Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Чайка Г. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Чайка Г. В. 
Еміграція з Буковини (60-ті рр. XIX - початок ХХ ст.) : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. В. Чайка; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено головні причини ближньої і далекої еміграції буковинців. Відзначено, що найпоширеніший вид еміграції у сусідні держави - відхідництво, насамперед у Російську імперію, Румунію, Німеччину, а також переселення російських старообрядців у імперію. Значну увагу приділено заокеанській еміграції, зокрема, наведено відомості щодо діяльності еміграційних бюро, переїзду на американський континент, відношенню австрійської влади до зазначеного явища. Подано дані щодо кількісного, соціального, національного та вікового складу емігрантів. Визначено регіони розселення буковинців, сфери їх зайнятості, рівень заробітків, асиміляцію у нове суспільство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)52-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ботушанський Василь Мефодійович. Біобібліографія (до 75-річчя від дня народження) / уклад.: Л. М. Дробіна, Г. В. Чайка; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2010. - 87 c. - укp.

Наведено бібліографію наукових і науково-популярних праць В. М. Ботушанського - українського історика, буковинознавця, доктора історичних наук, професора Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, зокрема, монографій, наукових статей, матеріалів наукових конференцій. Подано біобібліографію науковців і преси про наукову діяльність вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8Ботушанський,я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ботушанський В. М. 
Еміграція з Буковини (60-ті рр. ХІХ - початок ХХ ст.) : монографія / В. М. Ботушанський, Г. В. Чайка; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича, Буков. держ. фін. акад. - Чернівці : Технодрук, 2009. - 384 c. - укp.

На основі архівних і опублікованих джерел, матеріалів преси, фахової та меморіальної літератури розглянуто проблеми трудової міграції як одного із характерних явищ в історії західноукраїнських земель, зокрема Буковини, 1860-х рр. - початку XX ст. Висвітлено її причини, напрямки та наслідки. Проаналізовано соціальний, національний і віковий склад емігрантів, а також рівень їх заробітків, умови життя та побуту.

На основе архивных и опубликованных источников, материалов прессы, специальной и мемориальной литературы рассмотрены проблемы трудовой миграции как одного из характерных явлений в истории западноукраинских земель, в частности Буковины, 1860-х гг. - начала XX в. Освещены ее причины, направления и последствия. Проанализированы социальный, национальный и возрастной состав эмигрантов, а также уровень их заработков, условия жизни и быта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-274

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА722088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чайка Г. В. 
Конституціональні закономірності становлення жіночої статевої системи у практично здорових осіб підліткового та юнацького віку : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01, 14.03.01 / Г. В. Чайка; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2011. - 36 c. - укp.

Встановлено у здорових міських дівчат Поділля й юнацького віку взагалі та різних морфотипів особливості ультразвукових параметрів матки й яєчників і рівня статевих гормонів у різні фази менструального циклу (МЦ), а також особливості їх зв'язків із антропо-соматотипологічними показниками. Доведено, що між дівчатами підліткового й юнацького віку у більшості випадків під час аналізу зв'язків ультразвукових показників жіночих статевих органів із рівнем статевих гормонів у різні фази МЦ встановлено абсолютно різну, як за силою та напрямом, так і за кількістю статистично значущих і недостовірних середньої сили зв'язків, картину. Аналіз одержаних регресійних моделей ультразвукових розмірів матки й яєчників і рівня статевих гормонів показав, що найбільш часто до моделей розмірів матки входять обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та ширина дистальних епіфізів довгих трубчастих кісток кінцівок (ШДЕ); до моделей розмірів яєчників - обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та товщина шкірно-жирових складок (ТШЖС); до моделей рівня статевих гормонів у дівчаток підліткового віку - ШДЕ, обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та ТШЖС, а у дівчат юнацького віку - обхватні розміри тіла, діаметри тулуба, ТШЖС і ШДЕ, що, в свою чергу, опосередковано вказує на більшу генетичну залежність розмірів матки, ніж розмірів яєчників і рівня статевих гормонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чайка Г. В. 
Кореляції антропосоматометричних показників з гормональним фоном у соматично здорових дівчат / Г. В. Чайка, І. В. Гунас, Б. Ф. Мазорчук // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2010. - 9, № 3. - С. 91-94. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У дівчат 16 - 18 років, на відміну від дівчаток 13 - 15 років, установлена значно більша кількість множинних статистично значимих і невірогідних середньої сили зв'язків між гормональним фоном і антропометричними та соматотипологічними показниками в різні фази менструального циклу (МЦ); в різні фази МЦ сила і напрямок зв'язків між рівнем статевих гормонів та антропосоматотипологічними показниками часто змінюються. У дівчаток 13 - 15 років найбільша кількість статистично значимих і невірогідних середньої сили прямих і найменша кількість зворотних зв'язків рівня статевих гормонів з антропосоматотипологічними показниками встановлена у лютеїнову фазу МЦ; у дівчат 16 - 18 років найбільшу кількість прямих зв'язків встановлено у фолікулінову та лютеїнову фази МЦ, а зворотних - у лютеїнову фазу МЦ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94 + Р733.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мазорчук Б. Ф. 
Сучасні підходи до терапії раннього гестозу / Б. Ф. Мазорчук, Д. Г. Коньков, Г. В. Чайка // Здоровье женщины. - 2012. - № 2. - С. 104-106. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропонований комплексний метод лікування раннього гестозу (РГ) протягом 8 діб сприяє зниженню токсичного навантаження на організм, підвищує ефективність і знижує об'єм консервативної терапії, є оптимальним з огляду корекції клінічних і лабораторних порушень, створює сприятливі умови для прогресування вагітності, дозволяє зберегти вагітність. Вищевикладені позитивні ефекти, а також відсутність у пролікованих вагітних ускладнень дозволяє рекомендувати препарат розчин L-амінокислот Гепасол Нео 8 % до комплексного лікування вагітних із РГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чайка Г. В. 
Залежність Я-концепції від вибору комп'ютерних ігор: дослідження методами психосемантики / Г. В. Чайка // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, Ч. 2. - С. 415-423. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Надано результати дослідження Я-концепції студентів, які грають у комп'ютерні ігри, за допомогою методу особистісного семантичного диференціала. Досліджувані оцінювали себе за списком з 45-ти прикметників, які надалі методами факторного аналізу були згруповані у п'ять факторів. Усі опитані були розподілені на групи, залежно від того, які комп'ютерні ігри вони люблять найбільше: активні агресивні ігри, активні, але не агресивні ігри; логічні, рольові ігри. Окрему групу склали студенти, які взагалі не грають у комп'ютерні ігри. Статистична обробка відповідей виявила, що переважний вибір студентом комп'ютерних ігор тієї або іншої спрямованості може стати основою для оцінювання певних якостей особистості, особи, які обирають активні не агресивні ігри є найбільш соціально адаптованими. Викликають найбільше занепокоєння ті студенти, які виявляються прихильниками рольових комп'ютерних ігор. Вони не відчувають себе достатньо активними у житті та вимушені виплескувати свою енергію у іграх. Показано, що ці студенти досить низько оцінюють свій рівень самоконтролю, не відчувають в собі потягу до дружніх стосунків із оточенням. Захоплення рольовими іграми в надмірній кількості є сигналом про наявність в особистості гравця певних психологічних негараздів. В цілому, студенти досить чітко розрізняють реальний та віртуальний світи. Гравці не ототожнюють себе у грі та себе реального або ідеального, ком'ютерні персонажі не є взірцем для реального життя.

Вони не відчувають себе достатньо активними у життя і вимушені виплескувати свою енергію у іграх, а також показано, що ці студенти досить низько оцінюють свій рівень самоконтролю, не відчувають в собі потягу до дружніх стосунків із оточенням, захоплення рольовими іграми в надмірній кількості є сигналом про наявність в особистості гравця певних психологічних негараздів; в цілому, студенти досить чітко розрізняють реальний та віртуальній світи. Гравці не ототожнюють себе у грі та себе реального або ідеального, комп'ютерні персонажі не є взірцем для реального життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2:З9 + З970.671

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чайка Г. В. 
Система ціннісних орієнтацій у синергетичному контексті / Г. В. Чайка // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, Ч. 4. - С. 403-412. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто становлення уявлень про цінності та ціннісні орієнтації в історичному аспекті та досягнення сучасних вчених. Визначено, що ціннісні орієнтації є особливими психологічними утвореннями, які завжди створюють ієрархічну систему й існують в структурі особистості лише як елементи цієї структури розглянуто поняття системи у системному підході. Показано, що системний підхід зосереджується перш за все на вивченні того, як система (зокрема система ціннісних орієнтацій) підтримує стабільний стан. Визначено, що система ціннісних орієнтацій є динамічною, такою, що розвивається, змінюється протягом життєвого шляху людини, зазнає руйнацій та відтворень, частково, або повного перетворення. Системний підхід погано пристосованій для розгляду саме таких кризових моментів життя людини, моментів зламу, хаосу та перебудови, створення нової системи. Значно краще такі перехідні процеси описує синергетична парадигма. Синергетика - це підхід, що вивчає неврівноважені системи, експлуатуючи ідею спонтанного виникнення порядку із хаосу, непередбачуваності поведінки системи в точках біфуркації. Синергетику цікавлять загальні закономірності еволюції (розвитку в часі) систем будь-якої природи. Відзначено, що концептуальне поле синергетики дає змогу доповнити теоретичні та практичні підході, орієнтовані на вивчення урівноважених систем; синергетика дає змогу вивчати системи, яким притаманні як еволюційні, так і буфуркаційні шляхи розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чайка Г. В. 
Кореляційні зв'язки антропометричних показників з ультразвуковими параметрами матки та яєчників у практично здорових дівчаток-підлітків міст Подільського регіону / Г. В. Чайка // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 2. - С. 123-128. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто кореляційні зв'язки між антропометричними показниками й ультразвуковими параметрами матки та яєчників у фолікулінову фазу менструального циклу у практично здорових дівчаток-підлітків міст Подільського регіону України. У більшості випадків ультразвукові параметри матки мають прямі середньої сили вірогідні кореляційні зв'язки з шириною епіфізів і кістковою масою тіла. Для ультразвукових параметрів яєчників установлена виражена асиметрія кореляцій з антропометричними та соматотипологічними показниками: для правого яєчника - прямі середньої сили вірогідні кореляційні зв'язки з практично усіма поздовжніми розмірами тіла та кістковою масою тіла; для лівого яєчника - прямі середньої сили вірогідні кореляційні зв'язки з обхватними розмірами верхньої кінцівки та м'язовою масою тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.41-43 + Р733.715.52-43

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чайка Г. В. 
Оценка эффективности использования препарата повидин (повидон-йод) у пациенток перед хирургическим лечением CIN II / Г. В. Чайка, О. А. Таран, Т. В. Лобастова // Здоровье женщины. - 2015. - № 1. - С. 147-149. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Отмечено, что цервикальная интраэпителиальная неоплазия (CIN) - нарушение строения, дифференциации и созревания эпителия шейки матки, которая встречается с частотой от 5 до 17 % женского населения. На сегодняшний день не отмечают снижения частоты этой патологии, несмотря на большое количество исследований, посвященных изучению данной патологии. Цель исследования - оценка эффективности и безопасности применения препарата повидин (повидон-йод) перед хирургическим лечением пациенток с CIN II. Исследованы 60 пациенток в возрасте от 25 до 40 лет с диагностированным CIN II, которым предстояла конизация шейки матки. Для предоперационной подготовки 33 пациентки основной группы получали препарат повидин в форме вагинальных суппозиториев в течение 10 дней, по 1 суппозиторию 1 раз в сутки. Группа сравнения - 27 женщин, которым не проводили санацию влагалища. Продемонстрированы хорошая переносимость пациентками повидон-йода (препарат повидин), ускорение процессов эпителизации шейки матки, что позволяет рекомендовать более широкое применение повидина в клинической практике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.764-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чайка Г. В. 
Психологічні особливості Я-концепції комп'ютерних гравців : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Г. В. Чайка; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

На основі методології системного підходу здійснено аналіз особливостей Я-концепції геймерів. Уперше вивчено особливості Я-концепції не лише осіб, які зловживають комп'ютерними іграми, а також звичайних гравців, на основі того, які жанри комп'ютерних ігор вони переважно обирають. Запропоновано вивчення Я-концепції через дослідження самоставлення як цілісного опису Я-концепції та Я-образів як її елементів. Доповнено наукові уявлення щодо нового культурологічного чинника інформаційне середовище або кіберпростір і вплив комп'ютерних технологій на психологію особистості його користувачів. Розкрито психологічні особливості впливу комп'ютерних ігор на Я-концепцію геймерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чорна В. В. 
Ставлення медичних працівників сфери охорони психічного здоров'я до власного здоров'я / В. В. Чорна, В. М. Махнюк, С. С. Хлєстова, Н. І. Гуменюк, Г. В. Чайка // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 2. - С. 188-196. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлены результаты теоретического и экспериментального исследований степеней ценностно-мотивационного, познавательного, эмоционального и поведенческого компонентов у медицинских работников психиатрических учреждений здравоохранения по вопросу: отношение к своему собственному здоровью. Определена степень риска и ценность личного здоровья медицинских работников. Раскрыты основные составляющие и факторы, которые влияют на отношение к личному здоровью. Проанализировано осознание собственных эмоционально-когнитивных переживаний медицинского персонала психиатрических учреждений здравоохранения по вопросу отношения к их собственному здоровью, его сохранения и укрепления. По результатам исследований ценностно-мотивационной составляющей у медицинских работников психиатрических учреждений здравоохранения в иерархии ценностей в жизни установлено, что личное здоровье, по мнению 15,2 % мужчин - представителей среднего медицинского персонала (СМП), 15,1 % женщин врачей-психиатров и женщин СМП, 14,8 % мужчин врачей-психиатров, находится на втором месте. В случае ухудшения собственного здоровья 35,6 % женщин и 35,5 % мужчин врачей-психиатров занимаются самолечением, аналогичная тенденция и среди СМП (31,3 % - женщин СМП, 31,5 % - мужчины СМП). Не обращают внимание на болезнь женщины врачи-психиатры в 25,8 % случаях и мужчины СМП в 23,1 % случаях, что приводит к возникновению профессиональных заболеваний и хронических болезней. При этом профзаболевания среди врачей и СМП не превышают 10 % от общего количества профзаболеваний по Украине, что объясняется самолечением и несвоевременным обращением. Поэтому статистические данные профессиональных заболеваний медицинских работников учреждений здравоохранения являются заведомо заниженными по сравнению с фактическими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)256.1 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мікроальбумінурія - предиктор ґестаційної патології : навч. посіб. для інтернів та лікарів / Д. Г. Коньков, В. І. Медведь, Г. В. Чайка, В. О. Рудь; Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової, Національна академія медичних наук України, Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця : Нілан-ЛТД, 2022. - 43 c. - Бібліогр.: с. 37-42 - укp.

Представлено навчальний посібник, в якому висвітлено сучасний стан проблеми предикції та ранньої діагностики ґестаційних і перинатальних ускладнень. Описано, у вигляді методичних рекомендацій, новий підхід до прогнозування ускладнень вагітності та перинатальної патології шляхом визначення мікроальбумінурії, продемонстровано прогностичне значення її виявлення та кількісного визна¬чення. Запропоновано підхід, який забезпечує високу точність діагностики, дозволяє прогнозувати виникнення гестаційних ускладнень та перинатальної патології з перших тижнів ґестації, ще до клінічної маніфестації, що створює умови для їх вчасної профілактики та розробки адекватної тактики ведення вагітності. Використано результати досліджень, що проводилися в рамках науково-дослідної роботи № 0121Ш09141 "Оптимізація ран¬ньої діагностики та профілактичного лікування перинатальних ускладнень, що обумовлені ґестаційною ендотеліопатією". Зазначено, що метою навчального посібника є вдосконалення лабораторної діагностики предикторів гестаційної патології у вагітних високого перинатального та акушерського ризику. Призначено навчальний посібник для лікарів-інтернів, клінічних ординаторів акушерів-гінекологів, сімейних лікарів, спеціалістів клінічної лабораторної діагностики та інших фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р140573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського