Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА424778$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Лавренюк О. О. 
Етнонаціональні особливості українського вбрання : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 26.00.01 / О. О. Лавренюк; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Розглянуто соціокультурний аспект розвитку народного українського вбрання від появи племен слов'ян (VI - IX ст.) до формування нації та народу (XV - XVII ст.), поглиблення його регіональних особливостей (XVI - XVIII ст.). Установлено, що традиційне українське вбрання, збагачене елементами культури сусідніх і віддалених народів, у цілісному художньому комплексі поєднує загальнослов'янські, загальноукраїнські, регіональні та локальні ознаки. Доведено, що мистецька своєрідність традиційного одягу найбільшою мірою збереглася в середовищі українського селянства. Станово-корпоративний зміст традиційного українського вбрання унаочнює козацький і корпоративний одяг ремісничих цехів Поділля, Полтави та Києва, традиція вжитку яких була призупинена об'єктивними та суб'єктивними історичними обставинами у XVIII ст. У XIX - на початку XX ст. народне вбрання зазнало змін унаслідок процесів індустріалізації та урбанізації. Сучасне переосмислення ролі та місця традиційного вбрання українською спільнотою, його активне залучення у спеціальних акціях доводить його життєздатність як дієвого елементу української культури XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.63(4УКР) + Т52(45УКР)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424778 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського