Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИМИРАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Добко О. Д. 
Час назрів / О. Д. Добко. - Луцьк : Ініціал, 1998. - 159 c. - Бібліогр.: с. 154-157. - укp.

Зроблено короткий екскурс в минуле України, яка 337 років знемагала в цупких "обіймах" північного сусіда; основна увага приділена епосі комуністичного тоталітаризму. Автор, посилаючись на численні архівні документи, свідчення потерпілих, по мірі можливості аналізує хід суспільно-політичних, соціально-економічних процесів на Україні й на Волині зокрема, які призвели до національно-духовного занепаду та вимирання українців, як етносу. Він намагається розкрити все те, що донедавна було приховане від народу під грифами "Таємно" і "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ан.В.Ена 
Генезис и динамика метапопуляции ISilene jailensis/i N.I.Rubtzov (Caryophyllaceae) - реликтового эндемика флоры Крыма / Ан.В.Ена, Ал.В.Ена // Укр. ботан. журн. - 2001. - № 1. - С. 27-35. - Библиогр.: 27 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1Car*884*60*33(4Укр-4Кри)

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Малиновський К.  
Рідкісні, ендемічні, реліктові та погранично-ареальні види рослин Українських Карпат / К. Малиновський, Й. Царик, В. Кияк, Ю. Нестерук; Ін-т екології Карпат НАН України. - Л. : Ліга-Прес, 2002. - 75 c. - Бібліогр.: с. 69-75. - укp.

Розглянуто історію флори та поширення рідкісних видів і підвидів рослин, запропоновано їх природоохоронну категоризацію. На підставі найновіших флористичних досліджень в Україні та сусідніх карпатських країнах наведено список 408-ми рідкісних, ендемічних, реліктових і погранично-ареальних видів флори Українських Карпат, більшість з яких перебувають або в найближчому майбутньому можуть опинитися на межі вимирання. Показано місце рідкісних таксонів флори у Червоних книгах і списках країн карпатського регіону.

Рассмотрена история флоры и распространения редких видов и подвидов растений, предложена их природоохранительная категоризация. На основе новейших флористических достижений в Украине и соседних карпатских странах предложен список 408 редких, эндемических, реликтовых и погранично-ареальных видов флоры Украинских Карпат, большинство из которых находятся или в ближайшем будущем могут оказаться на грани вымирания. Показано место редких таксонов флоры в Красных книгах и списках стран карпатского региона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.119(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сеньо П. С. 
Випадкові процеси : Підруч. / П. С. Сеньо; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Компакт-ЛВ, 2006. - 288 c. - Бібліогр.: с. 276. - укp.

Викладено основні відомості з теорії випадкових процесів. Висвітлено питання застосування висновків цієї науки для аналізу явищ природи, планування та прогнозування виробничих процесів. Наведено відомості щодо загальних процесів розмноження та вимирання, ймовірності вказаної кількості змін процесу протягом фіксованого проміжку часу, випадкових процесів в системах масового обслуговування з однією лінією обслуговування та необмеженою чергою.

Изложены основные данные теории случайных процессов. Освещены вопросы применения выводов этой науки для анализа явлений природы, планирования и прогнозирования производственных процессов. Приведены данные, касающиеся общих процессов размножения и вымирания, вероятности указанного количества изменений процесса на протяжении фиксированного промежутка времени, случайных процессов в системах массового обслуживания с одной линией обслуживания и неограниченной очередью.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.5я73-1

Шифр НБУВ: ВА680539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисюк Я. О. 
Космічні події і періодичність вимирань біоти / Я. О. Борисюк, А. Т. Лобурець, С. О. Заїка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 154-159. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Застосовано метод математичного моделювання для дослідження проблеми наявності періодичності найпотужніших вимирань біоти в історії Землі. Показано на основі Фур'є-аналізу, що великі вимирання, які могли бути спровокованими імпактними взаємодіями великих космічних тіл із планетою Земля, є аперіодичними. Планетна система еволюціонує завдяки наявності елементів хаосу в її структурах. Космічне бомбардування Землі та процеси в її надрах носять флуктуативний характер, і довготермінові передбачення таких подій є неможливими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*852.131.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кадун О. М. 
Стан здоров'я населення Іванківського району Київської області, постраждалого від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції (аналітичний огляд медико-статистичних даних) / О. М. Кадун // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 17. - С. 63-78. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено захворюваність, первинну інвалідність працездатного населення і дітей, причини інвалідності, смертність, народжуваність та інші показники здоров'я у жителів Іванківського району, Київської області, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи. Встановлено значне зростання загальної захворюваності, обумовлене переважно хворобами системи кровообігу, які разом з онкологічними захворюваннями є головною причиною інвалідності працездатного населення у післяаварійний період. Інвалідність дитячого населення у 30 % випадків зумовлена вродженими вадами розвитку. Смертність людей працездатного віку зросла у 10 разів у порівнянні з доаварійним періодом. Провідною причиною смерті стали переважно хвороби системи кровообігу і онкологічні захворювання, тоді як у доаварійний період найчастіше причиною смерті людей працездатного віку були травми і нещасні випадки. Внаслідок незадовільного стану здоров'я населення Іванківського району спостерігається надзвичайно глибока демографічна криза: вимирання населення району відбувається втричі швидше, ніж в середньому по Київській області. Таким чином, наслідки Чорнобильської катастрофи і наступні неадекватні реагування на змінені умови проживання, харчування та необхідність медичного обслуговування людей у цьому районі справляють значний негативний вплив на здоров'я мешканців забруднених радіонуклідами територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4КИЇ)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жибак М. М. 
Розвиток трудового потенціалу села західного регіону України: теорія, методологія, практика : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / М. М. Жибак; Міжнар. ун-т бізнесу і права. - Херсон, 2011. - 36 c. - укp.

Здійснено нове вирішення наукової проблеми з обгрунтування теоретико-методологічних засад і розробки практичних пропозицій щодо підвищення ефективності формування та використання трудового потенціалу села в контексті подальшого розвитку аграрного виробництва на теренах сільських територій України і західного її регіону зокрема. Трудовий потенціал є визначальною ознакою розвитку українського села, побудова ефективного механізму державного регулювання відтворення якого повинна враховувати цілу низку взаємопов'язаних організаційних, адміністративно-правових, економічних і соціальних методів впливу на ринок праці з метою забезпечення більш ефективного використання робочої сили, стимулювання попиту на її пропозицію, забезпечення соціального захисту тощо. Здійснено теоретичне обгрунтування сутності соціально-економічної категорії "трудовий потенціал сільської територій регіону", яка відображає чисельність людей працездатного віку, що має необхідний фізичний розвиток, вміння та розумові здібності до продуктивної праці та проживає сільській території певного регіону. В українському суспільстві вже досить тривалий час відбуваються істотні зміни, які призвели до вимирання сіл та погіршення якості життя сільських мешканців. Тому стратегічного значення для ефективного функціонування сільськогосподарських підприємств за нестабільних умов розвитку ринкових відносин у нашій країні відіграє людський фактор. Якими б досконалими не були засоби сільськогосподарського виробництва та знаряддя праці, їх ефективне використання завжди буде залежати від головного виробничого ресурсу - тих людей, які працюють на землі. Стратегія зайнятості населення в Україні має бути узгоджена з подальшим розвитком і розширенням активних заходів із запобігання безробіттю та збільшенням на них витрат із фонду сприяння зайнятості населення з урахуванням стану ринку праці. Перспективним у досліджуваному регіоні є розвиток малого підприємництва в аграрній сфері, для підтримки якого прийняті відповідні програми, які необхідно доповнити дієвими заходами щодо формування та ефективного використання трудового потенціалу. З метою підвищення рівня життя сільських мешканців у дисертації опрацьовано кластерну модель розвитку, формування й ефективного використання трудового потенціалу села на регіональному рівні. Запропонована модель за її запровадження дає можливість безпосередньо впливати на формування та ефективне використання трудових ресурсів сільських територій областей досліджуваного регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)320-640

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гуров Е. П. 
Пограничная мел-палеогеновая импактная структура Чиксулуб: основные особенности строения и последствия ударного события для развития биосферы Земли / Е. П. Гуров // Геол. журн.. - 2004. - № 3. - С. 7-22. - Библиогр.: 41 назв. - рус.

Зазначено, що утворення 260-кілометрової імпактної структури Чіксулуб на п-ові Юкатан 65 млн років тому визначило появу крейда-палеогенового рубежу та масове вимирання органічного світу. Формування кратера викликало відкладення викидів, генерацію цунамі, гігантські за масштабами підводно-зсувні явища, землетруси та деякі інші процеси, що охопили регіони Центральної Америки, Карібського моря і басейну Атлантичного океану. Але найбільш важкі катастрофічні наслідки для органічного світу пов'язані з поширенням над усією поверхнею Землі високотемпературної газопилової хмари.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.63-9 + Е1*221.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лукин А. Е. 
Феномен пограничных стратонов и его значение для решения ключевых проблем теоретической и прикладной геологии / А. Е. Лукин // Геол. журн.. - 2003. - № 2. - С. 7-26. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Зазначено, що сутність парадоксу пограничних стратонів (перехідних інтервалів) полягає у сполученні різкого посилення темпів еволюції (за рахунок включення механізмів інтенсивного спрямованого мутагенезу, а також трансдукції та інших сполучених факторів у відповідні моменти геологічної історії) та прискоренні біологічного часу з аномальним "розтягом" седиментометричної геохронологічної шкали. Завдяки цьому в розрізах пограничних стратонів різних рифтогенних басейнів детальніше зафіксовано різноманітні аспекти біотичної еволюції. Розглянуто основні закономірності вимирання біот і появи представників нових груп, співвідношення різних форм відбору (стабілізувального, рухомого, дестабілізувального, дизруптивного), кореляцію біотичних і геологічних подій на різноманітних рубежах геологічної історії, включаючи перехідні інтервали. Показано особливе значення пограничних стратонів для вивчення співвідношення макро- та мікроеволюції (спростування загальноприйнятого розуміння макроеволюції як результату інтеграциї мікроеволюції в широкій історичній перспективі"), темпів, ритмів і циклічності розвитку біот, а також для кореляції різних біотичних, геологічних і кліматичних подій. Простежено специфіку геодинамічних процесів на основних геохронологічних рубежах та їх відображення в біохронології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гуров Е. П. 
Образование кратера Чиксулуб и мел-палеогеновое массовое вымирание / Е. П. Гуров, П. Ф. Гожик // Геол. журн.. - 2005. - № 1. - С. 39-49. - Библиогр.: 54 назв. - рус.

Зазначено, що утворення гігантської імпактної структури Чіксулуб 65 млн років тому було завершальною подією мезозойської ери. Катастрофічні геологічні та екологічні наслідки утворення кратера спричинили масове вимирання біоти на рубежі крейди та палеогену, що стало важливим етапом розвитку органічного життя на Землі. Крейдо-палеогенове масове вимирання охопило 47% органічного світу на рівні роду. Більшість груп тварин на цьому рубежі зазнали часткового вимирання. В той же час деякі групи безхребетних (амоніти, белемніти, рудисти) та хребетних (динозаври) повністю припинили своє існування в результаті цієї ударної події. Крейдо-палеогенова катастрофа прискорила і змінила хід еволюційного розвитку фауни та флори і в остаточному підсумку визначила шляхи розвитку і формування сучасної біоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гуров Е. П. 
Болтышская импактная структура и ее ударно-расплавленные породы / Е. П. Гуров, С. Б. Шехунова, В. В. Пермяков // Геофиз. журн.. - 2011. - 33, № 5. - С. 66-89. - Библиогр.: с. 88-89 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Немировська Т. І. 
Біостратиграфія карбону Євразії за конодонтами : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / Т. І. Немировська; НАН України, Ін-т геол. наук. - Київ, 2014. - 44 c. - укp.

Встановлено закономірності поширення й еволюції конодонтів у карбоні Донбасу та інших різнофаціальних розрізах карбону Євразії, а також використання їх корелятивного потенціалу для уточнення границь і обсягів головних стратиграфічних підрозділів Глобальної Стратиграфічної шкали карбону. Розроблено регіональні конодонтові зональні схеми для серпуховського, башкирського та московського ярусів Донбасу, а також візейського, серпуховського та башкирського ярусів вивчених розрізів Європи та Азії, що є значним вкладом у розробку та модернізацію Міжнародної хроностратиграфічної шкали кам'яновугільної системи. Показано, що для виявлення ізохронних рівнів за міжрегіональної та міжконтинентальної кореляції найбільш надійним є визначення границь конодонтових зон за принципом першого вияву вида-індекса в єдиному еволюційно прогресуючому філо-морфогенетичному ланцюжку. Дослідження конодонтів у різних регіонах Євразії дозволили визначити та запропонувати види-індекси конодонтів для встановлення GSSP (Global Boundary Stratotype Section and Point) близько до границь між візейським і серпуховським, а також башкирським і московським ярусами карбону. Детально охарактеризовано на основі вивчення конодонтів із різнофаціальних розрізів Євразії одну із найбільш важливих границь у карбоні - границю між міссісіпською та пенсильванською підсистемами або серединна границя карбону, що відповідає події вимирання великої кількості груп органічного світу. Проаналізовано різні шляхи відродження після події вимирання конодонтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е12"045"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Куліш А. В. 
Структура і динаміка поселень карасів (iCarassius Jarocki/i, 1822) водойм Східної України : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / А. В. Куліш; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. - К., 2013. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*80 + П729.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396375 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Мураховський А. 
Українське книговидання: радянська доба і сьогодення / А. Мураховський // Вісн. Кн. палати. - 2014. - № 7. - С. 3-8. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Охарактеризовано розвиток книжкової справи в незалежній Україні 1990-х рр. Зазначено, що тенденції й темпи занепаду українського національного книговидання свідчать про вимирання української книги внаслідок безсистемного і хаотичного характеру державної політики у видавничій справі, яка не була спрямована на забезпечення розвитку й підтримки національного книговидання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)64 + Ч617.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гуров Є. 
Катастрофа, яка змінила геологічну еру / Є. Гуров, П. Гожик // Вісн. НАН України. - 2003. - № 9. - С. 46-53. - укp.

Наведено причини вимирання органічного світу наприкінці мезозойської ери. "Винним" у цій події вчені вважають відомий кратер Чіксулуб у Мексиці. Бовтиський кратер в Україні утворився одночасно з кратером Чіксулуб, але його роль у катастрофічних подіях наприкінці мезозойської ери ще потребує детального вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дзюба І. 
Вимирання слова / І. Дзюба // Вісн. НАН України. - 2004. - № 12. - С. 34-40. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Дідух Я. 
Екологічні аспекти глобальних змін клімату: причини, наслідки, дії / Я. Дідух // Вісн. НАН України. - 2009. - № 2. - С. 34-44. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

На підставі аналізу матеріалів міжнародних екологічних форумів і даних, одержаних в Україні, зроблено висновок про те, що наслідком глобальних змін клімату, зафіксованих з середини 1980-х рр., будуть суттєві зміни у функціонуванні й розподілі екосистем та їх складників. Чутливим індикатором таких змін є рослини, реакція яких зводиться до трьох типів (міграція, адаптація та вимирання). Ці процеси ускладнюються значно швидшими темпами зміни зовнішніх чинників, ніж спроможністю видів рослин реагувати на них. Негативні результати зміни клімату вже відчутні в Україні, завдають їй значних збитків (повені, пожежі, підтоплення, засолення, опустелювання) і потребують негайного розроблення комплексної державної програми та її належного фінансування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) + Д247.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шишка Р. Б. 
Правовий режим космічних об'єктів / Р. Б. Шишка // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2015. - № 2. - С. 5-9. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто режими космічних об'єктів, насамперед штучних. Автор виходить з того, що якщо природні небесні тіла відкриті для дослідження і використання всіма державами без будь-якої дискримінації, то на штучні зберігається право власності. Звернуто увагу на безпеку людства і недопущення його вимирання від вторгнення на Землю великих космічних об'єктів, про відстеження орбіт космічних об'єктів та готовність їх змінити в разі загроз, упорядкування використання космічного простору космічними апаратами, прибирання його від космічного сміття, використання інформаційних ресурсів та мінімізації наслідків господарської наукової та іншої, зокрема туристичної, діяльності в космосі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.550.2

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дефорж Г. В. 
Науковий доробок М. В. Павлової (1854 - 1938) в контексті розвитку палеозоології : монографія / Г. В. Дефорж; ред.: О. Я. Пилипчук; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. - Полтава : АСМІ, 2015. - 321, [24] c. - (Історія освіти, науки і техніки: в школах, напрямах, іменах; кн. 17). - Бібліогр.: с. 272-319 - укp.

Розглянуто історіографію проблеми та біографічний нарис життя та діяльності М. В. Павлової. Висвітлено вплив класиків палеонтології на формування вченої як палеозоолога. Описано основні напрями наукової діяльностії М. В. Павлової - палеонтології (палеозоології), експедицій на південь України, до Середньої Азії і на Урал, а також робіт із проблем вимирання давніх тварин. Проаналізовано публікації вченої з проблем еволюції копитних ссавців. Подано основні результати діяльності М. В. Павлової, які найбільшою мірою сприяли розвитку палеозоологічної науки. Проаналізовано діяльність палеозоологічної школи М. В. Павлової.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е16 д(4УКР) Павлова, М.В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дмитраш-Вацеба І. І. 
Моделювання змін раритетного фіторізноманіття лучних степів Південного Опілля під впливом антропогенних чинників / І. І. Дмитраш-Вацеба // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2017. - Вип. 33. - С. 133-142. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Скорочення площі та посилення пасовищної дигресії травостою на даний час найчастіше спричинюють вимирання популяцій раритетних лучно-степових видів рослин. Діючи одночасно, вони на 74,4 % визначають раритетне багатство оселищ Південного Опілля. Для відображення процесу скорочення кількості раритетних видів під впливом негативних чинників створено дві моделі. Модель 1 (регресійна) зображує поступове зниження рівня раритетного фіторізноманіття на порядок в оселищах з найбільшою інтенсивністю антропогенних факторів порівняно із природними лучними степами. Модель 2, створена на основі узагальнення кількості раритетних видів у оселищах, виявила стрімке зниження рівня раритетного фіторізноманіття на початковому етапі деградації оселищ, а також за максимальної інтенсивності дії обох чинників. Встановлено видовий склад раритетної компоненти флори лучних степів різного ступеня деградації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*884(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського