Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЮСКО$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Панов Б. С. 
Минерально-сырьевые ресурсы в стратегии развития экономики Донецкой области на период до 2020 года / Б. С. Панов, Н. В. Жикаляк, С. Н. Стрекозов, П. С. Тетянчук // Металл и литье Украины. - 2002. - № 7-8. - С. 19-23. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Подчеркнуто, что минерально-сырьевая база, как важнейшая составляющая часть природных ресурсов, имеет исключительное значение не только для развития экономики государства, но и является гарантией ее безопасности и обусловливает перспективные стратегические направления устойчивого социально-экономического развития промышленных регионов Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Подольський В. В. 
Стан імунітету у жінок груп ризику щодо розвитку інфекційних ускладнень до та під час вагітності / В. В. Подольський, Вл. В. Подольський, Т. І. Юско, О. П. Свята, Т. В. Радиш // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2013. - 76, № 4. - С. 44-47. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В результате проведенных исследований установлено влияние хронических урогенитальных инфекций на состояние иммунной системы у небеременных и беременных женщин в зависимости от локализации инфекционного процесса и развития у них инфекционных осложнений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-2 + Р716.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Татарчук Т. Ф. 
Хронічні запальні захворювання органів малого тазу - ефективне лікування та профілактика рецидиву / Т. Ф. Татарчук, Н. Ф. Захаренко, Т. І. Юско, Н. В. Яроцька // Репродуктив. эндокринология. - 2015. - № 4. - С. 37-41. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

З метою вивчення ефективності емпіричного підходу до вибору антибіотикотерапії в поєднанні з імунобіотиками проведено обстеження 60 жінок із маніфестними хронічними рецидивуючими запальними процесами органів малого тазу. До I групи увійшли 30 жінок, які впродовж 5 днів отримували антибіотик ГРАНДАЗОЛ. З метою запобігання рецидиву запалення 30 пацієнткам (II група) разом із антибіотикотерапією призначався імунобіотик екобіол. Ефективність терапії оцінювали за результатами клінічних проявів через 3, 5, 10 днів, 3 та 6 місяців після лікування. В результаті ГРАНДАЗОЛ високо активний відносно всіх потенційних збудників запального процесу та мав високу комплаєнтність. А поєднання антибіотикотерапії із імунобіотиком екобіол сприяло відновленню місцевого та загального імунітету та забезпечувало санацію резервуарів хронічної інфекції в кишечнику, створюючи умови для завершення запального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Калугина Л. В. 
Мио-инозитол: терапевтические возможности и прегравидарная подготовка при синдроме поликистозных яичников : (обзор лит.) / Л. В. Калугина, Т. И. Юско // Репродуктив. эндокринология. - 2018. - № 4. - С. 40-45. - Библиогр.: 41 назв. - рус.

Синдром поликистозных яичников (СПКЯ) как одна из основных причин овариальной дисфункции у женщин репродуктивного возраста составляет более половины случаев бесплодия эндокринного генеза (50 - 75 %), а также повышает риск невынашивания беременности и таких перинатальных осложнений, как гестационный диабет, фетальная макросомия, гестационная гипертензия (прееклампсия, индуцированная беременностью гипертензия). Вследствие метаболических, гормональных нарушений пациентки с СПКЯ имеют повышенный риск ановуляторных циклов и составляют основную группу женщин, прибегающих к процедуре экстракорпорального оплодотворения, у них в 10 раз повышен риск возникновения сахарного диабета 2-го типа и сердечно-сосудистой, а также онкологической патологии (рак эндометрия и молочной железы). Продолжается поиск фармакологических субстанций для патогенетической терапии СПКЯ, тогда как современные подходы в лечении в основном направлены на коррекцию инсулинорезистентности, восстановление менструального цикла, овуляции, уменьшение проявлений гиперандрогении, представляя собой симптоматическую терапию. Именно на коррекцию метаболических нарушений направлены рекомендации по модификации образа жизни, которые предусматривают рациональное питание, дозированные физические нагрузки, а также дополнительный прием витаминно-минеральных комплексов, поскольку СПКЯ - это нейроэндокринный синдром, требующий постоянной терапии сопровождения. Проведенный в настоящей работе систематический анализ исследований показал, что включение в терапию СПКЯ мио-инозитола в дозировке 4 г/сут способствует снижению инсулинорезистентности, избыточной секреции андрогенов, риска гирсутизма и акне, нормализации липидного профиля и восстановления фертильности. Полученные данные позволяют включить мио-инозитол в прегравидарную подготовку пациенток с СПКЯ, а также в схемы подготовки к процедуре экстракорпорального оплодотворения, чем значительно улучшить его результат у пациенток с СПКЯ и другими патологиями, ассоциированными с бесплодием. В качестве содержащего мио-инозитол препарата для прегравидарной подготовки женщин с СПКЯ можно рекомендовать инновационный комплекс: мио-инозитол + 5-метилтетрагидрофолат + витамин В12, необходимый для профилактики дефектов нервной трубки плода, предупреждения гипергомоцистеинемии и невынашивания беременности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Татарчук Т. Ф. 
Вітамін D-дефіцитні стани в генезі порушень репродуктивного здоров'я жінки / Т. Ф. Татарчук, К. Д. Дейнюк, О. В. Занько, Т. І. Юско, В. О. Тарнопольська // Репродуктив. эндокринология. - 2018. - № 3. - С. 84-94. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Завдяки безперервному науковому та творчому пошуку дослідників протягом останніх майже ста років препарати вітаміну D знаходять все більше застосувань - від класичної профілактики рахіту та остеомаляції до попередження злоякісних новоутворень і психічних захворювань. Розглянуто питання застосування вітаміну D в генезі порушень здоров'я жінки, а також його вплив на стан жінки в різні періоди - дитячому віці, віці менархе і підлітковому, репродуктивному віці та в період менопаузи. Розглянуто вплив недостатності вітаміну D на низку захворювань, зокрема, запальні захворювання органів малого таза, патологію молочної залози, гіперпроліферативні захворювання. Наводяться результати власного дослідження, яке підтверджує нормалізацію рівня вітаміну D у пацієнток, котрі отримували препарат, який містить холекальциферол, що свідчить про його ефективність в корекції недостатності та дефіциту вітаміну D. Як підкреслюють автори статті, заохочення пацієнток вживати препарати, що містять вітамін D, та щорічне тестування для виявлення D-статусу має потенціал стати сучасним методом профілактики міоми матки, раку ендометрія та молочної залози, ожиріння, синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ). Харчові додатки та медикаменти, які містять холекальциферол, що є найменш токсичним жиророзчинним вітаміном, за регулярного прийому зменшують ризик прогресування метаболічних розладів при СПКЯ, сприяють правильному формуванню кісток таза в дівчат, попереджають розвиток післяпологової депресії та затримують процеси старіння і зниження когнітивних функцій з віком, покращуючи якість життя загалом. Доцільно проводити тестування на рівень вітаміну D (25(ОН)D3) сироватки крові в низки категорій населення, зокрема, в жінок, які планують вагітність, вагітних та хворих на гіперпроліферативні захворювання. При виявленні недостатності та дефіциту вітаміну D необхідно застосовувати препарати, що містять холекальциферол, з дозуванням у залежності від маси тіла та вмісту вітаміну D в сироватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Татарчук Т. Ф. 
Поліпоз ендометрія: оптимізація протизапальної терапії / Т. Ф. Татарчук, Н. В. Косей, О. В. Занько, Т. І. Юско // Репродуктив. эндокринология. - 2018. - № 6. - С. 8-13. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В структурі гінекологічної захворюваності жінок постменопаузального періоду частота гіперпроліферативної патології ендометрія складає близько 60 - 70 %. Поліпи ендометрія - досить часта гінекологічна патологія для жінок усіх вікових категорій, однак переважна їх більшість діагностується у віці 40 - 60 років. За даними низки досліджень, частота поліпів ендометрія складає 39,2 - 69,3 %, і поліпоз ендометрія займає перше місце в структурі внутрішньоматкової патології в постменопаузі. З огляду на важливу роль запалення в етіології поліпів ендометрія та ризик інфекційних ускладнень в післяопераційному періоді виникає необхідність у комплексному підході до обстеження та лікування даної патології. На сьогоднішній день стандартом діагностики поліпів ендометрія вважається УЗ діагностика та гістероскопія. Однак застосування гістероскопічної методики в пацієнток постменопаузального періоду має низку обмежень, які передусім пов'язані з можливою появою анестезіологічних та хірургічних ускладнень. З віком в організмі жінки відбуваються атрофічні зміни статевої сфери, які часто є причиною формування стенозу та облітерації цервікального каналу, що підвищує ризик травм при його бужуванні і може призвести до формування "хибного" ходу та навіть перфорації матки. Це обумовлює більш складний перебіг післяопераційного періоду, що характеризується больовим синдромом, наявністю субфебрилітету, гематометри тощо. Крім того, з огляду на зростання в постменопаузі частоти екстрагенітальної патології та метаболічного синдрому, під час оперативних втручань та в післяопераційному періоді збільшується ризик тромботичних ускладнень. Представлено обгрунтування доцільності проведення протизапальної терапії в післяопераційному періоді в пацієнток у постменопаузі після гістерорезектоскопічного видалення поліпів. Ризик виникнення ускладнень запального характеру після гістероскопії є досить високим і складає 3 - 10 %. Обгрунтовано доцільність застосування комбінованої схеми лікування поліпів ендометрія в даного контингенту пацієнток з використанням ферментного комплексу Дістрептаза, який дозволяє зменшити вираженість та тривалість больового синдрому, знижує ризик розвитку субфебрилітету та формування гематометри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Юско Т. І. 
Удосконалення методів діагностики та лікування хронічного сальпінгоофориту з різними варіантами перебігу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. І. Юско; Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової. - Київ, 2020. - 18 c. - укp.

Робота присвячена підвищенню ефективності лікування жінок із хронічним сальпінгоофоритом (ХСО) із різними варіантами перебігу шляхом обґрунтування та впровадження персоніфікованих методів їх діагностики та терапії. В результаті проведених досліджень у пацієнток із ХСО із різними варіантами перебігу вивчено сонографічні особливості стану органів малого таза (матки, маткових труб, яєчників) на основі поглибленого ехографічного дослідження ендометрія, перистальтики матки та маткових труб із застосуванням 3D реконструкції, використання тривимірних доплерометричних індексів (VI, FI, VFI ), що сприяло підвищенню чутливості діагностики доброякісної патології геніталій. Зіставлено результати оцінки видового спектру мікробіоценозу піхви, цервікального каналу та ендометрія жінок із ускладненим перебігом ХСО та виявлено відмінності показників мікрофлори. Розроблено та впроваджено алгоритм діагностики функціонального стану органів репродуктивної системи у жінок із різним варіантом перебігу ХСО, спрямований на персоніфіковану тактику ведення таких пацієнток стосовно вибору обсягу оперативного лікування. На підставі виявлених особливостей обґрунтовано та розроблено патогенетичний удосконалений лікувальний комплекс консервативної терапії ХСО, що включав: системне антибактеріальне лікування, антимікотик, імунобіотик та ензимотерапію (стрептокіназа, стрептодорназа) місцевої дії, а також вітамін D. Запропонована терапія сприяла поліпшенню морфофункціонального стану маткових труб, відновленню мікробіоценозу піхви та ендометрія, що підвищило ефективність консервативного лікування та оптимізувало вибір обсягу та терміну хірургічного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Калугіна Л. В. 
Клініко-морфологічні особливості хронічного сальпінгоофориту з різними варіантами перебігу в жінок репродуктивного віку / Л. В. Калугіна, Т. Д. Задорожна, Т. І. Юско // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2019. - № 4. - С. 16-23. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
9.

Калугіна Л. В. 
Ускладнений хронічний сальпінгоофорит у молодих. Можливості консервативної терапії / Л. В. Калугіна, Т. І. Юско, Е. Ф. Чайківська, К. Д. Плаксієва, Н. К. Сіліна // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 4. - С. 79-84. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Юскович-Жуковська В. І. 
WEB-програмування : підручник [для студентів та аспірантів галузі 12 "Інформаційні технології"] / В. І. Юскович-Жуковська, О. М. Богут; Міжнародний економіко-гуманітарного університет імені академіка Степана Дем'янчука. - Рівне : Волинські обереги, 2023. - 383 c. - Бібліогр.: с. 379-380 - укp.

Розкривато найважливіші теми навчальної дисципліни “Web-програмування». Значну увагу приділено програмуванні CMF Drupal. Велика кількість ілюстративного матеріалу відображає програмні коди. Досконала структурованість розділів підручника допоможе швидше оволодіти технологією web-програмування у середовищі CMF Drupal. В кінці кожного розділу підручника наведено фрагменти програм розв’язування практичних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.1 web я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867784 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського