Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (21)Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (212)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНШОМОВНА$<.>+<.>K=КОМУНІКАТИВНА$<.>+<.>K=КОМПЕТЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1818
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Яременко О. І. 
Адміністративна реформа гетьмана Павла Скоропадського / О. І. Яременко; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. Каф. історії слов'ян. народів. - Вінниця, 1998. - 39 c. - Бібліогр.: 82 назв. - укp. - рус.

На основі документальних джерел висвітлюються основні аспекти адміністративної реформи гетьмана П.Скоропадського у 1918 р. Головна увага приділяється визначенню правового статусу центральних та місцевих органів державного управління, а також управлінській діяльності гетьмана та уряду Української Держави. Підкреслюється, що в період гетьманату було закладено основи реформи органів місцевого самоврядування. Таким чином, організаційна структура та компетенція органів державного та місцевого управління дозволяли виконувати управлінські функції перехідного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-5 + Т3(4УКР)611-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми політики : Зб. наук. пр. Вип. 3-4 / ред.: Л. І. Кормич; Одес. держ. юрид. акад. - О. : Astroprint, 1998. - 310 с. - рус.

Висвітлюється формування жіночої політики в сучасній Україні. Розглядається паритетна демократія як основоположний принцип формування громадянського суспільства, роль жіночих організацій в демократизації політичного життя суспільства. Обговорюється статус, соціальний та правовий захист, реалізація гарантій трудових прав жінок в умовах формування ринкової економіки. Аналізуються деякі історико-правові аспекти розвитку кредитних правовідносин в Україні, роль і значення виборчих систем в демократичному суспільстві, права і обов'язки в концепції прав людини, система і компетенція органів державного управління у соціально-культурній сфері незалежної Української держави. Обговорюються проблеми формування етнонаціональної політики, духовних цінностей молоді, деякі проблеми прокурорського нагляду та правосуб'єктності територіальних громад. Розглядаються проблеми і перспективи розвитку приватного права в Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Штерн І. Б. 
Вибрані топіки та лексикон сучасної лінгвістики : Енцикл. слов. для фахівців з теорет. гуманіт. дисциплін та гуманіт. інформатики / І. Б. Штерн; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : АртЕк, 1998. - 335 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - укp.

Вперше у вітчизняній лексикографічній практиці подається тлумачення та енциклопедичний опис ключових реалій молодих лінгвістичних дисциплін та напрямів, більшість з яких сформувалася переважно у другій половині ХХ сторіччя на перетині лінгвістики з іншими галузями знань: computer science, теорією математичних моделей, філософією та логікою, когнітивністикою, штучним інтелектом. У словнику представлені генеративна лінгвістика, кібернетична та комп'ютерна лінгвістика, когнітивна лінгвістика, комунікативна лінгвістика, лінгвістична прагматика, лінгвістика тексту, герменевтична лінгвістика (моделі розуміння природної мови), логічний аналіз природної мови, теорія діалогу, теорія дискурсу та ін. Міститься близько 350 понять та, відповідно, 1400 термінів і термінологічних сполучень українською, російською, англійською та німецькою мовами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 в4 + Ш1 я2 + Ш12-434|Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пасинкова І. В. 
Засоби мовної комунікації у вирішенні проблем співіснування на гуманістичних засадах / І. В. Пасинкова // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 67-70. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Відмічено, що мовна компетенція людини є одним з найвизначніших здобутків людства. На основі використання засобів мовної комунікації порушено проблеми моралі, співіснування на гуманістичних засадах, в т.ч. і співіснування з природою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кисіль Л. Є. 
Керівник підприємства: компетенція та адміністративна відповідальність / Л. Є. Кисіль; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 1998. - 81 c. - укp.

Розглядаються теоретичні та практичні питання адміністративно-правового статусу керівника підприємства, специфіка положення керівника підприємства як різновиду посадових осіб. Висвітлюється зміст та характер компетенції керівника підприємства, аспекти її реалізації в окремих сферах діяльності підприємства, а також проблеми адміністративної відповідальності керівника підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Корніяка О. М. 
Комунікативна культура як умова фахового й особистісного зростання працівників сфери туризму / О. М. Корніяка // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 2. - С. 170-173. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Комунікативну культуру розглянуто як умову фахового й особистісного зростання працівників сфери туризму. Розкрито суть поняття комунікативної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4Укр)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Єрмоленко А. М. 
Комунікативна практична філософія : Підруч. / А. М. Єрмоленко. - К. : Лібра, 1999. - 487 c. - укp.

Висвітлено проблеми сучасної практичної філософії як прикладної етики, розроблені на засадах комунікативної парадигми К.-О.Апель, Ю.Габермас, Д.Бьолер, В.Кульман, П.Ульріх, В.Гьосле. Це проблеми дискурсивного обгрунтування принципів моралі, взаємовідношення універсалістських норм із цінностями традиційних етносів соціокультурних життєвих форм, функціонування моральних належностей у системах сучасного суспільства - політиці, економіці, науці тощо. Зміст комунікативної теорії розкрито у порівнянні з класичною філософією моралі та на тлі дискусій її представників з теоретиками постмодернізму, неоконсерватизму, комунітаризму, неомарксизму, системної теорії тощо. Обгрунтовано значення комунікативної етики відповідальності з метою ціннісної переорієнтації та духовно-морального оновлення суспільства, розв'язання політичних та етнічних конфліктів, вирішення екологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.7 + Ю711.0 + Ю225.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гаєвський Б. А. 
Культура державного управління: організаційний аспект / Б. А. Гаєвський, В. А. Ребкало; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : Вид-во УАДУ, 1998. - 144 c. - укp.

Розглядаються методологічні, організаційні та кваліфікаційні засади культури державного управління на вищому й місцевому рівнях на прикладах Президента, Голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра України та голів місцевих адміністрацій. Пропонується організаційна характеристика їхнього управлінського статусу, що органічно пов'язано з Конституційним визначенням повноважень, з Регламентом роботи Верховної Ради України і Законом України "Про державну службу". Автори доводять, що гарантії необхідного Україні рівня культури вищих посадових осіб і посадових осіб регіонального рівня закладені саме в документах, що аналізуються, оскільки в них має бути точно розрахований статус, компетенція, функціональне навантаження кожного з них для того, щоб, принаймні на їхньому рівні, була досить переконливо представлена українська правова держава, яка вже досконалістю своїх організаційно-правових механізмів створює умови для безпомилкової управлінської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Х809(4УКР)6 + Х819(4УКР)011-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Козюбра М. І. 
Основи конституційного права України : Підруч. / М. І. Козюбра, А. М. Колодій, В. В. Копєйчиков, С. Л. Лисенков, В. В. Медведчук; ред.: В. В. Копєйчиков; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - 2-е вид., доп. - К. : Юрінком Інтер, 1998. - 287 c. - укp.

Розкриваються соціально-правова природа конституції, її специфіка як акта прямої дії. Дається системне висвітлення конституційних положень, визначаються правові поняття та терміни. Структурно підручник побудований за змістом Конституції України. В ньому чітко розмежовуються логічні зв'язки, відслідковується система конституційних стримань і противаг, конкретизуються питання прав, свобод та обов'язків людини і громадянина, проведення виборів і референдумів, роз'яснюється компетенція органів державної влади, органів місцевого самоврядування та правосуддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Козюбра М. І. 
Основи конституційного права України : Підруч. / М. І. Козюбра, А. М. Колодій, В. В. Копєйчиков, С. Л, Лисенков, В. В. Медведчук; ред.: В. В. Копєйчиков; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - Стер. вид. - К. : Юрінком Інтер, 1999. - 287 c. - укp.

Розкриваються соціально-правова природа конституції, її специфіка як акта прямої дії. Дається системне висвітлення конституційних положень, визначаються правові поняття та терміни. Структурно підручник побудований за змістом Конституції України. В ньому чітко розмежовуються логічні зв'язки, відслідковується система конституційних стримань і противаг, конкретизуються питання прав, свобод та обов'язків людини і громадянина, проведення виборів і референдумів, роз'яснюється компетенція органів державної влади, органів місцевого самоврядування та правосуддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Основи конституційного права України : Скороч. виклад лекцій для студ. усіх форм навч.: Навч. посіб. / уклад.: М. Л. Зеленько; Черкас. інж.-технол. ін-т. Каф. менеджменту. - Черкаси, 1999. - 302 c. - Бібліогр.: с. 155-157. - укp.

Розглядаються історичні передумови розвитку конституційного процесу в Україні. Викладено основні принципові положення Конституції України, розкривається соціально-правова природа конституції, її специфіка як акта прямої дії. Висвітлюються окремі правові поняття та терміни, а також їх походження; права, свободи та обов'язки людини і громадянина; компетенція органів державної влади, органів місцевого самоврядування та правосуддя. Повідомляється про порядок внесення змін до Конституції України та її перехідні положення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Максименко С. Д. 
Професійне становлення молодого вчителя : Навч. посіб. для студ. пед. вузів / С. Д. Максименко, Т. Д. Щербан. - Ужгород : Закарпаття, 1998. - 105 c. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Висвітлюються психолого-педагогічні проблеми становлення молодого вчителя, зокрема, психологічні особливості педагогічної діяльності, комунікативна функція діяльності вчителя, модель професійно-педагогічного спілкування, стилі спілкування. Окреслено психолого-педагогічні умови розвитку комунікативної компетентності молодого вчителя та особливості рефлексивного навчання початкуючих учителів розв'язувати педагогічні (психодидактичні) задачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.215 + Ч489.511.202 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Заболотская О. А. 
Развитие навыков английской устной речи средствами нетрадиционных форм / О. А. Заболотская // Наук. вісн. Південноукр. держ. пед. ун-ту ім. К.Д.Ушинського. - О., 2000. - Вип. 12. - С. 38-46. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто нетрадиційні форми роботи на уроках англійської мови: вивчення граматичного матеріалу з використанням пісень, комп'ютера. Використано лінгвокраїнознавчий матеріал та спеціальні курси для розвитку навичок усної мови. Зроблено висновок, що усномовна компетенція учнів розвивається швидше та має більшу стійкість, якщо вона базується на запропонованій формі проведення уроків іноземної мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Нестеренко Е. И. 
Социо-культурологический аспект преподавания иностранных языков / Е. И. Нестеренко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 224-228. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Розглянуто проблеми соціокультурологічного аспекту викладання іноземних мов. Надано визначення поняття соціокультури, наголошено на неможливості виділення соціокультурологічного аспекту в окрему дисципліну та висловлено думку про необхідність комплексного викладання, яке є значно ефективнішим. Проаналізовано відмінності між курсами лекцій з країнознавства та лінгвокраїнознавства, якому притаманна суто лінгвістична природа. Відзначено, що лінгвокраїнознавство є невід'ємною частиною будь-якої мовної дисципліни. Зроблено висновок, що лінгвокраїнознавство - це особливий підхід до викладання усіх мовних аспектів, коли країнознавча інформація здобувається з фактів мови. Саме таким чином реалізується кумулятивна функція слова. Соціокультурологічний підхід сприяє створенню більш глибокої комунікативної компетенції. У зв'язку з тим, що більшість слів будь-якої мови мають свій фон, запропоновано на рівні слова розробити шкалу труднощів соціокультурологічного характеру. Висунуто тезу про те, що між лінгвістичними завданнями та соціокультурною метою існує специфічне співвідношення, відображене у методиці викладання.


Ключ. слова: соціо-культура, країнознавство, лінгвокраїнознавство, кумулятивна функція, фон, школа труднощів, комунікативна компетенція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Прокоп'юк О.  
Компетенція Київської духовної консисторії / О. Прокоп'юк // Київ. старовина. - 2005. - № 1. - С. 60-79. - Бібліогр.: с. 76-79. - укp.

Розглянуто аспекти діяльності Київської духовної консисторії та рівень її ефективності з 1721 до 1786 рр., яка виконувала функції колегіального органу Київської метрополії: виконавчі, адміністративні та судові. Зазначено, що, в першу чергу, консисторія була інструментом вирішення нагальних поточних справ єпархії, механізмом підготовки до реалізації прийнятих нею та вищими органами постанов. Наведено дані про види документів та тематику справ, які обговорювалися на засіданнях консисторії.

Рассмотрены аспекты деятельности Киевской духовной консистории и уровень ее эффективности с 1721 по 1786 гг., которая исполняла функции коллегиального органа Киевской метрополии: исполнительные, административные и судебные. Указано, что, в первую очередь, консистория была инструментом решения неотложных текущих дел епархии, механизмом подготовки к реализации принятых ею и высшими органами постановлений. Приведены данные о видах документов и тематике дел, обсуждавшихся на заседаниях консистории.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-605.162

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Романюк Л. М. 
Компетенція персоналу - фактор реалізації конкурентної стратегії діяльності підприємства / Л. М. Романюк // Економіка пром-сті. - 2004. - № 4. - С. 126-130. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зауважено, що залежно від конкурентної стратегії підприємства вимоги до кваліфікації керівників і спеціалістів є диференційними. Відзначено, що для прогнозування своїх потреб у персоналі, формування та руху кадрового резерву підприємства необхідно проводити аналіз взаємозв'язку між вимогами до кваліфікації певних посад і кваліфікацією спеціалістів, що їх займають, і здійснювати відповідний моніторинг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Любченко П. М. 
Компетенція суб'єктів місцевого самоврядування / П. М. Любченко. - Х. : Модель всесвіту, 2001. - 223 c. - Бібліогр.: 206 назв. - укp.

Проаналізовано компетенцію суб'єктів місцевого самоврядування в Україні, її історичний розвиток з часів Київської Русі. Висвітлено вплив основних теорій самоврядування на формування компетенції місцевого самоврядування в державі. Розкрито структуру компетенції, її співвідношення з іншими правовими категоріями. Розглянуто правове регулювання компетенції місцевого самоврядування, види компетенції, особливості її реалізації суб'єктами системи місцевого самоврядування. Описано чинники, які впливають на процес реалізації компетенції та розвиток місцевого самоврядування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-5 + Х809(4УКР)66

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шумарова Н. П. 
Мовна компетенція особистості в ситуації білінгвізму / Н. П. Шумарова; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 2000. - 283 c. - Бібліогр.: 403 назв. - укp.

Проведено комплексне дослідження мовної компетенції білінгвів - представників різних прошарків населення у 15-ти містах України. Проаналізовано типи мовної поведінки. Визначено силу впливу різних соціокультурних та психологічних факторів на становлення мовної особистості. Охарактеризовано види асиметрії знань української та російської мов у національно-мовних групах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.735 + Ш121(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: БА611591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дахова І. І. 
Поняття компетенції Кабінету Міністрів України / І. І. Дахова // Право і безпека. - 2003. - 2, № 1. - С. 16-19. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розкрито поняття компетенції державного органу, виділено її структурні елементи. Надано визначення компетенції Кабінету Міністрів України; розкрито особливості здійснення повноважень Урядом України.

Раскрыто понятие компетенции государственного органа, выделены ее структурные элементы. Представлено определение компетенции Кабинета Министров Украины; раскрыты особенности осуществления полномочий Правительством Украины.

The concept of the competence of a state organ is uncovered, its building blocks are selected; the definitions of the competence of Ukraine Cabinet ministers are submitted, the features of implementation of authorities by government of Ukraine are uncovered.


Ключ. слова: компетенція, Кабінет Міністрів України
Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)63/68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Барчук Г. І. 
Реформування політичної системи в Україні: актуальні питання : Наук. огляд / Г. І. Барчук, А. М. Колодій, С. О. Халюк; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2003. - 63 c. - укp.

Висвітлено історичний аспект становлення та реформування політичної системи, а також теоретичний аспект її реформування в Україні. Розкрито суть понять політичних систем: "інституціональна", "регулятивна", "функціональна", "ідеологічна" та "комунікативна". Наведено порівняльну таблицю до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України".

Освещены исторический аспект становления и реформирования политической системы, а также теоретический аспект ее реформирования в Украине. Раскрыто содержание понятий политических систем: "институциональная", "регулятивная", "функциональная", "идеологическая" и "комуникативная". Приведена сравнительная таблица к проекту Закона Украины "О внесении изменений в Конституцию Украины".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637915 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського