Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (82)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=БУРІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 826
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Автоматика-2000 : Пр. Міжнар. конф. з упр., Львів, 11 - 15 верес. 2000 р.: В 7 т. Т. 4. Автоматичне управління в технічних системах / ред.: В. Кунцевич; Укр. Асоц. з автомат. упр. - Л. : Держ. НДІ інформ. інфраструктури, 2000. - 197 c. - укp.

Розглянуто питання аналітичного конструювання регуляторів перетворювачів напруги безперервних джерел живлення, основні принципи побудови адаптивних систем керування процесом буріння глибоких свердловин для нафти і газу. Описано автоматизовану технологію управління проектними рішеннями в САПР суднобудування, систему керування пристроєм відтворення графічної інформації, автоматичний селектор у цифровій сейсмометричній апаратурі. Висвітлено достатні умови технічної стійкості динамічних станів у системах автоматичного керування зі змінною структурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965 я431(0) + З965.1/9 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Буріння нафтових і газових свердловин : Держ. міжвід. наук.-техн. зб. / ред.: Є. І. Крижанівський; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 1998. - 264 с. - (Розвідка і розробка нафт. і газ. родовищ; Вип. 35, Т. 2). - укp. - рус.

Розглядаються стан та перспективи розвитку буріння нафтових і газових свердловин в Україні. Зроблено аналітичну оцінку радіальних зміщень в прихопленій бурильній колоні під дією вибухової хвилі, наведено результати дослідження характеристик струминного свердловинного насоса, розробки оптимального способу встановлення вибухових апаратів у заданому інтервалі свердловин. Запропоновано методику вибору параметрів буферної рідини для глушіння свердловин, коефіцієнт динамічності підіймального комплексу бурових установок та універсальний метод одержання рідких дисперсних систем з високим ступенем стабільності. Висвітлюються питання використання багатокритеріального управління для зменшення затрат на будівництво свердловин, а також залежність токсичності вихлопних газів газотурбінної установки від зміни режимів роботи та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61863/бур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крючков А. І. 
Взаємозв'язок енергоємності та продуктивності процесу буріння / А. І. Крючков, Н. І. Жукова // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 132-136. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Проведено аналітичні розрахунки щодо визначення параметрів і характеристик процесу шарошкового буріння свердловин у скельних породах. Встановлено залежності дисипативних втрат потужності від кутової швидкості обертача для різних типів верстатів шарошкового буріння, а також залежності потужності бурового верстата й екстремальної енергоємності процесу буріння від його продуктивності для різних гірських порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крючков А. І. 
Визначення параметрів міцності гірських порід у кінетичній теорії руйнування аналітичним методом / А. І. Крючков, Н. І. Жукова // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 78-82. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено аналітичні залежності для енергоємності буріння гірських порід і запропоновано методику розрахунку параметрів їх міцності, які використовуються у кінетичній теорії руйнування. Ця методика дозволяє визначити параметри міцності порід із достатньою для практики точністю та без експериментальних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Давиденко О. М. 
Влияние промывочных жидкостей на трение и износ бурового инструмента / О. М. Давиденко // Систем. технології. - 2000. - Вип. 2. - С. 79-82. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто питання впливу промивальних рідин на тертя та знос бурового інструмента. На базі отриманих результатів розроблено склад промивальних рідин, які забезпечують підвищення ефективності процесу буріння свердловин за рахунок високих мастильних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Геологія, буріння та експлуатація родовищ нафти і газу : Зб. наук. пр. / ред.: В. К. Мельничук; ВАТ "Укр. нафтогаз. ін-т". - К., 1999. - 119 c. - укp.

Розглянуто питання геології, розвідки, розробки та експлуатації нафтових і газових родовищ, буріння та освоєння нафтових і газових свердловин, збору, транспорту та зберігання нафти і газу, а також економіки та організації виробництва у нафтовій і газовій промисловості. Висвітлено проблеми підвищення нафтогазовіддачі покладів вуглеводнів, розкриття продуктивних горизонтів, техніки та технології видобутку нафти і газу. Проаналізовано питання обліку видобутку нафти і газу та закачки робочих агентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Огняник М. С. 
Забруднення підземного середовища легкими нафтопродуктами та визначення захисних властивостей зони аерації / М. С. Огняник, Н. К. Парамонова, А. Л. Брикс, О. М. Шпак, І. М. Запольський, І. С. Гамшеєва; ред.: О. Ю. Митропольський; Наук.-просвітн. центр "Економіка. Наука. Техніка" Т-ва "Знання" України. - К., 2000. - 68 c. - Бібліогр.: 85 назв. - укp.

Досліджено хімічний склад, фізичні та фізико-хімічні властивості нафти та нафтопродуктів. Розглянуто моделі забруднення підземного середовища легкими нафтопродуктами. Значну увагу приділено картуванню та моніторингу забруднених зон, особливостям буріння свердловин і супровідним діям, а також визначенню дійсної потужності лінзи нафтопродуктів. Оцінено захисні властивості зони аерації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д59(45УКР)453 + И361.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тихонов В. С. 
К расчету собственных частот длинного вертикального вращающегося стержня / В. С. Тихонов, И. Ю. Агеева // Приклад. механика. - 2000. - 36, № 3. - С. 137-143. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Запропоновано метод розрахунку комплексних власних значень крайової задачі, якою описується обертання довгого вертикально частково стиснутого стрижня, що піддається дії власної ваги і крутильного моменту. Розв'язок задачі шукається для двох ділянок стрижня у формі асимптотичних розкладів за малим параметром, які потім стикуються в певній точці. Проаналізовано одержані результати у порівнянні з показниками їх робіт. Метод може бути використано для дослідження стійкості форми обертання довгого вертикального стрижня під час буріння глибоких свердловин.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620 + И131-5-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мислюк М. А. 
Моделювання явищ і процесів у нафтогазопромисловій справі : Підруч. для студ. вищ. закл. освіти / М. А. Мислюк, Ю. О. Зарубін. - Івано-Франківськ : Екор, 1999. - 494 c. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Розглянуто основні методи моделювання явищ та процесів буріння нафтових і газових свердловин, розробки та експлуатації нафтових і газових родовищ. Викладено основи фізичного моделювання, методи статистичного моделювання, моделювання на основі механіки суцільних середовищ, принципи планування експериментів. Висвітлено моделювання пластових систем, головні числові методи, принципи формалізації та розв'язку оптимізаційних задач, а також особливості моделювання в інженерній творчості, вибору та прийняття рішень. Методи моделювання супроводжено ілюстративними прикладами,реалізованими на ЕОМ в пакеті Mathcad.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7 я73-1 + И36 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Наукові праці Донецького державного технічного університету. Сер. Гірнича геологія. Вип. 23 / ред.: Є. О. Башков. - Донецьк, 2001. - 120 с. - рус.

Наведено результати наукових досліджень у галузі сучасних розробок розвідки родовищ корисних копалин, маркшейдерської справи та геодезії. Розглянуто деякі питання та досягнення у галузі геологічних наук, будівництва шахт і підземних споруд, буріння свердловин за складних умов. Визначено параметри випуску породи за комбінованою технологією проходки вертикальних гірничих виробок. Проведено шахтні дослідження впливу параметрів буропідривних робіт на гранулометричний склад підірваної породи за комбінованою технологією. Обгрунтовано параметри міжрамних огорож об'ємної конструкції, буропідривних робіт за комбінованою технологією проходки виробок. Розглянуто питання підвищення ефективність буріння газових свердловин на вугільних родовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Нафта і газ України : Зб. наук. пр.: Матеріали V Міжнар. конф. "Нафта-Газ України-98", Полтава, 15-17 верес. Т. 2 / ред.: М. М. Іванюта; Укр. нафтогаз. акад. - Полтава, 1998. - 406 c. - у.

Розглядається комплекс питань, спрямованих на розвиток нафтогазової промисловості і адаптованих до сучасного стану економіки України: розробка та експлуатація нафтових і газових середовищ, техніка та технологія буріння свердловин, розкриття та випробування пластів, нафтогазове обладнання та механізми, переробка нафти і газу, транспорт нафти та газу, екологія та проблеми нафтогазового комплексу, економіка та управління нафтовою та газовою промисловістю, автоматизація технологічних процесів і виробничо-господарської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 я431(0) + И36 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нафтогазова геологія та геофізика України - погляд у нове тисячоліття : Міжнар. наук. конф. молодих вчен. та спец., 20-21 черв. 2000 р.: Зб. робіт конф. / Укр. держ. геологорозвідув. ін-т (УкрДГРІ). - Чернігів, 2000. - 162 c. - укp.

Розглянуто особливості седиментації війзейсько-турнейських нафтогазових комплексів Качанівсько-Козіївської ділянки, а також перспективи нарощування запасів вуглеводнів у північно-західній частині Більче-Волицької зони Передкарпатського прогину. Проаналізовано історію формування локальної складчастості Каркінітсько-Північно-Кримського крейдово-палеогенового прогину. Досліджено вплив геологопошукових робіт на екологічний стан навколишнього середовища Селюхівської площі та розподіл важких металів у грунтах гірських ландшафтів внаслідок буріння нафтових свердловин за умов Передкарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 я431(0) + Д3/5 я431(0) + И36 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гладун В. В. 
Нафтогазоперспективні об'єкти України. Дніпровсько-Донецький авлакоген / В. В. Гладун; Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України". - К. : Наук. думка, 2001. - 324 c. - Бібліогр.: 176 назв. - укp.

Наведено геолого-геофізичні матеріали, результати пошуково-розвідувального буріння Дніпровсько-Донецького авлакогену (ДДА) та нового об'єкта геологорозвідувальних робіт у Дніпровсько-Донецькій газонафтоносній області - Північного борту ДДА. Вперше побудовано єдині для територій України і Росії (Ростовська обл.) структурно-тектонічні та нафтогазологічні карти на основі порівняльного методу аналогічних за будовою районів Північного борту та північних окраїн Донецької складчастої споруди ДДА. Виділено структурно-тектонічні зони нафтогазоносності на Північному борту ДДА (Україна, Росія) виконано їх прогнозування. Вивчено південну і північну межі нафтогазоносності субобласті Північного борту ДДА. Проаналізовано весь фонд нафтогазоперспективних об'єктів ДДА, здійснено їх рейтинг для вибору та пошуку економічно найвигідніших об'єктів. Запропоновано подальші напрями геологорозвідувальних робіт для швидкого й ефективного освоєння корисних копалин досліджуваного регіону, збільшення власного видобутку вуглеводнів, базуючись на встановленому нафтогазоносному потенціалі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР5)1 + Д59(45УКР5)0 + Д59(45УКР5)453

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Нафтогазопромислове обладнання : Держ. міжвід. наук.-техн. зб. / ред.: Є. І. Крижанівський; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 1998. - 162 с. - (Розвідка і розробка нафт. і газ. родовищ; Вип. 35, Т. 4). - рус.

Висвітлюються передумови втомного руйнування морських нафтогазових трубопроводів, енергетичні співвідношення при коливаннях долота з віброізолятором опори. Розглядаються питання використання полімерних насосних штанг для уникнення згинаючих напружень у сталевій колоні штанг, накопичення втомних пошкоджень в елементах бурильної колони при ймовірнісних розрахунках довговічності, а також застосування струминного насосу для підвищення ефективності буріння свердловин. Зроблено оцінку внутрішнього тиску метану в мікропорах хромомолібденової сталі в умовах водневої корозії. Досліджено вплив абсорбованого металом водню на порогові характеристики втоми корпусної сталі для реакторів гідрокрекінгу нафти та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-5я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61863/нафт. обл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бакка М. Т. 
Основи термодинаміки в гірництві : Навч. посіб. / М. Т. Бакка, І. С. Редчиць, В. С. Редчиць; Ін-т змісту і методів навчання. - Житомир, 2000. - 210 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто основи термодинаміки, питання їх застосування в теорії та практиці термічного та комбінованого (з механічною та тепловою діями) способів руйнування гірських порід стосовно процесів буріння шпурів і свердловин, різання й обробки блоків природного каменю, подрібнення негабаритів, ослаблення мерзлих грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.1 я73-1 + З311 я73-1 + И-1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Черняков А. М. 
Отделу научно обоснованного проектирования строительства скважин УкрНИИгаза - 25 лет / А. М. Черняков, И. В. Московкин, В. И. Воронин // Питання розв. газ. пром-сті України. - Х., 1999. - Вип.27[1]. - С. 144-147. - рус.

Висвітлено діяльність відділу науково обгрунтованого проектування будівництва свердловин за 25 років існування. Описано основні напрями наукових досліджень щодо визначення гірничо-геологічних умов буріння в Дніпровсько-Донецькій западині та за її межами, якісного та кількісного прогнозування пластових тисків тощо. Наведено результати наукових робіт щодо перспектив пошуків нових родовищ нафти та газу, автоматизації процесу проектування.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7 + Д453(4Укр)1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Терещенко В. А. 
Перспективы газоносности глубокопогруженных горизонтов карбона в районе Шебелинского газоконденсатного месторождения / В. А. Терещенко, А. С. Тердовидов, Е. Д. Белых, М. Г. Ульянов // Питання розв. газ. пром-сті України. - Х., 1999. - Вип. 27[1]. - С. 80-84. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Внаслідок буріння та випробування свердловин N701 (Західно-Шебелинська площа) встановлено існування добре проникного резервуара в низах московського ярусу, з якого отримано значний приплив вуглеводневого газу та пластової води під аномально високим пластовим тиском. Доведено, що цей резервуар є перспективним з точки зору пошуків покладів газу в зоні глибинного залягання порід карбону в південно-східній частині Дніпровсько-Донецької западини.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.208.9-5

Шифр НБУВ: Ж29904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Малыхин М. Я. 
Результаты выполнения работ в газовой отрасли Украины по экологическим проблемам и их задачи на перспективу / М. Я. Малыхин, З. П. Осинчук, И. М. Фык, А. С. Тердовидов // Питання розв. газ. пром-сті України. - Х., 1999. - Вип. 27[2]. - С. 143-146. - рус.

Наведено результати наукових досліджень в області екологічних проблем газової галузі України на об'єктах буріння газових свердловин, видобутку газу та газового конденсату, трубопровідного транспорту газу та газового конденсату, переробки останнього. Розглянуто екологічні завдання, які необхідно вирішити на об'єктах газової галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362(4УКр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Технічна кібернетика та електрифікація об'єктів паливно-енергетичного комплексу / ред.: Є. І. Крижанівський; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2001. - 222 с. - (Розвідка і розробка нафт. і газ. родовищ; Вип. 37, т. 6). - укp.

Розроблено правила умовного логічного виводу для інтелектуальної системи керування процесом адсорбційного осушення газу. Висвітлено методи збору та аналізу даних про процес буріння свердловин; методи стиснення даних у інформаційно-керуючих системах. Викладено теоретичні засади методу контролю твердості порід у разі поглиблення свердловини. Досліджено метод прогнозування прихоплень бурового інструмента в режимі OFF - LІNE. Проаналізовано задачі алгоритмізації контролю технічного стану породоруйнівного інструмента; точність визначення частоти нестаціонарних коливань пульсуючих газових потоків; напругу на затискачах двигуна електробуру та способи підвищення точності її визначення; інформативність ознак на перепад тиску в трубопроводі; організацію експлуатаційного обслуговування лінійної частини магістральних газопроводів з пересічним профілем траси. Розглянуто особливості утворення шкідливих речовин у процесі роботи газоперекачувальних агрегатів; особливості створення вимірювачів потужності електричних двигунів для діагностики глибинно-насосних штангових установок.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж61863/техн.кіб. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Технічна кібернетика та електрифікація об'єктів паливно-енергетичного комплексу : Держ. міжвід. наук.-техн. зб. / ред.: Є. І. Крижанівський; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 1998. - 148 с. - (Розвідка і розробка нафт. і газ. родовищ; Вип. 35, Т. 6). - укp. - рус.

Розглядаються методологічні аспекти інформаційного моделювання нафтогазоносних покладів, матричні моделі еколого-економічного моніторингу енергетичних об'єктів, а також стан і перспективи розвитку засобів для вимірювання низьких значень міжфазного натягу. Наведено алгоритм автоматизованого контролю відпрацювання доліт при бурінні свердловин, формування баз знань при прогнозуванні нафтових покладів та діелектричні параметри водонафтогазових потоків. Зроблено оцінку ефективності методів оптимального управління процесом буріння нафтових і газових свердловин, а також двомірних методів маніпуляції сигналів з самосинхронізацією та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: И13,5я54 + И36я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61863/техн. киб. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського