Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (37)Автореферати дисертацій (25)Книжкові видання та компакт-диски (88)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТИБІЛЬШОВИЦЬКЕ$<.>+<.>K=ПОВСТАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 178
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лотоцький О.  
Автокефалія. Т. 2. Нарис історії Автокефальних церков / О. Лотоцький; Укр. Православ. Церква Київ. Патріархату. - Репр. вид. - К., 1999. - 559 c. - укp.

Розкриваються історичні факти втілення засад автокефалії крайових церков. Висвітлюються устрій та зовнішні відносини Кіпрської, Синайської, Грузинської (Іберійської), Ново-грецької, Румунської, Болгарської та Сербської церков, Охридської архиєпископії, Карловацької, Чорногорської, Германштадської, Буковинської митрополій. Особливу увагу приділено нарису головніших подій з історії Української церкви до повстання Московської церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми міжнародних відносин : Зб. наук. пр. Вип. 21, ч. I / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2000. - 207 с. - укp.

Проаналізовано політичне співробітництво України та Південно-Африканської Республіки. Основну увагу приділено іспанським повстанням та національному руху корінного населення у Латинській Америці у XVI - XX ст. Визначено роль ООН у врегулюванні конфліктів на терені колишньої Югославії, перспективи політичної інтеграції країн Латинської Америки та Карибського басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-6я54 + Т3(0)0-6я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Віхрова Т. В. 
Деякі аспекти булавінського повстання 1707 - 1708 рр / Т. В. Віхрова // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 21-26. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Повстання донських козаків під проводом К.Булавіна, що було підтримано частиною запорожців, спалахнуло в 1707 році на території Середнього Подонців'я і стало важливою подією тієї переломної епохи. Визначено, що булавінське повстання не можна вважати селянською війною; його головною метою було збереження станових привілеїв козаків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)462-443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Катастрофа і опір українського єврейства (1941-1944) = Катастрофа и сопротивление украинского еврейства (1941-1944) : Нариси з історії Голокосту і Опору в Україні / ред.: С. Я. Єлісаветський; упоряд.: С. Я. Єлісаветський; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 1999. - 423 c. - Бібліогр.: с. 416-417. - укp.

Це перша книга про Голокост на всій території України, від Прикарпаття до Луганщини, де більш як 700 місць масових розстрілів євреїв нацистами і де знаковим символом катастрофи став київський Бабин Яр. Розглянуто релігійні аспекти Голокосту, місце Голокосту в українській історіографії. Проаналізовано обставини тотального винищення нацистами євреїв столиці України, подано різні точки зору щодо кількісних виразів трагедії Бабиного Яру. Досліджено причини загибелі єврейського населення Одеси під час румунської окупації. Охарактеризовано геноцид на території Лівобережжя України (зона військової адміністрації вермахту). Доведено, що "остаточне розв'язання" єврейського питання здійснювалось не тільки айнзацкомандами та іншими спецрозділами, але й за наказами військового командування - солдатами й офіцерами вермахту. Висвітлено участь євреїв в антинацистському Опорі та партизанській боротьбі в Україні: підпільну діяльність євреїв на окупованій території, повстання в гетто і таборах, участь євреїв у збройній боротьбі проти окупантів у самостійних загонах і в рамках радянського партизанського руху в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисов С. Л. 
Кульмінація державотворчої діяльності українського козацтва у 90-х роках XVI ст. / С. Л. Борисов; Нац. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. - К. : Наук. світ, 1999. - 35 c. - укp.

Досліджено завершальний етап державотворчої діяльності українського козацтва у XVI ст. На підставі різноманітних опублікованих документів і архівних джерел акцентовано увагу на наявність у діях козаків тенденцій запровадження на контрольованих територіях органів своєї власної юрисдикції, встановлення регулярного податку на користь козацького війська та контролю за його виплатою. Розглянуто повстання проти польсько-шляхетського панування в Україні у 1591 - 1593 і 1594 - 1596 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(4УКР)46-5 + Х2(4УКР)41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Стрельчук Н. В. 
Македонія: нарис історії національно-визвольного руху (остання третина XIX ст.- початок ХХ ст.) / Н. В. Стрельчук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Золоті литаври, 1999. - 120 c. - Бібліогр.: 435 назв. - укp.

Розглядається місце і роль національно-визвольного руху в історії македонського народу останньої третини ХІХ - початку ХХ ст. Системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Македонії у другій половині ХІХ ст., історичні передумови появи національно-визвольного руху македонського народу, створення Македонської Революційної Організації у 1893 р. та її боротьба із внутрішнім та зовнішнім верховізмом, Ілінденське повстання у 1903 р., Крушевська республіка (1903 р.), протистояння "лівих" та "правих" сил руху, боротьба проти поділів Македонії у роки Балканських та Першої світової війн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4ЮГО4МАК)61-4 + Т3(4Ю4М)51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Матеріали студентської наукової конференції, присвяченої 10-й річниці незалежності України, 10 - 11 трав. 2001 р. : Зб. Кн. 1. Гуманіт. науки / Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2001. - 591 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми історії, філософії, релігії, педагогіки та філології. Проаналізовано трансформацію язичницьких вірувань східних слов'ян у період прийняття християнства. Значну увагу приділено українсько-російському договору 1654 р., Конотопській битві 1659 р., повстанню у Боснії та Герцеговині 1875 р., Постдамській конференції, а також Берлінській кризі 1961 р. Детально розглянуто філософські теорії Августина, Гегеля, Спінози, Ніцше, Шеллінга, К.Ясперса, В.Гумбольдта та ін. Окремі розділи присвячено особливостям формування та функціонування бельгійського варіанта французької мови, а також структурно-семантичному аналізу складнопідрядних речень з непрямою мовою у сучасній німецькій мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Національно-визвольна війна українського народу середини XVII століття: політика, ідеологія, військове мистецтво / ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Генеза, 1998. - 319 c. - укp.

Матеріали збірника підготовлені до Міжнародної наукової конференції, присвяченої 350-й річниці початку війни під проводом Богдана Хмельницького. У збірнику на грунтовній джерельній основі висвітлюються малодосліджені аспекти історії Національно-визвольної війни, зокрема, дискусійні питання її причини, типології й хронологічних меж, місця та ролі в процесах національного державотворення і еволюції суспільної свідомості української нації; розкриваються передумови виникнення революційної ситуації в Україні в середині XVII ст. та реформування ідеологічних засад повстання; розглядаються наслідки Визвольної війни як у сфері внутрішньої політики, так і на міжнародній арені.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кривошея І. І. 
Потоцькі на Уманщині: перша половина ХІХ століття : Наук.-метод. матеріали до вивч. тем з історії України ХІХ ст. / І. І. Кривошея; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Знання, 1999. - 33 c. - укp. - рус.

Висвітлюється історія магнатського роду Потоцьких на Уманщині. На грунті архівних джерел аналізуються такі важливі аспекти, як: процес дроблення маєтностей Потоцьких, демагнетаризація землеволодіння в Уманському повіті, участь у польському повстанні 1830-1831 рр. Наведено розпис роду Потоцьких, зокрема, Тульчинсько-Уманської лінії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)51 + Т214(4Укр)4-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Слободянюк М. А. 
Рух Опору на Дніпропетровщині в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945) : Навч. посіб. / М. А. Слободянюк, І. А. Шахрайчук; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1998. - 83 c. - укp.

Висвітлюється процес утворення і практичної діяльності всіх учасників українського руху Опору на Дніпропетровщині, встановлення і розвиток фашистського окупаційного режиму на території області, розмах фашистських репресій та їх ідеологічне підгрунтя, наводиться статистика про людські й економічні втрати області в період німецької окупації. Особлива увага приділяється Павлоградському повстанню 1943 р., розглядаються програмні документи і рекомендації бандерівського керівництва своїм осередкам та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)622.5 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сарбей В. Г. 
Україна крізь віки : В 15 т. Т. 9. Національне відродження України / В. Г. Сарбей; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т археол. - К. : Альтернативи, 1999. - 335 c. - Бібліогр.: с. 332-334. - укp.

Книгу присвячено подіям XIX - початку XX ст., які пов'язані з поширенням масового національного самоусвідомлення, пожвавленням і піднесенням національного руху, розвитком усіх галузей культурного життя українців. Запропоновано періодизацію національного відродження України. Значну увагу акцентовано на соціально-економічному розвитку України та діяльності українців у польському та російському визвольних рухах. У окремих розділах розповідається про піднесення масового селянського і робітничого руху в Україні наприкінці 1905 р., збройне повстання першої російської демократичної революції, столипінську аграрну реформу, визвольні змагання на західноукраїнських землях тощо. Детально проаналізовано воєнні дії на території України у часи Першої світової війни. Всебічно висвітлено розвиток культури України XIX - початку XX ст. Зроблено висновок, що з початком українського відродження відбувся історичний перелом традиційної поступової громадської думки України щодо шляхів масового поширення й утвердження національної ідеї як засобу згуртування українського суспільства в ім'я його остаточної мети у майбутньому - досягнення державної незалежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 + Т3(4УКР)47-7 + Т3(4УКР)5-7 + Т3(4УКР)0-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Заїка Г. П. 
Українська лінія / Г. П. Заїка; ред.: О. Б. Супруненко; Центр пам'яткознавства НАН України і Укр. т-ва охорони пам'яток історії та культури. - К. : ВЦ "Археол." ЦОДПА; Полтава, 2001. - 86 c. - укp.

Монографію присвячено історії спорудження, розбудови та заселення, історичній долі найбільшої фортифікаційної споруди другої-третьої чверті XVIII ст. на лівобережній межі Гетьманщини - Українській лінії. Висвітлено події російсько-турецьких воєн 1735 - 1739 рр. та 1768 - 1774 рр., їх наслідки, повстання Донецького пікінерського полку 1769 - 1770 рр. Проаналізовано сучасний стан збереження решток Української лінії у межах Полтавського Поорілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237=УКР)-425 + Т3(4УКР)4-294 + Т3(4УКР-4ПОЛ)4-2 + Ц561.21 г(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Український історик. Т. 35, N 1-4 / ред.: Л. Р. Винар. - Торонто; Нью-Йорк; К.; Л., 1998. - 367 с. - рус.

Проведено історичне дослідження діяльності Української Центральної Ради та її Універсалів (Третього та Четвертого), Західно-Української Народної Республіки у 1918-1923 рр., а також Української Греко-Католицької Церкви. Показано проблему української революції в XVII ст. у висвітленні М.Грушевського, охарактеризовано повстання Б.Хмельницького та Зборовський Договір у Західноєвропейських джерелах. Ряд статей присвячено розгляду діяльності деяких відомих діячів - П.Одарченка, Т.Мацькова, М.Шерер, В.Антоновича, О.Оглоблина та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Українці в Архіпелазі Гулаг : Матеріали ювіл. наук. конф. в Чернівцях 13-14 черв. 1998 р., присвяч. 45-й річниці повстання в Третьому каторж. таборі м.Норильська та початку мас. депортації буковинців. - Чернівці, 1998. - 63 c. - укp.

Висвітлюється повстанський рух у таборах ГУЛАГу в кінці 40-х - початку 50-х рр. Описуються репресії серед студентської молоді Чернівців у цей період, дії Української повстанської армії у боротьбі за державну незалежність. Наведені спогади учасників повстання, в яких розповідається про події в Норильську в 1953 р., а також тексти листівок, які запускали повстанці за допомогою повітряних зміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)6-49 + Т3(2РОС=9УКР)6-494

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2004. - 173 с. - (Історія; Вип. 74-76). - укp.

Висвітлено процес колонізації південних земель Правобережної України у першій третині XVIII ст., основні аспекти діяльності ОУН, спрямованої на підготовку антирадянського збройного повстання в Західній Україні. Проаналізовано нову економічну політику в УРСР в другій половині 1980-х - на початку 1990-х рр., місце та роль релігії у житті українського суспільства в 1990-ті рр. Розглянуто актуальні питання політичного, економічного та культурного співробітництва між Україною та Польщею в 1991 - 2003 рр., становище українців у Чехії у ХХ - на початку ХХІ ст., особливості українсько-американських відносин.

Освещены процесс коллонизации южных земель Правобережной Украины в первой трети XVIII ст., основные аспекты деятельности ОУН, направленной на подготовку антисоветского вооруженного восстания в Западной Украине. Проанализированы новая экономическая политика в УССР во второй половине 1980-х - начале 1990-х гг., место и роль религии в жизни украинского общества в 1990-е гг. Рассмотрены актуальные вопросы политического, экономического и культурного сотрудничества между Украиной и Польшей в 1991 - 2003 гг., положение украинцев в Чехии в ХХ - начале ХХІ ст., особенности украинско-американских отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість : Зб. матеріалів VII Всеукр. наук.-практ. конф., 15 - 16 квіт. 2004 р.: У 7 т. Т. 1 / ред.: В. П. Андрущенко; Асоц. навч. закл. України приват. форми власності, Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова, Європ. ун-т. - К. : Вид-во Європ. ун-ту, 2004. - 402 c. - укp.

Висвітлено проблеми початкової, загальної та середньої освіти, виховання, психології. Наведено основні напрямки діяльності української партії соціалістів-федералістів під час революції 1917 - 1920 рр. Розглянуто питання історичного повстання К.Косинського, національних традицій в дизайні, реалізації поліфункціональності музики серед учнівської та студентської молоді. Показано роль М.Міхновського в українському суспільно-політичному русі, а також національної еліти в процесі формування української національної ідеї.

Освещены проблемы начального, среднего и общего образования, воспитания, психологии. Приведены основные направления деятельности украинской партии социалистов-федералистов во время революции 1917 - 1920 гг. Рассмотрены вопросы исторического восстания К.Косинского, национальных традиций в дизайне, реализации полифункциональности музыки среди учеников и студентов. Показана роль М.Михновского в украинском общественно-политическом движении, а также национальной элиты в процессе формирования украинской национальной идеи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.268 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Наукові праці Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету / ред.: В. А. Смолій. - Кам'янець-Поділ. : Оіюм, 2005. - 479 с. - (Іст. науки; Т. 14). - укp.

Розглянуто питання археології, давньої та середньовічної історії України, а також Нового часу та Новітньої доби, регіональної історії, зарубіжних країн та міжнародних відносин, джерелознавства та історіографії. Розкрито витоки духовної культури українського народу. Описано соціально-топографічну структуру м.Луцьк Х - XIV ст. за археологічними джерелами. Висвітлено аспекти системи оподаткування Київщини в другій половині XV - першій третині XVI ст. Проаналізовано становлення козацького політичного сепаратизму, політику уряду Б.Хмельницького щодо селянства та міщанства у період між Зборівським та Білоцерківським договорами в серпні 1649 - вересні 1651 рр. Визначено динаміку чисельності представників селянства серед міського населення Правобережної України в 1861 - 1914 рр. Розглянуто питання формування Збройних Сил УНР в період антигетьманського повстання в листопаді - грудні 1918 р., взаємини Української автокефальної православної церкви та радянської влади в 1924 - 1926 рр. Висвітлено теоретико-концептуальні аспекти аналізу ідеології німецького колоніалізму, проблеми історії слов'янських народів у вітчизняній історіографії ХІХ ст. - 1991 р.

Рассмотрены вопросы археологии, древней и средневековой истории Украины, а также Нового времени и Новейшего периода, региональной истории, зарубежных стран и международных отношений, источниковедения и историографии. Раскрыты истоки духовной культуры украинского народа. Представлена социально-топографическая структура г.Луцк X - XIV ст. по археологическим источникам. Освещены аспекты системы налогообложения Киевского региона во второй половине XV - первой трети XVI ст. Проанализированы становление казаческого политического сепаратизма, политика правительства Б.Хмельницкого относительно крестьянства и мещанства в период между Зборовским и Белоцерковским договорами в августе 1649 - сентябре 1651 гг. Определена динамика численности представителей крестьянства среди городского населения Правобережной Украины в 1861 - 1914 гг. Рассмотрены вопросы формирования Вооруженных Сил УНР в период антигетманского восстания в ноябре - декабре 1918 г., взаимоотношения Украинской автокефальной православной церкви и советской власти в 1924 - 1926 гг. Освещены теоретико-концептуальные аспекты анализа идеологии немецкого коллониализма, проблемы истории славянских народов в отечественной историографии ХІХ ст. - 1991 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68849/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Повернення : Зб. доп. наук. конф., присвяч. 100-літтю з дня народження укр. історика та археолога Івана Овсійовича Іванцова (1904 - 1941 р.) / ред.: В. М. Ричка, І. Б. Гирич; упоряд.: Г. І. Іванцова-Костенко,; НАН України. Ін-т історії України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К. : Ін-т історії України НАН України, 2005. - 119 c. - укp.

Наведено відомості про життя та науково-просвітницьку діяльність видатного історика України І.Іванцова. Проаналізовано дослідження ученого про повстання українського народу проти шляхетської Польщі 1835 - 1838 рр., козацьких ватажків 1630-х рр. та історико-археологічну діяльність Т.Г.Шевченка. Наведено неопубліковану статтю І.Іванцова "Археологічне вивчення древнього Києва у 1940 р. (результати розкопок)", матеріали про дослідження території Михайлівського монастиря (1938 р.) та краєзнавчі розвідки. Проаналізовано життя та діяльність істориків України у період нацистської окупації Києва у 1941 - 1943 рр. Висвітлено місце археологічних досліджень І.Іванцова у вітчизняній історіографії.

Представлены сведения о жизни и научно-просветительской деятельности выдающегося историка Украины И.Иванцова. Проанализированы исследования ученого о восстании украинского народа против шляхетской Польши 1835 - 1838 гг., казацких атаманах 1630-х гг. и историко-археологической деятельности Т.Г.Шевченко. Представлена неопубликованная статья И.Иванцова "Археологическое исследование древнего Киева в 1940 г. (результаты раскопок)", материалы об исследовании территории Михайловского монастыря (1938 г.) и краеведческие изыскания. Приведены сведения о жизни и деятельности историков Украины в период нацистской оккупации Киева в 1941 - 1943 гг. Освещен вклад археологических исследований И.Иванцова в развитие отечественной историографии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Іванцов,І.О. + Т4 г (4УКР) д Іванцов,І.О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Слободянюк М. А. 
Рух Опору на Дніпропетровщині в роки Великої Вітчизняної війни (1941 - 1945) / М. А. Слободянюк, І. А. Шахрайчук; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д. : Оксамит-Текс, 2005. - 291 c. - Бібліогр.: с. 264-290. - укp.

Досліджено процес зародження антифашистської боротьби на території Дніпропетровської області у роки Великої Вітчизняної війни. Встановлено основні тенденції в реалізації задумів фашистських загарбників щодо перетворення України на колоніальний сировинний придаток майбутньої Великої Німеччини. Показано керівну роль комуністичної партії та ОУН С.Бендери в організації руху Опору на Дніпропетровщині. Розглянуто програмові документи та рекомендації бандерівського керівництва, простежено еволюцію програми ОУН-Б під впливом східних українців, подано відомості про терористичну та пропагандистську діяльність підпілля ОУН-Б. Досліджено удосконалення методів керівництва державно-партійних і військових органів СРСР партизанським рухом, узагальнено форми та методи антифашистської боротьби, виявлено її місцеві особливості та розглянуто взаємодію місцевих партизан з підрозділами Червоної Армії. Здійснено періодизацію розвитку партизанського руху в області, встановлено чисельний, партійний, соціальний, національний склад антифашистських організацій та їх структурну будову. Проаналізовано результати підпільної боротьби комуністів і комсомольців Дніпропетровщини проти окупантів. Досліджено організаційне становлення, агітаційно-пропагандистську та бойову діяльність комуністичного підпілля, особливу увагу приділено Павлоградському повстанню 1943 р.

Исследован процесс зарождения антифашистской борьбы на т ерритории Днепропетровской области в годы Великой Отечественной войны. Установлены основные тенденции в реализации замыслов фашистских захватчиков по преобразованию Украины на колониальную сырьевую базу будущей Великой Германии. Показана руководящая роль коммунистической партии и ОУН С.Бендеры в организации движения Сопротивления в Днепропетровской области. Рассмотрены программные документы и рекомендации бандеровского руководства, исследованы изменения программы ОУН-Б под влиянием восточных украинцев, представлены сведения о террористической и пропагандистской деятельности ОУН-Б. Проанализирован процесс усовершенствования методов руководства государственно-партийных и военных органов СССР партизанским движением, обобщены формы и методы антифашистской борьбы, определены ее местные особенности. Осуществлена периодизация развития партизанского движения в области, установлен количественный, партийный, социальный, национальный состав антифашистских организаций и их структура. Проанализированы результаты подпольной борьбы коммунистов и комсомольцев Днепропетровской области против оккупантов. Исследованы процесс организационного становления, агитационно-пропагандистская и боевая деятельность коммунистического подполья, особое внимание уделено Павлоградскому восстанию 1943 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пірко В. О. 
Соляні промисли Донеччини в ХVІІ - ХVІІІ ст. (історико-економічний нарис і уривки з джерел) : Моногр. / В. О. Пірко, М. В. Литвиновська; Донец. нац. ун-т, Донец. від-ня Наук. т-ва ім. Шевченка, Укр. культурол. центр. - Донецьк : Сх. вид. дім, 2005. - 136 c. - Бібліогр.: с. 94-134. - укp.

На підставі узагальнення архівних джерел розглянуто розвиток соляних промислів Донеччини в ХVІІ - ХVІІІ ст., показано їх роль у забезпеченні Лівобережної, Слобідської та частково Правобережної України, а також південно-західних провінцій Росії сіллю, формуванні вугледобувної та металургійної промисловості Донбасу. Розкрито участь солеварів і місцевого населення у козацьких повстаннях.

На основе обобщения архивных источников рассмотрено развитие соляных промыслов Донетчины в ХVІІ - ХVІІІ ст., показана их роль в обеспечении Левобережной, Слободской и частично Правобережной Украины, а также юго-западных провинций России солью, формировании угледобывающей и металлургической промышленности Донбасса. Раскрыто участие солеваров и местного населения в казацких восстаниях.


Індекс рубрикатора НБУВ: И345.2г(4УКР) + Л288.12Хл + У03(4УКР-4ДОН)403.0 + Т3(4УКР-4ДОН)4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665561 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського