Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (21)Автореферати дисертацій (88)Книжкові видання та компакт-диски (266)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=АКВАРЕЛЬНІ$<.>+<.>K=ФАРБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 757
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гольцов С. А. 
Автоматизована система контролю в'язкісно-температурних характеристик рідин / С. А. Гольцов, В. М. Василюк // Вимірюв. техніка та метрологія. - 1999. - Вип. 54. - С. 100-102. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Подано автоматизовану систему контролю в'язкісно-температурних характеристик рідин, здатну вимірювати усі в'язкісно-температурні характеристики полімерів, лаків, фарб, сірки, олив та інших нафтопродуктів, контролювати їх якість у процесі виробництва в реальному часі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-106.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельников О. В. 
Друкування на аркушевих офсетних машинах / О. В. Мельников; ред.: Е. Т. Лазаренко. - Л. : Афіша, 1999. - 159 c. - Библиогр.: с. 155-157 - укp.

Розглядаються особливості друкування на аркушевих офсетних машинах; наводяться відомості про основні пристрої машин, основні матеріали, що застосовуються, догляд за машиною, умови праці та техніку безпеки. Описуються офсетні гумовотканинні пластини, друкарські форми, зволожувальні розчини, а також головні аспекти роботи з офсетним папером та фарбою. Особливу увагу приділено питанням підготовки до друку, перевірки роботи офсетних аркушевих машин за технологічними показниками, технологічним неполадкам в процесі друкування та рекомендаціям для їх усунення, системі технічного обслуговування та ремонту офсетних друкарських машин.


Індекс рубрикатора НБУВ: М832

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Комп'ютерні технології друкарства : Зб. наук. пр. N 5 / ред.: С. М. Гунько; Укр. акад. друкарства. - Л., 2000. - 401 с. - рус.

Розглянуто питання моделювання та дослідження процесів та елементів фарбової системи друкарських машин, оптимального керування за заданими траєкторіями перехідного процесу координат регулювання, визначення критерію оптимізації портфеля інвестицій. Висвітлено комп'ютерні технології у видавничо-поліграфічній діяльності та питання охорони праці, варіанти схем технологічних ліній для випуску картографічної продукції, сучасні підходи до організації системи управління інформаційними ресурсами на підприємстві. Проаналізовано особливості проектування підсистеми комп'ютерного моделювання хімічних формул, принципи побудови нейронної мережі ущільнення сигналів для мультимедійних інформаційних технологій. Наведено алгоритми розпізнавання людини за її рукомоторними реакціями, графічного інтерфейсу транслятора.


Індекс рубрикатора НБУВ: М8я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж70428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Луцків М.  
Модель процесу взаємних впливів ділянок друкарської форми в простій накочувальній фарбній групі / М. Луцків, І. Шаблій // Вісн. держ. ун-ту "Львів. політехніка". Комп'ют. інженерія та інформ. технології. - 1999. - № 380. - С. 84-87. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто задачу моделювання процесу взаємних впливів шарів фарби на різних ділянках друкарської форми у поцесі накочування фарби на форму та передачі на папір при простій накочувальній фарбній групі, яка складається із двох валиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Верхола М. І. 
Моделювання впливу різних факторів на подачу фарби у фарбовій системі друкарської машини / М. І. Верхола, І. Б. Гук, Р. Г. Зіненко // Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка". Електроенерг. та електромех. системи. - 2000. - № 400. - С. 17-21. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано вплив різних технологічних факторів на подачу фарби у фарбовій системі друкарської машини з урахуванням кінцевої дії різних факторів на подачу фарби в систему незалежно від природи та способу дії шляхом уведення коефіцієнта значимості фактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-5-042-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мельников А. В. 
Очистка воздуха от пыли при использовании увлажняющих растворов для плоской офсетной печати / А. В. Мельников, В. А. Батлук, Ю. М. Румянцев // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 2. - С. 49-52. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Визначено pH, жорсткість, електропровідність, зволоження пробільних і друкувальних елементів, корозійну здатність зволожувальних розчинів, їх поверхневий натяг і стійкість емульсії "зволожувальний розчин - фарба", а також методи досягнення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у повітрі робочих приміщень. Запропоновано схему очищення повітря від пилу та бризок, що утворюються в зоні роботи машини, яка дозволяє навести показники робочої зони до норм ГДК.


Ключ. слова: офсетний друк, зволожувальний розчин, очищення, пилевловлювач
Індекс рубрикатора НБУВ: М832-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жидецький Ю. Ц. 
Поліграфічні матеріали : Підруч. для студ. вищ. навч. закл., що навчаються за спец. "Видавн.-полігр. справа" / Ю. Ц. Жидецький, О. В. Лазаренко, Н. Д. Лотошинська, В. З. Маїк, О. В. Мельников; ред.: Е. Т. Лазаренко; АПН України. Ін-т педагогіки і психології проф. освіти. - Л. : Афіша, 2001. - 326 c. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Розглянуто властивості матеріалів поліграфічної промисловості залежно від їх складу та фізико-хімічних характеристик. Наведено визначення понять та назв процесів, матеріалів і обладнання. Вміщено інформацію про фотоматеріали, формні матеріали різних способів друку, папір, фарбу та лаки, декільні матеріали, вали друкарських машин, зволожувальні, мастильні та змивальні речовини, палітурні матеріали. Значну увагу приділено основним і допоміжним матеріалам плоского офсетного, високого та флексографічного друку, матеріалам глибокого і трафаретного способів друку.


Індекс рубрикатора НБУВ: М8-3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ткачук М. П. 
Трафаретний друк : Навч. посіб. / М. П. Ткачук. - К. : ХаГар, 2000. - 264 c. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Викладено теоретичні основи друку трафаретним способом. Показано залежність елементів якості відбитка від основних факторів. Розглянуто різні способи виготовлення друкарських форм та тверднення фарби на відбитку. Наведено вимоги до устаткування, описано його конструкцію та принцип дії. Визначено методи та засоби контролю основних параметрів матеріалів і процесів. Вказано шляхи управління трафаретним друком для одержання якісного відбитка в процесі друкування на різних матеріалах, поверхнях, виробах, а також одержання різних товщин шару фарби.


Індекс рубрикатора НБУВ: М867 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Суббота Н. П. 
Флуоресценция 4-(n-диметиламиностирил)-I-метилпиридиния в гепатоцитах при гипотермическом и низкотемпературном хранении / Н. П. Суббота, П. П. Пашинский // Пробл. криобиологии. - 1998. - № 4. - С. 53-56. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Описано зміну енергетичного стану паренхіматозних клітин печінки в присутності флуоресціюючого фарбника 4-(n-диметиламіностириль)-I-метилпірідінія (ДСМ) після дії низьких та субнульових температур. В отриманих з печінки клітинах в присутності роз'єднувача 2,4-дінітрофенола відбувається зниження інтенсивності флуоресценції клітинних компонентів. Заморожувано-відігріті клітини, що зберігаються при гіпотермічних температурах, характеризуються різким зниженням максимуму флуоресценції ДСМ та лише незначним зниженням інтенсивності флуоресценції в присутності роз'єднувача.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6*669.13с,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мостовая Л. Л. 
Штемпельные краски различного функционального назначения / Л. Л. Мостовая, Л. П. Губень // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 4. - С. 76-78. - рус.

Подано стислу характеристику розроблених в АТ "ВНДІХІМПРОЕКТ" фарб штемпельних різного функціонального призначення: штемпельна для УДППЗ "Укрпошта"; спеціальна штемпельна зі ступенем захисту, призначена для секретних документів; спеціальна штемпельна флуоресцентна та інші. Усі види зазначеної продукції виробляються в АТ "ВНДІХІМПРОЕКТ".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л792

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Марценюк В. І. 
Використання дисперсних барвників для колорування натурального хутра / В. І. Марценюк, Л. І. Тебляшкіна, Ю. В. Мигалина // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 126-130. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено вплив підготовчих операцій, складу фарбувальної ванни, температури та тривалості фарбування на інтенсивність забарвлення хутра дисперсними барвниками. На підставі проведених досліджень розроблено режим фарбування хутра кроля дисперсними барвниками, якому передує стадія нейтралізації. Рекомендовано фарбування у кислому середовищі в присутності сульфонолу та бензилового спирту протягом 2 годин за температури 45 °С. Отримане забарвлення характеризується достатньою стійкістю до тертя та дії світлопогоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гостева Е. В. 
Денситометрическое сканирование хромосом растений в целях их идентификации / Е. В. Гостева // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 5. - С. 17-21. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Е055

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Банах Т. О. 
Симетричні підмножини і фарбування зв'язних компактних груп / Т. О. Банах // Укр. мат. журн. - 2001. - 53, № 5. - С. 694-697. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Вісник Львівської національної академії мистецтв. Вип. 15 / ред.: А. Бокотей. - Л., 2004. - 417 с. - укp.

Висвітлено ідентифікаційний аспект формування бази даних фарбового шару західноукраїнського темперного малярства XVI - XVII ст., особливості художніх прийомів та інструментів народного майстра В.Турчиняка (1864 - 1939 рр.) у виготовленні предметів ритуального призначення. Наведено іконографічний та художньо-образний аналіз стінописів сучасних українських церков Румунії. Описано типологію форм гончарних виробів Волинського Полісся кінця ХІХ - ХХ ст. Визначено художні особливості розвитку сучасного ювелірного мистецтва Буковини. Розглянуто сучасні методи конструювання одягу, питання історії, теорії та практики художнього моделювання костюма.

Освещен идентификационный аспект формирования базы данных красочного слоя западноукраинского темперного малярства XVI - XVII ст., изучены особенности художественных приемов и инструментов народного мастера В.Турчиняка (1864 - 1939 гг.) в изготовлении предметов ритуального назначения. Приведен иконографический и художественно-образный анализ стенописей современных украинских церквей Румынии. Представлена типология форм гончарных изделий Волынского Полесья конца ХІХ - ХХ ст. Определены художественные особенности развития современного ювелирного искусства Буковины. Рассмотрены современные методы конструирования одежды, вопросы истории, теории и практики художественного моделирования костюма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж68127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горальський Л. П. 
Основи гістологічної техніки і морфофункціональні методи дослідження у нормі та при патології : Навч. посіб. / Л. П. Горальський, В. Т. Хомич, О. І. Кононський; Держ. агроекол. ун-т. - Житомир : Полісся, 2005. - 286 c. - Бібліогр.: с. 275-276. - укp.

Викладено основи гістологічної техніки та методи морфофункціональних досліджень, які широко використовуються в біології, ветеринарній і гуманітарній медичній діяльності. Наведено техніку виготовлення гістологічних препаратів, обгрунтовано вибір фіксуючої рідини для фіксації матеріалу. Описано методи фарбування зрізів для гістологічних досліджень, виявлення загальних білків, ліпопротеїдів, ліпідів, вуглеводів, ферментів, гормонів. Запропоновано способи вираження концентрації розчинів.

Изложены основы гистологической техники и методы морфофункциональных исследований, широко применяющиеся в биологии, ветеринарной и гуманитарной медицинской деятельности. Приведена техника изготовления гистологических препаратов, обоснован выбор фиксирующий жидкости для фиксации материала. Описаны методы покраски срезов для гистологических исследований, выявления общих белков, липопротеидов, липидов, углеродов, ферментов, гормонов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*66 в76 я73 + Е0*66 с5 я73 + Р251

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Зузяк Т.  
Регіональні особливості творів плетіння Придніпров'я та Слобожанщини / Т. Зузяк // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 1. - С. 244-254. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто плетіння на території Київської, Черкаської, Кіровоградської (без західних і південних районів, які належать історично до Поділля та Херсонщини), Полтавської, Харківської та Сумської областей України. Зазначено, що кустарний промисел плетіння з лози в цих регіонах розвивався з 1880 р. Особливо інтенсивний розвиток припадає на 1925 - 1927 рр. За два роки чисельність осіб, що займалась плетінням з лози збільшилась на 40 %. Саме з 1920-х р. тут організовуються артілі та фабрики лозових виробів. З ХІХ ст. лозоплетільний промисел з довершеністю технічного виконання, ощадливим використанням матеріалу, естетичною виразністю форми, декору, фактури добре розвивався у цих регіонах. Найбільш поширеними були корзини з неокореної лози та білого, тонованого й фарбованого прута. Застосовувалося художнє переплетення лози з рогозою, що забезпечувало багатий ритмічно-фактурний і тональний ефект. Традиції народного соломоплетіння продовжувалося головним чином у виготовленні брилів. Відзначається творами, плетеними з лози, Корсунь-Шевченківський, Полтава, Кременчук, Гола Пристань. Розглянуто творчість майстрів Г.Кучер, С.Савченко, М.Савицької, Н.Харченко.

Рассмотрено плетение на территории таких современных областей Украины: Киевской, Черкасской, Кировоградской, Полтавской, Харьковской и Сумской. Кустарный промысел - плетение в этом районе развивался с 1880 г. Особенно интенсивное развитие приходится на 1925 - 1927 гг. За два года количество мастеров, занимавшихся лозоплетением, увеличилось на 40 %. В 20-х г. ХХ ст. организовываются артели и фабрики по плетению из лозы. С ХIХ ст. лозоплетельный промысел при совершенстве технического исполнения, бережном использованием материала и эстетической выразительности формы, декора, фактуры был широко развит в этом районе. Больше всего плетут корзины из неочищенной лозы и белого тонированного и крашенного прута. Используется художественное переплетение лозы с рогозой, что дает богатый ритмично-фактурный и тональный эффект. Традиции народного соломоплетения продолжаются, главным образом, при изготовлении головных уборов. Отмечается изделиями плетения из лозы Корсунь-Шевченковский, Полтава, Кременчуг, Голая Пристань. Рассмотрено творчество мастеров Г.Кучер, С.Савченко, М.Савицька, Н.Харченко.

The home craft of willow wickerwork began to develop in this region in 1980. This development became especially intensive in 1925-1927. In biennial period the quantity of people practicing willow wickerwork grew by 40%. Exactly in the 20s of the 20th century artels and willow works factories are being organized here. Since the 19th century the home craft of willow wickerwork is well developed here; it is characterized by the perfect ness of the technical performance, economical usage of materials, aesthetic expressiveness of form, dйcor and texture. Most of all, the baskets out of unbarked willow and white, rendered and painted rod are twined. The artistic interweaving of rod and cattail is used and therefore the rich rhythmical-textural and tonal effect is achieved. The traditions of the folk straw wickerwork are mainly continued with the making of straw hats. The towns of Korsun-Shevchenkivsy, Poltava, Kremenchug and Gola Prystan are marked by the willow wickerwork. The works by the following menare considered: H.Kucher, S.Savchenko, M.Savytsky and N.Kharchenko


Ключ. слова: художнє плетіння, історія, типологія, художні особливості, форма, декор, майстри
Індекс рубрикатора НБУВ: М137.2 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мудрак Е.  
Тамподрук / Е. Мудрак, Р. Рибка, Л. Рудник, Б. Сорокін; ред.: Е. Лазаренко. - Л. : Укр. акад. друкарства, 2004. - 64 c. - Библиогр.: с. 59-62 - укp.

Встановлено основні принципи виготовлення друкованої продукції, наведено класифиікацію різних способів друку. Розкрито сутність тамподруку та визначено сфери його застосування. Розглянуто сучасні технології виготовлення друкарських форм для тамподруку. Наведено класифікацію друкарських фарб і методику підготовки матеріалів до задруковування. Охарактеризовано електромеханічні, гідравлічні, пневматичні та електропневматичні машини тампонного друку. Встановлено вплив тампонів на якість відбитків, охарактеризовано їх різновиди та встановлено вимоги щодо виготовлення. Розглянуто будову та принцип дії одно-, дво- та багатофарбових машин для тамподруку, показано особливості растрового та багатофарбового друку.

Установлены основные принципы изготовления печатной продукции, приведена классификация различных способов печати. Раскрыта сущность тампопечати и определены сферы ее применения. Рассмотрены современные технологии изготовления печатных форм для тампопечати. Приведена классификация печатных красок и методика подготовки материалов для печати. Охарактеризованы электромеханические, гидравлические, пневматические и электропневматические машины тампонной печати. Показано влияние тампонов на качество оттисков, охарактеризованы их разновидности и установлены требования к изготовлению. Рассмотрены строение и принцип действия одно-, дво- и многокрасочных машин для тампопечати, показаны особенности растровой и многоцветной печати.


Індекс рубрикатора НБУВ: М832.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Титов М. Ф. 
Техніка і технологія темперного жовткового іконопису : Навч. посіб. / М. Ф. Титов; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. - К. : BONA MENTE, 2005. - 96 c. - Бібліогр.: с. 78-80. - укp.

Викладено технологію створення ікони та давні рецепти виготовлення основи, левкасу, фарбового та захисного шарів. Наведено техніку виконання живопису різних шкіл, розкрито засади іконографії. Вміщено словник фахових іконописних термінів і маловживаних слів.

Изложены технология создания иконы и древние рецепты изготовления основы, левкаса, красочного и защитного слоев. Приведена техника выполнения живописи различных школ, раскрыты основы иконографии. Предложен словарь специальных иконописных терминов и малоупотребляемых слов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.560.8 я7 + Щ145.208 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Червоний Б. І. 
Технологічне обладнання автотранспортних підприємств : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Б. І. Червоний; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2005. - 212 c. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено будову, особливості експлуатації та основи проектування технологічного обладнання автотранспортних підприємств. Розглянуто методи проектування та експлуатації підйомного обладнання, ланцюгових конвеєрів, розрахунків складального обладнання. Наведено класифікацію і технічні характеристики сучасного обладнання для миття, заправних, фарбувальних, кузовних та шиноремонтних робіт. Викладено методику визначення раціональних параметрів та конструкцій кріпильних вузлів.

Освещены структура, особенности эксплуатации и основы проектирования технологического оборудования автотранспортных предприятий. Рассмотрены методы проектирования и эксплуатации подъемного оборудования, цепных конвейеров, расчётов сборочного оборудования. Приведены классификация и технические характеристики современного оборудования для мойки, заправочных, покрасочных, кузовных и шиноремонтных работ. Изложена методика определения рациональных параметров и конструкций крепёжных узлов.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-08-5я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Технологія і техніка друкарства : Зб. наук. пр. Вип. 1(3) / ред.: П. О. Киричок; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2004. - 183 с. - укp.

Висвітлено основні завдання вищої технічної освіти України щодо реалізації принципів Болонського процесу. Проаналізовано систему керування якістю поліграфічного комбінату "Україна". Описано метод цифрової обробки амплітудних параметрів імпульсних сигналів для контролю суміщення фарб. Наведено результати експериментальних досліджень властивостей паперу для ризографів. Розглянуто питання комбінаторного формотворення шрифтових знаків у дизайні акцидентних видань.

Освещены основные задания высшего технического образования Украины относительно реализации принципов Болонского процесса. Проанализирована система управления качеством полиграфического комбината "Украина". Представлен метод цифровой обработки амплитудных параметров импульсных сигналов для контроля качества смещения красок. Приведены результаты исследований свойств бумаги для ризографов. Рассмотрены вопросы комбинаторного формообразования шрифтовых знаков в дизайне акцидентных изданий.


Індекс рубрикатора НБУВ: М8я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського