Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (51)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=HERMAN$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Sielicka-Dudzin A. 
Diallyl trisulfide induced ferritin degradation is mediated by c-jun kinase 1 / A. Sielicka-Dudzin, A. Borkowska, M. Halon, M. Wozniak, A. Herman-Antosiewicz, J. Antosiewicz // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 122. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Wiczk A. 
The role of mitochondria derived reactive oxygen species in response of human prostate cancer cells to sulforaphane / A. Wiczk, D. Hofman, G. Konopa, L. Hildebrandt, A. Herman-Antosiewicz // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 137. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Tatarchuk T. F. 
Progesterone: a little-known role of the well-known hero = Прогестерон: маловідомі ролі відомого героя / T. F. Tatarchuk, D. G. Herman // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 4. - С. 56-62. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Поліпи ендометрія і хронічний ендометрит - дві найпоширеніші причини нез'ясованого безпліддя в жінок репродуктивного віку. Мета роботи - визначення концентрацій гонадотропних і статевих стероїдних гормонів, а також оцінка стану рецепторного апарату ендометрія в жінок репродуктивного віку з поліпами ендометрія та мікрополіпами. Для дослідження обрано 4 групи жінок: 34 жінки з поліпами ендометрія (IА група), 36 пацієнток із поліпами ендометрія і мікрополіпами (IВ група), 30 жінок із мікрополіпами (II група) та 30 здорових жінок (III група). В усіх групах жінок вивчено вміст в сироватці крові на 3 - 5 день менструального циклу гонадотропних гормонів (фолікулостимулюючого та лютеїнізуючого) та статевих стероїдних гормонів (естрадіол, пролактин), на 21 день циклу оцінювали вміст прогестерону. Рівень експресії рецепторів прогестерону та естрогену оцінювали в ендометрії та в поліпах ендометрія також у і фазу циклу. Проведене дослідження виявило достовірне зниження рівня прогестерону в жінок із поліпами ендометрія на тлі відсутності значущих змін у рецепторному апараті. У пацієнток із мікрополіпами спостерігалася аналогічна тенденція до гіпопрогестеронемії, але змін в експресії стероїдних рецепторів також виявлено не було. Зроблено висновок, що низькі концентрації прогестерону ініціюють негормональні патофізіологічні механізми розвитку поліпів ендометрія, які обов'язково потрібно враховувати при призначенні протирецидивної терапії. Запалення є важливим компонентом фізіологічного менструального циклу, який за тривалої гіпопрогестеронемії стає патологічним. Прогестерон бере безпосередню участь у формуванні такого мікросередовища для ендометрія, в якому механізми фіброзу повною мірою реалізують свій потенціал, клітинну проліферацію і ангіогенез, створюючи міцний фундамент для подальшого формування та росту поліпів ендометрія. На сьогоднішній день доведено, що дисбаланс в системі естроген-прогестерон фактично збільшує ризик розвитку поліпів ендометрія, але не завжди через стероїдні рецептори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-52 + Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Tatarchuk T. F. 
Endometrial polyps and micropolyps. Microbial landscape of the uterine cavity and its role in their formation = Поліпи і мікрополіпи ендометрія. Мікробний пейзаж порожнини матки та його роль в їхньому формуванні / T. F. Tatarchuk, D. G. Herman // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 6. - С. 14-23. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Мета роботи - вивчити склад мікрофлори піхви, цервікального каналу та порожнини матки у жінок репродуктивного віку з поліпами і мікрополіпами ендометрія. Обстежено 130 пацієнток у віці 18 - 35 років: 70 пацієнток з поліпами ендометрія (I група), 30 - з мікрополіпами (II група) і 30 - контрольної групи (III група). В основних групах діагноз встановлено при гістероскопічному дослідженні і підтверджено гістологічно, у здорових жінок для отримання ендометріальних зразків використовували аспіраційну біопсію. Для вивчення кількісного складу вагінальної мікрофлори застосовували тест-систему "Фемофлор", бактеріологічне дослідження цервікального каналу та ендометрія проводили методом ПЛР і шляхом культивування аеробних і анаеробних мікроорганізмів на спеціальних поживних середовищах. Статистично значущих відмінностей в кількісному складі вагінальної мікрофлори в усіх досліджуваних групах виявлено не було, зміни зафіксовані тільки в кількості лактобацил. У контрольній групі достатній вміст лактобацил зареєстровано у 63 % жінок, у I групі - у 39 %, у II групі - у 23 %. Цервікальний канал був стерильним у 29 % жінок із поліпами, у 47 % - з мікрополіпами та у 30 % здорових пацієнток. Спектр патогенів, виділених із цервікального каналу, виявився значно вужчим у порівнянні з піхвою і не мав статистично значущих відмінностей в групах. Частота інфікування порожнини матки склала 83 % у жінок I групи, 73 % - II та 77 % - III групи. В ендометрії представниць групи контролю достовірно частіше висівали Enterococcus faecalis (43 % проти 11 % і групи I 17 % II групи). Зразки ендометрія жінок із поліпами характеризувалися значно більшою детекцією Candida spp. - 21% та вірусів герпесу 1, 2 і 6 типу - 17 %. Спектр мікроорганізмів, виділених із ендометрія жінок з мікрополіпами, не відрізнявся від такого в контрольній групі. Оцінка конкордантності вагінального та ендометріального біотопу в групах продемонструвала значну різницю тільки стосовно Enterococcus faecalis в I групі (0 проти 11 %) та в III групі (0 проти 43 %). При порівнянні цервікального і ендометріального біотопу значуща різниця була зафіксована лише в групі жінок з поліпами ендометрія і стосувалася вірусу герпесу 6-го типу (0 проти 11 %) і ВПЛ високоонкогенних штамів (31 % проти 6 %). Виділені в ендометрії патогени не співвідносяться з якісним і кількісним складом кишкової мікробіоти; для отримання достовірних даних необхідно деталізувати характер імунної відповіді в жінок із різними вірусними агентами, виявленими в порожнині матки, групувати їх згідно з отриманими змінами і формувати більш масштабні дослідження. Висновки: поліпи і мікрополіпи ендометрія - патологія, що протікає на тлі дисбіотичних порушень в піхві. Наявність в порожнині матки мікробних агентів не завжди свідчить про запальний процес. Не отримано переконливих доказів етіологічної ролі будь-якої інфекції у формуванні мікрополіпів. У жінок із поліпами ендометрія порожнина матки характеризується більш високим вмістом Candida spp. і вірусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р264.869

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Kuswanto H. 
Hydroxyl properties of hydrogenated germanosilicate optical fiber due to thermal treatment and ultraviolet irradiation / H. Kuswanto, A. Hermanto, F. Goutaland, A. Boukenter, Y. Ouerdane // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2017. - 9, № 1. - С. 01027-1-01027-4. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Hermanchuk S. 
Indicators of dental diseases, characteristics of clinical picture and methods of orthopaedic treatment of periodontal diseases in patients with diabetes mellitus (literature review) = Показники стоматологічних захворювань, особливості клінічної картини і методи ортопедичного лікування захворювань тканин пародонта у хворих на цукровий діабет (огляд літератури) / S. Hermanchuk // Соврем. стоматология. - 2018. - № 2. - С. 69-75. - Бібліогр.: 80 назв. - англ.

The analysis of scientific publications of foreign and domestic authors on the indicators of dental diseases, characteristics of the clinical picture and methods of orthopaedic treatment of periodontal tissue diseases in patients with diabetes mellitus have been carried out. Literary research shows that patients with diabetes, due to the presence of a large number of pathological changes in the tissues and organs of the oral cavity, require a special approach to orthopaedic dental treatment and further rehabilitation. Modern orthopaedic dentistry is actively developing, which has led to the emergence of new methods and materials in the design of dental prostheses to replace defects in the dentition. Studies aimed at optimizing the protocols for prosthetics in patients with concomitant diabetes remain extremely relevant, since they are aimed not only at the restoration of the lost functional capacity, but also at significant improving of the patient's life quality.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Bilalodin 
Optimization and analysis of neutron distribution on 30 MeV cyclotron-based double layer Beam Shaping Assembly (DLBSA) = Оптимізація та аналіз розподілу нейтронів у двошаровій системі формування пучка на циклотроні 30 МеВ / Bilalodin, G. B. Suparta, A. Hermanto, D. S. Palupi, Y. Sardjono, Rasito // Ядер. фізика та енергетика. - 2019. - 20, № 1. - С. 70-75. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.121.058

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
8.

Kartika I. 
The effect of cold rolling and high-temperature gas nitriding on austenite phase formation in AISI 430 SS = Вплив холодної прокатки і високотемпературного газового азотування на утворення аустенітної фази в неіржавіючій сталі AISI 430 / I. Kartika, K. Kurnia, G. Senopati, J. Triwardono, B. Hermanto, M. S. Dwijaya, F. Rokhmanto, Alfirano // Eastern-Europ. J. of Enterprise Technologies. - 2021. - № 4/12. - С. 25-32. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Szatten D. 
Functionality of spatial analysis in the assessment of the impact of land cover on the erosion process prediction = Функціональні значення просторового аналізу в оцінці впливу грунтового покриву на прогнозування процесу ерозії / D. Szatten, O. Herman, N. Tegowska // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2022. - № 4. - С. 17-23. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Ерозія - це процес, що формує земну поверхню, відповідальний за надходження наносів до річкової системи. Виявлення зон, вразливих до ерозії, є критичним елементом управління наносами у водозбірному басейні, що дозволяє оцінити ступінь їх деградації. Дослідження грунтувалося на використанні просторових даних, цифрової моделі рельєфу (DTM) і CorineLandCover (CLC) на прикладі двох водозбірних басейнів, розташованих на нижній течії річки Брда. Основною метою дослідження було оцінити вплив грунтового покриву на просторове прогнозування процесу ерозії в масштабі водозбору. Метод максимальної ентропії використовувався для визначення розподілу просторової ймовірності змінних навколишнього середовища, пов'язаних з процесом ерозії. Результати показали найбільшу прогностичну дію особливостей навколишнього середовища, пов'язаних з рельєфом, та з конкретними типами грунтового покриву. Прогностичні моделі можна успішно використовувати для прогнозування територій, потенційно схильних до ерозії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.5 + Д491

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського