, 37,5 % - у Великоберезнянському). Смертність серед пацієнтів, яким виконали ПКВ, становила 7,3 %; у когорті пацієнтів, котрим не проводили ПКВ, смертність становила 17,0 %, що відповідає відносному ризику 0,43 (95 % довірчий інтервал 0,27 - 0,68, NNT = 10,3). Серед усіх випадків смерті частка смертей після ПКВ у середньому становила 24,1 %. Спостерігали суттєві відмінності цього показника між районами - від 0 % у Берегівському, Міжгірському, Перечинському, Рахівському до 50 % у Великоберезнянському і Воловецькому районах. Існував стійкий тренд до нижчого рівня смертності за збільшення частки пацієнтів, яким проводили реперфузійну терапію. Зіставлення даних Реєстру щодо смертності з даними офіційної медичної статистичної звітності виявило систематичне перевищення показників смертності за даними офіційної статистики порівняно з даними Реєстру (14,2 % у порівнянні з 21,7 %). Висновки: аналіз даних Реєстру вказує на недостатнє виявлення ГКС (особливо ГКС без елевації сегмента БТ та ГІМ без зубця Q), наявність суттєвих відмінностей між адміністративно-територіальними одиницями Закарпатської області щодо показників якості надання медичної допомоги пацієнтам з ГКС та суттєве (на 57 %) зниження рівня смертності від ГІМ у разі проведення реперфузійної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)026.241.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Порушення серцевого ритму та провідності : навч. посіб. для самопідгот. до клін. практ. заняття з внутр. медицини для студентів V, VI курсів мед. ф-ту / М. В. Рішко, М. В. Бичко, М. М. Кишко, І. І. Когутич, Т. В. Чендей, О. О. Куцин; Ужгород. нац. ун-т, Закарпат. обл. т-во терапевтів та кардіологів. - Ужгород : Ліра, 2017. - 238 c. - Бібліогр.: с. 232-236 - укp.

Розкрито поняття "аритмії серця". Наведено класифікацію порушень серцевого ритму та провідності. Розглянуто патогенетичні механіми деяких аритмій. Коротко охарактеризовано основні види порушень серцевого ритму та провідності, їх критерії та методи надання хворим першої невідкладної та спеціалізованої медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА822453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського