Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (52)Тематичний інтернет-навігатор (21)Наукова електронна бібліотека (467)Автореферати дисертацій (462)Книжкові видання та компакт-диски (1861)Журнали та продовжувані видання (160)
Пошуковий запит: (<.>K=АРХІТЕКТУРА$<.>+<.>K=КОЗАЦЬК$<.>+<.>K=ЧАСІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5175
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Mediaevalia Ucrainica: Ментальність та історія ідей. Т. 5 / ред.: Г. Боряк; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського . - К., 1998. - 128 c. - у.

На сторінках даного випуску розглянуто наступні питання - проблема становлення популярних християнських культів в Україні; публічність як домінанта культурної традиції (Волинь другої половини XVI ст.); середньовічна традиція слова, мови та книги в творах Іоана Вишенського; лук та рушниця в лицарській символиці українського козацтва: парадокси козацької ідеології і проблема східного впливу; біблійна генеалогія в етногенетичних концепціях польських та українських літописців і хроністів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 я43 + Э370.9 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Luzzi R.  
On Bogolyubov's principle of correlation weakening = До принципу послаблення кореляції Боголюбова / R. Luzzi, A. R. Vasconcellos, J. G. Ramos // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 12. - С. 1498-1504. - Библиогр.: 43 назв. - англ.

Принцип послаблення кореляції Боголюбова і відповідна ієрархія часів релаксації є основою розвитку формалізмів нерівноважних ансамблів. Досить перспективним є використання підходу, що застосовує максималізацію інформаційно-статистичної ентропії (MaxEnt-NESCOM). В рамках цього формалізму проаналізовано роль та ефективність принципу Боголюбова. Розглянуто випадок сильнозбудженої електронно-діркової плазми полярних напівпровідників. Показано, що можна виділити декілька кінетичних етапів згідно з теорією Боголюбова; їм відповідає послідовне скорочення опису макроскопічних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.2 + В379.271.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Mchedlov-Petrossyan P. O. 
Stochastic Effects in Spinodal Decomposition = Стохастические эффекты при спинодальном распаде / P. O. Mchedlov-Petrossyan, A. S. Abyzov, L. N. Davydov, J. Schmelzer // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 2. - С. 67-70. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Розглянуто кінетику системи з параметром порядку, що зберігається, загартовану в нестійку двофазну область фазової діаграми. Досліджується вплив або випадкових неоднорідностей параметра порядку, які були уже присутні в системі до загартування, або "заморожених" флуктуацій рухливості на процес розділення фаз. Вивчається спільний вплив цих флуктуацій і постійно присутніх в системі термічних флуктуацій на структурний фактор. В першій з цих взаємопов'язаних задач рухливість в стандартному нелінійному рівнянні Кана-Хілларда припускається залежною від параметра порядку. У другій задачі рухливість має випадкову, незалежну від часу добавку. Показано, що у взаємодії первісно загартованих флуктуацій параметра порядку або флуктуацій рухливості з довгохвильовою нестійкістю Кана-Хілларда-Кука мають місце фізично різні випадки в залежності від співвідношення величин кореляційної довжини флуктуацій та граничної довжини в стандартній теорії Кана-Хілларда. Зокрема, крупномасштабні флуктуації рухливості підсилюють когерентну поведінку, ефективно послаблюючи роль термічного шуму. Для крупномасштабних неоднорідностей, навіть для малих часів, максимум нестійкості Кана-Хілларда зміщується в бік більших довжин хвиль. Це може бути інтерпретовано як початок огрублення.


Ключ. слова: phase transition, spinodal decomposition, stochastic effects, thermal fluctuations
Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Актуальні проблеми держави і права : Зб. наук. пр. / ред.: С. В. Ківалов; Одес. держ. юрид. акад. - О. : Астропринт, 1998. - 139 c. - укp.

Висвітлюються питання юридичної освіти, історії і теорії держави і права, механізму законоутворення, проблеми державно-правової екологічної політики. Розглядається проблемність юридичної термінології та шляхи її удосконалення, питання мови юридичного закону та її вплив на правову культуру суспільства, а також питання формування права і законодавства в Київській Русі. Наведено елементи звичаєвого права в судовому процесі XIV-XVI ст. на українських землях. Простежується заснування і розвиток Одеської науково-дослідної лабораторії судової експертизи. Визначено джерела мусульманського права. Досліджуються функції сучасної держави тощо. Витоками праць, що публікуються в збірці, є законодавство різних часів і країн, роздуми відносно стану і удосконалення вищої юридичної освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я43 + Х8(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Актуальні проблеми правознавства / ред.: З. С. Гладун. - Т., 2001. - 253 с. - (Наук. зб. Терноп. акад. народ. госп-ва; Вип. 2). - укp.

Розглянуто актуальні проблеми теорії, філософії та історії держави і права, питання удосконалення конституційного, адміністративного, фінансового, цивільного, господарського та міжнародного законодавства. Охарактеризовано судові політичні процеси на західноукраїнських землях у 1920 - 1930-ті рр. Висвітлено історію української державності за часів Центральної Ради у сучасній історико-правовій літературі. Проаналізовано правові аспекти розвитку місцевого самоврядування в Україні та Республіці Білорусь у 1990-ті рр. Значну увагу приділено передумовам запровадження інституту позовної давності у цивільних правовідносинах, скасуванню та зміні заповіту, правовій природі амністії, а також оскарженню діяльності виборчих комісій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4Укр-2Тер)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Постоловський Р. М. 
Алмаз. C : До практ. використ. викл., аспірантами і студ. гірн. вузів та каф., а також каф., які готують спец.з мит. справи / Р. М. Постоловський, Е. І. Черней, А. Д. Калько; Рівнен. ін-т слов'янознавства Київ. ін-ту "Слов'ян. ун-т". - Рівне, 2001. - 104 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Висвітлено історію відкриття та добування алмазів від найдавніших часів до сьогодення. Проаналізовано досягнення вчених у галузі проблем пошуків, розвідки, пробної експлуатації та розробки родовищ алмазів. Наведено відомості про перетворення алмазів на діаманти, а також про алмази та діаманти, відомі у всьому світі. Досліджено проблему комплексного промислового освоєння алмазоносного родовища ім. М.В.Ломоносова. Обгрунтовано використання порід давніх кристалічних формацій, які містять алмазні трубки, для створення могильників відпрацьованого ядерного палива, твердих і рідких радіоактивних відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.411 + И347.1 + М772-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сегеда С. П. 
Антропологія : Навч. посіб. для студ. гуманіт. спец. вищ. навч. закл. / С. П. Сегеда. - К. : Либідь, 2001. - 335 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми дерматогліфіки, одонтології, гематології та антропогенезу. Детально розглянуто найдавніші сторінки історії людства та його сучасну етнорасову структуру. Проаналізовано епохальну динаміку антропологічного складу населення українських земель від найдавніших часів до сьогодення. Наведено дані про фізичний тип мезо-, нео- й етнолітичних племен Наддніпрянщини. Охарактеризовано взаємостосунки носіїв археологічних культур доби бронзи: кімерійців, скіфів і сарматів. Всебічно досліжено морфологічні риси племен черняхівської та салтівської культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*221.3 я73-1 + Е715*221.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Археологічні студії. Вип. 1 / ред.: П. П. Толочко; Ін-т археології НАН України. - К.; Чернівці : Прут, 2000. - 300 с. - рус.

Розглянуто актуальні питання археології, антропології, стародавньої та середньовічної історії. Висвітлено проблеми історії матеріальної та духовної культури населення Східної Європи від найдавніших часів до середньовіччя. Проаналізовано хронологію та періодизацію старожитностей райковецької культури, сакральні функції східнослов'янського житла, стаціонарні археологічні артефакти виробництва шкіри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР) + Т4я54(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Архітектура / ред.: Б. С. Черкес. - Л., 2000. - 387 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 410). - укp.

Розглянуто функціонально-планувальні основи формування забудови самостійних селянських господарств, стилістику, композицію та пропорції художнього металу львівських палаців XIX ст. Проаналізовано роль та місце європейської культури у формуванні класичних традицій львівської архітектурної школи. Охарактеризовано еволюцію об'ємно-планувальної організації української сакральної дерев'яної архітектури XII - XVII ст. Значну увагу приділено функціонально-просторовій модернізації промислових територій центральної частини Львова у контексті розвитку інфраструктури об'єктів малого та середнього бізнесу, типологічним, планувальним, конструктивним та інженерним засадам проектування мансард на багатоповерхових будинках, а також конструктивним особливостям хрестово-баневої структури українських церков княжої доби X - XII ст. Досліджено вплив податливості з'єднань на несучу здатність і деформованість комплексних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Крівєльов Л. І. 
Архітектура будинків і споруд цивільної авіації : Конспект лекцій. (Лекції 1-10) / Л. І. Крівєльов; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. - К., 2000. - 83 c. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено засади будівельного проектування та конструкційні рішення будинків з дрібнорозмірних місцевих матеріалів. Викладено вихідні положення архітектурно-будівельного проектування з урахуванням функціональних процесів, що діють у будинках, принципів вироблення об'ємно-планувальних рішень, головні засоби архітектурної композиції. Розглянуто головні елементи будинків і наведено їх характеристики. Визначено правила проектування фундаментів, несучих остовів, стін, перекриттів та підлог, сходів, дахів і покрівель, перегородок, вікон та дверей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н745-021.5 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Архітектура обчислювальних машин : Навч. посіб. Ч. 1 / уклад.: В. О. Гуліус; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. - Х., 2000 . - 138 c. - Библиогр.: 5 назв. - укp.

Викладено нові ідеї та архітектурні рішення в сучасній обчислювальній техніці. Розкрито організацію функціонування та характеристики ЕОМ. Висвітлено історію створення та принципи дії комп'ютерів. Розглянуто етапи еволюційного розвитку комп'ютерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З97-020 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Стародубцева Л. В. 
Архітектура постмодернізму: Історія, теорія, практика : Посіб. для студ. архітектур. спец. вузів / Л. В. Стародубцева; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Спалах, 1998. - 207 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 179-187. - укp.

Визначено смислові контури і межі поняття "постмодернізм", поширеного в західній культурі, і виявлено його специфіку в архітектурі. У графічній формі розкриваються основні засади теоретичних праць та маніфестів. Досліджується історія постмодерністського руху в архітектурі. Розташовані в хронологічній послідовності, найбільш значущі факти архітектурної історії постмодернізму не творять єдиного вектора, а покликані дати уявлення про живий, неоднорідний архітектурний процес у всій мозаїчності його імен, дат, подій. Представлено коротку антологію. У ній подано вибрані фрагменти виступів, статей, монографій і декларацій провідних теоретиків і практиків західної архітектури. Це своєрідний, широкий за спектром ідей і проблем архітектури, парад фахових концепцій. Він відображає найхарактерніші погляди на постмодернізм - від апологетичних до полемічних докорів. Наведено словник основних термінів архітектури 1970-1980-х років. Понятійний апарат обіймає широке коло питань, від загальних концептуальних положень до різних аспектів архітектурної практики. Серед основних тем, відображених у словнику - напрями та школи західної архітектури останніх десятиріч, ставлення архітектора до споживача, соціальні аспекти роботи архітектора, система художньо-композиційних прийомів і засобів архітектури, містобудівні концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-239 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Литвинов В. В. 
Архітектура програмних систем автоматизації бізнес-процесів підприємства з використанням ГІС та Інтернет технологій / В. В. Литвинов, В. С. Шиндер, В. А. Кожевников, Д. Г. Басиладзе, Д. В. Мальцев, С. М. Седзяло // Мат. машины и системы. - 2000. - № 1. - С. 81-93. - Бібліогр.: 2 назв. - укp. - рус.

Розглянуто підходи до створення корпоративних систем управління з використанням геоінформаційних технологій та Інтернет технологій. Наведено огляд програмних засобів компанії ESRI для реалізації ГІС функціональності систем подібного класу. Як приклад побудови таких систем розглянуто систему, розроблену для американської телекомунікаційної компанії MCI WorldCom - Collocation Sites Engineering. Наведено результати бізнес-аналізу технологічних процесів як автоматизованих відділів розглянуто архітектуру системи й описано деякі програмні рішення, використані в процесі реалізації програмного комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-020

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кожем'яко В. П. 
Архітектура і алгоритми обробки зображень : Навч. посіб. / В. П. Кожем'яко, Т. Б. Мартинюк; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 2000. - 128 c. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Викладено теоретичні відомості щодо класифікаційного аналізу процесорів з метою обробки зображень і, зокрема, паралельних оптоелектронних процесорів. Розглянуто особливості класифікації алгоритмів обробки зображень. Наведено класифікаційні схеми обчислювальних систем, проаналізовано їх можливості стосовно класифікації оптоелектронних процесорів. Особливу увагу приділено дослідженню архітектурних рішень оптоелектронних процесорів, прикладам їх класифікаційного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пєтух А. М. 
Архітектура і програмування 32-розрядних мікропроцесорів : Навч. посіб. / А. М. Пєтух, В. П. Майданюк, Є. Л. Ольшевський; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця : ВДТУ, 2001. - 132 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто процесори сімейства х86, а саме - їх 32-розрядні нащадки (від 80386). Наведено опис їх програмної моделі, режими роботи, системи команд, відмінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-048 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Яременко В. Г. 
Безопасность и феномен эволюции экономических систем / В. Г. Яременко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 270-274. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Висунуто тезу про необхідність конкретно-історичного підходу до проблем безпеки за умов соціально-економічної нестабільності фундаментального рівня. Обгрунтовано існування причинно-наслідкового зв'язку між рівнем безпеки та темпами соціально-економічної еволюції. Наголошено, що надмірна стабільність системи є передумовою її консервації та деградації. Введено поняття "оптимального рівня безпеки", що розкривається через мікроекономічну модель рівноваги суб'єкта. Показано вирішальну роль відновлення статутно-субординуючої структури господарчої діяльності у досягненні оптимальної рівноваги між порядком і розвитком за часів ринкової трансформації. Розкрито специфічні механізми впливу інноваційних процесів на періодичні коливання рівня безпеки суб'єктів системи, що розвивається. Запропоновано декілька перспективних теоретичних підходів, які можуть служити ключем до розуміння процесів у сфері економічної безпеки. Доведено необхідність вирішення найбільш гострих проблем особистої економічної безпеки громадян як попередньої передумови переходу до стадії стабільного соціально-економічного зростання.


Ключ. слова: економічна безпека, соціально-економічна нестабільність, еволюція, конкретно-історичний підхід, статутно-субодинуюча структура господарчої діяльності, оптимальний рівень безпеки, господарські системи
Індекс рубрикатора НБУВ: У01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Марковський Б. В. 
Бердичівська земля з найдавніших часів до початку ХХ ст. : Іст.-краєзнав. нарис / Б. В. Марковський; ред.: М. Ю. Костриця; Житомир. наук.-краєзнав. т-во дослідників Волині. - Бердичів, 1999. - 83 c. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

На підставі архівних і літературних джерел висвітлюється минуле Бердичівської землі з найдавніших часів до початку XX ст. Давність поселень на території міста і району підтверджується численними археологічними знахідками. Особлива увага звертається на спадкоємність культур протягом тисячоліть. Підкреслюється своєрідність Бердичева в плані переплетіння української, польської та єврейської культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)-22 Бердичів

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Варивода Л. П. 
Богдан Хмельницький і наш край : Іст.-літ. нарис / Л. П. Варивода, М. П. Жуковський; Нікопол. держ. краєзнав. музей. - Д. : Пороги, 1998. - 51 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Йдеться про одного з найвидатніших гетьманів України Богдана Хмельницького, життя і діяльність якого тісно пов'язані з козацьким краєм - Нікопольщиною. Національно-визвольна війна українського народу під проводом Б.Хмельницького знайшла широке відображення в історичних працях, тогочасному фольклорі, різноманітних іноземних творах. Тому автори поставили собі за мету систематизувати історичні матеріали з даного питання на основі названих джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-8 Хмельницький + Т3(4УКР-4ДНЕ)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Погребенник Я. В. 
Буряне поліття 1914 - 1920 років: ліро-трагедійне двоголосся (на матеріалі творчості О.Кобця і Б.Лепкого) / Я. В. Погребенник; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 49 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Досліджено творчу суголосність двох поетів зі сходу й заходу України - О.Кобця і Б.Лепкого - в художньому моделюванні теми братовбивчої війни на тлі маловідомого феномену "габірного письменництва" часів Першої світової війни. Наведено біографії поетів, досліджено їх творчу спадщину. Ліро-трагедійне двоголосся поетів із тернопільського Поділля та Канівщини визначає ідейну їх близькість у оцінюванні війни й табірного буття з позицій демократизму неабстрактного гуманізму, християнізму і самостійництва. У ліриці та ліро-епосі обох репрезентантів літератури буряного поліття розрізнено два аспекти: гуманістично-загальнолюдський, що полягає в осуді війни між Росією й Австро-Угорщиною та Німеччиною як лиха для народів обох держав, і антиімперський визвольний. Обидва аспекти в художньому набутку обох авторів є взаємопов'язаними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Кобець О. 49 + Ш5(УК=4ПОЛ)-4 Лепкий Б. 49 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Кобець О. 49 + Ш5(4ПОЛ=УК)-4 Лепкий Б. 49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Біблія і культура : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: А. Є. Нямцу; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 243 с. - рус.

Розглянуто актуальні літературознавчі, філософсько-теологічні та лінгвістичні проблеми функціонування біблійного сюжетно-образного матеріалу в культурі різних часів і народів. Висвітлено закономірності переосмислення сюжетів та образів Нового Завіту в українській літературі ХХ ст., проблематику християнської моралі у малій прозі В.Підмогильного у зв'язку з філософією Ф.Ніцше, основні принципи освоєння біблійних образів у ліриці І.Франка. Охарактеризовано етику англіканського протестантизму та її художню репрезентацію у творчості Н.Бретона, біблійні образи в етнологічному аспекті, особливості виявлення апеляції в сакральних текстах, співвідношення експліцитного та імпліцитного в євангельському тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-20-117.3 + Ч11я43 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70549 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського