Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (32)Автореферати дисертацій (28)Книжкові видання та компакт-диски (699)Журнали та продовжувані видання (65)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНЖЕНЕРНА$<.>+<.>K=ГЕОДЕЗІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 835
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дейнека Ю. П. 
Геодезичні роботи в тунелебудуванні : Навч. посіб. для студ. спец. "Геодезія" і "Маркшейдерія" / Ю. П. Дейнека; Ін-т змісту і методів навчання. - Л., 1999. - 220 c. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Викладені методи і засоби геодезичного забезпечення будівництва різних тунелів, зокрема, метрополітенів. Наведені загальні відомості про тунелі, способи їх спорудження, розрахунок проекту тунелю. На стадії будівництва тунелів розглянуті питання створення планової та висотної геодезичної основи на поверхні, способи і точність орієнтування підземних виробок, створення підземної геодезичної основи, способи прокопу та обробки тунелів. Описані геодезичні спостереження за деформаціями наземної та підземної частин тунелів на стадіях їх будівництва та експлуатації, а також основні правила і заходи з техніки безпеки геодезичних робіт в підземних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.5-02 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Геодезія, картографія та аерофотознімання : Міжвідом. наук.-техн. зб. Вип. 60 / ред.: П. М. Зозуляк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2000. - 111 с. - укp.

Розглянуто часові зміни прискорення сили ваги, зумовлені впливом руху полюса та зміною кутової швидкості обертання Землі. Оцінено вплив нижньої атмосфери на лазерні та радіотехнічні супутникові виміри. З'ясовано особливості складання цифрових планів під час моніторингу лінійної частини магістральних газопроводів. Детально проаналізовано метричні властивості цифрових знімальних систем. Основну увагу приділено гравіметрії, високоточному нівелюванню, тріангуляції та трилатерації, картографії, а також аерофотогеодезії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Кавунець Д. Н. 
Охорона праці в геодезичному виробництві : Навч. посіб. для студ. спец. "Геодезія", "Землевпорядкування і кадастр" / Д. Н. Кавунець; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 56 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено основні положення про охорону праці під час виконання польових і камеральних робіт за різних фізико-географічних умов; інженерно-геодезичних робіт у містах та будівництві інженерних споруд. Детально розглянуто питання надання потерпілим першої долікарської допомоги за польових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-648 я73 + Р124.63 я73 + Н115 н6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Прикладна геометрія та інженерна графіка / ред.: В. М. Найдиш. - Мелітополь, 2000. - 122 с. - (Пр. Тавр. держ. агротехн. акад; Вип. 4, т. 11). - укp. - рус.

Досліджено взаємозв'язок між функціональними та математичними моделями під час конструювання грунтообробної техніки. Розглянуто метод обчислення площі бінарного зображення на основі підрахунку кількості двійкових четвірок. Значну увагу приділено афінно-інваріантній геометричній моделі форм півтонових проекційних зображень, геометричному моделюванню робочих лопаток діагональних турбін, а також коригуванню перерізів сітчастого каркаса опалубки, що трансформується. Окреслено шляхи застосування тангенціальних рівнянь у прикладній геометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Прикладна геометрія та інженерна графіка : Міжвід. наук.-техн. зб. Вип. 68 / ред.: В. Є. Михайленко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 198 с. - укp. - рус.

Наведено результати дослідження кривих ліній, способи їх формоутворення, апроксимації, зображення та практичного застосування. Окремі статті присвячено питанням теорії зображень, геометричному моделюванню об'єктів, процесів та явищ, а також проблемам комп'ютерної графіки. Визначено ділянки сферичного купола, що розсіює звукову енергію від точкового джерела звуку. Детально проаналізовано умови конструювання складених дискретно поданих кривих на множині рівновіддалених значень аргументу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Прикладна геометрія та інженерна графіка : Міжвід. наук.-техн. зб. Вип. 64 / ред.: В. Є. Михайленко; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. - К., 1998. - 240 с. - рус.

Представлені результати дослідження кривих ліній, кривих та гранних поверхонь, способи їх утворення, апроксимації, зображення та практичного застосування. Ряд питань присвячено теорії зображень, геометричному моделюванню об'єктів, процесів та явищ, задачам комп'ютерної графіки, геометричним питанням САПР, технічній естетиці та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3я54(4УКР) + З970.631я54(4УКР) + Ж11я54

Шифр НБУВ: Ж28584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Прикладна геометрія та інженерна графіка : Міжвід. наук.-техн. зб. Вип. 67 / ред.: В. Є. Михайленко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 256 с. - рус.

Наведено результати дослідження кривих ліній і поверхонь, розглянуто способи їх утворення, апроксимації, зображення та практичного застосування. Особливу увагу приділено теорії зображень, геометричному моделюванню об'єктів, процесів та явищ, задачам комп'ютерної графіки, геометричним питанням САПР, а також деяким аспектам технічної естетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11я54 + В181.3я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж28584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Обертюх Р. Р. 
Теплопередача : Навч. посіб. для студ. бакалаврського напрямку "Інженерна механіка" / Р. Р. Обертюх; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 1999. - 98 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Подано основні положення вчення про теплопровідність, конвективний теплообмін та теплопередачу випромінюванням. Розглянуто елементи теорії подібності та принципи моделювання процесів конвективного теплообміну, а також наведено відомості про особливості теплообміну у трубах та під час зміни агрегатного стану рідини. Розкрито основні поняття та закони тепло- та масообміну у двокомпонентних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Інженерна геодезія : Наук.-техн. зб. Вип. 43 / ред.: С. П. Войтенко; Київ. нац. ун-т буд. і архіт. - К., 2000. - 234 с. - укp. - рус.

Висвітлено питання теорії та практики інженерної геодезії, геоінформаційних систем і технологій, землеустрою, кадастру, містобудування, а також прикладної механіки. Проаналізовано компоненти інформаційної системи з метою підтримки оподаткування нерухомого майна, а також удосконалено методику обробки вимірювань під час роботи з високоточною зенітною камерою. Досліджено космологічні закони та передові космічні технології у нагляді за екологічними катастрофами у Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д14я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж28573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Інженерна геодезія : Наук.-техн. зб. Вип. 44 / ред.: С. П. Войтенко; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 241 с. - укp. - рус.

Вміщено матеріали першої міжнародної науково-практичної конференції "Проблеми та перспективи розвитку геодезичного забезпечення будівництва", що відбулася у Києві 22 - 24 листопада 2000 р. Висвітлено питання теорії та практики інженерної геодезії, геоінформаційних систем і технологій, землеустрою, кадастру, містобудування, прикладної математики. Детально розглянуто особливості складання проектів землеустрою за сучасних умов реформування земельних відносин. Розроблено засоби вертикального проектування з рідинними компенсаторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д14 я54(4Укр)3 + Н115 я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ципріанович І. В. 
Інженерна геологія : Підручник для студ. буд. спец. вузів / І. В. Ципріанович; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. - К., 1999. - 258 c. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Викладено загальні уявлення про походження та будову Землі, ендогенні та екзогенні процеси, що відбуваються на планеті, утворення мінералів і гірських порід. Наведено наукові основи грунтознавства, гідрогеології та геодинаміки. Особливу увагу приділено розгляду техногенних процесів, питань інженерно-геологічних досліджень для будівництва та збереження довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д49 я73-1 + Д,0 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Буда А. Г. 
Інженерна графіка. Зварні з'єднання : Навч. посіб. для студ. машинобуд. та буд. спец. / А. Г. Буда, О. В. Король; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 1998. - 84 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто сутність і класифікацію процесу зварювання, основні характеристики зварних з'єднань, умовні зображення та позначення швів зварних з'єднань. Наведено основні види заклепкових з'єднань - паяні та клеєні, які одержано зшиванням, за допомогою металевих скобок, а також їх умовні зображення та позначення. Запропоновано приклади та вправи для застосування довідкових даних і таблиць при зображенні та позначенні зварних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж112 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Литовченко О. Ф. 
Інженерна гідрологія та регулювання стоку : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / О. Ф. Литовченко. - К. : Вища шк., 1999. - 360 c. - укp.

Викладено основи загальної гідрології та гідрометрії вод суходолу (річок, озер, боліт), питання вимірювання глибин води, швидкостей течії в руслових потоках, визначення витрат води, вивчення твердого стоку і донних відкладів. Особливу увагу приділено розрахункам річкового стоку та його регулювання (багаторічного, сезонного) водосховищами, зокрема, наведено методику розрахунку норми річного стоку, мінімального та максимального стоку води весняних повеней і дощових паводків, гідрологічного розрахунку під час проектування гідромеліоративних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222,0 я73-1 + Д222.23 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Інженерна освіта на межі століть: традиції, проблеми, перспективи : Праці міжнар. наук.-метод. конф., 28 - 30 берез. 2000 р. / Харк. держ. політехн. ун-т. - Х., 2000. - 336 c. - укp.

Розглянуто проблеми реструктуризації підготовки спеціалістів вищих навчальних закладів на підставі аналізу перспективних напрямків розвитку економіки України та удосконалення управління вищим навчальним закладом. Проаналізовано ключові аспекти філософії освіти нового тисячоліття, економічної та менеджерської освіти у вищому технічному навчальному закладі. Висвітлено проблеми і перспективи підготовки фахівців машинобудування, інженерної освіти в галузі хімічних технологій та обладнання, методичні аспекти підготовки фахівців за новими спеціальностями, прогресивні інформаційні технології в освіті. Окрему увагу приділено особливостям підготовки інженерів-електриків за нових економічних умов, лінгвістичним аспектам навчання фахівців з інженерно-технічних спеціальностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.202 я431(4УКР) + Ж.р(4УКР)3 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Михайленко В. Є. 
Інженерна та комп'ютерна графіка : Підруч. для студ. вищ. закл. освіти / В. Є. Михайленко, В. М. Найдиш, А. М. Підкоритов, І. А. Скидан; ред.: Михайленко. - К. : Вища шк., 2000. - 342 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Викладено основні положення нарисної геометрії, аксонометрії, обчислювальної геометрії, а також інженерної та комп'ютерної графіки. Наведено загальні відомості про прямокутні проекції основних геометричних фігур, аксонометричні проекції, дискретизацію та інтерполяцію поверхонь. Розглянуто особливості оформлення креслень, елементи будівельного креслення, геометричного моделювання у просторі та на площині. Висвітлено основи графічного подання інформації, а також технічного та програмного забезпечення комп'ютерної графіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 с116 я73-1 + З970.631 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб. Вип. 66 / ред.: П. М. Зазуляк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2005. - 243 с. - рус.

Наведено результати досліджень в галузях геодезичної астрономії, теорії Землі та планет, гравіметрії, високоточного нівелювання, тріангуляції, а також вивчення земної рефракції, рухів земної поверхні, вищої та інженерної геодезії, картографії, фотограмметрії, геоінформатики. Розглянуто завдання багатоцільового кадастру, питання контролю встановлення суднового обладнання способами інженерної геодезії. Описано алгоритм сумісної обробки навігаційної інформації у системі навігації наземного рухомого об'єкта, знімальні аерокосмічні системи дистанційного зондування Землі. Проаналізовано сучасний стан та чинники розвитку цифрової фотограмметрії, практику створення цифрових векторних планів кар'єрів.

Приведены результаты исследований в областях геодезической астрономии, теории Земли и планет, гравиметрии, высокоточного нивелирования, триангуляции, а также изучения земной рефракции, движений земной поверхности, высшей и инженерной геодезии, картографии, фотограмметрии, геоинформатики. Рассмотрены задания многоцелевого кадастра, вопросы контроля установления судового оборудования способами инженерной геодезии. Представлены описания алгоритмов совместной обработки навигационной информации в системе навигации наземного подвижного объекта, съёмочных аэрокосмических систем дистанционного зондирования Земли. Проанализированы современное состояние и факторы развития цифровой фотограмметрии, практика создания цифровых векторных планов карьеров.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1,0я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Курпіта В. І. 
Ефективність вакцинації медичного персоналу проти гепатиту В / В. І. Курпіта // Сучас. інфекції. - 2004. - № 2. - С. 31-36. - Бібліогр.: с. 35-36. - укp.

На сучасному етапі розвитку епідемічного процесу найбільш ефективною та економічно доцільною стратегією боротьби з гепатитом В визнано вакцинопрофілактику. У 1997 - 1998 р. проведено вакцинацію медичного персоналу (700 чоловік) Головного військового клінічного госпіталю МО України проти гепатиту В з використанням генно-інженерної вакцини з вмістом 10 мкг HBsAg у одній дозі з використанням різних схем вакцинації. Обстеження через 5 років показало, що у щеплених медичних працівників клінічних випадків гепатиту В не виявлено протягом усього періоду спостереження. Встановлено, що епідемічний процес серед нещепленого персоналу підтримується на високому рівні. У ході роботи визначено залежність рівня імунітету від обраної схеми вакцинації. Схему щеплень 0 - 1 - 6 міс. варто розглядати стандартною і використовувати у випадку планової вакцинації медичних працівників, схему 0 - 1 - 2 міс. можна розглядати альтернативною та використовувати у випадку необхідності екстреної профілактики. Зниження питомої частки щеплених з захисним рівнем антитіл до 50 % через 5 років свідчить про необхідність проведення ревакцинації. Показано, що генно-інженерна вакцина є високоефективною для специфічної профілактики гепатиту В серед медичного персоналу і характеризується епідеміологічною та імунологічною ефективністю.

На современном этапе развития эпидемического процесса наиболее эффективным и экономически целесообразным методом борьбы с гепатитом В признана вакцинопрофилактика. В 1997 - 1998 г. 700-м медицинским работникам Главного военного клинического госпиталя МО Украины проведена вакцинация против гепатита В генно-инженерной вакциной с содержанием 10 мкг HBsAg в одной дозе с применением разных схем вакцинации. Обследование через 5 лет показало, что у привитых медицинских работников клинических случаев гепатита В не выявлено в течение всего периода наблюдения. Установлено, что эпидемический процесс среди непривитого персонала поддерживается на высоком уровне. В ходе работы выявлена зависимость уровня иммунитета от выбранной схемы вакцинации. Схему прививок 0 - 1 - 6 мес. следует считать стандартной и использовать в случае плановой вакцинации медицинских работников, схему 0 - 1 - 2 мес. можно рассматривать альтернативной и использовать в случае необходимости экстренной профилактики. Снижение количества привитых с защитным уровнем антител до 50 % через 5 лет требует проведения ревакцинации. Показано, что генно-инженерная вакцина является высокоэффективной для специфической профилактики гепатита В среди медицинского персонала и характеризуется эпидемиологической и иммунологической эффективностью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Інженерна геодезія : Наук.-техн. зб. Вип. 51 / ред.: С. П. Войтенко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2005. - 286 с. - рус.

Розглянуто питання вдосконалення системи державної власності на землі в Україні, використання кадастрових інформаційно-аналітичних систем для автоматизації розрахунків багатофакторної оцінки міських земель, а також використання технології сканування лазерним далекоміром земної поверхні для створення та відновлення цифрових карт і планів. Висвітлено механізми вирішення задач управління земельними ресурсами міст. Наведено результати комплексного дослідження стійкості будівельних конструкцій за даними геодезичних спостережень на об'єкті "Укриття" Чорнобильської АЕС.

Рассмотрены вопросы усовершенствования системы государственной собственности на земли в Украине, использования кадастровых информационно-аналитических систем для автоматизации расчётов многофакторной оценки городских земель, а также использования технологии сканирования лазерным дальномером земной поверхности для создания и восстановления цифровых карт и планов. Освещены механизмы решения задач управления земельными ресурсами городов. Приведены результаты комплексного исследования устойчивости строительных конструкций по данным геодезических наблюдений на объекте "Укрытие" Чернобыльской АЭС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж28573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Зоценко М. Л. 
Інженерна геологія. Механіка грунтів, основи та фундаменти : Підруч. для студ. вищ. навч. закл., які навч. за напрямком "Буд-во" / М. Л. Зоценко, В. І. Коваленко, О. О. Яковлєв, О. О. Петраков, В. Б. Швець. - 2-е вид., переробл. і доповн. - Полтава : ПНТУ, 2004. - 568 c. - Бібліогр.: с. 549-550. - укp.

Розкрито суть основних понять геотехніки, пов'язаних з проблемами будівництва. Визначено загальні закономірності традиційної механіки грунтів. З урахуванням сучасних досягнень будівельної науки у галузі фундаментобудування наведено методи розрахунку основ і фундаментів за межовими станами. Викладено правила конструювання фундаментів. Проаналізовано особливості влаштування основ і фундаментів за звичайних і складних інженерно-геологічних і техногенних умов, а також положення нелінейної механіки та реології грунтів.

Раскрыто содержание основных понятий геотехники, связанных с проблемами строительства. Определены общие закономерности традиционной механики почв. С учетом современных достижений строительной науки в области строительства фундаментов приведены методы расчета оснований и фундаментов по предельным состояниям. Изложены правила конструирования фундаментов. Проанализированы особенности устройства оснований и фундаментов в обычных и сложных инженерно-геологических и техногенных условиях, а также положения нелинейной механики и реологии почв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д49я73-1 + Н58 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дащенко О. Ф. 
Інженерна механіка. Автоматизовані розрахунки механізмів та машин в системі Microsoft Excel : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / О. Ф. Дащенко, І. М. Білоконєв, Д. В. Іоргачов, Ю. М. Свінарьов. - О. : ТЕС, 2004. - 320 c. - Бібліогр.: с. 317-319. - укp.

Розкрито суть понять комп'ютерної математики, зокрема, операторів, операторних функцій, базових алгоритмів з метою здійснення формалізації алгоритмів кінематичних і динамічних розрахунків механізмів у процесі автоматизованих розрахунків і проектування механізмів і машин. Запропоновано методику організації проектування під час здійснення розрахунків на персональних комп'ютерах з використанням бібліотеки необхідних стандартних програм. Наведено приклад виконання розрахунків механізмів машин у системі Microsoft Excel, визначено функції для розрахунку зубчатих механізмів.

Раскрыта сущность понятий компьютерной математики, в частности, операторов, операторных функций, базовых алгоритмов с целью осуществления формализации алгоритмов кинематических и динамических расчетов механизмов в процессе автоматизированных расчетов и проектирования механизмов и машин. Предложена методика организации проектирования при осуществлении расчетов на персональных компьютерах с использованием библиотеки необходимых стандартных програм. Приведен пример выполнения расчетов механизмов машин в системе Microsoft Excel, определены функции зубчатых механизмов.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412 я73-1 + К42 с116 я73-1 + З973-018.14 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського