Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=UDOD$<.>+<.>A=HRYHORY$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Favorov S.  
Almost periodic functions in finite-dimensional space with the spectrum in a cone / S. Favorov, O. Udodova // Мат. физика, анализ, геометрия. - 2002. - 9, № 3. - С. 465-477. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

We prove that an almost periodic function in finite-dimensional space extends to a holomorphic bounded function in a tube domain with a cone in the base if and only if the spectrum belongs to the conjugate cone. We also prove that an almost periodic function in finite-dimensional space has the bounded spectrum if and only if it extends to an entire function of exponential type.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.463

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Prisedsky V. V. 
An X-ray and gravimetric study of thermal synthesis of PZT solid solution from oxalate precursor / V. V. Prisedsky, V. M. Pogibko, N. G. Kisel, I. A. Udodov, I. V. Mysnik, M. M. Ermolov // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Хімія і хім. технологія. - 2013. - Вип. 2. - С. 77-83. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.54

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Prisedsky V. V. 
Peritectic decomposition of barium-yttrium cuprate YBasub2/subCusub3/subOsubx/sub / V. V. Prisedsky, E. I. Volkova, I. A. Udodov // Functional Materials. - 1998. - 5, № 4. - С. 561-565. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2 + В375.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Kharchenko V. 
Effects of Rician fading on the operation of aeronautical satellite OFDM channel = Вплив завмирань Райса на роботу авіаційного супутникового OFDM каналу зв'язку / V. Kharchenko, A. Grekhov, I. Ali, Yu. Udod // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2016. - 67, № 2. - С. 7-16. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - вивчення впливу райсівського завмирання на передачу повідомлень через авіаційний супутниковий OFDM канал з адаптивною модуляцією і розробка методу оцінки параметрів такого каналу. Вплив райсівського завмирання на передачу повідомлень через авіаційний супутниковий OFDM канал з адаптивною модуляцією вивчено за допомогою моделі каналу зв'язку "Літак - Супутник - Наземна станція", побудованої з використанням програмного пакету MATLAB Sіmulіnk. Модель включає в себе "Передавач літака", "Канали Вгору/Вниз", "Супутниковий транспондер" і "Приймач наземної станції". Кожен блок модулятора в банку модуляції виконує згортальне кодування з використанням кодових швидкостей 1"/"2, 2"/"3, 3"/"4, і BPSK, QPSK, 16-QAM і 64-QAM модуляції. Отримано залежності SNR каналу від співвідношення між потужністю каналу прямої видимості й дифузного каналу, від посилення в каналі "Вниз" і затримки в дифузному каналі для різних типів доплерівського спектра і доплерівських зсувів частоти. Запропоновано метод оцінки параметрів супутникових каналів із завмиранням. Розроблено реалістичну модель авіаційного супутникового OFDM каналу зв'язку з райсівськими завмираннями на основі стандарту IEEE 802.11a, яку використано для оцінки параметрів каналу. Запропонований підхід можна розглядати як метод оцінки параметрів каналу з завмиранням.


Індекс рубрикатора НБУВ: О678 + З884.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Morozovska A. N. 
Flexoelectric effect impact on the hysteretic dynamics of the local electromechanical response of mixed ionic-electronic conductors = Вплив флексоелектричного ефекту на гістерезисну динаміку локального електромеханічного відгуку напівпровідників з іонно-електронною провідністю / A. N. Morozovska, M. D. Glinchuk, O. V. Varenyk, A. Udod, C. M. Scherbakov, S. V. Kalinin // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 4. - С. 326-334. - Бібліогр.: 43 назв. - англ.

Сильний зв'язок між електрохімічними потенціалами, концентрацією електронів, іонів і деформацій, спричинених флексоефектом, є поширеною ознакою напівпровідників з іонно-електронною провідністю - матеріалів, які вибирають для пристроїв, починаючи від елементів опору та пам'яті і до іонних батарей і паливних елементів. Проаналізовано відповідні механізми, які регулюють зміни концентра та зміщення (розширення Вегарда, деформаційний потенціал і флексоефект). Цікаво, що внесок флексоелектричного зв'язку в локальне зміщення поверхні напівпровідників є складним і динамічним ефектом, який може призвести до різкої зміни механічного відгуку, залежно від значень флексоелектричних коефіцієнтів та інших зовнішніх умов. Числове моделювання показало, що вплив флексоелектричного ефекту на механічний відгук може змінюватися від простого, до появи додаткової деформації, що призводить до порівняно невеликої зміни форми петлі гістерезису і зміни орієнтації, та до появи складних скручених петель гістерезису.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + В379.273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kudrya V. Yu. 
Spectral properties of single-stranded viral DNA fragment = Спектральні властивості одноланцюгових фрагментів вірусної ДНК / V. Yu. Kudrya, V. M. Yashchuk, A. P. Naumenko, Y. Mely, T. V. Udod, Yu. S. Kreminska // Укр. фіз. журн.. - 2018. - 63, № 10. - С. 912-915. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*440.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Posviatenko E. 
Influence of a material and the technological factors on improvement of operating properties of machine parts by reliefs and film coatings / E. Posviatenko, N. Posviatenko, R. Budyak, L. Shvets, Y. Paladiichuk, P. Aksom, I. Rybak, B. Sabadash, V. Hryhoryshen // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/12. - С. 48-56. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розглянуто сумісний вплив попереднього холодного пластичного деформування та екологічних мастильних речовин рослинного походження на поліпшення оброблюваності аустенітних сталей. Це розширює застосування таких сталей як конструкційного матеріалу у машинобудуванні. Досліджено також вплив мікро- та макрорельєфів оброблюваних деталей як технологічного та експлуатаційного факторів. Перший із них полягає у поділі припуску у процесі обробки глибоких отворів, а другий - у поліпшенні експлуатаційних характеристик поверхні деталі. Вивчено вплив плівкових покриттів на підвищення довговічності підшипників кочення. Встановлено, що такі покриття заліковують мікротріщини від шліфування обойм і тіл кочення та підвищують надійність цих відповідальних деталей підняттям рівня мікротвердості. Показано, що кривизну твірної глибоких отворів слід зменшувати шляхом зміни напрямків головних рухів на суміжних операціях. Установлено, що на спадковість у механічній обробці треба звертати особливу увагу. Обгрунтовано шляхи поліпшення оброблюваності аустенітних сталей. Це використання попереднього холодного пластичного деформування для виконання частини роботи різання та переведення парамагнітного стану сталей у магнітний. Також, це застосування під час різання екологічно чистих мастил рослинного походження. Встановлено подвійне призначення рельєфів поверхні деталі - технологічне та експлуатаційне. Перше з них виконується спеціальним протяжним інструментом та є ефективним під час обробки глибоких отворів. Друге призначення полягає у створенні лабіринтів для мастила і поділу оболонок на окремі елементи. Вивчено механізм дії вакуумних плівкових покриттів на надійність підшипників кочення, що полягає у заліковуванні мікротріщин від попередньої абразивної обробки і підвищенні твердості поверхні. Показано, що зменшення висоти кривизни глибокого отвору досягається зміною головного руху суміжних операцій. Результати дослідження є основою для створення технологій відповідальних деталей машин у виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.106.27

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Udod O. A. 
Features of direct photocomposition restoration of teeth with different enamel caries resistance = Особливості прямого фотокомпозиційного відновлення зубів з різною карієсрезистентністю емалі / O. A. Udod, I. O. Moroz // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 47-52. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета дослідження - клінічна оцінка прямих реставрацій жувальних зубів з життєздатною пульпою, виконаних з фотокомпозиційного матеріалу за різного часу кислотного протравлення емалі, залежно від рівня її карієсрезистентності, яку оцінено за структурно-функціональною кислотостійкістю. У 105 пацієнтів наногібридним фотокомпозитом було проведено пряме відновлення 105 жувальних зубів з порожнинами I класу за Блеком. У 38 пацієнтів I групи з високою та середньою структурно-функціональною кислотостійкістю емалі та у 36 осіб III групи з низькою та дуже низькою кислотостійкістю тотальне протравлення твердих тканин зубів проводили 15 секунд, у 31 пацієнта II групи з високою та середньою кислотостійкістю емаль протравлювали 30 секунд, дентин - 15 секунд. Стан відновлень оцінено за критеріями, які стосувалися крайового забарвлення, крайового прилягання та вторинного карієсу. Через 6 місяців за критеріями "крайове абарвлення", "крайове прилягання" та "вторинний карієс" у пацієнтів I групи порушення були виявлені у 3 реставраціях (7,89 %), в осіб II групи - у 2 відновленнях (5,56 %), у пацієнтів III групи - у 4 відновленнях (12,90 %), у 12 місяців порушення встановлені, відповідно, у 7 відновленнях (20 %), у 2 (5,88 %) і 11 реставраціях (40,74 %). Вторинний карієс був діагностований тільки в осіб III групи, відповідно до термінів, в 1 (3,23 %) та 3 відновлених зубах (11,11 %). Загальна кількість відновлень з порушеннями у пацієнтів III групи у 12 місяців була у 1,6 та 5,5 рази більшою, ніж у пацієнтів I та II групи, при цьому в осіб I групи відновлень з порушеннями було у 3,5 рази більше, ніж у пацієнтів II групи, в яких за високої або середньої кислотостійкості емалі час її протравлення був збільшений. Для зниження ризику розвитку ускладнень і пролонгації термінів функціонування відновлень у пацієнтів з високим або середнім рівнем структурно-функціональної кислотостійкості емалі слід збільшити час кислотного протравлення емалі до 30 секунд. В осіб з низьким або дуже низьким рівнем кислотостійкості обстеження стану реставрацій необхідно проводити кожні 6 місяців, особливу увагу слід приділяти діагностиці у відновлених зубах вторинного карієсу. Висновки: при проведенні прямого фотокомпозиційного відновлення зубів необхідно враховувати карієсрезистентність емалі за структурно-функціональною кислотостійкістю та диференційовано підходити до часу її протравлення.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Bryzhan I. A. 
Approaches to forecasting demography trends in the management of integrated area development / I. A. Bryzhan, V. Ya. Chevhanova, O. V. Hryhoryeva, L. A. Svystun // Economy and Forecasting. - 2020. - № 2. - С. 16-31. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

The article is devoted to the innovative approach in the management of the area development for Ukraine based on demographic forecasting. Demographic forecasting is an essential element of informational supply for development and implementation of mid- and long-term social-economic development strategy and public administration of the area development. It is emphasized that the approach to solve this problem should be comprehensive. One of the modern options to settle the problem is based on borrowing European expertise on integrated development, which results, apart from social-economic growth and environment improvement, in significant increase in the number of European urban dwellers. Detailed demographic forecast should make a ground for decision-making and development of integrated area plans. Integrated development of areas, primarily urban ones, involves the development of all urban environment elements: transport, economy, economic and social infrastructure, etc. Therefore, it requires vertical integration, on one hand, of various public administration levels - national, regional, and local ones, and, on the other, of private sector and public society. Based on the analysis of demographic forecasting methods, the authors propose their own approach to area population forecasting, combining the component method that considers the net migration indices, the future employment estimating method and the similarity (correlation) method. The authors offer their own approach for area population forecasting based on a combination of cohort group method (considers the net migration indices), future employment estimate and similarity. The common indices (birth and death rates, migration) should be the key components. How ever, the factors for their future changes should be defined individually based on the trends in the city's social-economic development. The proposed method takes into account the impact of the key drivers capable to change significantly the demographic forecasting when developing normative and functional demo-forecast options, and should make up the basis for social-economic strategic plans of urban development to be implemented by local authorities and self-government bodies. The theoretical provisions are supported with practical data of demographic forecasting for the implementation of integrated development strategy for the town of Poltava (Ukraine). Authors argue that demographic forecasting is optimal under the following conditions: detailed social-economic analysis of the city; and identification of strengths and weaknesses, and opportunities and threats. Based on the performed analysis and the objectives of perspective development, one can assess the opportunities for the improvement of demographic situation in the cities.



Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського