Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (398)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (723)Автореферати дисертацій (5388)Книжкові видання та компакт-диски (5209)Журнали та продовжувані видання (112)
Пошуковий запит: (<.>K=АМНЕЗІЯ$<.>+<.>K=АБО$<.>+<.>K=МАЛЕНЬКІ$<.>+<.>K=ПОДРУЖНІ$<.>+<.>K=ЗЛОЧИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38266
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Baryakhtar I. V. 
A motion equation for magnetization: dynamics and relaxation = Рівняння руху для намагнічування: динаміка та релаксація / I. V. Baryakhtar, V. G. Baryakhtar // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1433-1448. - Библиогр.: 25 назв. - англ.

Запропоновано загальний метод побудови динамічного та дисипативного членів у рівнянні руху магнетизації на основі кінетичних рівнянь Онзагера. Особливу увагу приділено явищам дисипації. Розвинено теорію дисипативної функції феромагнетиків, антиферомагнетиків та парамагнетиків. Показано, що ефективні магнітні поля, що відповідають магнетизації та магнітному моменту (або їхній лінійній комбінації) підрешітки, можуть бути визначальними змінними дисипативної функції. Метод побудови дисипативної функції складається з трьох етапів. По-перше, проводиться класифікація взаємодій в магнетиках, а саме розділення їх на обмінні та релятивістичні; по-друге, побудовано інваріанти ефективного магнітного поля відповідно до симетрії кристалів; по-третє, розглянуто мікроаспекти коефіцієнтів дисипації в магнетиках. При цьому враховуються найнижчі степені ефективного магнітного поля в розкладі дисипативної функції. Дисипативна функція кристала дозволяє знайти релаксаційні доданки в рівняннях магнітних моментів мігнітної підрешітки. З метою ілюстрації методу розглянуто затухання спінових хвиль, рухливість доменної стінки та ширини ліній магнітного та феромагнітного резонансів. Розглянуто також релаксаційні процеси динамічних солітонів у феромагнетиках.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горбатенко В.  
AB OVO: друге народженя ідеї модернізації, або синтагма постмодернізації / В. Горбатенко // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 29-33. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розкрито поняття постмодернізації та надано його сучасне визначення. Наведено авторську інтерпретацію основних дискурсних опозицій модернізму та постмодернізму. Вперше введено до наукового обігу поняття "синтагма", яке більш адекватно, ніж поняття "парадигма", описує феномен постмодернізації сучасного суспільства.


Ключ. слова: модернізація, постмодернізація, синтагма, постіндустріальне суспільство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Krishna Kumar B.  
Age-dependent branching process with disasters / B. Krishna Kumar, A. Vijayakumar // Электрон. моделирование. - 2001. - 23, № 2. - С. 112-122. - Библиогр.: 15 назв. - англ.

Розглянуто розгалужений процес, що залежить від віку, за якого частки розщеплюються на довільне число. Катастрофи виникають як процес відтворення, що призводить до знищення або виживання усіх часток. Обговорено асимптотичну поведінку засобів для підкритичних, критичних і надкритичних випадків. Результати розповсюджено на випадки, коли іміграція виникає як процес відновлення. Як окремий випадок розглянуто також відповідний марковський розгалужений процес. З цієї узагальненої моделі випливають деякі результати, отримані раніше.


Ключ. слова: age-dependent branching process, Markov branching process, disasters, birth-death process, immigrations
Індекс рубрикатора НБУВ: В171.528

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Rombakh V. P. 
Basic and subsidiary atom parameters. 2. Electronegativity, binding energy, and Fersmans of atoms = Про основні та додаткові параметри атома. Електронегативність, енергія зв'язку та ферсман атомів / V. P. Rombakh // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 1. - С. 40-42. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Показано, ще електронегативність атома зв'язана рівняннями першого або другого степенів з його ферсманом, а енергія катіон-аніонної взаємодії - з різницею ферсманів атомів. Ферсман - комплексний параметр, пов'язаний з порядковим номером елемента, радіусом іона, сумарним потенціалом іонізації за умов максимальної валентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ananiev E. V. 
Complex Structure of Knobs and Centromeric Regions in Maize Chromosomes / E. V. Ananiev, R. L. Phillips, H. W. Rines // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 11-15. - Библиогр.: 21 назв. - англ.

Зменшення складності геному кукурудзи за допомогою інтрогресії окремих хромосом у геном вівса дозволило виділити та проаналізувати окремі ділянки здуття та центромерів хромосом. Ці ділянки особливо важко виділити та аналізувати, оскільки вони складаються з елементів, що повторюються, і присутні в усіх або кількох хромосомах кукурудзи. Система ліній, які було отримано у процессі міжвидового схрещування кукурудзи та вівса, забезпечила можливість порівняльного аналізу центромерних ділянок, здуттів та інших спільних елементів, які присутні у різних хромосомах кукурудзи. Відкриття розсіяного розподілу ретротранспозонних елементів серед блоків зв'язаних повторів у кукурудзи та кількох інших організмів свідчить про те, що ця особливість може бути основною для гетерохроматинної організації еукаріотів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.234 + П212.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Guicciardi S.  
Compositional dependence of mechanical and wear properties of electroconductive ceramics = Влияние состава электропроводящей керамики на ее механические свойства и износ / S. Guicciardi // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 32-41. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Представлено огляд деяких експериментальних робіт в області електропровідної кераміки, виконаних у Дослідному інституті керамічних технологій (IRTEC) та Національній фізичній лабораторії (NPL). Наведено результати випробувань механічних та електричних характеристик електропровідних керамічних порошкових композитів з матрицею із нітриду кремнію або оксиду алюмінію, а також домішками карбідів, боридів і нітридів титану. Основу досліджень складає вплив технології спікання (гаряче пресування, спікання під тиском газу, вільне спікання), а також кількості та виду домішки на механічні, електричні, триботехнічні характеристики композитів. Експериментальні результати показують, що не тільки електропровідність, але й механічні властивості можуть бути суттєво змінені введенням у матеріал певної кількості металоподібних частинок. Показано також, що чистота вихідних компонентів підвищує чутливість властивостей композитів до технологічних параметрів, насамперед, до температурного впливу при спіканні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Lavrov A. A. 
Configuration Synthesis and Refinement: an Approach to Simulation of Heterogeneous Distributed Systems = Синтез и уточнение конфигураций: подход к моделированию гетерогенных распределенных систем / A. A. Lavrov, L. S. Yampolsky // Управляющие системы и машины. - 2000. - № 3. - С. 11-17. - Библиогр.: 15 назв. - англ.

Запропонований підхід спрямовано на підвищення ефективності розробки різнорідних розподілених систем. Він базується на взаємодії етапів синтезу координаційної структури з етапами імітаційного моделювання. Замість побудови імітаційної моделі з подальшою перевіркою усієї множини необхідних або бажаних властивостей, тепер синтезується загальна координаційна структура, яка гарантує виконання деякої підмножини вимог.


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єльникова Г. В. 
Сутність адаптивного управління, його закономірності і принципи / Г. В. Єльникова // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 69-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито поняття адаптивного управління як варіативного сполучення функцій управління та самоуправління, за яким відбувається взаємоузгодження цілей людини й організації, де вона працює або вчиться, кооперативна взаємодія керівника та виконавців, спрямована на досягнення вищого ступеня партисипативності. Адаптивне управління має свої закономірності, на яких воно грунтується, сформовані на теоретичному рівні шляхом дедуктивного аналізу з синергетичних позицій ідеї спрямованої самоорганізації. Висунуто тезу про те, що доцільно ввести у професійну діяльність керівників закладів та установ освіти адаптивне управління, що сприятиме гуманізації та гуманітаризації стосунків, розвитку ініціативи та самоуправління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Kolomytsev V.  
Effect of ageing on the martensitic transformation in Cu - Al - Nb SMA's = Влияние старения на мартенситные превращения в сплавах Cu - Al - Nb с эффектом памяти формы / V. Kolomytsev, Yu. Koval', R. Musienko, M. Gigla, J. Lelatko, H. Morawiec, D. Stroz, R. Gotthardt // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 2. - С. 223-233. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Процеси впорядкування та розпаду є загальними рисами сплавів з використанням міді з ефектом пам'яті форми. Практично всі сплави, які мають ефект пам'яті форми, містять неоднорідності різної фізичної природи (вакансії, антифазні межі, виділення, модуляції хімічного складу тощо), які змінюють структуру і властивості. Наведено експериментальні дані впливу Nb на властивості сплавів з ефектом пам'яті форми системи Cu - Al - Nb. Одержано штучно введені неоднорідності у вигляді дрібних частинок або частково розчинених (в Cu-матриці) металів з високою точкою плавлення. Методами рентгеноструктурного аналізу, електронної мікроскопії та резистометричними вимірюваннями вивчено вплив зміни структури внаслідок ізотермічних відпалів у широкому температурному інтервалі на характеристики мартенситного перетворювання в цих сплавах.


Ключ. слова: shape memory alloys, martensitic transformation, ordering reactions
Індекс рубрикатора НБУВ: К230.433

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Torchinskaya T. V. 
Effect of the desorption process on photoluminescence excitation spectra of porous silicon = Вплив процесу десорбції на спектри збудження фотолюмінесценції пористого кремнію / T. V. Torchinskaya, N. E. Korsunskaya, L. Yu. Khomenkova, B. R. Dzhumaev, A. Many, Y. Goldstein, E. Savir // Фізика напівпровідників, квантова та оптоелектроніка. - 1998. - 1, № 1. - С. 61-65. - Библиогр.: 4 назв. - англ.

Досліджено механізм збудження фотолюмінесценції пористого кремнію методами фотолюмінесценції та інфрачервоного поглинання. Показано, що існує два типи спектрів збудження, які містять або дві смуги (видиму та ультрафіолетову), або тільки одну (ультрафіолетову) смугу. Вивчено залежності інтенсивностей кожної смуги від режимів електрохімічного травлення, а також їх поведінка у процесі старіння та термічного оброблення пористих шарів. Показано, що існують два канали збудження фотолюмінесценції. Видима смуга у спектрі збудження при 300 К пов'язується з поглинанням світла у речовинах, які адсорбовані на поверхні кремнієвих ниток.


Ключ. слова: Photoluminescence, excitation, porous silicon, desorbtion
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.249

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Stelmakh A. F. 
Effect of Vrn and Ppd genes on frost resistance in bread wheat / A. F. Stelmakh, V. N. Musicz, V. I. Avsenin // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 6. - С. 59-62. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Домінантні алелі головних генів Vrn та Ppd, які по-різному інгібують яровизаційну потребу та фоточутливість м'якої пшениці, впливають на рівень морозостійкості. Ступінь пошкодження сходів тісно корелює з темпами та швидкістю ювенільного росту і відповідає рангам конкретних генотипів по прискоренню їх дат колосіння. У наборах конгенних та ізогенних ліній домінантний ген Vrn 1 спричиняє найбільш сильне зниження морозостійкості. Аналогічні ефекти домінантних генів Vrn 2 та Vrn 3 виявлені значно менше. Накопичення домінантних генів сприяє додатковому зниженню стійкості. Висока фоточутливість обумовлює наявність достатньої морозостійкості, а присутність домінантних Ppd генів знижує стійкість у відповідності до їх рівня інгібування фоточутливості. Даний ефект генів Ppd особливо чітко проявляється після можливих відлиг під час яровизації або загартування.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317.5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Briznik L.  
Electron self-trapping in anisotropic two-dimensional lattices: 1. Numerical simulation = Автолокалізація електронів в анізотропних двовимірних кристалах. 1. Числове моделювання / L. Briznik, B. Piette, W. J. Zakrzewski // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 4. - С. 503-511. - Библиогр.: 37 назв. - англ.

Числовими методами досліджено автолокалізовані електронні стани в дискретних анізотропних двовимірних кристалах з урахуванням електрон-фононної взаємодії. За умови відповідних значень фізичних параметрів такі системи моделюють квазіодновимірні сполуки класу спряжених полімерів (полідіацетиленів) з урахуванням міжланцюжкової взаємодії. Побудовано параметричні діаграми станів, що визначають області значень параметрів ланцюжків та міжланцюжкової взаємодії, за яких основний стан квазічастинки (електрона, дірки або екситону) відповідає автолокалізованому солітоноподібному стану, полярону малого радіуса або повністю делокалізованому стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Samant Chetan C.  
Glow discharge plasma nitriding of Al 6063 samples and study of their surface hardness / Chetan C. Samant, A. D. Rupji, S. V. Gogawale, V. H. Kulkarni // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 3. - С. 325-333. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Плазмове азотування, також відоме як іонне азотування або азотування плазмою жевріючого розряду, є методом поверхневого зміцнення. Гази типу аргону, водню і т. ін. можуть використовуватися як каталізатор (поряд з азотом), що допомогає утворенню прошарку нітриду. Товщина, таким чином сформованого прошарку нітриду, може бути приблизно 0,01 - 0,1 мкм. Оскільки товщина прошарку нітриду збільшується, поверхню матеріалу можна зробити твердішою. Твердість поверхні матеріалу можна виміряти різноманітними методами. У цій роботі виміряно твердість з використанням дюрометра.


Ключ. слова: plasma nitriding, glow discharge, hardness
Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Bressi G.  
Infrared emission induced by electrons moving in noble gases and liquids = Інфрачервоне випромінювання, індуковане рухом електронів у інертних газах та рідинах / G. Bressi, G. Carugno, E. Conti, C. Del Noce, D. Iannuzzi, A. F. Borghesani // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Фізика. - 2000. - Вип. 8, ч. 1. - С. 21-27. - Библиогр.: 15 назв. - англ.

Наведено перші експериментальні результати щодо інфрачервоного випромінювання, індукованого проходженням іонізуючих частинок крізь помірно щільні інертні гази. Виявлено багату феноменологію, незалежну від природи падаючих частинок (протонів або електронів), а також два різні типи поведінки інфрачервоного випромінювання. Вважається, що перший тип спричинений процесами термалізації вторинних електронів за відсутності прикладеного ззовні електричного поля і пов'язаний зі сцинтиляційними явищами в ультрафіолетовій області. Другий тип - це інфрачервона емісія, що спостерігається під час дрейфу термалізованих електронів у газі під дією електричного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В349 + В365.553

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/фіз. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Danielewski M.  
Interdiffusion Driven by the Reactive Diffusion, Interdiffusion in Oxidized Alloy = Взаимная диффузия, ведомая реакционной диффузией. Взаимодиффузия в окисленном сплаве / M. Danielewski, R. Filipek, T. Walec, A. Milewska // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 1. - С. 96-100. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Представлено узагальнену модель Даркена взаємної дифузії у відкритих системах. Узагальнене рішення дозволяє отримати точний вираз для зміни в часі розподілу компонентів у закритих та відкритих системах. Модель дає можливість вивчати зміну складу сплаву, яка відбувається при тепловій обробці та/або окисленні, тобто дозволяє передбачати концентраційні профілі всіх елементів під сульфідною плівкою, що зростає. Наведено результати моделювання зміни складу сплаву Fe - 18Cr - 8Ni, що відбувається завдяки його селективному та конкуруючому сульфидуванню.


Ключ. слова: interdiffusion, computer simulation, partial differential equations, generalized solution, corrosion of metals
Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Асеев Г. Г. 
Internet / intranet : Учебник для студ. ин-тов культуры и искусств / Г. Г. Асеев, В. Н. Шейко; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 1999. - 354 c. - (Информ. технологии в документоведении). - Библиогр.: 57 назв. - рус.

Розглядаються послуги, які надаються Netscape Communicator: електронна пошта (e-mail), файлові архіви Internet (Ftp - ресурси і Gopher - простір), склад інформації в них і засоби пошуку (Archie, telnet, Hytelnet і tn3270-сеанси). Докладно розглянута робота Netscape Composer - інструмента для створення HTML-документів і Web сторінок. Відмічається, що нині великого значення набувають intranet-системи і рішення для них (intranet - будь яка загальна технологія інформаційного забезпечення роботи корпорації, intranet-система - множина систем або технологій цього типу). Висвітлюються особливості intranet-систем, інформаційна безпека в intranet-системах і безпека в Internet на всіх рівнях: адміністративному (дії загального характеру, що вирішуються керівництвом організації); процедурному (конкретні засоби безпеки); програмно-технічному (конкретні технічні заходи).


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312 internet я73 + З970.314 intranet я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Baryakhtar I. V. 
Kinetic and Transport Equations for Localized Excitations in the Sine-Gordon Equation = Кінетичні властивості локалізованих збуджень у моделі синус - Гордона / I. V. Baryakhtar, V. G. Baryakhtar, E. N. Economou // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 8. - С. 1040-1052. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Запропоновано метод дослідження кінетичних властивостей локалізованих збуджень (солітонів, бризерів і фононів) у моделі синус - Гордона. Розглянуто двочастинкові зіткнення і побудовано вирази для ймовірностей відповідних процесів. Показано, що ці вирази для ймовірностей є сумою двох доданків, що описують перенормування швидкості збудження і перемішування станів збудження. Сформульовано новий принцип детальної рівноваги, який дає можливість побудувати інтеграли зіткнень та вивести кінетичні рівняння. Доведено, що зростання ентропії в системі локалізованих збуджень можливе тільки у випадку неоднорідного розподілу збуджень у просторі координат і/або фаз. З використанням стандартного підходу виведено транспортні рівняння для щільностей, температур і середніх швидкостей солітонів та бризерів. Це означає наявність інших кінетичних коефіцієнтів, крім коефіцієнта дифузії. Для прикладу розраховано коефіцієнти дифузії для солітонів і бризерів у координатному і фазовому просторах. Показано, що коефіцієнт дифузії бризерів у координатному просторі набагато більший, ніж у просторі фаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Anisimov V. V. 
Limit theorems for switching processes and applications to queueing models / V. V. Anisimov // Электрон. моделирование. - 2001. - 23, № 2. - С. 22-34. - Библиогр.: 33 назв. - англ.

Розглянуто клас стохастичних процесів із напівмарковськими перемиканнями (або в напівмарковському середовищі). Доведено теореми типу принципу усереднення та дифузної апроксимації у випадку асимптотичного ергодичного середовища. Досліджено збіжність до розв'язку диференціального рівняння з марковським перемиканням або до дифузного процесу в марковському середовищі для випадку асимптотично збільшеного середовища. Розглянуто застосування до аналізу марковських та напівмарковських систем організації черг за умов інтенсивного трафіка.


Ключ. слова: stochastic processes, differential equations with Markov switchers, convergence, queueing models
Індекс рубрикатора НБУВ: В173.51

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Seneta E.  
M. V. Ostrogradsky as probabilist = М. В. Остроградський як імовірнісник / E. Seneta // Укр. мат. журн. - 2001. - 53, № 8. - С. 1038-1047. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

Наведено огляд імовірнісних досліджень М. В. Остроградського (1801 - 1862рр.) під іншим кутом зору, ніж у статті Б. В. Гнєденка "О работах М. В. Остроградского по теории вероятностей" (1951р). Статистична техніка М.В. Остроградського, яка пов'язана з використанням теореми Байєса разом із принципом недостатньої обгрунтованості, є близькою до відповідної техніки Лапласа в його книзі "Theorie analytique des probabilites". М. В. Остроградський уточнює або модифікує деякі висновки Лапласа прикладної спрямованості. Більш вражаючі результати, що з'явилися до відповідних робіт Пуассона, стосуються вибірки за ознаками без повернення зі скінченної популяції та ймовірності помилки суду присяжних.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171д(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Svir' I. B. 
Modeling оf рrocesses in electrochemiluminescence emitting devices a their application = Моделювання процесів в електрохемілюмінесцентних випромінювальних приладах та їх використання / I. B. Svir', A. I. Bykh // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1999. - Вып. 110. - С. 164-169. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Явище електрохемілюмінесценції (ЕХЛ) успішно використовується в електрохемілюмінесцентних випромінювальних приладах для фізико-хімічного аналізу в задачах екології, хімії, біології, медицини та імунного аналізу. Кванти ЕХЛ є продуктами утворення електронно-збуджених часток у процесі гомогенних хімічних реакцій переносу електрона. Кінетика та механізми цих реакцій залежать від складу ЕХЛ-композиції, електроліту та розчинників, конфігурації ЕХЛ-комірки (об'ємна або тонкошарова), а також від прикладеного потенціалу (імпульсний або струм/напруга) тощо. Наведено математичне та числове моделювання для розв'язання задачі масоперенесення в тонкошарових безелектролітних комірках.

Явление электрохемилюминесценции (ЭХЛ) представляет собой излучение света, которое возникает в процессе электролиза сложных органических соединений и успешно применяется в ЭХЛ-излучательных устройствах. ЭХЛ применяется при физико-химическом анализе в задачах экологии, химии, биологии, медицины, в иммунном анализе. Кванты ЭХЛ являются продуктами образования электронно-возбужденных частиц в результате гомогенных химических реакций переноса электрона. Кинетика и механизм этих реакций зависят не только от состава ЭХЛ-композиции, элекролита и растворителей, но и в значительной степени от конфигурации ЭХЛ-ячейки (объемная или тонкослойная), а также от приложенного потенциала (импульсный или ток/напряжение) и т.п. Представлено математическое и численное моделирование для решения задачи переноса заряда в тонкослойных безэлектролитных ячейках.

The electrogenerated chemiluminescence (ECL) is a light-emitting phenomenon that arises during electrolysis of many organic compounds solutions and it has successful utilisation in the ECL emitting devices. On the other hand the ECL has applications in the physical and chemical analysis in ecology, chemistry, biology, medicine, immunoassays. ECL quanta are emitted by electronically excited molecules of pointed compounds products of homogeneous solution chemical electron-transfer reactions. Those reactions kinetic and mechanism depend strongly not only over ECL composition nature, electrolyte and solvents, but in great extent over ECL cell (volumetric or thin-layer) configuration, electrolysis mode (pulsed or direct current/voltage) etc. The mathematical modeling and digital simulation to solve a mass-transfer problems in thin-layer electrolyte-free cells are presented.


Індекс рубрикатора НБУВ: З851.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського