Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (50)Автореферати дисертацій (357)Книжкові видання та компакт-диски (169)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=АРЕАЛ$<.>+<.>K=ПРОЖИВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2496
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми медицини, біології, ветеринарії і сільського господарства : Кн. наук. ст. / ред.: В. І. Ковалишин; Лікар. коміс. наук. т-ва ім. Т.Шевченка у Львові. - Л. : Віче, 1998. - 346 c. - укp.

Висвітлюються причини захворювань на правець імунізованих осіб, летальності від нього та шанси одужання, питання диференційної діагностики церебро-васкулярної патології у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, а також проблеми дитячого туберкульозу на забруднених радіонуклідами територіях проживання. Розглядаються особливості метаболічних процесів шкіри у хворих на атопічну бронхіальну астму, тактики лікування виразкових кровотеч у хворих з хронічною серцевою недостатністю, рентгенодіагностики туберкульозу легень при профілактичних флюорографічних оглядах населення. Наведено морфофункціональну характеристику тканини головного мозку у віддаленому періоді після легкої черепно-мозкової травми на фоні хронічного внутрішнього опромінення. Ряд питань присвячений аналізу деяких проблем ветеринарії та сільського господарства тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я43(4УКР)5 + Е.я54(4УКР)5 + П.я54(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дорошенко Л. І. 
Архаїчні та інноваційні елементи будівельної лексики східнополіського діалекту в ареальному аспекті / Л. І. Дорошенко // Філол. науки: Зб. наук. пр. - Суми, 1999. - С. 38-45. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На основі власних експедиційних досліджень простежено особливості функціонування окремих архаїчних та інноваційних діалектних одиниць в ареальному аспекті. Визначено роль лінгвокартографування в з'ясуванні проблеми взаємодії старих і нових мовних явищ. Розглянуто окремі випадки розширення номінативного поля застарілих слів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671

Шифр НБУВ: Ж69977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сабадош І. В. 
Атлас ботанічної лексики української мови / І. В. Сабадош; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород, 1999. - 103 c. - укp.

За допомогою сучасних методів лінгвістичного картографування вперше відображені ареали лексичних, словотвірних та інших протиставлень у сучасній народній ботанічній лексиці більшості українських говорів. Матеріали для Атласу зібрано за спеціальним питальником у 133 населених пунктах України. До видання увійшли 68 лінгвістичних карт, коментарі й матеріали до карт, некартографовані матеріали та інша інформація.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 в3 я64 + Ш141.4-67 я64

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Герман К. Ф. 
Атлас українських говірок Північної Буковини. Т. 2. Словозміна. Службові слова / К. Ф. Герман; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. Каф. історії та культури укр. мови. - Чернівці : Прут, 1998. - 215 c. - укp.

Подано ареали поширення, ізоглоси розмежування всіх варіантів парадигм словозміни частин мови і різновидів форм службових слів гуцульських, буковинських, подільських говірок південно-західного наріччя української мови на території Чернівецької області та суміжних земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67 я64

Шифр НБУВ: С10044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лапін В. М. 
Безпека життєдіяльності : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. М. Лапін; Нац. банк України. - Л., 1998. - 107 c. - укp.

Розглянуто небезпечні та шкідливі чинники у ситуаціях, що виникають як у середовищі проживання людини, так і у середовищі навчання і праці. Розроблено заходи та способи захисту людей в умовах виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру та під час використання зброї масового ураження. Наведено характеристику надзвичайних ситуацій природного і техногенного походження та їх наслідки. Розглянуто екстремальні ситуації криміногенного характеру і способи їх уникнення, а також джерела, зони дій та рівні забруднень навколишнього середовища у разі аварій на АЕС та хімічно небезпечних об'єктах. Представлено характеристику осередку ядерного, хімічного та бактеріологічного ураження та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р12 я73 + Р36 я73 + Ц69,8(4УКР)-53 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Безпека життєдіяльності : Навч. посіб. Ч. 1. Середовище проживання й основи фізіології праці людини / уклад.: С. Д. Микитюк; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1999. - 144 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто основні положення міжнародного права з питань захисту людей, загальні питання безпеки життєдіяльності, взаємодії людини з навколишнім середовищем у повсякденній діяльності, основи фізіології та раціональних умов праці. Проаналізовано анатомо-фізіологічні наслідки впливу на людину небезпечних, шкідливих і вражаючих факторів, принципи їх нормування, а також правові, нормативно-технічні й організаційні основи безпеки та контролю і управління умовами життєдіяльності. Висвітлено питання життєдіяльності у надзвичайних ситуаціях згідно з законом і положенням "Про цивільну оборону України", Женевських конвенцій "Про захист жертв війни" та "Про призначення цивільної оборони", а також ідентифікації небезпечних, шкідливих та вражаючих факторів в умовах надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу, методи прогнозування її оцінки, способи захисту людей від уражаючих факторів, аварій, катастроф і стихійних лих, застосування сучасної зброї, основи організації і проведення заходів щодо надання допомоги населенню у зоні лиха та в осередках ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Валеологічна освіта як шлях до формування здоров'я сучасної людини : Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. / ред.: В. О. Пащенко; Полтав. держ. пед. ін-т ім. В.Г.Короленка. - Полтава, 1999. - 235 c. - укp.

Розглядається валеологічна освіта в Україні: розвиток, становлення змісту та перспективи, обговорюються основні компоненти здорового способу життя у звичаєвій обрядовості Черкаського регіону. Акцентується увага на інноваційному значенні валеодіагностичних та валеопотенцуючих технологіях в умовах проживання в екологічно несприятливому регіоні та на розробці рецептур страв з протекторними властивостями. Аналізуються проблеми здоров'я студентської молоді і шляхи удосконалення змісту, форм та методів викладання валеології у вищому навчальному закладі. Висвітлюються досягнення та перспективи розвитку валеології в системі охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР),1 р.я431(4УКР) + Р120.4 р(4УКР) я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Смолянюк В.  
Військове співробітництво України і Росії між полюсами реальності та ірреальності (геополітичний аналіз) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто позицію України стосовно військових аспектів співробітництва з країнами СНД, умови непідписання Україною ряду колективних документів військово-політичного характеру, намагання нашої держави перейти до співробітництва у військовій сфері на двосторонніх засадах. Наголошено, що основним вектором у схемі співробітництва України з ареалом СНД залишається вектор українсько-російського співробітництва. У цьому контексті визначено концептуальні моменти політики РФ щодо країн СНД, основні пункти її Воєнної доктрини. Вміщено таблиці, де порівняно геополітичні пріоритети Російської Федерації та України, динаміку довіри населення США та Росії до національних збройних сил тощо. Зроблено висновок, що відмінності у геополітичних орієнтирах України та РФ, розбіжність національних інтересів обох держав, принципова відмінність їх військових традицій та інше позначається на українсько-російських міждержавних відносинах.


Ключ. слова: збройні сили, військове співробітництво, військова могутність, Воєнна доктрина, геополітичні інтереси
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гриценко П. Ю. 
Говірки Чорнобильської зони. Системний опис / П. Ю. Гриценко, Г. В. Воронич, Л. І. Дорошенко, О. А. Малахівська, Л. А. Москаленко, М. В. Поістогова, Н. П. Прилипко, Л. В. Рябець, О. В. Юсікова; НАН України. Ін-т укр. мови. - К. : Довіра, 1999. - 271 c. - Бібліогр.: с. 264-270. - укp.

Подано нариси про словозміну, синтаксис, лексику та семантику говірок Чорнобильської зони та суміжних ареалів. У роботі використано різні прийоми репрезентації говірок Чорнобильської зони, а саме: фіксація явищ за структурними рівнями окремої говірки як самодостатньої системи безвідносно до інших говірок; опис явищ у ряді говірок, які творять ареальну цілість за певними ознаками; аналіз явищ середньополіських говірок на тлі територіально суміжних і віддалених систем, а також опис суміжних діалектів як спосіб вияву міждіалектної взаємодії, продовження просторової континуації середньополіських явищ в інших ареалах. Кожен із прийомів відтворення об'єкта вивчення має свої особливості, переваги та межі доцільності у використанні. Поєднання різних підходів до об'єкта вивчення сприятиме створенню у майбутньому вичерпного мовного кадастру говірок Чорнобильської зони. Матеріали поданих описів не лише становлять конкретний щодо часу інформаційний зріз про ці говірки, а водночас є спонукою до здійснення відповідних обстежень тих чорнобильських говірок, які ще не охоплено дослідженнями. Нариси розширюють відому дотепер інформацію про поліські діалекти, що належать до архаїчних діалектних типів Славії та сприяють формуванню чорнобильського мовно-інформаційного фонду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-672.1

Шифр НБУВ: ВА592706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кохно М. А. 
Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Голонасінні : Довід. / М. А. Кохно, В. І. Гордієнко, Г. С. Захаренко, О. М. Колесниченко, С. І. Кузнецов, В. Б. Логінов, Л. А. Погоріла, П. Я. Чуприна; ред.: М. А. Кохно, С. І. Кузнецов; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. - К. : Вища шк., 2001. - 205 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто природні умови України та її ботаніко-географічне районування. Детально проаналізовано історію інтродукції та культури деревних рослин. Подано ботанічний опис понад 350 видів і форм дерев та кущів голонасінних, а також аналітичний ключ для визначення родин, родів і видів. В описах видів зазначено їх латинські назви, життєві форми, розміри, природний ареал, місця виявлення культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381-2 + Е522.8*852.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Швиденко А. Й. 
Дерева і чагарники України: голонасінні : Навч. посіб. / А. Й. Швиденко, О. М. Данілова; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1999. - 47 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено біологічну, екологічну й економічну оцінку ресурсів аборигенних голонасінних України та найважливіших екзотів, які культивуються, їх властивості та ареали, зокрема, родини гінкгових, тисових, таксодієвих, соснових.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381-29(4УКР)я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Куриленко В. М. 
До ареалогії та стратиграфії північних (поліських) говорів / В. М. Куриленко; Глухів. держ. пед. ін-т ім. С.М.Сергєєва-Ценського. - Глухів, 2001. - 182 c. - Бібліогр.: 224 назв. - укp.

Досліджено окремі тематичні групи лексики, пов'язаної з архаїчними, життєво важливими галузями діяльності східних слов'ян. Висвітлено старожитні північні (поліські) говори, які у стратиграфічному плані консолідують просторово-часові співвідношення практично всіх періодів мовної історії слов'ян. Відображено проблему регіонального поділу поліського діалектного ландшафту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.1/4-672 + Ш141.4-672

Шифр НБУВ: ВА607553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гриценко А. П. 
Діяльність українських організацій на теренах Росії за доби Української Центральної Ради / А. П. Гриценко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 63 c. - (Іст. зошити). - Бібліогр.: с. 59-63. - укp.

Висвітлюються особливості розгортання руху за національне відродження серед українців в місцях їх компактного проживання на теренах колишньої Російської імперії. Особлива увага приділяється з'ясуванню впливу на цей процес утворення і діяльності Української Центральної Ради, налагодження зв'язків з останньою численними українськими організаціями Росії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32 + Т3(29=УКР)611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Екологічна культура та хімічна екологія в умовах радіації і техногенного забруднення : Матеріали конф., 18-20 берез. 1997 р., Трускавець / ред.: Л. П. Дерев'янко; Укр. Будинок екон. та наук.-техн. знань т-ва "Знання" України. - К. : Знання, 1997. - 94 c. - укp.

Представлено матеріали, які дають комплексну оцінку екологічної ситуації та її впливу на стан здоров'я людини. Пропонуються шляхи зменшення негативного впливу наслідків Чорнобильської катастрофи на населення України, створення системи незалежної оцінки радіоекологічної ситуації та умов проживання в населених пунктах, постраждалих від радіоактивного забруднення, а також вибір способів очистки води від органічних та токсичних домішок. Розглядаються проблеми медико-біологічних досліджень по установленню граничних концентрацій біологічно активних та токсичних компонентів в мінеральних водах України, специфічність технологій захисту рослин на забруднених радіонуклідами агробіоценозах тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) я431(4УКР) + Р121.2 я431(4УКР) + Р126 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Стегній О. Г. 
Екологічний рух в Україні: соціологічний аналіз / О. Г. Стегній; НАН України. Ін-т соціології. - К. : Вид. дім "КМ Академія", 2001. - 243 c. - Бібліогр.: с. 231-242. - укp.

Розглянуто екологічний рух як різновид нових масових соціальних рухів доби соціальної трансформації та виникнення соціогенних ризиків. Розкрито соціальний контекст становлення та розвитку екологічного руху в Україні, особливості даного руху як суб'єкта альтернативної природоохоронної політики. Особливу увагу приділено аналізу організаційних і креативних ресурсів екологічного руху, зокрема, його здатності до саморепродукції. Детально розглянуто ареали соціально-екологічної діяльності неурядових екологічних організацій, взаємовідносини спільноти з зовнішніми соціальними факторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63*45

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Записки Історико-філологічного товариства Андрія Білецького. Вип. 1 / ред.: Є. К. Чернухін. - К., 1997. - 186 с. - рус.

Наведено короткий нарис життя та діяльності професора Андрія Олександровича Білецького, який працював у галузі філології, історії, археології, епіграфіки, палеографії. Висвітлюються традиції вивчення давньо- та новогрецької мови в Україні, пропонується опис наслідків мовних грецько-українських контактів. Розповідається про життя та діяльність греків в Україні - в межах братств, в місцях компактного проживання, на різних державних і громадських посадах, а також про їхній внесок у розвиток української культури. Розглядається проблема переселення греків на Україні, історія окремих грецьких родів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54 + Ш1г(4УКР)_

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Отин Е. С. 
Избранные труды по языкознанию / Е. С. Отин; Донец. гос. ун-т. - Донецк : Донеччина, 1999. - 400 c. - рус.

Исследованы история и этимология слов, проблемы русской и украинской ономастики. Охарактеризованы ареалы славянских гидрографических терминов в топонимии Дона, экспрессивно-стилистические особенности ономастической лексики в восточнославянских языках, стилистические функции собственных имен в рассказах В.М.Гаршина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.1/4я44

Шифр НБУВ: ВА601300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Нипорко С. О. 
Листостеблові мохи природного заповідника "Горгани" / С. О. Нипорко // Укр. ботан. журн. - 2001. - 58, № 2. - С. 248-255. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Исследована биофлора природного заповедника "Горганы". Зафиксировано наличие 157 видов мхов из 3 классов, 14 порядков, 27 семейств и 73 родов. 140 видов являются новыми для территории заповедника, 24 видов - для флористического района Горган. Проанализировано распределение мхов по субстратам, типам ареалов и экотопам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.23*88(4Укр)л64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ходосовцев О. Є. 
Лишайники причорноморських степів України / О. Є. Ходосовцев; Херсон. держ. пед. ун-т. - К. : Фітосоціоцентр, 1999. - 236 c. - Бібліогр.: 355 назв. - укp.

Викладено результати досліджень видового складу ліхенофлори причорноморських степів України, які нараховують 316 видів, віднесених до 99 родів 37 родин 11 порядків. Наведено 42 нових для ліхенофлори України видів лишайників. Проведено таксономічний, екологічний, ареалогічний, фітокліматичний та екотопологічний аналізи ліхенофлори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6*80,021 + Е50*805.9-658.12-06(45УКР7),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лінгвогеографія Черкащини : Зб. матеріалів міжвузів. наук.-практ. конф. Умань, 25 - 26 трав. 2000 р. / ред.: В. Г. Кузь; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Знання, 2000. - 100 c. - укp.

Висвітлено проблеми діалектології та ономастики Черкащини і суміжних регіонів. Розглянуто ареалогію сільськогосподарської лексики у західнополіських та надбузько-поліських говірках, особливості варіювання діалектної лексики новожитніх говірок Миколаївщини, а також словотворчу структуру назв поселень північно-східної Хмельниччини. Детально проаналізовано концептуальну структуру вітального тексту та її мовне забезпечення, мовну репрезентацію ключових концептів роману М.Бабака "Вільхова кров", стилістичне використання ойконімів у поезіях Ліни Костенко тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671 я43

Шифр НБУВ: ВА599750 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського