Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=WOJCIECHOWSKI$<.>+<.>A=PAWEŁ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Проблеми екології та еволюції екосистем в умовах трансформованого середовища : матеріали наук. пр. ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. 11 - 12 жовт. 2018 р., Чернігів, Деснянське / ред.: Ю. О. Карпенко, С. О. Потоцька, Н. В. Симоненко, Ю. В. Ткалич, С. М. Конякін, М. П. Стеценко, K. T. Wojciechowski, Н. М. Дайнеко, Н. М. Барщевська, О. А. Жигаленко, Н. В. Мірошник, А. Є. Наливайко, Ю. В. Квашук, О. І. Яковенко, О. М. Іваненко, О. С. Кумпаненко, Н. В. Назаров, В. Ю. Ганжа, Т. І. Івусь, Г. Ю. Гончар; Нац. ун-т ''Черніг. колегіум'' ім. Т.Г. Шевченка, НАН України, Ін-т еволюц. екології, Мезин. нац. природ. парк, Укр. т-во охорони природи, Черніг. облдержадмін., Zespół Lubelskich parków krajobrazowych. - Чернігів : Десна Поліграф, 2018. - 391 c. - укp. - рус. - пол. - англ.

Висвітлено історію вивчення біорізноманіття та ландшафтів. Увагу приділено структурно-функціональній організації біосистем та їх адаптації до умов трансформованого навколишнього середовища. Викладено теоретичні та практичні засади збереження та раціонального використання біотичного та ландшафтного різноманіття. Розглянуто сучасний стан інтродукційних рослин, озеленення населених пунктів. Висвітлено сучасні проблеми агроекології; еколого-освітні, еколого-етичні проблеми в системі освіти, культури та виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я431(0) + Е0*806.4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Miryuta N. 
Calculation of the external factors influence indices on plants and its application to Deschampsia antarctica E. Desv. populations = Розрахунок індексів впливу зовнішніх факторів на рослини та його застосування до популяцій Deschampsia antarctica E. Desv. / N. Miryuta, K. Wojciechowski, I. Parnikoza // Укр. антаркт. журн.. - 2019. - № 2. - С. 94-116. - Бібліогр.: 114 назв. - англ.

Мета дослідження - розробити і детально описати алгоритми розрахунку зведених показників впливу температури поверхні грунту та вмісту макроелементів у грунті на основні характеристики судинних рослин на прикладі Deschampsia antarctica E. Desv. з о. Галіндез, Аргентинські острови, Морська Антарктика. Мета роботи - оцінка внеску у зведений латентний показник пристосовуваності рослин досліджуваних популяцій (ЗЛПП) зведених показників впливу таких факторів довкілля, як температура поверхні (ЗПВТ) та вміст макроелементів у грунті (ЗПВГ). Набір вихідних даних температур поверхні грунту одержано за допомогою логерів для кожної окремої популяції протягом квітня 2017 р. - квітня 2018 р. Для одерання наборів експериментальних даних для одинадцяти популяцій D. antarctica застосовано методи визначення індивідуального проективного покриття D. antarctica та вимірювання морфометричних показників: довжини листка, суцвіття, квітки (за нижньою квітковою лускою), кількості квіток у суцвітті. Спектри запасних і захисних білків насіння досліджено за допомогою електрофорезу в поліакриламідному гелі. Для одержання зведених показників впливу температури поверхні та вмісту макроелементів у грунті на рослини досліджуваних популяцій застосовано метод екстремального групування. Розрахунок ЗПВТ та ЗПВГ проводили на основі попарних просторових порівнянь рядів показників. Розроблено і детально описано алгоритм розрахунку зведених показників впливу температури та вмісту макроелементів у грунті на окремі параметри пристосовуваності рослин одинадцяти популяцій D. antarctica о. Галіндез в сезоні 2017/18 р. Визначення внеску ЗПВТ та ЗПВГ у ЗЛПП наведено як приклад оцінки значимості цих параметрівоточуючого середовища в адаптивності рослин. Висновки: показано, що ЗПВТ має достовірний внесок у ЗЛПП в грудні і січні, в момент найбільшої просторової варіації температури. ЗПВГ має достовірний внесок у ЗЛПП лише у сумі із ЗПВТ, збільшуючи значення внеску останнього у ЗЛПП. Показник ЗПВТ запропоновано для того, щоб описати вплив набору вихідних даних з температури на різні характеристики рослин великої вибірки популяцій шляхом зменшення їх розмірності до одного числа. Показник ЗПВГ запропоновано для того, щоб описати вплив великої кількості вихідних даних із вмісту макроелементів у грунті на проективне покриття вибірки популяцій шляхом зменшення їх розмірності до одного числа. ЗПВТ та ЗПВі можуть бути використані для порівняння їх із ЗЛПП вибірки популяцій одного виду, що зростають за різних умов, для створення кореляційних моделей для різних популяцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*801.1-653.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського